MIMOMTSCHE COULANT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI Töjo spreekt in Japanschen Rijksdag Sir Stafford Cripps naar Britsch-Indië Bloedige vijandelijke verliezen in Zuidelijken sector ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling: Per week ƒ0.16 Per 3 maanden 2.05 Per post per kwartaal ƒ2.25 Losso nummers 0.06 idm.: Tclet. 6280, Giro 86362. Redactie: Tel. 6731. Na 6 U. 6137 ADVERTENTIES bij vooruitbetaling losse reRclprys 0 25 Kleine advert. I..Doelpunten'i Hoogstens 20 woorden 0 55 Elk woord meer ƒ0 05 DONDERDAG 12 MAART 1942 HOOFDREDACTEUR: NIC. LAMAN, SOEST. UITG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, v.h. BLANKENBERG Zn. DIRECT.: F. HALEW1JN. 4 PAGINA'S Samenwerking met Duitschland en Italië zal nog sterker worden AUSTRALIë EN VOOR-INDIë MOETEN BESLISSEN De Japansche premier, Tojo, heeft vanochtend in den naar aanleiding van de capitulatie op Java bijeen gekomen Rijksdag een rede gehou den. Hij wees er op, dat het lot van geheel Ned.-Indië is bezegeld bij de algeheele onderwerping van Java op negen dezer. In Birma is door de inneming van Rangoon, een der belangrijkste Britsche steunpunten in Oost-Azië, dat tot dus ver diende als de eenige doorgang voor de Amerikaansche en Britsche hulp verleening aan Tsjoengking, de zooge naamde .weg door Birma, volkomen be- zweken. Thans houdt de bevolking van Hong kong, Manilla, Sjonan (Singapore) cn tal van andere plaatsert, die door -de keizerlijke strijdkrachten bevrijd zijn van het juk van Amerika en Groot- Brittannië, zich reeds met den grootsten ijver bezig met het werk van den we deropbouw, waarbij zij volkomen ver trouwen in de keizerlijke strijdkrachten stelt, t De premier gaf uiting aan dg/sympa- thie van Japan jegens het Indonesische en Birmeesche volk „die beide tal van geslachten lang hebben gekrompen on der de tyrannieke heerschappij van Groot-Brittannië en Nederland" en uit te de hoop, dat zij in het belang van hun eigen gezonden vooruitgang cn welstand als nieuwe partners zullen deelnemen aan den opbouw van Groot- Oost-Azië. Australië. Als gevolg van den val van Ned.- Indië en- Rangoon, aldus vervolgde To jo, staan thans Australië en Voor-Indië rechtstreeks tegenover de macht der keizerlijke strijdkrachten. De Austra liërs moesten toch inzien, dat het voor hun land met zijn uitermate geringe be volking met het oog op den grooten af stand van Amerika en Groot-Brittannië volkomen' onmogelijk zal zijn zich tc verdedigen tegen de macht der Japan sche strijdkrachten. Derhalve is duidelijk, welke houditg Australië behoorde aan te nemen om het welzijn van het volk te verzekeren. Mocht Australië evenwel zijn huidige standpunt niet corrigeeren, dan zal het onvermijdelijk het lot van Ned.-Indië deelen. Ik hoop, dat Australië, los van oude- betrekkingen en andere overwe gingen, rekening zal houden met den bestaanden toestand. Voor-Indië. Met betrekking tot het Voor-Indische vplk koestert Japan natuurlijk in het minst niet de gedachte dit eenigermate vijandig tegemoet te treden. De vast beradenheid van Japan omtrent gron dige vernietiging van den Amerikahn- schen en Britschen invloed zal evenwel geen wijziging ondergaan. „Birma voor de Birmeezen" is een leus, die reeds bezig is verwezenlijkt te worden. Volgens mijn vaste overtuiging is het noodzakelijk een „Indië voor de Indiërs" te maken, hetgeen sedert vele jaren de geheime wensch van 400 mil lioen Voor-Indiërs is. Gr.