DE DIEREN VAN TARZAN DE VLiNDER 4 AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1941 BlUTKNLAM) Dp Opmarseh in het Oosten (Vervolg van Frontpagina» HET FINSCHE FRONT Aan het Finsche front hebben de Sovjets Ecprobcerd het optre den der Duitsche en Finsche troe pen door tegenaanvallen te kec- ren. Daarbij bleven 1300 doode Sovjets op het slagveld achter. Duitsche soldaten namen opnieuw waar, dat Sovjet-soldaten bij de poging zich over te geven door politieke commissarissen werden neergeschoten. Deze waarneming werd door Sovjet-gevangenen la ter bevestigd. Het Finsche blad Kauppa- 1 e h t i heeft een extra editie ver spreid, waarin wordt medege deeld, dat de Finsche troepen de laatste dagen twee belangrijke overwinningen hebben behaald. Nadat de sterke verdedigingslinie van den vijand na hevigen strijd was doorbroken, werd Virvu geno men. Meer naar het Noorden heb ben de Finnen het gewichtige spoorwegknooppunt Eisenvaara bezet. ROODE KRl'IS-TREIN AANGEVALLEN Op 13 Augustus hebben vliegtuigen der Sovjets bij Minsk een Roode Kruis- trein met bommen en boordwapens aangevallen. De trein was duide'ijk voorzien van roode kruizen op witten ondergrond. Dcor dezen aanval wer den eenige in den lazarettentrein lig gende gewonden gedood, terwijl ver scheidene anderen nieuwe verwondin gen opliepen. DE DUITSCHE LUCHTACTIE IN HET OOSTEN Naar het D.N.B van bevoegde zijde verneemt, heeft de Duitsche lucht macht ook gisteren in het gebied tus- schen St. Petersburg. Loega, Now- gorod en Bologoje spoorlijnen op ver scheidene plaatsen vernield en troe pentransporttreinen tot ontsporing gebracht. Verscheidene pantserwa gens en 70 vrachtauto's werden ver nield, een batterij en negen stukken geschut buiten gevecht gesteld. In de Finsche Golf is een Sovjet koopvaarder van 3000 ton door twee bomtreffers tot zinken gebracht. In den Zuidelijken sector namen ook gisteren talrijke afdeelingen Stuka's en gevechtsvliegtuigen asn den strijd deel om do centra van het vijandelijke verzet te vernietigen door aanvallen in scheervlucht op versterkingen, artilleriestellingen en troepenconcentraties. Tusschen Tsjer- kassy en Goroditsje werden talrijke treffers geplaatst op verschillende stations en spoorlijnen. Ten Zuiden van Nikolajev ontstond aan boord van een Sovjetkoopvaarder brand tengevolge van een Duitschen lucht- emvaL Boulogne gebombardeerd 20 DOODEN Naar het D.N.B. verneemt, hebben dritsche bommenwerpers, die door sterke afdeelingen jagers beschermd werden, aanvallen op het Fransche kustgebied gedaan, die geen onkel mi litair succes opleverden. 9 Spitfires werden door Duitsche jagers cn af weergeschut neergeschoten. Naar thans bekend wordt, heeft de terreur- aanval 20 dooden onder de burgerbe volking van het gebied rondom Bou logne gecischt. terwijl 20 menschen gewond werden. De verontwaardiging onder de bevolking is buitengewoon groot. Proces tegen Fransche militaire Artsen HADDEN HUN POST VERLATEN Voor het militaire gerechtshof te Toulouse is, naar de Paris-Soir bericht, een proces begonnen tegen een aantal Parijschc militaire artsen, die tijdens den Duitschen opmarsch in Juni 1940 hun post verlaten hadden en de gewonden in de ziekenhuizen hulpeloos aan zichzelf hadden overge laten. In de overvolle hospitalen was een paniek ontstaan, zoo deelt het blad verder mede. toen meest jood- sche artsen, vaak midden onder een operatie, de vlucht hadden genomen. De lichtgewonden hadden getracht zoo goed en zoo kwaad als het, ging zich in veiligheid te stellen, terwijl de zwaar gewonden om hulp riepen en trachtten zelfmoord te plegen. KORTE BERICHTEN Buitenland De directeur-generaal voor de oorlogsvoorziening in Zuid-Afrika heeft medegedeeld, dat de Unie van Zuid-Afrika tot eind Maart 1941 meer Jan 43 259,000 pond sterling voor oor