OORLOGSSCHADE Amersfoort Halfjaarlijksche schaderegeling ASSURANTIE-BEZORGER REISBAGAGE 'AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1941 5 Rondom de 50.000 HOE AMERSFOORT GROEIDE. Op 1 Juli j.l. telde Amersfoort 49.955 fewoners, de 50.000ste is dus spoedig te verwachten. We hebben in de afgcloo- pen maand dagelijks aan de hand van de ons ter beschikking staande gege vens van den Burgerlijken Stand de loop der bevolking nagegaan en op 31 Juli kunnen vaststellen dat het ge boorte-overschot 10 bedraagt. Het aantal vestigingen en vertrek- kenden kan pas in de tweede helft van de maand Augustus worden vastgesteld, zoodat eerst dan met zekerheid is vast te stellen, of onze gemeente in de lij der gemeenten, welke meer dan 50.000 inwoners tellen, kan worden opgeno men. Er zijn echter gegronde redenen om aan te nemen, dat Amersfoort ook op 1 Augustus de 50.000 nog niet was gepasseerd. Zooals hierboven reeds is gezegd, bedraagt het geboorteoverschot slechts 10, zooclat er zonder vertrek en vestiging in aanmerking te nemen dus nog 35 zouden ontbreken. Of dit aantal uit een vestigingsoverschot zal worden bereikt, is zeer twijfelachtig, omdat in Juli een aantal leerlingen van onder wijsinrichtingen in onze gemeente (ge slaagden van O. L. Vrouw ter Eem, St. Louis en andere internaten) zijn af geschreven. Nu er geen woningen worden ge bouwd, wordt het aantal vestigingen vanzelfsprekend niet erg in de hand ge werkt. Deze omstandigheid belemmert de normale bevolkingsaanwas van onze stad; zoodat de 50.000ste inwoner van onze stad (een groot blad kondigde hem reeds eenige maanden geleden aan) nog steeds op zich laat wachten. Het is aardig een overzicht te be schouwen van den groei onzer gemeen te sedert het jaar 1700. In het jaar 1700 waren er 8140 inwo ners, vervolgens zien wc een voortdu rende stijging als volgt; 1720: 8300; 1740: 8370; 1760: 8395; 1780: 8606: 1810: 8640; 1835: 12150; 1840: 12882; honderd jaar geleden, 1841: 12965; 1850: 12635: I860; 12726; 1870: 13494: 1880: 13565; 1890: 15380; 1900: 19.089. In 1909 was het aantal 24.296 zoodat de bevolking terugliep met 676 perso nen. 1910: 23620. Nu volgen de oorlogsjaren 1914'18: 1914: 24451; 1915: 25321; 1916: 25920: 1917: 26576; hier is een grootere sprong te zien door grenswijziging Leusden, die een extra winst van 1639 met zich bracht. Verder stijgt het: 1918: 28777; 1920: 30805: 1930: 37677: 1931: 38519; 1932: 39.705; dit was voor de bevolking aan winst een uitermate gunstig jaar, de aanwinst bedroeg 3.98 Tó; 1933: 41287; 1934: 42818; 1935: 44282; 1936: 45275; 1937: 46229: 1938: 47019; 1939: 48079 en 1940; 48943( waarna de stijging zich nog voortzette en wij nu op de over schrijding van de 50.000 zitten te wach ten. Nog eensdankbaar Amersfoort GESCHENKEN VOOR WARMEN- HUIZEN EN HARENCARSPEL. Het is reeds geruimen tijd geleden, dat de bewoners van Noord-Oost Amersfoort het plan vormden, om aan de Gemeenten Warmenhuizen en Ha- rencarspel een blijk van dankbaarheid aan te bieden voor de genoten gastvrij heid gedurende de evacuatiedagen van Mei 1940. Door allerlei omstandigheden werd de uitvoering daarvan vertraagd, doch nu is het toch eindelijk zoo ver, dat het gekozen geschenk gereed is. Door het Amersfoortsch atelier voor Ceramiek en Beelhouwwerk van den Heer W. Stuurman zijn twee gcvelpla- ten vervaardigd, welke behalve