-Brittannië heeft sedert lang zijn onrechtmatige heerschappij over Indië voortgezet en het Indische volk misleid. Thans staat Engeland weer op het punt Indië met allerhande vleierijen en kunstgrepen te bedriegen. Indië moet gered worden. Indien de leiders van Incfië, op een dwaalspoor gebracht door dergelijke Britsche vleierijen de lang gekoesterde wenschen van het Indische volk ver raden en zoodoende deze door den he mel gezonden gelegenheid verwerpen, - dan geloof ik dat er geen kans meer zal zijn Indië ooit te redden en er zal voor de 400 millioen van het Indische volk geen groolcr ongeluk denkbaar zijn. Zal Indië zich ooit als een „Indië voor de Indiërs" verheffen om te kun nen meewerken aan het ontstaan van de Groot-Aziatische welvaartssfeer of zal het steécis versmachtend in de kluis ters der Anglo-Amerikaansche mogend heden om zijn naam als slaaf aan het nageslacht nh te laten? Indië staat thans voor de beslissing zijn verleden te liquideeren, de nieuwe situatie helder en duidelijk in te .zien en een definitie ve beslissing te nemen. Tsjoengking. Tojo wendde zich vervolgens tot de positie van Tsjoengking. Nadat door den val van Rangoon het contact van het bewind te Tsjoengking met Ameri ka en Groot-Brittannië. totaal is ver broken, is dit thans in den waren zin des woords volkomen geïsoleerd. Slechts nutteloos goud zullen Amerika en En geland aan Tsjoengking geven cn als tegenprestatie daarvoor eischen deze mogendheden vleesch en bloed van het Chineesche volk. Tegen de leiders van Tsjoengking, die nog steeds niet verstandig willen worden, ofschoon zij met eigen oogen de werkelijke feiten zien, dat de Ver. Staten en Engeland de verschillende landen en volleen door misleiding en vleierij over halen tot zelfopoffering voor hun taak en op deze volken in het geheel geen acht meer slaan, nadat zij verpletterd zijn, richt zich mijn gemotiveerde ver ontwaardiging. Menigmaal kan ik mij niet van mede lijden met het Chineesche volk weer houden, dat in dit morgenrood van Groot-Oost-Azië wordt blootgesteld aan onnoodig lijden, terwijl het deze leiders in hun nutteloos verzet tegen Japan volgt. De positie der Anglo-Amcrikanen. Tojo vervolgde: pas drie maanden zijn verstreken, nadat de oorlog in Groot-Oost-Azië is begonnen. De hoofd macht der Amerikaansche en Britsche vloot is reeds van het oppervlak der Stille Zuidzee verdwenen en alle vijan delijke steunpunten in het Zuidwesten van den Grooten Oceaan zijn ons in handen gevallen. Amerika en Groot-Brittannië, die de nationale kracht van Japan onderschat ten, hadden voor den oorlog gepocht op de onneembaarheid van hun stelling en ten slotte Japan gedwongen de vijande lijkheden te openen, nadat zij hadden geweigerd onze rechtvaardige eischen in te willigen. Zij staan thans tegenover het feit, dat zij geen slag kunnen leveren, die niet wordt verloren, en geen stelling kun nen verdedigen, die hun niet wordt ont rukt. De Amerik. en de Britsche regee- rihg blijven een zwakke hoop koesteren op de verre toekomst en zij pralen met hun uitgebreide bewapeningsprogram. Deze houding moet slechts dienen tot verdoezeling van de strategische supe rioriteit, die Japan hun op den Grooten Oceaan heeft ontworsteld. Zij sluiten de oogen voor de langdurige opleiding "Pn de dapperheid der Japansche strijd krachten, benevens voor de ijzeren soli dariteit van onze natie om in plaats daarvan hun bezorgdheid achter een lange lijst groote getallen te verbergen. Het is duidelijk, dat deze hoop schip breuk zal lijden. Duitschland en Italië. Het is buitengewoon verheugend, dat onze bondgenooten in Europa vooral Duitschland en Italië, onophoudelijk groote overw:r7isngcn>bebilcn1 die even wijdig loopen aan onze militaire opera tics. Het ligt in ons voornemen onze sa menwerking met hen nog meer te ver sterken cn daardoor in samenwerking met deze landen het doel van dezen oor log te bereiken. Voor de voortdurende samenwerking, die wij ondervinden van de zijde van Mandsjoekwo, de nationale regeering van China, Thailand en anderen, is Ja pan buitengewoon dankbaar. Met dfeze