MQSFOOOTSCHE CCIMNT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI Japanners rukken op naar Port Moresby Ned.-lndië onder Engeland in den druk der V.S. en oorlog gedreven DE NIEUWE BONNEN Gezelschap van den Ned. Omroep gaat op tournee ABONNEMENTSPRIJS by vooruitbetaling: Per Treek 0.18 Per 3 maanden ƒ2.05 Per post per kwartaal ƒ2.25 Losse nummers 0.06 Adm.: Telet. 5289. Giro 86363. Redactie: TcL 6731. Na 5 u. 6137 ADVERTENTIES bij vooruitbetaling Losse reRelprlj» 02 KJeir.e advert (..Doelpunten i VRIJDAG 20 MAART 1942 HOOFDREDACTEUR: NIC. LAM AN, SOEST. UITG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, vJi. BLANKENBERG Zn. DIRECT.: F. HALEWIJN. - 56e JAARG. 4 PAGINA'S Japansche vloot op weg naar de Westkust van Australië PANIEK IN PERTH De Japansche troepen zouden, naar de Britsche berichtendienst meldt, met hun opmarsch naar Port Moresby, de hoofdstad van Nieuw-Guinca zijn be gonnen. Van Lae uit zonden de Japan-r ners door het dal van de Markham, ge legen op 200 mijl ten Noordwesten van Moresby, naar de hoofdstad oprukken. Volgens de laatste berichten uit Mo resby hebben de Japansche troepen tot- dusver nog geen contact met de Austra lische strijdkrachten gehad. Naar de Britsche berichtendienst voorts meldt, is Port Darwin opnieuw door Japansche bommenwerpers aange vallen. De Duitsclie pers verneemt via Gc- nève, dat er te Perth een groote paniek is veroorzaakt door het bericht, dat een Japansche vloot koers zet naar de West kust van Australië. Wie kans ziet, de stad tè verlaten, vlucht naar het bin nenland. De schepen naar Sidney zijn volgeboekt. Spoorkaartjes en passage biljetten worden door opkoopers tegen fancy-prijzen van de hand gedaan. Een bijzondere correspondent van de Ex change Telegraph seint letterlijk: „De groote Japansche vloot, welke de lan ding op Java heeft gedekt, bevindt zich thans ten Westen van Australië. Zij be slaat uit talrijke kruisers, moderne vliegkampschepen cn 60 tot 80 des troyers". Te zelfdertijd wordt uit Port Darwin bericht, dat er ten Noorden van Australië op Nieuw-Guinea, een reus achtige Japansche luchtvloot gereed staat om om de Japansche landir.gsvloot den weg te banen en de landingsoperq- ties le ondersteunen. Maandag was Dur ban het voornaamste doel der Japan sche luchtmacht, wier bombardeer vliegtuigen bovendien Moresby en het Thursday-eiland hebben aangevallen. De „Melbourne Herald" schreef Maan dagavond: „Het Australische luchtwa- pen laat de vijandelijke strijdkrachten weliswaar geen oogenblik met rust, maar evenals de geallieerde luchtstrijd krachten op Java is het verre in de minderheid cn heeft het absoluut be hoefte aan versterkingen". Zooals be kend heeft de Amcrikaansche minister Casey opvolger van Lyttellon F.VATT GEZANT IN WASHINGTON? Naar de Britsche berichtendienst meldt heeft Churchill, in verband met do benoeming van den Australischen gezant te Washington, Casey, tot opvol ger van Oliver Lyttellon te Cairo, ver klaard: Casey wordt lid van het oorlogs- kabinct in het vereenigdc koninkrijk en zal het oorlogskabinet in het midden- Oosten vertegenwoordigen. Hij zal in opdracht van deze organisatie de nood zakelijke maatregelen tot voortzetting van den oorlog in dit gebied treffen, die niet van militairen aard zijn. Casey krijgt den titel van Britsch minister van staat in het midden-Oosten. De Australische premier, Curtin, heeft omtrent de benoeming van Casey ver klaard, dat hij Casey in een telegram op veertien Maart heeft medegedeeld, dat de beslissing omtrent de aanvaarding der functie een zaak was van Churchill en hem zelf, aangezien het aanbod van zuiver persoonlijken aard was. Hij heeft hem medegedeeld, dat de