AMEÜSFOOOTSCHE COUMNT Dagorder van Hitier aan de Weermacht DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI 1942 Zal de beslissing redding van ons volk en brengen voor de zijn verbondenen 1 941 Jaardergrootsteoverwinningen O&k coot Jfedetland óhijdt de &etmaaniche IVmmacfit aan Act OeiteU{k ftont One geheele wik eteune dethalve de wei-actie ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling Per 3 maanden Per post per kwartaal ƒ2.26 Losse nummerB Administratie Telefoon l Giro Hed.: Tel. 6731. Na 6 uui '0.16 0.06 r 6137 ADVERTENTIES bij vooruitbetaling Losse regelprljs 102b Kleine advert. (.Stoelpunten") Hoogstens 20 woorden 0.56 Elk woord meer ƒ0.06 VRIJDAG 2 JANUARI 1942 - HOOFDREDACTEUR: NIC. LAMAN, AMSTERDAM. UITG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, vJi. BLANKENBERG Zn. DIRECT.: F. HALEWIJN. 55e JAARG. 4 PAGINA'S OPROEP VAN ADOLF HITLER Engeland en de bolsjewisme V.S. zullen aan het ten offer vallen Ter gelegenheid van de jaarwisseling heeft de Führer den volgenden oproep uitgevaardigd Duitsch volk, nationaal-socialistische mannen en vrouwen, par- tygenooten Toen op 3 September 1939 Engeland en Frankrijk Duitschland den oorlog verklaarden, geschiedde dat niet om op te treden tegen een of anderen Duitschen eisch, welke het bestaan of zelfs de toe komst dezer staten zou bedreigen. Want het eenige verlangen, dat ik jaar na jaar zoowel te Londen als te Parijs kenbaar maakte, was dat naar een beperking der bewapening en een toenadering tusschen de volken. Doch iedere Duitsche poging om met de mannen, die toen de leiding hadden, lot een verstandig en vreedzaam vergelijk te komen, mislukte, deels door den haat dergenen, die in het nieu we Duitschland een boos voorbeeld van socialen vooruitgang zagen, deels door de hebzucht dergenen, die grootere winsten verwachtten van de oorlogswapening dan van den vredesarbeid.In de landen,- die verantwoordelijk waren voor het uitbreken van den oorlog, is er geen enkele, vooraanstaande staatsman, die niet als bezitter van aandeelen in de wapenindustrie tegelijkertijd groote belangen bij den oorlog heeft. En achter allen staat als drijvende kracht de jood- sche Ahasverus, die sedert duizenden jaren steeds de onverander lijke vijand is van iedere menschelijke ordening en daardoor van een ware maatschappelijke gerechtigheid. Hoe weinig gerechtvaar digd de aanval op Duitschland was, blijkt ook duidelijk uit het ont breken van ieder duidelijk oorlogsmotief, dat zij zelf zouden kun nen noemen. Want waarom hebben zij Duitschland den oorlog ver klaard nen zij te bidden; zij baden, dat het ver bond tusschen het joodsche kapitalisme en het evenzoo joodsche bolsjewisme door de vernietiging der andere volken npocht leiden tot de overwinning hun ner idealen, d.w.z. tot den oorlog, een langen oorlog en daardoor winstgeven de zaken. Omdat zij niet willen léven in een we reld, zooals wij die wenschen, vertelde aan den haard de grootste oorlogsdrij ver van onzen tijd, Roosevelt. Nu heeft de Duitsche wereld met Amerika even weinig uitstaande als de Amerikaan- sche met ons. Het zou geen mensch in de gedachten zijn gekomen bijv. mcr vrouw Roosevelt uit te poodigen, op Duitsche wijze -te leven, zooals ook het Duitsche volk het nooit zal kunnen vinden met Amerikaansche beginselen of levenshouding. Of is misschien de bewering juis(t, dat Engeland en Frankrijk ons den oorlog moesten verklaren, omdat de we reld wilden veroveren. Was Danzig de wereld? En wie heeft nu eigenlijk de wereld vecpverd? Aan 85 millioen Duit- schers heeft men zelfs geen levensge bied van nauwelijks een half millioen vierkante kilometer toegestaan. De ko loniën, die door onze voorvaderen wa ren verworvén door verdragen, koop en ruil, werden onder bedrieglijke voor wendsels geroofd. Maar 45 millioen En- gelschen mogen 40 millioen vierkante kilometer der wereld beheerschen en hebben daarmede het recht volken te onderdrukken, van welke alleen al de Indische volken zevenmaal zooveel zie len tellen als het Engelsche moeder