volken, die deelnemen, aan de Werk zaamheden van den opbouw van Groot- Oost-Azië, wil Japan zijn samenwerking nog meer versterken en ten energiek ste voorwaarts schrijden om ons ge meenschappelijk doel te bereiken. Tojo eindigde met de opmerking, dat Japan nog meer schitterende overwin ningen moet behalen en actieve mili taire operaties moet volvoeren om de. Ver. Staten en Groot Brittafinië volko men te verpletteren en zoodoende de nieuwe orde in Groot-Oost-Azië te ves tigen en tevens den wereldvrede te ver zekeren. AM ERIK A AN SCII VRACHTSCHIP VERLOREN Het Amerikaansche departement van Marine heeft, naar uit Washington ge meld wordt, bekend gemaakt, dat het Amerikaansche vrachtschip Malama, groot 3275 brt. over tijd is en als ver loren moet worden beschouwd. ZATERDAGS GESLOTEN De kantoren van het Deviezeninsti- tuut cn.het Nederlandsche Clearingin- stiluut te 's-Gravenhage zullen voor- loopig* des 'Zaterdags gesloten zijn. HOEVEEL KOST ENGELAND DE OORLOG? De Engelsche bewapeningsuit gaven zijn de laatste weken be langrijk gestegen. Hoewel het laatste belastingkwartaal voor den staat meestal het voordee- ligst wordt geacht, heeft Enge land volgens een mededeeling, die de schatkansclier Wood in het Lagerhuis deed, den laatsten tijd niet minder dan 88,5 millioen pond sterling per week uitgege ven, waarvan 68 millioen uitslui tend voor de bewapening waren bestemd. Dit beteekent de kapi tale som van 9,8 millioen per dag. De totale militaire onkosten bedroegen de laatste zes weken zelfs 14,5 millioen per dag, aldus meldt V.P.B. DE STRIJD IN BIRMA. Japanners rukken op naar Bassein PLAATSEN TEN NOOHDEN VAN RANGOON VEROVERD Naar de Britsche Berichtendienst uit New-Delhi meldt, schijnen de Japan ners thans op te rukken naar Bassein, ongeveer negentig mijl ten Westen van Rangoon. Bassein is thans de eenige Birmaan- sche haven, die in het bezit is der ge allieerden en die een directe spoorweg verbinding heeft met Mandalay en den Birmaweg. De Birmaansche radio heeft gisteren medegedeeld, dat de Japanners enkele Elaatsen ten Noorden van Rangoon ebben veroverd. De Britsche troepen trekken zich naar het Noorden, resp. naar centraal Birma terug om zich met de aldaar liggende troepen van Tsjoengking te vereenigen. De terugtocht der Britsche troepen uit Rangoon is met succes uitgevoerd, zoo luidt een officieele Britsche verkla ring afgelegd te Mandalay. Pegoe is echter geheel ingesloten en aanvallen op de Japansche troepen, welke de om singeling tot stand hebben gebracht, hebben geen succes opgeleverd. Verder wordt in het officieele Brit sche bericht gezegd, dat de Japanners jachtvliegtuigen en duikbommenwer pers op succesvolle wijze in den strijd, hebben goworpan om de troepen te steunen. De Engelschen nemen aan, dat het eerstvolgende doel van den Japanschen opmarsch Lashio zal zijn, zoo meldt het Spaansclie blad „Ya" uit Londen. Bij Lashio aan den Birma-weg bevindt zich een groot depot van oorlogsmate riaal. Het wegvoeren van dit materiaal zou maanden ddfren. Men neemt te Lon den aan. dat Japan veel waarde hecht aan het bezit van deze opslagplaats. In Engeland breekt men er zich het hoofd over, zoo meldt de „Ya" verder, welke mogelijkheden er bestaan voor de ondersteun invan Ts joengking- China. De verbinding met China wordt uiterst belangrijk voor de geallieerden geacht, omdat men hoopt. Van daaruit eens Japan in den rug te kunneij aan vallen. MET HET DOEL TOESTEMMING TE VERKRIJGEN VOOR DE BRITSCHE GRONDWETSVOORSTELLEN OM* HET HOOFD TE KUNNEN BIEDEN AAN DEN TOESTAND IN INDIë. Besprekingen met den onder koning en den opperbevelhebber Reuter heeft ambtelijk meegedeeld, dat Cripps zich naar Britsch-Indië zal begeven. Hg zal met den onderkoning van Indië en den opperbevelhebber beraad slagen