Weesi zuinig met water AMERSFOORT burgerlijke stand offic. mededeelingen slachthuis. bekendmaking Middensïandsdipioma MEISJE, GESLOTEN MEISJE werkster DOELPUNTE AMEKSFOORTSCHE COURANT DONDERDAG 21 HERFSTMAAND (SEPTEMBER) 1944 Dc directeur van het Waterleidingbe drijf te Amersfoort deelt mede: Naar aanleiding van het besluit inza ke de besparing van he* electriciteils- verbruik wordt door mij bepaald: 1. Closetspoeling is alleen in uiterste noodzaak toegestaan. 2. Met het gebruik van wasch- en af- waschwater moet de uiterste zuinigheid worden betracht. 3. Het laten weglooPen van ongebruikt water is verboden. 4. Straatschrobben en tuinsprceien moeten worden nagelaten. Bij niet nakomen van bovenstaande bepaling zal voor den tijd waarvoor de ze bepalingen gelden tot afsluiting moe ten worden overgegaan. Meaeaeeiing Onvoorziene omstandigheden voor behouden, verschijnt cie eerstvol gende editie van de Amersfoortsche Courant Zaterdag 23 September. Een gedeelte van de in dit blad geplaatste copy is ongecorrigeerd. Taakverdeeling en spreekuren van de wethouders Z>e Burgemeester van Amersfoort, brengt ter algemeene kennis, dat tot de vol gende taakverdeeling van de Wethouders is besloten: Wethouder J. Wendling Gasfabriek en waterleiding; Financiën; Slachthuis en Keuringsdienst; Onderwijs. - Wethouder G. de Regt: Grondbedrijf; Soc. Zaken inclusief W.H.N. en Gent. Gen. Dienst; Openb. Werken; Bouw- en "Woningtoezicht en Stadsontwikkeling Keinigings- en Ontsmettingsdienst; Voed selvoorziening. De Wethouders zijn in den regel voor het publiek te spreken ten Gemeente huize des Donderdags van iedere week van des vóórniiddags 9.3012 uur. Besluiten burgemeester Intrekking besluit van 23 Juni 1944 tot toekenning van subsidie van 500 aan J. A. J. van Zomeren voor restau ratie perc. Lavendelstraat 7. Intrek king besluiten van 18 April 1944 no. 92 en 16 Mei 1944 no. 115 betreffende ver koop Stichting „Sportfondsenbad" van perceel grond nabij Bissehopsweg. Wijziging besluit 12 April 1944 no. 84 betreffende verhuring lokaal distribu- tiebureau aan Rijksbureau voor Voed selvoorziening in oorlogstijd. Over eenkomstig verzoek der O.L. Vrouwe stichting is verklaard, dat de instand houding van de R.K. Huishoudschool St. Anna voorzoover het de primaire klassen betreft, noodig wordt geoordeeld. Mej. A. B. Parrée is herbenoemd als tijdelijk leerares in de geschiedenis gymnasium. P. E. H. van Mourik is herbenoemd als tijdelijk leeraar licha melijke oefening Handelsschool. Be noemd tot tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Johan van Oldenbarne- velt-Gymnasium J. F. de Regt te Soest. Idem tot tijdelijk leeraar in de Ned. taal en letterkunde J. W. F. Jansen te Oss. Idem tot tijdelijk leeraar ln de aardrijkskunde G. J. van der Kaav. Idem tot tijdelijk leeraar in de wiskun de Dr. A. P. H. van der Meer alhier. Aan P. Kortland is overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend uit de betrekking van onderwijzer openb. school voor g 1 o. no. 6. Verhuring aan Stichting ,.De Nationale Jeugdstorm" van het z.g. Keukengebouw der v.m. T.B.C. Lighallen nabij Bïoemweg. Bewaarplaats station. V. uit Am sterdam had een koffer in bewaring ge geven op het station. Toen hij zijn eigen dom echter terug ging halen, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat de klGlRling er uit gestolen was. .Mishandeling. Aan de Fuchsiastraat had ten vechtpartijtje plaats waarbij een zekere juffrouw