Laatste Nieuws Iran aangevallen geldersche vallei marktberichten burgerlijke stan1) Bekendmaking kerknieuws AMERSFOORTSCHE COURANT MAANDAG 25 AUGUSTUS 1941 5 Soest VAX ANDEL Ds. H. van Anjjül, predikant bij de Geo?f. terk alhier- heeft, tot groote spijt van zijn gemeentenaren liet beroep naar Arnhem aangenomen. OPENLUCHTVOORSTELLÖKG De voortdurend» regen had gisteren tot gevolg, dat de voorgenomen opioerlng van het blijspel „De ingebeelde zieke" niet kon doorgaan. Soesterberg „BOESTEBBERG" BAZAR V. EN A.Y. De Voetbal- en Athletlekvereenlglng „Soes terberg" heeft op morgen. Dinsdag 26 en Woensdag 27 Augustus in de groote zaal van Huls ten Halve een bazar georganiseerd, waarvoor een groote belangstelling verwacht wordt. Onder het motto „Een kermis in 't klein" wordt den bezoeker alle gelegenheid gegeven, eenlge urön van zorgenvrije vreug de te genieten. J3e aanvang is voor belde dagen gesteld op 6 uur. terwijl het einde om 10.30 komen zal. Er wordt geen entrée- geld geheven. Aangenomen mag worden, dat vele Soesterbergers van deze voor ons dorp zeldzame gelegenheid gebruik zullen maken om in eigen kring „kermis te vieren". Hoogland GEITENKEURING Zaterdag 23 Augustus vond op 't Proefbe drijf „De Schothorst" de geitenkeuring plaats, uitgaand,e van de Geltenfokvereeni- glng „Hoogland" Voor deze keuring bestond van de zijde der geitenhouders veel belang stelling. De Jury was gevormd uit' de hee- ren lr. Swierstra (Rijksveeteeltconsulent). Bleijerveld en Linnebalk. Totaal werden 64 gelten ter keuring aan geboden. Door navolgende personen en instellingen waren prijzen beschikbaar gesteld: Gemeen tebestuur van Hoogland 5.Instituut Mo derne Veevoeding „Schothorst" 5.fa. L. v. Nieuwenhuijzen. Amersfoort 5.Dr. J. Grashuis, (Directeur „De Schothorst") f5.—. fa. Hoogendoorn. Amersfoort 2.50. E. El- verding, Amersfoort 1.L. Rusconie, Hoe velaken 1.L. v. d. Vis. Hooglanderveen ƒ1.R. Timmerman, Hooglanderveen ƒ1. A. Donkelaar, Amersfoort 1.J. v. Door nik. Hoogland ƒ1.C. Heijneskamp. Hoog landerveen ƒ0 50, M. Tomassen. Hooglander veen ƒ0.25. G. Brouwer. Hoogland ƒ0.25. E. Bos, Hooglanderveen 0.25. Onder de aangeboden dieren waren meer dere van prima kwaliteit en afstamming, zoodat de Jury vaak voor een moeilijke taak stond. De uitslag van de keuring was als volgt Rubriek 1. (Bokken. Ingeschreven in het Provinciaal register, geboren In 1940 of vroe ger). Totaal 5 stuks. Ie Prijs ad 1.50 Dr. J. Grashuis: 2e prijs ad i,c. Heijmeskamp: 3e prijs ad 0.50 Dr. J. Grashuis. Rubriek 3. Mclkgeiten (U-gelten), gebo ren in 1939 of vroeger. Ingeschreven ln het Provinciaal Register. Totaal 8 stuks. Schitterende collectie met lof van de Jury: le prijs ad 2.50 Dr. J. Grashuis. Ie prijs ad ƒ2.50 H. Tlggelhaven. 2e prijs ad ƒ2.— C. Heymeskarnp; 3o prijs ad ƒ1.50 L. v. d. Vis: 4e prijs ad ƒ1— A. Donkelaar; 4e prijs ad 1.A. v. d. Bor. Rubriek 4. Melkgetten. geboren In 1939 of vroeger, niet Ingeschreven. Totaal 25 stuks. le Prijs ƒ2.50 H. v. Eibergen (2 eerste prijzen): 2e prijs ƒ2.D. v. cl. Belt: 2e prijs ƒ2.J. Meinders; 3e pi ijs ƒ1.50 J. Harmsen: 3e prijs ƒ1.50 A. Tlggelhaven: 4e prijs ƒ1.— D. v. d. Belt: 4e prijs 1.— A. Donkelaar: 5e prijs ƒ0.50 H. Tiggelhaven; 5e prijs ƒ0.50 C. v. Dorst. Rubriek 5. Eenjarige inelkgeiten. geboren ln 1940. Totaal 8 stuks. le Prijs ad ƒ2.