Laatste Nieuws ItÉtQOURAMT GELDERSCHE VALLEI PUROL Geneest en Verfraait de Huid Komkommertijd voor de zeeslang AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1941 5 Soest Geraffineerde inbraak In den nacht op Vrijdag ls in vijf per- eeelen aan de Stadhouderslaan alhier In gebroken. De dieven zijn daarby zeer ge raffineerd te werk gegaan. Terwyi de be woners sliepen, hebben de heeren gaatjes geboord ln ramen ter hoogte van de slui ting. aan achter- en zijkant van de hul zen. Zoodoende konden de vensters gemak kelijk worden geopend. In een van de woningen, bewoond door de familie H., hebben de bezoekers, toen zij waren binnengedrongen, de telefoonlel- ding doorgesneden, waarna zy het huls grondig doorzochten. Met alle aanwezige distributie-bescheiden en een bedrag aan geld zijn zij vertrokken. Ook ln de andere hulzen. Stadhouderslaan 52. 62, 64 en 72 hebben zy gezocht naar distributiebonnen, en ze gevonden. Uit het laatste pand heb ben zij bovendien een kistje met sieraden en geldkistje met Inhoud geroofd. Do politie, die dadelijk werd gewaar schuwd.* heeft een grondig onderzoek inge steld. dat nog voortduurt. Daarbij ls zy tot de conclusie gekomen, dat de Inbraken door dezelfde personen zijn gepleegd, als eenlgen tijd geleden, toen eveneens verscheidene huizen aan de Stadhouderslaan door die ven werden bezocht. ONDERWIJ SBEN OEMING Tot tijdeiyk onderwyzer aan de Van der Huchtschool is benoemd de heer J. D. Ruy- zendaal uit Den Hang. BIJEENKOMST LEGER DES HEILS Het Leger des Hells, afd. Soest, zal a.s. Maandagavond ln het gebouw Beetzlaan 15a alhier een zang- en mandoline-avond ge ven, aanvang 8 uur. DIEFSTALLEN In perceel Molenstraat 18 bewoond door H. Is Ingebroken door vernieling van een kelderraampje. Gestolen zijn kledingstuk ken, een stofzuiger en waschgóed dat aan een lijn ln den tuin hing. Ten nadeele van Van V. aan den Smits- weg ls een party hout gestolen dat op zijn erf lag. De politie speurde een gedeelte van het hout op. Maar de dader ls nog niet bekend. ZWEMDIPLOMA Het zwemdiploma bij het Natuurbad al hier werd behaald door de dames C. Huls man en M. A. Venen». 11 Sept. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn. dat de Conferentie van de Ver. van den H. Vincentlus a Paulo te Soest, op plech tige wijze werd lngeiyfd. De notulen van de eerste vergadering vertellen ln sobere bewoordingen hoe de ZeerEerw. Heer Pastoor J. P Reymer op 1 Dec. 1915 een byeenkomst belegde ln zijn pastorie om tot de oprichting van eon con ferentie te geraken. Van de eerste leden zijn reeds eenige overleden. We lezen de namen van de hee ren H. v. Klooster en G, van Montfoort. De overige leden jubilecren thans met hun vereenIging. Het zijn de heeren Ds. J. H. A. Rupert, gedurende vele Jaren president van de Conferentie, nu president van den byzonderen Raad, J. G. A- Batenburg, den eersten secretaris, die echter na de op richting van de nieuwe conferentie te Soest- dijk aldaar het presidium op zich nam. P. v. d. Breomer, vanaf de oprichting be heerder der financiën, verder de heeren J. H. Benschop. C. v. d. Brecmer'. P. A. van Hengstum en H. Kuyer. Wij denken bij dit Jubileum aan het liefdewerk voor de stille armen, de biblio theek, de kinderbescherming en het ver strekken van warme maaltyden aan de schoolkinderen. Moge het feest van deze Conferentie, het welk op zeer bescheiden wyze wordt her dacht op Zondag 14 Sept. ook een feest voor de armen worden. MOLENWEG AFGESLOTEN De Molenweg over den Eng tusschen Mo lenstraat en Veldweg ls voor alle open baar verkeer gesloten. Overtreders van dit verbod worden bedreigd met scherp te wor den beschoten. CENTR. KEl'KEN STAAKT In verband met een opdracht van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening ln Oorlogstijd zal na heden ln deze gemeen te tot nader bericht geen uitreiking van maaltyden uit de Centrale Keuken meer plaats vinden. OPBRENGST COLLECTE T.B.C. De op 29 en 30 Augustus alhier gehou den huls- en straatcollecte voor de geza menlijke vereenlglngen tér bestrijding der T.B.C. is uitnemend geslaagd. De totale opbrengst is 580.77. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Omtrent de volgende gevonden voorwer pen en dieren zyn Inlichtingen te verkrij gen bij de politie: zilveren armband, tex- tlelkaart. sigarenkoker met 9 aardappel bonnen. fietssleuteltje, foto's, rugzak met onderkleeding, unster, 4 M. houten balk. lederen riem. poesje envarken. ZONDAGSDIENST APOTHEKER Zondag 7 Sept.: Dienst Apotheek Soest- (tyk, Van Weedcstraat 46. Telefoon 2487. WERKZAAMHEDEN WETHOUDERS De burgemeester heeft besloten het ar beidsgebied der beide wethouders te rege len als volgt: H. J. Gasllle: Belastingen. Financiën, We genfonds. Keuringsdienst, Natuurbad, Ge meente-eigendommen en Uitbreidingsplan. A. P. Hilhorst: Openbare Werken en ge- Douwen. Bouwtoezicht en Gasbedryf. IIENGELWEDSTRÏJD Do hengelsportvereeniglng „De Snoek baars" organiseert Zaterdagmiddag van 5 8 uur en Zondagmorgen van 6.309.30 uur een hengelwedstryd ln de Eem. EXCURSIE TUINBOUWVEREENIGING Gistermiddag had de Tulnbouwvereeni- glng Soest een excursie georganiseerd naar twee kweekeryen aan den Amsterdamschen straatweg even veorby Baarn. Het gold al lereerst een bezoek aan de vaste planten- kweekery „Semper Florens" van Gebroeders Koppen, waar men een mooi overzicht kreeg van een zeer groot aantal planten, die onze tuinen veelal sieren. Door den veelvuldlgen regen ln de vorige maand, voorafgegaan door een langdurige droogte hadden veel planten geleden, maar toch was er nog veel bloeiend materiaal te Zien. Vooral ln de floxen was er een zeer groote verscheiden heid. Prachtkleuren waren te aanschouwen. Vervolgens ging men naar „Tomentuma", waar men de kassen kon bezichtigen, waar- In heerlijke druiven hingen, de bakken kon bewonderen met groote sappige meloenen enz. Aardige zitjes noodigden uit tot plaats nemen en onder het genot van zoete most of een portie heerlijke vruchten vertoefde men daar ook geruimen tyd. 3PORT De hockeybal gaat weer rollen MORGEN REEDS TWEE WEDSTRIJDEN Ook in de hockey-regionen be gint men uit de „zomerslaap" te ontwaken. Alvorens aan de com petitie wordt begonnen heeft men door vriendschappelijke ontmoetin gen en den jaarlijks te houden Bonds-hockeydag met zijn voor ronden gelegenheid om een nieuwe opstelling te probeeren en weer aan elkaar te wennen, zoodat men niet onbeslagen ten strijde behoeft te trekken als de competitie be- gint. Zoo beginnen morgen 't eerste en tweede heeren-elftal van Amersfoort met een vriendschapprlijken wedstrijd tegen hun groote rivale in de compe titie Schaerweyde. Aangezien we van de kracht der Zeis- tenaren niet veel weten, en we ook 't spelpeil der Birkhovenaren moeten af wachten, kunnen we over den uitslag niets zeggen. Wel weten we, dat de Schaerweydenaren in hun eerste ploeg verscheidene „verjongingen" hebben aangebracht. Bij de Amersfoorters daarentegen zien wij vrijwel dezelfde namen van vorig jaar. De 2 Amersfoortsche elftallen komen als volgt uit: A.M.H.C. I: Frederiks, Borren, de Crock, Mezger, Kortland, Frima. Drie bergen, Vos, Havinga, de Vries en Streefkerk. A.M.H.C. II: J. Eggink. Buitenhuis, Kostense, Halewijn, Hubers. Jonknegt, v. d. Spek, Vogelsang. H. Garrels, Ma nassen, Roscam Abbing. ALG. VERGADERING N.H.B. Zaterdag 27 September zal in een der zalen van het jaarbeurs-restaurant te Utrecht de jaarlijksche algemeene ver gadering van den N.H.B. worden gehou den. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Voormalige Ned. Zee- en landmacht BEZOLDIGING EN VERZORGING Het heden verschenen Verordeningen blad bevat het derde uitvoeringsbelsuit van het hoofd- van het afwikkelings bureau van het Departement van De/ fensie nopens maatregelen ten aanzien van de bezoldiging en verzorging van militair en burgerlijk personeel der voormalige Nederlandsche zee- en land macht. Hierin is bepaald, dat met ingang van 1 December 940 aan de tot het beroeps- personeel behoorende gehouwde mili tairen vjn de voormalige zeemacht, zoo mede a'an de tot het beroepspersoneel behoorende gehuwde, jaarwedde of sol dij genietende militairen van de voor malige landmacht, een tijdelijke toelage wordt verleend van zes ten honderd van de bruto-bezoldiging, voor zoover de bruto-bezoldiging, vermeerderd met deze toelage, een bedrag van 1900, 's jaars niet overschrijdt. Het boven staande is niet van toepassing, wanneer ingevolge een algemeene bezoldigings- verhooging na 31 December 1937 de be zoldiging van vorenbedoelde militairen is verhoogd. Voor de toepassing van deze regeling wordt onder bruto-bezoldiging verstaan de bezoldiging (voor het personeel der zeemacht bij plaatsing aan wal), ver meerderd met de geldeijlke inkomsten, voor zoover deze bij de berekening van den. pensioensgrondslag in aanmerking komen. Dagelijksche soldijen en andere dagelijksche inkomsten worden tot in komsten over een jaar herleid, waarbij het jaar wordt gerekend op 365 dagen. Het bedrag der bovenbedoelde tijde lijke toelage wordt naar boven afgerond tot een vollen gulden. Met ingang van 1 Januari 1941 wordt, bij wijze van tijdelijken maatregel, het minimumbedrag van de kindertoelage, bedoeld in artikel 69 van de „Regeling van de bezoldiging van het militaire personeel der zeemacht", en artikel 39, eerste lid, van het „Reglement voor de militaire ambtenaren" der landmacht" van 60.'s jaars per kind, opgevoerd tot f 75.'s jaars per kind. „Hockey-Sport", het orgaan van den N.H.B. waarschuwt ervoor, dat afge vaardigden van vereen igingen een schriftelijken volmacht, onderteekend door den voorz. en den secr. hunner vereeniging, vóór of op de vergadering aan den N.H.B. moeten verstrekken. „BREDA" BESTAAT 35 JAAR. Ter gelegenheid van het feit dat de hockeyclub „Breda" in het najaar haar 35-jarig bestaan viert, zal 20 en 21 Sep tember op de velden van het Sportpark te Ginneken een mixed-tournooi wor den gehouden, waaraan elftallen zullen deelnemen van A.M.H.C., B.M.H.C.. Klein Zwitserland, The Jocks, De Staart, Zwart Wit, T.H.O.R., Breda en Oud-Breda. Aanslag op W.A.-man HET SLACHTOFFER NA 3 MAANDEN OVERLEDEN De persdienst van. de N.S.B. meldt: Nadat op Vrijdag 6 Juni j.l. de wachtmeester der W.A. Jac. Janse van ban 1, vendel 1 te Utrecht door een onbekend gebleven dader tijdens een marsch door een der drukke straten van Utrecht in den rug werd aangeval len en met een messteek in zijn hals ernstig werd gewond, is het slachtof fer van dezen laffen moordaanslag thans in den vroegen morgen van 5 September, na tevergeefsch operatief ingrijpen, aan de bekomen verwonding overleden. Bij een colportagetockt door Utrecht, welke gevolgd werd door een marsch, volgde wachtmeester Janse met eenige van zijn kameraden in eer. kleine troep de twee groote groepen der W.A., die vroolijk zingend door Utrechts drukste straten trokken. Tot in de buurt van de Kanaalstraat was alles goed gegaan. In de houding van het publiek wees niets op de komende incidenten. Inte gendeel, de stemming was zeer rustig. In de buurt van de Kanaalstraat ver anderde dit evenwel en kwam het pu bliek scheldend toegeloopen. De W.A. echter marcheerde rustig verder. De twee vooropgaande groote groepen werden dan ook met rust