over den militairen toestand. Het officieele deel van het bezoek van Cripps aan Indië is, naar verder uit Londen verluidt, toestemming t# ver krijgen voor de grondwetvoorstellen van de .Britsche regeering om het hoofd te kunnen bieden aan den toe stand in Indië Officieele Britsche verklaring Naar de Britsche Berichtendienst meldt, is te Londen gisteren een offi cieele verklaring over Britsch Indië ge publiceerd. Daarin wordt allereerst gezegd, dat, tengevolge van de crisis in de Indische aangelegenheden, welke werd veroor zaakt door den Japanschen opmarsch, in Engeland de wensch is ontstaen, al le krachten van het Indische leven te vereenigen om het land voor een inva sie ta behoeden. 'De verklaring verwijst dan naar de Ertge'.sche belofte van Augustus 1940 volgens welke Indië zoo spoedig mogelijk na den oorlog den s'.atus van Dominion zou krijgen, waar bij als voorwaarde werd genoemd de nakoming der Engelsche verplichtin gen ten aanzien van de bespherming der minderheden enz. Om deze algemeene verklaringen dui delijk te formuleeren, heeft het oor logskabinet thans eenstemmig „voor het heden cn de toekomst" besloten tot een actie, die „indien zij door Indië in haar geheel aanvaard wordt", het ge vaar zou vermijden van het verzet eener minderheid of van een meerder heidsbesluit, dat „zoozeer- op verzet stuit, dat het fatale gevolgen voor de binnenlandsche eendracht heeft en het tot stand komen van een nieuwe con stitutie onmogelijk maakt". ,.De Engelsche regeerin£ heeft cr eerst over gedacht, terstond de voorwaarde 1 voor een dergelijke poging om Britsch- Indië bij de verwezenlijking van een volledig zelfbestuur door een construc tieve bijdrage te steunen, bekend te maken. Men vreest echter, dat een openlijke aankondiging op dit oogen- blik eerder ongunstig dan gunstig zou werken en men moet zich er zelf van overtuigen, dat het Britsche plan vol doende weerklank vindt en dat alle ge dachten en krachten der Indiërs op de verdediging van den Britschen bodem geconcentreerd worden. Dientengevol ge zal een lid van het oorlogskabinet naar Iiftlië gezonden worden om zich door persoonlijke raadplegingen ervan te overtuigen, dat de Britsche beslui- tqp, waarover men het eens geworden isi hun doel vervullen. Sir Stafford Crinns heeft zich vrijwillig bereid verklaard, deze taak op zich ie nemen. Cripps zat zijn reis aanvaarden, zoo dra een geschikte reisgelegenheid ge vonden is. In die tijd zullen noch in En geland noch in Indië debatten over de iidische kwestie gehouden worden. Tij dens de afwezigheid van Sir Stafford Cripps zal zijn taak als leider van het Lagerhuis door den minister vap Bui- tenlandsche Zaken, Eden, worden over genomen. Duitsch commentaar Het bericht van Cripps' reis naar Britsch-Indië kan volgens politieke kringen te Berlijn beschouwd worden als een bevestiging van de inlichtin gen, volgens welke Churchill en Cripps achter de coulissen -een liardnekkigen strijd voeren. Door Cripps naar Indië te zenden, schijnt Churchill zijn „concurrent" een hoogst delicaat werk te hebben opge dragen, ook met het doel hem, voor- loopig althans, op veiligen afstand te houden. URUGUAANSCHE STAATSRAAD GEOPEND Naar uit Uruguay wordt gemeld, is gisteren onder voorzitterschap van den president der republiek, Baldomjr, de nieuw benoemde staatsraad ge opend. Deze vertegenwoordigt het par lement na de ontbinding daarvan. Hij heeft commissies gekozen, die een werkrooster zullen opstellen. GUINAZU HERVAT ZIJN WERKZAAMHEDEN Nadat de Argentijnsehe minister van Buitenlandsche Zaken, Guinazu, Dins dag zijn werkzaamheden had hervat, heeft hij voor het eerst diepgaande besprekingen gevoerd met den minis ter van Oorlog. Tonazzi, en dien van Marine, Fincatti. Na afloop van deze conferentie, die bijna