1°. 113. 3d* laargang. Woensdag 21 October 1903J BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. Rozenheuvel. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden roor Amersfoort Idem franco per post 1.35. - 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zendon. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DEE ADVEEIENTlSN Van 1—^5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelig het herhaald advérteeren in dit Blad bij abónnemète circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op SKntl toegezonden. Politiek Overzicht De teestand in de Balkanlanden. In het uiterst© Oosten heeft de toestand een ka'^er karakter aangenomen. Wel ko men er nog dynamietaanslagen voor, maar zij trekken minder de aandacht. Ook de ge vechten tusschen de troepen en de benden worden zeldzamer. Onlangs kon men in een bericht de merkwaardige bekentenis lezen, dat eene schending van de grens, door Turk- sche troepen gepleegd bij d© vervolging van eene bende, te Sofia weinig indruik heeft ge maakt, omdat de aandacht door andere din gen in beslag genomen werd. Eene afdoende bevestiging van de veranderde stemming le vert de tusschen de regeeringen van Turkije en Bulgarije gesloten overeenkomst, krach tens welke 10,000 man Biulgaarscho en het dubbele aantal Turksche soldaten naar huis zullen worden gezonden. Reeds verspreiden de leiders der beweging het gerucht, dat zij met het oog op de tege moetkoming, die de Porte tegenover de chris telijke bevolking van Macedonië toont, de uitkomst van de hervormingsmaatregelen af wachten en de eventueele voortzetting van oen strijd tot het aanstaande voorjaar ver dagen willen. Wanneer intusschen de leiders der opstandelingen inderdaad de verdere aansporing tot den opstand opgeven, dan zullen hierop wel andere overwe gingen bobben ingewerkt dan die, wel ke zijn voorgegeven. Vooreerst was het te voorzien, dat de beweging met het intre den van het koude jaargetijde zou verlam men, omdat het klimaat van het Balkan- schiereiland, inzonderheid in de bergachtige streken, ruw is, waardoor krijgsoperatiën zeer bemoeilijkt worden. Verder zal de hernieuw de nadruk, die gelegd is op de .tusschen Oos tenrijk en Rusland heerschende eensgezindi- heid, niet zonder uitwerking gebleven zijn. Er is meermalen gezegd, dat een deel van de opstandelingen zich hadden laten verleiden tot hun onbezonnen optreden door do voor spiegeling van de hoofdlieden, dat de sterke hand van Rusland ten slotte zou ingrijpen ten gunste van de Bulgaren. Van die geheel onjuiste opvatting zal men nu wel terug ge komen zijn. Ei' is dus eenig uitzicht, dat er gedurende de aanstaande wintermaanden eene betrekke lijke rust zal heerschen in het zoo zwaar ge teisterde Balkangebied en dat Turkije zich die maanden van respijlt zal kunnen ten nutte maken ten behoeve van zijn hervormingsar- beid. Zal daarmede echter veel gewonnen zijn? Hoe gaarne men 't zou wenschen, te hoog zal men de verwachting niet kunnen spannen. Zelfs is er reden tot ernstigen twij fel, wanneer men de schets leest, die een correspondent van de Neue Freie Presse geeft van het hervormingswerk in Macedonië en van de uitkomsten van dat werk. Hiji schrijft: Hervormingen welke onaangename be- teekenis heeft dit woord voor Turkije! Het is zeker niet aan twijfel onderhevig, dut Oos tenrijk-Hongarije en Rusland; met de den Turken opgedrongen hervormingen de beste bedoeling haddenmaar hoe stelde men zich de weldadige werking daarvan op de toestan den in MaCedlcxnie en Albanië eigenlijk voor? Ieder© maatregel bewijst zijne doelmatigheid door het resultaat. Nu moet ieder in het land zelf levende, tot oordeelen bevoegde waarnemer toegeven, dat Turkije zeer eerlijk heeft getracht aan de eisohen der hervor- mingsmogendheden te voldoen, en dat