gelaten, maar het gepeupel zag blijkbaar een betere kans in het overvallen van het kleine achteraan komende troepje. Het volk drong op en vóór dat de mannen zich nog bewust waren van het gevaar, waarin zij verkeerderï. had iemand met een mes,, dat hij tevoren geopend in de hand- gereed hield, wachtmeester Janse een diepen steek in den hals toege bracht om onmiddellijk daarna tus schen de menigte te verdwijnen. De politie, die op eenige meters af stand aanwezig was, is er niet in ge slaagd den dader te ontmaskeren. Wachtmeester Janse verloor zeer veel bloed en werd onverwijld opgenomen in het Stads- en Academisch Ziekenhuis. Hieruit werd hij na 8 dagen als gene zen ontslagen. De behandelende geuees- heeren hadden evenwel de overtuiging, dat op den duur operatief ingrijpen noodzakelijk zou zijn. Na onderzoek door een specialist werd levensgevaar aanwezig geacht en een operatie nood zakelijk verklaard, welke echter zeer riskant zou zijn. Moedig heeft wacht meester Janse zijn laalste maar, naar hij wist, geringe kans op behoud van rijn leven aangegrepen en zich Dinsdag 2 September j.l. laten opnemen in het piaconessenziekenhuis, alwaar hij Vrij dagmorgen om 9 uur geopereerd werd. Hij heeft het leven echter niet mogen behouden en is alzoo na 3 maanden alsnog het slachtoffer gewor den van een moordaanslag, die in laf heid zijn weerga niet vindt. Hij laat een vrouw en drie nog jonge kinderen ach ter. De begrafenis van den gevallen W.A. man zal plaats hebben Dinsdagochtend om half 12 op de le Alg. Begraafplaats te Utrecht. Vertrek om half elf uit het W.A. Bankwartier. Britsche luchtaanvallen boven ons land Van den afgeloopen nacht valt niets over Britsche luchtaanvallen te melden. Het aantal slachtoffers van den gisteren vermelden aanval op Rotterdam is he laas TiOg iets gestegen, het totaal aantal dooden is thans 14. het aantal zwaai*ge wonden 27, het aantal lichtgewonden meer dan 60. In totaal werden vier bri santbommen geworpen. AANVULLING BONAANWIJZING KAAS De secretaris-generaal van het De partement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend omtrent de bonaanwijzing voor kaas. Zooals bekend geeft gedurende de week van 7 tot en met 13 September a.s. de met „34 kaas" gemerkte bon recht op het koopen van 100 gram kaas. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze bon na 13 September nog drie weken geldig blijft, dat wil dus zeggen tot en met 4 October a.s. KURUEKLIJKE STAND AMERSFOORT, 5 Sept. Gebo ren: Cornells Theodorus, z. v. Joannes Gregorius van den Hengel en Joanna Gijsberta Kromwijk Elisabeth, d. v. Alexander van 'Plateringen en Alijda \Maria Vivié. Reeds ln gedeelte van vorige editie ge kaatst. AMERSFOORT, 6 September Ge len: Josephus, z. v. Josephus Tim- ™1tnans en Maria Petronella Zanoni Antu a- v- Aalbert van den Belt en 'mia Hendriks Luijben. 9,v>r leden; Heintje van Hamers- veia, 0^ 69 jaar echtgenoote van An- v*7-iu,Si Keulen Johanna Antonia WUhelmiR, van Noordenburg, oud zes we.„en Gerrit van Weerhorst, oud i Jaar. e%genoot van Kornelia van Leeuwenkamp. Het was een van die stralende, zon nige dagen die ik aan zee verluierde, dat ik op de wandeling over iets grauws struikelde. „Geneer je niet", mompelde een sla perige stem verontwaardigd, „je viel daar over niets bijzonders." Nu werd ik toch nieuwsgierig. „Niets bijzonders", zei je, „wat ben je dan? Je lijkt een beetje op dat ding uit het liedje van Chiel de Boer, je weet wel: ik ben een gummiwater slang, een meter 25 lang." „Ik spuit niet, ik bijt als je niet op past. Zie je het dan nog niet, jong van een uil, ik ben De Zeeslang met twee hoofdletters alsjeblieft in de krant." „De Zeeslang", zei, ik verveeld, „ik heb niet de minste lust over je te schrijven. Iedere