logsmateriaal heeft uitgegeven. Drie Engelsche deserteurs, die in een roeibootje uit Gibraltar gevlucht waren, zijn te Punta Mayorga bij La Linea aangekomen. Zij zijn naar Se- villa gebracht en voor dc Spaansche militaire autoriteiten geleid. De behandelende dokter heeft medegedeeld, dat de toestand van den Japanschen minister Hiranoema, op wien een aanslag gepleegd is, zich -bevredigend ontwikkelt. door EDGAR RIGE BURROUGHS 52. Wat zou er gebeurd zijn met de mannen, die hij op de Kinsaid had achtergelaten? Waren ze gede serteerd? Rokoff keek eens schichtig achterom. Op de kust zag hij de grommende beesten van Tarzan. Zelfs nu dacht hij dat de mensch apen kans zouden zien hem te be reiken en hij huiverde. Hij roeide wat. hij kon om bij het zwijgende schip te komen. Tenslotte had hij den touwladder te pakken en klom naar het. dek. Voordat de Rus echter enkele schreden had gedaan, hoorde hij een waarschuwenden kreet van boven. En terwijl hij opkeek be merkte hij den dreigenden loop van een geweer. Toen zag hij wie het was, die hem bedreigde en hij voelde, dat hij toen hij Jane bemerkte in harr macht was, want zij hield het geweer op hem gericht één stap naar boven en ze zou hem dood schieten. Lange dagen en vreeselijke nachten waren er voor Jane voorbij gegaan, nadat zij bij de rivier den Rus was ontvlucht. Maar tenslotte kwam zij zonder ongevallen in den open oceaan en bij het zien van het schip begon haar hart van hoop sneller te kloppen. Toen ze echter" dichtbij kwam. zag ze. dat het de Kinsaid was. Het was te laat op terug te keeren. Haar vermoeide spieren wei gerden dienst. Ze besloot zich over te geven aan de genade van de be manning van de Kinsaid. Tot haar verwondering kwam er geen teeken van leven van het schip. Ze bracht de kano tot vlak bij het schip en met de kracht der wanhoop klom ze op het verlaten dek haar geweer over haar schouder. Voorzichtig on derzocht zij het schip en het duurde niet lang of ze ontdekte de oorz-vk van den verlaten toestand. In hot vooronder vond zij de matrozen, cle hun roes uitsliepen. Jane sloot het vooronder af en was nu veilig voor de bemanning. Ze ging naar de kombuis en vond daar voedsel. Van het dek van de Kinsaid zag ze niets anders df.Ti de opper vlakte van het water. Toen kwam Rokoff met zijn kano in zicht, doch toen hij probeerde aan boord te klimmen, bemerkte hij het geweer van Jane, dat op hem gericht was. Daar er geen andere uitweg was. ging de Rus weer terug in zijn kano. Ofschoon het gevaar bestond, dat hij nar* de zee zou afdrijven, besloot hij te trachten aan den anderen kant van de baai te komen, waar de dieren van Tarzan hem niet konden bereiken. Jane voelde, dat zij verder geen aanval van hem behoefde te vreezen. Ze wist, dat hij alleen en zonder hulp zijn zware kano niet stroomopwaarts naar 'de Kinsaid zou kunnen roeien. Bij het vallen van de duisternis werd zij plotseling opge schrikt door een wilden kreet vanaf de kust. Op het dek van de Kinsaid kon ze den vreeselijken troep bees ten zien, die langs de kust hepen, ze dacht, dat ze hen herkende als de zelfden vreeselijken troep, die haar 'n paar dagen tevoren in de jungle vlak bij dc Ugambi was gepasseerd. Het kon natuurlijk best zijn, dac er meer dergelijke troepen waren, maar wat hen stroomafwaarts naar den mond van de rivier had doen kernen, kon zi; met vermoeden. Toen trok het geroep van den Kus van den tegen overgestelde» oever haar aandacht. Ze zag hoe hij met zijn haveloos hemd boven zijn hoofd wuifde, alsof hij een signaal gaf. Ze volgde de rich ting van zijn bewegingen, even later zag ze tot haar ontsteltenis, dat een boot den stroom afkwam. Hierin, dat. voelde ze, konden alleen leden zijn van de verdwenen bemanning van de Kinsaid, alleen hartelooze vijanden. (Wordt vervolgd) Het