AMÏBSFOOCTSCHE COD CANT Duitsche Troepen bezettén Nikolajev DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI Belangrijke Industriestad en Vlootsteunpunt aan de Zwarte Zee DE OPMARSCH IN DE OEKRAÏNE Duitschland strijdt voor Europa Het Onderhoud tusschen Roosevelt en Churchill De reorganisatie der Sociale Verzekering ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling Per week 0.16 Per 3 maanden a.os Per post per kwartaal 12 25 Losse nummers ƒ0.06 Administratie Telefoon 289. Na 6 uur 6595. Giro 86362. Red.: Tel. 6731. Na 6 uur 6137. MAANDAG 18 AUGUSTUS 1941 HOOFDREDACTEUR: F. W. M. HALEWIJN, AMERSFOORT. U1TG.: N.V. DRUKKEKIJ ONNES. v.h. BLANKENBERG Zn., SNOCCKAERTLAAN 9. 55e JAARG. Het Weermachtbericht I Hoofdkwartier van den Führer. 17 Aug. (D.N.B.) Het opper bevel van de Weermacht deelt mede: In het Zuiden van de Oekraï ne hebben Duitsche troepen in samenwerking met Hongaar- sche formaties de ook als vloot steunpunt belangrijke groote industriestad Nikolajev inge nomen. Onder den druk der ruslelooze achtervolging ten Oosten van de Boeg gaat de verslagen vijand steeds meer tot ontbin ding over. De buit aan oorlogs materiaal en het aantal gevan genen stijgen voortdurend. Ook in de overige deelcn *<Tn het Oostelijke front verloopen de operaties met succes. In den strijd tegen Groot- Brittannië is een doeltreffende dagaanval van het luchtwapen gericht op bewapcningsfabrie- ken in Noord-Schotland. In den afgeloopen nacht hebben gevechtsvliegtuigen voor de Oostkust van Engeland twee koopvaarders tot zinken ge bracht met een inhoud van te zamen 5900 Brt. en treffers ge plaatst op 3 groote vrachtsche pen. Voorts zijn verscheidene vliegvelden en haven-installa ties in het Oosten van het eiland gebombardeerd. Bij gisteren ondernomen po gingen om de kust van liet Ka naal aan te vallen heeft 't Brit- sche luchtwapen in luchtgevech ten 15 vliegtuigen verloren. Britsche bommenwerpers heb ben in den afgeloopen nacht op eenige plaatsen in West-Duitsch- land een gering aantal brisant- en brandbommen neergewor pen. Er ontstond geen militair- economische of militaire scha de. Nachtjagers cn luchtafweer geschut schoten elf der aan vallende vliegtuigen neer. Gei echten bij Krr beëindigd oj rog GEBIED GEHEEL GEZUIVERD De zuivering van het ertsgebied en industriecentrum Krivojrog van res- teerende Sovjettroepen is Zaterdag geëindigd. Volgens een tot dusver op gesteld overzicht verloren de bolsje wisten in dit gebied vele gesneuvel den. Bovendien werden 7000 gevan genen binnengebracht en 38 stukken geschut, een groot aantal pantser wagens, vele vrachtauto's en ver scheidene vliegtuigen buitgemaakt of vernietigd. Bij de gevechten aan den Beneden- Dnjepr hebben Duitsche formaties de bolsjewistische troepen aan de rivier in nauwe gebieden opeenge dreven cn hun zware verliezen toe gebracht. Pogingen van de Sovjets om met ponten den overkant te be reiken, teneinde aan de vernietiging te ontkomen, mislukten door het vuur der Duitsche wapens. Luchtaanvallen op Odessa Sovjettroepen doorloopend bestookt In den loop van Zaterdag zijn, naar het D.N.B. verneemt, door het Duit sche luchtwapen verscheidene suc cesvolle aanvallen gericht op de ha veninstallaties van Odessa en op drie Sovjetoorlogsschepen in de wa teren van Odessa. Een lichte kruiser werd hierbij .beschadigd. In het ge bied van Cherson-Dnjepropetrosk zijn teru.jstroomende vijandelijke troepen met bommen bestookt, ar tilleriecolonnes uiteengedreven en stations herhaaldelijk met succes aangevallen. In hetzelfde gebied zijn twaalf vijandelijke vliegtuigen in luchtgevechten neergeschoten, In een sector van het Noordelijke frontge bied heeft het Duitsche luchtwapen bomtreffers geplaatst op spoorweg installaties. Gevechtsvliegtuigen de den voorts met succes aanvallen