land. Gelijke motieven. Neen, deze oorlog is begonnen even- ais die van 25 jaar vroeger, door gelijke mannen en uit gelijke motieven. De joodsch-Angelsaksische financieele sa menzwering strijdt niet voor een de mocratie, maar door de democratie voor haar kapitalistische belangen. En Roo sevelt streeft niet naar een nieuwe soort, wereld, maar naar een betere soort zaken, waardoor hij in de eerste plaats hoopt, de' critiek tot zwijgen te brengen op het mislukte economische beheer, dat zijn regeering het Ameri kaansche volk gebracht heeft. Het werkloosheidsprobleem En' bij allen was er de gemeenschap pelijke bezorgdheid, dat het nationaal- socialistische Duitschland in den loop der jaren door zijn succesvolle econo mische en sociale politiek wellicht ook anderen volken de oogen voor de wer kelijke oorzaken hunner verarming l'on openen. Want terwijl het nieuwe Duitschland er in slaagde in enkele ja ren de werkloosheid, welke onder de democratie en de daarmede gepaard gaande algemeene verliederlijking ont staan was, te doen verdwijnen, deed zich in andere landen het omgekeerde proces voor, het aantal millionnairs steeg, doch dat der arbeidende men sdien daalde. Amerika had na eenige jaren van de regeering van Roosevelt 13 millioen werkloozen en een ontred derd financieel bestel. Te zelfder iijd begon in dit rijkste land ter wereld de eene sociale crisis op de andere te vol gen. Toen had Roosevelt tot God moe ten bidden om licht voor zijn geest, op- d^t hij zijn eigen land beter en nuttiger zou kunnen leiden. Geen Idealen, maar economische oogmerken. Maar in deze jaren kenden de Roo- sevells, Churchills, Edens enz. nog geen volksidealen, laat staan menschelijk- heidsidealen. Zij kenden uitsluitend eco nomische oogmerken. Eerst nadat zij geloofden, dat zij hun vermolmd eco nomische stelsel door den opbloei van een nieuwe wapen- en oorlogsindustrie weer op de been konden helpen, begori- Volksgenooten, dit is ook de oorzaak, dat al. mijn pogingen om met dit inter nationale, ijskoude financieele gezel schap tot een vergelijk betreffende volksbelangen te komen, moesten mis lukken. Zij wilden den oorlog, omdat zij daarin een winstgevende belegging van hun kapitaal zagen. En achter hen staat als een drijvende kracht de jood, die als laatste resultaat van dezen oorlog de joodsche werelddictatuur onder het mqm van het bolsjewisme verwacht. Daarom werden mijn ontwapenings- en verzoeningsvoorstellen van 1933 tot 1939 steeds meer afgewezen. Daarom schrok Chamberlain, toen ik na den veldtocht in Polen onmiddellijk weer de hand van den vrede reikte. En om dezelfde reden werd ik in 1940 na het einde van den veldtocht in het Westen eenvoudig voor lafaard uitgescholden, toen ik voor de derde maal trachtte de onzinnigheid van dezen oorlog aan te toonen en uiting te geven aan Duitschlands bereidzijn tot vrede. Zij allen zagen in den man, die naar vrede streefde, den vijand van hun in de oorlogsindustrie belegd kapi taal. Phrasen en leugens. Daarom ook konden zij niet den wa ren grond van den oorlog bekend ma ken, maar moesten zij hun toevlucht nemen tot een wolk van nevel en ge zwets, van phrasen en schijnheilige leugens, die alle ten doel hadden iets te omschrijven, dat zij niet openlijk konden uitspreken, deze heeren bewa- peningsindustrieelen en bezitters van bewapeningsaandeelen. Chamberlain. Churchill, Eden en vooral Roosevelt enz., nl. het woord „zaken". Als nu in 1940 Churchill op een oogenblik, dat het geheele westelijke front ineenge stort was, niettemin nog geloofde, in een voortzetting van den oorlog een mogelijk zakenvoordeel te kunnen zien, dan deed hij dit niet in de verwach ting, dat deze oorlog mogelijk door En gelsche kracht kon worden gewonnen, maar uitsluitend met de wetenschap van de Amerikaansche hulp en voor al van de reeds tot stand gekomen overeenkomsten met de Sovjet-Unie. Marxisme bestreden Partijgenooten. ik heb jarenlang het marxisme bestreden, niét omdat het socialistisch was, maar omdat een so cialisme, dat door de ,-,Frankfurter