DE DIEREN VAN TARZAN De Dochter fabrikant AMERSFOOKTSOHE COURANT DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1941 BINNENLAND TABAKSOOGST IX VOLLEN GANG VEREDELING VAN HET YADER- LANDSCIIE GEWAS De tabakspluk in de omgeving van Amerongen is thans in vollen gang en in de karakteristieke schuren han gen reeds groote partijen zandblad te drogen. Hoewel de oogst in deze streek niet zoo goed is ais andere jaren, daar de weersomstandigheden een tabaksboer parten hebben ge speeld, is -er toch, wat de kwantiteit- aangaat, een duidelijke stijging waar te nemen. Het laatste jaar zijn er in het district Amerongen-Elst-Rhenen on geveer 6 tabaksvelden bijgekomen; in het geheel beschikt men hier thans ever 21 tabaksplantages, die geza menlijk naar schatting een kleine ÏO.COO K.G. tabak leveren. Ook in het land van Maas en Waal is de teelt onder deskundige leiding bevorderd en men heeft getracht de vaderland- sche tabak te veredelen. De belangstelling voor de Neder- lanasche tabak neemt steeds toe en in tuinbouwkringen doet men ver scheidene experimenten om de kwa liteit op*een hooger peil te brengen, want onze eigen tabak geeft onver mengd niet dat fijne aroma, dat wij van de buitenlandsche kwaliteiten gewend zijn. Maar aangezien de teelt, die sedert het midden van de 17de eeuw in onze lage landen wordt beoefend, thans weer een nieuwe periode van bloei tegemoet gaat. waarbij het aan deskundig advies niet ontbreekt, zal de Nederlandschc tabak in de toekomst, stellig van 'oe- teekenis worden. Nog- zijn de inland-, sche sigaren niet op de markt, daar de fabrieken nog den ouden voorraad to/oak verwerken, maar dit is toch te verwachten. Wij zullen ook rook- en .pruimtabak van eigep bodem krijgen, .die naar men in vakkringen ver zekerde in ieder opzicht aan de verwachtingen zullen voldoen. Wanneer men thans langs de uit gestrekte velden met de groote groe- "ne bladeren wandelt, waarvan de verschillende perceelen afgeschut zijn door boonenheven de tabaks plant is immers, zeer gevoelig voor wind is'het een aardig gezicht de plukkers aan het werk te zien. Zij bepalen zich voorloopig alleen tot de uiterste bladeren, het zandgoed, waarna de oogst van het aardgoed en tenslotte van het bes'gocd volgt. De laatste naam duidt er geenszins op. dat met 't voortschrijden van den oogst de kwaliteit beter wordt; het bestgoed wordt n.i. alleen gebruikt- voor pruimtabak. Met kruiwagens worden de blade ren naar de schuur getransporteerd, waar zij met een scherp mesje wor den gekerfd en vervolgens worden aangespijld. d.wz. aan lange stokken gestoken, die daarna zorgvuldig naast elkaar in de ruimte van de schuur komen te hangen. Er moet heel wat gebeuren, voor dat de 'oogst van l hectare, die onge veer 1600 a 1700 K.G. bedraagt, ge heel is behandeld. Na het öroogpro- ces van 3 a 4 weken volgt het fer menteeren. het broeien. Dit eischt veel vakkennis Omstreeks half September kan men zeggen dat alles binnen is. ONDERWIJS A CA D MSC 11E F. X A >1 KNS Leiden. B«v.»rd epkumle, J. W doctor iu de J. Koekobiik- r in de gc- rlüig, Haarlem. TI'EK KM A M.O. AKTE Ma Don Haag. Geslaagd de datftes N j. pot, Wassenaar: E. J. Saij Am sterdam: W- II. Solui;... Ni.'im-en- T Stuurman. Koos «al. Zmnu do Iieerftn 3 C. J. Nooron, Bred.: 1S-.