BAD BENTHEIM. S.M. PEREL. chir. Pédicnra, LH BOMER Co. Aanbesteding, Openhaar Lager Onderwijs ROK en ZOOM OBERHOF i. TKiir. ADVERTENTIEN. STADSNIEUWS. Nederlandsche Tramweg-Saatschappij. Bet bonwen eeuer School met oiiderwijzerswonitig aldaar. Hoefsmid. Stichtsche Hypotheekbank een onderwijzer met hoofdakte 2e Meid of Meid-Alleen San Rath Dr. A IN DER STROTH Vruchlensappenv Jams, Limonadesiropen Wed C. ROK EN ZOON, 1 \/A r VI M cr 1 1 c i/nnrnr VAI M N LLLt sKUrHL if: 1 S MS|B Grand Hotel Kurhaus. 131996 mannen on 136164 vrouwen. Verder bedroeg de bevolking van de gemeente Utrecht 52965 mannen en 57683 vrouwen, totaal 110.648 Amersfoort, 10.643 m. en 11003 vr., totaal 21.646; Baarn, 3.600 m. en 4.286 vr., totaaJ 7.886; de Bildt, 1.733 m. eu 1.790 vr.. totaal 3.523; Driebergen, 1.790 m en 1.826 vr.. totaal 3.616; Rhenen 3.080 m. en 2737 vr., totaal 5.817; Soest, 2.372 m. en 2.221 vr.. totaal 4.593Veenendaal. 2.830 m. eu 2.936 vr., totaal 5.766; Wijk bij Duurstede. 1.615 in. en 1 549 vr.. totaal 3.164; Zeist, 4.826 in. en 5.311 vr.. totaal 10.137. nBij Kon. besluit van den 10. Septem ber 1903 is het kantoor der registratie en domeinen te. IJsselstein en het kantoor der hypotheken te Utrecht, toegevoegd aan den inspecteur der registratie en domeinen van de 29. divisie, op dien datum te Zeist geves tigd. In verband daarmede is door den minis ter van financiën aan dien inspecteur Utrecht als standplaats aangewezen. Het kantoor is thans gevestigd te Utrecht in de Stationstraat, no. 4. De minister van waterstaat, handel en uijverheid brengt ter kennis van belangheb benden, dat in de maanden Juni en Juli e.k. aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht ge legenheid zal worden gegeven tot het afleg gen van bet natuurkundig examen voor aan staande veeartsen, bedoeld in art. 12 der wet van S Juli 1874 (Staatsblad no. 99.) De dag van aanvang zal nader worden be kend gemaakt. Zij, die tot dat examen wenschen te wor den toegelaten, beliooren zich schriftelijk, mits portvrij., vóór 10 Mei e.k.. aan te mel den bij den directeur van gemelde school. Baar n. De tenoonstelling van teekeniu- gen, vervaardigd door leerlingen van dd Nutsteeke «school, wordt vrij druk bezocht. Vooral de rechtlijnige teekeningen schij nen bijzonder de aaudacht to trekken. Blaricum. Tot meent-meester van den Erfgooiersboud is benoemd de heer H. de Gooij er Kzn. Kaasmarkt te Harmeien. Op initiatief van den heen* M. van Hof heeft zich te Harmeien eene commissie gevormd, tot oprichting van eeu kaasmarkt aldaar. Door die commissie is aan den Raad dier gemeente een verzoekschrift gericht, om op elkeii Maandag der week een vrije kaasmarkt te doen houden en is bereids in de laatstge houden gemeenteraadszitting met algemeene stemmen daartoe besloten. Na goedkeuring van dit besluit door Gede puteerde Staten van Utrecht zal, na vooraf gaande propaganda door genoemde commis sie, de markt een aanvang nemen. Hi Iversum. Het nieuwe gebouw van het St. Annagcsticht is thans voltooid. Het onderwijs voor R. K. meisjes wordt in ver hand hiermede gesplitst in af deelingen voor minvermogenden, tusschenschool en burger school. Elk dezer afdcelingen zal bestaan uit eten bewaarschool en klassen voor lager onderwijs. Nagenoeg alle winkeliers in de Kerk straat te Hilversum zullen aan B. eu W. al daar een adres indienen, naar aanleiding van cie op de twee vorige Zaterdagavonden al daar plaats gehad hebbende colportage met socialistische en anarchistische brochures enz welke colportage relletjes veroorzaak ten. Veonendaal. Woensdagmiddag zijn bij den Elstenschenberg een grooto hoeveelheid jonge dennen verbrand, toebehoorende aan den heer Wieling. Het afgebrande bosch be sloeg een oppervlakte van ongeveer een hec tare. Heden overleed plotseling te 's Gravenhage onze BroederBehuwd- broeder en Oom de IIoogEdelGestrenge Heer JACOB VAN HEULEN, oud-Majoor der Artilleriein den ouder dom van bijna 58 jaar. S. VAN HEULEN. C. A. VAN HEULEN— Schut ©n Kinderen. Amersfoort. 