S#. 173. 3d' Jaargang. Dinsdag 22 December 1903. BUITENLAND. FEUILLETON. Rozenheuvel. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden toot Amersfoort f 1.35. Idem franco per post Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentidn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnutnmer 66. PRIJS DER AÜVEBTENTL&N Van 1—regels 2*75* Elke regel meerttlft* Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bftdrtff bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bfpe oironlaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvtaag toegezonden. Aan hendie met I Jan. a. s. op dit blad inteekenen, wor den de nummers die gedu rende de maand December nog zullen verschijnenKOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzicht. In het uiterste Oosten. Het lang verwachte antwoord van Rusland op de nota. die het standpunt van de Japan- sohe regeering aangeeft, heeft, nu het eindc- lijik in Tokio ontvangen is, geen kalmeeren den invloed uitgeoefend. Integendeel de on gerustheid is er door verergerd. Het regent berichten uit Engelsche en Amerikaansche bron, die wijzen op storm. Dergelijke alar- mcerendo tijdingen hebben wij reeds meer gehad en wij rijn er aan gewend ze met- een kritisch oog te bekijken Wanneer men dat doet, dan kan men de vrees voor onmiddel lijk oorlogsgevaar terstond ter zijde stellen Zoover is liet gelukkig nog niet. Men ziet dat uit die berichten zelf. In New-York zijn bankiers van Japansche zijde gepolst over eene leening, die voor oorlogsdoeleinden be stemd zou zijn; maar deze geldmannen zijn daarvoor niet te vinden geweest In Tientsin heeft het gerucht geloopen, dat Japan een ultimatum aan Rusland had gezonden, maar het gerucht, is dadelijk tegengesproken. Die tegenspraak wordt nog eens herhaald in het heden onder de telegrammen opgenomen be richt over de samenkomst, die de Japansche minister en de Russische gezant te Tokio hebben gehad en waarin den vertegenwoor diger van de Russische regeeriug is medege deeld wat Japan op Rusland's laatste nota te zeggen ad De Japansche gezant te Londen, die steeds zijn best doet om de verontruste gemoedoren tot bedaren te brengen, heeft aan zijn consul to Liverpool geseind ,,Het bericht van de oor logsverklaring is geheel ongegrond. Stel de vragers gerust." Het beste middel tot gerust stelling van de openbare meening zou zijn de openbaarmaking van de Japansche nota en van het antwoord daarop van Rusland. Als men het rechte wist van die onderhande lingen. dan zou misschien blijken, dat vele schrikbeelden, die men zich nu maakt, niet bestaan. In ieder geval zou men dan zeker heid hebben, en dat was altijd te verkiezen boven de nu hcerschende onzekerheid. Al aar bij gebreke van den tekst der nota's moet men ziel» tevreden stellen met wat meer of minder goed ingelichte berichtgevers er van weten to vertellen. Wij hebben medegedeeld wat een corres pondent van de Köln. Zt-g daarover heeft vernomen uit eene Russische bron, ..die goed ingelicht zou moeten zijn Het schijnt, dat dio inlichtingen nogal veitrouwd worden: do Nordd AAlg. Zeitung neemt ze over iu haar wekelijksch overzicht. Zij komen hierop neer, dat Japan verlangt, dat Rusland Korea onvoorwaardelijk zal erkennen als alleen tot Japan's belangensfeer behoorendc. Japan maakt voor zich aanspraak op volledige com- merrieole en politieke vrijheid in Korea, maar is bereid de bestaande handelsverdra gen tusschen Rusland en Korea te erkennen en in do toekomst aan Rusland alle handels rechten too te staan, die aau andeic vreemde staten zullen worden verleend Rusland is bereid een protectoraat van Japan over Ko rea te erkennen, maar verlangt voor zich on beperkte handelsvrijheid in Korea en de op richting van versterkte militaire steunpun ten tc Masamjibo en te Mokpho. Dit is door Japan beslist geweigerd en ten