— J. Braam: 2e prijs ad 1.50: 3e prijs ad ƒ1.— W. Eibergen; 4e prijs ad ƒ0.50 A. Donkelaar. Rubriek 6. Overloopers. Tol aal 5 stille*. le Prijs acl '1.50 A. Donkelaar; 2e prijs ad ƒ1.Dr. Grashuis: 3e prijs ad ƒ0 50 H. Eg- genkamp. Rubriek 7. Geltenlanuneren, geboren In 1941. Totaal 13 stuks. le Prijs ad ƒ150 A. Donkelaar; 2e pvijs fid ƒ1.H. Tiggelhaven; 3e prijs ad 0.75 R. Pothoven: 4e prijs ad ƒ0 50 W. Reijndcrs. De keuring had een vlot verloop. Er wer den ook nog eenlge geiten verkocht waarbij prijzen werden gemaakt van 100. per stuk. Het bestuur is over den uitslag dezer keuring zeer tevreden. Het geeft goede hoop dat het ledental van 70 aanzienlijk zal toe nemen. Eiervelllng Apeldoorn 25 Aug. Aanvoer 15000 stuks, 1.05 p. fcg. Handel redelijk. Ylschmarkt IJmulden 25 Aug. Tarbot f 6.15; tong f 6.10 f4.20 per kg. Kleine schol ,1e soort f 110: kleine schol 2e soort f75f70: pufschol le soort f63—f54; pufschol 2e soort f46— f 19; kleine roode poon f60f57: groote bot i 84f 75: kleine bot f40—f32: groote schar 146f40; pufschar f25f 19. (Alles per 60 kg.). Kaasmarkt Amersfoort 25 Aug. Aangevoerd 22 wagens, Bevattende 4400 K.G. Prijs f 54. tot f61.50 per 50 kilo. Handel vlug. Gemeentelijke Zuivelbeurs Meppel Gouda 40 plus f 1.12 per kg., Gouda 20 plus f 0.87 per kg., Edammer 40 plus f 1.12 per kg.. Edammer 20 plus f 0.87 per kg., Leidsche kaas f 0.87 per kg. Stemming goed, boter f2.30 incl. omzet belasting. AMERSFOORT. 25 Aug. Gebo ren: Hermina, d. van W'jnandus Jo hannes van der Heijden en Cornelia Margaret ha van de Brug. Nicolaas Antonius. z. van Petrus Lukkenaer en Johanna Catharina Alleman. Annie Marie, d. van Martnus Christiaan Boe- rebach en Antonia Anna van den Dijs- sel. Theodora Woutcra Maria Jose- phina, d. van Josephus Leonardus Geuskens en Maria Wilhelmina Hendri- ka Fijnenberg. Maria, d. van Hen drik Johannes Hebljj en Arina van Bergen. Thérèse Maria Antoinette, d. van Nicolaas Andries Simon Huber- tus Breuers en Antoinette Maria Ge- rardine Ex. Anna Maria, d. van Johannes Josephus Maria Richter en Maria Adriana van Oijen. Overleden: Hermanus Leonar dus Hubertus Janssen, oud 83 jaar, we duwnaar van Mina van den Heuvel. TTOOGLAND. Gehuwd: Cor dis van Loen met Antoinetta Keizer- (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Britsche en Sovjet-Russische troepen hedenmorgen binnengerukt Te Londen is bekend geworden, naar Reuter, volgens het D.N.B. in een extra bericht mededeelt, dat de Britsche troepen hedenochtend de Iransche grens hebben overschreden. Voorts meldt Reuter, volgens het D.N.B., dat oiiicieel in Simla is medegedeeld, dat de regeerïngen van Engeland en de Sovjet-Unie vandaag een gemeenschappelijke militaire actie begonnen zijn tegen Iran. Uit Moskou meldt Reuter, dat de Sovjet-commissaris van Buitenlandsche Zaken. Molotov, aan den Iraanschen ambassa deur heeft medegedeeld, dat Sovjettroepen Iran zijn binnenge rukt. ITALIAANSCH LEGERBERICHT Geringe actie Het 447ste communiqué van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Van de fronten te land valt niets bijzonders te melden. In den nacht van 24 Augustus hebben vijandelijke vliegtuigen brandbommen neergewor pen op Tempio Pausania (Sassari), waardoor een persoon gedood en vier gewond werden. De aangerichte scha de is onbeteekenend. Tijdens een operatie boven de Mid- dellandsche