Goring en Dönitz richten zich tot Luchtmacht en Marine Gezworen trouw en liefde jegens onzen Führer plaatsen wij tegenover het gemeenste verraad Verraders worden vernietigd EXTRA KLüRiisbtN Nederland, Gerniaansehe SS in Nederland. Brilsche regeering uit Londen? Onverbrekelijk trouw Post voor vrijwilligers Koiso en Yonal moeten kabinet vormen 2 AMERSFüORTSCHE COURANT VRIJDAG 21 HOOIMAAND (JULI) 1944 Hoofdkwartier van den Führer, 20 Juli (D.N.B.) Rijksmaarschalk Göring heeft de volgende toespraak tot de Luchtmacht gericht: Kameraden der Luchtmacht. Een ongelooflijk gemeene moordaanslag is vandaag door een kolonel, Graaf Von Stauffenberg, in opdracht van een erbarmelijke kliek voormalige ge neraals, die wegens hun even laffe als slechte leiding weggejaagd moesten worden, op onzen Führer gepleegd. De Führer is door de Almachtige Voor zienigheid als door een wonder gered. Deze misdadigers probeeren nu als usurpators door vervalschte bevelen de troepen in verwarring te brengen. Ik beveel derhalve: In het Rijk leidt op mijn lastgeving General-Oberst Stumpf als opperbevelhebber van de „Luftflotte Reich" alle formaties van de luchtmacht binnen de grenzen van het Rijksgebied, l'itsluitend mijn en zijn bevelen moeten worden uitgevoerd. De Reichsführer SS-Himmler moet door alle bureaux van de luchtmacht op verzoek zoo krachtig mogelijk gesteund worden. Koericrsvlucnten. onverschillig met welke vliegtuigen, mogen alleen met miin of zijn verlof worden gemaakt. Officieren en soldaten, onverschillig van welken rang, evenals burgers, die voor deze misdadigers werken en die bij u komen om u te overreden om aan hun erbarmelijke plannen deel te nemen, moeten onmiddellijk gearresteerd en neergeschoten worden. Wanneer u zelf wordt uitgestuurd, om deze verraders uit te roeien, moet gij meedcogenloos doortasten. Het zijn dezelfde armzalige lieden, die het front probeeren te verraden en te saboteeren. Officieren, die aan deze mis daad deelnemen, plaatsen zich buiten het volk, buiten de Weermacht, verza ken iedere söldateneer en verzaken eed en trouw. Hun vernietiging zal ons nieu we kracht geven. Tegenover dit ver raad plaatst de luchtmacht haar gezwo ren trouw en innige liefde jegens deii Führer en haar onvoorwaardelijken strijd voer de overwinning. Leve onze Führer. dien de Almachtige God vandaag zóó zichtbaar heeft geze gend. Hoofdkwartier van den Führer, 20 Juli. De Opperbevelhebber van de Marine, [jroot-admiraal Oënitz, heeft tot de sol daten van de Marine de volgende toe spraak gericht. Soidaten van de Marine. Een heilige toom en een matelooie woe de vervult ons door den misdadigen aan slag, die aan onzen beminden Führer hei leven had moeten kosten. De Voor zienigheid heeft anders gewild. Zij heeft den Führer behoed en beschermd en zoodoende ons Duitsche vaderland in zijn lotsstrijd niet verlaten. Een krankzin nige kleine kliek van generaals, die met ons dappere leger niets gemeen heeft, heeft in laffe trouweloosheid dezen moord beraamd, hiermede jegens den Führer en het Duitsche volk het gemeenste ver raad plegend. Want deze schurken zijr. alleen de handlangers van onze vijanden, die zij in een karakterlooze, laffe en valsche berekening dienen. Eénmanstorpedo (Telefoto PK BöUt/HH/St./P m) OYiking-). ss-WaihSjataüioii, Landstorm Wegens de zeer vele aanmeldingen zal nog een extra keuring gehouden worden op: .Maandag 24 Juli 813 uur. Den Haag, gebouw Amieitia, Westeinde 1;"?. Hinsddg 25 Juli 813 uur, Amsterdam. Dam 4, waar iedere gezonde Nederlander zich kan aanmelden teneinde gekeurd te worden. Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur «Ier opleiding, extra levensmiddelen etc. Personen tusselien 1935 jaar, die aan- meidingspiiclitig zijn voor de tewerkstelling, kunnen zicli eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Walfen-ss kan ieder worden, die na minstens een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding heeft bewezen. Zi.jn schoolopleiding is niet doorslaggevend. Ook voor de g emotoriseerde c o m p a g 11 i e bij het SS-W a c li b a t a i 1- Jon te Amersfoort, welke dienst in Nederland doet. kan men zich op bo venstaande keuringen melden. Alle inlichtingen en gratis reisbiljetten voor de heen- en terugreis zijn verkrijgbaar bij de navolgende Nebenstellen der Waffen-SS Amsterdam. Dam 4: Alkmaar." Langestraat 56;' Heerlen, saroleastraat 25: Gronin gen, Hoerenstraat 46: Enschedé, Hengeloscliestraat 30; eveneens bij bet SS-Ersatz- ïconimnndo Niederlande, Den Haag. Korte Vijverberg 5, en Marineannahmestelle West, Utrecht. Plompetorengracht 24. Gemotoriseerde compagnie te Amersfoort Hoe dikwijls hebben wij niet m het Weermachlsbericht de volgende zinnen gelezen: „Snelle troepen der Waffen-SS hebben de vijandelijke stellingen door broken'', of ..Snelle troepen der Waffen- SS namen in verrassing het dorp K". Zonder twijfel wordt er dan gesproken van volgemotoriseerde afdeelingen van de Waffen-SS. die de opgave hebben een bepaalde stelling, stad, of dorp bij verrassing te nemen. Snelheid is in der gelijke gevallen een eerste vereischt?De Waffen-SS beschikt over speciaal voor dit doel opgeleide troepen Het is van zelfsprekend, dat aan de mannen, die daartoe behoor en. hooge eischen gesteld worden. Het komt hier niet alleen op de motoriseering aan. maar in de eerste plaats op den man zelf die door zijn vaardigheid het verrassingsmoment ten volle in zijn voordeel moet benutten. Zoo een gemotoriseerde compagnie wordt thans in Amersfoort opgeleid. De inzet en opleiding vindt net als alle on- derdeelen van het SS-Wachbataljon Amersfoort in Nederland plaats. Vrij willigers voor deze compagnie kunnen zich melden bij h:-t SS-Ersatzkommando en de Nebenstellbn. Reeds 170.000 vrouwen en kinderen geëvacueerd De Britsche minister van Binnenland- sche Zaken, Morrison, heeft in het La gerhuis bekend gemaakt, dat hij waar schijnlijk in den loop van. de volgende week een nieuw waarschuwingssysteem in Groot-Brittanje bekend zal maken in een officieele verklaring. Als gevolg van de V 1-aanvallen hebben vanaf 2 Juli 170.000 «vrouwen en kinderen het gebied van Londen reeds verlaten. Leden van Engelsche families, die twee Jaar ge leden om oorlogsredenen van Gibraltar naar Engeland' waren verplaatst en thans weer in Gibraltar zijn terugge keerd, verklaren, dat de Engelsche "re- 'geering als gevolg van de beschieting met de V 1 haar zetel van Londen naar elders heeft verplaatst. Mac Farlanc afgetreden. Reuter meldt, dat luitenant-generaal Sir Noel Mason Mac Farlane is afgetreden als hooge commissaris der geallieerde con- tróle-commiüie in Italië. In werkelijkheid is hun domheid gren- zenloos. Zij gelooven, door den Führer uit den weg te ruimen ons van onzen harden, doch onvermijdelijken strijd om het bestaan te kunnen bevrijden en zij zien in hun verblinde angstige gebor neerdheid niet, dat zij door hun mis daad ons in een ontzettende chaos zou den storten en- ons weerloos aan onze vijanden zouden uitleveren. De uitroei ing van ons volk, het tot, slavernij bren gen van onze mannen, honger en een naamlooze ellende zouden de gevolgen zijn. Een onzegbare rampzalige tijd zou ons volk beleven, oneindig veel vreese- l.ijker en zwaarder dan de hardste tijd maar zijn kan, die onze huidige strijd ons kan brengen. Wij zullen dezen ver raders verder werken onmogelijk ma ken. De Marine staat haar eed getrouw in beproefde trouw rondom den Führer en zal onvoorwaardelijk optreden en strijden. Zij aanvaardt alleen van mij, den opperbevelhebber der Marine, en haar eigen militaire leiders bevelen, teneinde iedere misleiding door ver valschte opdrachten onmogelijk te ma ken. Zij zal onbarmhartig iedereen ver nietigen. die zich als verrader ontpopt. Leve onze Führer, Adolf