MOORD in Het Grondbezit AMERSFOORTSCHE COURANT MAANDAG 18 AUGUSTUS 1941 BINNENLAND Nieuwe rechterlijke Instanties VREDERECHTER EN VREDEGERECHTSHOF Het in het Verordeningenblad gepu bliceerde besluit no. 156 1941 behelst de instelling van twee nieuwe rech terlijke instanties: den Vrederechter en het Vredegerechtshof. Aan deze nieuwe organen wordt met uitsluiting van iedere andere rechterlijke instan tie de berechting opgedragen van alle strafbare feiten, welke den politieke» vrede binnen de volksgemeenschap in gevaar brengen of de hoogste politie ke belangen van de volksgemeenschap raken of uit politieke beweegredenen zijn begaan. Vrederechters worden in gesteld bij de vijf arrondissements rechtbanken te 's-Hertogenbosch. Arn hem, 's-Gravenhage. Amsterdam en Leeuwarden. Zij spreken recht in eer ste instantie. Tegen de vonnissen van den vrederechter kan de verdachte hooger beroep instellen in de gevallen, waarin vrijheidsstraf of geldboete van meer dan f '200 is opgelegd, het Open baar Ministerie kan hooger beroep in stellen in de gevallen, waarin een de zer straffen is gevorderd. Het vrede gerechtshof is een bijzondere kamer bij het gerechtshof te 's-Gravenhage. net spreekt recht met drie leden. De prccureur-generaal bij het. Gerechts hof te 's-Gravenhage is tevens procu reur-generaal bij 't Vredegerechtshof, Het Vredegerechtshof neemt in hooger beroep kennis van de zaken, welke in- eersten aanleg door den vrederechter zijn berecht. Het kan evenwel ook in eerste instantie kennis nemen van alle tot de bevoegdheid van cie vrede rechters behoorénae misdrijven ten aanzien waarvan de procureur-gene raal bij het Vredegerechtshof vair oordeel is. dat zij onmiddellijk bij het Vredegerechtshof aanhangig gemaakt dienen te worden. Ook is het Vrede gerechtshof bevoegd ten aanzien van misdrijven van politieke» aard, welke vroeger behoorden tot de kennisne ming van de inmiddels opgeheven mi litaire gerechten en welke ingevolge besluit no. 155 1941 naar den gewonen strafrechter zijn overgebracht Ten slotte kan het Vredegerechtshof ook strafzaken, welke tot de kennisneming van den vrederechter zouden behoo- ren. maar welke voor de inwerking stelling van het besluit reeds zijn be ëindigd. door een in kracht van ge wijsde gegane uitspraak, op vordering van den procureur-generaal, onnieuw behandelen. Het vredegerechtshof be slist steeds in hoogste ressort: tegen zijn beslissingen bestaan geeg rechts middelen. De Loonbelasting WIJZIGING EN AANVULLING Het Verordeningenblad bevat een besluit van den secret ar is-eeneraal van Financiën tot wijziging en aan vulling van het besluit op de Loon belasting. Niet tot het loon zullen meer wor den gerekend be'ooningen door min derjarigen genoten wegens werk zaamheid in het bedrijf of beroep hunner ouders en uitkeeringen inge volge binnen- oj buitenlandsche so ciale verzekeringswetten Werknemers. ci:e duurzaam geschei den van hun echtgenoote leven, wor den als ongehuwd aangemerkt. De werknemer heeft aanspraak op kinderaftrek: voor zijn eigen en aan gehuwde kinderen en pleegkinderen, die minderjarig zijn en tot zijn huis houden behooren of met zijn toe stemming tijdelijk elders verblijven voor het verkrijgen van onderwijs of voor opleiding voor een beroep; voor zijn eigen kinderen, die minder jarig zijn. behoorende tot 't huishou den van zijn gewezen echtgenoot of van den echtgenoot, van wien zij duurzaam gescheiden leeft, en groo- tendeels op zijn kosten worden onder houden en opgevoed: voor zijn eigen en aangehuwde kinderen en pleeg kinderen. die meerderjarig, doch nog geen vijf en twintig jaar