Zgi- tung" en daarmede door de geheele Joodsche en niet Joodsche geldaris tocratie gefinancierd werd. slechts een leugen kon zijn. Of mijn bewering, dat het marxisme slechts tot een afschu welijke ellende der volken moet leiden, juist was, kunnen allen onderzoeken en beantwoorden, die Lntusschen het paradijs van het bolsjewistische expe riment zelf hebben leeren kennen. Zoo bestreden wij tientallen jaren het jood sche bondgenootschap van financieele belangen en marxisme reeds in het binnenland. Wat zich toen in ons eigen volk aansloot tegen de nationaal-socia listische beweging, zweert thans in tegen de Joodsch-kapitalistisch-bolsje- wistische wereldsamenzwering. Het eerste jaar van dezen strijd ligt achter ons. Het is het jaar van de groot ste overwinningen in de geschiedenis der menschheid. Wat de Duitsche sol daat en de soldaten der met ons verbon den volken daarbij hebben gepresteerd, is historisch en onvergankelijk. Duizen- i den jaren zal men van deze slagen cn I overwinningen spreken en ze bewonde- I ren als de grootste daden van den den grootsten wereldomvang tegen drang naar zelfbehoud der volken die Duitschland samen: de reactionnair- 2ich Van hun eer bewust zijn. Hoe groot ste kapitalisten van Churchill en Roo- echter de offers en de ontberingen zijn sevelt met den leider van het bolsje- en vooral de doodsverachting, die deze wistische paradijs van arbeiders en i overwinning mogelijk maken, kan boeren, Stalin. Toen Churchill in Juli j slechts hij beoordeelen. die zelf, in de en Augustus 1940 mijn vredeshand met zen oorlog of ip den vorigen wereld- een verontwaardigd geschreeuw en al- oorlog, soldaat en strijder voor zijn volk teekenen van afschuw afwees, werd was. hij tot het uiterste gesteund door Roo sevelt. Maar het beslissende element voor Churchill waren niet de toegezf de Amerikaansche oorlogsleveranties, maar de belofte van deelneming der Sovjet-Unie aan den oorlog. 1941 Begin van het grootste wereldconflict Zoo moest het jaar 1941 komen en daarmede het begin van het grootste conflict, dat de wfereld beleefd had. Ik behoef aan het einde van dit jaar niet alle gebeurtenissen op te sommen, die ons zoo geweldig in de betoovering van haar historische grootte hebben ge bracht. Dat zich op 22 Juni vrijwel ge- heek Europa verhief, is het bewijs voor het beseffen van een gevaar, zoo groot als ons continent vroeger nauwelijks had bedreigd. Toen deze coalitie tot den oorlog tegen Duitschland had be sloten, meende ik het aan de veiligheid van ons Rijk, het behoud van ons volk en in den ruimsten zin aan de toe komst van geheel Europa verschuldigd te zijn, dat ik geen uur meer verloor om in het onvermijdelijk conflict al thans door zeer snel handelen de offers te voorkomen, welke de strijd anders in veel grootere mate van ons geëischt zou hebben.' Het Duitsche volk zal mij gelooven, wanneer ik zeg, dat ik liever den vrede dan den oorlog had verkozen, want de vrede omvat voor mij een overvloed van gelukkigen arbeid. Wat ik dank zij de voorzienigheid en door dén steun van talrijke voortreffelijke medewerkers in de weinige jaren van 1933 tot 1931» voor het Duitsche volk heb kunnen doen aan cultureelen arbeid, aan opvoeding, maar ook aan economischen opbouw en' voor al aan maatschappelijke vorming van ons leven, zal men eenmaal gerust kun nen vergelijken met datgene, wat mijn tegenstanders in denzelfden tijd gedaan hebben. Ik kon het in de lange jaren van den strijd om de macht slechts be treuren, dat ik op mijn weg naar de ver wezenlijking mijner plannen werd ge stoord door verschijnselen, die niet al leen minderwaardig, maar vooral zoo zonder beteekenis waren. Ik betreur dezen oorlog dan ook niet alleen om de offers, die htf van myn Duitsche en ook van andere volkeren vraagt, maar ook om den tijd, dien hij ontneemt aan degenen die zich hebben voorgenomen 'n groot werk van socia len en beschavenden arbeid te vervul len en het ook te verwezenlijken. Want wat Roosevelt eigenlijk presteert, heeft hij bewezen. Wat Churchill heeft ge presteerd