enkele woorden tekst, de wapens vertoonen van de gemeenten en een afbeelding van onze prachtige Koppelpoort. Een exemplaar van die steencn is te zien in de etalage van de firma Donath, Bloe- mendaalschestraat 17. De platen zullen worden aangebracht in de muren der beide Gemeentehuizen als een blijvende herinnering aan de gastvrije opname van eenige duizenden Amersfoorters uit de Bloemendalsche- straat, Hellestraat, Licndertschewcg en Schimmelpenninckstraat met omgeving. De onthulling en aanbieding zal naar we hopen thans spoedig kunnen plaats hebben en hierop komen we dan t.z.t. nog terug. 't Nut Van de „Maatschappij tot Nut van *t Algemeen", Departement Amers foort ontvingen wij een circulaire wel ke onder meer de plannen voor het ko- mede seizoen ontplooit. Het voorloopig programma van de Nutsavonden -(middagen) luidt als volgt: October: Voordracht, J. de Hartog over zijn boek „Holland's Glorie". November: Tooneelstuk, „Adriaan Olivier". Januari-: Voordracht, Eduard Ver- kade, „Shakespeare's Hamlet". Februari: Film, „Michel Angelo". Maart: Utrechtsch Strijkkwartet. VER VAN HUIS Twee minderjarigen, afkomstig uit Vlijmen, zijn door de politie aangehou den en naar hun Brabantsche dorp teruggebracht. Hoofdredacteur-directeur F. \V. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLING E. Stads- en sportredacteur D. J. KEKItê, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever IV. G. VAN MAANE.N, Huls ter Helde. De pseudo-kapper gearresteerd DE RECHERCHE VERRICHTTE KNAP SPEURWERK Reeds eerder dan men had vermoed, is de pseudo-kapper, die een jonge da me uit onze gemeente heeft opgelicht, gearresteerd en naar Utrecht over gebracht om voor den officier van justi tie te worden geleid, dank zij knap speurdersw.erk van de Amersfoortsche recherche. Ï3ij het raadplegen van eenige nachtrcgisters ontdekte zij een naam. welke met de initialen H. R. be gint. Het meisje had echter een naam met de initialen J. R. opgegeven, het kwam de recherche echter niet onmo gelijk voor, dat dc gezochte achter de zen naam zou schuilen. Het was echter noodig dat de jonge dochter haar aan gebedene?) zou herkennen. Het gedupeerde meisj..e werd in overweging gegeven opnieuw een af spraak te maken met Figaro en wel op liet Stationsplein. Inderdaad gelukte dit. Op het afgesproken uur verscheen de vrind en op aanwijzing van het meis je, werd hij door rechercheurs, die zich verdekt hadden opgesteld, ingerekend. Van de geleende honderd gulden had hij plm. nog 3.in zijn bezit. Zoo eindigde een jonge liefde. ONGEDEKTE SCHADEN EN ONKOSTEN BIJ BRAND Nog mecnen velen, dat dc brand verzekering ten volle de schade zal dek ken die door en uit een brand ontstaat. Hoe coulant en correct de Brand- assurantie Maatschappijen de schade ook mogen regelen, tóch zal iedere brand nog schaden met zich brengen, welke niet onder de verzekering valt. Oude voorwerpen worden niet als nieuw vergoed, zoodat het verlies door waardevermindering ontstaan, ten laste komt van den verzekerde, wil men dus een huis, een inboedel enz., nieuwe te- rugkoopen, dan is do brandschade-uit- keoring daarvoor niet toereikend (dit vermeld de polis en de Wet). Deze ongedekte schaden en onkosten kunnen o.a. zijn: Het huren en inrichten van een tijde lijke woning; tijdelijk verblijf in pen sion; opbergen van meubelen; experti- sekosten; verplichte omheining van per- ccelcn: liuurderving en renteverlies, verhuiskosten enz. Dc gewone brandverzekering dekt alleen de directe schade en dan nog slechts tot de waarde als oud. Door het sluiten van een aanvullende brandpolis kan men zich tegen de indirecte scha den dekken. 