Hilmi Pacha, die met de invoering van de hervor mingen belast was, met kracht te werk ging bij de uitvoering van zijne taak. Wat van de hervormingen nog achterlijk is, zijn de openbare werken, zooals wegen, bruggen en dergelijken. Dat Turkije hiermede niet voort maakt, zoolang de rondgaande benden en de dreigende houding van Bulgarije tot voor zichtigheid manen, kan men het niet kwa lijk nemen. Men kan toch niet vergen, dat Turkije voor zij|ne vijanden gemeenschapsmid delen bouwt; de Turksche troepen komen ook op de bestaande wel vooruit. Iedieir rechtvaardig oordeelendia vreemde ling, die in het land woont, moet toegeven, dat in de invoering en toepassing van de her vormingen tot dusver gebeurd is wat moge lijk was, en dat Hilmi Paclia, om de nieuwe bestuursmaatregelen te kunnen controleeren, voor de wenken en bezwaren van eeni ieder de deur van zijn bureau openstelt en orde op de zaken; stolt. Wanneer echter, ondanks den besten wil van de uitvoerders der betr- vormings-maatregelen, de algemeen© toe stand in de te hervormen vilajets dezelfde blijft, ja zelfs zich nog verergert, dan zal men eindelijk moeten inzien, dat de oorzaak niet is te zoeken in de met de invoering be laste ambtenaren, maar in den toestand van het land. Vóór alles is het e©ne verwarring tusschen oorzaak en gevolg, wanneer men als gevolg der hervormingen verwacht, dat het tot vreedzame toestanden zal komen. De ge schiedenis van de revolutiën leert, dat in stellingen, die tijdens de periode van strijd zijn tot stand gekomen, dikwijls niet eens den duur van de revolutie overleefd heb ben, omdat maatregelen voor een geregeld, vreedzaam bestuur slechts in een rustigan1 bodem wortel kunnen schieten. Eerst moeten dui vrede en rust in het land hersteld wor den, en dan eerst kau men vragen of de her vormingen werkelijk geschikt zijn om deni toestand van het land van meet af zoodanig te veranderen, dat iedere verdere verbetering als een nieuwe loot uit de vorigen levensvat baar uitgroeit, niet slechts is als eeni met geweld ingedreven paal, die zoolbngj blijft zitten totdat hij er weer uitgetrokken wordt of, vergeten, vermolmt. In Macedonië, waar het volk noch begrip heeft voor nati onale aspiratiën, noch een oordeel bezit over toekomstige zegenrijke gevolgen van ad ministratieve maatregelen, moeten (hervor mingen terstond op een materieel voordeel uitzicht openen om populair te worden. De hervormingen, die nu ten uitvoer worden ge legd, bezitten, nog daargelaten het ongun stige tijdstip van hunno invoering, deze eigenschap niet en hebben daarom nog bij geen van de volksstammen, wie zij tot voor deel moeten strekken, sympathie verworven. Frankrijk. Die Kamer heeft met algemeene stemmen eene motie aangenomen, waarbij hulde werd gebracht aan de slachtoffers van El Moun- gar en van den overval in het zuiden van De interpellatie over de werkstaking te Armentières word op verzoek van minister Combes met 331 togen 264 stemmen enior aan de agenda geplaatst. Do interpellatie! over de algemeene staatkunde de!r aegeering werd bepaald op Donderdag. De vergadering werd daarop gesloten. De Senaat stelde de agenda vast en ging daarna uiteen. Engeland. De Figaro bericht dat binnenkort een door Koning Eduard gescheven boek aan de verschillende souvereinen en* staatshoofden zal wonden toegezonden, dat de indrukken van zijn laatste bezoeken in Plarije, Lissabon, Malta enz. .behandelt. SI edits een gering aantal van, dit. door dé.n marinesohLldJer de Martini en gedeeltelijk ook door photograiftieën geïllustreerde' boek zal in dien handel verkrijgbaar" zijp. Italië. De Koning en de Koningin zijp Maandagavond to P i s a aangekomen. Op den weg naar San Rossere bereidde een dicht op eengedrongen menigte den Majesteiten eene geestdriftige ontvangst en