Australische federale regecring hem niet zou dwin gen in dienst v%n Australië te blijven. Casey was er echter op gewezen, dat de Australische regeering in moeilijkhe den gebracht zou worden, wanneer zij op dit oogenblik een verandering in de diplomatieke vertegenwoordiging van Australë in Washington zou moeten be werkstelligen. In Washington neemt men algemeen aan, dat Casey door den in Amerika aangekomen Australischen minister van Buitenlandsche Zaken, Evatt, zal wor den afgelost voor de behartiging der Australische belangen in Washington. Men vermoedt, dat de status van Evatt verder gaat dan die van een gezant. Mindoro geheel onder Japansche controle Na de geslaagde landing der Japan ners, nabij Calapan op het eiland Min doro bevindt dit eiland zich thans ge heel onder controle van de Japansche strijdkrachten. Omtrent den toestand op de overige talrijke Philippijnsche eilanden zijn nog geen berichten ontvangen. Het is ech ter nauwelijks aan te nemen, dat zich op deze eilanden nog noemenswaardige vijandelijke strijdkrachten bevinden, daar de Amerikanen zich in de verdedi ging der Philippijnen vooral beperkt hebben tot het eiland Luzon met de hoofdstad Manilla. Welingelichte krin gen zijn van meening, dat het ook niet noodig zal zijn, het ontelbare aantal eilanden te bezetten, doch alleen de mi litair belangrijke plaatsen. AUSTRALISCHE VLIEGERS IN DIENSl' DER V.S. Australische vliegers worden thans, naar uit Canberra gemeld wordt, bij Amerikaansche eenheden ingedeeld. Het aantal der onder het tot dusver voor het Britsche rijk geldende opleidings plan van Australië naar Canada gezon den vliegers wedt verminderd oorlog, Stimson, te Washington de verklaring afgelegd, dat er in Australië Amerikaansche eenheden zijn geland. Ook Curtin heeft meegedeeld, dat aan zienlijke Amer. troepencontingenten in Australië zijn ontscheept. Omtrent het karakter cn de sterkte dezer eenheden is niets nader bekend, terwijl men ook niet weet waar de landing heeft plaats gehad. Verklaring van Australischen gezant te Washington. De Australische gezant te Washington heeft verkiaard, dat het thans tijd is, dat de Vereenigde Staten den vijand aanvallen, opdat Australië beschermd wordt. Strijden voor Australië betee- kent voor de Vereenigde Staten de laat ste kans om zich in het Westen der Zuidzee te handhaven. Australië is ge mobiliseerd voor den totalen oorlog en zal de „politiek der verschroeide aarde" toepassen, indien het den Japanners ge lukt te landen. Zelfbestuur in Litauen, Letland en Estland „De inheemsclie bevolking van het bezet gebied in het Oosten heeft gedu rende den strijd en de bezetting van het land zooveel bewijzen van haar goeden wil tot samenwerking gegeven, dat het toestaan van een vérstrek kend zelfbestuur mogelijk is." aldus wordt gezegd in een decreet door mi nister Rosenberg voor het Rijkscom missariaat „Oostland" uitgevaardigd. Door dit decreet wordt in de districten Litauen, Letland en Estland een nieu we regeling gegeven voor het bestuur met verantwoordelijke medewerking der landelijke autoriteiten. De Duit sche leiding in de drie districten vormt een eontroleerend bestuur, terwijl de rechtstreeksche bestuurswerkzaamheid door de autoriteiten van het land zelf moet worden uitgeoefend. Het Duit- sche gezag en de politieke leiding res sorteeren onder den Rijksminister voor het bezette gebied in het Oosten. Het landelijke bestuur wordt uitge oefend door de eigen, dus de Lïtausche Letlandsche en Estlandsche organen en autoriteiten, welke worden benoemd of rechtstreeks door de Duilsche bur gerlijke autoriteiten of met baar toe stemming. Verklaring van Tjarda van Starkenborg Stachouwer Uit een interview