H. werd mishandeld. De man, die in deze vechtpartij de hoofdrol vervulde, heeft kans gezien te ontsnap pen. Konijnen gesfolen. R. J. v. E. deed aangifte van diefstal van twee konijnen. AMERSFOORT, 20 Sept. Gebo ren; Carla, d.v. L. v. Achterbergh en B. Moscoviter. Aaltje, d.v. G. Velt- lvuijsen en G. v. Vulpen. Ge- trou w d D. Zoegard en W. G. Meer beek. Overleden: J. M. v. d. Veen, 32 jr., echtgenoote v. A. v. Ginkeï. B. J. v. Bokhorst, 3 mnd. (vr.). R. Barmentloo, 3 mr.d, (m.). G. J. H. Fortuin, 77 jr., ong. AMERSFOORT, 21 Sept. Gebo ren: Hendrika Adriana, d.v. L. Mek- kmg en M. van der Baan. Hubertus Gerard, z.v. T .A. van Veen en R. J. Prins. Aart. z.v. J. C. Beitlcr en W. van Dijk. Barbara, d.v. J. van 't End en A. Rijkeboer. Ondertrouwd: J. Knip en G .A. Buis. A. J Meijlcf en H. Brouwer. H. van Dijkhuizen en T. A. Tejfel Getrouwd' M. Kok en C. M. W. Smits. Overleden: C Jorna, oud 62 jaar. echtgenoot van C. G. Janmaat.' C. van Lent, oud 28 jaar, echtgenoote van J. Brits. J. Kaashoek, oud 62 jaar. ongehuwd (m.). B Leenknegt, chef redactie, buitenland; Jos. G. Heilker, binnenl. en kunst (afw.); D J. Rekké, sport; mej. P. J. Baartman. kdvcrtenties. Allen te Amersfoort. K 78 L.~ heeft van den oorlog niet te lij,den. Zij blaakt van gezondheid en leemt gere geld aan. Nutricia-vocding zorgt daarvoc Aioma's en Essences voor alle doeleinden. N.V. Polak Schiüarz's Essence! ab> ieken (Leverinq iiitslui- Zeepvcrvangcndc waschmidilelen. De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten, Sectie Zeep. maakt bekend, dat met ingang van 16 Septem ber '44 dispensatie wordt verleend aan grossiers en detaillisten van het verbod tot inontvari^stnemen en afleveren van zeepv. waschm. onder de uitdrukkelijke voorwaarden 1. De aflevering van zeepv. waschm. door detaillisten mag uitsluitend ge schieden tegen voorafgaande of gelijk tijdige inontvangstname van daartoe aan te wijzen, voor een bepaald tijdvak gel dig te verklaren bonnen, welke bonnen de plaatselijke distributiediensten kun nen uitreiken. 2. Onverminderd het sub. 3 bepaalde mogen detaillisten cn grossiers zeepverv. waschm. uitsluitend in ontvangst nemen tegen afgifte van tot een bepaalden dag geldig te verkla ren toewijzingen voor een bepaald aan tal rantsoenen ..Zeepverv. waschm.". wel ke de pl. distributiedieiisten kunnen verstrekken. 3. Grossiers en detaillis ten mogen zeepverv. waschm. tegen af gifte van bonnen in ontvangst nemen, indien het gedurende het tijdvak, waar voor die bonnen zijn geldig verklaard, in totaal geen grootere hoeveelheid dan 40 rantsoenen betreft. 4. Per rant soen zeepverv. waschm. mag uitsluitend een hoeveelheid van 250 gram in klein verpakking worden afgeleverd. Voorzoo ver grossiers en detaillisten nog pakjes in voorraad hebben van meer dan 250 gram gewiehtsinhoud, mogen zij deze af leveren, mits zij aan bonnen of toewij zingen in ontvangst nemen: voor pak- ies t.m. 300 g. 1 rants., van 301 t.m. 500 g. 2 rants., van 501 t.m. 750 g. 3 rants, en van 751 t.m. 100 g. 4 rants. Maximum prijzen groenten en fruit. De gemachtigde v.d. prijzen deelt me de dat de maximum prijzen v. groenten en fruit, geldende van 6 en 13 Sept. '44 af (bekendmaking no. 113 en 114) tot nader aankondiging van kracht blijven. Nee't is me NIET „een-pot-nat" Het laat me heusch niet on verschillig, of wij onzo leege potten en flesschen terug krijgen of niet. We zitten er zéér om verlegen. Krijgen wjj ze terug cti dan