zijn, en grootendeels op zijn kosten worden onderhouden en onderwijs genieten FEUILLETON BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 53) Om het mogelijk te maken, dat ze beiden, mevrouw en John, vrijuit zouden gaan na den moord op mijn heer Van Wieringen. moesten ze er voor zorgen, dat ze voor de in elkaar grijpende daden alibi's hadden. Daar om werden de moorden niet door een hunner, doch door beiden bedreven. Mevrouw, die een goed schutter is, c.oodde Philip Somer. terwijl John zich, door «e voortdurend opvallend aan mijn zijde te blijven, een alibi verschafte; mevrouw bad verscheiden alibi's, doordat ik werd opgebeld in haar tegenwoordigheid en dus de dader zich elders bevond. De moord op Philip Somer zou niet zijn gepleegd, indien hij niet een vermoeden van de waarheid had ge kregen en daardoor voor de misda digers gevaarlijk werd. ik vermoed, dat hü gezien heeft, dat John de rechterhand van mevrouw, in de beu ken gewond, verbond. Als u mij dit wilt ophelderen, mevrouw, dan zult u mij een dienst, bewijzen. Ze antwoordde niet, doch knikte bevestigend met 't hoofd. Als u nu 7.oo vriendelijk wilt zijn. het verband van uw hand 'e doen?, verzocht hij- Vreemd genoeg, bevreesd gemaakt door zijn stem ofwel bereid tot vol 53. Toen Tarzan van de Apen be merkte. dat hij zich in den greep van een krokodil bevond, gaf hij toch alie hoop nog niet op. Hij had zijn longen met lucht gevuld, voordat het rep tiel hem onder de wateroppervlakte had getrokken en met alle macht van zijn krachtige spieren bitter voor zijn vrijheid gevochten. Het monster hield zijn prooi stevig on ledige en openhartige bekentenis, nu alles verloren was en berouw in haar opkwam, begon zij inderdaad het verband van haar rechterhand te wikkelen. Toen zij daarmee gereed was, bleek, dat de hand in het geheel niet gewond was. De secretaris, hernam A A., die. zooals mevrouw bevestigde, gezien heeft, dat John de hand verbond, kan óók hebben gezien, dat er voor dat verbinden geen reden was. Nu wist hij toen waarschijnlijk nog niet. dat er even tevoren een schot was gelost, waarvan de kogel bestemd was voor mijn hoofd. Wellicht heeft hjj dat ook in het geheel niet gewe ten. Maar hij heeft wél geweten, dat de afperser bij den dood van zijn patroon voordeel moest behalen, want hij liep daar over na te denken, kort voordat de kogel hem trof. ik had hem er op attent gemaakt, dat de dader een huisgenoot moest zijn. Hij tobde over de vraag, wie dat wezen kon. Toen nu door een kleinigheid zijn aandacht gevestigd werd op een verzwegen, min of meer geheimzin nig bondgenootschap tusschen me vrouw en den huisknecht, heeft hij daar natuurlijk het antwoord gezocht op de vraag, welke huisgenoot tot een misdrijf In staat zou zJjn. Wat niemand anders weten kon. bleef voor mevrouw geen geheim. Haar echtgenoot zal haar zeker ge zegd hebben, dat hij Philir» Somer geld had doen halen; hij zal haar wellicht, ook a) hob ik hem dat uit drukkelijk ontraden, hebben inge licht over den poets, dien we den af perser wilden spelen door een waar- c'olooze envelopje on de afgesproken plaats te brengen Bnvenrl'en. h :--nwc7i-hetd zou nergens in h-i: iemand opvallenzij was verreweg het beste in slant een gesprek af te der water; weldra zou de lucht in Tarzan's longen verbruikt zijn. Hij wist. dat hij nog slechts enkele oogenblikken te leven had- en met een laatste opflikkering van al zijn kracht deed hij wat hij kon om zijn dood uit te stellen. Zijn lichaam kon niet heen of weer wamt zijn been zat bekneld in den vreeselijken bek van zijn aanvaller. Nu trachtte Tarzan