MBSFOOOTSCHE C01 PANT El Duitsche militaire kringen over de ontwikkeling van den oorlog 22 Koopvaarders voor de Oostkust van N.-Amerika tot zinken gebracht Wat doet de N.V.D. bij bominslagen Belangrijk steunpunt aan Oostfront heroverd ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling: Per week 0.10 Per 8 maanden ƒ2.05 Per post per kwartaal /2.25 Losse nummers 0.08 Adm.: Telef. *6289. Olro 86302. Redactie: Tel. 6731. Na 6 U. 6137 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI N.V. DRUKKERIJ ONNES v.b. BLANKENBERG Zn- SNOUCKAERTLAAN 9. Directeur: F. HALEWIJN. Hoofdredacteur: NIC. LAMAN, SOEST. ADVERTENTIES Losse regelprljs 0.35 «Doelpunten" b(J vooruitbetaling: a. personeel t.m. 20 woorden 0 55 leder woord meer 0.05 b. alle overige t.m. 20 w. o 6C leder woord me:r 0 C6 8 Achltreenvolger.do plaatsingen voor 2 maal den eenheidsprijs DONDERDAG 7 MEI 1942 56e JA Al GANG.- Aanval op Madagascar om propagandistische redenen De van alle deelen van de wereld fronten te Berlijn binnenkomende be richten laten volgens de opvatting van militaire kringen in de Rijkshoofdstad ondubbelzinnig de stelselmatige ver dere ontwikkeling van den oorlog ten gunste van de mogendheden van het pact van drie zien Met de laatste g r o o t e overwin ningen in Birma heeft de Japansche bondgenoot de vijandelijke bondgenoo- ten uit elkander geslagen, evenals Duitschland in 1940 in Vlaanderen Engeland van Frankrijk scheidde. Te gelijkertijd lieeft hij daarmee zijn ko mende operaties ter zee op het Azia tische vasteland afgeschermd. Hij kan thans, vrjj van alle besluiten van den tegenstander, opereeren in de door hem gewenschte en als doelmatig er kende richtingen, welke werden aange duid met de zeeslagen in de Golf van Bengalen en aan de kust van Ceylon. ,en ondanks den Engelschen overval op Madagascar niet- behoeven te wor den herzien. Madagascar De onderneming tegen Madagascar ff/ordt in kringen van Duitsche militai re- en marinedeskundigen als een ty pisch Engelsche actie beschouwd, in politiek opzicht laat men het aan .Frankrijk over, uit dezen jongsten aanslag van den voormaligen bondge noot de passende consequenties, te «rekken. Uit militair oogpunt moet pnen echter zeggen, dat de bezetting tvan Madagascar noch noemenswaardi ge beteekenis zal hebben voor de be scherming van den Britschen scheep vaartweg van de Kaap naar Australië, poch op de Japansche plannen in den ïndischen Oceaan op eenigerlei wijze invloed kan uitoefenen. Juist op het oogenblik van de overgave van de eilandvesting Corregidor aan de Ja panners en onmiddellijk na de zware Engelsch-Amerikaansche nederlaag in het gebied van Mandalay en. Las.jio kan aan de Britsche actie tegen den voormaligen bondgenoot slechts de twijfelachtige waarde worden toege- gkend deze gebeurtenissen om nropa- gandistische redenen in de schaduw te stellen. In Berlijn beschouwt men het als een symptoon voor de gezindheid van de ieidende persoonlijkheden in Engeland, dat de Engelschen daartoe een dergelijke in militair opzicht zinne- looze actie hebben ondernomen tegen de zwakst beschermde plek van den voormaligen vriend, die voor hun te rugtocht uit Noord-Frankrijk reusach tige^ bloedige offers heeft gebracht, Duyache militairen gingen zoo ver te zeggen, dat het hier een militaire laf heid zonder weerga betreft. Overal waar de Engelschen tot een ernstigen strijd gedwongen werden, hebben zij onder' verraad aan hun bondgenooten de vlucht genomen. Zoo is het in Noor- wegren geweest, in Frankrijk, in Grie kenland, in Noord-Afrika en ook nu .weer bij Singapore en in Birma. Oostelijk front Aan het Oostelijk front ontwikkelen de dingen zich, naar Duitsche militai ren verklaren, voortdurend in de rich ting van de komende slagen. Van Duitsche zijde heeft men reeds her haaldelijk