weet geen mensch. De pres taties echter, die mij en de geheele na tionaal-socialistische beweging door de zen oorlog voor jaren onmogelijk ge maakt worden, kunnen mij slechts met het grootste leedwezen vervullen. Het is ellendig, dat er niets aan te verande- ren valt, dat een stumper of een luiaard den kostbaren tijd steelt, dien men had willen wijden aan den cultureelen, so cialen en economischen arbeid van zijn volk. Hetzelfde geldt voor het fascisti sche Italië, waar eveneens een man voor alle tijden zijn naam heeft ver eeuwigd door een beschavende en na tionale revolutie, die voor eeuwen van beteekenis is en die evenmin vergeleken kan worden met het democratisch-poli- tieke gestumper dezer dagdieven en di videndjagers, die bijv. in de Angelsaksi sche landen het vermogen hunner va ders verteren of door smerige zaken een nieuw vermogen verwerven. Maar juist omdat dit jonge Euro- -pa werkt aan de vervulling van waarlijk groote taken, zal het zich niet door de vertegenwoordigers van een groep mogendheden, die zich op tactvolle wijze de staten der bezittenden noemen, laten beroo- ven van het laatste, dat voor een mensch het leven waard maakt om geleefd te worden, nl. de waarde der eigen volken, hun vrijheid, het so ciale en algemeen menschelijke be staan. Ook Japan tot noodweer overgegaan. Wij begrijpen daarom, dat eindelijk ook Japan, de eeuwige afpersingen en brutale bedreigingen moede, tot nood weer is overgegaan tegenover den grootsten oorlogsdrijver van alle tijden. Zoo staat thans een geweldig front van nationale staten, dat zich uitstrekt van Het Kanaal tot Oost-Azië, in den strijd Nooit zal het vaderland kunnen ver- T. wat zijn zonen deden. Want het vaderland kent slechts de gevolgen der overwinningen, namelijk de ondanks alle luchtaanvallen behouden veiligheid van het volk, van zijn bestaan en van het komende leven zijner kinderen. Het vaderland kan zich echter geen voor stelling maken van het ontzettende on geluk, dat over Duitschland en geheel Europa zou zijn gekomen,- wanneer het joodsche bolsjewisme als bondgenoot van Churchill cn Roosevelt de overwin ning zou hebben behaald. Want Chur chill en Roosevelt hebben Europa aan Stalin uitgeleverd. En ik spreek thans in het geloof aan een hoogere gerechtigheid het bolsjewistische monster, waaraan zij de Europeesche volken wilden overleveren, sal hen en fiun volken zelf verscheuren. De jood zal niet de Europeesche volken uitroeien, hij zal het slachtoffer van zijn eigen aanslag worden. Engeland en de Ver. Staten kunnen Europa niet door het bolsjewisme vernietigen, maar hun eigen volken zullen vroeg of laat aan deze pest ten offer vallen. Nog duurt inhet Oosten van Europa de strijd met een geweten loos opofferen van Sovjet-slaven voort om langzaam te verstarren, doch in Oost-Azië is de strijd be gonnen. En terwijl twee godslaste raars voor hun zaken bidden, be vrijden de volken zich van hun ke tenen. Het komende jaar zaK ons daarom geweldige eischen stellen, doch front en binnenland zullen daaraan voldoen. Ieder offer zal gebracht worden Het vaderland zal als nationaal-socia listische volksgemeenschap zoo noodig ieder offer, ook het laatste, brengen. Mannen en vrouwen zullen werken voor de voeding van ons volk en voor de be veiliging en versterking van onze be wapening. Voor het front zal het uur komen, waarop weer wordt aangetreden om te voleindigen wat begonnen werd. Wij kunnen aan het einde van dit jaar den Almachtige slechts bidden, dat hij het Duitsche volk en zijn soldaten de kracht moge geven om vlijtig en dapper te verdragen wat noodig is, om vrijheid en toekomst te beveiligen. Wanneer wij allen gemeenschappelijk en trouw onzen plicht doen, zal het lot in vervulling gaan, zooals de Voorzie nigheid bepaald heeft. Wie strijdt voor het leven van zijn volk, voor het dage- lijksche brood en de toekomst van zijn volk, zal overwinnen, doch wie in dezen oorlog met zijn joodschen haat de vol keren tracht te vernietigen, zal vallen. Het jaar 1942 zal, daarom willen wij allen God bidden, de