20 April 1904. StAtioBHdaarMlraat 8, Utrecht is dagelijks te consulteeren of to ontbieden Behandeling van Likdoorns, Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pHnloos en ami-Beptiscb. Kassiers en OeicmfgBlouuairs In Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Mnurhuixen 53, belasten sioh met den is- en verkoop tm fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, bet koopen en verkoopen van coupons, bnitas- landsche wisselsvreemd bankpapier «n muntspeciën nemen gelden dépoeito, verschaffen gelegenheid tot het In bewaring geven van waarden in de safe-kastjew banner gepantserde brand- eu inbraakvrije kast, waar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar, verleenen handelscredieten en openen reke- ning-courant met renteberekening, sluiten prolongatiën. Kantoor geopend 9—8 en 7^-8%. Volgens eeu bericht in de N. R. Ct. zou de kolonel, commandant van het 5e regi ment infanterie W. A. T de Meester, be stemd zijn om op te treden als commandant van het regiment grenadiers en jagers. Bij Koninklijk besluit van 18 April 1.1. is aan den heer inr. W. D. Caudri op zijn verzoek eervol ontslag verleend als auditeur bij den Schuttersraad alhier. Die heer J. Dijk slaagde gisteren te Utrecht voor het examen voor vrije- en or- deoefeniugen. De heer L. Sloet-, leer aar aan de Am bachtschool. is op de voordracht geplaatst voor leeraar aan een gelijke inrichting te As sen. Door de kiesvereeniging Amersfoort was gisterenavond oen openbare vergadering belegd in De Arend,,waar de heer Roodhuij- zen, secretaris van de Liberale Unie, als Spre» ker optrad, met het onderwerpSamenwer king". D|e vergadering was maar matig bezocht, hetgeen de voorzitter in ziim sludtingsrede betreurde, en wij gaan liierin volkomen mede. overtuigd als wij zijn. dat zij, die weg bleven, veel hebben gemist. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend met een woord van. wel kom aan den Spreker en, aan het publiek, verkreeg de hleêr Roodhiuijben bet woord. Spr. begint met te zeggen, dat hij hfet van het grootste belang acht, een publieke zaak ook publiek te behandelen. Het geldt hier een zaak, die allen raakt, namelijk de zaak der samonwerking. Het tegenwoordig ministe rie heeft- hieraan zijn ontstaan te danken. Welke zijp de verbonden partijen en welke is de leuze, die de leiders hebben aangeheven om tot die samenwerking te geraken? Aan vankelijk was bet aan dr. Kuyper niet ge lukt, de twee voornaamste fracties, de anti revolutionairen en de katholieken, tot elkaar te brengen, dit stuitte af op het verschil in geloof. Bovendien was dr. Kuyper jaren lang de diemocraat, terwijl de katholieken conservatieven bij uitnemendheid zijn. Toch zij/n ten slotte de twee partijen tot elkaar gekomen. Op welke wijze? De kiezers zijn gelokt, door de leuze, dat het Christelijk geloof in den lande gevaar liep. Dr. K. zelf verklaarde, na de verkiezingen van 1901. dat het Christelijk beginsel had gezegevierd. De christelijke meerderheid was dus ge roepen tot. regeeren en toen de vraag werd gesteld waarover men het samen nu eigen lijk eens was, werd ten antwoord gegeven: „Wij staan op den zelfden wortel des ge- ioofs". Spr. beweert dat deze leus den toets der kritiek niet kan doorstaan. Br rijn voorbeel den te over om te bewijlzen, dat die wortel des geloofs eigenlijk een oneetbare peen ?s geworden. Het bleek reeds bijl de discussies over de eerste begrooting. toen van anti rev zij-de invoering van de doodstraf werd geëischt, waarvan de katholieke minister van justitie niets weten wilde. Volgens de anti- re v. wordt de doodstraf geëischt door de or donnantiën Gods, en de katholieke minis ter, die toch op den zelfden wortel van 't geloof staat, beweert thans dat het van sma keloosheid getuigt, wanneer men op invoe ring van de doodstraf aandringt-. Spr. brengt hier in herinnering, hoe overal het baantje van ibeul als iets verachtelijks wordt be schouwd en dat in Frankrijk de zoon van den beul niet in het leger dient, omdat men wel weet, dat zijn kameraden hem met verach- I t-ing zouden behandelen. In verband hiermede wordt nog aange- haald. hoe in een openbare vergadering een j dominee verklaarde, dat hij desnoods zelf de bij) wel zou ter band namen. Eten ander verschil tusschen mannen, die op den zelfden wortel des geloofs staan, bleek bij de behandeling vaan de gemeentewet, toen de eedsquaest-ie op de proppen kwam. Kuy- per