naar voren gebracht, dat de tige bloedige offers heeft gebracht, houden Duitsche reserves op geen en kele plaats aan het Oostelijk front in den strijd zijn gebracht. Deze verkla ring is ook tegenover de jongste vijan delijke berichten aangaande het tegen- -deèi van kracht. Exchange Telegraph zal haar nog vlug genoeg moeten be vestigen, wanneer nl. deze Duitsclie reserves eens handelend optreden en zich mét haar volle gewicht doen gel den. Reeds sedert weken komt de activi teit aan het Oostelijk front weer uit sluitend van de zijde van de Duitsche troepen en hun bondgenooten. Hun doel is nog steeds het vormen van de gunstigste stellingen voor stormaan vallen. Tot dit doel zijn reeds verschei dene formaties vrij veel verder naar het Oosten opgerukt. Onder het motto zorgvuldige voorbereiding van de ko mende gebeurtenissen" heerscht aan het gelieele front aan Duitsche zijde koortsachtige v bedrijvigheid. Voor de eigenlijke frorftijjn bevonden zich nog eenige Duitsche vooruitgeschoven stel lingen. Deze konden bijna alle reeds tijdens de oprukkende beweging van de Duitsche en verbonden troepen in de nieuwe frontlijn worden opgeno men. Er is hier reeds de weg gebaand voor successen, waarvan de bekend making, die te verwachten is, de jong ste berichten van den vijand vanzelf tot zwijgen zal brengen. LUCHTGEVECHTEN BOVEN HET KANAAL Naar het opperbevel van de "Weer macht meedeelt, vlogen in de middag uren van zes Mei Britsche bommenwer pers, geëscorteerd door tal van Spitfires, naar de Noordwestkust van Frankrijk. Nog ver voor de kust werden zij door Duitsche jagers tegengehouden. Er ont stonden feüe luchtgevechten, waarbij de Engelschen vijf jachtvliegtuigen verlo ren. Alle Duitsche toestellen keerden behouden terug. Naar van Duitsche militaire zijde ver luidt, heeft de Britsche luchtmacht gis teren bij haar pogingen om het Duitsche Rijksgebied te naderen opnieuw zware nederlagen geleden. Hierbij voelen de Britten het voor.durende verlies van opgeleide bemanningen zeer bijzonder; Var» de weinige piloten, die zich door, middel van parachutes konden redden' en in Duitsche gevangenschap raakten,; worden van militaire zijde zestien pi-, loten met naam, rang en stamboek nummer opgegeven. Britsche vliegtuigen boven Duitschland. Britsche bommenwerpers hebben, naar het D.N.B. verneemt, in den afge- loopen nacht lukraak storingsvluchten: naar Zuid- en Zuidwest Duitschland uit-| gevoerd. Door neergeworpen brand- bommen ontstond in woonwijken van een kleine stad en in landelijke gemeen ten materieele schade. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werden vier der aanvallende bommenwerpers neergeschoten. OPROEP VAN SOEBHAS CHANDRA BOSE !ra le/ :hJ Opnieuw heeft Soebhas Chandi Bose over een onbekenden radiozender een boodschap gericht tot het Britsch- Indische volk, waarin o.a. wordt ge zegd: Daar het Britsche wereldrijk ieder uur meer en meer verdwijnt en het lot van Bitsch-Indië onzeker is. wil ik u er aan herinneren, dat in Mei op den tienden dag van die maand, van het jaar 1857 de eerste strijd voor d$ onafhankelijkheid van Indië begon. In Mei 1942, 85 jaar later, zal Indie'é laatste strijd voor de onafhankelijk* heid beginnen. Vrienden, omgordt uwe lendenen, het uur van de bevrijding van Britsch Indie heeft geslagen. Wil Britsoh-Indiers buiten Indië hebben ons Voorbereid op deze laatste fase van onzen nationalen strijd. Wrj heb ben ons niet alleen voorbereid on den gewapenden strijd, die weldra zal uiL breken, om ons geliefd moederland te bevrijden, doch wij hebban ook al'eft Vierhonderd Ned. Arbeidsdienstmannen, die zich vrijwillig voor het Oosten hadden gemeld, hebben te Steenwijk den eed op den Führer afgelegd. Het oogenblik van de eedsaflegging Heukels-Pax Holland i VAL VAN CORRIGIDOR