Verre Oosten VOORTDURENDE SPANNING DE HOUDING VAN THAILAND Bevoegde Engelsche instanties ver klaren. volgens de S P.T., dat de spanning in het Verre Oosten nog steeds niet- is geweken en spreken verder het vermoeden uit, dat „de stilte voor den storm niet eeuwig kan duren." Uit Bangkok wordt gemeld, dat men ook daar de periode van span ning nog niet geweken acht. Verder wordt medegedeeld, dat een transport oorlogsmaterieel voor de regeering van Tsjoengking uit de Vereenigde Staten onderweg is. In de bijeenkomst van het Thai- landsche parlement vroeg een der afgevaardigden, of de regeering het sluiten van een overeenkomst met Engeland overweegt. De Thailandsche minister-presi dent gaf hierop een ontkennend ant woord. Het Japansche blad Tokio Nit- sji Nitsji brengt deze vraag in verband met het aanbod van den Amerikaansche gezant, volgens het welk de Ver. Staten bereid zouden zijn, Thailand militairen steun te waarborgen. VERSTERKTE VRIENDSCHAP De woordvoerder van het Japan sche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft voorspeld, dat de vriend schappelijke betrekkingen tusschen Japan en Thailand nog zullen wor den versterkt door de verheffing der wederzijdsche gezantschappen tot ambassades. Hij zei. dat beide landen historisch, politiek en economisch de hartelijkste betrekkingen hebben on derhouden. HET ENGELSCHE EMBARGO TEGEN JAPAN Ten aanzien van het uitvoerverbod, dat Engeland voor het goederenver keer met Japan heeft uitgevaardigd, wijst men er in politieke en economi sche kringen te Tokio op. dat de han del tusschen beide landen practisch reeds sedert eenigen tijd was afgesne den. In feite heeft het nieuwe uitvoer verbod op Japan dus geen bijzonderen invloed, doch moet het als een politie ke manoeuvre worden gezien JAPANSCHE LUCHTAANVAL Voor de eerste maal sedert het uit breken van de vijandelijkheden met China hebben de Japansche vlieg tuigen een hevigen aanval gedaan op Hslakwan. een strategische stad aan den weg van Birma naar Joennan. V ERGEEFSCHE AANVALS- POGING OP BERLIJN DOOR SOYJÏT-VLIEGTUIGEN Een gering aantal sovjet-bommen werpers heeft in den afgeloopen nacht, een poging gedaan het Noord oostelijke deel van het Duitsche Rijk. aan te vallen, welke poging echter zonder resultaat bleef. Slechts 1 vliegtuig slaagde er in den rand van Berlijn te bereiken, waar het door het luchtdoelgeschut werd ver dreven. ABONNEERT UI OP DIT BLAD In het groote volkspark te Ma drid. het Casa de Campo, is een boschbrand uitgebroken, welke zich verspreidde over een breedte van 10 K M Er vallen geen menschenlevens te betreuren, maar wel zijn zeer vele boomen een prooi der vlammen ge worden. Brief aan Stalin Van Churchill en Roosevelt De Associated Press meldt, dat Washington den inhoud bekend heeft gemaakt van een brief, welken Chur chill en Roosevelt ara Stalin gestuurd hebben. Daarin wordt het voorstel gedaan, dat hooge Britsche en Noord. Amerikaansche regeeringsvertegen- woordigers in Moskou met Stalin besprekingen zullen voeren, welke soorten oorlogsmateriaal de Sovjets noodig hebben. De brief is aan Stalin overhandigd door de ambassadeurs van de Ver. Staten en Engeland te Moskou. Churchill en Roosevelt prij zen hierin den weerstand der Sovjets tegen Duitschland en beloven Stalin dat Engeland en de Ver. Staten zul len samenwerken om Stalin te voor zien van het oorlogsmateriaal dat hij het dringendst noodig heeft. Tal van schepen, zoo wordt verder in den brief gezegd, zijn reeds met oorlogs materiaal onderweg en binnenkort zullen andere schepen volgen. BINNEN' ND Ontspanning cn Cultuur VAN HET NEDERLANDSCHE VOLK Het A.NP. heeft zich gewend tot het hoofd der afdeeling Cultuur en Ontspanning van het Departement van Volksvoorlichting cn Kunsten, den administrateur majoor B. D. M a- rius van