luisteren. Misschien is dat ook reeds eerder gedaan met behulp van de huistelefoon, zooals dat het geval was met het onderhoud, waarin ik den nacht in de kamer van Philip Somer voorbereidde. Ik wilde den vijand, die naar mij bekend was, van mijn plan wist, in de val lokken. Het is mij niet- gelukt, omdat ik. in plaats van mijnheer Van Wieringen. in de door John opgestelde val liep. Maar toén was ik ook nog niet zeker van de medeplichtigheid van me vrouw. Haar hulpkreet deed mij de kamer verlaten; haar verklaring na dien heeft mij haar verraden. Méér dan dat. haar verklaring heeft mij haar zelf als éérste schuldige verra den. want ik wist wèl. dat tenminste twee vijanden dienden te worden ge zocht. doch ik wist nog niet. dat een van die twee de huisknecht was. al vermoedde ik het als gevolg van het door hem aan mij opgedrongen alibi, gistel-middag, toen somer werd dood geschoten. Mevrouw verried zich vooral door één uitlating, namelijk, dat ze een zwarte hand had gezien, die den schakelaar omdraaide en dus de kamer in het duister zette. Di*. was absoluut onwaar, omdat niet haar schakelaar, dcch de hoofd schakelaar beneden werd omge draaid. Immers, het heele huis was in duisternis gehuld. Nu ik de overtuiging bezat, dat zij degene was, die bij den dood van haar echtgenoot voordeel behalen zou. had ik temeer vrijheid om a'.s medeplichtige, als aanstoker, als hóófdschiildlge John te zien. Ik koes terde een vermoeden, ik verstopte het --eld. mij door mijnheer Van Wie- -n-en toevertrouwd, heel eenvoud.? in een eer zakker, van een in zijn ga-dero'ce hangende jas, Toen ik uit mijn bezwijming bij zijn steenen mes het dier in het ver hemelte te steken. Zijn pogingen verhaastten alleen den spoed van het dier. Juist toen Tarzan begreep, dat hij de grens van zijn lijden had be reikt, voelde hij zijn lichaam over een modderbank slepen en zijn neusgaten kwamen boven de opper vlakte van het water. Alles om hem heen was zoo zwart als de nacht. kwam en zag, wie er naar mij luis terde, zei ik. dat ik het had verstopt in een zak, waar onze onbekende het zeker niet zoeken zou. Dit was voor hem een aanwijzing, want hij be hoefde nu slechts uit te denken, waar een ander nooit zou verwachten dat iets verborgen was. Het woordje ..zak" zei hem ook genoeg. Hij vond het geld dus. ziin fout was, dat hjj mij daarna opbelde f waardoor hij intusschen zijn medeplichtige een alibi verschafte). Want door zcó spoedig te verraden, dat hij mij doorzien had, maakte hjj zich tevens kenbaar. Ik stuurde hem met den chauf feur naar beneden om te wachten tot ook wij zouden komen. De chauf feur ging naar buiten om een signret te rooken. John haastte zich naar boven, nam het geld. bracht dit op Willems kamer, ijlde weer naar be neden cn nam plaats op de bank. nadat, hjj mjj van het salon uit had opgebeld. Daarom rende ik naar de balustrade. Ik was beniewd, waar John zou zijn. Doch hij kwam heel bedaard voor den dag, alsof hij van den prins geen kwaad wist. Om hem niet te doen vermoeden, dat ik hem verdacht, verzon ik ijlings een uit vlucht. die. helaas, de. keukenmeid duur te staan is gekomen. Ik droeg hem op te zoeken naar de kamer, waar 't telefoontoestel was gebruikt. Boven gekomen, hoorde hij van ds meiden, dat Jaantje hem had ge zien zonder hem echter te herken nen. H'i onderzocht ook haar tele foon, wierp daarbij tersluiks blauw zuur. dat hij voor alle eventualiteiten bij zich rircc?. in het glas. waarin zij haar c?bit ceïegd had Toen zij daar na mar beneden v.erd geroepen, deed het rebit in den mond cn stierf. Ze zou zich nooit meer kunnen her Een oogenblik