2e AANVULLING SAGENDA voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 5 Augustus 1941 om 7 uur des avonds. 32. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot verhuring aan de wedu we W. Jeths van het hotel-pension „Oud Leusden". 33. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan W. Bunnik van een perceel grond met loods aan het Plantsoen- Oost. EXAMENS Bij de in Juni 1.1. door Mercurius ge houden examens slaagden voor: Boekhouden: de heeren v. d. Heyden en A. Cerfontein; Nederl. Handelscor respondentie: mej. T. Mejeur en de heeren A. J. Vos en Th. R. van Houten; Engelsche Handelscorresp.: Mejuffrouw E. Hertzinger. Bij de in Juni 1.1. door de Vereeni- ging van Leeraren gehouden examens slaagden voor; Boekhouden: de heeren J. W. Howell en G. II. Dwars; Nederl. Handelscorresp. dc dames: T. Mejeur, Ph. M. Verberne. R. Arendsen en de heer A. J. P. Veerman; Duitsche Han delscorresp.: Mej. W. Dijk en de heeren Th. Jansen en W. van Lier; Fransche Handelscorresp.: mej. A. A. Stam. Bij de in Juni 1.1. door de Ver. Liteh gehouden examens slaagde voor Ncder- landsche Handelscorresp.; de heer J. W. Howell. SPORT P.E.C. ot Vitesse? In verschillende bladen (ook in het onze) is het bericht gelanceerd, dat het volgend seizoen niet P. E. C., maar Vi tesse in de eerste klasse zou uitkomen. Van de zijde van Vitesse verneemt de „Sportkroniek" thans, dat de Arnhem- sche club geen enkele verantwoorde lijkheid voor dergelijke berichten wenscht te dragen. Zij heeft aan het Bondsbestuur medegedeeld, dat er ha rerzijds geen enkele aanleiding bestaat om actie te voeren voor een promotie naar de eerste klasse, alvorens volko men vaststaat dat P.E.C. daarvoor is uitgeschakeld. Vitesse zou zulk een keuze-promotie geenszins uitbundig be groeten, want zij staat op 't standpunt, dat P.E.C., indien dat eenigszins moge lijk is, de plaats behoort in te nemen waarop zij recht heeft. Zoolang het te gendeel niet officieel vaststaat, zou Vi tesse er prijs op stellen, dat de geruch ten betreffende haar kans op promotie worden tegengesproken. In dit verband weet dc „Telegraaf" nog het navolgende te melden: Op de eerstvolgende vergadering van het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond zal de vraag aan de orde worden gesteld of Vitesse, dat in de laatste promotie - degradatie-competitie achter P.E.C., doch op de tweede plaats vóór Rigtersbleek en Go Ahead eindig de, alsnog tot de Oostelijke eerste klasse kan worden toegelaten. Onderlinge Verzekering |(jjl Maatschappij ■S-GSAVENHAGt A. A 8 6ÖCKER. 4 M». J. i. MONTUN In de laatste vier weken werden ^nieuwe'verzekeringen gcslo- ten tot een bedrag van f 450.000.000 zoodat het totaal in alle afdeelingeru sa men: thans is gestegen tot f2.670.000.000 De totalen der afdeelingen Woningen, winkels, inboedels, Afd. A. SnSSl 1.970.000.000 Afd. B. Andere en grootere risico's jf 472.000.000 Afd. c. 0r.ec.v°u!n...d??rf 54.000.000 Af,! n (/m. Gevaarlijke risico's, incl. r 32.000.000 Afd.E Bedrijfsschade en Huurdervingf 50.000.000 Afd. ra4.090.000 j. Kleinere inboedels en dergelij- l