Hitler! DE 2QSTE JULI '44 BETEEKENT NIEUWE KRACHTSTROOM VOOR DUITSCHLAND ..Met groote dankbaarheid jegens het lot", aldus Alfred Rosenberg in den Völkischer Beobachter, „zien wij, dat opnieuw vijandelijke laaghartigheid en list haar doel gemist hebben. Met de oude vastberadenheid heeft de Führer zijn arbeid onmiddellijk hervat en hij weet, dat zijn soldaten nu pas recht zul len vechten en nog eens vechten. De Führer weet, dat het geheele volk nu pas recht hard zal blijven en nog har der zal worden. De 20ste Juli 1944 zal een nieuwen krachtstroom voor Duit.seli la n cl beteekenen." Verder schrijft de Völkischer Beobach ter nog: ..Het Duitsche volk streedt op dezen 20sten Juli 1944 opnieuw achter z.iin Führer. Het zweert hem onverbre- keliike trouw en belooft hem aan niets anders te denken dan aan volharding en overwinning. Leve de Führer". De D.A.Z. schrijft: „Nu de Voorzienig heid klaarblijkelijk heeft' gewaakt over den Führer, verlangt de reusachtige worsteling een ver veel vuldigde intensi teit. Duitschland aanvaardt uit deze gebeurtenis de heilige verplichting, aan den vastbesloten strijdwil de op dit uur verkregen strijdbare zekerheid te paren, dat de door Adolf Hitler geleide 'strijd tegen alle menschelijke en- duivelsche arglistigheid met de overwinning zal eindigen". Eikenloof voor regiments commandant van de Wiking De Führer heeft het eikenloof met zwaarden bij het Ridderkruis van het IJzeren Kruis verleend aan den SS- S'turmbannfuhrer Hans Dorr, regiments commandant in de SS-pantserdivisie Wiking. Het SS-Ersatzkommando Niederlan de, Den Haag, maakt bekend, dat vol gende richtlenen voor de veldpostver zending aan vrijwilligers en frontarbeï- ders gelden (alle vroegere richtlijnen zyn ongeldig): adres: SS-Feldpost An das SS-Hauptamt, Maastricht Zur Weiterleilung an: dienstgraad: naam: velclpostnr. of adres: De afzender moet vermeld worden. Dit geldt alleen voor postverzen dingen aan SS-vrijwilligers en SS-front- arbe'ders. Andere postzendingen (aan leden van de Weermacht, Marine, Luftwaffe, N.S.K.K. enz.) mogen niet over Maastricht gestuurd worden. Aan de ontvangers met een veldpostnummer mogen slechts pakjes tot 100 gram ge stuurd worden. Zijn deze pakjes zwaar der dan 20 gram, dan is een „Zulas- sungsmarke" noodig. Zendingen boven 20 gram ook met Zulassungsmarkcn naar het Westfront zijn niet toege staan. Kranten en tijdschriften moeten als dusdanig te herkennen zyn, dus met een kruisband te verpakken. Iedere zen ding mag niet meer dan 100 gram we gen. Een „Zulassungsmarke" is hierbij niet noodig. Luehtveldpostbrieven moe ten met twee luchtveldpostzegels voor zien zijn en het opschrift „Luftfeldpost" dragen. Aan ontvangers met een open adres, dus geen veldpostnummer, echter met vermelding van de plaats van be stemming, kunnen pakjes tot 1000 gram voor 15 cent en van 1000 tot 2000 gram voor 40 cent gestuurd worden. Zulas- sungsmarken zijn niet noodig. De veltl- po'-tzendingen worden door alle Dienst stellen der „Duitsche Dienslpost" en de Nederlandsche Post (P. T. T.) aangeno men, Geldbedragen aan SS-vrijwilligers kunnen door veldpostwissel bij de bu reaux der Duitsche Dienstpost overge maakt worden. Roosevelt is op reis Naar Reuter van ..een vlootbasis aan de kust van den Stillen Oceaan" meldt, heeft Roosevelt in een tot het demo cratische convent te Chicago gerichte raiotoespraak medegedeeld, dat hij de candidatuur voor een vierde ambtspe riode aanvaardt. Uit het bericht blijkt, dat Roosevelt zich bevindt op een reis, „die met ccg op de noodzakelijkheden .van den oorlóg geheim is gehouden." Bommen op Sjanghai Domei meldt, dat Amerikaansche vlieg tuigen op 16 Juli een zwaren bomaan val hebben gericht op Sjanghai. De Ja- pansche militaire installaties bleven on beschadigd, daarentegen werden 80 woonhuizen vernield. De Chineesche ci viele bevolking verloor 250 