lag Tarzan te happen naar lucht op den modderigen stinken den bodem, waar het dier hem heen had gebracht. Vlak naast zich voelde hij de koude, harde platen van de krokodillenhuid. Zijn borst rees en daalde in een krampachtige poging om lucht te krijgen. Enkele oogen blikken lagen zij daar zoo, toen een plotselinge stuiptrekking door het inneren, wat voor een gestalte zij de kamer van den chauffeur, waarin later door mjj het geld gevonden werd, had zien binnengaan. Op het laatste oogenblik voor de terugkomst van den chauffeur, op wien hij de verdenking trachtte te vestigen door de woorden „naar hij zei", had hij het plan, dat trouwens later niet meer uitvoerbaar zou zijn, nog niet opgegeven. Hij nam Eddy's revolver, die hjj. in de algemeene pa niek, ook weer tersluiks in diens zak zou hebben laten glijden, nadat hij zijn patroon zou he'bben doodgescho ten. Het gevaarlijkste is een misdadiger te vroeg te laten zien, dat hij door zien is. ik had iets gevaarlijks ge daan. Toen ik hem naar boven zond. zei ik: en zoo trouw, als je gewacht hebt, zoo trouw onderzoek je de ka mers. Hij had in het geheel niet ge wacht. zooals ik reeds gezegd heb. Hij kón dus mijn woorden opvatten als ee» verspreking. Ik herstelde die fout. door. toen ik het geld haalde uit de kamer van den chauffeur, een paar maal in de lucht te schieten. ïOmdat John mij die kamer aanwees als de eenige, waar géén wanorde was. wist lk. dat ik daa" het geld zou vin den). Het verhaal, dat ik vertelde over een man. die voor mij gevlucht zou zijn. sloot zich daarbij aan en had hetzelfde doel. Dat verhaal was overi gens niet geheel ongeloof!ijk. want de chauffeur kón voo'' een of ander doel naar zijn kamer zijn gegaan. Of John mi.) geloofd heeft, zou alleen hij zelf ki nnen zeggen. Hij keek John aan. die zijn zelfbe- heersching zoover teruggewonnen -ad, dat h'j zelfs met een zekere on beschaamdheid antwoordde: Met uw verlof, mijnheer, neen. mijnheer, niet heelemaal. Niet wat betreft die groote lichaam aan zijn zijde Tar zan's aandacht trok. Tot zijn groote verbazing bemerkte hij, dat het dier dood was. Zijn scherp mes had. de kwetsbare plek in het verhemelte van het dier geraakt. (Wordt vervolgdK overijlde vlucht door het raam, pre cies zooals ik mijnheer had voorge zegd. Niet heelemaal, maar wel gedeel telijk? Ik zag er een goedkoope uitvlucht in, maar wist niet, dat die gebruikt werd om mij om den tuin te leiden, mijnheer de speurder en als ik er in geslaagd was hem te laten verdenken, wel. dan zou hij zich niet hebben vrij gepraat. Maar hij was weg, hij was op weg met den auto. Ik had hem gestuurd, toen ik even buiten ging kijken, of er onraad was. Dat is tenminste een geluk, want het zou hem inderdaad moeilijk genoeg gevallen zijn, zijn on schuld te bewijzen, ging A.A. voort. Maar het staat niet aan ons te overwegen wat er gebeurd zou zijn, indien verschillende andere dingen anders geloopen waren. Iets anders en van grooter belang, heeren, hij wend de zich tot de veldwachters. is, wat er nu gebeuren moet. wat mij betreft: der Mohr had seine Schuldig- keit getan. De oudste der veldwachters haalde, zoowel voor het voor hem onverstaan bare als voor wat hem te doen stond, de schouders op. Ja, zei hij, het voorhoofd gefronst. u hebt twee schuldigen aangewezen, maar we zit ten met dezen eenen eigenlijk al in onze maag. We zullen hem naar Zut- fen moeten zien te krijgen en als we daar midden in den nacht aankomen, dan krijgen we géén feestelijk ont haal, dat kan ik u v/el vertellen. Maar wat moet er met ehhij aarzelde, zweeg dan. omdat hij voor zag moeilijkheden