Zee werd een onzer vlieg tuigen aangevallen door een vijande lijke formatie jagers. Hoewel ernstig getroffen en met gewonden aan boord slaagde het toestel er in te ontsnap pen, na een vijandelijk vliegtuig te hebben neergeschoten. BRAND IN AMERIKAANSCHE ALTOBUS Bij een botsing tusschen autobussen in Waldwick (New-Jersey) zijn door een brand, die ontstond door het ont ploffen van de benzinetank, zeven passagiers verbrand. Een groot aantal andere personen liep bij de botsing verwondingen op. AANLEG VAN PETROLEUMLEIDING LN AMERIKA Op den terugtocht van Hydepark naar Washington heeft Roosevelt volgens het D.N.B. bij decreet opdracht gegeven tot het onmiddellijk aanleggen van een pe- troleumleiding tusschen Batonrouge (Louisiana) en Greensboro (Noord-Ca- rolina) teneinde de schaarschte aan pe troleum in de Oostelijke staten op te heffen. Naar de „New York Daily News" meldt, heeft Roosevelt voorts vanuit zijn specialen trein de congresleiders voor een conferentie in het Witte Huis bij eengeroepen. Deze conferentie zal on middellijk na aankomst in Washington worden gehouden. RUIM 45 MILLIOEN AUTO'S OP DE WERELD Bij de taxatie van het Amerikaansche ministerie van Handel waren er aan het begin van dit jaar 45,4 millioen auto's in de wereld. Het aandeel der Ver. Sta ten hierin wordt met 32,6 millioen op gegeven. Van het bovengenoemde cijfer zijn 36,3 millioen personenauto's waarvan 27,8 millioen in Amerika en 8,4 millioen vrachtauto's (4.9 millioen in de Vereen. Staten). BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND In den afgeloopen nacht is een aantal Britsche vliegtuigen naar West-Duitsch- land gevlogen. De neergeworpen brand en brisantbommen richtten, volgens het D.N.B., nergens belangrijke schade aan. Blijkens de tot dusver ontvangen be richten zijn drie vijandelijke vliegtui gen door nachtjagers neergeschoten. De rede van Churchill DUITSCH EN ITALIAANSCH PERSCOMMENTAAR De „Völkiseher Beobachïer" noemt de rede, die Churchill Zondagavond ge houden heeft, een „overvloed van ge meenplaatsen naar het oude recept, dat men den vjjand niets mag vdrraden." Het blad verklaart, dat de Duitsche oorlogsschepen op de „bezweringsfor mules" van Churchill het juiste ant woord hebben gegeven, nu zij binnen enkele dagen een tonnage hebben ver nietigd, waarvan de omvang overeen komt met de maximum bouwcapacitei ten van de Britsche scheepswerven in een periode van zes weken. Churchill, zoo verklaart het blad, dient ter ken nis te nemen, dat het gewicht der fei ten weer eens'sterker is geweest dan de goedkoope'bluf, welke hij in den stijl van Fallstaff heeft voorgedragen. „Feiten tegenover gegoochel met woorden" aldus schrijft het „ZwöLf Uhrblatt" boven zijn hoofdartikel. Wanneer Churchili in zijn bluffende rede sprekende over de Engelsch-Ame- rikaansche belofte „de nazityrannie te vernielen", verklaart: „vele uitvoerba re regelingen zijn getroffen", dan zal, naar het blad verklaart, Churchill wel heel goed weten, dat ook Duitschland van zijn kant dit spel van „regelingen" niet werkloos toeziet, doch op alle mo gelijkheden militair is voorbereid. Heeft de Engelsche minister-president niets anders kunnen zeggen dan phrasen. Deze methode heeft spoedig geen en kel resultaat meer. Stefani schrijft naar aanleiding 'van Churchill's rede, dat de Britsche pre mier, daar