BEVESTIGD Naar de zender Canberra mededeelt heeft generaal MacAxthur bevestig,!, dat de eilandvesting Corregidor zmh onvoorwaardelijk heeft overgegeven aan de Japanners. De Britsche berichtendienst meldt, dat met "Corregidor ook de forten Hughes, Drum en Frank, die op om liggende eilanden liggen, gecapituleerd hebben. Het Amerikaansche leger deelt me de, dat het garnizoen van Corregidor bjj het begin van den Japnnschen aan val op Bataan meer dan drieduizend man sterk was. By den val van Bataan zijn echter vele soldaten naar de eilandvesting gekomen en daardoor kan men geen nauwkeurige cijfers e ver de tegenwoordige sterkte van .het garnizoen geven. Mindanao Volgens een Domeiberieht van een steunpunt op de Pfailippjir- n hebben de op Mindanao opereercr.ie Japan sche strijdkrachten Woens iagmiddag Tamparan, op twintig km. t.-n Zuiden van Dansalan. ingenomen. Dcnzeifd'on middag is ook Boeboeng. "P zeven km. ten Zuidoosten van Dans Jan, door de Japanners bereikt, NIEUWE TARIEVEN VOOR BUITENLANDSCHE TELEGRAMMEN Met ingang van 1 Juni as. zullen de buitenlandsche telegramtarieven naar de thans bereikbare bestemmingen in Europa, Afrika, Zuid-Amerika en Azië gewijzigd worden, ingevolge, de nieuwe ulegraafovereenkomst, gesloten tus- schen de Duitsche en de Nederlandsche niministratie. De wijziging beteekent en verhooging met ongeveer 22 To. Zij loeit voort uit de vaststelling vun het e heffen bedrag volgens de tegenwoor- :ige '.vaardeverhouding rijksmark-gul- ,(ien in verhouding tot den gouden w'ank, waarin deze tarieven oorspron kelijk zijn vastgesteld. De Nederland- che tegenwaarde voor den gouden .-ank, die tot dusver 0.50 gld. bedroeg, al van 1 Juni a.s. af 0.61 gld. bedragen. Hier volgen enkele voorbeelden der ieuwe tarieven: Gewone telegramma: naar Duitsch- and en aangehechte gebieden, per oord 11 cent, minimum 65 cent voor vjf woorden, naai Denemarken 14,5 ct. ain. vijf woorden), naar Italië zestien f nt, naar Noorwegen 16.6 cent. naar 22,5 cent, naar Zweden 13,5 er.., -- xvi.u6üi cor.s, Mi. z.weucr. l. voorbereid om de vraagstukken van haar Zwitserland 14,5 cent, alles den opbouwarbeid na den oorlog in het vrije Indië op te lossen. Ik geef 'i de verzekering, dat het vrije Indië zi'l eigen regeeringsvorm zal bepalen, zon der daarbij inmenging van welke vreemde macht dan ook te ondervin den. Het vrije Indië zal een sociale or de bezitten, die gebaseerd is op het eeuwige principe van rechtvaardigheid gelijkheid en broederlijkheid en ten slotte zal het vrije Indië Azad Hind een land zijn van vrije, gelukkige mannen en vrouwen, dat de hem toe komende plaats in den bond van vrije volken zal innemen. SOVJET-AMBASSADEUR UIT ANKARA' NAAR KOEIBISJEV Te Ankara verluidt bij geruchte, dat Sovjet-ambassadeur, Winogradov, naar Koeibisjev is vertrokken. Een be vestiging van dit bericht is tot dus- niet verkregen. een minimum van vijf woorden. Brieftelegrammen in het Eurooeesche verkeer zijn in het algemeen de helft goedkooper dan gewone telegrammen, maar zijn gebonden aan minimum bedragen voor 25 woorden. Beeldtele- £rafie: het tarief voor Duitschland is gebracht op 13.85 gld. tot en met 120 CM2. en op ƒ17 boven 120 tot en met 234 cM2. Uitvoerige inlichtingen verschaffen de telegraafkantoren. EXTRA WEERMACHTSBERICHT. Duitschland strijdt voor Europa Hoofdkwartier van den Führer, 7 Mei. Het opperbevel der Weer macht maakt bekend In den strijd tegen de vijandelijke ravitailleeringsscheepvaart in het Westelijke deel van den Atlantischen Oceaan hebben Duitsche luikbooten wederom groote successen behaald. Zij brachten voor do Oostkust van Noord-Amerika en in de Caraïbiscbe zee 22 koopvaar dijschepen met een gezamenlijken inhoud van 138.000 brt. tot zinken en beschadigden nog twee schepen van 17.000 brt. door torpedotrvf- fers