dooden. Hongarije. De plaatsvervangende Hongaarse he minister-president Ratz op zijn eigen verzoek van zijn functie ontheven. DE JAPANSCHE KABINETSWISSELING De natie wenscht totalen inzet voor den oorlog Naar Domei meldt, heeft de Tenno gisteren generaal Koeniaki Koiso, gouverneur-generaal van Korea, en den vroegeren minister-president ad miraal Mitsoemasa Yonai opdracht gegeven tot het vormen van een ka binet. Reeds verscheidene jaren geleden is Koiso herhaaldelijk genoemd als candi- daat voor de functie van minister van Oorlog wegens zijn tegelijkertijd aan den dag tredende bekwaamheden als mi litair en als bestuursambtenaar. Hij is thans 65 jaar. Reeds als jong officier heeft hij zich in den Russisch-Japan- schen oorlog onderscheiden. In' April 1939 belastte hij zich in het kabinet Hiranoema met de leiding van het mi nisterie voor Koloniale Aangelegenhe den. Dezelfde functie bekleedde hij on der Yonai in 1940. In dien lijd werd zijn bijnaam, „Koraansche tijger", zeer po pulair. Ook Yonai is thans 65 jaar. Hij is een van de bekendste admiraals van Japan. Reeds in drie kabinetten, nl. onder •Hajasji, Konoje en Hiranoema is hij minister van Marine geweest Ondanks zijn ministerieele optreden is Yonai minder politicus dan militair. Hij gaat door. voor een bijzonder goed kenner van China. Hij is een van de intiemste medewerksters geweest van den gesneu velden groot-admiraal Yamamoto. Krachtiger politiek. Domei geeffc een commentaar op de kabinetswisseling in Japan en zegt o. m.: Wanneer men de motieven tot het gesloten aftreden van he*»-kabinet Tojo resumeert, kan men zeggen, dat het tot dusver bestaande kabinet tenslotte niet meer voldeed aan den steeds sterker wordenden wensc-h der Japansche natie om aan den oorlog deel te nemen, welke wensch van dag tot dag vuriger werd. Zoo heeft bijv. de president van de Nip pon Kokan Mij. Kyozo Asano, kortgeie den verklaard: Wij hebben een krachti ger politiek noodig cm ons met alle krachten aan den arbeid te kunnen wij den. Wij hebben een hechter anker noo dig om de productie sterker te kunnen intensiveeren." Een verder probleem, zoo gaat Domei voort, is het gebruik dei- vrouwen. De Japansche vrouwen zouden gaarne in- het eerste gelid deelnemen aan den totalen oorlog, als vrouwen van een oorlogvoerend land. Het afgetreden kabinet heeft zich echter niet in staat gezien om te voldoen aan dezen grooten wensch van de Japansche natie, aange zien het te groot belang heeft gehecht aan de traditioneele verantwoordelijk heid der Japansche vrouwen als meeste res des huizes. De tot dusver bestaande regeering heeft zich onderscheiden, doordat zij weliswaar de natie mobiliseerde, echter zonder dwang uit te oefenen. De natie is vastbesloten den tegenwoordigen oor. log zegevierend ten einde te voeren, waarbij liaar geen offer te groot en geen moeilijkheden onoverwinlijk lijken. De huidige kabinetswisseling is een gevolg van het feit, dat het afgetreden kabinet heeft moeten wijken voor den wensch der natie tot totalen inzet voor den oorlog. Nadat dit kabinet zijn taak ten uitvoer had gelegd, heeft het aan eengesloten zijn ontslag ingediend en de Japansche natie is het kabinet daarvoor dankbaar. Thans verwacht het Japan sche volk in den eerstvolgenden tijd de vorming van een krachtiger en positie ver regeering. De regeeringswisseling in Japan is steeds slechts een zuivere be stuursmaatregel. Wie ook aan de macht komt, zoo besluit Domei, daarmede zal geengrlei wijziging der politiek van Ja pan gepaard gaan. Deze politiek is vast besloten alles in het werk te stellen voor een gelukkig ten uitvoer leggen van den oorlog. Weg met Groot Brit- tanje, weg met de Ver. Staten, voor de oprichting van een nieuwe wereld orde in nauwe samenwerking met de volken van Groot-Oostazië, evenals met de verbonden landen in Europa.

Amersfoortsche Courant | 1944 | | pagina 2