Afd. I. 5 a. A)00;738.000.000 DRIEMAANDELÏJKSCHE SCHADEREGELING Voegt ook Uw belang bij de re^ds verzekerde honderd-zestig- duizend objecten en vraagt inlichtingen bij Uw WATERPOLO. Neptunus I op weg naar 't kampioenschap KLINKENDE OVERWINNING IN ZEIST Gisterenavond speelde Neptunus I te Zeist tegen Mooi Zeist I en nam af boende revanche j/oor de alhier tegen 'die vereeniging geleden nederlaag. Met niet minder dan 70 werd Mooi Zeist geslagen. In het begin zag het er niet naar uit dat een zoo groote overwinning zou worden behaald. Mooi Zeist bezit in de nieuwe middenvoor een goede spe ler die zeer gevaarlijk kan zijn. Aanvoerder van Zwol, die de bewa king van dezen speler op zich nam, heeft geen gemakkelijke taak gehad, doch kweet zich goed van zijn plicht en gaf den tegenspeler geen kans. Jammer dat hij tegen het einde van den wedstrijd wegens een oogverwon ding het water moest verlaten. De meerdere snelheid van Neptunus heeft in dezen wedstrijd wel den door slag gegeven, daar Mooi Zeist in de tweede helft uitgespeeld was. Als scheidsrechter van Ede „beginnen" fluit blijkt, dat Mooi Zeist met 6 spe lers uit komt, waarom Neptunus ook een speler laat uitvallen. Voor rust ontwikkelt zich een aar dig gelijk opgaanden strijd met over het algemeen Neptunus iets in de meerderheid. Aanvallen op beide doo ien worden door de verdedigingen en in laatste instantie door de doelverde- digers afgeslagen, waarbij doelman J. Rcems zich bijzonder verdienstelijk maakte door een paar goede schoten op schitterende wijze te stoppen. Na een mislukte aanval van Mooi Zeist komt de bal bij de ongeveer in het midden liggenden Woudenberg, die er mede van door gaat, op het juiste mo ment naar H. Reems plaatst, die de score voor Neptunus open, 10. Even later breekt Dekkers door, zwemt goed op en plaatst den bal na een schermutseling in het Mooi Zeist- doel, 20. Met dezen stand gaat ook de rust in. Eenzijdige tweede helft Na de hervatting is het spelbeeld geheel anders en wordt de wedstrijd zeer eenzijdig, daar het blijkt dat Mooi Zeist uitgespeeld is. Woudenberg, die vrij lag, weet na goed opzwemmen met een fraaien boogbal den Mooi Zeist-doelman te passeeren, 30. Dan is de beurt aan ziet, vanuit de achterhoede met den den achterspeler Tonnis, die zijn kans bal naar voren gaat en een goed ge richt schot lost dat den Mooi Zeist- doelman te machtig blijkt, 40. Dan is het weer Dekkers die er tus- schen uit trekt, een snelle spurt met den bal, even uitkijken, een schot, en de stand is 50. Daarna is weer de beurt aan Tonnis. Tot twee maal toe trekt hij er op uit en beide malen heeft hij met zijn schoten succes waar door da stand tot 70 wordt opge voerd. Hierin komt geen verandering meer en als Neptunus verkleumd van koude het water verlaat, zien wij niets can verheugde gezichten van de spe lers voor de afdoende revanche en het thans naderende kampioenschap, waar voor a.s. Donderdag in het Sportfond- senbad de beslissing valt. Wint Nep tunus, dan is het kampioenschap een feit. Ook Neptunus I wint Het tweede zevental van Neptunus deed het niet minder. Mooi Zeist n werd met dezelfde cijfers geslagen. De geheele wedstrijd was zeer eenzijdig. Ook hier kwam Mooi Zeist met 6 spe lers uit, waarom Neptunus ook een speler liet uitvallen. Mooi Zeist II- had niets in te bren gen. De score werd hier geopend door Knuivers die een goede wedstrijd speelde en resp. door Douze, de Vries er: Heilygers (2) voor rust opgevoerd tot 5—0. Na rust voegden Wigtenbroek en Douzc ieder nog een doelpunt aan de score toe zoodat ook deze wedstrijd in een 70 overwinning eindigde. Competitie-stand afd. A: Neptunus I 7 5 1 1 11 174 Z.Z.V. I 6 3 2 1 8 10—7 Brandcnb. ni 6 2 1 3 5 1014 Woestduin I 7 2 1 4 5 913 Mooi Zeist I 8 2 1 5 5 1118 KERKNIEUWS ZENDINGSFEEST. 