I REPKO ^PABE Verbitterde gevechten rond Metz net meisje Vervolg Proclamatie van den Führer. De tijden van tegenslagen zullen ons nooit buigen. De verwezenlijking van den nationaal-socialistischen volks- staat zweeft mij onveranderd voor oogen. Woede en nijd ver vulden onzen tegenstanders bij hel zien van onze prestaties op elk terrein van het economische en sociale leven van de toene mende cultuur en den groeien- den vrede tusschen onze klas sen. Als thans in andere lan den z.g. sociale „toekomstplan nen" gepubliceerd worden, dan is dat slechts een zwakke af spiegeling van hetgeen het na- t ionaal-socialistische Duitsch- land reeds in de practijk ge presteerd heeft. Zoo kan ik thans slechts zijn vastbesloten heid tot het voortzetten van dezen arbeid opnieuw bevesti gen. Het is mijn onwrikbare wil in dezen strijd het nageslacht een niet minder lofwaardig voorbeeld te geven dan groote Duitschers het vroeger gege ven hebben. Mijn eigen leven kan daarbij geen rol spelen d. w. z. dat ik noch mijn gezond heid, noch mijn leven op een of andere wijze zal ontzien bij de vervulling van den plicht, die mij als eerste Duitscher is opge legd. Als ik in dezen tijd tot u, (ot het Duitsche volk weinig en zelden spreek, dan is dat alleen, omdat ik werk, werk aan de vervulling van de taak, die de tijd mij heeft opgelegd en die vervuld moet worden om het lot weer te doen keeren. Want daar ik door dezen wil bezield word en mijn volk in trouw achter mij zie, twijfel ik er geen oogenblik aan, dat wij den tijd van beproevingen met succes zullen doorstaan en dat dan het uur weer nadert, waarin de Almachtige ons Zijn zegen cvenzoo zal schenken als gedu- AMERSFOORT BOH A AN WIJZING NOODKAART II voor hel tijdvak 12 t/m 25 November 1944. Voor distributiekring: Amersfoort No. 429 Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen - - 3 R 31 R 32 en 14 rants. 240 gram speciaal R 33 I biscuit. R~35 |125 gram boter of margarine R 36 R 37 204 250 gram suiker ]~3Ó0 gr. kinderdrankpoeder 250 gram gort 205 250 gram botergampasta of stroop of 150 gram hagelslag 208 100 gram kaas 209 250 gram koffiesurrogaat 210 1 rantsoen vervangingsmidde Inlegvel E 405 lO'/a liter melk (voor 14 dagen) Inlegvel D 405 I 10'/j liter taptemelk (voor 14 dagen) Noodkaarl I 1-60, 2-68. 250 gram xout 3-60. 4-68 I Voor hel tijdvak van 12 November tol en met 9 December t944. 293 U/< liter taptemelk Voor het lljdvak van 12 November tot c met 18 November 1944. 290 8 rantsoenen brood 200 4 rantsoenen brood 201 2~rantsoenen brood 2 kg aa rdappelen I 1 kg aardappelen De tabaksbonnen 42, 43 en 44 worden verlengd 1/m 25 Nov. 1944. Het publiek wordt verzocht op te geven aan het Distri butiekantoor, Kamer tl, naam en adres van den detaillist, die op deze bonnen niet aflevert. Het publiek wordt aangeraden alle nog niet aangewezen bonnen der Noodkaarl I en II zorgvuldig te bewaren. Zeepvervangend waschmlddel mag niet ge lijk gesteld worden mei zeepvervangend reinigingsmiddel, aangezien hel laatste bonloos is. Voor groenten en fruit moet door hande laren verstrekt worden naar Inlevering bon 12e periode Denk aan «le speruren! Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat de uren, waarop men zich niet in de open lucht mag bevinden, evenals totdusver, onveranderd van 20 tot 4 uur blijven vastgesteld en strikt moeten worden nagekomen. Uit zonderingen zijn slechts toegestaan op grond van vergunningen, b\jv. voor artsen, vroedvrouwen en ar beiders in de bewapeningsindustrie, Deze uren gelden ook voor bet platteland en voor den trek van geëvacueerden. Posten en patrouil les der Weermacht hebben opdracht scherpe contröle uit te oefenen. Overt reders zullen streng gestraft worden. Geregelde vrachtdienst naar de IJssellinie. Om de onzekere geruchten tegen te gaan, wordt door den burgemeester van Amersfoort medegedeeld, dat er momenteel een regelmatige vrachtdienst is tusschen Amers foort en de tewerkgestelden aan de IJssellinie. Pakjes en brieven moeten op Maandag, Donderdag en Vrijdag worden afgegeven. Brieven vanaf de IJssellinie worden in Amersfoort in samen werking met de P.T.T. bezorgd, terwijl retourpakketten kunnen worden afgehaald nè schriftelij ke kennisgeving. Verdere inlichtingen worden dagelijks verstrekt aan Snouc- kaertlaan 11. Politie Amersfoort. Uit een weide werd en koe gestolen. In verband hiermede werden drie verdachten in bewaring gesteld. Tegen 4 personen werd een Kroces-verbaal opgemaakt voor et stelen van hout uit de ge- meentebosschen. Bericht. De „Amersf oortsche Courant" zal deze week drie maal verschijnen. Het eerstvol gende nummer komt a s. Don derdag uit. Voorloopige verkoopadressen van de Amersf. Courant: Loket Snouckaertlaan 9, Verhoevestraat 24, Verhoevcstraat 82, Aucubastraat 25, Paulus Potterstraat 13. rende lange perioden van vroe ger. Wij hebben in die tijden de grootste overwinningen der we reldgeschiedenis bevochten en zijn niettemin niet overmoedig geworden. De tijden van tegen slagen zullen ons nooit buigen en daarvoor het karakter van het huidige Duitsche volk voor het nageslacht slechts in den goeden zin bevestigen. Ik geloof derhalve met on wankelbaar vertrouwen, dat door onzen arbeid en onze of fers de dag zal komen, waarop onze inspanning definitief met succes bekroond zal worden. Ons doel kan daarbij geen an der zijn dan datgene, waarvoor wij in 1923 moesten strijden en waarvoor de eerste zestien martelaars van onze Beweging zijn gestorven: de redding van ons volk uit nood en gevaar, de beveiliging van het leven onzer kinderen en kindskinderen tot in de verste generaties. In de schaduw van ons volk marcheert het Europa, dat ziet, dat thans niet alleen beslist wordt over het lot van Duitsch- land, maar over de toekomst van alle volken, die zich tot Europa rekenen en bewust de bolsjewistische barbaarschheid verafschuwen". De toestand aan de fronten In bet gebied van Metz moesten de Duitscbe formaties na bet op blazen van voor de oorlogvoering belangrijke installaties het fort Köningsmachern opgeven en ge lukte bet den Amerikanen eveneens de citadel Diedenkoven binnen te dringen. Dank zij de buitengewoon active verdediging der Duitsche troepen bleven den Amerikanen evenwel operatief belangrijke doe len ontzegd. De voorbereidingen tot den aanval van het tweede Britscbe en het eerste Ameri- kaansche leger in het Nederlandscke gebied duren voort. Aan het Oostelijke front schijnen de voorbereidingen voor den over gang over de Donau nog niet af gesloten, daarentegen overschreden de Sovjet-Russischen troepen de rivier ten Noorden van den mond van de Drau en slaagden zij erin twee bruggenhoofden te vormen. De bolsjewistische pantserspits, die den Zuidelijken rand van Jaszbe- neny bereikte, ls door een tegen aanval uit elkaar geslagen. Ook ten O. van Jaszbeneny werden bolsjewistische snelle tanks tot staan gebracht. Ten O. van de uit monding van de rivier de Sajo In de Theiss distancieerden de Duitscbe troepen zich op een heuvelreeks en sloegen zij den opdringenden vijand terug. Omtrent den toestand te Vichy meldt de „Tribune de Ge- nève", dat daar duizenden arab tenaren, die onder het bewind van Petain gewerkt hebben, hun functie hebben moeten neerleg gen. ?vj zijn voorloopig onderge bracht In hotels van Vlchy, in afwachting dat verdere sancties tegen hen zullen worden onder nomen.. Slag ten O. van Boedapest In felheid toegenomen (Het Duitscbe Weermachtsbericht) Uit bet hoofdkwartier van den Führer, 13 Nov. Het opperbevel van de Weermacht maakt bekend: Aan het Westelijke front lag bet zwaartepunt van de verbitterde gevechten ook gisteren in het gebied van Metz. Tegen den hevigen tegen stand van onze troepen en bun tegenaanvallen, konden de Ameri kanen hun bruggenhoofd ten N.O. van Diedenhofen slechts onbelang rijk uitbreiden, maar de stad zelf binnendringen. Om de oude citadel wordt hevig gevochten. Ten Z.O. van Metz werden de vijandelijke tankstrjjdkrachten aan de Nied op gevangen of weer teruggeslagen. In bet gebied bezuiden Mörchingen brachten onze divisies in verbit terde tankgeveebten den vijand zware verliezen toe en wierpen hem uit een aantal plaatsen. Sinds bet begin van den slag om Metz hebben onze troepen 222 Amerikaansche tanks en gepantserde verkennings wagens vernietigd. Voor onze vestingen in 't Westen is het vijandelijke artillerievuur en de lucht- en gevecbtsactiviteit ster ker geworden. Vijandelijke aanval len op het Oostelijke front van de vesting St. Nazaire mislukten. Het vergeldlngsvuur op Londen werd voortgezet. In de EtruskJscbe Apennijnen dreef zware artillerie ten Zuiden van Vergato vrij sterke vijandelij ke colonnes uiteen. In den slag om Forli slaagden de Britten erin, te gen den taaien weerstand van onze troepen, eerst na zware, den ge- heelen dag voortdurende gevechten ten N. van de stad op een smal front in onze stellingen binnen te dringen en ongeveer 2 km vooruit te komen. De slag in bet gebied ten O. van Boedapest nam bij een verhoogd gebruik van strijdkrachten door den tegenstander in omvang en fel heid toe. Onze tankformaties wier pen den in Jaszbereny binnenge drongen vijand in een tegenaanval terug en schoten daarbij 33 Sov jet-Russische tanks stuk. Door den hardnekkigen tegenstand van Duit sche en Hongaarsche troepen wer den aan weerszijden van Mezoekoe- vesd de met tien divisies infante rie en talrijke tanks aanvallende bolsjewieken verhinderd verder op te dringen. Ten Z.W. van den Doe- klapas en aan weerszijden van de heide van Rominten mislukten Sov jet-Russische verkenningsaanval- len. In het gebied van Autz ver sterkte de tegenstander zyn, din vorigen dag begonnen aanvallen, die echter ook gisteren vruchte loos bleven. In het Westen en boven bet Rijks gebied was de vijandelijke activi teit in de lucht gisteren gering." Verschrikkelijke uitwerking van de V. 2. Uit New York wordt gemeld, dat de president van United Press Baillie, die te Londen vertoefde, toen de eerste aanvallen met de V. 2 op Engeland werden onderno men, in een telegram, dat door de Britscbe censuur twee weken lang werd vastgehouden, zjjn indrukken beeft weergegeven. „Wie naar En geland komt en niet gewend is aan de dagen der vliegende bommen, kan bet gevoel niet van zich afzet ten, dat ergens ver weg van En geland iemand aan bet werk is, die een verschrikkelijk wapen ge reed houdt, dat hij voorloopig nog slechts nu en van gebruikt, doch waarvan bij op het geschikte mo ment enorme uitwerkingen ver wacht", zoo schrijft hij. „Op de plaats van de ontploffing zag het er verschrikkelijk uit. Een met boomen beplante straat was In een slagveld veranderd. De