anderhalf uur duurde, verldaar- de Guinazu aan de pers, dat de maat regelen voor de continentale verdedi ging waren behandeld. Dit is reeds gcruimen tijd het onderwerp van ver gaderingen geweest, die slechts tijde lijk onderbroken waren door zijn reis naar Rio en zijn verlof. Men had el kander wederkeerig verwittigd van den stand der betrokken maatregelen. Op net Binnenhol te s Gravenhage heeft de beéediging plaats gehad van de Nederlandsche Ambu'ance voor haar vertrek naar het Oostfront De beéediging der manschappen op den sabel. Rechts onderscheidt men generaal H. A. Seyffardt Polygoon-Meijer Duitschland strijdt voor Europa Hoofdkwartier van den Fiihrcr, 11 Mrt. Het opperbevel der Weer macht maakt bekend: In het Zuidelijke deel van het Oostelijk front werden vijandelijke massale aanvallen onder hooge bloedige verliezen van den vijand afge slagen. Ook op enkele plaatsen in het centrale en het Noordelijke deel van het front ondernamen de -bolsje wisten vcrgecfsche aanvallen. In voortdurende zware afweergevechten heeft zich de Brandenburgsche 76sle divisie infanterie bijzonder onderscheiden. In Noord-Afrika werden in het gebied van Mckili Britsche verken ningstroepen teruggeworpen en gemotoriseerde vijandelijke colonnes ge bombardeerd. Bij luchtaanvallen op Miegtuigsteunpuntcn op het eiland Malta wer den bomtreffers geplaatst op hangars cn op startbanen. De vijand ver loor in luchtgevechten vijf en door vernieling op den beganen grond zes vliegtuigen. In de wateren der Shetlands brachten gevechtsvliegtuigen overdag een koopvaardijschip van 2.000 brt. tot zinken, terwijl zij vliegveldinstal- latics op deze eilandengroep met bommen van bet zwaarste kaliber be stookten. In het tijdvak van één tot negen Maart verloor de Britsche lucht macht 68 vliegtuigen, waarvan 43 boven de Middellandsche Zee cn in Noord-Afrika. In dcnzclfden tijd gingen in den strijd tegen Groot-Brit tannië negentien eigen vliegtuigen verloren. De vijand verscheen in den afgeloopen nacht boven West-Duitsch- land en wierp voornamelijk op woonwijken bommen. Eenige burgers wer den gedood of gewond. Nachtjagers en afweergeschut schoten drie der aanvallende vliegtuigen neer. In de gevechten van vijf Maart onderscheidde dc eerste luitenant Ca- banis, compagniescommandant in liet infantcrie-regiment Groot-Duitsch- land, zich door bijzondere dapperheid. EXTRA BERICHT VAN DUIT- SCHE OPPERBEVEL. Wederom zeventien schepen tot zinken gebracht Hoofdkwartier van den Führer. 12 Maart. Ilct opperbevel der Weermacht deelt mede „De operaties van Duitscbc duikbootcn in de wateren van Noord- en Midden-Amcrika heb ben opnieuw tot groote succes sen geleid. Zeventien vijandelij ke koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 109.000 ton, alsmede een groot bewa- kingsvaartuig en een duikboot- jager zijn tot zinken gebracht. Een duikboot is doorgedrongen tot in dc binnenhaven van Port Castries op het Britsche eiland Santa Lucia cn heeft twee groo te, aan de kade liggende sche pen. tot zinken gebracht. Een derde schip werd voor het eiland tot zinken gebracht". Ontmoeting tusschen Duitschland en Turkije? VON PAPEN BLIJFT TE ANKARA. De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Van buitenlandsche zijde zijn geruchten verspreid omtrent een ont moeting te Sofia tusschen vooraan, staande Duitsche en Turksche persoon lijkheden, waaraan ook Von Ribben- trop zou deelnemen. Aansluitend aan deze geruchten kon men hier in Berlijn vermoedens van verschillenden aard hooren ifiten, over een Turksche kabi netswisseling en zelfs over een aanslui ting van Turkije bij het Driemogend- hedenpact waaromtrent vroeger al eens geruchten in omloop geweest zijn. Te bevoegder plaatse kon men ons hieromtrent niet nader inlichten. Men wenschte