-hwasror inann. Schiedam: J. B- M. Straus, bene veningon. M A CU INIST EN- E X A M EN Den Hu* - Owlnal dijluia B, A. r. C. Ki-ijnli'iii'U, Sluis. door EDGAR RIGE BURROUGHS 56. De boot, die Jane's aandacht had getrokken, terwijl zij op het dek van de Kinsaid op wacht stond, was ook door Rokoff gezien en door de beesten van Tarzan aan -den ande ren kant van de rivier. Op het geroep van den Rus keerde de kleine boot om. en na even gepraat te hebben nam de Rus in de boot plaats en deze zette nu koers naar de Kinsaid. Voor dat het schip de helft van den af stand had afgelegd, knalde er een geweer van het dek en de matroos, die vooraan in de kleine boot stond, .sloeg voorover in zee. Nog een ander lid viel als slachtoffer van het geweer van Jane, daarna ging de boot- terug naar de kust en wachtte, tot het dag werd. Jane begreep, dat dit slechts uitstel voor haar was en dat zij alles in het werk moest stellen om voor haar veiligheid te zorgen. De twee matrozen, die zij jn het vooronder had opgesloten, dwong ze op haar plannen in te gaan. Met een revolver in de hand om hen tot gehoorzaamheid te dwingen, liet zij hen aan dek komen. Toen zette zij hen aan het werk en hakken. Het schip had voldoende pro liet den kabel van het anker door- viand en water aan boord, het storm achtige seizoen was voorbij en zij hoopte, dat, als de Kinsaid eenmaal naar de open zee zou zijn afgedre ven, ze door een voorbijvarend schip zouden worden opgemerkt. De nacht was diepzwart, uitstekend geschikt voor haar doel. Haar vijanden konden niets van het werken aan boord zien schip zeewaartsdroeg. Toen de laat- en wisten ook niet, dat de eb het ste vezels van den kabel doorgehakt waren, dreef de Kinsaid snel weg. Opeens klonk op de rivier het schot van een geweer en de kreet van een vrouw. Terwijl ze luisterde, verslapte een oogenblik Jane's aandacht. De twee mannen liepen naar haar toe en wierpen baar tegen het dek. Was tenslotte haar vechten voor haar vrij heid toch tevergeefs geweest? Toen ze viel, zag Jane, tegen den vagen glans van den oceaan, de gestalte van een anderen man, die over de reeling van de Kinsaid klom. (Wordt vervolgd; i J A AR ZONDAGS SCHOOLWERK VERGADERING TE UTRECHT Te Utrecht is de algemeene verga dering gehouden van de Nederland- sche Zondagsschoolvereeniging. Uit alle deelen van het land waren ongeveer 700 congressisten in de zaal vereenigd, mede ter herdenking van het 75-jarig bestaan van de vereenl- ging. De vergadering werd geopend met orgelspel en zang, waarna dr. G. P. M a r a n g, eere-voorzitter van de re_ gelingscommissie, de aanwezigen met een hartelijk welkom begroette. De voorzitter, ds. J. P. vanBrug- g e n opende met gebed en een kort openingswoord. Het jaarverslag, dat uitgebracht werd door den secretaris, den heer C. Roodhart, herinnerde in de eerste plaats aan het 75-jarig bestaan der vereeniging. Het afgeloopen vereeni- gingsjacr heeft bewezen dat de N. Z. V. vastgeworteld staat in het Nerier- landsche volksleven, want ondanks den zwaren druk van dezen tijd mag zij ge'wagen van verblijdenden bloei cn vooruitgang. Het aantal aangesloten scholen steeg tot 252. Het ledental klom tot 3740. Uit het verslag van den penning meester, den heer H. J. Timmer, blijkt, dat de vereeniging haar nieuwe jaar ingaat met een batig saldo van f 140.79. De algemeen secretaris, den heer N. J. G. van Schouwenburg, gaf een overzicht van zijn werk in den lande. De vereeniging heeft maar één algemeen secretaris, die niet met zekere regelmaat overal kan komen. Daarom strekt het tot verheugenis, dat hier en daar het initiatief is ge nomen tot het"vormen van een z.g. gewestelijk verband. Spr. drong aan op vermeerdering van het aantal aangesloten scholen. In de middagvergadering leidde dr. G. Ma rang, oud-voorzit ter der ver eeniging, het onderwerp „Zondags school en Kind" in. Daarna Werd onder leiding van den voorzitter het 75-jarig bestaan der vereeniging herdacht. Ds. S, J. M. Hulsbergen sloot de jaarvergadering met een opwekkend w-oord en dankgebed. HOOFDAKTE EXAMEN Den Haag. Geslaagd: R. van der IJinvt (li); inoj. H, E. .Meyer (A en B); iiiH. ,M- A. E- SteinlorJ CA en B); H. iii der Want (A en 13); mej. A A. W<-ys Li). NOTARIEEL EXAMEN Den Hang. Geslaagd voor deel 2, hoeren mr. F. Hartong, Rotterdam; J. I5. Schellens, Appingedara. RECHTSZAKEN Hij wilde naar Veenhuizen FIETSENVERDUISTERAAR IN HOOGER BEROEP Een koopman, die eenige fietsen verduisterd had en door de rechtbank te Amsterdam deswege veroordeeld was tot een jaar gevangenisstraf, kwam bij het gerechtshof een poging doen om vermindering van straf te krijgen. Hij wilde liever naar Veen- huizen, want hij kon niet tegen de cel, zoo beweerde hij. In de cel zou hij tot zelfmoordpogingen komen, en om dat te voorkomen wilde hij zijn op_ zending aanbevelen. De procureur-generaal vond dat heelematl niet noodig. De man had zoo weinig berouw van zijn daden ge had, dat hij zelfs had geweigerd mede te werken aan het terug brengen van de verduisterde fietsen. Spr. gaf toe, dat de koopman inderdaad vermin derd toerekeningsvatbaar genoemd kan worden, maar dat hoeft zijns in ziens geen reden te zijn steeds w> :r clementie toe te passen. Psychopathv.v dienen integendeel streng aangepakt te worden en daarom wilde de pro cureur-generaal de straf van een jaar niet verminderen, maar verhoogen tcfc een jaar en zes maanden. Dat was een onaangename veiy-- sing voor den koopman. Zijn vercyt/i- ger vroeg hem ter beschikking vah de regee'ring te stellen, opdat hij op het land zal kunnen werken, en zou dit niet worden toegestaan, dan zou hij gaarne de voorloopige hechtenis in mindering zien gebracht. SPORT Hardzeildag der Sneekweek FRIESCHE SUCCESSEN 'Gigteren was het de groote. dag van de Sneekweek, de liardzeildag. De beslissing in de groepwed.nlrijden van de regenbogen tuesolien I-Ioll-ind en Friesland wu.s zeer spannend. De Frio- Böli'e groep behaalde ook ditmaal do meeste punten. Do totaal uitsla-' was; Friesland 38,1, Holland 34,li- Op verzoek van &b deelnemers in de Oympiajollenklasse- werd voor Woens dag en Donderdag een extra groepswed strijd fin gein sc.ht. tussohen li -Hand. Friesland on Groningen. Na den >'crslen dag leidt de Frieeehe groep, rrot _2J punten, gevolgd door Holland n: ;t 15,1 en Groningen met 9 punten. De belangrijkste uitslagen waren ver der als volgt: Barken; 1. Pallieterkeu F. TI. Mulder; 2. Vlek, Fokke Veen. B-M.-klasse: 1. Meteoor 2, Buut Hof; 2. E- H., H. Wester. Tjotters: 1. Kabeljauw, D. Visser; 2. Njord, H. Bakker. Pampusklasse: 1. Ruiter, R-. Reitsma; 2. Weerhaan, H- Halberstam. Schouwen: 1. Zeillust, M- Tromp Vis ser; 2. Meerkol F. F. Atsma. Olympiajollen: 1. Teb 2, T. Baklcer; 2 -Voila, F. Oppenhuizen. 12-voetsjollen: 1. Ralkkert, E. K. Hockstra; 2- Ree, C. W. Schaap Sharpies: 1. Dada 2, M. C Breuning; 2. Tineke 2, J. H. de Koning.li. Regenboogklasse: 1. Eelko/W. Bergs- ma; 2. Saendcn, L. de Wit. CRICKET OOSTELIJKE TOER VAN DE FLAMINGO'S De Flamingo's zijn deze week op hun jaarlijksche Oostelijke toer. Begonnen werd met een wedstrijd tegen U.D. te Deventer. U.D. scoorde 164 runs; de Flamingo's maakten daarop 137 voor het verlies van 9 wickets en ontkwa men ternauwernood aan een nederlaag., Tiet resultaat was dus een draw- Do tweede wedstrijd was te Venlo tegen een combinatie van V.H.C. en V.C.V. De Flamingo's gingen eerst bat ten en scoorden 1959. De Venlosehe combinatie -kon togen dit 'h'oog.e totaal niet op en op 124 waren de innings af geloopen. SCHAKEN DE WEDSTRIJDEN TE LEEUWARDEN De uitslagen in do eeregroep waren gisteren als volgt: Ir II. J. van SteenisA. J. Wijnands afgebr.; N. Cor'tlever—dr. J. H. O. graaf van den Bosch H. Kramer L'. Vlagsma U Diverse Berichten Buitenland Luitenant-generaal Loeang Pro- myoehi is benoemd tot