deed hoerahge- roep op hen en den president liooren. Mu ziekcorpsen speelden den Koningsmarsob en de Marseillaise. Ook die Pauselijk© Osservatore Romano bevestigt het voornemen van den Paus, Merry del Val tot staatssecreta ris te benoemen. Naar aanleiding daarvan zal de Paus hem in het eerstvolgende consis torie tot kardinaal benoemen. Het eigenaardigste van deze benoeming is de omstandigheid, dat met Merry del Val voor de eerste maal een niet-Italiaan de leiding van de Vaticaansohe politiek in handen bekomt. De nieuwe staatssecretaris is 3d jaxeu oud en werd te Londen den 10. October 1865 als zoon van den Spaansahen gezant geboren. Oostenrljk-Hongarlje, Graaf Khuen Hedervary is gisteren te Weenen door den Keizer-Koning ontvangen, om een rapport te overhandigen over den staatkundigen toestand in Hongarije. De Keizer ontving vervolgens den minis ter van financiën Lukaca, die den monarch het doer het comité der negen uit de liberale partij opgemaakte legerprogram voorlegde, en bij zijne toelichting van dit program te vens een uiteenzetting van den algemeenen toestand gaf. De Keizer behield zich zijne beslissing voor, doch verzocht den heer Lukacz voorloo- pig te Weenen te blijven. Bulgarijë. Op het station van Stara-Zagora werden leden van de Bulgaarscheoppositie, die daar tot het maken van propaganda voor de verkiezingen aangekomen waren, door Stambulovisten overvallen; daarbij werd de leider der Zankovisten, Danef, ge wond. Turkije. De toezending aan de respectieve gezant schappen van de Oostenrijk-Russische instruc ties, met betrekking tot de controle in de provinciën van Roemelië, is vertraagd ten gevolge van de eischen van Engeland en Italië, die een volkomen internationale con trole willen. Volgens den correspondent van de N. Fr Pr. te Saloniki, zou de gedooïe chef van da opstandelingen niet Boris Sar.tfof, doch E' ie- me Petrof aijn. Over den tojstand aan. den Balkan wordt uit Saloniki berichtIn de viliajets Salo niki, Monastir en Kossovo zijn 37 bataljons recruten opgeroepen, in Au atol ië 23 batal jons, die bevel hebben gekregen naar Saloniki te gaan. Twee batalojns, sterk 1750 man, zijn heden udt Smyrna te Saloniki aangekomen. Creta. In de Atheensche bladen is sprake van een geschil tusschen de regeering van Kreta en den bevelhebber van do F r a n- sche bezettingstroepen in Kanea, kolonel d'Estelle. Het verkeer in de straten aldaar wordt op vele plaatsen door oude Ve- netiaanscke en Turksche gebouwen belem merd, en de gemeenteraad is er nu op uit, dit gebrek te verhelpen. Zoo wdl zij thans een djeel van het Venetiaausche kasteel uit den weg geruimd zien, dat voor twee ver- keersrijke straten een sta-in-den-weg is. In dit deel ligt evenwel het Franse he garni zoen en toen daarop eene commissie van af gevaardigden den kolonel van het plan in kennis stelde, kreeg zij ten antwoord, dat de kazerne geen openbaar eigendom was, doch aan de bezetting behoorde en derhalve niet onder de machtsbevoegdheid van den Staat van Kreta viel, die trouwens voor hem hee- lemaal niet bestond. Daarmede moest de com missie genoegen nemen en thans heerscht onder de waardige Kretensera eene blakende woede. Azië. De Standard verneemt uit Tientsin, dat admiraal Alexejef een proclamatie uitgevaardigd heeft, waarin verklaard wordt dat voortaan de militaire en Keizerlijke op perste macht in zijne handen berust en dat al de militaire en diplomatieke autoriteiten van hem bevelen zullen ontvangen. De militaire toebereidselen worden, vol gens genoemd blad, te Port Arthur nog al toos druk voortgezet. Verecnigde Staten. Volgens de Mor mug Post is de minister van Marine voornemens, bij het congres een orediet van 102 mil li oen dollar voor mari- ne-d oei einden voor het volgende jaar aan te vragen. Noord-Amerika. Reuter