buizen aan weerskanten der straat waren ver nield, enkele gebouwen waren bij na geheel van de aardbodem weg gevaagd". Volgens de Londensche bladen maakt de groote snelheid der nieu we bommen 1300 K.M. per uur in horizontale richting en 1600 K.M. bjj het neerkomen het invoeren van een waarschuwingssysteem onmogelijk. Een van de eerste Engelsche des kundigen voor raket-projectielen, Prof. Low, ls van meening, dat de V. 2 een actieradius van 500 tot 600 K.M. heeft. Het is niet uitge sloten, dat het projectiel opkorte ren afstand met grootere doelzeker- heid kan worden afgeschoten dan de V. 1. Het projectiel bereikt in de stratosfeer een hoogte van 100 K.M. en wordt vermoedelijk met vloeibare zuurstof en alcohol ge dreven. Het brandstofverbruik van de V. 2 is vermoedelijk zeer groot en zal nauwelijks minder dan een ton per minuut bedragen. Zware schade in Antwerpen. Omtrent de beschieting van Ant werpen door V. 1 en V. 2 verneemt het D.N.B. dat vooral zware schade is aangericht in de docks en haven werken. Ook uit Deurne, Borgebout en Berchem wordt melding gemaakt van uitgebreide verwoestingen. Onder de getroffen gebouwen be vinden zicb de Nationale Bank en het Sportpaleis. Gebeele reeksen buizen vielen aan de V. 2 ten offer. Groote deelen der bevolking zijn naar het platteland gevlucht. ONDERSTEUNING FAMILIE LEDEN DER VRIJWILLIGERS. Het Führsorgekommando bij den Höheren it- und Polizeifüh- rer „Nordwest" deelt mede: Op ondersteuning recht heb bende familieleden van Neder- landsche vrijwilligers bij het le ger, de marine, het luchtwi-pen, de Waffen-jj, den Landstorm Nederland, de Wasserschutz-Po- lizei, de Technische Nothilfe en het Duitsche Roode Kruis, die tot dusver hun uitkeering tot en met 31 December 1944 nog niet hebben ontvangen, moeten hier van per omgaande mededceling doen aan de naastbijzijnde, voor him huidige wooplaats bevoegde Ortskommandantur. Op 17 November 1944 is het 75 jaar geleden, dat het Suezkanaal, waarvan de aan- legkosten in totaal rond negen tien millioen pond sterling be droegen, in tegenwoordigheid van vele Europeesche vorste lijke personen o.w. Prins 'Wil lem Frederik) Hendrik offici eel werd geopend. De minister van justitie van de regeering-de Gaulle heeft verklaard, dat alleen in het departement Seine 15.000 personen van samenwerking met den Duitschen bezetter worden beschuldigd. In geheel Frankrijk bedraagt het aantal der beschuldigden honderd duizend De president der Natio nal Housing Administration heeft verklaard, dat in de Ver. Staten na den oorlog minstens één millioen woningen moeten worden gebouwd. Dit aantal vormt een minimun, dat noo- dig is ten einde woongelegen heid te hebben voor het toene mend aantal gezinnen en voor de vervanging van woningen, welke niet langer aan mini- mum-eischen voldoen. Het inspannen van alle krachten voor de totale oorlog voering doet ook zijn invloed op den boekhandel in Duitsch- land gelden. Omstreeks de helft van oen detailverkoop van boe ken is stilgelegd. De resteerende boekwinkels werken thans bij na uitsluitend voor de voorzie ning van uitleenbibliotheken. Plunderingen te Marseille. De correspondent van het Zwit- sersche blad Suisse meldt uit Marseille, dat daar voortdurend ongeregeldheden plaats v'nden. Plunderingen door allerhande lieden zijn aan de orde van den dag. Verduistering 15 November van 17.05 tot 7.50 u, 16 November van 17.06 tot 7.50 u. Mussert sprak te Amsterdam: Drie internationalen bedreigen Europa „In „Krasnapolsky" te Am sterdam heeft Mussert Zater dag in