huwelijk! AMERSFOORT Geldersche Vallei Brutale overval te Bunschoten DOELPUNTEN BUREAU „HILVERSUM" Agentschap J. A. j. CRAMER *Duiisch{ NEP. TALEN INST. - ROTTERDAM [i AMERSFOORTSCHE COURANT MAANDAG 4 IIEKFSTMAAND (SEPTEMBER) 1944 Dievencomplot achter slot Het politiebureau heeft over gebrek Aan bevolking niet te klagen: niet min der dan twintig arrestanten wachten hun lot in de cellen. Onder hen bevindt zich een dievencomplot van zes personen, dat in de laatste maanden een onaangename activiteit aan den dag heeft gelegd. On der andere konden twee inbraken in een chemische wasscherij hier ter stede wor den opgehelderd; vrijwel als bij die ge legenheid buit gemaakte costuums, jas sen, enz. konden worden opgespoord. Nog meer inbraken en rijwieldiefstallen het zondenregister dezer lieden de Amersfoorters mej. v. B. en haar beide zoons en de heeren v. d. H., S. en S. tot een respectabele lijst. m wou naar MokumBlijkbaar boterde het niet tusschen een 13-jarige jongen en zijn Amersfoortsche pleegou ders, want op een kwaden dag trok hij er tusschenuit. Op het Tramstation werd het ventje aangehouden, en hij vertelde op weg te zijn naar Amsterdam, waar eenige vrienden hem zouden ontvangen. De politie stak een spaak in het wiel en bezorgde de vluchteling weer bij zijn pleegouders. Zwarte borrels en nog wat. De ca féhouder C. P. die een verlofzaak drijft, trok zich hiervan niets aan en verkocht toch sterken drank. En bovendien vroeg hij voor deze clandestiene borrels zwarte prijzen, zoodat zijn overtreding een dub bele werd. De zwarte kroegbaas bevindt zich onder de twintig arrestanten. Het stierkalf. De grondwerker N. G. G. hield clandestien een stierkalf, doch de Economische Dienst, die daar achter kwam, nam het beest in beslag en maak te tegen G. proces-verbaal op Diefstallen. Gauwdieven zagen kans V.\ M. in den trein zijn regenjas te ont stelen. Toen mevr. v. d. W. in een winkel boodschappen deed, liet zij haar tasch een oogenblik onbeheerd. En dat was voor een langvinger lang genoeg om de tasch te doen verdwijnen. Dure slordigheden. Er werden voor verkeersovertredingen weer heel wat politioneele waarschuwingen a rai- son van f5.uitgedeeld, terwijl het verblijf op straat tijdens luchtalarm eveneens een groot aantal personen duur kwam te staan. Belangrijke wedstrijd voor het politie- elftal. Morgen, Dinsdag, speeit het Amersfoortsche politie-elftal om het di strictskampioenschap tegen de kampioen van de afdeeling Dordrecht.het elftal der aldaar gelegerde maréchaussee. On ze politiemannen hebben aan een gelijk spel reeds voldoende om in de competi tie om het landskampioenschap geplaatst tc worden. En dat zij een redelijke kans op de overwinning maken moge blijken uit. de omstandigheid, dat de Haa§sche afdeelingskampioen, van wie de Amers foorters met 71 en 63 wisten te win nen, de Dordtenaren met een stevige ne derlaag naar huis zonden. De wedstrijd, die wordt gespeeld op Birkhoven, vangt aan om twee uur. Buurtfeest Eemstraatkwartier. Met het doel ic komen tot oprichting van een speeltuinvereeniging in het Ecm- straatk war tier hadden eenige bewoners van dit stadsdeel, meer bekend onder den naam van 't Sasje, het initiatief ge- nomen, ter navolging van soortgelijke feesten in de hoofdstad, een buurtfeest te organiseeren. Zaterdagmiddag heeft dit buurtfeest plaatsgehad en het