verneemt, dat de beide gede legeerden uit Canada geweigerd hebben dje beslissing van het scheidsgerecht in het Alaska-geschil te onderteekenen. Aan de geldigheid van de beslissing wordt hier door echter geen afbreuk gedaan, omdat het stuk de onderteekeuing draagt van de drie gedelegeerden der Vereenigde Staten en van den Britschen opperrechter lord Alverstone. Het scheidsgerecht bestond uit lord Al verstone, twee Canadeeeahe en drie Ameri kaan sche leden Uit Washington wordt bericht, dat men aan het departement van buiten la ndsche zakea zijne voldoening niet verheelt over de uitspraak in het Alaska-grensgesckil, die zelfs als nog gunstiger wordt beschouwd, dan de door staatssecretaris Hay en wijlen lord Pauncefote gesloten modus vivendi. Staatssecretaris Hay deelde de uitspraak in den ministerraad van heden mede en ont ving hartelijke gelukwenschen. De president en het ministerie beschouwen de uitspraak als het grootste diplomatieke succes dat de Vereenigde Staten sinds vele jaren hebben behaald. In het bijzonder verheugt het hen, dat nu elke onzekerheid is weggenomen om trent Amerika's aanspraken op Alaska, diat in enkele jaren misschien dicht bevolkt zal zijn. Australië Ta Melbourne werden voor Japansche en Russische rekening groote hoeveelheden» Australisch lood aangekocht, om naar China te worden verscheept. Allerlei. vHet wordt bevestigd1, dolt de literaire Nobelprijs dit jaar tusschen Ibsen en Björson venvruM ^sail worden.. Voor do prijzeim, beschikbaar gestolfd1 voor chemie, me- 'dioijjuon. om physica zouden resp. de Zweed- scihe professoren A rrihö n'i us, Fins en en Marco nil in aanmerking komen. vVolgens een telegram uit Mad1 rid, staken op het oogonbldk inv het district vaiu Bilbao I40U0 m ijl nwer kers; zij willen de staking .volhouden, zoolang hun edsch van wekelij|ksöhe .uitbetaling der Jaouen,, niet wordt ingewilligd. Gendarmerie is naar het stakingsgebied heongezoaadeo.' Uit Bilbao wordt bericht, dat de sta king der mijnwerkers zich uitbreidt. Er sta ken thans 19,000 man. Het spoorwegverkeer is gestremd. Voor d;e gendarmerie zijn ver sterkingen aangekomen. vDe Engelsche vrouwelijke dokter miss Hickman, die, zooals indertijd is gemeld, als assistente in een Londensoh hos pitaal aangesteld, in Augustus verdween, is thans als lijk in het Richmond-Park terug gevonden. Het lichaam verkeerde in verge vorderden staat van ontbinding en zou on herkenbaar zijn geweest, wanneer een ambu lance-kruis en eene bij de doode gevondene medaille de identeit niet vastgesteld hadden. De ooi-zaak van de dood is niet vast te stel len. Het lijpe was erg verminkt, waarschijn lijk door ratten. vBdj het bouwen van eem brug van den Wabashspoorweg vielen, naar u. cts- burg gemeld wordt, zware ijgerdeelen in de Mononzafela-rivier, waardoor vele arbeiders gedood werden, 1200 spoorwegarbeiders beslo ten dientengevolge, tot Donderdag het werk te staken. Tot dusverre werden tien lijken gevonden. Kameroverzicht. Tweede Kamer. Vergadering van Dinsdag 20 October. Geopend 11^ ure. Telefoonwet. Aan de orde is de voortzetting der be raadslaging over het wetsontwerp tot aanleg exploitatie en gebruik van telegrafen en te lefonen. De heer Ty'demau repliceert en zal trachten een misverstand uit den weg te ruimen. Spr. meende en meent nog, dat zijn amendement zoo duidelijk mogelijk is en de opvatting van den heer Bos moet dus een gevolg zijn van Spr.'s toelichting, die, hoe wel vrij lang, toch wellicht nog te kort was. Er staat in zijn amendement„De aanleg en de exploitatie van telegrafen en telefo nen geschieden van Staatswege" en niet gelijk de heer Bos meende in den regel van Staatswege. Het is dus niet iets nevel achtigs, dat in de wet wordt geschreven, maar iets gebiedends. En dat de slotalinea luidt: Uit het Enyehch 7 VAK FLORENCE MARRY AT. „Zijn uiterlijk is norsch en terugstootend,'' •prak Will, terwijl zijn welgevormd gelaat een uitdrukking van weerzin aannam. „Hij heeft een lang, ziekelijk bleek gezicht, met borstelige, grijze wenkbrauwen en een paar doordringende oogen, waarmede hij als 't ware iemands geheimste gedachten tracht te lezen. Gewoonlijk houdt hij zijn lipp&u stijf op elkaar geklemd. Maar aangezien liij voornemens is, Rozenheuvel aan mij te vei- makem, acht ik het mijin welbegrepen behang, hem met al zijn eigenaardigheden en Web.