te krijgen met mijnheer zoowel als met de zoons. (Slot volgt.) of worden opgeleid voor een beroep. Als pleegkind van den werknemer wordt slechts aangemerkt wie door hem als een eigen kind wordt on derhouden en opgevoed. Als persoonlijke verpiichtingen wor den aangemerkt pensioenen, bene vens interesten van schulden, altijd durende renten, lijfrenten en andere verschuldigde periodieke uitkeerin gen en verstrekkingen, een en ander voor zoover zij niet met een bron van inkomen in verband staan. Tot de persoonlijke verplichtingen behooren niet renten, uitkeeringen en verstrek kingen. welke verschuldigd zijn aan bloed- en aanverwanten van den werknemer in de rechte linie en in den tweeden graad der zijdelinie, ten- een door den genieter aan den werk- zij zij de tegenwaarde vormen voor nemer gedane prestatie. Tot de persoonlijke verplichtingen behooren evenmin uitgaven ter zake van onderhoud van de echtgenoote. tenzij de echtgenooten duurzaam ge scheiden leven". Mede worden als persoonlijke ver plichtingen aangemerkt premiën voor lijfrenten, voor zoover zij niet vallen onder artikel 6, d, en per geheel ka lenderjaar ten hoogste bedragen: voor een werknemer in groep 1 f 600; in groep 2 f 1200; in groep 3 en aanspraak hebbende op aftrek voor niet meer dan drie kinderen f 1500; in groep 3 en aanspraak heb bende op aftrék voor meer dan drie Tenslotte wordt- bepaald, dat als kinderen f 1800. buitengewone lasten mede worden aangemerkt de uitgaven terzake van ziekte, invaliditeit, sterfgeval en an dere dergelijke uitgaven ten behoeve van de echtgenoote van den werk nemer. Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 September 1941. HetOverschrijden van onze Grens STRAFBEPALINGEN Bij Verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederland- sche gebied is bepaald, dat in de Ver ordening no. 6 1940 betreffende het in- en uitreizen na paragraaf 4 een nieuwe paragraaf wordt ingevoegd, luidende: paragraaf 4a. Hij. die onbevoegd het bezette Ne- derlandsche gebied binnenreist. of dit gebied uitreist. wordt- gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste twee jaren of met geldboete van ten hoog ste f 20 000. Ook een poging daartoe Is strafbaar. Feiten als hier bedoeld zijn delicten en worden door de Duitsche rechter lijke macht behandeld. AANGIFTE-PLICHT BIJ DE NED. ADMINISTRATIE VAN ONROERENDE GOEDEREN BEVOEGD TOT BEHEERSOVER- NAME Het Verordeningenblad bevat een Verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche Gebied betreffen de het Joodsche grondbezit. In deze Verordening wordt o.m. f bepaald: „Joodsch grondbezit" in den zin dezer Verordening is ieder stuk grond, dat geheel of gedeeltelijk toe behoort asTi: een jood in den zin van artikel 4 der Verordening no. 189 40 betref fende het aangeven van onderne mingen: een onderneming, welke in gevolge de Verordening no. 189/'40 aangegeven dient te worden; een pri vaatrechtelijk rechtspersoon, een vereeniging van personen, een ir. stelling, een stichting of eenig andc doelvermogen, voor zcover deze, o schoon niet een onderneming in zin der Verordening no. 1891940 zijn de. niettemin aan een der in artikel 2 dier Verordening gegeven omschrij ving beantwoordt. Als ..joodsch grondbezit" in den zin dezer Verordening worden verder aangemerkt elk recht van opstal, van erfpacht, van beklemming of van vaste huur. alsmede hypotheken, waarop een persoon, een onderne ming, een vereeniging van personen, een instelling, een stichting of eenig ander doelvermogen, zooals in het vorig lid zijn bedoeld, voor het ge heel of voor een gedeelte gerechtigd is. „Gerechtigde" in