r. us. Sde Jaargang. Dinsdag 20 October 1903. rs:ïl: BUITENLAND. FEUILLETON. Rozenheuvel. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 5 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nar 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF 6 Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN! Van 1—5 regel» Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedriff bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanVraag toegezonden. Politiek Overzicht. Regeering en Kamers in Frankrijk- De feesttenen zijn verstomdde tijd tot werken is weder aangebroken. Eergisteren is het Italiaansche Koningspaar mt Parijs ver trokken; heden wordt do parlementaire ar beid hervat. De constitutie schrijft voor, dat de zitting van de vertegenwoordiging, die in het begin van Januari geopend wordt, vijf maanden moet duren. Strikt genomen zou de tweede helft van het jaar in Frankrijk dus kunnen voorbijgaan, zonder dat Kamer en Senaat zitting hielden. Maar men kan ia de vijf maanden, die voor de gewo.ie Z't ting bestemd zijn, nooit met liet werk gereed komenom den achterstand niet ie groot te maken, is men wel genoodzaakt, tot liet hon den van eene najaarszitting. Voor de najaarszitting der Fransehc- Ka mers, die lieden geopend wordt, ligt het. oro- gramma van werkzaamheden geheel gereed. Do vóór de zomervacantie benoemde bcgroo- tiugscommissie heeft in de zomermaanden «iet stil gezeten. Zij is met haar onderzoek van de begrootings-ontwerpen klaar; zij heeft overleg gepleegd met de regcering en heeft gedaan wat noodig was tot voorberei ding van de debatten. Hare rapporten zijn niet alleen gereed, maar ook in handen van de afgevaardigden. De regeering cn de com missie zijn overeengekomen, aan de Kamer het voorstel te doen om Maandag 26 Octo ber met de behandeling van de begrooting te beginnen en men verwacht, dat dit voor stel door de Kamer zal worden bekrachtigd. Voor eene zakelijke behandeling van de staatsbegrooting voor liet volgende dienst jaar is er dus ditmaal ruimte van tijd. Daar mede is echter nog niet gezegd, dat met liet einde van dit jaar de geheele begrooting zal zijn afgedaan. De Fransche Kamer zou aan hare traditie ontrouw" worden wanneer zij niet een goed deel van den beschikbaren tijid be steedde aa-rti de vragen van den dag en aan de onderwerpen, die in den politieken strijd op den voorgrond staan. Het zon geheel in strijd zijn met het geijkte gebruik, wanneer er niet terstond aan het begin van de zitting gelegenheid werd gegeven tot een politiek debat. Dat zal dan ook ditmaal niet worden verzuimd. Do vergaderingen, die in deze week worden gehouden, zullen worden be steed lot behandeling van de dringendste in terpellation, en het voornemen van den mi nister-president is te verlangen, dat in één debat alle interpellatiën zullen worden sa mengevoegd, die betrekking hebben op de toepassing van de wet van 1901 op de congregatiën en op de daarmee sa menhangende incidenten. Daarbij kan liet algemeetie politieke beleid van het kabinet ter sprake worden gebracht. De verdere in terpellatiën, die op bijzondere punten betrek king hebben, zullen tot later bewaard wor den en op den dag, dien de Kamer daarvoor wekelijks bestemmen zal, aan de orde koven naarmate zij zijn ingediend. Alls inleiding tot den strijkt, dEe in de hedtmi geopende zitting is te verwachten, heeft de mdnister-presiiident, dr. Oomibes, Zou- dag voor eene week de inwijding van een standbeeld ter eere van Verangetorix, den natdonaleni held van de Galliërs in hum strijd tc-gen Julius Caesar, te baat genoimien om in eene politieke rede het. programma, van werk zaamheden, zooals de regeering zich dat voor stelt, te verkondigen. Het tijdstip voor deze rede was niet zeer gelukkig gekozentie vorige week, toen men vervuld was van de plichten die Frankrijk te vervullen had als gastheer jegens