een openbare vergade ring het woord gevoerd. De belangstelling voor zijn rede voering was zeer groot. De Leider vertelde van zijn ervaringen, die hij heeft opge daan tijdens zijn laatste reizen door alle provincies. „Ik heb, zoo zeide hij, „den oorlog van dichtbij gezien en ik weet nu, dat daar, waar de oorlog komt, niets of niemand gespaard blijft en slechts de ruïne overblijft". Na herinnerd te hebben aan Walcheren, waar volgens be richten van de overzijde 5.000 menschen zijn verdronken, wees Mussert erop, dat het einde on zer beproevingen nog lang niet in zicht is. Thans gaat het om de nieuwe machten, die het oude Europa willen overweldigen. Op de eer- EXTRA KEURINGEN voor Waffcn it, Landstorm Brigade Nederland en „Deutsches Rote Kreuz". Donderdag 16 Nov. 1944, vin den op het SS-Ersatzkommando Nederland, Korte Vijverberg 5, Den Haag, weer keuringen plaats van 14 uur tot 16 uur. Flinke gezonde meisjes en jon gens, o<)k uw plaats is nog vrij. Alle inlichtingen betreffende vergoeding, ondersteuning en kostwinnersvergoeding worden bij de keuring verstrekt. Brandstoffenbijslag De Secr.-gen. van Sociale Zaken heeft goedgekeurd, dat in het tijdvak van 29 Oct. 1944 tot en met 21 April 1945 aan arbeiders, die ingevolge de Rijkssteunregeling een uitkee ring ontvangen, wederom we kelijks een brandstoffenbijslag wordt verstrekt. Van 29 Oct. tot en met 25 Nov. 1944 en van 11 Maart tot en met 21 April 1945 wordt een uitkeering ge geven van f 1.per week. Ge durende de overige weken zal de bijslag fl.30 per week be dragen. Ook de tot groep A be- hoorende kleine zelfstandigen, die steun ontvangen ingevolge de voor sociaal-economische hulpverleening aan kleine zelf standigen getroffen regeling, kunnen voor dezen bijslag in aanmerking komen. BEKENDMAKING. Op 17 Nov. a.s., van 9 tot 12 uur, vindt in het gebouw van het H-Ersatzkommando „Nie- derlande", Nebcnstelle Dam 4, Amsterdam, een keuring plaats voor de Waffen-jj: (Panzer, Flak, Artillerie, enz. enz.), ook N.S.K.K. Flinke, gezonde Ne- derlandsche jongens, die den zwaren strijd om ons z ij n of niet z ij n begrijpen en zich hiervoor in willen zetten, kun nen zich dan melden. Helpt mede uw v.-werland te verde digen tegen de opdringende brandstichters en verwoesters van datgene, wat door onze voorvaderen met veel moeite en offers werd verworven. ste plaats is dat Amerika, dat alleen kan heerschen door een vernietiging van Europa Op de tweede plaats is het de Sovjet, die eigenlijk Azië vertegenwoor digt, en tusschen deze beide machten staat dan het oude Eu ropa met zijn 350 millioen in woners, het oude Europa, uatmet den ondergang wordt bedreigd door de 3 internationalen, die van 't kapitalisme, 't marxisme en de koningshuizen. Daartegen vecht het nationaal-socialisme, en wan neer dit zou vallen, zou onher roepelijk het communisme over Europa stroomen. Wanneer het nationaal-socialistische Duitsch- land wordt vernietigd, wordt Duitschland bolsjewistisch. In Polen, Italië en Frankrijk kan men reeds waarschuwende voor beelden zien. Lof voor den Nederland- schen soldaat. Mussert prees verder den hel denmoed van het Duitsche volk, dat alle vreeselijke bombarde menten en andere verschrikkin gen doorstaat. Met evenveel lof wilde hij gewagen van het op treden van den Nederlandschen soldaat, die een zelfden helden moed toont, waar hij ook wordt ingezet. De derde phase is thans be gonnen, de pnaze van: er op of er onder. Ons geloof is en blijft, dat Hitier toch zal winnen en dat de Amerikanen over eeni- gen tijd toch uit