mag in alle opzichten geslaagd heeten. Het buurteomité heeft eer van Zijn werk en de kinderen zijn rijkelijk getracteerd, dank zij de medewerking van eenige fir ma's. Tot de prijzen behoorden: melk,bo ter, roggebrood, groente enz., uitgeloofd voor de straat-athletiekwedstrijden. Er is fel om deze prijzen gesteden. Ruim vijf uren had men noodig om het programma af te werken. De belangstelling was zeer groot. Koedief gegrepen. Ten na deel e van den landbouwer E. K. werd in den nacht een koe ontvreemd uit een weide naast zyn woning. Door een direct met een sp2urhond ingesteld onderzoek kon H. J. O. als dader worden aangehouden. Tarwe ontvreemd. Niet minder dan 400 bossen tarwe werden ontvreemd ten nadeele van den landbouwer C. v. L. aan den Hooiweg. Biggen komen aanloopen. Bij J. M. aan den Vaardehoogtweg zijn twee big gen komen aanloopen. De politie ver strekt inlichtingen. SOESTERBERG. Bloedgevers gevraagd. Reeds is hier in Soesterberg een groep gevormd voor den bloedtransfusiedienst van het Neder 1. Roode Kruis, rayon Amersfoort. Er bestaat echter dringend behoefte aan nog meer donors of bloedgevers, mannen of vrouwen boven 18 jaar. Wie zich voor dit reddend werk beschikbaar wensoht t? stellen, kan zich opgeven bij den heer G. van de Pijpenkamp, Amers- foortscliestr. 32. Soesterberg. Voor het bepalen van den bloedgroep ontvangt men later een oproep. Uitreiking vitamine-D. Woensdag 6 Sept.. a.s. en vervolgens lederen eer sten Woensdag der maand gedurende de wintermaanden zal wederom worden overgegaan tot het kosteloos verstrek ken van vitamine.D-tabletten aan kin deren van drie maanden tot drie jaar. De uitreiking geschiedt voor Soesterberg van 1012 uur op Dinsdag 5 Sept. a.s. en vervolgens iederen eersten Dinsdag der maand in ..Egghermonde" aan de Amersf.str. 6. De distributie-stamkaart van den persoon, voor wien de tabletten bestemd zijn, moet worden getoond. BURGERLIJKE STAND AMERSFOORT, 4 Sept. Geboren: Pieter Willem, z. v. P. W. Schuin en H. Middelman. Martine Antonie, d. v. H. W. Carton en A. Bloemink. Al- legonda Anton ia, d. v. J. Semler en H. v. Est. Johannes Wilhelmus, z. v. J. W. Duijf en G. Houder. Gerben, z. v. J. W. Coenen en T. Stellingwerf. Pie ter, z. v. M. H. Galesloot en M. Vink. Gerard Dirk Jan, z. v. J. Lohmeijer en J. te Kulve. Marianne, d. v. K. Man tel en C. J. v. d. Vegt. Marijke Ber tha, d. v. E. v. d. Veer en G. V. Bur- ken. Henriette Everdina, d. v. G. J. v. d. Pijpekamp en H. v. Wincoop. Willem Jan Herman, z. v. W. Karman en T. Ruitenbeek. Marinus Philippus Arnoldus, z. v. P. A. Manné en C. Ach terkamp. Johanna, d. v. A. M. Guil- jam en G. du Pree. Petrus Francis- cus, z. v. W. A. Kisner en M. G. Ach terberg. Theresia Catharina, d. v. G. v. d. Hoeven en E. A. Ziaja. Gerritjé Heiidrina, d. v. G. Lensink en N. Klf- fers. Overleden: J. Evers. 67 jr., echtgenoot v. M. G. Sleking. H. v. d. Haar, 71 Jr., echtgenoote v. J. v. Mou- rik. B. T. J. Alders, 3 jr., (v.). WEERMACHT3ERICHT ZATERDAG In Augustus werden 3439 vliegtuigen vernietigd Het Opperbevel van de Weermacht deelde Zaterdag mede In Noord-Frankrijk leveren onze troe pen over het geheele front van Arras tot in het gebied van Verdun nog steeds zware afweergevechten. Door taai volhouden en verbitterde tegenaanval len werden de vijandelijke pantser voor hoeden steeds weer tot staan gebracht of