op talrijke goederentreinen. Bovendien werden door aanvallen uit de lucht talrijke groepen bespannen voertui gen en vrachtautocolonnes vernield. Krijgsgevangenen mishandeld of vermoord SLACHTOFFERS DER SOVJETS Wederom zijn, naar het D-N.B. meldt, talrijke authentieke gegevens ontvangen betreffende behandeling van Duitsche gevangenen in strijd met het volkenrecht door de sovjets. Opnieuw wordt bevestigd, dat bij de Sovjetformaties bevelen van de hoog ste instantie zijn ontvangen, om de Duitsche gevangenen na hun ver klaringen te hebben afgeperst in ieder geval te vermoorden. Zoo heeft de krijgsgevangene Pjotr Jefinowitsj Krapoetkin in een beëedigde verkla ring gezegd, dat midden Juli in de nabijheid van Brzezeny twee Duit sche vliegers, die in sovjet-gevanigen- schap waren geraakt, door een Sov jet-bataillonscommissaris eigenhan dig zijn doodgeschoten. Een uit Sov- jet-gevangenschap ontkomen Duitsche Ober jager meldde, dat een Sovjet officier hem met een geslepen spade den schedel wilde inslaan, omdat de Ober jager bij zyn verhoor niet de gewengchte verklaringen wüde en kon afleggen. De Oberjager kon al leen vluchten doordat op het oogen- blik, waarop de bolsjewistischs offi cier zich voor zijn daad gereed maak te een Duitsche granaat in de nabij heid insloeg en den Sovjet-officier zwaar verwondde. Een door Duitsche soldaten zwaar gewond gevonden Oberaefreiter, die op 9 Augustus bij de gevechten ten Zuid-Oosten van Smolensk met drie kameraden in sovjet-gevangenschap was geraakt, heeft gemeld, dat dc bolsjewisten hun gevangenen dood schoten, wanneer zij zich moesten terugtrekken voor een nieuwen Duit- schen aanval. Hij zelf had slechts een schampschot aan den schouder bekomen. Toen hij wilde wegkruipen kreeg hij nog drie bajonetsteken in den rug. waarop de bolsjewisten hem lieten liggen. Op 13 Augustus is in den sector ten Zuiden van Kiev een zwaargewonde Duitsche infanterist gevonden in een bosch. De bolsjewis ten hadden hem na zijn gevangen neming terstond geboeid. Toen zij zich moesten terugtrekken voor een nieuwen Duitschen aanval, schoten zij op den weerloozen man en staken met bajonetten op hem los. zoodat hij zwaar gewond bleef liggen. SORTAVALA VEROVERD DOOR FINSCHE INFANTERIE In den nacht van vrijdag op za terdag hebben de Finnen na hevi- gen strijd Sortavala veroverd. Naar van goed ingelichte zijde verder hierover verluidt, werd de stad Sortavala aan den Noordelijken oever van het Ladogameer den 15en Augus tus des avonds gezuiverd van de laat ste bolsjewisten, die zich binnen de stad hadden verschanst en taaien weerstand boden. De stad, die in den veldtocht in den winter van 1939/'40 sterk beschadigd werd, kreeg thans weinig schade, daar aan Finsche zijde voor de verovering der stad hoofdza kelijk infanterie-strijdkrachten wer den gebruikt. In vele deelen van Sortavala wa ren sterke fortificaties. Voorts was er een groot aantal vordedigingsnesten. Overal in de parken waren bunkers gebouwd. Na vernietiging van de ver schillende omsingelde troepen in de nabijheid der stad werd een ring ge legd om deze plaats van het groot ste belang, zoodat de Finsche troepen de voorsteden konden binnendringen. Reeds op 14 Augustus waren de bolsjewistische leiders zonder mede weten van hun troepen uit de stad, gedekt door de duisternis, in roeiboo- ten gevlucht. Hevige Duitsche Luchtaanvallen Spoorweginstallaties en transportschepen bestookt GROOTE SOVJET-VERLIEZEN In den vorïgen nacht heeft de Duitsche luchtmacht verkeersver bindingen, waaronder spoorweg- installaties, achter het Sovjet front succesvol bestookt met bom men van allerlei kaliber. Tal van spoorweginstallaties werden ver nield. Op een spoorwegknooppunt cn de spoorweginstallaties in de omgeving van Gomel werden vrij aanzienlijke branden veroorzaakt. In