aanzien van de onbeperkte handelsvrijheid beeft het te genvoorstellen gedaan, die deze illusoir zou den maken. Rusland blijft daarom den eisch van onbeperkte handelsvrijheid handhaven en verlangt minstens één militair steunpunt in Masampho tot bescherming van de ver binding zijner schepen tusschen Wladiwostok en Port Arthur. Zoo zon nu de stand van de onderhande lingen zijn. Wat de vraag betreft, of men "t op oorlog zal laten aankomen, daarover ri men t in de Russische rcgecringskringcn oneens, volgens dezen berichtgever Do stad houder. admiraal Alcccejow, is beslist tegch de erkenning van het Japansche protectoraat over Korea. Grootvorst Alexander Michailo- witsch is tegen den oorlog, omdat Rusland voor een oorlog ter zee In die verre gewesten niet voldoende is toegerust staatssecretaris Bcsobrasow staat krachtig ecu beroep op de wapenen voordo Keizer zelf is tegen den oorlog, zoolang dat met de eer en het aanzien van Rusland is te vereenigengraaf Lamsdorff hoopt nog op ccue schikking. Het is er dus nog ver van daan. dal in Rusland do partij, die op den oorlog aanstuurt, 't zou gewonnen hebben, en ook in Japan is van de beraadslagingen van den „raad der oudsten" geen definitieve beslissing over oorlog of vrede to verwachten. Eerder is aan te nemen, dat de onderhande lingen verder zullen worden voortgezet in de hoop, een voor beide partijen bevredigend vergelijk te zullen krijgen Den zelfden toon ademt ook eene mededeo ling van de Central News Agency, die offi cieel is ingelicht, dat do thans aanhangige onderhandelingen tusschen Japan en Rusland een normalen loop volgen, en daaraan toe voegt „Het. feit, dat er gewichtige onder handelingen in gang zijn, moest niet worden opgevat als eene aanwijzing, dat de oorlog voor de deur staat tusschen de beide staten Eerst wanneer de onderhandelingen tusschen Rusland en Japan zullen zijn afgebroken, kan de toestand in het verre Oosten ge re kond worden een ernstig aanzien to hebben gekregen Tevens is de. toestand dat moet worden erkend een van uiterst teeren aard; maai- wij zijn verzekerd, dat er tot dusver niets gebeurd is tusschen de beid© landen, wat niet door diplomatieke middelen kan worden geregeld." De Xordd. A lig. Zeitung, die als een on partijdige derde den toestand beziet, geeft haren indruk aldus weer „Wanneer de aan wijzingen niet bedriegen, dan wordt de toe stand in Londen ook buiten de kringen van do pers tegenwoordig ernstiger beoordeeld. Ifoe dwaas overigens de verzinsels van som mige Engelsche organen zijn, zooals de Mor ning Post cn de Daily Telegraph, volgens welke Duitscblnnd er naar streeft Rusland aan te stoken tot een oorlog met Japan, even weinig gegrond is de hier en daar opkomende meening, dat de Engelsche regeering een oor log-conflict tusschen do beide Oost-Aziatische staten wenscht. Ock wanneer Engeland niet- betrokken wcr'd in zulk een conflict van Rus land met het zooveel zwakkere Japan, dan zouden er toestanden kunnen ontstaan, dio Engeland niet aangenaam zouden zijn, zoo wel van het. standpunt van gewichtige han delsbelangen als in politiek opzicht. Met der gelijke ontwikkelingen als onafwijsbare ge beurtenissen te rekenen, daartoe schijnt ons intusschcn ook nu nog, ondanks de ongetwij feld aanwezige spanning, geen noodzaak aan wezig te zijn. Diplomatieke spanningen van nog veel acuter aard hebben reeds op diplo- matieken weg hunne oplossing gevonden, zoo dat op het tegenwoordige tijdstip de1 hoop op handhaving van den vrede niet behoeft te worden prijsgegeven." Het syndikaat der bakkersgezellen te Pa rijs hoeft eene groote vergadering gehouden in de Arbeidsbeurs. Een afgevaardigde van het syndikaat der metaalbewerkers kwam verzekeren, dat do bakkersgezellen op hun steun konden rekenen. Do bakkers hebben stellig mandaat gege ven aan het syndikaat. de staking, zoo noo- dig, uit te schrijven. De algemeen© staking zal vermoedelijk in den nacht vóór Kerst mis uitbreken, zoodat Parijs tijdens de Kerstdagen geen brood zal hebben. Men heeft, maatregelen genomen om in geval van staking door do bakkersgezellen te zorgen dat de militairen de stakers zul len vervangen. Men zal er evenwel niet genoeg hebben, daar de staking waarschijnlijk in alle groot.