hij niets concreets kon op- disschen, zich er toe heeft beperkt al- gemeene beweringen op te stellen in de hoop, dat er toch nog iemand zal zijn, die hem gelooft. Het Italiaansch persbureau legt den nadruk op de scherpe uitlatingen te genover Japan en de schijnheilige uit latingen over de „vreedzame en on schuldige Sowjet Unie". In een ding is Churchill eerlijk ge weest, zoo voegt Stefani ironisch hier aan toe: n.l. hij heeft wel van de ont wapening van de anderen gesproken, voor de Engelsen sprekende volken echter het recht om hun eigen belan gen met de wapens te beschermen, voorbehouden. DUITSCHE AANVALLEN OP ENGELAND Aan de Britsche Oostkust zijn gis teren in den loop van den dag voor den oorlog belangrijke doelen door Duitsche gevechtsvliegtuigen aangeval len. Bomtreffers in de opgegeven doe len konden worden waargenomen. An dere aanvallen met goede uitwerking strekten zich uit tot de Faröer-eilan- den. Verder werden vliegvelden in Zuid- en Midden-Engeland, alsmede havenwerken aan de Westkust van Schotland door Duitsche gevechts vliegtuigen in den nacht van 24 op 25 Augustus met bommen bestookt. Het uitbreken van branden kon worden Waargenomen. Een voorbeeld ter navolging De Nederlandsche Ambulance heeft een gift ontvangen van 700.het is een vrijwillige bij drage van het personeel van de N.V. „Velenzo" rijwielfabviek te Amsterdam. Ongetwijfeld verdient dit goe de voorbeeld navolging. Er zijn in ons land honderden groote bedrijven waar het perso neel gezamenlijk hef prachtige vork van de Nederlandsche Am bulance kan steunen. Het wach ten is slechts op de initiatiefne mers, die zich willen belasten met de inzameling. En die initiatiefnemers zullen zeker gevonden worden. Wij twijfelen er niet aan of het voorbeeld van het personeel van de N.V. „Velenzo" zal nagevolgd worden. Het gironummer van de Ne- d i-landsche Ambulance is 876000 Nederlandsche Ambulance. Ko ninginnegracht 22, Den Haag. NATIONALE JEUGDSTORM NAAR BRESLAU V:iii 28 tot 31 Augustus a.s. zullen te Bre m de jaarlijksche'zomersportwcd- strijoen van de Hitier-jugend gehouden worden, aan welke wedstrijden ver tegenwoordigers van bijna alle landen van Europa zullen deelnemen. Nederland zal vertegenwoordigd wor den door den nationalen jeugdstorm, die daa oor 27 van haar beste leden heeft aan wezen. BOMMEN OP ONS LAND Twee dooden. Gedurende het weekeind vlogen slechts enkele Britsche vliegtui- gen boven ons land. De neerge worpen brisant- en brandbommen brachten eenige lichte beschadi gingen aan woonhuizen teweeg. Een woonhuis werd zwaar be schadigd. Helaas zijn twee dooden te betreuren, een man en een vrouw. LIJK OPGEHAALD Hedenmorgen is uit het Prins Hen- dr kkanaal te Katwijk aan Zee het lijk op ehaald van den 29-jarigen L. van Bt !en, die Zaterdagavond door de duis- te .is te water was geraakt. Van B. was or gehuwd. ACTUEEL RADIO-PRAATJE Gewijd aan Nedcrlandseh-Indië. Te persdienst van den Nederlandsche Oi irocp meldt: n verband met de spanning in het Ufosten zal de berichtendienst van den Nederlandsche Omroep voorloopig een maal in de twee weken een actueel praatje van 19.0019.10 uur aan Neder- landsch-Indië wijden, speciaal aan het leven van allen dag in dezen oorlogstijd in onzen archipel. Voor de eerste maal zal dit praatje gegeven worden Dinsdag, 26 Augustus a.s. De moord te