r. S7. 1"* Jaargang. Dinsdag 5 Augustus 1902. BUITENLAND. FEUILLETON. In het Zonneland. ORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden toot Amersfoortf 1.25. Idem franco per poet- 1.75. Afaonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagolijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Adfertentiën. mededeelingen enz.v gelieve men vóór 10 uur 'i morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Tan 16 regels Elke regel meer- 0.11. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Oproeping van verlofgangers. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, Brengt bij deze ter kennis van den verlofgan ger der Nationale Militie B WILLEM VAN DEN BERG, behoorende bij het le regiment veld-artillerie, lichting 1897, dat het aan hem verleend verlof wordt ingetrokken en hij op Woensdag, den 10 September 1902, onder de wapenen behoort te komen, waartoe hij zich op dien dag vóór des namiddags 4 uur bij zijn korps moet aanmelden, in uniform gekleed en voorzien van verlofpas en alle kleeding- en uitrustingstukken, bij zijn ver trek met groot verlof medegenomen. Voorts wordt 'hij verzocht, zich daags te voren tusechen 9 en 12 uur, des voormiddags ter Se cretarie te vervoegen, ten einde op den verlof pa* dc noodige verklaringen te doen stellen. Amersfoort, den 1. Augustus 1902 De Burgemeester voornoemd, WUYTIERS. Oproeping van verlofgangers. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, Brengt bij deze ter kennis van den verlofgan ger der Nationale Militie JAN MATSEN, behoorende bij het 8e regiment infanterie lichting 1899, dat het aan hem verleende verlof vordt ingetrokken en hij op Woensdag, den 13 Augustus 1902, onder de wapenen behoort te komen, waartoe hij zich op dien dag vóór des namiddags 4 uur bij zijn korps moet aanmelden, in uniform gekleed en voorzien van verlofpas en alle kleeding- en uitrustingstukken, bij zijn ver trek met groot verlof medegenomen Voorts wordt hij verzocht, zich daags te voren taiechen 9 en 12 uur, des voormiddags ter Se cretarie te vervoegen, ten einde op den verlof pat de noodige verklaringen te doen stellen. Amersfoort, den 1. Augustus 1902. De Burgemeester voornoemd, WTJYTEEQEtS. Politiek Overzicht. Een brief vttit Dreyfuw. Zoo dikwijls het in de politiek wat stiller wordt, komt de Dreyfus-zaak weer to berde. Tot dusver zijn ?t slechts zwakke klanken, die men hoordemaar zij hebben toch in zóó verre beteekenis, dat- rij bewijzen, dat do Dreyfuszaak leeft. De amnestie vain verleden jaar heeft een streep gehaald door alle strafprocessen, maar kon niet beletten, dat een aantal burgerlijke gedingen hun loop namen. De weduwe Henry verkreeg eene veroordceling van Joseph Rei- Jiack in een vonnis, dat getuigenis aflegt van bet streven om de geit en de kool te sparen. Maar ook de nationalistische bladen zijn aan de beurt gekomen. De Libre Parole en de In- transigcant hebben belangrijk moeten bloe den voor de beleedigingen, die zij kolonel Pic- quart cn den senator Joseph Fabre in de da gen van strijd naar het hoofd geworpen heb ben. Ook de Echo de Paris is veroordeeld tot schadevergoeding aan Picquart en Joseph Beinach. Daar echter geen bewijslevering was toegelaten, leverden dc debatten in die pro cessen slechts weinig belang. Van meer beteekenis is een brief, dien Al fred Dreyfus heeft gezonden aan de Radical, omdat er uit. blijkt, dat de Dreyfus-zaak, naar de-meening van Dreyfus zelf, nog volstrekt niet afgedaan is. De brief heeft betrekking op het verslag van een Amerikaansch blad van eene voordracht van den clericalen schrijver Le Roux. die te Baltimore zou hebben ver klaard, dat Dreyfus hem onlangs had bekend met Duitschland en Rusland in betrekking geweest te zijn. De gewezen senator Ranc was in de Radical tegen deze bewering opgeko men en had later nog nader medegedeeld, dat Le Roux hem na zijne terugkomst uit Amerika had opgezocht omi