schóón Want beschimmeld glaswerk krjjgen we zoo moeilijk brandschoon 1 Mil O ui "O n o 5' SL N O fii ?r fAMILIEBERlCHTEN Met blüdschap geven «ij kenni- van dc geboorte van een zoon Aart. .1. C. Beitlcr. \V. Beitler van Huk. A'foort, 21 Sept. '44 Kamp 12. Ondertrouwd: A. J. Meijlof en H. Brouwer. Woudenberg, 21 Sep tember 1944. Stationsweg 571 Amersfoort, Llollardstraat 156. Heden overleed door een noodlottig ongevat onze lie ve Docbtcr. Zuster, Schoon zuster en Tante Cornelia v Lent, Echtgenoote van den beer Job. Brits, in den leer lijd van 28 jaar. A'foort Wed. H. v. LeutKoenen J. v. Doornv. Lent. J. C v. Doorn. G. van lont M. v. Lentv. Sloten. G v. Lent. A. A. v. Lent—v Zeiist. W. A. H. v. Lent E. G. v. LentFremouw. A. v. Lent. J. v. LentKolf- schotcn.Zutfen: H. Groen— v. Lent. G. Groen. A'foort J. Th. van Lent. M. S. C. v. Lent—Bei. W. Louwe rensv. Lent. R. Louwe- rens. G. v. Gentv. Lent C. v. Gent. Nichtjes en Ncefs. A'foort. 17 Sept. '44 Trompstraat 83. Heden overleed, na een lang geduldig gedragen liiden in haar Heer cn Heiland in li n geliefde Vrouw. Dochter Zuster en Schoonzuster Jo hanna Maria van Ginkel van de Veen, in den ouder dom van 32 jaar. Uit aller naam: A. van Ginkel. A'foort. 19 Sept. 1944. Pull str. 50. De teraardebeslel ling zal plaats hebben op Zaterdag 23 Sept. a.s. op de Algem. Begraafpl. „Rust hof" to Amersfoort om 2.50 uur. Vertrek Pullsfraat 50 ora 2 uur. Yerzoeko geen bloemen. Diep werden wü getroffen door bet droeve bericht, dal door een noodlottig ongeval van ons is heengegaan de lieer P. Alcwijn. lid van on., nersonccl. Door zijn werk kracht en aangenamo per snDnlü'kheid Iaat lijj bü ons allen een groolo lecglo ach ter. Zün nagedachtenis zal in hooge cere blüven. A'foort. 21 Sept. '44. Dirc-c lie cn Personeel van Druk kerïi Meleliior. Hiermede vervullen wü den treurigen plicht U kennis te geven van het plotseling overlijden, ten gevolge van een noodlottig ongeval, van onzen Hoog geachteo Mededirecteur den Heer C. Jorna. Amersfoort 17 Sept. 1944. H. Drecs mann. Directeur: R. Droes mann. Commissaris: N.V Amersf. Manufacturcnhan- dcl Vroom Drccsmann. Heden overleed onze trou we zorgvolle Gesrtruida Jacoba Hermina Fortuin. in den ouderdom van 77 jaar. Namens do familie Ruitenberg: C. Ruitenberg Ex. Test. A'foort. 18 Sopt 1944. ADVERTENTIES DINSDAGMORGEN verkoop van vleesch voor houders van vrij- bankkaarten. 89 uur Nos. 1351—1450 9—10 uur Nos. 14511550 1011 uur Nos. 15511650 1112 uur Nos. 15511750 2— 3 uur Nos. 1751—1850 34 uur Nos. 18511950 45 uur Nos. 19512050 56 uur Nos. 20512150 Pan of papier medebrengen, an ders wordt men niet geholpen. Het faillissement der N.V. Ziek te- en Ongevallen Verzekering Maatschappij „Nederland", geves tigd te Amersfoort, is geëindigd door het verbindend worden van .de conige uitdcelingslüst. Mr. A. E. TH. KOOLEN. Curator. A'foort, 4 Sept. 1944. Utrechtscheweg 17. Hiermede berichten wij U dat de inmaakglazen op speciale vergunning zijn aangekomen. G. J. v. d. HEUVEL, Metaalhan- del, Krommestr. 36, Tel. 3152. Schriftelijke Opleiding voor het Gratis inlichtingen Inst. MEYER, v. Limburg Stirumstr. 