© steden zal uitbarsten. Er is een middel, zegt het syndicaat, om de staking te verhinde- res, d. i. dat minister-president. Combes bij decreet de verhuurkantoren afschaft, welke ook bij decreet zijn ingesteld- Engeland. De Londensche correspondent van den Berl. Lok. Anz. vernam bij onderzoek in Lon densche marinekringen, dat do actieve offi cieren op Britsche oorlogschepen in Engel sche havens thans geen verlof meer to het veriatcn hunner schepen bekomen. D scheepscommandanten nebben bevel ontvan gen, hunno schepen dag en nacht gereed te houden. De mobüisatie-order wordt ieder oogenblik verwacht. Verscheidene Engelsche legerofficieren moeten reeds van het minis terie van oorlog bevel tot onmiddolijk ver trek naar Japan ontvangen hebben, om. naar het heet, bij het Japansche leger gedetacheen t© worden. Een bericht uit Londen meldt, dat de Japansche legatie uit alle deelen van En geland honderden aanbiedingen ontvangt om iu geval oen oorlog met Rusland mede ten strijde te kunnen trekken. Gepcnsion- neerde matrozen, doktoren en ook burgers verklaren zich bereid, zich naar Japan in tc schepen. Het aantal aanbiedingen ver meerdei t dagelijks I)p legatie moet echter weigeren omdat de Japansche wet verbiedt, vreemdelingen in actieven dieust te nemen Het tarief van verzekering bij de Lloyd is in de laatste 24 uren vijftig procent ge stegen. Ouder „Oost.-A*ië". hebben we voor een deel ook de stemming der Engelsche bladen aangaande den ernstigen toe-stand in hot Verre Oosten medegedeeld. Hoe groot de opgewondlenheid en nerveuse gevoeligheid te Londen is, blijkt wel het duidelijkst uit eene correspondentie in de Köln. Ztg. uit Londen dd gisteren, waarin de correspon dentie uit Petersburg aan genoemd blad en de meening van do Londensche bladen daar omtrent wordt medegedeeld. Bedoelde cor respondentie wordt niet alleen veel besproken, zegt de correspondent, maar zij wordt door opgewonden correspondenten en in hoofdar tikelen bijna als eene poging tot ophitsing voorgesteld, hoewel de Daily Telegraph een dergelijk telegram van zijn Petersburgschon correspondent bevatte, waaraan niemand iets op te merken vindt. De Morning Post meent, dat wanneer de beschouwing van de Köln. Ztg. juist is, Japan dan hot boste zou doen. om. zoodra het zich tot een oorlog gereed acht, zijne rechten op Korea te doen gel den. Rusland zou niet kunnen beweren, dat het een of het ander, dat Japan in Korea ondernam, eene tot hem gerichte dreiging was. In ieder geval moet Engeland zich op alle mogelijkheiden voorbereid houden Deze opgewondenheid geeft ook aanleiding, dat men hier in vele opzichten aanstoot vindt in de verklaring van den Kei zer te Hannover, dat het Duitsche le gioen en Bliichners tijdige verschijning het Britsche leger bij Waterloo voor vernie tiging zou 'nebben bewaard Zi: wordt ah eene overdrijving van het Duitsche aandeel in de overwinning opgevat en gedeeltelijk in opgewonden toon afgewezen Wellingtons voorzichtig gereserveerde mededeelingen over den slag en generaal Cliesneys „Waterloo Lectures", zijn, zegt meergenoemde corres pondent.. den opgewonden epigonen natuur lijk alleen bij name bekend. Rusland. De Russische telegraaf-agentuur deelt het vonnis mede, dat is geveld in het. proces wegens de Jodenvervolgingen te Kischinew. Twee beklaagden. Gretschin en Maros juk, die vervolgd werden wegens moord, werden veroordeeld tot 7 en 5 jaren dwangarbeid. Twee en twintig andere