krantenlezer zou dat stukje overslaan. Je bent vreselijk af gezaagd". „Zo", stoof hij op, „afgezaagd zei je hé. Vroeger was ik an ders goed genoeg. Hoeveel keer heb ik jullie niet aan copie ge holpen als de Augustuszon het laatste greintje energie *en in spiratie uit jullie hersenen ge brand had, en je vulpen doel loos tussen je vingers bengel de. Dan viel het jullie plotse ling in, dat ik er ook nog was." „Nu ja, dat kan nu wél waar zijn, maar er geburd tegenwoor dig zoveel. We hebben geen zee slang meer noodig." „Ik vind het treurig", klaag de hij, „ik had vroeger altijd zo'n goede pers en ik hoorde werkelijk tot de bekende persoonlijk heden. Is roem dan zo vergankelijk, is het publiek dan zo ondankbaar? Ik kan, neen, ik wil het nog niet gelo ven." O tjEMOEfeü „Hoelang ben je al hier?" informeer de ik. „Drie dagen", zei hij somber. „Heeft iemahd je al ontdekt?" „Neen" „Nou, dan spijt het me voor jou, maar dan heb je je roem al over leefd. „Zou je denken?" zei hij strijdlus tig, „zou je werkelijk denken dat men voor de laatste afstammeling van een eeuwenoud geslacht eenvoudig geen belangstelling meer heeft." „Maar", hernam hij boosaardig, en hij wees beschuldigend met een ste kelige staartvin in mijn richting, „het is jullie schuld dat het mij zo ver gaat. Ja, kijk maar niet zo onnozel, het zijn de lui van jouw soort, van die slappe ridders van de vulpen, die mijn glans deden verbleken. Waarom schrijven jullie nooit eens een behoor lijk stukje over mij en vermelden eens hoe mijn familie gtamt uit een reeds eeuwen versteken tijdperk, dat jullie in je geschied- en aardrijkskundeboek- je niet eens meer terug kunt vinden, omdat het teruggaat tot vóór het ijs- tijdperk. „Ha, dat was een heerlijke tijd. Daar heb ik mijn grootvader maar al te vaak van horen vertellen. Zelf wist hü het helaas ook nqg maar uit de overlevering. „In die tijd waren er nog geen men sen, geen verwende badgasten, die eens heerlijk wilden griezelen, geen journalisten, die niets beters wisten te verzinnen dan je te laten optreden voor het publiek. „Toen beheersten wij de landen en zeeën en luchten. Ja zeker, kijk maar niet zo verwonderd, in die tijd waren er in onze familie, die vlogen, lang voor jullie ronkende machines de he mel onveilig maakten, toen doorklief den wij reeds de oceanen, lang, lang, voor jullie notendopjes op de baren dansten, toen schreden wij met reu zenschreden over dé aarde, als alleen heersers, alleenberitters der wereld." „Je snijdt zo griezelig op, dat ik het er, ondanks de hitte, koud van krijg", zei ik schamper. ..Toch dat een stukje geschiede nis, dat je niet meer vergeten moet als er ooit nog eens een tijd aanbreekt, dat het weer de moeite waard is om over de zeeslang te schrijven", zei hij hate lijk. „En nu zal je eens zien" pochte hij verwaand, „wat een sensatie ik nog te weegbrengen kan onder de badgasten. Daaruit leer je misschien dat ik nog wel een stukje in de krant waard ben." Met een bliksemsnelle beweging schoof hij van het strand in zee. Hoog spatten de golven op, trots hief hij rijn monsterachtige kop boven het woelige water. „Ah mammie", jubelde een jongetje, „kijk eens wat een prachtig gummibad- beest. Ik wil er .ook zo een hebben." De moeder keek maar even op van het geïllustreerde badnummer in haar hand. „Wel aardig", zei ze wat mat. „maar gummibeesten kan je niet meer kopen: wees blij dat ik nog tijdig een badmuts voor je heb kunnen krijgen." Maar het jochie bleef drenden. ..Ik wil ook zo'n gummibeest, net zo'n gummibeest." griende het. Door dat gejammer schoten een paar schoenmakers wakker, die, ook al met vacantie, in het warme zand waren in gedut. Ze keken langs het wijzende vingertje van het dreumesjochie in zee. „Tjee" zei