Lokhorst, ten einde een en ander te vernemen omtrent de werkzaamheden dezer belangrijke departementale afdeeling. De heer van Lokhorst stelde op den voorgrond, dat zijn tak van dienst gedeeltelijk valt buiten de andere af deelingen van het departement, maar ze aan den anderen kant ook over koepelt. De afdeeling is nog slechts in het begin van haar ontwikkeling en bevat drie bureaux. Het eerste is dat voor toerisme, vreemdelingenverkeer en alles wat daarmede verband houdt. Het tweede bureau is dat van cul tuuruitwisseling. Men wil dus een uit wisseling van culturen van andere volken met de onze. Het derde bureau draagt den naam van cultuurbevordering. In tegenstel ling met het tweede bureau aldus de heer van Lokhorst ligt zijn werk voornamelijk in het vaderland. Een der voornaamste werkpunten is het beter inrichten en verdiepen van volksfeesten. Heeft uwe afdeeling ook speciaal personeel? „Ik heb hier menschen, die overal zelf willen zien en doortrokken zijn van het besef dat de volksche cul tuur op een hooge r plan geheven moet worden. Zij dienen doortas tendheid aan voorzichtigheid te pa ren. In velerlei speciale richting is daarvoor noodig kennis en kunstge voeligheid. Aan de afdeeling zal ook nog verbonden worden een ambtenaar met groote practische juridische ken nis. Ik hoop op een en ander later nog eens dieper in te gaan." SPORT WIELRENNEN Saes wint Ronde van Sittard LAK KM AN BIJ DE AMATEURS Niet minder dan 17.000 bezoekers wa ren gisteren getuigo van do Ronde van Sittard voor amateurs, profs en onaf- liankeiijken. Bij de profs behaalde Saes uit Weert de overwinning vóór Jansen Seyen. De uitslagen luidden als volgt: Amateurs: 00 K.M 1. Lakeman (Am sterdam) 1 uur 40 min "2. Scliellinger- houd (Zaandam); 3 M. Seganr (Lei den); 4 C- Bakker (Zaandam); 5. F. Vos (Den Bosch); 6. E. Hulshof (Den Bosch); 7. K. v. d. Sommen (Eind hoven); f\ F. Cantenaar (Amsterdam); 9. F. Mulders (Schaosberg); 10. II. v. il Goor (Eindhoven); 11 j. de Trooycu (Groosbeek); 12. Dumoulin (Tilburg). Profs en onafhankelijkcu 100 K.M. 1. G. Saes (Weert) 2 uur 30 min.; 2. M. Jansen (Eindhoven)3. H. Seyen (Maastricht); 4. G. Wijdenes (Ouder kerk); J. van Swclm (Nijmegen); C. dc Best (Eindhoven); 7. L. Dcbeer (Bussum); S. P. J. I-.vers (Woriner- veer); 9. T. Sprenkeling (Enschede); 10. C. de Groot (Rotterdam); 11. J. Sommers (Eindhoven); 12. J. Engel (Amsterdam); 13. J. Braspenninx (Prin- cenhage); 14. C. Hofstede (Boxmeer). JAN VAN GENT OVERLEDEN Tc Amsterdam is in den leeftijd van 59 jaar do bekende oud-wiel renner Jan van Gent. wiens glorietijd in het be: dezer eeuw viel, overleden. Alfred Hurston beet op zijn nagels, een kjndergewoente, die hij terug kreeg in momenten van groote span ning of nervositeit. Hij zat in zijn eigen kamer, wat ineengedoken, zoo als zijn manier was en staarde uit het venster, zonder de huizen aan den overkant, de wolken aan den hemel of het zonlicht te zien. Hij dacht en dacht, sinds weken, sinds maanden, aan hetzelfde. Wanneer voor het éérst de gedachte in hem opkwam, Gra ham te vermoorden, zou hij onmo gelijk hebben kunnen uitmaken, maar hij wist, dat sinds lang die ge dachte in hem was geweest, een kiem, die langzaam groeide cn waaruit nu het plan gerijpt was. Een der vensters stond open en hij schrikte op uit zijn gedachten, door dat een vlindertje binnenvloog. Het was niet zoozeer het diertje als wel een zekere gedachten-associatie, die hem trof. Juist had hij nog eens na gegaan, tot in alle bizonderheden. of zijn plan goed was en zichzelf waar schuwend gezegd: Misdaden worden bijna altijd ontsluierd door een klei ne fout, een kleine onachtzaamheid. Het kan iets zóó nietigs zijn dat me in het verderf stortEn toen zag hij den vlinder. Dat was als een ant woord. Hi.i staarde even naar het