beschuldigden wer den voor één tot twee jaren ingedeeld bij eene strafcompagnie een kroeg zes maanden gevangenisstraftwaalf werden vrijgespro ken. De civielrechtelijke vorderingen, die in 48 gevallen waren ingesteld, bloven ge heel buiten aanmerking. De veroordeelden werden tevens tot. beta ling der kosten van het proces veroordeeld. Turkije. Hot. Alexandrctta-incidcnt is, blijkens een Havas bericht, uit Konstantinopd, reeds ten ganoege van de Amerikaansche regeering opgelost de Parte heeft beloofd dat den Amcrikaaoschcn vice-consul verontschuldi gingen aangeboden zullen worden Brltsch-lndië. Lord Kitchener, die zooals men zich herinnert onlangs bij een val van zijn paard zijn been gebroken heeftis thans weer zoover hersteld, dat. hij vandaag te Calcutta wordt verwacht. Oost-Azië. Volgens een te Londen ontvanger, telegram is er geen verandering m don toestand in het Verre Oord.cn gekomenhij' blijft cri- tiek. Japan, dat Ruslands antwoord niet heeft geaccepteerd, zal thans het verzoek doen, de laatste voorstellen nog eens in over weging te nemen. Indien dit wordt toege staan, dan kan het zijn. dat tusschen de bei de regeeringen verdere onderhandelingen zul len worden gevoerd. Gisteren middag hadden de Russische gezant baron Rosen en de minister van buitenlandsche zaken eene conferentie in het gebouw wan de Russische legatie te Tokio. Barou Rosen is voldoende hersteld om weer aan de onderhandelingen deel te nemen, of schoon hij nog aan zijn huis gebonden is. Minister Komura overhandigde den gezant het antwoord van Japan op de jongste me dedeelingen der Russische Regecsring. Hetl antwoord is niet in den vorm van een ulti matum gesteld; hot bericht uit Tientsin daaromtrent was ong rond. Het bevat het verzoek om sommige puuen in de Russische mededeelingen, waaraan bijzonder-- betec-ka nis wordt gehecht, nog eens nader te over wegen. Zestig genie-officieren zija uaar Korea ge zonden om de burgerlijke technici tc vervan gen, die tot dusver daar bij de Japansche telegraaflijnen werkzaam waren. Officieel wordt verklaard, dat do uitzending der mili- taiie ingenieurs geen militaire bet eekenis heeft. Do Telegraph verneeant uit Nagasaki D eregeering heeft kenbaar gemaakt, dat zij alle droogdokken wil requireeren, om door de vloot te worden gebruikt. Men is er reeds mee begonnen, de oorlogschepen ieder op hunne beurt te laten dokken om te worden schoon gemaakt. De Londensche bladen zien algemeen den ernst van den toestand'in het Verre Oosten in, en ook de mogelijkheid, dat Groot- Brittanme in een Russisch-Japanschen oor log zou kunnen worien gewikkeld. De Daily Chronicle zegt, dat Rusland besloten schijnt te zijn om Japan tot eene oorlogsverklaring t? prikkelen. Do Morning Post meent, dat Engeland op alle mogelijkheden voorbereid moet zijn, daar een Russisch-Japanschen oor log voor Engeland ecu ernstige verantwoor delijkheid zal hebben. Do Daily Tehgraph is van gt-voe'tm dat de oorlog niet voor liet voorjaar za,l uitbar sten. China. Do gisteren te Marseille ontvangen Chi- ucesche bladen bevestigen door hun inhoud de vijandige houding van de Chineeoen te gen de Russen. Inmiddels erkennen de bla den ook de verbetering door de Russen in vele opzichteu in den toestand dor Chlnee- sche bevolking in vele opzichten gebracht. Een censor zou aan het Chinecsohe hof heb ben verzocht, om te gelasten dat. den solda ten de staarten worden afgesneden, opdat wanneer zij in geval van een oorlog van Ja- pan met Rusland aan de zijde der Japanners zouden strijden, zij zoo licht niet worden her kend. Allerlei. vDe bakkersgezellen te Par ij a hebben besloten het werk te staken. Het tijdstip voor het begin van do staking is nog niet vastgesteld. Ook in audero FVansche steden maakt zich in den laatsten tijd eene ijverige loonsbeweging onder de bakersgezel Ion bemerkbaar. v