uiteengeslagen. Nadat de eerste groo- te aanval op de vesting Brest mislukt was, is de vijand gisteren met sterke strijdkrachten, door talrijke tanks en luchtstrijdkrachten gesteund, opnieuw tot den aanval op het Westelijke front der vesting overgegaan. In weerwil van den voortdurenden aanvoer van versterkin gen werden de Amerikanen overal afge slagen. De vijandelijke verliezen waren bij deze gevechten bijzonder zwaar. In het Rhöne-dal mislukten ook gisteren alle vijandelijke pogingen om ln het gebied van Valence onze marschbewe- gingen voor te komen. Strijdmiddelen der marine brachten voor de N.W.- Fransche kust ondanks krachtigen vij andelijken afweer twee transportsche pen met een gezamenlijken inhoud van 15.000 brt. tot zinken. Zware batterijen vèrdragend geschut der marine bescho ten in den afgeloopen nacht Z.-Engel- sche havensteden met goed resultaat. Bij het beantwoorden vaii Engelsch vèr dragend artillerievuur werd een vijande lijke batterij bij St. Margret zoo zwaar getroffen, dat nog maar een vuurmond vuurde. Het vergeldingsvuur op Londen werd voortgezet. In Italië nam de kracht van den grooten vijandelijken aanval in den Adriatischen kustsector gisteren nog ln hevigheid toe. In zware en voor den vijand bijzonder veel verliezen opleve rende gevechten sloegen onze divisies al le aanvallen op een plaatselijke pene tratie na, die afgegrendeld is, af en behaalden daardoor opnieuw een volle dig afweersucces. In deze gevechten wer den gisteren opnieuw 56 vijandelijke pantserwagens stukgeschoten. In het achterwaartsche gebied werden bij ver scheidene zuiveringsoperaties in de pe riode van 26 tot 31 Aug. 994 terroris ten in den strijd vernietigd. In de Oos telijke Karpathen sloegen onze berg troepen Sovjet-aanvallen in harde ge vechten bloedig af. In het N.W. deel van het bruggenhoofd over den Weichsel bij Baranof werden de bolsjewisten ondanks hardnekkig verzet verder teruggeworpen. Ten N.O. van Warschau zette de vijand zijn door sterke pantserstrijdkrachten en slagvliegtuigen gesteunde "doorbraak pogingen ook gisteren voort. Troepen der Waffen-SS behaalden hier opnieuw een volledig afweersucces en schoten 47 vijandelijke pantserwagens stuk. Tus schen Boeg en Narew hebben onze troe pen in zware gevechten, die negen da gen hebben geduurd, den stormloop van dertig Sovjet-infanteriedivisies, verschei dene pantser- en stormgeschutformaties uiteengeslagen en de door den vijand be oogde doorbraak naar Scharfenwiese verijdeld. Hierbij vernietigde een ln het zwaartepunt ln den strijd geworpen ca- valeriecorps alleen 138 vijandelijke pant serwagens en stukken stormgeschut, 107 stukken geschut en talrijke andere wa pens. Aan het overige Oostelijke front ontstonden slechts ln het gebied van Schaken vrij groote gevechtshandelin gen. Hevige vijandelijke aanvallen stort ten hier met zware, bloedige verliezen, voor de bolsjewisten Ineen. Slagvlleg- tulgen vernietigden in aanvallen ln scheervlucht op een vijandelijk vliegveld in Roemenië dertig vliegtuigen. In luch tge vechten en door de luchtdoel- artillerie werden nog 50 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. In de Flnsche Golf nemen onze duikbooten sedert half Juli bij aanvallen onder en boven wa ter met succes deel aan den strijd te gen de Sovjet-vlootstrijdkrachten. In de maand Augustus vernietigde de lucht