het Italiaansche konings paar. was een wapenstilstand op politiek ge bied. De inhcrutd van dé rede bracht echter geen verrassing. De heer Conïbes heeft beves tigd, dat hij or met aan denkt vrijwillig heen te gaan, hetgeen ook niemand van hem verwachtte. Hij heeft zioli eene taak gesteld en wil die ten einde brengen. De» strijd, d'ien hij met de geestelijke orden heeft aan gebonden, wil hij tot het einde toe voeren. Hiji verwacht, diait „lo bloc" hem daarbij trouw ter zijde zal staan, en. vermaande zijne meerderheid tot eensgezindheid1. En degenen, die 't er op gemuint hebben hesmi te doen vallen, voerde hiji tegemoet: „Om mij; to doen vallen, moeten mijne ongeduldige erf genamen eene nieuwe meerderheid met den steun van de rechterzijde c-m met uitsluiting vani de socialisten en radicalen, vormen;. Deze nieuwe meerderheid moet eeoi nieuw program ma hebben, id'at van het mijne verschilt. Mijn programma beetbestrijding van. het clericalisme. Heb programma van mijne tegen standers kan slechts heeten vrede en vriend schap met het clericalisme Wij willen nu afwachten, of eene partij het zal wagen, met dit programma voor het land te verschijnen, dat met mij is en het clericalisme overwon nen wil zien." Het is de oude leus van Gambetta: „Le clericalisme c'est l'enneoni", die Combes aan heft. Intusschen zoekt hii zijne kracht meer ia woorden dan in daden. Bij het begin van het nieuwe schooljaar, op 1 October, zijn de congreganistische scholen, ''ie aan het einde van den vorigen cursus waren geslo ten, eenvoudig weer geopend; zij rijn geble ven wat zij waren, maar in plaats van de kloosters zijn burgerlijke vereenigingen als eigenaars van de scholen opgetreden, en de monniken eu nonnen, die in deze scholen ouderwijzen, hebben hunne pijen uitgetrok ken en zich in burgerkleoren gestoken. Dis verandering is dus eigenlijk maar schijmte het wezen van de zaak is alles bij het oude gebleven. Ook het werkprogramma, dat do minister president voor de eerstkomende maanden heeft opgesteld, klinkt zeer bescheiden Als het al lernoodigste wordt genoemdde be grooting voor het dienstjaar 1904 af te doen. Dan volgt de wet op den tweejarigen mili tairen diensttijd de" Kamer moet hier het voorbeeld volgen, dat de Senaat reeds gege ven heeft. Daarna moet de afschaffing van de wet-Falloux aan de beurt komen. Dit is een nummer van het anti-clericale slrijd- programma. Deze wet, die van 1850 dateert, dus uit den tijd der tweede republiek, heeft aan de geestelijke orden de gelegenheid ge schonken om met hot staatsonderwijs in con currentie te treden; bijzondere scholen, die niet direct of indirect met de Kerk in ver band staan, zijn er misschien geen dozijn in het geheele land. Dte intrekking van deze wet is dus tegen het oo-ngreganistische on derwijs gemunt. Tot de opsomming van deze drie punten heeft de heer Combes zich bepaald. Hij vindt het blijkbaar onnoodig, verder vooruit te zorgen. Wanneer hij in liet aanstaande' voorjaar nog aan het bewind is, dan kan men zien wat dan de toestand cischt. Tot zoo lang echter kan de groote strijdvraag der scheiding van Kerk en Staat blijven rusten, die ditmaal slechts vluchtig aangeroerd, maar niet. in liet programma der dringende werkzaamheden opgenomen word. Duitschland. Bij het diner dat Zondagavond in liet Nieuwe Paleis te Potsdam plaats vond, ter gelegenheid van de belijdenis der prin sen August Wilhelm on Oskar, zeide de Kei zer, ridh tot de prinsen richtend, o. na. 