- lijkheden te nemen zooals hij as." „Als ik in jou .plaats was, zou ik maar niet al te vast op Rozenheuvel' rekenen, Wiiül," bracht het meisje besehroOantd in liet milddëni v,Je zoudt zoo wreed teleurgesteld zijn, als een ondier mieit <de prachtige buiten plaats ging strijken, eni met het oog op ooms laaltig, onaangenaam humeur behoort- het geenszins tot de onwaarschijnlijkheden, dat hij van gedachten verandert en al zijn geld aan iemand anders nalaat. Bovendien zegt tante, dat het best mogeüijk is dat hij her trouwt. Hij zou niet de eerste man wezen, die op zijn zestigste jaar nog een tweede huwelijk wil1 aangaan. Er zijn vrouwen ge noeg, dlie heimi ooni zijn gelldl zouden willen hebben. Ik heb ook al meer dan eens ge dacht, dat oomi wel een vtttauiw zal gaan zoe ken, nu neef Hugh al zooveel jaren geleden verdronken is." „Je hebt bij buien bepaald een manier om: de dingen van hun donkerste zijde te be schouwen, Eva, Het lijkt wel, of je het er op gezet hebt, al de iÜusiefe en verwachtin gen van ee«' jongmensch als ik voor goed te vernietigen-" „O neen. Will, dat moet je niet. denken. Ik zéide liet alleen tot je bert wil. Zelfs als geen van de mogelijkheden, waarop ik daar straks zinspeelde, verwezenlijkt wordt, kan het nog een lieele tijd duren, eer Rceeulheu- vel je rechtmatig eigendom is. Oom Roger kaïn nog wei een jaar of twintig leven. Hij is pas zesti-'g on dteüt is voor een mion nog niet oud. Ik zou het zoo verschrikkelijk vin den, als je op de oom of andere manier uiui al rekende op Rozenheuvel of ooms geld en daar aanhoudend aan dacht." „Waarami zou je dht zoo- verschrikkelijk vinden?" vroeg hij wrevelig. „Omdat ik zoo bang zoai zijin, dat je werk je nog mieor zou gaan tegenstaan dat liet- nu reeds dolet. Jo houdt niet van liet kantoor leven." „Dat kan ik niet tegenspreken. Ik Walg er van. Maar wat geeft het, of je mij vermaant nf:et aan Rozenheuvel te denken Ik moet er wel aan denken, of ik wil of niet. Behalve mij is er uietmand anders in de geheele wereld die inl de termen valt, om door den ouden vrek tot erfgenaam benoemd tc worden, of jij moest het zijp." Eva barstte in lachen uit. „O Will, wees toch niet zoo dwaas! Ver beeldt je eens! Als liij zijn laudjgotedl en zijn geld aaini anij| vermaakte, zou het vaar jou toch, precies op hetzelfde neerkomen, want het spreekt vanzelf, dat ik alles en. alles aan jou zou afblaan. Wat. zou ik er aan hebben zonder jon?" „lieve, lieve Eva!" prevelde hij, terwijl hij haar arm teeder tegen zich aandrukte. „Je denkt er juist zoo over als ik. Jij en ik zijn oom. Caryll's naaste bloedverwanten. Rozenheuvel moet dus uit den aard der zaak het eigendom; van een van ons beiden wor den. Hij kan het fatsoenshalve niet. aan een wildvreemde vermaken. Willen wij vast af spreken, diat wij eerlijk saimen zullen dee- Ien, cr.i/versdliillig wie van ons tweeën de be voorrechte is?' „Ja. Will, laten wij dit als een uitge maakte zaak beschouwen!" riep Eveline vol geestdrift ulit. „Er is echter maar één mgnjier op, om dit te kunnen doen," hermaan Will, toen zij op een plein Waren gefcameoi, diat in hot midden rniet boomeni begroeid was, „en die is, diat wijl samen trouwen. Wil je mijn vrouwtje worden, Eva natuurlijk nog niet In