macht aan het Oostelijke front 1571 vij andelijke vliegtuigen. Hiervan werden, er 1202 ln luchtgevechten neergescho ten. Formaties vijandelijke Jagers vielen overdag West-Duitschland aan. Ook in Hongarije werden verscheidene plaatsen met bommen en boord wapens aangeval len. In den nacht wierpen enkele Brlt- sche vliegtuigen bommen op "Bremen. De luchtmacht vernietigde in de maand Augustus 1868 BritschAmerikaansche vliegtuigen. Hiervan werden alleen boven het Duitsche Rijksgebied 798 vijandelij ke vliegtuigen in luchtgevechten en door de luchtartillerie neergeschoten: 318 an dere vijandelijke vliegtuigen werden doof vlootstrlldkrachten. luchtdoelartillerie aan boord van koopvaardijschepen ert door de luchtdoelartillerie van de ma rine neergeschoten. Sportvaria Vriendschappelijk voetbal. H.V.C. speelde gisteren door omstandigheden met negen man in Borne en verloor met' 84. H.V.C. 2 won op Birkhoven met 5—3 van Volewijckers 2. Quick had succes op het Kampong- tournooi. Met 30 werd van V.O.C. en Victoria gewonnen, terwijl tegen Kam pong gelijk gespeeld werd. Quick en Kampong eindigde gelijk, waarna de Amersfoorters met strafschoppen de ge-< lukkigsten waren. Competitieuitslagen dist. IV, le kl. Willem II—NOAD 0—2, BW—Spechten 42 EindhovenPSV 00, NAC-— LONGA 1—1. A.R.O.L-beker. In den halven eind strijd won H.B.S. door strafschoppen van D.W.S., terwijl Z.F.C. in den ver liezerswedstrijd met 21 over D.W.S. zegevierde. In de finale bleef H.B.S. met moeite baas over A.G.O.V.V. De uit slag werd 10 voor de Hagenaars. Om den Zilveren Bal. Het Rotter- damsche R.F.C. heeft zich dapper ge weerd en Enschedé met liefst 5—2 ge klopt. Met rust was de stand 21 voor R.F.C., dat nu voor een jaar houdster van den zilveren bal is. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, om plm. drie uur, drongen vier ge wapende mannen, van wie twee gekleed waren in de uniform der Nederlandsclie politie en twee lichte regenjassen droe gen. de woning van den vischvcrkooper de O. aan de Havendyk binnen. Zij door zochten het huis, waarna zij met mede neming van ƒ30.000 a ƒ40.000, benevens eenige spaarbankboekjes en een per soonsbewijs per rywiel de wyk namen. De politie heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld. NIJKERK. Rijkspostspaarbank. Aan het post kantoor N ij kerk en het daaronder be. hoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Augustus. Ingelegd f 19031.18. Terugbetaald 1' 1772.25. Het laatste door diat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8041. SOEST. Uitreiking Vitamine.D-tabletten. De uitreiking van Vitamine D tablet ten voor kinderen van drie maanden tot drie jaar zal te Soest plaats hebben op Woensdag 6 Sept. a.s. van 1012 en 13.3016.00 uur ten g?insentehuize. O O -! m e 171 z O m rn O "U c Z -4 m Z O oo 73 2. 6) O PERSONEEL GEVRAAGD O Voor' direct net meisje voor dag of d. en n. V.g.g.v. mevr. Keesozn, Langestraat lila. Net meisje gevraagd. Goedé kost en goed loon. E. Scheer der, Muurhuizen 40. 487 O PERSONEEL AANGEBODEN O Een nette werkster voor een paar dagen in de week. Br. onder no. 1696 bur. Amf. Crt. 482 Tli nis werkende verstelnaaister Vlotte aflevering. Br. onder no. 1697 bui*. Amf. Crt. 477 O TE HUUR GEVRAAGD O ♦Jong echtpaar, meeste week einden afwezig, vraagt enkele gestoffeerde kamers met ge bruik van keuken. Br. onder no. 1576 Amf. Courant. 