Europa ge smeten zullen worden. Wij weten nu, wat de oorlog beteekent. In deze moeilijken tijd willen wij trouw blijven aan ons beginsel en ons ideaal. Straks komt de dag der overwinning, de dag, waarop wij kunnen zeg gen: Nu gaan wij bouwen aan ons Nederlandsche volk. Churchill zal Franschen bewapenen. In een toespraak tot de Pa- rijsche bevolking heeft Churchill die, naar de Engelsche nieuws dienst meldt, in het Fransch sprak, o.a. gezegd; „Frankrijk kan zich geen tweedracht per- mitteeren, die in normale tij den volkomen verdragelijk zou zijn. Gelukkig bezitten de Fran schen op dit oogenblik een chef, tegen wien niemand bezwaren heeft." Churchill zeide van tijd tot tijd eenige levendige discussies met hem te hebben gehad, doch meende er zeker van te zijn, dat de Franschen zich om hun „chef" zullen scha ren en hun uiterste best zullen doen om een eensgezind en hecht Frankrijk te vormen. Volledig begrijp ik den „wensch der Franschen" deel te nemen aan de nog komende groote gevech ten. „Wij zullen ons best doen", zoo besloot Churchill, „dat de Fransche troepen in de maan den, die nog van dezen ver- schrikkelijken oorlog overblij ven, in den strijd gebracht wor den." Eereburger van Parijs. Naar de Britsche berichten dienst voorts meldt, is Chur chill benoemd tot eereburger van Parijs. Wang Tsjing Wei overleden. Naar het Ministerie voor dc Publiciteit der Chineesche na tionale regeering bekend ge maakt heeft, is president Wang Tsjing Wei in aen leeftijd van 62 jaar op 10 Nov. in Japan, waar hij zich onder medische behandeling had gesteld, over leden. Met de bekendmaking, dat het stoffelijk overschot van den overleden president uit Ja pan in Nanking is aangekomen, werd tevens medegedeeld, dat de nationale regeering en de Kwomintang een gemeenschap pelijke begrafeniscommissie heb ben aangesteld, aan het hoofd waarvan Koeng Po, de president der Yuan Legilatieve, staat. Het zal een staatsbegrafenis worden. Omtrent den «lood van Wang Tsjing Wei wordt nog gemeld, dat deze bij een aanslag in 1935 een revolverkogel in den rug had gekregen, die nooit was verwij derd en langzamerhand had ge leid tot een ruggemergontste- king. In Japan heeft Wang Tsjing Wei zich onderworpen aan een operatie, die slaagde en aanvankelijk een verbetering in zijn toestand tot gevolg had. De vorige week echter werd de toe stand van den president zoo ernstig, dat een spoedig overlij den verwacht moest worden. In een bericht uit Tokio zegt de Sovjet-berichtendienst, dat president van de Yuan Legisla tieve Tsjen Koeng Po, benoemd is tot opvolger van Wang Tsjing Wel. Zwitserland wenscht goede betrekkingen met Sovjets. Te Bern is Zondag een druk bezochte, buitengewone verga dering der vrijzinnig-democra tische partij gehouden in te genwoordigheid van bondspre sident dr. Stampfli en bonds raad dr. Kobelt. Stampfli zei de o.m., dat Zwitserland voor nemens is, in weerwil van de ontegenzeggelijk onvriendelijke behandeling, ook met de Sovjet- Unie tot correcte betrekkingen te komen". De partijvergadering nam eenstemmig een motie aan, waarin o.a. gezegd wordt: „De gedelegeerden vergadering neemt kennis van het aftreden van bondsraad Pilet-Golaz en betuigt hem haar dank voor de groote diensten, die hij het land in zeer moeilijken tijd be wezen heeft. De vrijzinnig- democratische partii betreurt en veroordeelt de uitingen van nationale onwaardigheid, waar toe zich de „Partij van den Arbeid" en de onder haar in vloed staande kringen door het „Sovjet-antwoord hebben la ten bewegen". BEKENDMAKING. Op 