diertje en lachte toen kor» Onzin! Aan bijgeloovigheden deed hij niet. Neen, en zijn plan was goed. Hij zou den man vermoorden, die trouwde niet. de vrouw, die hij bijna getrouwd had. De dwazen, die meenden dat hij hun oprechte vriend was gebleven! Ze had om hem gegeven destijds, zonder Graham zou hij haar hebben gekregen en hij twijfe^Je niet. of haar hart zou naar hem neigen, als Graham eenmaal dood was. Het kon jaren duren, doch dat deerde niet. De ander zou dood zijn, weg. Hij zou zijn bevrijd uit de marteling, haar van een anderen man te weten, uit de klauwen van jaloezie, die hem inner lijk verscheurden en die hij leed. met een altijd glimlachend gezicht, een comedie spelend, die hem zelf gek maakte. Daaraan zou een eind komen. Hij had alles zorgvuldig berekend, hij hac! de groote kunst verstaan, te wachten en steeds weer te wachten, tot het noodlot zelf alle- goed voor hem zou inrichten. De tijd was nu gekomen. Sinds enkele maanden werkte Gra ham mee aan de vervaardiging van een natuurkundige film. Hij interes seerde zich als bekend botanist zeer ervoor, was geheel en al vervuld er- door JAMES WHITE van en bracht uren door in zijn werk kamer. Zijn vrouw was uit logeeren gegaan „tot de film klaar was", zoo als ze lachend zei. Hurston wist, dat Graham des avonds geheel alleen in huis was, doordat de bedienden bui tenshuis sliepen. Hij had, lang gele den. een afdruk van den huissleutel laten maken, kende het huis door en door en had zijn plan nauwkeurig be- Ons Kort VERHAAL rekend Hij zou den moord plegen in de eetkamer, om den schijn te wek ken. dat een inbreker betrapt werd, toen hij bezig was het zilver te stelen. Als wapen koos hij een tang. die daar altijd bij den haard stond. Dien avond gebeurde alles, zooals hij het zich had voorgesteld. Hij drong het. huis binnen, ging naar de eetkamer, stelde zich daar verdekt op en maakte eenig rumoer. Grahan kwam naar de eetkamer, verwonderd, niets kwaads vermoedend en de ander sloeg hem neer. Daarna ging hij aan het werk, om de zaak te enscéneeren. Hij pakte het zilver uit de laden in een zak, ging naar de werkkamer en brak er het bureau open, waaruit hij geld wegnam. Hij voelde zich rustig, op een vreemde, kille, verstarde ma nier. Methodisch volbracht hij alles, wat hij tevoren bedacht en berekend had. Terwijl hij bezig was. bepeinsde hij nog, of niets vergeten werd Neen, hij had aan alles gedacht. Aan de handschoenen, die moesten beletten dat hij vingerafdrukken achterliet, aan de schoenen, die hij maanden geleden ergens ver weg gekocht had, een maat. te groot, aan enkele klei nigheden. die den schijn van een roof moord moesten versterken. Neen. dit was werkelijk een meesterlijke mis daad. Hij keek rond in de rustige kamer. Niets vergeten Toen kreeg hij plotseling een schok: een vlindertje was hem bijna in het gelaat gevlogen. Het venster was ge sloten, waar kwam het diertje van daan? Hij lachte om zijn eigen schrik en ergerde zich. Hoe kon men zich overstuur maken over een kleinig heidje? Er waren altijd planten en soms ook insecten in de kamer van Graham. Waarschijnlijk was hij be zig geweest met het bestudeeren van een vlinder. Er brandde een sterke lamp op het bureau en het diertje scheen te komen uit een toestel, dal daar stond opgesteld. Hij bekommer de zich verder niet erom. doch ver trok uit het huis, zorg dragend, aan het slot sporen na te iaten, alsof het geforceerd was. Dien nacht sliep hij diep en vast., tot hij wakker schrikte doordat hij in een droom werd voortgejaagd door de straten, achtervolgd door een vlin der. die, als een reu-achtige schaduw, achter hem waarde en over hem heenHij baadde in zweet en kal meerde niet, aleer hij alles nog eens overpeinsd had en overtuigd was, niets te hebben verzuimd of verkeerd gedaan. Dienzelfden