die' corrto jaar of wat wij zijn allebei nog te jong maar later, alls ik moor geld veidlien en mijn vooruitzichten wat beter zijn?" ïn de schaduw dei* bdadrijke lindeboomiew stonden zij stil. Een gloeiende blos overtoog Eveline's gelaat. In de nachtelijke stilte, dia op liet stille plein miet zijn donkere huizen heerschtc, kon Will Caryll duidelijk liet on stuimig kloppen van haar hart voelen. Dat was het oogen blik, waaovami zij reeds een jaar lang gedroomd had, zonder eenige hoop. dat df:t droombeeld ooit werkelijkheid zou wor den; dit Was haar idëaaJ van aardsohe geluk zaligheid een. .idéaal, dat haar redds zOo ontelbaar veel mialeni volar oogeui had ge zweefdJ, maar oveniaJls den! zeepbel telkens weder uiteengespat Was dooi- den smartelijf- ken zucht, opgeweld uit een gemoed, dat miaar al te zeer doordrongen was vaui het. besef van eigen onwaardigheid. Was het mogelijk, dat hij, de belichaming van jeugdige kracht cu manlijke schoonheid zulk een onbe schaafd, onontwikkeld, loei ijk en onibetee- kenend schepseltje als zij was, tot vrouw be geerde? Is dat niet de stemming, waarin elke fijngevoelige, waarlijk edele vrouw luistert naar do liefdesverklaring van den man, dl om zij in 't geheim aanbidt? Zijn niet eenvoud! en nederigheid do hoofdkenmerken Vam een verheven karakter, evengoed als van talent? Een waarachtig groot man is nooit, verwaand of opgeblazen. Een vrouw, die zich op grand van haar natuurlijke gaveai gerechtigd acht. met een zekere min achting op haar .mede-zustere n neer te zien, zal als priesteres van den huise- 1 ijken .haaird niet veel waard zijn. Hoe meer amen beteekent op zedelijk cm ver standelijk gebied, des te nederiger dunk zal mem aangaande zichzelf .koestoren. De arme Eveline was danj ook Zoozeer overweltuigct door die edelmoedigheid van haar neef, dat haar oogen val tranen sprongen en. zij' niet in staat was een woord' tc uiten. „Wil je geen ja zeggen?" fluisterde Will, terwijl hij zijn arm, om haar sladke leest sloeg, „of heb je mij niet lief genoeg?" „Niet lief genoeg? O, Will, lieve, lieve Will, dat weet je wel boter dat moot je wel al lang begrepen hebben. Maar bon je er zeker van, dat jo met mij gelukkig zult rijn V' „Daar ben ik zeker van! Jo ziet mij. hoop ik, toch niet aan viaor een van dlie mannen, welke in de eerste plaats van eem vrouw ver langen, diat zij er Idof uitaiet? Dat is goed en wel voor eem bepaald, slag van luid'jes, maar zoo aubeteekenend ben ik gelukkig u/iet. Het zou mij in 't geheel niet bevallen, als mijn vrouw er een stoet van aanbidders op na hield. Neem, neen, het is de bestemming der vrouw, om zich nuttig te maken; zij moet opgaan in haar man en kinderen, de belan gen van haar huishouden flink behartigen en geluk en zegen oan ach heen verspreiden. Niemand zon mij ooit zoo uitstekend kun nen verzorgen als jij, Eva' Dit voel ik hoe langer hoe duidelijker. Zoodra mijn midde len mij veroorloven, een eigen huishouden op te zetten, mjoet jij mi ju lieve wijfje wor den. Geloof je ook niet, dat wij samen een recht gelukkig, genoegelijlk leventje zuillen leiden Keer je gezicht eens naar mij toto, Eva er is geen sterveling, die ons be spiedt en geef mij, een leus, oan ons ver band te bekrachtigen." Wat was. het, dat het eenjvoudlige, door en door oprechte meisje schier onbewust miste, zelfs terwijl hot innemend gelaat van. liaar jeugdigen minnaar het hare aanraakte? In zijn gionzenillooae zelfzucht, en. ijdelhead was Will Cairyll er zoo zeker van, dat zij>n aan zoek hoogst verecrcndi voor haar moest zijn, ondanks do geenszins vleiende bewoordingen, waarin hij het had gekleed, dat hij een der onfeilbaarste middelen], oan toegang te ver krijgen tot het hart oener vronw, over liet hooM! had gezien. Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1