17 Nov. a.s. van 14 tot 17 uur, vindt in het gebouw van het M-Ersatzkommando „Nie- derlande", Nebenstelle Dam 4, een keuring plaats voor ver pleegster bij het Deutsche Rote- kreuz. Nederlandsche meisjes en vrouwen van 18 tot 30 ja ren kunnen zich hiervoor melden. KOfFIESURROGAAT krijgt a) onze toewijding. OOM (org cn vakmanschap, die wij vroeger aan de echte A. H. Koffie besteedden. Wat dit beteekent. blijkt U Overduidelijk bij Mn enkele proef. yicK$ i Verkoudheid! Preparaten over heel de wereld bekend Naast den hoofdredacteur zijn verantwoordelijk: R. Leenknegt, chef redactie, buitenland (afw.); Jos. G. Heilker. binnenland en kunst; D. J. Rekké, sport; Mej. P. J. Baartman, advertenties. Allen te Amersfoort. K2607 Daar het ons onmogelijk is allen persoonlijk onzen oprechten dank te betuigen voor de vele blijken van medeleven, ondervonden bjj het groote verlies van on zen zoon en broer JAN BERENDSE, betuigen wij langs dezen weg onzen har- teljjken dank.Het medeleven, vooral van de buurtbewo ners, ls ons een blflvende troost. Uit aller naamWed. P. BERENDSE, v. Bemmel- straat 46. Amersfoort, No vember 1944. Op 30 Oct. overleed plot seling onze innig gelief de Man, Vader en Schoon vader Simon Gerard Kortbeek, oud 62 jaar. A'foortA. J. M. Kort- beek-Nefkens, Jan-Truce Gerard-Toos-Mien. P.O. W. Camp. Java: Bertus. Noordwgk: Simon. Heer len: FraD3. Amersfoort, Snouckaertlaan 23. Dr. J. J. Rasker Zenuwarts Voorloopig spreekuur van Viandenstraat 19 Woendag en Zaterdag 's middags van 1.30S uur Telejoon B9S0. Biedt zich aan d. en n., in eenvoudig gezin, ook genegen als huis houdster. Brieven No. 1781 Amersf. Courant. TE KOOP goed beslagen 2-paards gierbak mei stelwagen f 400. Herm. v. d. Hengel, F 15, Leusden. door Walter Gerlcke f 5.50 VOLKSCHE BOEKHANDEL LANGESTRAAT 72 BELASTINGVERLAGING MOGELIJK I door een door den Staat gewaarborgde lollehtlngeo geelt de Raad van ArbaJd, Ameriloort HET RIJKSBUREAU VOOR VOEDSELVOORZIENING IN OORLOGSTIJD maakt bekend dat de geldigheid der bonnen: 2H; tv,taptemelk 4-54 en 4-55 MELK, alleen voor Distributiekring 429 Amersfoort. verlengd is tot en met Donderdag 16 Nov. 1944. In verband hiermede zullen de melkslijters 6peciaal bevoorraad worden om deze bonnen uitsluitend op Donderdag 16 Nov. 1944 te honoreeren. De melkslij ters zijn zonder meer ook hiertoe verplicht. Klachten over eventueel niet aflevering worden verwacht op de afd. klachten: BEEKENSTEYNSCHELAAN 10. De vert. der P. V. C. te Utrecht J. MERKENS. LIJSTEN voor Schilderstukken, Etsen, Platen, enz. Lijstenmakerij K. v. d. VAART ARNHEMSCHEWEG 32. HEEFT ZE VOOR U. J. A. J. CRAMER ALLE SCHADE- EN LEVENSVERZEK.. HYPOTHEKEN v. MARN1XLAAN 71 TEL. 8202 Vraagt offerte zonder verplichting. Huisraad opslagruimte te huur aangeboden. G E. Blom, Krommestr. 66a K.G koffie was$<*d K&Sono tsyeeef KANIS 6UNNINK>MilPEl< KOFFIESURROGAAT SM0& Wat komt hieraan te hangen? BRIXOJV. hei BEBENEAMP Co. Langestraat 4446 AMERSFOORT Wj&ev/orrotteTTBi V VEQUUUR UwnAMDtHSWAAr M INKOOP BOEKEN Uw gelezen hoeken zijn veel geld waard De BOEKENCENTRALE betaalt hooge prijzen voor alle soorten boeken, ro mans Nobelreeks, Arbo- boeken, album, jongens- en meisjesboeken, enz., enz. Wij bezoeken U gaarne vrijblijvend. „BOEKENCENTRALE' Langestraat 68 Amersfoort ALLE SOORTEN MEUBELEN te koop gevraagd ,,'t HOEKJE7', van ouds Romijn, ST. JORISSTRAAT 39, Telefoon 4078. V ITSCH of I &OS p.' ËN6ELSCH Nlouttito aekrl«Ull|l<« I 2.83 pof maand. 1 1.50 por «rmmL Oo.kWoodon I 1.- por moonj. KEO. TALEN INSTITUUT ROTTERDAM. 