6 Augustus a.s. wordt in dc Middaeh- terbosschen een Christelijk nationaal zendingsfeest voor do provincie Gelder land gehouden. Ds. G. C. H. Bos te Wa- geningen, zendeling A. J. de Neef, ds. G. Bos te 's-Gravenhage, P. M. Le- gêne, voorzitter van het Zeister zen dingsgenootschap en ds. J. Overduin te Arnhem voeren het woord. Het. muziek corps van de weesinrichting te Neer bosch verzorgt het muzikale gedeelte. Amersfoort KENNISGEVINGEN EXTRA BONNEN VOOR ZEEP Evenals vorige malen is geschied, worden binnenkort wederom extra bon nen voor zeep verstrekt. Deze extra bonnen zullen uitgegeven worden ten behoeve van arbeiders, die tengevolge van hun werkzaamheden aan sterke vervuiling van lichaam of kleeding zijn blootgesteld en aan gedi plomeerde bakers, kraamverzorgsters, verloskundigen, wijkverplegers en wijk verpleegsters. Vóór 9 Augustus moeten daartoe for mulieren worden afgehaald aan het dis tributiekantoor, Plantsoen West 2, Ka mer 5 tusschen 9 en 12 uur voormid dags of tusschen 2 en 3 uur namiddags. Voor verstrekking van extra bonnen, ingevolge vuilen arbeid mogen uitslui tend werkgevers en geheel zelfstandige arbeiders van te Amersfoort gevestigde bedrijven, de formulieren doen afhalen en gebruiken. De ingevulde formulie ren moeten uiterlijk op 14 Augustus weer aan het distributiekantoor zijn be zorgd. Bovendien kunnen vóór 14 Augustus aan praktiseerende artsen, tandartsen en veeartsen wederom extra bonnen voor toiletzeep worden verstrekt.•-Onder overlegging van hun stamkaart, kunnen zij deze bonnen affialen aan het distri butiekantoor, Kamer 3 op bovenvermel de uren. waarbij tevens moet kunnen worden aangetoond, dat zij tot deze groep behooren. Kappers kunnen bonnen voor zoep, benoodigd voor hun bedrijf, eveneens op Kamer 3 afhalen, waarbij de loon lijst per 1 Augustus 1941 moet worden getoond. De Leider van den Distributiedienst Amersfoort, J. HAARS. OjU V&ii. luui de Wee& ftéAuAtiny Hij was al jong getrokken door dc wereld van het, Lijden, De Zee van Leed zong hem reeds vroeg een wiegelied. Zooveel van wat hij lief had zaq hij in den nacht verglijden Naar oorden, onbekenden die hij enkel ried. Zijn ziel heeft zich verdiept, z\jn blik mocht zich verwijden. Hij is tevreden thans met wat hem d'aarde biedt. Men moet niet tegen God en Zijne ordonnanties strijden, Men moet aanvaarden, maar gemakkelijk valt het niet. Het paard, loanneer het zaal hem te zeer drukt, gaat steigeren. De os, wanneer het juk te knellend wordt, blijft staan En zal het trekken van den ploeg ook verder blijven weigeren, Wanneer zijn meester het beproeft met harde woorden of met slaan. Alleen dc mensch, die 't leven eens heeft weten tc doorgronden, Leert stil berusten in de hem mccdoogcnloos geslagen wonden G. A. WILLINGE INLEVERING VAN METALEN Publicatie No. 31. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de oproepingen tot inlevering van metalen voorwerpen verzonden zijn aan de overheidsbedrij ven, kleinhandelaren, winkeliers, ver tegenwoordigers die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren en fabri kanten, gevestigd in de navolgende straten: Oude Soesterweg, Overijsselsche- straat, Palmstraat, Papaverstraat, Pa penhofstede, Parallelweg, Pascalstraat, Pasteurstraat, Paternosterstraat, Pau- lus Borstraat, Paulus Buyslaan, Paulus Potterstraat, Pauwstraat, Peperstraat, van Persijnstraat, Piersonlaan, Pieter Bothlaan, Pieter Jelles Troelstralaan, Pieter Pijperstraat, Plantsoen Noord, Plantsoen Oost, Plantsoen West, Plant soen Zuid, Potgieterlaan, Pothstraat, Primulastraat, Prinses Julianalaan, Prinses Julianaplein, Prinses Marielaan, Prins Frederiklaan, Prins Hendriklaan, Pullstraat, Puntenburgerlaan, Randen- broekerweg, Ranonkelstraat, Regentes- selaan, Reggestraat, Reigerstraat, Rem- brandtstraat, Resedastraat, Robert Kochstraat, Roelofsstraat, Roerstraat, Röntgenstraat, van Rootselaarstraat, Rozemarijnsteeg, Rozenstraat, Rubens straat, Ruysdaelstraat, Rijnstraat., Scnaepmanlaan, Schamsteeg, Schelte- malaan, Scheltusstraat, Schelvisch- steegje, Scherbierstraat, Schiestraat, Schimmelpenninckkade, SchimmelDen- ninckstraat, Sehoollaantje, Schouten- steeg, Seringstraat, Sint Agathastraat, St. Andriesstr. St. Anfridusstr., St. An- nastr. St. Bonifaciusstr. Sint Jans Kerk hof. Sint Jorisstraat, Sint Radboudstr., Sint Rochusstraat, Sint Willibrordus- straat, Sluisstraat, Smallepad, Snouck- aertlaan, Soembastraat, Soesterweg. De inlevering voor de in genoemde straten gevestigde bedrijven enz. moet geschieden op Maandag 4 Augustus a.s. aan de Gasfabriek (ingang Kleine Kop pel) onder overlegging van een inven tarislijst in dubbel. Het inleveringsbu reau is geopend van 8 u. 30 v.m.12 u. en van 1 u. 30 n.m.4 uur. Inventarislijsten zijn kosteloos ver krijgbaar ter gemeente-secretarie. De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hunne verplichting tot in levering en_ dat ook degenen die geen metalen hebben in te leveren, gehou den zijn te verschijnen op het inleve ringsbureau. Amersfoort, 30 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER l.B. INLEVERING VAN METALEN Publicatie No. 32. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen zijn verzonden aan overheidsbedrijven, kleinhandela ren, winkeliers, vertegenwoordigers die voorraad houden, warenhuizen, groot handelaren en fabrikanten, gevestigd in de navolgende straten: Spaarnestraat, Spieringsteeg, Staring laan, Stationsplein, Stationsstraat, Ste- phensonstraat, Steven van der Hagen- laan, Stoovestraat, 't Stort, Sumatra- straat, Ternatestraat, Tesselschadelaan, Teut, Thorbeckeplein, Timorstraat, Tol lenslaan, Torengang, Torenstraat, Pieter Jelles Troelstralaan, Trompstraat, Tuin straat, Tulpstraat. Utrechtschestraat, Utrechtscheweg, Valkestraat, Varkens- markt, Veldstraat, Verhoevenstraat, Vermeerstraat, Vincent van Goghstraat, Violenstraat, Vlasakkerweg, Voltastraat, Vondellaan, Vondelplein, Vijver, Waal straat, Waldeck Pyrmontlaan, Waliker- straat, Wattstraat, Weeshuisgang, Wei straat, Weltevreden, Westerstraat, Westsingel, Weverssingel, Willem van Meehelenstraat, Willem de Zwijgerlaan, Windsteeg, de Witlaan, Woestiigerweg, van Woustraat, Wouter van Blokland laan, Weijersstraat, IJsselstraat, 'tZand, Zandgat, Zevenhuizen, Zonnebloemstr., Zuidsingel, Zwaanstraat, Zwanenhals- steeg. De