beslissing brengen voor de redding van ons volk en de met ons verbonden volken." Rijkscommissaris bezocht Rotterdam De Rijkscommissaris heeft op den laatsten avond van het oude jaar stel lingen van de Duitsche Iuclitdoelartil- lerie in de Maasstad bezocht. Rijksminister Seyss-Inquart werd hier bij, toen hij zich onder leiding van ma joor Pöttker en in gezelschap van den gemachtigde voor de stad Rotterdam, dr. Völckers, in de kwartieren en stel lingen der luchfcdoelbattcrijen bevond, door de soldaten overal levendig en hartelijk verwelkomd. Hij maakte van deze gelegenheid ge bruik om de officieren en manschappen te danken voor hun optreden tot be scherming van Rotterdam en voor hun zwaren dienst, benevens om uiting te geven aan zijn vreugde, d^t hij de laat ste uren van het jaar 1941, dat een jaar van groote en voor Duitschland gunsti ge beslissingen op het gebied der we reld-politiek is geweest, kon doorbren gen bij een der jongste en belangrijk ste wapens van de roemrijke Duitsëhc weermacht. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 31 Dec. De Führer en opperste bevelhebber heeft bij de jaarwisseling den volgenden dag order tot de weermacht gericht, die tegelijkertijd den groet van den Führer als opperbevelhebber van het leger bevat „Soldaten, evenals na den veldtocht in Polen heb ik in weerwil van bittere ervaringen ook in Juli 1940 na het glorieryke einde van den oorlog in bét Westen besloten den vijanden, die ons op 3 Sep tember 1939 den oorlog verklaard hadden, de vredeshand toe te ste ken. Zij werd teruggestooten en mijn aanbod werd uitgelegd als het teeken van onze zwakte. De mannen, die reeds vóór 1914 tot den eer sten wereldoorlog hebben aangezet, meenden stellig door nieuwe coa lities het Duitsche volk en de verbonden staten in 1941 voorgoed te kunnen neerslaan, doen ontbinden en doen verdwijnen. Zoo bleef ons niets anders over dan den helm vaster te binden en hetr oog te ves tigen op den verderen strijd. De reden voor het besluit dezer inter nationale oorlogsdrijvers, die onder geen omstandigheden vrede wil den sluiten, lag, behalve in hun economisch-kaoitalistische belangen, in de overtuiging, dat zij het Duitsche rijk definitief zouden kunnen vernietigen door de deelneming van de Sovjet Uhie aan den strijd tegen Europa, welke in het geheim was voorbereid voor den zomer van 1941. Nu ligt dat jaar 1941 achter ons. Het was een jaar van de belang rijkste besluiten en van de bloedigste gevechten. Het zal in de ge schiedenis worden geboekstaafd als het jaar van de grootste over winningen aller tijden. Zonen van alle Duitsche gouwen hebben schouder aan schouder met de soldaten onzer bondgenooten roemrijk gestreden op den Balkan en Kreta, in Afrika, in de Middellandsche Zee en op den Atlantischen Oceaan. Sedert 22 Juni hebt gij, mijn soldaten, op de oorlogstooneelen van het Oosten, van het hooge Noor den tot aan de Zwarte Zee, gevechten geleverd, die door hun omvang en hun hevigheid ongehoorde eischen aan u stelden, doch doot hun successen de glorierijkste wapenfeiten der geschiedenis zijn. Door u, soldaten, is*de strijd tot behoud van ons bestaan, die ons volk zoo vaak is 'opgedrongen, bekroond met overwinningen, die alles over treffen, wat dc geschiedenis der volken kende. Soldaten van het Oostelijke front, in 194 L hebt gij in tallooze sla gen den vijand, die voor den aanvalssprong gereed was, niet alleen verwijderd van dc grenzen van Finland, Duitschland, Slowakije, Hon garije en Roemenië, maar gij hebt hem meer dan duizend kilometer in zijn eigen land teruggeworpen. Zijn poging om in den winter van 1941 op 1942 het lot te doen kceren, om weer tegen ons op te trek ken, moet en zal mislukken. Ja, integendeel, in 1942 willen wü met alle voorbereidingen, die zijn getroffen, dezen vijand der menschheid opnieuw aanpakken en zoo lang slaan, tot de vernietigingswil der joodsch-kapitalistische én bolsjewistische wereld gebroken is. Duitsch land wil cn kan niet om dc 25 jaar door dezelfde misdadigers in een nieawee oorlog