Aanslag op Max Nordau. De Zionisten gaven Zaterdagavond te Parijs een bal. dat, zocils gemeld, ook werd bijgewoond door don bekenden Duitschen schrijver Max Nordau. Hij stond met ecnige vrienden te praten, toen een jongmensch hem naderde ca een revolver op hem richtte. Vrienden van Max Nordau zagen d< beweging cu kon den liet wapen doen afwijken Een kogel vloog dioht langs het. hoofd van Max Nordau. Een tweed© kogel trof een 20-jarig joog- uieusch in het been. Uil het Engelsch 59 va* FLORENCE MARRY AT. „Acht ge het werkelijk mogelijk, dat een vrouwenhart zóó lang het beeld kan bewaren van den man. die eenmaal de cereplaats daarin besloeg? Tien of elf .jaar is toch een heele tijd! merkte mijnheer Lyle aan. ,Ik geloof wel, dat Eveline hiertoe in staat is. 'Zij is niet als de meeste andere vrouwen. Bovendien beeft zij het mij giste ren zelr gezegd. Toen ik haar over jou sprak en haar vertelde, hoe gelukkig ik was, werd d« herinnering aau WiJl opnieuw bij haar levendig Zij hreft mij de gobeele .eschiedc- nis medegedeeld". „Als hij ooit terug mocht komen, treft hij; het bizonder", hernam Jasper Lyle, waar na hij van de sofa opstond en de kamer uit ging. Eenige oogenblkkcn later kwam hij terug met een photographieportret in de hand. ..Kunt go mijl zeggen, wie dat is. Agncs? Hebt ge dén persoon, die hierop is voorge steld, wel eens gerien?" vroeg hij, terwijl hij haar het, portret, overhandigde. Zij hield het onder de gaskroon, om het beter te kunnen bezichtigen. Het stelde een lang opgeschoten jongen van achttien of negentien jaar voor, met een paar levendige oogen, een baardeloos gelaat, en een buiten gewoon jeugdig voorkomen „Neen", antwoordde zij. mot een ontken nend hoofdschudden, nooit". „Weet je dat zeker?' „Ik weet het hetl zeker. Wie is het dan? Woont hij hier in de buurt of heb ik hein ook soms buitenslands ontmoet?' „Hij, is hier in de buurt en je hebt hem ook buitenslands ontmeet", antwoordde hi; en nam haar glimlachend het portret weer af „Het stelt ie onderdar.igen dienaar voor in hoogst eigen persoon". „Jou! riep Ag nes. terwijl zij haar hand begeerig naar de photographie uitstrekte. ..O. Jasper, dat is onmogelijk. Het lijkt in 't geheel niet op je. Laat het. mij nog eens zien". Jasper Lyle hield het echter hoog boven haar bereik. ,.Neen, neen", sprak hij glimlachend, „het is niet waard, dat jc het voor de tweede maal bekijkt. Ik heb het je ma ar eens voor do aardigheid laten zien Een oud vriend van mij. dien ik toevallig in Italië ontmoette, verklaarde, dat ik zoo weinig veranderd was, dat hij mij altijd en overal onmiddellijk her kend zou hebben. En ik vleide mij nogal, dat ik niet meer dezelfde was als jaren ge leden Ik heb jou uitspraak laten doen en ben in alle opzichten bevredigd Ik heb gelijk en mijn vriend heeft ongelijk iets. dat mij buitengewoon veel genoegon doet". „Geef mij dat portret", smeekte Agnes, „och toe. Jasper, ik zou het zoo dolgraag hebben. Ik vind het zoo aardig om te weten, hoe j© er uitzag, lang vóór ik je leerde ken nen. Wil je me eelooven. dat, ik half cnhalf jaloerech ben op de jaren, toen ik nog geen deel van je leven uitmaakte?" „Neen lieveling, dat portret krijg je niet", antwoordde Lyle. ,.Tk heb liever niet, dat het in wezen blijft: het is veel te leeli.ik. Ik begrijp zelf niet. waarom ik het niet al lang gelede» vernietigd heb. Ik zou alles behalve in mijn schik zijn als ik er zóó uitzag als op deze photographie." Hierop volgde een vriendschappelijke kib belpartij tusschen de twee gelievenAgnes Feathcrstone trachtte beurtelings door list of geweld liet portret in haar bezit te kri:- gen. en Jasper Lyle stelde al zijn slimheid in het werk, om te beletten, dat zij "er zich meester van maakte. Eindelijk zag zij zich, haars ondanks, genoodzaakt, den strijd op te geven. „Het is lang niet