met den vrocgeren gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, jonkheer mr. dr. A. W. L. Tjarda van Starkenborg Stachouwer met een Japansch journalist blijkt dat Neder- landsch-Indië door de Engelschen en Amerikanen legen den wil van het land in tot een strijd tegen Japan is gedwon- De woordvoerder der Japansche re geering haalde tijdens oen conferentie te Tokio dit interview aan, waarin Tjarda tegenover den correspondent als zijn meening le kennen gaf, dat het ze ker mogelijk geweest 7.ou zijn, het tra gische lot van Nederlandsch-Indië af te wenden, wanneer hijvoor het uitbre ken van den oorlog naar eigen goedvin den had kunnen handelen. Hori verklaarde dat deze verklaring niets anders was dan een erkenning van het feit, dat zelfs de gouverneur-gene raal van Nederlandsch-Indië geen weer stand kon bieden aan den zwaren cn voortdurenden druk van Engeland en de Vereenigde Staten, dio Ncderlandsch- Inöië aan hun aanval op Japan wilden doen deelnemen. Nederlandsch-Indië heeft dus tegen zijn eigen wil een strijd tegen Japan moeten voeren. Voor de capitulatie van Java, zoo zei- de Hori voorts, werd Nederlandsch-In dië door de Engelschen cn Amerikanen steeds opnieuw aangespoord om zich tot het uiterste tegen de Japanners te ver dedigen, daar dit het ccnige nog overge bleven bolwerk in de Zuidelijke gebie den was. Om dezelfde redenen, zoo zei- de Hori, wendt dezelfde Anglo-Amcri- kaansc'ne clique zich thans tot hetr Aus tralische volk. Voor de Australiërs zou den derhalve ongetwijfeld de jongste verklaringen van den vrocgeren gou verneur-generaal van Nederlandsch-In dië van het grootste belang kunnen zijn, want hieruit blijkt welk lot ook Austra lië te wachten staat voor het geval het zich verder voor de hopelooze zaak der geallieerden tegen Japan zou laten ge bruiken. OOST-JAVA QEHLEL ONDER JAPANSCHE CONTROLE Het Oostelijk deel van Java, met in begrip van Socrabaja, is sinds gisteren onder de volledige controle van de Ja pansche strijdkrachten. De Japansche colonnes, die naar Bcsoeki waren opge rukt, zijn Maandag Sitoebondo en Dins dag Bondowoso binnengetrokken. An dere eenheden zijn Banjoewangi bin nengetrokken, gelegen tegenover Straal Bali. DRIE OPPERBEVELHEBBERS IN CANADA De Canadeesche minister-president Mackenzie King heeft medegedeeld, dat drie opperbevelhebbers zijn benoemd, nl. generaal-majoor W. H. P. cElkins voor de Oostelijke kust, generaal-ma joor R. O. Alexander voor de Weste lijke kust en seneraal-majoor L. F. Page voor New-Foundland. Al deze op perbevelhebbers zullen het opperbevel voeren over de strijdkrachten van de marine, de luchtmacht en het leger. EDEN PROPAGANDACIIEF Britsche propaganda onder Foreign Office. De plaatsvervangende Britsche pre mier, Attlee, heeft volgens een bericht van „Svenska Dagbladet" uit Londen in het Lagerhuis meegedeeld, dat de gc- heele buitenlandsche propaganda van Engeland voortaan onder het Foreign Office zal ressorteeren. De minister van Buitenlandsche Zaken, Eden, zal dus de functie van propagandachef op zich ne- voortaan slechts aansprakelijk zijn voor de bestuurstechnische zijde der politie ke oorlogvoering. TURKSCHE STAPPEN BIJ BRITSCHE AMBASSADE Naar aanleiding van de bommen OP MILAS Ten aanzien van de officiecle medc- deeling, volgens welke van den kant der Engelsche ambassade in Ankara wordt toegegeven, dat het zeer goed mogelijk is, dat Engelsche vliegtuigen de bommen op de Turksche stad Milas hebben geworpen, verluidt, dat van Turksche zijde spoedig na« het bekend worden van het resultaat van het Turksche onderzoek, buitengewoon ernstige stappen zijn gedaan bij de En gelsche ambassade, waarbij er vooral op gewezen werd, dat dit niet het eer ste geval van schending van Turksch territorium door Engelsche oorlogs handelingen is, nog geheel afgezien van de overvallen der bolsjewistische vloot op de Zwarte Zee op de Turksche scheepvaart. Duitschland strijdt voor Europa Vijandelijke aanvallen op Kerfsj wederom mislukt HEVIGE AFWEERGEVECHTEN Hoofdkwartier van den Fiihrer, 19 Mrt. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Op het schiereiland Kertsj mislukten nieuwe aanvallen van den vijand, welke met minder kracht dan de vorige dagen wer den ondernomen. In het Donetz- gebied sloegen Duitsche en Roe- meensclic troepen verscheidene hevige aanvallen met zware ver liezen voor den vij3nd af. Eigen tegenaanvallen hadden succes. Ook op andere plaatsen aan het Oostelijk front zijn nog hevige af- wecrgevechtcn aan den gang. In Noord-Afrika waren doel-, treffende aanvallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen gericht op mi litaire installaties van de vesting Tobroek. Het bombardccrcn van vlieg velden op Malta, dat dag en naclit is voortgezet, veroorzaakte lievi ge branden cn ontploffingen. In het gebied van de Middel- landschc Zee werden in luchtge vechten acht vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten en drie op den grond vernield. Luitenant Strelow, vliegtuigcommandant van een jachteskadcr, schoot gis teren aan het Oostelijk front ze ven Sovjet-vliegtuigen neer. BOLSJEWISTEN VERLOREN DIT JAAR 1800 PANTSERWAGENS Naar van Duitsche militaire zijde ver luidt, hebben de bolsjewisten in den i'ooten afweerslag in do wïntermaan- cn zware verliezen aan pantserwagens cicden. In de eerste zeven weken van it jaar werden in totaal 960 pantser wagens vernietigd of buitgemaakt. In e daarop volgende vier weken zijn de crliezen der bolsjewisten nog verder gestegen. 'Vit deze opsomming bl ijkt, dat'in. de periode van zeventien Februari tot zes tien Maart de bolsjewisten nog 879 pantserwagens hebben verloren. Zoo doende bedragen de bolsjewistische ver liezen aan pantserwagens sinds één Ja nuari tot zestien Maart meer dan 1800. Er zijn bananen In ons land. Zij bevinden zich in de tropischê kassen van den ueer Feenstra aan den Loosdrechtscheweg te Hilversum. Daar staal een torsche bananenstruik, waarvan de vruchten over enkele maanden rijp zullen zijn Pax Holland-De Hsan m Voor het koopen van de gebruike lijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappelen zijn voor de volgende week geldig verklaard de bonnen 16. Verder kan in het tijdvak van Zon dag 22 Maart tot Zaterdag 18 April worden gekocht: Melk op de bonnen 16, 17, 18 en 19. Suiker op bon 260, Koffiesurrogaat op bon 259. Jam op bon 263. Bloem op de bonnen 257, 261, 265 en 269. Peulvruchten op bon 264. Gort op bon 26S, Vermicelli of Maizena op bon 267. Kaas op de bonnen 258, 262, 266, 270 en 274. Cacao op de bon nen 301 of 401 reserve en Rijst op de bonnen 402 cn 403. Zeep cn toiletzeep. Do Secretaris-generaal van het De partement van llandcl. Nijverheid cn Scheepvaart maakt bekend, dst go-du- rende het tijdvak van 29 Maart tot cn met 18 April 1942 de plaatselijke dislri- butiediensten op nader door deze dien sten bekend te maken dagen nieuwe bonkaarten voor zeep en itoiletzeep voor kinderen zullen uitreiken. Deze bon- iSarten zuilen geldig zijn grdurenae een periode van drie maanden. Aan kinderen, die geboren zijn na 1 Mei '40 zal cén bonkaart E.G. 0507, be. vattende drie bonnen voor toiletzeep, worden uitgereikt, alsmede één bon kaart E.F. 0506, bevattende drie bonnen voor zeep. Aan kinderen, die geboren zijn ni 1 Mei 1934 doch vóór 2 Mei 1940, zal alleen een bonkaart E.F. 0506 worden verstrekt, bevattende drie bonnen voor zeep. De