inlevering voor de in genoemde straten gevestigde bedrijven enz. moet geschieden op Dinsdag 5 Augustus a.s. aan de Gasfabriek (ingang Kleine Kop pel) onder overlegging van een inven tarislijst in dubbel. Het inleveringsbureau is geopend van 3 uur 30 v.m.12 uur en van 1 uur 30 n.m.4 uur. Inventarislijsten zijn kosteloos ver krijgbaar ter gemeente-secretarie. De Burgemeester voornoemd waar schuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hunne verplichting tot inlevering en dat ook degenen die geen metalen hebben in te leveren gehouden zijn te verschijnen op het inleverings bureau. Amersfoort, 31 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER l.B. INLEVERING VAN METALEN Publicatie No. 33. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat voor hen, die verhin derd waren gevolg te geven aan hun oproeping tot inlevering van metalen nog gelegenheid bestaat om aan hun verplichtingen te voldoen op Maandag 4 Augustus en Dinsdag 5 Augustus a.s. van des voorm. 8 uur 3012 uur en van des namiddags 1 uur4 uur aan de Gemeentelijke Gasfabriek (ingang Klei ne Koppel). Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat na genoemde data geen inlevering meer kan plaats vinden. Amersfoort, den 31 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER l.B. De reisbagage staat klaar. Een heerlijk moment! De vacantie gaat beginnen. De koffers zijn natuurlijk van H. E. WENSINK LANGESTRAAT 105, TEL. 507L AGENDA Sterhuls. Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Museum Flehlte, Westsingel lederen werkdag van 1013 en 1316 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Huurhuizen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.00 uur. Ultleenlng van boeken: 14.30x7.00 en 19.0021.00. Dltleening van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.00 uur. Grand-Thóatre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag G u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 1 t.m. 7 Aug.: „Valsch gfeld". City-Theater. Maandag. Dinsdag, Woens dag, Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (docrloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4.6.15 en 8.30 uur doorloopend j. Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 1 t.m. 7 Aug.: „De Baas in huis". Kembrandt-Theater. Aanvangstijden al* boven. Geen matlnee's. Van 1 t.m. 1 Aug.: „Hemel op aarde". Tot eind Augustus Gildehuis Ten toonstelling schilderijen en kunstnijverheid A.K.G. Geopend lederen dag (behalve Maan dag) van 10 tot 5 uur. Zondags van 10.30 tot 5 uur. 19 uur Raadsvergadering. DE VERDUISTERING Verplicht të verduisteren van 2 Aug. 21.30 tot 3 Aug. 6.03. van 3 Aug. 21.29 tot 4 Aug. 6.04 Maan 3 Aug. op 18.14, onder 2.15 uur. 4 Aug. op 19.12, onder 3.08 uur. ZONDAGS- EN NACHTDIENST Doktoren: A. F. BATENBURG, Utrechtscheweg 18, Tel. 5358 Dr. DE BEAUFORT, L. Bergstraat 41, TeL 6332 Apotheken: CRAMER, Apotheek, Utr.weg 93, Tel. 3498 SOESTER APOTHEEK, Oude Soesterweg 92, Tel. 5474 De Zondagdicnst voor apotheken gaat in Zaterdagavond om 8 uur. Vroedvrouwen: Mej. A G. F. PERK, II. v. Viandenstraat 2, Tel. 5086 Mej. N. VERNHOUT, Soesterweg 232, Tel. 3374 AFHALEN VAN .CORRESPONDENTIE Zondags bestaat van 11 tot 13 uur 's mor gens gelegenheid, aan het postkantoor (ach teringang) correspondentie af te halen.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5