zwaar. ITAL1AANSCB I.EGERBERICHT. AANVALLEN OP MALTA VOORTGEZET Het 704e communiqué van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het front in Cyrenaica wer den de operaties aan weerszijden door zandstormen», beperkt De bombarde menten door afdeelingen Italiaansche en Duitsche vliegtuigen op vlootbases en vliegvelden op Malta werden voort gezet. Duitsche jagers hebben een Spitfire neergeschoten." Tegenstand op Madagascar versterkt Naar de Britsche berichtendienst meldt, wordt in toonaangevende Londensche kringen verklaard, dat het verzet te gen de Britsche strijdkrachten op Ma dagascar krachtiger is geworden. De Britsche troepen zijn ongeveer 40 km. opgerukt: de doelen in Diego Suarez en in Antsirane zijn echter nog niet yeroverd. Het Britsche ministerie van Oorlog en de admiraliteit hebben in een com muniqué meegedeeld, dat de opmarsch der Britsche strijdkrachten in het Noor den van Madagascar op vastbesloten tegenstand stuit. Uit een te Vichy uitgegeven totaal overzicht van Madagascar blijkt, dat de Fransche troepen nog steeds ver bitterd tegenstand bieden en dat tot- dusver alle pogingen van den aanvaller om zich van zee of land uit van het vlootsteunpunt en de stad Diego Sua rez meester te maken, met verliezen voor den vijand zijn afgeslagen. Woens dagochtend versterkten de Britsche strijdkrachten hun luchtaanvallen, die, zooals reeds gemeld, mogelijk gemaakt zijn door de aanwezigheid van een vliegtuigmoedersehip. Een aantal der aanvallende vliegtuigen werd, naar in een telegram van den gouverneur-ge neraal Annet aan de Fransche regee ring wordt meegedeeld, door de Fran sche strijdkrachten neergeschoten. In hetzelfde telegram wordt gezegd, dat Oog ongeveer twintig Britsche schepen, waaronder talrijke transportschepen voor de Baai van Diego Suarez krui sen. die totdusver nog geen landings poging hebben endernomen.Ook Woensdagmiddag we reen slechts wei nig nieuwe berichten over de ontwik keling der operaties op Madagascar ontvangen. DUITSCH LEGERBERICHT. WAPENFABRIEKEN IN LENINGRAD BESCHOTEN Hoofdkwartier van den Führer, 6 Mei. Het opperbevel der Weer macht deelt mede: ..Aan het Oostelijk front leidden Duitsche aanvalsoperaties tot succes. Verscheidene plaatselijke aanvallen van den vijand werden afgeslagen. In de Noordelijke zóne van het Oostelijk front herstelden Duitsche troepen door een moedigen, systematisch voor bereiden aanvül de verbinding met een belangrijk steunpunt, dat door den vijand wa3 ingesloten. Het onder bevel van generaal-majoor Scherer staande garnizoen van dit steunpunt heeft se dert 21 Januari 1942 in zware verde digingsgevechten met groote dapper heid stand gehouden tegen talrijke aanvallen van sterkere vijandelijke strijdkrachten. ïn Leningrad ontstonden bij de be schieting van wapenfabrieken langdu rige branden. Achter het Oostelijk front werden op verschillende plaatsen gewapende bolsjewistische benden ver nietigd. De gevechten in Lapland en aan het front van Moermansk duren voort. Na het afslaan van vijandelijke aanvallen zijn onze troepen op vele plaatsen tot den tegenaanval overge gaan. Gevechtsvliegtuigen hebben met goed gevolg militaire installaties in Se- astopol. op de Krim en in het Kau- kasischc binnenland gebombardeerd. In Noord-Afrika bij aanhoudende zandstormen geringe verkenningsactie aan weerskanten. De aanvallen op La Valétta en vliegvelden op Malta werden met goede'resultaten voortgezet.. In den naclit van vier op vijf Mei ge raakten lichte zeestrijdkra"hten. die in het Kanaal opereerden, ir gevecht met vijf Britsche torpedobootjagers, waar- Directe materieele hulpverleening ZORG VOOR MOEDERS EN KINDEREN Het spreekt vanzelf, dat de Neder landsche volksdienst, wiens werk zaamheden eerst in de maand Juni van het vorige jaar aanvingen, zijn progTamma op verschillende punten nog niet nauwkeurig heeft kunnen afbakenen. Juist de Volksdienst, die immers een levende en in biologisch op zicht steeds observeerende' vrijwil lige werkgemeenschap is, kan zijn fundament niet slechts vinden in van er eenige door geschutvuur be schadigd werden. Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen!: hebben gisteren, spoorweg- en fabrieks- een papieren organisatie, ook al is emplacementen in de Engelsche kust- deze nog zob perfect Hij zal slechts stad Folkestone met succes aangeval- door dc praklijk kunne„ uitgrocifn. len. Britsche bommenwerpers onderna- men in den afgeloopen nacht systeem- dje de Volksdienst bij bominslagen ver- looze stonngsvluchten naar Zuyï- icht, is thans vastgelegd. Over die of- Duitschland. Zy lieten enkele bommen vallen op kleine steden en plattelands gemeenten. Nachtjagers en afweerge- De directe materieele hulpverleening. 'icieele taak vertellen wij in een vol gend artikel meer. Dit is echter slechts jeen klein gedeelte van de veelomvot- schut schoten drie bommenwerpers fende taak woarvoor dc volksverst °efcn ÜSVt oSfflk ÏS 85e* aTi?bSx^In^^'voUs overwinning in de lucht". ,alle bureaux van den Volks dienst kunnen over bominslagen en' de gevolgen daarvan zóó meepraten als* juist het plaatselijke bureau te Rottcr- De Duitsche minister van bewapening dam' £'aar me,n een roaatschappelijken en munitie heeft dezer dagen dén b<P *n ?ok„ ™r«Men nood c aanschouwen wapeningsraad gevormd. Namens de gekregen als welhaast neigens Weermacht hebben daarin zitting ge- anders Immers, de oorlogsgcbeurtcnis- neraal-veldmaarschalk Milch, kolonel- sen hebben vooral de bevolking van generaal Fromm. admiraal-generaal Nederlands eerste havenstad danig aan- Witzel, generaal Thomas en generaal 'gepakt. Rotterdam heeft zijn tol moeten Leeb. Als vertegenwoordigers der in- j.betalen en nog steeds is de stad het dustrie heeft de minister aangewezen j tooneel van hartverscheurende gebeur- Geheimrat Hermann Bücher. directeur- 'tenissen, waarover men liever niet uit- generaal Philinn Kessler. directeur-ge- 'weidt. Men stelle zich voor. wat het be neraal Paul Plciger. directeur-generaal Jteekent, wanneer met één slag tegelij- dr. Ernst Pönsgen, „Kommerzienrat" Lkertijd vele honderden gezinnen be- dr. Röchling. directeur-generaal Heil- ,'roofd worden van have en goed en muth Röhnert, directeur-generaal dr. dikw ijls van het dierbaarste wat zij be Albert Vögler en directeur-generaal Wilhelm Zangen. PE VERDUISTERING Verplicht te verduisterd. van 7 Mei 21.16 tot 8 Mei 5 58 Maan Op 7 Mei 3.27, onder 13.45 uur zitten, vader of moeder, dochter I zoon. Men stelle zich ook voor, wat in - de zoo talrijke gezinnen moet omgaan. waar eenige gezinsleden tegelijk den I dood vonden. Brisantbommen gieren omlaag. Deto- 1 naties; honderden meters in den omtrek I hoorbaar, doen duizenden zich half waanzinnig van angst tegen binnen muren drukken in de hoop het veegelijf aldus te kunnen redden. En als het stil wordt in den nanacht is van tientallen woonhuizen niet veel anders meer over dan puin en versplin terd hout en glas. Honderden gewonden liggen kermend in de overvolle zieken huizen. Gelukkig hebben talrijke instanties elkaar hier gevonden en in voorbeeldige samenwerking wordt hulp geschaft. Hier is ook de Nederlandsche Volks dienst van het eerste oogenblik present. Zoodra de eerste alarmeerende vernie tigingen in woonwijken bekend zijn ge worden, wordt het daarvoor in aanmer king komende personeel van den volks dienst ter plaatse gewaarschuwd en het duurt niet lang eer het eerste overleg tusschen de verschillende instanties ge pleegd kan worden. Reeds is ook de ge neeskundige dienst in actie, om de ge wonden bij te'staan. Reeds vóór de ramp gebeurd was, kwamen