de wateren van Odessa hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen bolsje wistische zeestrijdkrachten en trans portvaartuigen doeltreffend met bom men bestookt. In de buurt van Dnjper- opetrofsk werden in scheeraanval overgangen over den Dnjepr verwoest. Tal van Sovjet-tanks en 130 vracht auto's werden door bommen vernie tigd. In luchtgevechten boven de Oe- kraine verloren de Sovjets 13 vlieg tuigen. In het middendeel van het Oostelijk front hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen aanvallen gedaan op Sovjet- troepenconcentraties. benzine-opslag- plaatsen en colonnes vrachtauto's. Twee bolsjewistische tanks, een bat terijstelling en 20 vrachtauto's wer den vernietigd en een colonne met munitie vloog in de lucht. In lucht gevechten boven dezen sector verloor de Sovjet-luchtmacht 10 toestellen, al dus het D.NB. In de streek ten Oos ten van het Ilmenmeer heeft de Duit sche luchtmacht bomaanvallen ge- daisn op tal van bolsjewistische nij verheids-installaties en wapenfabrie ken benevens spoorweg-installaties en goederentreinen. In luchtgevech ten boven net gebied ten Zuiden het Umenmeer werden 13 Sovjet-toestellen neergeschoten. HER VATTIXG HA N DELS BETREKKINGEN Tu sschen Nederlandsch -Indië en Japan Naar het Japansche persagent schap Domei uit Batavia meldt, worrit verwacht, dat volgende week de normale handelsbetrekkingen tus schen Nederlandscli-Indië cn Japan zullen worden hervat, daar de onder handelingen, die thans na dc bevrïe- zingsmaatregclcn tusschen de beide landen worden gevoerd, zeer vlot ver loopen. Vernomen wordt, dat de vertegen woordigers der beide landen vorige week driemaal hijeen zijn geweest cn hun besprekingen deze week zullen voortzetten. Eigenlijk ziju alle han delsvraagstukken geregeld. Alleen enkele technische kwesties omtrent den uitvoer van Nederlandsch-Indi- sche goederen naar Japan moeten nog behandeld worden. Aangezien het Nederlandsch-Indi- sehe bestuur inmiddels het verbod van geldzendingen naar Japan heeft opgeheven, hebben de meeste Japan sche vrouwen en kinderen, die nog te Batavia vertoeven, besloten naar Ja pan terug te keeren. Onrleraardsch Paleis onder Kremlin Naar het D.NB. meldt, is onder het Kreivi.in een onderaardsch paleis ge- bouv.ri. waar Stalin thans woont en ook dc toekomstige conferentie van drié te Moskou zal worden gehouden. Nikolajev: belangrijke Opslaghaven He; na zwaren strijd ingenomen Ni kolajev aan de monding van de Boeg is districtshoofdstad en telt 167.110 in woners Het is de stad met de meeste nijverheid en vooral scheepswerven aan de Zwarte Zee In de uitgestrekte haver, gebieden bevinden zich petro leum! niks, graanpakhuizen, drijven de di .ken en koelhuizen, verschei den marinewerven, geschut- en mu nitie ibrieken, benevens spoorweg- wes&fiplaatsen. Het is. een belangrijke opslaghaven voor transport- en land bouwmachines. In de stad bevinden zich textiel-, leder- en levensmiddelen- fabrieken. Behalve verscheidene vlieg velden bezit Nikolajev een vliegschool infanterie, artillerie- en vliegerkazer nes. Besprekingen tusschen Amerikaansche en Engelsche milita rer> Contact met Moskou Associated Press zou van een geloofwaardige persoonlijkheid in Londen vernomen hebben, dat de voornaamste bespreking bij de ontmoeting tusschen Roosevelt en Churchiil 10 dezer in de kapiteins hut van het Britsche slagschip Prince of Wales heeft plaats ge had onder weersomstandigheden, welke ongelukkigerwijze niet ideaal genoemd konden worden. De positie van het groote nieuwe slagschip tijdens dc ontmoeting wordt geheim gehouden. Boodschap aan Stalin HULP TOEGEZEGD De Moskousche radio heeft de officieele mcdcdeeling verspreid, dat de ambassadeur van de Ver. Staten, Steinhardt en de Engel sche ambassadeur Cripps, een be zoek gebracht