aandacht wordt cr op gevestigd, dat bij het afhalen van de hoven, genoemde bonkaarten bij de plaatse lijke distributicdicnstcn dc stamkaart van het betrokken kind moet worden meegebracht. Te Londen lr. officieel medegedeeld, dat Sir Hubert Young om gezondheid-redenen is afgetreden als gouverneur ca comman dant .var. Trinidad en Volgens den Brltsclien berlclitcndtenxt ls luitenant generaal Georgo G. Rrctt. die het bevel voerdo over de Amerikaanach* troepen In Australië, tot plaatsvervangend opperbevelhebber In het Z.W. Zuldzcegcbled en tegelijkertijd tot commandant van do luchtmacht benoemd. Vertooning van nieuw Nederlandsch s,tuk (Ed. Palmers'), dr. Coster (Ph. La Chappelle), Ridder Rodenburg (Jac ques de Haas). De andere medespelers zijn Helène Vink. Sheila Clarijs. Ton van Olterloo, Poolman, König, Smitt, Van Turnhout cn van Aelst. - Tenslotte vertelde Jan C. de Vos nog iets over de werkelijk zeer goed geslaagde décors, die ontworpen ®zajn door den schilder Cecs Visser, die vroe ger aan de H. Landstichting onder Gerrits had gewerkt. i Heldengedenkdag nam de Führer te Berlijn de parade al van de van het oude leger en de oude oorlogsmarine benevens van de nieuwe weermacht en de eere-bataljons Transatlantic-Recla Pax Holland m „HET KAN VERKEEREN", VAN FRANS DE PR EZ Binnenkort zal te 's-Gravenhage door spelers van den Nedcrlandschen Om roep de eerste voorstelling worden ge geven van een Nederlandsch tooneel- stuk, dat zij vervolgens in verschillen de plaatsen van ons land zullen vertoo- nen. Hoewel deze tournee niet groot, noch langdurig zal zijn, is het goed, de be doelingen. die ermede worden nage streefd, duidelijk voor oogen te stellen. Daartoe heeft de Nederlandsche Om roep een bijeenkomst georganiseerd, waar o.a. het woord werd gevoerd door den heer Frans de Prez, die het stuk heeft geschreven, dat de spelers van den N. O. opvoeren onder den titel: „Het kan verkcerengaf de heer de Prez deze verklaring: „Ik koos de figuur van Bredero, om dat hij zich in zijn blijspelen en m zijn lyriek geheel en al instelde op hetgeen wij zien met de oogen en hooren met de ooren. Zijn werk is gezond en bloed rijk. Vaart hij uit in menschelijke woe de. nimmer ziet men bitterheid, zijn handelen is alijd een daad van kracht en levenslust. Door de uiterlijke om standigheden kwam Bredero op een hem als kunstenaar eigene wijze tot vrede mét God. Het zijn bij Bredero meer de omstandigheden, die hem tot een bepaalde handeling brengen. Dat mij bovendien de toestanden van Bredero's dagen. o.a. het Rederij- kerstooneel, aanlokte, behoef ik u niet te zeggen". Jan C. de Vos over spel en spelers. Hierna gaf Jan C. de Vos, hoofd van de afd. Hoorspeluitvoering en ook eerste regisseur 1 hij heeft ook de lei ding van deze uitvoering), enkele in lichtingen over spelers en spel. Wat de spelers betreft, zijn alle rol len bezet door mensohen, die reeds meerma'en groote successen behaalden op het tooneel. De familie Brederode wordt gegeven door Jules Verstraete en Mien Duvmaer van' Twist met Tini Opscholtens als dochter, terwijl de rol van den hoofdpersoon. Gerbrand Adri- aansz., den zoon. wordt vervuld door Piet Rienks. Mooi Aal" geeft Willy de Vos-Dunselman, De echtgenoote van den regisseur is de eenige, die niet tot de spelers van chn N.O. behoort. Breero's vriend Badensz, is Willem v.d. Veer. Andere groote figuren, die mede voor het voetlicht komen, ziin Vondel Rede dr. Ir. Herweyer Nadat enkele repetitie-flitsen had den getoond, hoe het décor „het deed", en welk een los spel van de spelers wordt vereischt om dit stuk te doen leven, heeft de directeur-generaal van den N.O., de lieer dr. ir. W. L. Her weyer, nog