't Is anoL recht, dat uw leeraar u zeide, dlat gij .raoot trachten „persoonlijkhe den" to wonden. Volgens mijn aneennng is dit de be volgen gedragslijn in het dagel ijk salie leven. Do mensdholijke woorden diebbeai de raadht niet van de woorden van den Heer. Nooit in oimze "dagen was een menschelijik woord krachtig genoeg orai te bezielen, zooails Chris tus vroeger al de rassen en volkeren wist te vervoeren. Dit wonder kan alleenlijk uitgelegd wor den door heb feit, dat deee woorden do woor den van het eeuwige leven zijn. Ieder inon schol ijk. leven cn bijzonder ieder eerlijk en werkzaam leven heeft zijn steun punt in de navolging van Christus. Ik raad het- u va» ganscher harte aan werkt, werkt zonder ophouden. Hij die een lui leven leidt, wordt wreed gestraft. Zoo gij al «we krachten inspant om de plichten dio op u rusten te vervullen en om menschen naar Christus voorbeeld te worden, zult gij vervuld hebben, wat er van u verwacht werd België. Zooals telegrafisch reeds gemeld, lieblxn de Zondag in liet geheele land plaats gehad hebbende verkiezingen tot gedeeltelijke ver nieuwing der gemeenteraden, als voor naamste resultaat een aantal nederla gen der socialisten in industrieplaat sen tengevolge gehad Over het geheel zijn de liberale en katholieke partijen in verhou ding gelijk van sterkte gebleven, doch w'at uit liet geheele overzicht van den uitslag blijkt, is dat de liberalen er in geslaagd rijn, overal door te dringen, waai- zij een kansje hadden en waar de gematigden rich met de vooruitstrevenden verbon den hadden. Hunne overwinning hebben zij zoowel op kosten der clericalen als der socialisten behaald. Met het oog op do verkiezingen voor de Kamer, die het volgende jaar zullen plaats hebben, wordt de uitslag van deze gemeenteraadsver kiezingen als eene verloochening van de cle- ncale schoolpolitiek der regeering eu van do agrarische politiek der protectionisten uitge legd, die reeds het gevolg gehad heeft, dat de vleeschprijzen in België sterk gerezen zijn. Frankrijk. De Russische mi uister-president v. Witt o, die zich voqt zaken al reeds verscheidene dagen te P a r ij s ophou.lt, zal den 23en dezer weder naar Petersburg vertrekken. Graaf Lani sd or f f, de Russische muuis- ter van Buitenlandsche zaken, wordt uit Darmstad komende, deoer dagen te Parijs verwacht, tot iliet houden van besprekin gen over den politieken toe stand met Deloassé. Het is evenwel niet buitengeslote», diat Delcassé zij» be vriende n collega de verre reis naar Parijs besparen zal cn .met hem een rendiezr-vous zal hebben in. een djidkter bij, de grens ge legene plaalta Denemarken. De Koning au de Koningin van Griekenland zijn gisteren middag aan boord van het jacht Poolster van Kopen hagen naar Petersburg vertrokken. Italië. Naar do Tribuna meldt, heeft generaal P o 11 o u x in den Senaat een interpellatie ingediend, waarin hij iden minister-president om ophelderingen vraagt, omtrent den in vloed van do tegenwoordige binnenland- sohc politiek op de Italiaa-nsche betrek kingen tot de vreemde mogen d- li od e n. Volgens de Italië is heb aftroden van den Tba/liaansdhen gezant iPotersburg, graaf Mora d'i Lavriano een besloten zaak. De Mass age ro' schrijft, dat do Russische ge zant Nelidof Rcxmc miet verlof zal verlaten en terug geroepen aai worden, want zijn. op treden in de' aangelegenheid] van het bezoek van <dien Tsaar in Rome heeft noch de Rus sische, noch de Italiaansdhe regeering bevrc- digd. Dc Patria in Rome en do Perseveranza in Milaan beweren, dat de Russisahe gezant Nelidof aan het uitstel van de rria van Kei zer Nicolaae schuld heeft'. Volgens de Tribuna. heeft de Paus mgr. Merry del Val tot staatssecretaris benoemd. In het consistorie van 9 Novem ber zal mgr. Merrv del Val tot kardinaal benoemd worden. Spanje. Uit Ferrol woAft geseindDe „Prins George", een der beste pantserdekschepen van de Engelscho vloot, is gisteren hier door het escader geleid, met een reusachtig lek on der den waterspiegel de haven binnengesleept. Bij de nachtelijke manoeuvres was het schip met de Hannibal in botsing gekomen. Het schip moest, daar het dok te klein was, op het strand gezet worden. Servië. Het, program van het Kabinet werd door den minister van binnenland- sclie zaken aianda