den zin dezer Verordening is de eigenaar van den grond, van het recht van opstal, van erfpacht, van beklemming van vaste huur, dan wel de hypothecaire schulaeischcr. De bepalingen dezer Verordening zijn niet toepasselijk op stukken grond, welke vallen onder de bepa lingen van de Verordening no. 102' 1941 betreffende de aangifte en de behandeling van landbouwgronden in joodsche handen iVerordening tot verwijdering van joden uit het agrari sche bedrijfsleven). Joodsch grondbezit, moet, met ge bruikmaking van een formulier, het welk bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken is te verkrijgen, schrif telijk worden aangegeven b'ij de Ne derlandsche Administratie van On roerende Goederen (Niederlaendische Grundstuecksverwaltung)gevestigd te 's Gravenhage, Juliana van Stol berglaan 45. De aangifte moet uiterlijk op 15 September 1941 geschieden. Wordt het grondbezit na de inwerkingtreding van deze Verordening verkregen, dan moet het binnen verloop van een maand na den datum van verkrijging worden aangegeven. De gerechtigde is tot het doen der aangifte gehouden. Bovendien is daartoe gehouden een ieder, die tot vertegenwoordiging van den gerech tigde of tot beheer van het joodsch grondbezit bevoegd is. De verplichting tot aangifte geldt niet ten aanzien van joodsch grond bezit: hetwelk ingevolge de Verordening no. 26'1940 betreffende de behande ling van vijandelijk vermogen is aam- gegeven hetwelk aan een vereeni ging van personen of een stichting toebehoort of heeft toebehoord, welke ingevolge de Verordening no. 145 1940. houdende bepalingen ter verkrijging van een overzicht (Erfassung) van vereenigingen van personen en stichtingen zonder economisch doel, is opgegeven; hetwelk bij de aangifte van een onderneming overeenkomstig artikel 6 van de Verordening no. 189.1940 is aangegeven. De Ned. Administratie van Onroe rende Goederen is bevoegd tot het verrichten, zoo in als buiten rechte, van alle rechtshandelingen en anders zins, welke een behoorlijk beheer van het joodsch grondbezit met zich brengt. Strafbepalingen Hij die opzettelijk in strijd met de bepalingen dezer Verordening of met een krachtens haar uitgevaardigde bepaling, gestelde voorwaarde of ver plichting handelt, of dezelve ont duikt. wordt gestraft met gevangenis straf van te» hoogste vijf jaren en niet geldboete tot een onbeperkt be drag of met een van deze straffen. Wordt het feit door schuld ge pleegd, dan wordt- gevangenisstraf van ten hoogste een ja af of geldboete van ten hoogste honderdduizend gul den opgelegd. Naast de straf kan tevens verbeurd verklaring der waarden, op welke het strafbare feit betrekking heeft, wor den uitgesproken. Is het niet mogelijk tegen een bepaalden persoon een vervolging in te stellen of hem te veroordeelen, dan kan de verbeurdverklaring als op zich zelf staand worden uitgesproken. UNIVERSITEITEN EN HOOGESCHOLEN TOEZICHT SECR.-GENERAAL VAN OPVOEDING Het Verordeningenblad bevat een Verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het bestuur der universiteiten en hoogescholen. In deze Verordening, welke heden in werking treedt wordt onder „uni versiteit- of hoogeschool" verstaan een Rijksuniversiteit, de Technische Hoo geschool te Delft, de Landbouwhooge- school te Wageningen, de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam en de Nederlandsche Economische Hoogeschool te Rotterdam. Verder wordt in deze verordening bepaald: Artikel 1Wanneer de Rijks commissaris voor het bezette Neder landsche gebied het- noodzakelijk acht. wordt een universiteit of hooge school bestuurd volgens de bepalin