hebben aan Stalin en hem een brief van Roosevelt en Churchiil overhandigd hebben, waarin aan de Sovjet-Unie elke hulp en steun van de Vereenigde Staten en Engeland wordt toege zegd. Blijkens berichten van den Engel- schen nieuwsdienst, heeft Stalin zijn dank uitgesproken voor de hem gezon den boodschappen van Roosevelt en Churchiil. In zijn dankwoord heeft Stalin verklaard, dat hij bereid is. alle noodige stappen te ondernemen, ten einde te bewerkstelligen, dat de hulp verleening der Ver. Staten en Enge land aan de Sovjet-Unie zoo spoedig mogelijk doeltreffend zal zijn. In Moskou zijn reeds voorbereidin gen getroffen ten opzichte van de voorgestelde conferentie tusschen re- geermgsvertegenwoordigers van de Sovjet-Unie, de Ver. Staten en Enge land. BRIEF VAN DEN ENGKLSCHEN KONING Naar de Engelsche berichtendienst meldt, heeft Winston Churchill Presi dent Roosevelt een brief van den En- gelschen Koning overhandigd. Men verwacht nu, dat Churchiil een ant woord van Roosevelt aan den Koning zal overbrengen. Bijslag opOuderdoms- en Invaliditeitsrenten Van bevoegde zijde wordt de vol gende toelichting gegeven op vier, Zaterdag verschenen verordeningen betreffende de reorganisatie van de sociale verzekeringen in ons land. De verordeningen dragen de nos. 158 tot 161. De eerste beide verorde ningen betreffende ziekteverzekering, terwijl de beide andere de verhoo ging van de uitkeeringen van de in validiteitsverzekering en het opbren gen van de daartoe benoodigde finan- cieele middelen regelen. ZIEKTEVERZEKERING Terwijl er bij de ziekteverzekering tot dusver slechts sprake was van een verzekering met uitkeering in geld. die als eenige prestatie het ziekengeld kende ter vervanging van het loon wanneer men door ziekte niet tot werken in staat is. wordt door de Verordening no. 160. die ..Zie- kenfondsenbesluit" genoemd wordt en reeds op November 1941 in wer king treedt, de verzorging krachtens de ziekteverzekering wettelijk ook tot de z.g. verstrekkingen in natura uit gebreid. Deze verstrekking in natura omvat: 1. Doktershulp. met inbegrip van specialisten en tandarts, hulp van verloskundige of vroedvrouw bij een bevalling en verpleging in een zie kenhuis of sanatorium. 2. Verstrekking van de noodige ge neesmiddelen e.d. met inbegrip van de kunstmiddelen voor het voorko men en de behandeling van ziekte of gebreken en voor het herstel van de arbeidsgeschiktheid. Uitkeering bij overlijden Daar komt nog een betaling in geld bij n.l. de uitkeering bij overlijden, die uitbetaald wordt, wanneer de verzekerde of een van zijn familie leden komt te overlijden. De verzekerde had tot dusver geen wettelijke aanspraak op deelneming aan de verzekering van de zieken fondsen. Bovendien waren daar de aanspraken op hulpverleening krach tens de statuten toegezegd, terwijl de verzekerde thans tegenover het zie kenfonds wettelijk «p de hulpverlee ning aanspraak kan maken, waartoe hem de rechtsmiddelen ter beschik- NADERE REGELING VAN HET ZIEKENFONDSWEZEN king staan, die ook op de andere op bieden der sociale verzekering be staan. Ook wat de betaling der premie be treft treedt een regeling in werking, welke gunstiger is voor den verze kerde. want de premie wordt niet meer door den verzekerde alleen ge dragen, doch de werkgever is voortaan tot betaling van de helft van de bij drage wettelijk verplicht. De premie wordt niet. meer vastgesteld volgens vaste bepalingen, doch in passende verhouding gebracht tot het ontvan gen loon. Een ander niet te onderschatten resultaat in de sociale politiek is be reikt door het betrekken van de ge zinsleden bij de wettelijke verzeke ring. De gezinsleden zullen voortaan recht hebben op de hulpverleening in natura in denzelfden omvang als de verzekerde arbeider zelf heeft. Art. i der Verordening no. 161 