8000 CwoMonl [BON Cr«H» p rootte* ram I H». Naam oJroo op aovloppof - BRUIDSUIKERS BORSTPLAAT DROPS CARAM ELS DRAGEE-S DOELPUNTEN PERSONEEL GEVRAAGD FLINK DAGMEISJE. Mevr. Lo- s-Nefkens, Utrechtschestr. 15. 724 MEISJE lol 12 uur. Mevr. Tlllema. Utrechtschestr. 46. 833 FLINKE HULP I. n. HUISH. A. van Oosterum, Zwarle Goor, Stou- tenburg. 819 PERSONEEL AANGEBODEN WERKSTER heeft twee ochtenden of middagen vrij, v.g.g.v. Br. no. 1786 Amf. Crt. 817 JONG MEISJE, 20 Jaar, vraagt leldlngals assistentebl) hulsarts röntgenoloog. Brieven No. 1782 Amf. Crt. 835 I EM A N D vraagt voor de avondurèn type- of schrijfwerk. Br. No. 1681 Amf. Crl. 818 MEISJE. 14 Jaar, als leerling-ver koopster. Br. No. 1785 Amt. Crt. TE KOOP GEVRAAGD OUDE GRAMOEOONPLATEN Ir elk kwantum. Radio „Koning'. Arnhemschestr. 27, Tal. 3406. VULKACHEL. Aanb. 'a avonds nj. 8 u. Peet, Vlasakkerweg 50b. 831 Goed onderhouden KOLENFOR- NUISJE. J. W. Anderiessen, Aide- gondestraat 34. 810 KINDERWAGEN. Varloop, Pier- sonlaan 13. 812 DAMESWINTERMANTEL m. 42- 44 In goeden staaf v. Tienhoven, v. Oldenb.laan 15. 834 TE KOOP AANGEBODEN WIEG m. matrasje f70.- Sohmltz, Voltastraat 65 652 POSTZEGELVERZAMELING In „Schwaneberger"album (geh. we reld) f 75.-, Van Nee, Heiligen- bergerweg 61 81' 1 pr. VOETBALSCHOENEN m 38 zonder nokken f 15.-, een Jas- schort Ift. 13 Jr. f 5.-, de Krulf, Parallelweg 30. 814 PRACHT BOUVIER, 5 mnd. oud. Birktstraat 51, Soest. 808 EIKENH. THEEKASTJE f20.-, electr. hanglamp f 5.-. Van Veen, St. Anfrldusstraat 50. 807 RUILEN Paars fluweelen JAPON, m. 46, sport, dameswandelsch. m. Geen zwart. 3 Zuiver wollen chemises enveloppe voor 3 maco dameshemdjes en broekjes. Grote, A. v. DIJckstr. 2. 813 Geheel nieuwe OVERALL m. 50, zw. kwal. voor dito of z.g.a.n. 2- pers. laken, 1 geh. nieuw overhemd m. 2 boorden, m. 39 voor dito 37. L. Beekstraat 26. Alleen v. na 7 uur. 816 i nieuwe flanellen H.PYAMA voor 2 overhemden m. 16'/j I. e- st, Kruiakamp 114. 816 Nieuw gekleed blauw zijd. JAPON NETJE 38-40. k. mouw, voor dito gebl. Eemstraat 10. 821 1 nieuwe manchester WERK BROEK voor een paar lage zw. schoenen m. 43. Krulskamp 98. 823 2 p. NETTE MEISJESSCH. br, 33 32 v. 1 p. schoenen 34 of JAS m. 40 I. z. g. staaf voor m. 42 of 44. Oikke bruine melsjeswinter* mantel 13-15 Jaar, z. g. staat, voor 1 groot wit KINDERLEDIKANT f 40.-, 1 gr. zw. kolenfornuls mark „Godin" F76 -, R. Schoonderbeek, Soesterwag 321 820 Gekruiste BELGISCHE HERDER 1 Jaar oud. goed waaksch, lief v. kinderen f 125,-. 8. R. Zoeten, Scherpenzeelscheweg 29, Barno- veld. 822 Lange CR4PE-SATIJNEN KASAK f40.- en crflpe-satljnen school- blouse f 25.-, beiden groen bewerkt en nieuw. Blauw wollen gebr. lum per f20.- Alles o. kw. Beylsmlt, Ternatestraat 28. 827 35. Adres Hoevelaken C. 38 806 BRUINE JONGENSSCH. ml. 38 v. moisjeaschoenen mt. 29. G. v. Maanen, Vetkamp73, Nl|kerk.826 .n. J.SCHOENEN m. 40 of dito damesschoenen mt 39, aportmodel. Vlolenstr: 32 830 6 diepe of platte BORDEN voor koples en schoteltjes. Br. Np. 'S53 In prima staat zijnde effen zijden Japon m. 42. Broekhuizen, Dalton, straat 36. 829 Wie ruilt mijn prachtige llehfe wollen SWAGGER m. 30-4O voo" zwart wintermantelpakje of |u Moet ook In goeden staat f St. Bonifaclusatr. 76. LESSEN LESSEN In da mod. talen. Bij werken v. leerlingen In alle vakken, behalve do wiskundige vakken. Gj H. van Hoolwerff, Leeraar M.Q. Leusderweg 239. 8*4 DIVERSEN Gevraagd PIANIST(E) om 1 av. per week te muslceeren. 0r. onder no. 1783 A. C. 832

Amersfoortsche Courant | 1944 | | pagina 2