Thailandsch minister van Defensie. Verder zijn nieuwe ministers van Verkeer en On derwijs benoemd. De leider van het diplomatieke kabinet van het Spaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken, Imenez de Sandoval, heeft op een persconfe rentie de Engelsche en Amerikaansche beweringen, volgens welke Duitsche divisies via Spaansch rijksgebied en de Spaansche territoriale wateren naar Marokko gezonden zouden worden, gedementeerd. In een onderhoud met den New Yorkschen correspondent van het Deensche blad Berlinske Tidende heeft de Deensche landvoogd, op Groenland, Svane, uitdrukking gege ven aam de trouw van Groenland aan Denemarken, waarin door de Ameri kaansche bezetting geen verandering is gekomen. In Auckland op Nieuw-Zeeland zijn de stadsvfeemen door brand ver nield. De schade wordt op een mil- lioen dollar geraamd. In Detroit (V S.) ligt het geheele stadsverkeer stil, daar 4000 man per soneel van de tram en de autobussen wegens eischen van het vakverbond in staking zijn gegaan. lord Halifax, is in Mon treal (Canada) aangekomen. Het doel van zijn bezoek is niet be kend. HET CLANDESTIENE SLACHTEN. Durft u dat uw gezin voor te zetten? (Profilti). RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 22 AUGUSTUS HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.41 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O-: Nieuws berichten, 8.15 Schriftlezing en meditae tie (voorbereid door de Christ. Radif Stichting). 8.25 Gewijde muziek (opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11..0C? /Gerard Lebon en zijn opleest: 11.20 De» clamatie. 11^0 Gerard Lebon en zij orkest. 12.00 Musiquette. 12.40- Almanak, 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten- 1.00 Rovida»sexlet en gramo foonmuziek. 12.00 Haarlemsclie orkest- vereeniging, soliste en gramofoonmu» ziek. 4.00 Godsdienstige uitzending- 4.20 Sylvestre-trio. 5.15 B.N.O.: -Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Voor de jeugd- 5.-45 Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek. 6.15 Sportwetenswaardigheden. 6.-30 Viool en piano. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Rotterdamscb Philharmonisch orkest. 8-45 Causeri« „Wat is nationaal-socialisme''. 9.0® Zang, clavooimbel en gramofoonmuziek. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 B.NO.: Nieuwsberichten. 10.0010.15 B-N.O: Ergelsche uitzending: Economie New/ from Holland. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8:00 B.N.O.: -Nieuwsberichten. 8.15. Gramo foonmuziek. 10.00 Utrechts oh Stedelijk orkest (opn.)- 10.20 Zang met pianobe geleiding' en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Orgelconcert* 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B.N.O Nieuws- en economische berichten. 1.00 OrgeïSpel (gr.pi.). 1.15 Orkest Malau- do en solist. 1.45 Gramofoonmuziek. 2 00 Roemeensch orkest Gregor Ser-ban. 2.30 Orgelconcert en zang. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek- M5 B.N.O.Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Ensemble Bandi Balog.li. 6.00 „Onder de leeslamp" (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 6.15 Ernst van 't Iloff met zijn 15 solisten. 6-45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Toeristische raadgevingen. 8.00 Ctjri Hobenberger en zijn orkest en'- de Ro mancers m.m.v. solist, 9.Q0 Gramofoon muziek- 9.15 Rococo-octet. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding, 10.0510.15 Gramofoonmuziek. De president der Philippijnen, Manuel Quezon, heeft in een radio boodschap verklaard, dat de Philippij_ nen zich bij de Ver. Staten zullen aan-, sluiten voor het geval Amerika den oorlog zou verklaren. FEUILLETON VAN DEN ROMAN door EEKA 2) Ja. Ja. natuurlijk; stemde hij gretig toe. blij met de halve verkla ring. Het is alleen.... ik wilde ze kerheid hebben, dan had ik rustiger den tijd om je heelemaal te winnen. Opnieuw hief zij de oogen onder de lange wimpers r.aar hem op en er was iets in den blik. dat hem ont roerde. hij wist zelf niet waarom, iets hulpeloos, iets smeekends. Maar haar gelijkmatige stem zei: Als ik van je hield, behoefde jij mij niet meer te winnen, dan had je mij immers al? Hij was onthutst door dit antwoord er. begreep niet. dat het slechts sloeg op zijn eigen vraag. Dus je houdt niet van mij? vroeg hij terneergesla gen. Ik gaf slechts antwoord op een veronderstelling van jou. mijn ge voelens bleven daarbij buiten be schouwing. zeide zt> vriendelijk. Heieen, waarom ben je toch zoo koel.... zoo...., begon hij, maar kreeg geen gelegenheid 2ijn zin te beëindi gen, want een bediende waarschuw de. dat mijnheer en mevrouw Baen- ders de gasten aan hèt souper ver zochten. Zwijgend stond Evert op en bood Heieen zijn arm. Mei een vriendelijk knikje legde '.ij haar slanke vingers op zijn arm. Ik weet niet of wij naast elkaar zitten, zeide zij, maar ik donk wel. dat moeder het zoo heeft geschikt. Lachend en pratend gingen de gas ten twee aan twee de eetzaal binnen. Iedereen keek even naar Heieen en naar den knaopen jongen man aan wiens arm zii. bijna als laatste, de eetzaal betrad. Na het eerste gerecht hield mijn heer Baenders een korte geestige speech en op hem volgde baron Van Aardenberg. Daarna werd het spee chen algemeen, kleine groepjes ko zen een president, er. telkens werd h'?r en daar een stem hoorbaar bo ven het roezemoes der vele stemmen in de groote zaal. Men lachte en was zoo vrooliik als maar mogelijk was. On den achtergrond, van uit de -bal zaal weerklonk de tnuzièk van het strijkie Hip nu Hongaarsche melodie ën sneelde. Heieen zat glimlachend tusschen haar beide t3felheeren en knikte haar moeder toe. die blij toekeek pn ge- noot van de vreugde en vroolijkheid rondom zich. Mevrouw Baenders was een nog jonge vrouw, die veel hield van vroolijkheid, schittering en luxe. In deze opzichten had zij -zich in haar huwelijk volkomen kunnen uitleven. Vanavond echter was zij al bi.; zonder in haar schik, zij had van uit de klei ne speelzaal gezien, hoe Ev:rt en Heieen op de sofa zaten en ernstig met elkaar spraken, en aangezien zij haar dochter nog niet alleen had ge sproken,' meende zij stellig, dat de zaak tusschen hen beiden in orde was. Tersluiks fluisterde zij haar man iets toe en deze glimlachte plotse ling verheugd, hij hief met een veel- beteekend gebaar zijn glas op en van den overkant der tafel wenkte hij hiermede naar zijn dochter e.i Evert, en vervolgens zocht zijn bli; baron Van Aardenberg. Toen met em knip oogje naar de beide jongelu dronk hij hem zwijgend toe. Dit stille spel was aan de 'gasten ontgaan. Het dis cours was zoo algemeen, cat men weinig op de kleine comedie had ge- '-f. Gelukkig maar voor de beide be- i -'-kenen, want wat. er zou gebeurd 'n als men de duidelijke gebaren had gemerkt, en be?r?oen, de gedach te hieraan deed Heieen vrrbleeken van schrik. Niet dat. zij Evert niet mocht liiden, integendeel, zij vond hem aardig en wps graag in zijn gezelschap, maar dit had nog niets met liefdz te ma ken. Bovendien wilde zij geen opge drongen huwelijk slu'ten. waarbij zij. in zekecprf zm, Altijd vemhcht was een s"hi.in tegenover de vr-schiUen- öe ouders on tè houden. Ho'een wist bijna zeker, dat haar sympathie voor Evert niet die was waarop zij een hu welijk kon sluiten. Zij wilde eerlijk blijven tegenover zichzelf en tegen over hem en door hem voorloopig nog niets te beloven, kon