de geruchten te bevestigen noch tc dementeeren. Von Papen, die deze weck nog naar Berlijn zou komen, is in Turkije geble ven, Letzel aan het oor bij den jongsten aanslag opgeloopen, belette hem te rei zen. Rijksminister dr. Frick, die heden 65 jaar is geworden. (WeUbüd—Pix Holland) Rouwdienst voor hertog van Aosta IN DE JACOBSKERK TE DEN 11AAG Gisterenochtend is vanwege de Itali- aansche consulaire vertegenwoordiging te Den Haag in de Jacobskcrk een rouwdienst gehouden voor den hertog van Aosta, die onlangs te Nairobi ge storven cn met militaire ear bijgezet is, een der naaste verwanten van het Ita- liaansche koningshuis, die zich naar men weet als onderkoning van Abes- sinie bij de heldhaftige verdediging van d_e Oostafrikaansche koloniën van Ita lië tegen een geweldige overmacht grooten militairen roem heeft verwor ven. Behalve talrijke leden der ïtaliaan- sche kolonie waren hierbij ook verte genwoordigers der Duitsche civiele en militaire autoriteiten en een delega tie van het ..Arbeitsbcre'ch" der N.S.D.A.P. in Nederland verschenen, om de nauwe kameraadschappelijke ver bondenheid der beide asmogcnflheden ook bij deze gelegenheid tot uiting Co brengen. Namens den Rijkscommissaris was de vertegenwoordiger van het ministe rie van Euitenlandsche Zaken, gezant Bene, tegenwoordig. Voorts merkto men onder anderen nog den officier van gezondheid van den gcneralen staf dr. Wagner, als vertegenwoordiger van den bevelhebber der Weermacht in Ne derland en den marinebevelhebber, scbout-bij-naeht Kienast, op. De talrij ke Duitsche deelnemers aan den rouw dienst werden door consul Lo Jucco en door den groepsleider der Fescio, Ma- riotti welkom geheeten. Na den rouwdienst werd deze waar dige plechtigheid beëindigd me' een appel van de Fascio bij een catafalk, be dekt met een Italiaansclie vlag, waar bij verscheiden kransen met de Itali- aansche en Duitsche kleuren wareu neergelgd. VERKLARING VAN VAN MOOK De naar Australië uitgeweken Iul- tenant-g.g. van Nederlandseh-Indië, Van Mook heeft, volgens een bericht uit Melbourne, verklaard, de voor naamste oorzaak van de ineenstorting op Java te wijten aan het feit, dat slechts een gedeelte van de verwach te geallieerde hulp inderdaad is aan gekomen. Uit Singapore zijn slechts ongewapende troepen en eenige Brit sche oorlogsschepen gearriveerd, ter wijl de V.S. alleen het in Manilla ge- statjonneerde Aziatische eskader én zwakke luchtstrijdkrachten hebben ge zonden, die bovendien slechts de eer ste, dagen van den strijd om Java heb ben meegemaakt. Dc Japansche buit Het keizerlijke hoofdkwartier Jiceft een samenvatting gegeven van den in den Nederlandsch-Indischen veldtocht gemaaklen buit. Er werden 93.000 gevangenen ge maakt, onder wie 2000 officieren. Van deze troepen werden' 60.000 man op het eiland Java gevangen genomor., 18.000 man in andere deelen van Ncd. Indië. De overigen bestonden uit vrij willigers. Voorts werd het volgende oorlogs materiaal buitgemaakt' 152 vliegtui gen vielen onbeschadigd in Japansche handen, waarvan 24 bommonwespers, 45 jachtvliegtuigen cn 83 vliegtuigen van ccn ander type. Voorts werden buitgemaakt 367 tanks en pantser auto's, 732 kanonnen van verschillend kaliber, 1567 machinegeweren, groo- tcndecls behoorende tot den luchtaf weer, 97.384 geweren. 4105 vliegtuig bommen, 120.000 kisten ontplofbare stoffen, 330.000 granaten, 34.000 hand granaten, 72.317.100 patronen yoor ge weren en machinegeweren. Hieraan wordt toegevoegd, dat deze cijfers afkomstig zijn van den Neder landsch-Indischen opperbevelhcl 'oer cn derhalve niet voor definitief kunnen gelden. DE VERDUISTERING Verplicht te verduiden-I - 12 Mrt. 19.38 tot 13 Mrt. 301 u. Maan 3 Mrt- G.12. onder 13 Mrt. 15.42

Amersfoortsche Courant | 1942 | | pagina 1