die verklaring uitdrukkelijk tegen te spreken zij, was door de Baltimore Sun verzonnen. DreyRfe betuigt iu zijn brief aan Ranc rijn dank, dat hij dit heeft geconstateerd, en gaat dan voort- ..Daar iedereen thans weet, dat ik niet de schrijver ben van het bordereau, verspreiden zekere personen het gerucht, dat ik inderdaad niet tot Duitschland in betrekking gestaan heb, wel tot Rusland. Volgen-- de een en zou ik aan Rusland onzen werkelijke» mobilisatie- staat verkocht hebben, die de valschheid van den door generaal Boisdeffre bij 't sluiten van het bondgenootschap overgelegden staat had aangetoond. Volgens anderen was ik door ge neraal Boisdeffre zelf mtgenoodigd, dezen mo bilisatie-staat, dien do generaal mij persoon lijk zou hebben overhandigd, naar Rusland te zenden, opdat de cijfers van de effectieve sterkte, die langs den weg der spioneering be kend geworden waren, de officieel opgegeven cijfers zouden bevestigen. Gij haalt de schou ders op tegenover dergelijke domheden, waar- do vriend? Voor eenige weken zeide generaal de Gallifet tot. onzen vriend Joseph Reinach. die mij! gemachtigd heeft van deze uitdruk king het gebruik te maken dat ik oorhaar zou achten ..Het bordereau is van Esterhazy, die twee helpers had Wat Dreyfus betreft, die heeft nooit met Duitschland in betrekking gestaan. Maar iemand, dien ik niet mag noe men. zeide mij te Marienbad, dat Dreyfus in Russischen dienst had ge&taan." Reinach pro testeerde, maar generaal de Galliffet bleef bij ziine meening volharden Behoef ik to ver zekeren. dat dezeheele geschiedenis een schan delijk weefsel van leugens is en dat ik even min met Rusland' als met Duitschland be trekkingen gehad heb? Gij zoudt. mij met de openbaarmaking van dezen brief een grooten dienst doen. wabrdo heer Ranc. Dat is voor miji het eenige middel om deze schandelijke en onnoozele legende in de kiem te verstik ken Men zal misschien de verzekering van de Russische regeering gelooveu, dat zij met' mij nooit betrekkingen, van Welken aard ook. heeft gehad1. Generaal de Boisdeffre moest dat maar eens in het openbaar beweren. De heer Hugues le Roux vertelt, dat de heer Felix Faurc tot hem gezegd lieeft„De revi sie van bet DTeyfus-proces is noodzakelijk, om dat zij wettig is De hoer Felix Faure is te beschouwen als de man, die alle op het Rus- siscb-Fransche bondgenootschap betrekking hebbende omstandigheden het best gekend heeft. Hij wist ook, dat ik volkomen onschul dig was. De dag moet en zal komen, waarop een nieuw schitterend feit mij zal toestaan de finitief de wettelijke revisie aanhangig te ma ken er miijjne wettelijke eer weder te verkrij gen In afwachting van dezen dag verzoek ik u mij te helpen om aan deze onzinnige, in hpt duister rondgaande legende een einde te berei den Generaal Galliffet heeft hierop in de Dé- bats geantwoord, dat hij Dreyfus niet wil vol gen in zijne poging om de zaak weer op te warmen. Door zijn verzoek om gratie te ou- dertcfckenen heeft Dreyfus zich schuldig be kend. De regecring heeft door den heer Wal- deck-Rousseau verklaard, dat zij er niet was om de vrijspraak tc bewerken, maar zich zou neerleggen bij het vonnis te Reunes, hoe dit ook mocht uitvallen. Wanneer de regeering of een van hare leden tegen deze verplichting had gehandeld1, dan zou het zaak van het hoog ste gerechtshof zijn, daarover te oordeelen. Do mededeoling in den brief van Dreyfus, dat hiji gezegd heeft, dat Dreyfus het borde reau, dat alleen de basis van zijne veroordce ling is geweest, niet heeft geschreven, laat Galliffet rusten krachtens den regel, dat hij. die zwijgt, toestemt, mag men die mededeo ling dus voor waar houden. Daardoor weer!egt hij zelf zijne bewering, dat Drevfus door de ondertcekening van zijn verzoek om gratie zijne schuld heeft erkend, eene persoonlijke uitlegging van de beteekenis dier handeling, waartegen Dreyfus nooit heeft opgehouden te