de getroffen gezinnen in de volkswijken zeer dringend -voor hulp door den Volksdienst in aanmerking. Hoe het dan daarna is, behoeven wij wel niet te zeggen. In de eerste plaats is er dan noodig oogenblikkelijke hulp in den nood. waarin deze dikwijls van alles beroofde^nenschcn.zich bevinden. Daarbij moc-t zich dan voegen een krachtige bijstand van een meer alge meen karakter. De sociale afdeeling van den Volks dienst moet in het geweer komen om de physieke en morecle kracht van deze getroffen gezinnen, deelen van de volkskracht, "te ontrukken aan de klau wen van het noodlot, dat menschelyke waarden allerminst ontziet. Hier is te zorgen voor moeders, wier zenuwgestel ernstig is geschaad, voor jeugdige .kinderen, die volkomen uit hun evenwicht zijn geraakt. Er moet iels gebeuren en dat kan op verschil lende manieren. Er kan hulp komen in het gezin al of niet gecombineerd met een vacantie van eenige weken, of maanden desnoods, voor de moeder in rustige erf gezonde streken van ons va derland, of de kinderen kunnen worden uitgezonden en voorts moet dc Volks dienst zorpen voor het onderhouden van het noodzakelijke contact met alle ge troffenen, want de gevolgen van bom aanvallen zijn hoogst noodlottig en niet in een handomdraaien uitgewischt. Wantien omsingeld Een Chineesch communiqué uit Tsjocng- king meldt, aldus seinde radio New York Woensdagavond, dat de uit Birma oprukkende Japansche troepen de Chi- neesche stad Wantien hebben omsin- geld. Andere Japansche troepen bewe gen zich in Noordwestelijke richting, China binnen. Er komt nog thee! In de staatscourant van zeven Mei '42 is een beschikking opgenomen, waarbij het afleveringsverbod van thee door theeverpakkers aan grossiers en détail listen onder bepaalde voorwaarden ia opgeheven. Weliswaar is aflevering van de thee aan het publiek hiermede nog niet toe gestaan, doch het tijdstip, waarop dit zal geschieden, zal nu toch niet lang meer op zich laten wachten. De datum, met ingang waarvan de thee door het publiek kan worden gekocht, zal nog n^der worden bekend gemaakt. DE ARBEIDER DENKT MEE De persdienst van den Nederland- schen Omroep meldt: Een arbeider, die jaar in jaar uit de-f zelfde handgrepen verricht, vindt cp een goeden dag een verbetering êtiti zijn machine uit. Van zijn plan kan ech ter niets terecht komen, omdat hij 1- verlegen is om er over te spreken. Ec 1 laborant krijgt oen ingenieuzen inval waardoor een omslachtige onderzi kingsmethoöe belangrijk vereenvoudigd zou kunnen worden. Het ontbreekt her echter aan de gelegenheid de absoluut noodzakelijke proeven te nemen. Hi hebben we dug te doen niet een gev;.i van 'h hoofd- un een handarbeider, die beide denkbeelden hebben, welke in de practijk omgezet voor hun onderneming van het grootste nut zouden zijn. Hoe zouden deze twee geholpen kun nen worden en wat zou men mor ten doen om de werkers tot denk-n te prik kelen? Het antwoord op deze zoo b 'langrijke vraag wordt u heden, Donderd g 7 Mei gegeven in de kring, welke on 18.30 uur over den zender Hilversum Jlwcrdi uitgezonden onder den titel „De arbei der denkt mee". WIE ZIJN OP 11 MEI MUSSERTS GASTEN In den ..Spiegel van den dag" or In den, om 19.40 uur, over den zendei Hil versum II, heeft een uitzending pi :^ts uit het hoofdkwartier der NSB., al waar dooaf het lot tien personen bjkend worden die op zijn verjaardag c.' es van deii leider zullen zijn. Daar Jijden deze uitzending aan do tic-, do'f roti-, we Fonuna uitverkorenen br .end maakf v ordt, waar zij zich up II Mei naar toe moeten begeven én op welk ti'dstip. verdient hot aanhevclh da' ellen die bij deze uitzi nding interes se hebben, tijdig afstemmen op Uil- vers .im II en dc „Spiegel van den dag'» tot het eir.de toe beluisteren.

Amersfoortsche Courant | 1942 | | pagina 1