Skocpsjtina voorge lezen. Het omvat binnen landscha hervor- mingiemi, iuzomldlenheid reorganisatie der fi nanciën, herziening der belastingen, uitbrei ding van nationale hulpbronnen. Verder kon digt het aan eene herziening va» het tarief va» invoerrechten, welke als grondslag zal moeten dienen voor (handelsverdragenen uitbreiding der spoorwegen, waartoe een nieuwe belasting zal worden geheven en waar bij gehoopt wordt op het verleenen van steun door buiteniandsch kapitaal. Rusland. Voor do aangelegenheid van het Verre Oosten is te Petersburg oen bij zondere commissie onder voorzitterschap van den Tsaar gevormd. In do nieuwe commissie hebben zitting: de ministers van binnen- landsche en van buitenlandsche zaken, van financiën, van oorlog, van marine, de stad houder van het. Verre Oosten en, op aanwij zing door den Keizer, allo personen wier tegenwoordigheid bij de beraadslagingen ver der wenschelijk lijkt. Do commissie lueraad- slaagt over de organisatie en geldmiddelen voor hot bestuur, do maatregelen tot ont wikkeling van handel en nijverheid in het Verre Oosten, voorstellen van dien stadhou der over nieuwe of wijziging van oude wet ten enz. Do commissie bezit geen uitvocren- d'j .mawlit; de ..stadhouder of de ministers nomen, op grond van het advies van do oom missie, hun besluit. Noorwegen. Tot president van het Storthing ia gekozen professor Hagerup van de rechter - zijde eu tot vice-president, Berner van de linkerzijde. Turkije. Over den toestand aan den Balkan wordt bericht Konstantinopel, JS Oct. Ten gevolge van het tusschen de Turksche en Bulgaaxsche re geeringen gepleegde overleg, heeft Bulgarije het bevel uitgevaardigd, de 10,000 man troe pen naar huis te zenden, die in de vorige maand onder de wapenen waren geroepen. Turkije zal, om zich naar deze schikking te gedragen, het dubbele aantal soldaten naar huis moeten zendennamelijk 20,000 van de in Anatolië geinobiliseerden. SaJoniki, 19 Oct. Gisterenavond te negen uur hal op de lijn SalonikiUesknb, te De deagatsj eene ontploffing van dynamiet plaats, op liet moment, dat eene verken- nings-looomotief over eene brug reed. Loco motief en tender derailleerden en werden ernstig beschadigd. Do stoker werd licht ge wond. Men bericht van een brand van het sta tion Kilendra. Verscheidene hevige ontploffingen werden hier gehoord, veroorzaakt door dynamiet van de opstandelingen, die het voornemen hadden om den militairen trein, die de ver kenningsmachine volgde, in de lucht te laten vliegen. Azië. Omtrent tie sterkte van de Russische troepemimacht, waarover generaal Ale- xejef do vorige Zondag in Port Arthur eene revue hield, e» die van Russische zijde op 76000 mams aangegeven werfd. bestaat een apmerkel ijken twijfel. Wanneer alle aan de parade deelgenomen hebbende bataljons op oorlogssterkte zoude» rij» geweest, dan zou het vermielldo aantal waarschijnlijk juöst zijn. Het is evenwel thans gebleken, dat de meeste troepcu-afdeel ingan slecht® twee detfeïbn van hunne noaminaile .getalsterkte hadden. Vol gens zorgvuldige vergelijkingen, van schattin gen van deskundigen, gelooft men, dat niet m.eer dan 45000 maai ter plaatse waren, hoe wel ihet ongetwijfeld juist, .is, dat liet totale aantal der in en cxra Port. Arthur verzamel de troepen niet. minder dan 75000 ,man be draagt. De Russische gouverneur van Nioet- s j w a n g stelt de vorming van een g e- meent e r a a d voor, waarin twee Engel- sdhe» cn een Amerikaan ritting zullen heb ben. Besluiten van dit lichaam, zullen de be krachtiging van <len gouverneur behoeven. Naar uit. Port. Arthur gemeld wordt, heb ben Cboengoesen de stad Bodone aan de Soengari-rivier overvallen. Eene aideeling Kozakken is tot ontzet onderweg. Het bericht van do Times, dat tegen het Engolscbe gezantsohapegebouw te Peking een aanslag gepleegd was., met het doel het, in de lucht te laten