protesteeren. Telegrammen. Xew-York, Any. Het landbouwdeparte- ment te Washington bericht dat de gemid delde stand van het katoen 81.9 is. Kaapstad, J Auy. "Botha, De Wet en Be- larcy hebben, alvorens naar Europa te ver trekken. eene publicatie uitgevaardigd, waar in zij als reden van hun vertrek opgaven het doel, om een fonds te vormen voor we duwen. weezen en gewonden. Zij verzochten de bevolking in het. huid te verblijven cn op God te vertrouwen. Frankrijk. Bij het sluiten der ordesc'holen in de departementen Isère, Loire. Tarn. Ar- dèche, Vaucluse en in verscheidene gemeen ten van het district Roanne kwaim het tot bctoogingen tegen de regeeringscommissaris- sen. In Vienne (dep. Isère) moest do verte genwoordiger der regeering met het oog op de vijandige houding van een groep van 400 personen, die steenen naar de gendarmen wierpen, het veld ruimen, zonder aan zijn opdracht uitvoering te hebben kunnen geven. In Montbonnet (dep. Isère) verbrak een neef van generaal De Miribel tweemaal over de aan de school aangehechte zegels. Hij word gearresteerd. In St. Cham oind (dep. Loire) werd door eene clericale v er een i ging een protestverga dering die door ongeveer 2000 personen werd bezocht, tegen de sluiting der scholen gehou den, In eene straat kwam het tot eene oontra- betooging en tot botsingen tusschen beide partijen. Drie personen werden gewond. In Firminy (Loire) verbrak de geestelijke de zegels, onmiddellijk nadat een politiecom missaris ze aan een der inrichtingen daar had gehecht. De geestelijke verklaarde, dat hij eigenaar van liet huis was. Daarna sloeg eene vrouw den commissaris in het gelaat de geestelijke en de vrouw werden gearre steerd. In. een ordeschool te Chamnbery weigerden de zusters de deur der inrichting te openen. Dó politie liet. daarop de muur doorbreken, de regeeringscoanmissans drong in de school en liet de zusters uit dezelve verwijderen. Zij werden bij het verlaten der inrichting door ongeveer 300 personen met gejuich be groet. De socialisten maakten Zondag van den verjaardag van den dood van Etienne Dolet gebruik om eouc b c t o o g n g te houden. Zij vergaderdeu op het plein voor liet stad- lvnis, om van daar mar de Place Maubert te gaan, waar het standbeeld van Dolet staat. Op den doortocht van het stadhuis naar de Place Maubert hadden geen incidenten plaats. Het plein was geheel door de politie afgezet. De groepen mochten slechts met 50 man te gelijk op het plein en enkel hunne kransen neerleggen aan het beeld ©n voorbijtrekken. Geen redevoeringen, geen beleedigende kreten voor eenigen eeredienst werden geduld. Do prefect van rolitie was zelf ter plaatse. Te half 5 was de betooging afgeloopen en had eene meeting plaats in het Hotel des Sociétés savantes- Tourgniol en de ex-aibbé Chanbonnel vroegen scheiding van Kerk en Stxfat en afschaffing der begrooting van eere diensten Cbarbonnel vooral vroeg opzegging van het Concordaat. In dien zin werd eene motie aangenomen en werd tevens daarin de regeering geluk gcwenscht met hare anti-clericale politiek. Slechts twee incidenten vonden plaats: de aanhouding van den anarchist Libertad, die schandaal verwekte op den boulevard St. Ger maan en liet inwerpen der ruiiten in eene school der rue Furstenlierg door socialisten. Engeland. De correspondent van de Daily Mail te Amsterdam telegrafeert aan zijn blad het volgende, dat President Steyn gedu rende zijn reis zou hebben gezegd „Wij heb ben op het oogenblik Engeland te verplich ten de voorwaarden van het vredesverdrag nauwkeurig na te komen. Ik hoop, zeide de president voort», dat mettertijd de zaak der Afrikaandere zal triomfeeren en dat wij dóór do politiek zullen terugwinnen, dat wat wij door den oorlog hebben verloren." Kort voordat hij Engeland verliet, heeft generaal Lucas Meijer nog een onderhoud toegestaan aan een med werker van de Daily News. Het blijkt, dat hij de boste indrukken meeneemt van