Delft Omtrent den moord op H. de Man tc Delft, vernemen wij nog, dat de verd. C. J. C. Hugenhollz, toen hij Zaterdag avond j.l. per fiets Voorburg verliet, in iet bezit was van een bruin koffertje. Voorts maakt de Dclftsche commissaris van politie bekend aan hen, die meenen inlichtingen te kunnen verstrekken, dat alle mededeelingen welke met den moord verband houden, vertrouwelijk zullen worden behandeld. De groote veraietigingsslag in de Zuidelijke Oekraïne. Deze Sovjet-tank dacht gew-d verborgen te zijn. Zij „kroop" in een hoe renhuis maar het hicip niets. Zij was al gauw buiten gevecht ge steld. (Orbis. Holland) Groote zwendel in distributiebescheiden VOOR RUIM ƒ22.000 AAN BONS VERKOCHT 3 Arrestaties De justitieele dienst B. 2 le Den Haag heeft Zaterdag .j.l. drie a rrasta- ties verricht in verband met e; i zwen del in distributiebescheiden. Het was dien dienst opgevallen, dat een distri butieambtenaar aldaar de 38-jarige J. F. R. opmerkelijk veel feeld uitgaf, grove verteringen maakte in restau rants en kostbare goederen aankocht. Naar aanleiding daarvan werd een on derzoek ingesle'd. Het resultaat was, dat kwam vast te staan, dat R. zijn grove weterin gen enz. betaalde met onrechtmatig verkregen geld. Hij verd daarop Zater dagmorgen gearresteerd. X;> een ver hoor bekende hij zich schuldig te heb ben gemaakt aan verduistering van distributiebescheiden. In - zijn betrek king had hij het beheer over losse bons voor toewijzingen en door kleinhande laren ingeleverde op pink vellen. De be scheiden eigende hij zich toe en ver kocht ze daarna in een zeer uitgebrei- den «kring van personen. Kij deed dit reeds enkele maanden en bij r.i.in ar restatie werd een bedrag van 2.125. op hem gevonden. Tijdens een onder zoek in zijn woning werd nog 11.500 in beslag genomen, benevens een zeer groot aant'hl waardevolle voorwerpen en sieraden. Naar aanleiding van het verhoor word'voorts gearresteerd zijn 32-jarige collega J. D. H. E., met wien hij zijn -misdrijven pleegde. 3 n diens woning werd een bedrag van 8500. in beslag, genomen. In de woning van verdachte R. werd eert zeer groot aantal kwitanties gevon den van dc gekochte waardevolle voor werpen cn sieraden, waardoor is ko men vast te staan, dat alle aankoper, die betrekking hadden op deze kwitan ties van recentcn datum waren. Verder is nog gearresteerd de 42-parige koop man M. van L„ als verdacht van he ling van deze gestolen distributiebe scheiden. Als bijzonderheid kan nog worden vermeid, dat een opplak vel ko- lenbons van de hand ging voor 200. Het onderzoek wordt voortgezet. Vergiftiging te Horst MEISJE OVERLEDEN Een tienjarig dochtertje van de fami lie H. te Horst is vermoedelijk ten ge volge van vergiftiging overleden. Twee andere kinderen van deze familie zijn eveneens overgebracht naar het zieken huis te Venlo. Een van deze kinderen, een meisje van een jaar oud, verkeert in levensgevaar. De oorzaak is vermoedelijk het eten van pruimen, die van de boomen waren gewaaid en terecht gekomen waren tus schen aardappelloof, dat bespoten was met loodarsenaat. Een deskundig onder zoek wordt nader ingesteld. BEURSOVERZICHT AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS VAN HEDEN Vrij drukke handel, na vaste opening kleine inzin king, Nederlandsche beleg gingen prijshoudend. Prolongatie 2 Yk pCt. NEDERLAND 40. 