4, Utrecht. Mevr. VINK, 't Laantje 5, vraagt een voer de morgenuren. Zich aan te melden 's avonds, tuss. 6.30 en 7.30 uur. Door het overlijden van onzen geachten Directeur VRIJDAG a.s den geheelen dag V. D., AMERSFOORT. Het Bestuur der Stichting Bad huizen Amersfoort maakt bekend dat de uren van openstelling van het badhuis aan den Woestiiger- weg in verband met de beperking van het electricitceitsgebruik met ingang van Maandag 25 Sept. e.k. vastgesteld zijn als volgt Op Maandag den geheelen dag gesloten; overige werkdagen ge opend van 912 v.m. en 1 4 n.m. Handdoeken worden niet meer verstrekt. Haardrogen is stopgezet. Het Bestuur. Op onze ateliers kunnen geplaatst worden: leerlingen. borduursters en naaisters. Borduur Lingerie Industrie. M. KALDENBERG, K. Gracht 3 Vcor direct gevraagd in klein gezin net voor halve dagen, warme maal tijd inbegrepen, van 8.30 tot t uur, of voor heele dagen. Dr. A. B. Grevenstuk. Joh. v. Oldenbarneveltlaan 31A'foort. Gevraagd hulp in de huish. of DIENSTBODE voor den dag. Prettige werkkring. M"vr. Vuyk, Piersonlaan 7. Openbare-Werken A'foort Zoo spoedig mogelijk ge vraagd aan het bureau van Openbare-Werken een Werkster voor het schoonhouden van kantoorlokalen. Aanmelden des morgens tusschen 9 en 10 uur aan het bureau Openbare-Werken, Achter Davidshof 2, Kamer 8. gevraagd. Schoenhandel D. AVILLEMSE en Zn., LEUSDERAVEG 27-29 O PERSONEEL GEVRAAGD O Leerling-Kok voor direct. - Restauratie Tramstation. 676 rilnke werkster voor gehee- le week. Restauratie Tram station. 677 Werkster voor één of meer dagen per week. Sterrcnberg, P. Bothlaan 37. 679 Flink meisje voor dag of dag en nacht, of hulp ln de huishouding bij dame al léén. Mevr, Trijssenaar, Plantsoen West 12. 687 O PERSONEEL AANGEBODEN O Jongen, 16 jaar, 3 klassen Mulo doorl. hebbend, b.z.a. voor kantoor o.i.d. Br. no. 1750 Amf. Crt. 673 O TE HUUR GEVRAAGD O Half Sept. of 1 Oct. zoekt alleenst. dame v.g.h. zonnige gestoff. zit- (en) slaapka mer m. kookgel. of warme maaltijd. Boschr. omgev. Br. no. 1748 Amf. Crt. 684 O TE KOOP GEVRAAGD O Electr. gramofoomnotor met of zonder kast. Brink, Ha venstraat 145, R'dam, Tel. 36694. 675 Een keet of schuur, uit- neembaar of verplaatsbaar. - L. Sol, Bergstraat 26, Amers foort. 683 0 TE KOOP AANGEBODEN O Z.g.a.n. kinderwagen, don kerblauw 100.-. Te bevr. v. d. Brug, Weistraat 5, tus schen 7 en 8 uur. 680 Een z.g.a.n. bontmantel, m. 42, 1000.-. Pik, Arnhem- scheweg B 53, Leusden. 682 Nieuwe, groen vilten dames hoed, 20. 1 Paar gymn. schoentjes, m. 30, ruilen te gen 34. Veldman, y. Campen- 1 straat 15. - 685 O RUIL O Zomerjapon. m. 44 voor ba by- of schapenwol. Lange- straat 119, 's av. na 7 uur. 680 Aangeboden 1 pr. nieuwe hooge zwarte jongensschoe nen, m. 37, voor een donker wollen japon ,m. 4042. W. v. Mechelenstr. 25. O LESSEN O Cursus middenstandsdiploma voor A'foort en omstreken. Aanm. v. d. Zaterdagmidd.- cursus zoo sp. mogelijk. Op leidingsinstituut,: L. v. Beek Heiligenbergerweg 71. Amers- foort. 373 0 DIVERSEN O Mail, 50 jaar, zoekt kennis- making met nette vrouw. Wed. met kind geen be zwaar. van Bemmelstraat 10. 678 2 Vriendinnen, 30 en 32 jr. P.G., niet onbemiddeld, wen- schen kennismaking met 2 heeren, liefst vaste positie. Brieven liefst met foto (wor den op eerewoord retour ge zonden) onder no. 1636 Amf. VLM I. 681 Wie wil meisje afstaan of welk gezin wil meisje bij ons laten opgroeien. Kosten voor ons. Brieven oncler no. 1749 Amf. Crt. 674 Verloren: polshorloge, beves tigd aan zilveren horlogeket ting. Tegen belooning terug te bezorgen Arnhemsche- weg 232. 707 Weggeloopen: mijn hondje, oucl 3 maanden, genaamd Blackie. Tegen belooning te rug te brengen bij Lousje Jomelissen, Gabriëistraat 5. 1 V 4 .*108

Amersfoortsche Courant | 1944 | | pagina 2