om diet zijn of niet -zijn worden genorpen. Europa kan cn wil zich ook niet eeuwig inspannen alleen daarvoor, dat een bende Angelsaksische en joodsche samenzweerders in de twisten der volken bevrediging voor haar zakenmanoeuvres vindt. Het bloed, dat in dezen oorlog vergoten wordt, moet dat is onze hoop in Euro pa voor generaties lang het laatste zijn. Moge God ons daarbij in het komende jaar helpen." Door uw dapperheid, uw doodsverachting en uw offervaardigheid werd niet alleen ons Duitsche vaderland, maar geheel Europa gered en bewaard voor een lot, waaraan wij slechts met huivering kunnen denken. Vrouwen en kinderen en alle anderen in het vaderland kun nen u, soldaten van het Oostelijke front, niet genoeg danken voor het geen gij voor hen gedaan hebt. Gijzclf ziet sedert 22 Juni met eigen oogen den aard van het „Paradijs", waarin de gemeenschappelijke samenzweering van joodsche kapitalisten en joodsche bolsjewisten ook ons Duitschland wilde veranderen. Soldaten, als Führer en woordvoerder der van de millioenen van ons volk cn als opperste bevelhebben der weermacht, dank ik alle dappere mannen van ganscher harte voor hun zoo vaak betoonde heldhaftigheid. U, soldaten van het leger en van de Waffen S.S., in het bijzonder aan het Oostelijke front, groet Ik met de trotschc blijd schap, dat ik thans jiet onmiddellijke opperbevel voer over het deel der weermacht, dat, zooals overal en altijd, den zwaarsten last van den strijd heeft te dragen. Het geheele Duitsche vaderland ziet met grenzeloos vertrouwen tegen zijn weermacht op en zou ieder van u gaarne helpen, waar dat mogelijk is. Wü allen, front en volk ge denken gemeenschappelijk en eerbiedig de kameraden, die hun liefde en trouw voor Duitschland met den dood moesten bezegelen, alsmede de slachtoffers onder de soldaten der bondgenooten, die in onze rijen hebben gestreden voor hun landen en vocy geheel Europa. ENGELSCHE TROEPEN OP BRITSCH BORNEO TREKKEN TERUG NAAR NED.-BORNEO GEVLUCHT Berichten uit Melbourne melden, dat de Britschc strijdkrachten op Britsch- Borneo volkomen uit Serawak zijn te ruggetrokken en naar Nederlandsch- Borneo zijn gevlucht. De verovering van Scwarak door Japansche landings troepen heeft een der rijkste petro- leumgebieden ter wereld in Japansche handen gebracht. NIEUWJAARSRECEPTIE BIJ DEN RIJKSCOMMISSARIS In den ochtend van den Nieuwjaars dag heeft Rijkscommissaris-Rijksminis ter Seyss-Inquart een delegatie ontvan gen van leden van den staf van het Rijkscommissariaat, als woordvoerder waarvan commissaris-generaal Schmidt den Rijkscommissaris de beste wenschen voor het nieuwe jaar overbracht. De Rijkscommissaris dankte met har telijke woorden en sprak de hoop uit, dat de gemeenschappelijke arbeid ook in het jaar 1942 tot heil moge strekken van het Duitsche en het Nederlandsche volk. BONNEN 02A en 02B geldig Voor de week van Zondag vier tot Zaterdag tien Januari zullen de gebrui- kelyke rantsoenen bfood of gebak en aardappelen verkrijgbaar zijn op de bonnen 02A en 02B van de daarvoor aangewezen kaarten. Ook voor vleesch of vleeschwaren is bon 02 aangewezen, met dien verstande echter, dat op bon 02A zooals reeds werd aangekondigd, een rantsoen zal kunnen worden ge kocht, doch dat op bon 02B slechts een kwart rantsoen verkrijgbaar zal zijn, waardoor-de tot dusver beschikbaar ge stelde wekelijksche hoeveelheid van drie rantsoenen wordt teruggebracht tot 2'A rantsoen. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren 2 Jan. 17.38 tot 3 Jan. 9.50 uur. Maan 2 Jan. 18.01, onder 3 Jan 9.53 u. Führer wenscht den Rijkscommissaris geluk De Führer heeft op Oudejaarsdag aan den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied het volgende tele gram gericht: „Aan Rijkscommissaris Seyss-In quart, Den Haag. Met oprechten dank voor den tot dusver verrichten waardevollcn ai* beid zend ik u mijn hartelijke wen schen voor u persoonlijk en voor de voortzetting van uw succesvolle werkzaamheden in het komende jaar. Adolf Hitler",

Amersfoortsche Courant | 1942 | | pagina 1