de een. „Warempel." zei de andere. „De zeeslang", beiden. En toen waren ze plotseling op de been en holden wat ze konden naar een roeiboot. Een zwaaide een vleesmes als een harpoen door de lucht. De verbaas de badman stond maar niet zo rijn bootje af. „Wat mot dat" informeerde hij nors. „De zeeslang", hijgden de beide lap pers, „tientallen meter slangenlcer, die moeten we vangen." Dat vond instemming. Ook de bad man had een paar schoenen, die nodig gemaakt moesten worden en velen van de badgasten -verkeerden in hetzelfde geval en sloten zich geestdriftig aan. De jacht begon. Maar de oude, wijze zeeslang vond deze toekomst een weinig roemrijk ein de voor de laatste der Ichtyosaurussen en hij redde zich in een smadelijke, bliksemsnelle vlucht, dook diep in de zilte golven en nam zich heilig voor zich niet meer te vertonen voor er rustiger tijden zouden aanbreken, waarin de mensen weer meer belang stelling voor het griezelige dan voor hun kapotte schoenen zouden hebben. Maar zijn stukje in de krant krijgt hii tocb Hoofdpijn-Migraine O O 6 lllijn ftazdtjsö helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct Het Ziekenfondsen- besluit RAAD VAN BIJSTAND In het heden verschenen Verordenin genblad is opgenomen het eerste uit voeringsbesluit van den secretaris-gene raal van bet Departement van Sociale Zaken ingevolge het J iekenfondsenbe- sluit. Hic-rin worden regelen gesteld omtrent den Raad van Uijstand van den commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen. Ingevolge dit besluit zal deze raad bestaan uit vijftien leden, bestaande uit. drie groepen van vijf leden. O. m. hebben de geneeskundige en de pharmaceutische hoofdinspecteur van de Volksgezondheid in den Raad zitting, evenals het hoofd van de afdee- ling arbeidersverzek ng van het De partement van Sociale Zaken of diens plaatsvervanger. De ambtsperiode van de leden van den Raad van Bijstand duurt voor de eerste maal tot en met 31 December '41, overigens vijf jaren. Dit besluit treedt heden in werking. ECONOMISCH SANCTIEBESLUIT Het heden verschenen Verorden Ingblaé bevat een besluit van de secretarissen-ge neraal van de Departementen van Land bouw en Visscherij. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en vau Justitie betreffende sancties op overtreding van verschillende wettelijke maatregelen, rakende het econo mische leven. Jhr. Ir. HUGO LOUDON OVERLEDEN Naar wij vernemen is jhr. Ir. H. Loudon vanmorgen te Den Haag op 81-jarigen leef tijd overleden. De heer Loudon was o.m. lid van den raad van beheer van de Ba- taafsche Petroleum Mij., commissaris van de Nederlandsche Handel Maatschappij en van de De U-Maatschappij. Het Nederland sche Roode Kruis kende hem van 1921 tot 1925 als zijn ondervoorzitter. Van de Ned. Ver. voor de Luchtvaart was hij geruimen tyd voorzitter. In muztekkringen heeft jhr. Loudon zich zeer bekend en bemind ge maakt. Vele Jaren bekleedde hij het voor zitterschap van het bestuur van het Resi dentie-orkest. dat bij in de moeilijke Jaren een krachtige leiding gaf. IRAANSCH REGIMENT LN TURKIJE GEÏNTERNEERD Naar de Britsche Berichtendienst op grond van een Reuterbericht uit Tehe ran mededeelt, is een Iraansch regi ment cavallerie naar Turksch gebied uitgeweken om zich niet te behoeven overgeven aan de Sovjets. Deze Iraan- sche troepenafdeelïng is op Turksch ge bied geïnterneerd. Benzine voordeSovjets Naar uit Tokio gemeld wordt, is een Amerikaansehe tankboot met benzine voor de Sovjet-Unie in Wladiwostok aangekomen. ADVERTENTIES Jonge man zoekt per 1 Oct. _en goed tehuis m. vol!, kost en inw. (tijdens weekends afw.) omtr. Per- seynstr. Br. m. pr. opg. ond. no. 9267, bur. Ainersf. jCrt.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5