vliegen, is gehoed on juist. Allerlei. v— Meteorieten. Amerika heeft, Eurnpa thans ook geslagen op het gobied der meteorieten. Tot nu too hadden het Btritsche S Uit het Engelsch VAN FLORENCE MARRYAT. „Will,fluisterde rij op een toon van diep ontzag, „is dit wel je bedoeling? Is zoom »ab niet verschrikkelijk duur?' „Zeker is dit mijn bedoeling," zeide hij lachend. „Hdb je veel zin, om dat heelo eind to loopen? Als het mooi weer is, kunnen wij van avond op ons gemak naar huis wandelen, maar nu is onze tijd kostbaar. Naar don groo- ten schouwburg, koetsier. Rijd vooral een beetje vlug." „Wat ia dat heerlijk!' riep Eveline, toen het paard een gestrekte» draf aannam. „Als ik geld: genoog had, om altijd oen cab te kunnen huren, zou ik nooit naar een eigen rijtuig verlangen." „Als ik eigenaar van Rozenheuvel ben, zult ga een prachtige equipage hebben en geld genoeg, om zoo dikwijls in een cab te rijden, als je zelf verkiest, Eva Ik zal nooit vergeten, hoe vriendschappelijk wijj thans met elkaar omgaan bepaald vertrouwelijk, niet waar? voegde hij er bij, terwijl hij haar hand in de zijne nam. Eveline was als in den zevenden hemel. Will was nog nooit zoo lief geweest en had er nog nooit zoo knap en innemend uitge zien als op dezen avond. Met oen strooiend, verheffend cigendomsgovocl luisterde zij naar elk zijner woorden eu sloeg zij elk zijner handelingen gade. Het cenige, wat. haar be klemde, was do duurte van het ritje met do cab, maar Will scheeu tamelijk goed bij kas te rijn eu betaalde met liet vroolijfkste gericht ter wereld den koeteier, toen zij de plaats hun ner bestemming hadden bereikt. Even daar na tradon rij den schouwburg binnen Will had kaartjes voor* den koogsten rang eu in de eerstvolgende dricjujir dacht het meis je aan niets anders dan aan hetgeen op het tooneel aanschouwelijk werd voorgesteld en aan de acteurs en actrices, dio in het stuk voorkwamen. Will stelde blijkbaar niet zooveel belang in de lotgevallen van „do Bedelares" als Eve line. Hij had het stuk reeds meer dan eens gezien, zoodat het aantrek kol ijk e van het onbekende er voor hem roods af was. Maar hij was een en al voorkomendheid en op lettendheid voor zijn jniefh^jjet In de tus schen bed rijven ging Will geregeld het een en ander gebruiken. Bij riju terugkomst was hij na iedere nieuwe afwezigheid hartelijker eai guller. Hij hield niet op, vóór Eveline kaffia en ijs nam en allerlei andore dingen, waar van zij ternauwernood den naam wist. Het was Eveline te moede, of alles een bedwel mende droom was. Het drama bracht haar in verrukking, maar de vriendelijkheid van haar neef nog voel meer. Haar groote, zach te oogen zochten de rijne met een uitdruk king van stille dankbaarheid, zelfs terwijl zii bescheiden zijn aanbiedingen afsloeg, en zijn gulheid wekte zoozcct haar bewondering op .dat zij geheel cn al vergat, zichzelf vol verbaring af te vragen, hoe hij aan al het geld kwam, waar hij zoo roekeloos mee om sprong Maar toen de lichten waren uitge draaid toon liet scherm dc denkbeeldig© wereld op liet tooneel, dio haar onvervalsch- te werkelijkheid had toegeschenen, aan haar oog had ontrokken en zij) en haar cavalier op weg naar huis waren, kwam de angst, dat Will moer geld had uitgegeven dan hij mis- s.u kon, met verdubbelde kracht bij haar op. Zij hadden de hoofdstraten van Liverpool met het luidruchtig gewoel en gejoel van straat venters en wandelaars reeds achter zich cn bevonden zich thans in een betrekkelijk stil le straat „Will", zeide Eveline, min of meer be schroomd, „ik dank je wel, dat je mij van avond mco naar dc komedie hebt genome». Ik hob onuitsprekeiijik gelnoten, maar ik ben zoo bang. dat je te veel geld hebt uitge geven. Als je zoo erg royaal bent, maak ik mij altijd zoo vreeselijk ongerust. Heeft deze avond niet het grootste gedeelte van je we- kelijkscli salaris