enkele principieele punten van dit werk belicht. Dc omroep, aldus ir. Herweyer. be gint een tooneel-tournee. Waarom? Niet omdat dit behoort tot de taak van den Omroep, maar in opdracht van het Dep. van Volksvoorlichting en Kunsten Het was noodig eens een voorbeeld te geven van goed Nederlandsch tooneel- werk, dat als zoodanig succes kan hebben. Maar al teveel komt het im mers voor. dat er werken worden ver taald. En bleef het daar maar by. Maar ook veel werk, dat in het Nederlandsch wordt geschreven, is gevormd naar buitenlandsch model en ademt een on- Nerierlandschen geest. Daarom is hiel de keus gevallen op een Nederlandsch stuk, spelend in Nederlands historie, dit is liet goede doel in onze cultuur uitingen, dat wij nastreven. Geen concurrentie voor tooneelgezelschappen Omdat het uitdrukkelijk bedoeld is als een voorbeeld, behoeven de tooneel- gczelsclfajipen niet de vrees te koeste ren, dat zij nog meer concurrentie krij gen. Om een opwekken van die gedach te te ontgaan, is de rondreis van het gezelschap ook beperkt tot een reeks centrale plaatsen in ons land. Een tournee als dez.e zal dan ook niet her haald worden. Het ligt niet in onze bedoeling blij vend een toonee'gezelschao in dienst van den N.O. 'e hebben. Eigenlijk be hoort het werk. dat v.ij daarmede be oogden thuis op dc Tooneelschool. Maar daar de Tooneelschool n^oit iets gegcen had op dit gebied, moesten wjj wel beginnen een sroen tooncel- spelers in dc gelegenheid te stellen, zich volledig te concentreeren op het miernfoomverk. Nu er echter spelers zijn. die voor den Omroep kunnen optreden, is het onze bedoeling, dat langzamerhand alle spelers en speelsters van dc Ne derlandsche tooneelen dit werk lec- ren kennen. Misschien komen cr uit menschen, waarvan dat in het geheel niet werd verwacht ongedachte om- roeptalentjn aan het licht. De gezelschappen - - en dit was vroeger een fout, waardoor veel mis lukte stonden weigerachtig tegen over Omroep verzoeken om Ifn spelers voor de microfoon te laten komen. De ze houding moet men laten varen. Slechts op één manier kan men een werkelijke concurrentie van Omroep- tooneelgezelschappcn vermijden en wel door de spelers de vrijheid te geven voor de microfoon te komen. Met een hartelijk woord van dank aan den schrijver besloot de direc teur-generaal zijn interessante uiteen zettingen. Ned. Landstand INSTALLATIE COMMISSIE VAN ADVIES Gistermiddag is in het Agrarisch huis te Den Haag de Commissie*van Advies van den Ned. Landstand geïnstalleerd. Het woord werd gevoerd door het hoofd van den Ned. Landstand, boeren leider E. J. Roskam, die de commissie installeerde en aan den generaal-advi- seur van den landstand, dr. F. E. P03- thuma. de leiding opdroeg. Dr. Posthuina sprak op kernachtige, hem eigene wijze en zette duidelijk de taak van de commissie van advies uit een. In deze commissie namen dc volgende leden zitting: Joh. M. Stevenson, Den Helder, mej. Tini H. Smit. Exloo (Dr.). jr. J. H. C. Schroder, Utrecht, prof. C. F. v. Oycn, Utrecht, E. J. Lankwarden. Hengelo (O.), prof. J. Jeswict, Wageningen, ir. J. Heemstra, Groningen, dr. H. de Haan, Wageningen. mr. J. Feitsma, Am sterdam. dr. ir. W. Feekes, Kampen, dr. ir. M. D. Dijt, Haarlem. Jac. Brou wer. Maastricht, prof. A. R. F. Boudet, Utrecht. Twee Zuld-Amerlkannsche militaire vliegtuigen zijn boven een renbaan in de nabijheid van Kaapstad mrt elkander In botsing gekomen en omlaag cr-ior'. aldus meldt de Daily Mail uit Kaapstad. Zeven leden der Zuld-Amcrlka&nsrh? en drio der i hf' ÜE VERDUISTERING 20 Mrt. 19.52 u. tot 2! Mrt. 7 4 Verplicht le verduisteren Maan 21 Mrt. 9.54, onder 21 Mrt. 23.J n-

Amersfoortsche Courant | 1942 | | pagina 1