be paalt voorts, dat aan de echtgenoote van een verzekerde bij de bevalling een bijdrage in de kosten der beval ling van 55 moet worden uitge keerd. In het algemeen beschouwd, heeft dc Nederlandsclie ziekenverzekering door deze nieuwe maatregelen een stand bereikt, welke elke vergelijking met hetgeen op sociaal gebied be reikt is in andere Europeesche lan den, kan doorstaan. VERHOOG ING VAN RENTEN Door de Verordening no. 159 wor den de renten volgens de voorschrif ten van de Invaliditeitswet verhoogd in den vorm van extra bijslagen, die berekend worden naar de bedragen der individueel toegekende wettelijke rente. De bijslag bedraagt voor de: al ouderdomsrente 25 pet.: b> in- validiteitsrente 50 pet c) weduwen- en weezenrente 50 pet. Indien de verzekerde gehuwd is. wordt de bijslag verhoogd tot 50. resp. 75 procent. Hetzelfde is het ge val, wanneer hij (zij) weduwnaar (weduwe) of gescheiden is en er kin deren zijn. die recht hebben op on derhoud. Voor ierier dezer kinderen wordt een nieuwe bijslag uitgekeerd van 20 pet., doch ten hoogste voor zes kindéren. zoodat de totale bijslag in het uiterste geval 170. resp. 195 pet. der wettelijke rente bedraagt. Bij de weduwen- en weezenren'en wordt de bijslag van 50 procent voor iederen wees verhoogd met 25 pet. De regeling geldt ook voor de koste- looze ouderdomsrente volgens de wet op de vrijwillige ouderdomsverzeke- ring. die volgens de voorschriften van deze wet gedurende een bepaalden overgangstijd ook werd uitgekeerd, indien de wettelijke voorwaarden niet aanwezig waren. Gemiddeld wordt de ouder domsrente verhoogd met 40 pet., de invaliditeitsrente met 68 pet. en de weduwen- en weezenrente met 52 pet. EEN NOODMAATREGEL Uitdrukkelijk moet er de aandacht op gevestigd worden, dat deze rente- verhoogingen slechts van voorloopi- gen aard zijn. want de geldigheid van de genoemde Verordening duurt slechts tot 31 December 1942. Een permanente regeling kwam thans niet in aanmerking, omdat die slechts bereikt kan worden door een gron dige hervorming der tegenwoordige invaliditeitsverzekering. Bij de keuze der financieringsme thode is in de eerste plaats van be slissende beteekenis geweest het on weerlegbare feit, dat de bijdrage van den werkgever in de Nederlandsche invaliditeitsverzekering in vergelij king met andere Europeesche landen uiterst gering is. De wijziging der denkbeelden over de zorg voor den werkenden mensch verlangt van den werkgever, dat hij zich meer dan tot dusverre bewust wordt van zijn ethischen plicht tot verzorging zijner arbeiders en daar voor ook grootere offers brengt dan in Nederiand het geval is geweest. Niets lag dan ook meer voor de hand. dan dat men vooral den werkgever belastte met het opbrengen der aan vullende bijdrage, die noodzakelijk is geworden. Vasthoudend aan de gedachte, dat ook de werknemer voor de waarbor ging van zijn onbezorgden levens avond gedurende den tijd. dat hij actief werkt, een offer moet brengen, dat evenredig is aan zijn economi sche capaciteit, heeft men in de Ver ordening de bepaling opgenomen, dat de werkgever onder bepaalde voorwaarden een deel van zijn lasten op den werknemer kan afwentelen. De heffing bedraagt 4è pet. van het uitbetaalde loonbedrag. Hiervan kan met toestemming van het college van rijksbemiddelaars 11 pet. op den werknemer worden afgewenteld. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er uitdrukkelijk de aandacht van werkgevers op. dat de heffing van 41 resp. 3 pet. onder geen voor waarde tot prÜsverhooging aanlei ding zal mogen geven. Verklaring van Roosevelt In de persconferentie, die Roose velt heeft gehouden aan boord van zijn Jacht, nadat dit in Rockland (Maine) gemeerd had, heeft de pre sident volgens Associated Press ver zekerd. dat hjj en Churchiil het in alle problemen der oorlogssituatie eer.s zijn. De conferentie op den At- lantischen Oceaan heeft echter naar zijn meening de Ver. Staten niet na der tot een "deelneming aan den oor log gebracht, In ontwijkende ant woorden duidde Roosevelt, aldus D.NE. aan. dat geen nieuwe maat regelen ontworpen zijn. Vertegen woordigers van leger, vloot en lucht wapen eer Ver. Staten hebben met Engelsche militairen, aldus Roose velt. afzonderlijk en groepsgewijs, conferenties gehouden. Omtrent zijn persoonlijke bespre kingen met Churchiil, die langer dan een dag hebben geduurd, verklaarde Roosevelt, dat men inlichtingen heeft uitgewisseld over heden en toekomst. Voorts heeft men de kwestie bespro ken. hoe de wenschen van de Sov jets betrokken kunnen worden in het bestaande program. De Sovjet-Unie krijgt geen hulp op grond van de wet op de hulpverleening aan Enge land. maar zal contant betalen. Aan gezien de Sovjets volgens de mee ning van Roosevelt den winter nog zullen doorstaan, hebben zij voor den veldtocht van den volgenden zomer alle beschikbare materiaal noodig. Op een vraag van een journalist bevestigde Roosevelt, dat Churchiil niet naar Amerika zal komen, even min ais hij zelf voor den eerstvolgen- den tijd plannen heeft voor een be zoek aan "Engeland. Over Frankrijk en Japan zal hjj met staatssecretaris Huil conferee- ren. Tenslotte verklaarde Roosevelt, dat het verlangen naar een ontmoe ting met Churchiil reeds in Februari j.l. was opgedoken. De uitvoering van het plan moest echter uitgesteld wor den wegens de veldtochten in Grie kenland en op Kreta. STEUNPUNTEN IN SIBERIë? Het Chineesche dagblad T s j o e n g- w a h i p a o verneemt uit officieele kringen in Washington, dat dc Ver. Staten besloten hebben verschillende Siberische provincies aan de kust van den Stillen Oceaan te bezetten, om daar steunpunten voor de Amerikaan sche hulp aan de Sovjet-Unie in te richten. De Ver. Staten zouden voornemens zijn. wapens en munitie te verschepen, teneinde de aldaar gelegen garnizoe nen der Sovjets van materiaal te voor zien. TEGENSTRIJDIG OORDEEL De Amerikaansche minister van Marine, Knox, heeft verklaard, dat de Ver. Staten zich op Hitier moeten storten en hem in de eerste linie moeten aanvallen. In tegenstelling hiermede heeft de Minister van Oor log Stimson, verklaard, dat de Ver, Staten niet van plan zijn. expeditie strijdkrachten uit te zenden. Verliezen voor Engelsche Scheepvaart Talrijke schepen naar den bodem Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Vrijdag is ten Noord-Oosten van The Wash een koopvaardijschip van 3000 tot 6000 ton. deel uitmakend van een convooi, in scheervlucht door twee voltreffers midscheeps getroffen en tot zinken gebracht. Hetzelfde lot onderging een koopvaardijschip van 2500 ton voor de monding van de Humber. Een koop vaardijschip van 1000 ton werd ten Noorden van de Faroer door bomtref fers op het achterdek eveneer-s van geringe hoogte ernstig beschadigd, m den nacht van 15 op 16 Augustus brachten Duitsche gevechtsvliegtuigen nog een schip van 2000 ton ten Noord- Oosten van The Wash tot zinken. Aan de Britsche Oostkust en aan de Zuid- Westkust werden op verschillende plaatsen Britsche havenwerken en ra- vitatlleeringsbedrijven met succes ge bombardeerd. Er werden verscheidene branden waargenomen in Great-Yar mouth. Falmouth en Hull. Voorts wer den in Cambridge belangrijke militai re doelen met succes aangevallen. Verdragend geschut van de Duitsche marine heeft Vrijdag middag in het Kanaal lichte Britsche zeestrijdkrachten bescho ten. Op twee van deze vaartuigen werden treffers geplaatst. De Britsche patrouilleschcpen trok- kan zich met slagzij terug in de richting van dc kust en werden door vergezellende motortorpedo- booten omgeven.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 1