16/1000.-4... 40. 2e/1000.-4... 40. bl f1000.- 4. 41. /1000.- 4% 1911 3 37 1000 3... 38 1000 3... Grtb. O. 214 NED.-INDIÖ 35 1000 3J4... 371 3. 37A 3.. BANKEN Amsterd. Bank. Kol. Bank N.l. Handelsb... N.H. My. Cert... Robavcr INDUSTRIE A. K. O Berkels P Calve Delft Centr. Suiker Fokker VI Lever Br Ned. Ford Philips v. Gelder Pap. V.R. Heden 100 x 1000/ 99 1.5—99 |5 ,100 Jj,—1005/ .100 100 99-VR- 883/fc88 92"/s931 's 73%—'735/s -947/j,951/g .94—943/8 .125%—1231/; 194':;—195 1371/.,—139 153>/«155 Y.K. Heden MIJNBOUW ONDERN. O. Borneo MIJ. A 200—210 idem pref. A. .212222 PETROLEUM Dordtsche Petr.. .2481/»—251 Konkr. Petr2771/1277% RUBBER Amsterdam2961 -2951 /2 Bandar Rubber 218%"248% Dell Bamlj210—240 Kendeng L ....2048%206i/2 Majangland 89100 Oostkust 600.. 175—178 Serbadjadl 146%—148 SCHEEPVAART Holl Am. Lt)n1421/;.—1441/. Java-Chlna-Jap.. 1591021/, K.N.S.M186186 Kon. Paketv259259% Scheepv. Unie.198198 Rotterd Lloyd.1591%158 My. Nederland1591/,—159 CULT. ONDERN. H. V. A462462 Java-Cultuur.265 N. 1. Suiker246—255 V. Vorstenl1321/,—1331/. TABAK Dell Bamy245—2481/ï Dell-My298299 Senembah..,,.242—244% Bankpapier: New York 1.86%—1.90% Brussel 30.0830 20 Stockholm 44.7644 £4 Zürlch 43.59—43.76 Goud: Fijn voor de Industrie (ver koop) 2.125. afflnagegoud (Inkoop) 2.075. Zilver: Fijn voor de Industrie (ver koop) 32.75; afflnagezllve: (Inkoop) 30. Koersen voor stortingen op 22 Aug. Belga's Zwltschersche francs Frenscho franca Lires Deensche kronen Noorsche kronen Zwcedsche kronen T8jcchlsche kronen (oude schulden) Dlaar (oude schulden) 3 43 Dinar (nieuwe schulden) 4.23 Turksche ponden 1.45% Lewa 2.30 Pongö (oude schulden) 36 519 Pengö (nw. schulden) 45 89 Zloty (oude schulden) 35.— Zloty (nw. schulden) 37.68 Lel 1.28 30 1432 43 66 3.768 9.87 36.87 42.82 6.42 Hoog koerspeil Dezelfde drljfveeren. welke reeds eenigen tijd de effectenbeurs beheerschen, hebben ook ln de achter ons liggende week hun uitwerking doen gevoelen. Voor vrijwel alle aar.deelcnsoortcn bestond flinke vraag en aai; het einde van de rekening was tie ge middelde koers voor alle rubrieken weder om naar boven gegaan. Langzamerhand zijn de koersen, vergeleken met eenlge weken ge leden, op een niet onbelangrijk verhoogd peil gekomen. En vanzelfsprekend vraagt men zich af. of tic opwaartsche koersbewc- glng zal worden gecontinueerd of dat een terugslag zal volgen. Rendementsoverwegin gen, «welke nimmer kunnen worden uitge schakeld, spelen momentcel klaarblijkelijk een minder groote rol dan voorheen mees tentijds het geval is geweest. In groote lij nen kan worden geconstateerd, dat dc markt op het oogenbllk voor een zeer groot ge deelte onderhevig ls aan de Invloeden te voorschijn geroepen door do verhoudingen ln het maatschappelijke leven. Het llquida- tfproces van goederen, waartegenover geen voirioende aanvulling bestaat, gaat onver minderd voort en het gevolg hiervan ls. dat telkens opnieuw gelden vrijkomen, waarvoor tenslotte belegging wordt gezocht. Behou dens nu en dan een kleine interruptie wordt do ruimte op de geldmarlirt geregeld aange vuld en de consequentie hiervan is. dat ook steeds wederom gelden beschikbaar zullen worden gesteld voor belegging. Ook voor bultenlandsché rekening doet zich op de effectenbeurs vraag voor en hoewel de om vang daarvan niet met Juistheid kan wor den gemeten, kan de uitwerking hiervan niet, over het hoofd worden gezien. In opdracht vm don rijkscommissa ris zal Dr. Kurl O; Rabl, hoofd van dc afdeelinsr Wetgeving van pet commis sariaat-generaal Voor Bestuur en Justi tie. voor de vooraanstaande ambtena ren van staat en overheidsorganen, burgemeesters, hoogleernren ih het pu blieke recht c-n andere personen uit kringen van het openbare rn het econo mische leven lezingen houden over .