gen van de artikelen 2 tot en met 5. Artikel 2: De bevoegdheden, rechten en plichten van het college van curatoren gaan op den presi dent over. Artikel 3: Het college van cura toren brengt aan den president-cura tor prae-advies uit terzake van alle aangelegenheden, welke tot het oogenblik van inwerkingtreden van het in artikel 6 bedoelde decreet tot de bevoegdheid van het bovenvermel de college hebben behoord. A r t i ke 1 4: De president-curator staat in de uitoefening van zijn func tie onder toezicht van den Secretaris- Generaal van Opvoeding. Weten schap en Cultuurbescherming en is verplicht diens bevelen, aanwijzin gen en voorschriften onverwijld op te volgen. Artikel 5: (1) De Secretaris-Ge neraal benoemt en ontslaat den pre sident-curator. (2) Het college van curatoren be staat uit vier leden, die door den Secretaris-Generaal, den president curator gehoord, worden benoemd en ontslagen. (3) Zoolang de Secretaris-Gene raal het college van- curatoren niet RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 19 AUGUSTUS HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Graruofoonmuziek. $.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofopnrnuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O-: Nieuws berichten. 8.15 Schriftlezing en medita tie (voorbereid door de Christ, Radio Stichting). 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek. 12.00 Ge rard Lebon en zijn orkest. 12.25 Het kwartier van den Arbeid. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O Nieuws- en economi sche berichten. 1.00 Zang met pianobe geleiding. 1.30 Sprankelende middag- klanken. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.00 Ernst- van 't IToff met ziin 15 solisien. 3.30 Clavceinibelvoordracht. 4.00 Gods dienstige uitzending. 4.20 Gramofoon muziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberich ten. 5.30 Orgelconcert, 6.00 Lezing „Al leen voor mannen'. 6.15 „Rancho". Zuid- Amerikaanscb programma. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Omroeporkest, solisten en gramofoonmuziek. -S.45 Voor den boer. 9.00 Cello en piano. 9.30 Gramo foonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uit zending. Economie News from Holland, HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45S.00 Zie Hilversum T. S.0O B.N.O.; Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu ziek. 10.20 Orgelconcert (gr.pl.). 10.40 Declamatie. 11.00 Fmsemble Rentmees ter en gramofoonmuziek. 12.00 Gramo foonmuziek. 12.15 Orkest Malando en solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 De Romancers. 1.40 Gramofoonmuziek. 2.00 Zang en piano. 2'0 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de zieken. 4.00 „Dansmuziek op de An tillen". causerie (met muzikale illustra tie). 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberich- ton. 5.30 Amusementsorkest en solist. G. 15 Causerie „Op de zonderende paar se heide". 6. i" Graraofoonmuziefe. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmu ziek. 7 45 Reportage. 8.15 Radiotooneel. 9.00 Voor de werkende vrouw. 9.15 Gra- mofoonnniziok, 9.45 B.N O.: Nieuwsbe richten 10.00 Avondwijding. 10.05—10.20 Politiek weckpraatje (opn opnieuw samenstelt, bestaat het uit de leden, die er toe behoorden op het oogenblik van inwerkingtreding van het in artikel 6 bedoelde decreet. Artikel 6; (1) De Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied bepaalt door middel van de creet, op welke universiteiten en hoo gescholen de bepalingen van de ar tikelen 2 tot en met 5 worden toege^ past.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2