morgen werd hij gear resteerd. Hoewel verpletterd door deze arrestatie, die hij geen oogenblik ver wacht had, ontkende hij. totdat de commissaris hem zei: „Misschien hebt u wel een vlindertje gezien in de werk kamer van den vermoorde?' Het ,.ja" zweefde op de lippen van den moordenaar, doch hij bedacht zich intijds en antwoordde: „Hoe kan lk dat gezien hebben?" „Omdat u er was", zei de commis saris droog. „En ik zal het u bewij zen". Hij hield den ander een foto voor. „Di tis een vergrooting". Hurston staarde, versuft, op zijn eigen portret. Ja. dat was hij. Bezig het schrijfbureau open te breken. Men zag hem duidelijk en een stuk van het bureaumaar hoe was het mogelijk „De vermoorde was bezig, opna men te maken voor een cultuurfilm", ging de commissaris door, langzaam, den blik strak gericht op het lijkwit gelaat van den ander. „Hij probeerde het moment van ontpoppen te filmen en gebruikte daartoe een bepaald toe-tel. dat sinds dagen gereed stond. Op het oogenblik. dat de vlinder ont popte. begon dat. toestel automatisch te werken. Het fotografeerde den vlinderen u". Oproep Medici Tot nu toe heeft de organisa tieleiding van de Nederlandsche ambulance Oostfront slechts eenmaal een oproep gedaan aan dc Nederlandsche medici om medewerking. Velen heb ben zich reeds opgegeven om daadwerkelijk mede te werken aan den mensclilievenden ar beid, welke ginds wacht. Doch vooral wat de chirurgen be treft zou dc organisatieleiding over een grootere keuze willen beschikken. Immers deze ambulance moet de beste worden, die ooit door Nederland werd uitgezonden. Nederland zal met zijn ambu lance zijn traditie hoog houden: ecu klein land met groote daden! Ondanks het feit, dat de voor bereidende werkzaamheden nor maal voortgang vinden, is nog geen leider voor de Nederland sche ambulance aangewezen en ook daarom is het van belang, dat men de beschikking heeft over een groot aantal aanmel dingen. liet zal ook hier zijn: dc juiste man op dc juiste plaats! Onder zijn leiding en onder die van dc beste Nederlandsche doktoren en chirurgen, zal de ambulance uit deze lage landen in liet Oosten spoedig tot de beste hulpexpedities behooren, die daar arbeiden. Het zij hier nogmaals uitdrukkelijk vermeld, de ambulance vraagt in de eer ste plaats mediei: Zij vraagt niet naar een politieke of ge- loofs-overtuiging. Zij. die onder de witte vlag met het Roode Kruis arbeiden vragen niet naar richting, geloof, rang of stand. Nederlandsche medici! Een schitterende taak wacht Geeft u zoo spoedig mogelijk op bij de Nederlandsche ambu lance! Schriftelijke aanmeldingen met uitvoerige inlichtingen kunnen gezonden worden aan de Orga nisatieleiding Ambulance Oost front, Koninginnegracht 22, 's-Gravcnhage, Telefoon 113112. ONDERWIJS HOOG DUITSCHE TAAL (L.O.) Den Haag. Geslaagd dc boeren G. ,T. Otton, Nijvordal; J Molendijk, Hille- gorsbcrC; A. J. C. Mnntanns, Leiden; i'. W Tinke, Rotterdam; J. J. U. Tonino, Voorburg; A. v d Volde. Necdo; .1. H. Rusch, Duiven; J C. 1'- Elsbout, Ooster- hout; II. J. Oudo Boerrigter, Zuid Berghuizen cn do dames T. Z. Kiers, Scheveningen; J. Visser, Waalwijk eu M. Wolff, Don Hang. HOOFDACTE EXAMEN Den Haag. Geslaagd voor A: F. Elshof, J. W Harting, R. L. Hoogen- donrn, T. Stapesrnia, N. J. Vlasveld, Geslaagd voor B: J. J. Valstar, D. A. Vleugel, J. R. de Jonge, N. J. J. van der Kroft, A. Lasscliuijt. GRIENDPRODUCTF/N EN TEENHOUT Bij beschikking van den seretaris- generaal van het departement van Landbouw en Visscherij is bepaald, dat ieder, die griendproducten en teenhout (al dan niet be- of ver werkt) voorhanden of in voorraad heeft, verplicht is deze producten bij de Akkerbouwcentrale in te leve ren, zoodra zulks door de Akkerbouw, centrale wordt verlangd

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 4