^Grondbeginselen van de nieuwe be- stuursordè" in belangrijke steden der provinciën. Dr. Rabl spreekt op 26 Augustus des middags te Sitterd: op 27 Augustus des ochtends te Utrecht, des middags te Arnhem: op 28 Augustus des ochtends te Zwolle, des middags te Assen; op 29 Augustus des ochtends tc Gronin gen, des middags te Lecuv. ira.-T.op 1 September des ochtends te Amster dam, des middags te Haarlem; op 2 September des ochtends te Rotterdam, des middags te Den Haag; on o Sep tember des namiddags te Middelburg; op 8 September des ochtends te Breda, des middags te 's-Hertogenbosch. GEBRUIK VAN FOOTAARDAPPELEN De Nederlandsche Staatscourant van heden bevat een besluit van den se cretaris-generaal van hel departement van Landbouw en Vt-.-oherij, waarbij het wordt verboden door de N.A.K. te velde goedgekeurde poota ndappelen van den oogst 1041 te gebruiken voor andere dan pootdocleindcn. Het verbod geldt niet indien hier van door de N.I.C.A. ontheffing is ver leend cn de voorwaarden, zoo noodig aan deze ontheffing te verbinden, zijn nagekomen. DIACONESSEN»UIS UTRECHT De directrice van het Diacone sen huis te Utrecht, zuster Haspels, die deze functie sinds 1908 bekleedt, legt 15 September a.s., wegens het berei ken van den 70-jarigen leeftijd, deze taak neer. 487e STAATSLOTERIJ •:HOE KLASSE KER9TE UJM Trekking van 25 Augustus. •25.000 No. 7453. 5.000 No. 15197. 1.500 No. 8226. 1.000 No. 5494. 552G, 14-780, 1Ö622. 17341. •200 No. 4847. 100 No. 171.1. 2704 4244, 144«. 19975, 20434. PRIJZEN VAN ƒ45 M05 1076 1112 1259 1289 1291 1325 1440 1465 1468 1553 1622 1672 734 1311 1835 1884 1S95 1983 2044 2057 2133 21S3 2267 2274 2371 2394 2403 24U3 2119 2192 2513 2580 2746 2732 2ilö3 2871 2897 31 >3! 3065 3097 .'1116 3138 3]63 3191 2199 3313 3322 ::363 3453 3491 3523 3552 3591 3G69 3676 3)179 3305 3836 3870 3872 4017 4071 4146 4149 4179 4X51 4429 M40 4453 4573 4582 4585 4596 4599 4627 4665 4300 4821 4990 5019 5023 .5087 5114 5104 5180 5254 5291 5297 3307 5325 5455 5478 5564 5574 5593 3599 5665 5697 5760 5826 5333 5872 ÜSIXJ 6009 0028 f.061 GUI 6200 6361 (1270 G394 G406 6442 6448 6459 6502 6591 6615 6700 f.74 fi «752 6339 6858 6971 6953 7091 7153 7191 7192 7287 .314 7438 7557 7631 7671 7687 7830 5 868 7916 8026 8043 8060 8005 8121 8133 8174 3302 Ö4-J0 8442 3459 8405 351U 8529 o5G0 8576 3578 3ö26 8723 8749 8790 8806 8892 8900 u53ö 3935 9015 9127 9142 9214 929C 9369 9474 9452 9507 9508 95*2 Ö598 9616 9619 9678 9681 9696 0714 9746 9791 986» 9801 9905 9932 1007a 10112 10138 10172 10207 1)545 10375 10407 10435 10481 10484 10737 10798 10896 10946 10964 IÏ065 11075 1133 11713 11818 11842 12006 ïanao 12086 2090 12110 12142 12190 52287 12291 1231G !102 12499 12530 12693 12718 12723 12793 ■2623 13120 13140 13181 18197 13225 13256 13337 13801 13399 43412 13420 13462 ;.:5C4 13627 13647 13767 13C39 13366 13983 4084 14213 14335 14339 14425 14437 14494 1554 14716 14795 14986 i 5033 15048 15100 15174 15204 15271 15294 5421 15450 15501 15511 15518 15580 15624 3077 15782 15320 15910 15960 18061 16114 1 lillO 10189 162G0 1154 7 3 16487 16510 16602 1Ü6&3 16732 16771 18882 16350 16935 10952 17222 17250 17304 17396 17:70 17557 17572 17574 17579 17604 17C31 17C32 17648 17653 17727 17740 17755 17332 17952 17963 18004 18320 13496 18530 18595 18G61 13674 18749 18813 10909 18915 189.