dit verblijf in Engelandhet heeft hem zeer getroffen, dat als de Engel- sclien iemand in h,un huis ontvangen, zij hom als een vriend en broeder behandelen. - - Zijne stemming drukt de interviewer uit in deze woorden - ..Laat ons het verleden laten rusten. De oorlog heeft veol misverstand uit den weg geruimd. Hij heeft-, dunkt mij, u geleerd ous beter te verstaan en hiji zal mis schien ons u doen begrijpen. Laat ons niet over bet verlcdeto twisten. Laat ons trachten de akelige gebeurtenissen van den oorlog te vergeten. Laten wijl ons onthouden van we- derkeerigc verwijten. Laat ons fatsoenlijk tegenover elkaar handelen, aan beide zijden onze verbintenissen houdende cn trachtende een beteren geest- van wederzijdsch. vertrou wen in 't leven te roepen." Natuurlijk, voegt de interviewer^ er bij, luidden de woorden niet precies zóó. Hij spreekt het EngeJsch goed voor een Hollan der. zijne zinnen zijn eenvoudig. Maar de be doeling van den generaal is goed weergegeven. Voor den oorlog had Lucas Meijer zes hoe ven. Alle zijfn zo neergebrand en een bosoh van vele duizencle boomen is gekapt. Het vernielingswerk is volkomen geweest. „In'het gebied waar ik opereerde, ging de generaal voert, zijn ues siteden geiheel vernield. Onze krachben moeten wo dus geheel wijden aan den wederopbouw Dus hebben wij geen tijd voor politiek. Het Britsche gouvernement geeft 3,000,000 maar we zullen 50,000.000 minstens noodig hebben.0 De weigering van generaal Lucas Meyer om de kroningsplechtigheid bij te wonen be rust op gezondheidsredenen. De generaal heeft bier aldus seint de Londeiiiche oor respondent van den Figaro aan zijn b'ad, een uitstekenden indruk to voorschijn geroepen. Men is overtuigd, dat de Boerencommandah»- ten ware „gentelemen" zijn en men maakt zich gereed <nm aan generaal Botha en zijae begeleiders den 16cn dezer eene warme sym pathieke ontvangst te bereiden. Zaterdag hebben de generaal en zijn vrouw bij den heer en mevrouw Chamberlain ge luncht. Italië. Naar m de hofkringen verluidt, zal het bezoek van den Tsaar aan Rome ««rat piaata vinden in Januari of Februari, dat is ongeveer een maand na de bevalling van Koningin Helena. De Tsaar zal door een groot militair gevolg worden begeleid. Spanje. De minister-president heeft tegenover een medewerker van den Imparcial zijn hart geo pend. Hij zeide. dat hij de Corte6. in dc twee- do helft van October weder bijeen denkt te roepen. Hij beklaagde zich over de buitenge wone langzaamheid, waarmede in Rome de on derhandelingen over de verandering van het concordaat en die daarmede in verband staan de vragen gevoerd worden. Wanneer zij met October niet geëindigd zijn, zou de regeering „andere besluiten" nemen. Natuurlijk beloof de de minister-president voor de honderdato keer hervormingen in het bestuur, zonder dat zich laat afzien, wanneer die hervormingen zullen worden verwezenlijkt. Belangrijker was hetgeen hij over de bui- telandsche politiek opmerkte. In de laatste dagen was nl. de vraag van een verbond we der levendig in de pers ter sprake gekomen. Terwijl Si!vela geneigd is tot eene" nauwere aansluiting bij Frankrijk en Rusland, staat Sagasta op het standpunt, dat Spanje op het oogenblik nog niet in dien toestand is, ..zeke re banden te knoopen, die aan het land groo- tere lasten opleggen konden." Van de andere naties zou het afhangen, naar welke zijde Spanje zich ten slotte zou wenden. Zweden en Noorwegen. Uit het rapport van de unie-commissie, dat thans is ingediend, blijjkt. dat de veranderin gen welke zij voorstelt op liet gebied van het consulaatwezen, van ingrijpenden aard zijn. Zij stelt zidh de verandering zoodanig voor, dat ieder land zijn bijzonder consulaat weeen krijgt en wel in dier voege, dat de consuls van Zweden uitsluitend aan de Zweodsahe overheid ondergeschikt zijn en eveneens de consuls van Noorwegen aan de Noorweegsche overheid. De verhouding van de