aardig van je", sprak zij' met een pruilend lipje, terwiü zij groote moeite hart. om haar tranen te weerhouden. „Je hadt dat portret dadelijk aan mij moe ten afstaan, toen ik je zeide. dat ik het. zoo dolgraag zou willen hebben. Eveline heeft de portretten van haar neven --- inzonder heid van Hugh van dat zij kinderen in de lange kleeron""waren af Voor niets ter wereld zou zij die portretten willen missen" „Heeft zij je die portretten wel eens laten aicn?" vroeg Jasper op een toon. die niet van gejaagdheid was vrij te pleiten. ..Neen, niet alle maar de schilderijen in olieverf hangen in de eetkamer. O. Jas per, hoe kunt. ge dat nu doen?" riep zii ver wijtend uit. toen hij het photographiepor- trefc door midden scheurde en dc twee helf ten in den open haard wierp, waarin een helder vuurtje brandde voorzeker geen overbodige weelde op dezen min of meer kil len lente-avond. „En ik heb je uitdrukkelijk gezegd, dat ik het wilde bewaren ..En ik heb je uitdrukkelijk gezegd, dat ik dit liever niet had!" gaf Jasper Lyle ten antwoord. Dit op zichzelf vrij onbetcekenend© voor val scheen, in verband met Eveline's over haast vertrek, voor het verdere gedeelte vau den avond alle gezelligheid van Feathersto- n© Hall verdreven te bobben en vroeger dan anders begaven de verschillende leden van 't gezin zich ter ruste. Zoodra mijnheer Lvle op zijn kamer was gekomen, trok hij aan het >chelkoord. „Heeft mijnheer gescheld?" kwam een dor knechts eenige oogenblik kou later eerbiedig vragen. (Tusschen twee haakjes rij het. ons vergund, tc dezer plaatse de vraag in te laa sehen, waarom knechts en meiden altijd zeg gen heeft mijnheer of mevrouw gescheld? terwijl zij toch opzettelijk de trap naar boven zijn opgeklommen, omdat zij de schel hoor den Deze dwaze geweoaite schijnt nu een maal tot de dienstbodeo-étiquette te behoo- ren.) „Ja", antwoordde Lvle. „Ik had graag, dat je morgen echtend heel vroeg aan mijn kamer deur klopte om een uur of zes. Ik wil voor het ontbijt een flinke wandeling doen." „Beet, mijnheer." hernam do knecht, die met onkreukbare nauwgezetheid aan mijnheer Lyle'» verlangen voldeed en precies op den vast gestolden tijd met de laarzen en 't scheer water voor den aanstaanden schoonzoon van rijri meester kwam aanzetten. Lvle kleedde zich haastig aan en liep op rijn teen en de trap af. Hot was eeu heerlijke lentemorgen de voorlooper van een der eer ste warme dagen in Mei. De geheele natuur prijkte in voorj aars dos. De bloemperken van Featherstonc Hall waren pas aangelegd en ge vuld. De randen waren uit verschillende blad planten samengesteld van allerlei kleur van lichtgroen af tot donkerrood toe. welke een schilderachtige tegenstelling vormden met de witte en roode geraniums, de gele calceolarias en paarse heliotropen, welke 't middengedeel te der perken inname Allee op Featherstoue Hall ademde orde en uvtheid ai'.e® ur«*jg den stempel van weelde maar tevens was het den eigenaar blijkbaar meer om het sihoo- ne dan om het nuttige te doen. Het landgoed vetzwo'g sommen gclds en bracht hoegenaamd niets op. Toch maakte het door rijm keutrigen aanleg op ieder een hoogst aan gen amen indruk en voorzeker niet het- minst op den mandie er thans zijn. blikken over liet weiden. „En dit alle6 is niets, vergeleken bij Rozen heuvel dacht hij, terwijl hij om zich heen keek en de glazen der eerree en broeikassen in do verte in de stralen der morgenzon zag schitteren en het gefluit der stalknechts hoor de. die op het erf achter den stal bezig waren met het roskammen der marden. „Deze plaat* is. volgens mijnheer Feathersrtone, in verge lijking met Rozenheuvel niet veel meer dan een molshoop. En dat prachtige landgoed ia haar eigendom Hoe dwaas van inij. om zoo'n bespottelijke haast te hebben!" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1903 | | pagina 1