-.I 19160 19211 192(12 19317 2 0396 19419 19490 :>5.'A 19616 19C83 19742 13387 19972 20005 -149 201 ft» 201 Hl 20272 20280 20369 20486 .:-J439 20508 2ÜÓ7'1 20615 20632 20638 20660 :UC72 20722 ?Xi74c 20756 20766 30773 20811 1028 21000 2115' 21204 21277 21289 21298 '1306 21315 21453 51459 21478 21587 21622 .1734 21751 31757 2:8!K 21 By 7 31945 1131 1114 1250 1548 1716 1877 190O 2105 2176 247G 25! G 2543 2610 2630 2683 2794 2870 2937 3235 3347 3456 3516 3600 3607 3643 3814 4005 4056 4090 41G3 4232 4360 4378 4682 4641 4750 4853 4905 5078 5l?n 5136 5207 3293 f.408 5626 5703 670G 6738 6759 6958 (5956 6966 7255 7 266 7371 7401 74 4G 7575 7624 7641 8147 8206 32<)8 8271 8380 8505 8665 .,383 8665 8752 632(1 8890 S955 9074 9203 9301 9352 9377 9388 9404 9730 98:.-) 11X61 10271 103*17 10405 10534 '643 10S22 10861 10875 11027 11072 11139 11475 11G12 11673 31807 11324 11879 2143 12204 12230 12798 12808 13029 13098 13182 13200 13350 13410 134 0 13566 "633 13685 13708 12621 I3'c:7 14073 14110 1142 14308 14433 14742 14906 15263 15350 15562 15609 15611 15667 .3382 15773 15906 15900 15988 16100 16142 6192 16211 10250 16526 16757 167G1 167(18 6807 17200 17293 17433 17620 17863 17909 3123 18159 18179 18191 18246 18277 18406 0446 18502 18.7.71 18103 18776 19022 19062 '120 19439 10676 19846 19915 19971 20175 '172 20524 20635 20838 20910 21215 21434 '1471 217:;« 21842 21849 1223 1318 1423 1478 1797 1833 2030 2297 2365 2411 2717 2795 2800 3070 3126 3129 3179 3314 3442 3443 3064 3688 3761 3873 39G0 3988 3992 4153 4685 4931 5223 5264 5445 5469 5606 5737 6523 6784 7209 7282 7956 7378 7472 7490 7708 7741 S374 8459 8601 864 G 9011 90CG 9209 9211 9384 9411 9554 9814 9882 16092 M209 10330 10355 10680 10743 10743 10848 11179 11213 11247 1130*1 11568 11677 11782 12061 12077 12492 12557 12638 12671 13176 13216 13234 13722 13737 14424 Ï44G8 14574 14663 14763 14775 13005 15054 15241 15852 15941 15946 1">40 16052 16058 16271 10433 1G595 16666 16791 10837 16866 16974 17008 1701'. 17205 17231 17423 17429 17446 17485 17928 18003 180-19 18297 18317 18335 18359 13404 18908 19208 19463 19617 10700 19873 20108 20170 20416 20565 1C613 20755 20765 20916 10965 21111 21201 21393 21449 21601 21793 STAATSCOURANT Bij beschikking van den secretaris generaal van het Departement van Op voeding. Wetenschap en Cultuur bescherming is voor het studiejaar 19411912 benoemd tot rector-magnifi- cus der Landbouwhoogcschool te W. me ningen, dc hoogleeraar n M. F. Visser, aldaar. Bij beschikking van den gemachtigde voor dc prijzen is met ingang van 23 Augustus 1941 aan het hoofd van de afdeeling voor de Prijsbcheersching toe gevoegd als inspecteur voor de prijs- behccrschmg in algemcenen dienst, be voogd tot het opleggen van tuchtrech telijke straffen en maatregelen in eer sten aanleg, mr. A. Steir.hauser, wonen» de te 's Grave nhage.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5