zij eerst zichzelf onderzoeken. Was zij er zeker van, dat zij genoeg van hem hield om zijn vrouw te worden, dan zou zij hierdoor graag haar ouders en ook Evert's ouders gelukkig maken, maar zij kon, noch wilde, zichzelf heelemaal opof feren terwille van een verlangen, dat meer haar "zélf aanging dan de men- schen, die het van haar eischten. He ieen had haar eigen denkbeelden over liefde en huwelijk en opgevoed in de sfeer van haar ouderlijk huis, waren haar denkbeelden over zulk ec-n ge wichtig feit als een huwelijk, juist ge heel anders geworden, dan .die van haar ouders. Weliswaar had zij er nooit met een woord over gesproken, maar haar stil verzet was door haar ouders niet onopgemerkt gebleven en menigmaal had hasr moeder, als zij met Heleen alleen was, haar trachten over te halen door de voordeelen, die een huwelijk met Evert haar zouden geven, op te sbmmen. Nu was zij achttien laar geworden 'en zij wist, dat haar moeder onmiddellijk de ge legenheid zou aangrijpen over deze kwestie t.e beginnen. Deze gedachte maakte haar zenuwachtig, zij hield van haar ouders en zij vond het niet prettig hen teleur te moeten stellen. Waarom hebben zij toch geeny ge duld. dacht zij gekweld en sneelde peinzend met haar glas. Waarom kunnen zij niet wachten, ik ben. nog jong, er is nog zooveel tijd. Zei va der onlangs niet, dat men beter deed met trouwen te wachten totdat men dertig jaar was? Nu ja, een meisje behoefde misschien niet zoo lang te wachten, maar vier of vijf jaar kon zij toch nog wel wachten. Wat wist zij tenslotte van het leven en wat wist zij eigenlijk van Evert? Plotseling be zon zij zich op deze gedachte: wat wist'zij eigenlijk van Evert? Zou zij daarnaar vragen als zij werkelijk van bqm hield, zóó van hem hield als men weieens in boeken las, dat menschen van elkaar moesten houden om te trouwen? Onwillekeurig keerde zij het hoofd om en keek naar Evert, die naast haar zat. Inderdaad, hij was knap, gedistingeerd, geestig, maar was dit alles genoeg voor een huwe lijk? Wat ging er in hem om? Hoe leefde hij, welke waarden verlangde hij? Moest men dit alles niet weten voordat men trouwde? Men was toch beiden zelfstandige menschen met eigen inzicht. Meeningen, daarover sprak Evert steeds, zij moest een mee ning-hebben, ja, zij had meeningen, maar wat wist hij daaiwan, had hij eigenlijk wel ooit eens ernstig met haar gepraat. Evert Voelde plotseling haar blik, hij keek haar aan. Ik ben een lompe tafelheer, zei hij. Ik zit dasrc mpar te zwijgen. Weet je wel, dat het gebaar, dat je vader zooeven maakte/ mij eigenlijk hoogst onaangenaam was? Die hebben al consequenties ge trokken, mijn oude heer zal mij* straks - een examen laten afleggen en wat moet ik antwoorden, Heleen? Ik vrees, dat je zult zakken en nog een jaartje college zult moeten loopen, antwoordde zij lachend. Je zoudt kunnen antwoorden, dat het vraagstuk, dat ben ik in dit geval, nog zoo nieuw voor je is, dat je het nog eens grondig moet bestudeeren en hiermede onttrek je je dan aan dit examen. Je formuleert het aardig, zei hij ironisch, maar men zal het mij niet zoo gemakkelijk maken als ik het jou doe. Vind je dit een'geschikt'onder werp op het oogenblik? vroeg Heleen zacht. Neen, antwoordde *hij eerlijk en keek haar aan. Neen, Heleen, en ik beloof je, dat ik je er niet meer lastig mede zal vallen, tenminste, voegde hij er aan tbe, zoolang als on ze wederzijdsche ouders ons den tijd geven. Ik, van mijn kant, zal ook mijn best doen. beloofde zij en keek hem trouwhartig aan. Het gaat ten slotte om ons, Evert, wij beginnen het leven en wij mogen toch wel weten, wat wij ervan kunnen maken. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2