Ztweedscbe consuls tot den minister van bui ten land 8chó zaken en tot de gezantschappen blijft gelijk zij tot- dusver was. Bij liet Noorweegsche con sulaatwezen gaan de functien van den mi nister van buitenlandfcChe zaken over op eene Noorweegsche regeerings-afdeelingal leen door bemiddeling van dit lichaam, kan de minister van bunteiilandsche zaken met de Noorweegsdhe consuls in verbinding tre den. behalve wanneer het zaken van diplo- matieken of politie ken aard zijn. De splitsing van de consulaire vertegen woordiging onder handhaving van de gemeen schappelijke diplomatieke vertegenwoordiging, maakt eene scherpere afscheiding tussdhen den diplomatieken en den consularren dienst 48 Indische Roman DOOK Mevr. O VI N K—8 OER. HOOFDSTUK XVHI. „Pa, er is hier toch geen dolle hond in Jé huurt?" vroeg Kattie op een morgen aan het ontbijt, „want weet u, ik dacht zoo of kleine Poetik van den kassier soms gebeten kon zijin. Toen wij er van morgen langs kwamen, deed hij zoo raar, kwam niet, als anders, naai' ons toe, maai- vloog met den staart tusschen de becnen het huis in tn hij keek ook erg vreemd uit zijne oogen." „Kind, kan je je dat niet verbeeld heb ben?' vroeg mama ongerust, „je doet mij schrikken." „Is dat hcusch om van te schrikken?" on derzocht Nita, die nog nooit een dollen hond had gezien, ..ik dachib, dat do verhalen over hondsdolheid hier iu Indië erg overdreven waren." „Volstrekt niet", weerlegde mevrouw Per hens. „Er worden veel meer menschen gebe ten dan je zoo zoudt denken, en ik ben ner- £eng zoo bang voor, dat beken ik ronduit. Je weet toch, dat er een Instituut Pasteur te Batavia zal komen? Je begrijpt, dat de regeering nooit tot de oprichting zon over gaan, wanneer de gevallen niet steeds toenar men." „Moet je altijd sterven moes, als je een beet krijgt vroeg Jowjen. „Ja. au een afschuwelijken dood, wanneer je met tijdig hulp kunt krijgen. bij: sommige menschen baat het inenten zelfs niet, maar zwijg toch kind, ik kan er niet aan denkeu", sprak mevrouw Perkcns huiverend. „Hoor eens, jelui gaat me niet meer wandelen in die buurt man, het is misschien oniioodige voorzorg", vervolgde zij tot den lieer Perkeus, „maar wil je eens onderzoeken of dat hondje dol kan zijfn, laat do kassier het in elk geval vastleggen en onder toezicht houden. k Zal er dadelijk werk van maken, beste, cn meisjes, nu praten we niet meer over dolle honden, jelui hebt mama heelemaal van streek gemaakt-" 's Avonds berichtte papa, dat Poetik was vastgelegd, ofschoon de Chinceschc kassier beweende, dat het diertje niets mankeerde, hij had wel meer vreemde kuren, dol was hij zeker niet En hiermedo was do zaak afgedaan en gauw vergoten. Een week later was Nita aan het opruimen van Wien cn Kat tic's boekenkast in do leer kamer De meisjes waren mót mama naar do stad gereden en Nita. die haai' den vorigen avond had liooren klagen dat ze geen enkel boek moor konden vinden, zoo als alles door el kaar lag, besloot haar to verrassen door den boel eens netjes in orde te maken. Nita vroeg nooitZal ik dit of dat eens voor je Hoen? maar verrichtte stil en onopgemerkt een massa kleine bezigliedèto, die door de leden van het gezin op Je lange baan werden ge sehoven. omdat zij zoo vervelend waren. Kat tie was erg slordig, haar naaimandje en klee- renkast waren al wat dikwijls in orde go- bracht door Nita s vlugge handjes Met een „Hè Nie, wat heb jc weer voor me gedaan", of een dankbaren zoen achtte dozo zich meer dan beloond. Nita schrikte terug voor den rommel, toen zij dekast, opende. Lieve help! ieder gebruikt boek scheen er zoo maar wcêr ingegooid te zijn. op de planken lag groot en klein, los en gebonden, hutje, mutje dooreen, 't Beste zou wezen alles er eerst uit te halen en de boeken soort bij soort te schikken. Het meisje begon met goeden moed, de groote vierkante tafel en al de stoelen werden in gebruik genomen. Zij stond op een stoel