verslonden? Wat moet je beginnen, als jo te kort komt?" „Dat is mijn zaak. Eva," gaf hij luchthar tig ten antwoord. „Het eeuige, wat ik van je verlang, als jc met mij uit bent, is dit, dat je pleizietr hebt cn er hef uitzi'ct. De rest leunt ge gerust aan mij overlaten. Jo zag er van avond werkelijk allerliefst uit. Eva. Ik was trotsch op mijn knappe nicht. Over een jaar of wat zult ge bepaald mooi wezen. Je hebt. een paar prachtige oogon en als je iti je schik bent, krijg jo zoo n aardig kleurtje." „Fori, Will," riep Evelino, terwijl zij tot achter de ooren bloosde, „,wat sla jc daar voor zottepraat uit. Je weet net zoo goed als ik, dat ik alles behalve een schoonheid beu en dat ook nooit zal worden. Maar., als jij mij niet al to lee lijk vindt en e«Q klein bcet- jo van mij horudt, ben ik ruimschoot» tevre den. Deze woorden werden stamelend geuit, maar zij weltTen regelrecht uit 'haar hart. op. Eveline'9 ontboezeming wekte geenszins Will's verbazing op. Hij ou Evelino hadden elkander reeds meer dan eens van weerskan ten onmiskenbare, zij het ook hoogst on schuldige blijken van lief do gegeven. Geen form ede liefdesbetuigingen, maar vurige blikken, zacht gefluister eu tcodcre hand drukjes, dio een onuitwischbaren indruk had- din gemaakt op het hart van Evelino Rayne. Op het oogenblik. waarvan thans sprake is, was Will Caryll evenzeer bewogen als zij. Het romaueskc uur va» den dag do nauwe graad van bloedverwantschap, diu tusschen hem en Eveline bestond en aan hun weder- zijdsckc verhouding oen vertrouwelijk ka rakter schonk om niet te spreken van de tamelijk groote hoeveelheid wijn, dien hij in den schouwburg gedronken had, en <le op rechte genegenheid, welke zijn nichtje hem inboezemde waren hoogst waarschijnlijk oorzaak, dat hij veel meer zoide, dan hij oor spronkelijk voornemens was geweest. „Als ik een klein beetje van jo houd!" herhaalde hij, terwijl hij met hartstochtelij ke innigheid haar arm tegen zich aandruk te, „je moest eens weten, hoeveel ik van jo li oud. Jo bent zoo lief en goed voor mij, Eva, als ik slechts kan verlangen. Wat zou ik zonder jou moeten beginnen? Wio zou mijn ondergoed varstellen, mijn boterham men smeren en mij op allerlei manieren het leven veraangenamen, als ik jou niet had? Denk jc, dat ik dit alles niet heldor inzie en diep gevoel? Ik zou het geen weck uit hou den bij die bemoeizieke juffrouw Rayne met haar la^'ig humeur, als jij er niet waart. Je bent alles in alles voor mij. Eva. Maar eenmaal zult ge naar verdiensten beloond wor den. Als ik rijk ben eu Rozenheuvel mijn eigendom is, zult go zien, dat ik in dank baarheid het vele goede gedenk, dat jij mij bewezen hebt." HOOFDSTUK III. Een vallende ster. „Ik verlang geen belooning," zeide het meisje bedeesd, „ik doe graag allerlei din gen voor je. omdat. omdat..." „Omdat?" vroeg hij, terwijl hij met oen triomfantelijken glans in zijn oogen op haar neerzag. „Omdat je mijn neef bent," hernam rij met een vaat© stem. „Het is mij werkelijk oen ge not, het gen en ander voor je to kunnen doen. Als neef en nicht rijn wij er toch de naos ten toe, om elkander zooveel mogelijk van dienst te zijn, zou ik meenon." De jonge Caryll had blijkbaar een ander antwoord verwacht eu scheen alles behalve te vrede» to zijn met deze algemeene verkla ring. „Dat is alles goed cn wol, Eva, maar liet gaat toch niet door. Oom Roger is familie van je, evenals ik, en toch ben ik er zeker van, dat jc in 't minst geen roeping gevoelt, om hem te verwennen eu to vertroetelen, zooals jo mij doet." „Dat is een geheel ander geval. Ik keu oom niet ik heb hom slechts één keer gezien lang geleden toen ik als meisje van vier jaar bij hom aan huis oen bezoek, aflegde. Ik kan mij hoegenaamd geen voor stclling van hem vormen. Hoe riet hij r uit? Och toe, beschrijf hem mij eens." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1