483 0 TE KOOP GEVRAAGD O Oude gramophoonplatcn. F. H. Lomans, Utrechtsche- straat 15, Tel. 3483 305 Goed onderhouden kinderwa gen. Bergman, Arnh.weg 35. 475 1 Fietswiel of velg voor draad- band. m. 26x 1.75x2.00 velg lengte 1755 m.m. A. v. d. Broek, Birktstr. 38, Soest. 485 Goede guitaar. G. Scheerder, Muurhuizen 40. 486 O TE KOOP AANGEBODEN O Fo.\-terriers, 6 weken oud. - Plasweg 54, Soest. 489 O RUIL O Oude kwal. jongenssch.. m. 39 ruilen voor damessch., m. 33. Oosterboeiy G. v. Stellingw.- straat 4. 476 Wie ruilt nieuw costuum. niet gedragen, m. 52 voor dilo m. 50? D. v. Donselaar, Uitleg 112, Woudenberg. 480 Overall en hooge schoenen, m 42 voor tennissch., m. 42 en sportbroekje. Bisschops- weg 184. 481 Grijs heereneostuiim, m. 46 te ruilen voor heerencostuum m. 50; rijwielband (draad) 2G x 1.75 X 2.00 v. band 28 x 1 Birktstraat 33, Soest. 484 Autoped op luchtbanden en pluche tafelkleed tegen 3 stel damesondergoed en 2 stel heerenondergoedJongensjas lft, 15 a 16 jr. tegen plus four, zelfde lft. Lekstr. 30. 488 2 Bonte verpl. jap., 2 witte schorten, boorden en man chetten voor gekl. zomer- of win ter japon, m. 44-43 of stof daarvoor of voor schoenen met pl. hak, m. 39'.. Br. no. 1693 bur. Amf. Cn. 474 O LESSEN O Cursus middenstandsdiploma voor A'foor t en omstreken. Opleidingsinstituut: L. van Beek, Heiligenbergerwe°f 71 Amersfoort. 373 O DIVERSEN O Cioecl tehuis gezocht voor meisje van 5 jr. Br. 110. 1572 bur. Amf. Courant. 479 Goed tehuis gezocht voor hond van 1 y, jr. Billiton- straat 10. 473 IVeggeloopen zwart m. bruin pinchertje, luisterende naar den naam „Noortje". Terug te bezorgen bij J. v. d. Kamp, Jraa Renselaerstr. 17, Nijkerk. 490 Vereen, voor Facultatieve lijk verbranding. Secr. afd. Amers foort, B.W.-laan 158. Mini mumcontributie 1.50; cre matiekosten leden ƒ89; nlet- eden 177. Vraagt inlichtin gen. Dames en Heeren. die een gelukkig harmonisch huwelijk wenschen te sluiten, schrijven vol vertrouwen naar het: HELMERSLAAN 13. TEL.7091, HILVERSUM Ons kantoor heeft zeer veel goede en beschaafde relaties door geheel Nederland. Heeren zonder positie of Inkomen verleenon wij onze bemiddeling niet. Schrijf ons vol vertrouwen Uw wen schen en wij zullen bewijzen, dat ons kantoor U van dienst kan zijn. Ons Bureau staat onder'Vrouwelijke Inlichtingen kunt U kosteloos Dir. en is het kantoor met de MEEST in blanco couvert ontvangen, besliste ZEKERHEID van slagen. onder strikte geheimhouding. N.V. 's-GRAVENHAAGSCHE HYPOTHEEKSANK v. NEDERLAN0 AMERSFOORT VAN MARNIXLAAN 71 TEL. 3.2.0.» GELDEN OP HYPOTHEEK onder billijke voorwaarden. leeren in 3 maasilsei f 2.05 per maand. Nieuwste schriftelijke methode. Midden standsdiploma f 2.85 per maand. Neder- iandsche Taal en Correspondentie f 1.50 per maand. Boekhouden f 1.- per maand. L.f Gratis proefles van: SON Naam; (No. 65 Adres: OPLEIDING VOOR APOTHEKERS ASSISTENTE. Aanvang cursus half September. Inlichtingen bij Apotheek v. d. BOVENKAMP (S. F. Tillema), apothe- ker, Tel. 3358, Utrechtschestraat 45. DE ERKENDE PONTSCHOOL. Arnhemscheweg 22, Amersfoort, Directeur L. A. den Uyl, Leeraar Boekhouden M.O., is wegens huwelijk van den directeur op Woensdag 6 September a.s. GESLOTEN Na dien datum zijn de spreekuren weer als vanouds van 910, 1415 en 1920 uur, behalve 's Zaterdags.

Amersfoortsche Courant | 1944 | | pagina 4