om de bovenste plank leeg te halen en dacht er net over eene meid te roepen om haar te helpen, toen een onge woon geraas in de buitengalerij haar oor trof. Dc ramen cn jaloezie-deuren waren alle dicht, want er woei een ware storm, onophoudelijk klepperde in de verte een van den haak get- srhotcn venster of deur. Nita dacht dus, dat hot dc wiud was, en ging voort met haar werk. toen zij op eens kleine Poetik de kamer zag binnen rennen, met schuim op den bek en met bloed beloopen oogen. Op lietzelfTb» oogenblik Joóg een rukwind do deur met harden slag in het slot. „Goede God daar heb jc het", dacht Nita. ,,'t beest is dol, en. vóór zij' wist hoe' zij het stuk had kunnen volbrengen, was zij op den naast'bijzijnden. hoog met boeken opgestapel- den stoel gewipt, en van Jaar op de 9tevige, vier voet hooge tafel, waar zij zich kramp achtig aan het ijzer der hanglamp vast' klem- Je Met van ontzetting wijd geopende oogen en bonzend hart. staarde Nita naar het hondje, dat in woesten ren de tafel omvloog, drie maal, vier maal, tien maal. het duizelde Nita voor de oogen. Zij trachtte te gillen, hare stem weigerde haar den dienst, en toen kwam de gedachte bij hesr op, d'at zij niet loepen mocht, wie baar te hulp snelde werd zeker scheten vóór hij zich het. gevaar be wust was. Ach. waarom liet zijl de deur ook open staan terwille van Fitsie bad zij het. gedaan, die, heen en weer dribbelend, den knop nog niet bereiken kon De woorden van mevrouw Perkens, „cn zulk een afschuwelij ken dood," kwamen liaan* in herinnering; zij- beefde -over heti gckeele lichaam Zictli met geweld bedwingend, riep Nita hare tegen woordigheid van geest terug, en trachtte te denken. Wat moest zij doen? voor het oogen blik was zij veilig. Poetik kon haar niet be reiken, al trok hij nóg zoo hevig aan het tafel kleed. dit met woest. zwaaiende» kop. dbor zijn schuim bespattend. Nu liet hij den kwast los om woedend1 00 een stuk papier nian tel vallen, waarmee Fitrie straks gespoeld had. Het kind was even te voren weggeloopen, Ni ta rilde bii het denkbeeld wat liad kunnen gebeuren. Voort rende Poetik in duizeling wekkende vaart, al maar om de tafel heen in wijlden kring Genadige Hemelails er eens iemand binnen kwam.. welk een .geluk, dat moes en de meisjes uit waren1 en Fitaie niet zonder hulp de deur kon openen. Vooreerst */ou het ventje haaf niet zoeken, baboe was hem aan het baden. Juffrouw Fokkens speel de binnen, Catootje was druk in het huishou den bezig, vurie hoonte Nita dat geen van beiden haar zoeken zou. Kwam dat arme. afgejaagde dier dan nooit tot rust Zij riep zijn naam. vleiend en lief kozend ..Poetik. arme. kleine Poetik. wat heeft 't hondje tocbf Hij hoorde niet Hoe dikwijisTiad zij zijn kopje gestreeld of hein melk gebracht, als hij, Fitsie achterna gedribbeld, de bijgebouwen binnenkwam 'had hij den weg er heen maar nooit, gevonden Nu lag het dier een oogeniblïk hijgend naar lucht, happend, neêr. om opeens, als door furiën gezweept, zijn akeligen ren weêr aan te vangen Eensklaps bedekte een doodelijk bleek Ni- ta's wangen. Hoe had rij het kunnen vergo ten Straks kon de Lanter komen. S'iuds drie dagen was hi; niet op Tembong Goonoeug geweestzij wist. dat hij. van eene tournee in de bergen terugkeerend, een omweg zou nemen, om even aan te wippen. Hij zou haar natuurlijk willen zien, haar misschien wel dadelijk in de schoolkamer opzoeken, nu me vrouw naar de kotta en mijnheer op de faL hriek was. Zij keek op de klok. deze stónd stil, bovendien wist zii niet hoe lalait hiji hier kon zijn. Straks had zii gesidderd bij het denkbeeld. Jat een der leden vaif bót gezin <revaar kon loopen, nu zij zich voorstelde, dat dit. hero kon treffen, beving haar een hartverscheurende waanzinnige angst. 0 God. o God. licver'ieder aud<n* dan hij," kermde zij. zich zelve niet meer meester. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1902 | | pagina 1