en Lobman waren het- hierover volstrekt niet. eens. In de voorwaardelijke veroordeeling ligt, volgens Spr.'s meening, een volkomen chris telijk beginselDe minister Loeff is er voor stander van, doch de minister zonder por tefeuille, Lohmau, wil er niets van weten. In de gevangenissen worden de menschen niet. verbeterd, dit staat vast-. Door invoe- irng van die voorwaardelijke veroordeeling echter, kunnen velen, die op den verkeerden weg rijn, nog in tijds tot omkeeren worden gebracht. Maar de mannen van den zelfden wortel des geloofs rijn het er niet over eens. Uit veel blijkt- dus, dat de door de coa litie aangeheven leuze een valsehe is ge weest. Spr. aarzelt niet het ministerie van heden het ministerie van de „valschte leuze' te noemen. Ook is de leuze gevaarlijk. In 1798 werd de vrijheid van godsdienst ingevoerd. Sedert dien hebben we twee „ware'' gelooven en bestaat er een partij van ongeloovigen. Bij de onverschilligen wordt huichelarij aange kweekt. Het ministerie munt uit door par tijdigheid bij benoemingen, adres aan de Rijksverzekeringsbank. Daar zaten immers de klerken achter hiutn lessenaars, die met bijbelteksten waren beplakt. Dit stond goed als de hooge oomes binnenkwamen en kon geen kwaad met het oog op eventueele be vordering. Spr. zal over die menschen. niet al te hard oordeeleu, want voor velen is het een strijd, om het- bestaan. Men vraagt tegenwoordig maar al to veel„wat gelooft ge?" eu niet: ,,wat kunt ge?" Spr. zegt. het den heer Goeman Borgesius na, dat wij op die wijze een treurigeu tijd te gehioet gaan. Men mag dan ook gerust spreken van het ministerie van „valsehe en gevaarlijke leuze' Maar de leuze alleen was niet voldoende om de kiezers naar dei stembus tel drijiven. Er werden ook beloften gedaan. Dr. Kuiyper deed twee groote beloften, maar hij verzuim de ze te vervullen. In de Deputatenvergade- ring heette het. dat het onderwijsvraagstuk zou worden opgelost iu den geest van het gewijzigd Unie-rapport. Het spreekt van zelf dat de anti-rev. onderwöjlzers zich) hierdoor zeer verheugd gevoelden. Zij traden dan ook op als een keurbende van verkiezings-agen- tetn, welke aan alle partijen tot voorbeeld kan worden gesteld. Die onderwijzers hebben ellendige tracteinenten, dus spreekt het van zelf, dat rij zich uit eigten belang voor de zaak warm maakten. Maar bun ijver wordt niet beloond, hun hoop niet verwezenlijkt. De heer Lolinnan, dia zoo dicht mogelijk in de Kamer bij dr. Kuyper zit, heeft verklaard dat van de zaak niets kan komen en dan komt er ook niets van. Natuurlijk geeft dit aanleiding tot groote ontevredenheid. De minister van Binnenl. Zaken maakte er zich anet een handigheidje af. Hijl baweerde, dat om het onder wijs-vraagstuk geheel op te los sen, men eerst de Grondwet moest herzien en daarvan kou niets komen. Maar er moest toch iets voor die arme onderwijzers gedaan worden. Alleen wilde de minister waarbor gen van de besturen der christelijke scholen, dat de toegestane gelden ook werkelijk voor het doel zouden gebruikt worden. Natuur lijk moest de schatkist het toelaten. Dit wierd nota bene gezegd, nadat de minister van Fi nanciën even te voren had verklaard, dat er een te kort van 9 millioen was. Met deze lari fari werden de Chr. onderwijzers afge scheept Aan de coalitie partijen is ook beloofd, dat nu aftreding van dit ministerie de Leerplicht wet zou worden ingetrokken. Minister Kuy per baweerde echter, dat hij' er niet toe was overgaan uit beleefdheid tegenover den heer Borgesius, hetgeen spr. moeilijk kan aanne men. Ook is er eeu pensioenwet beloofd voor den werkman. Maar ook hiermee is het ..Zus ter Anna- ziet gij nog niets komen In 1897 was dr. Kuyper voor graanrechten maar hiervan was hij in 1901 bekeerd, omdat liet rijiiii partij zooveel -kwOad had gedaan. Is dit nu inconsequent of niet? Spr. haalt hierbij aan Bet voorbeeld van den neger, die een hooiberg wilde beklimmen. Aan de eene zij3e kan hij er niet opkomen. Toen probeerde hij het aan den anderen kant en bet gelukte. Ziet ge, sprak hij tot rijn ka meraden, dit is consequent. Ik wilde op dein hooiberg en nu ben ik er op. In de pensioen-quaestie had dr. Kuyper op de andere partijen een kleinen voorsprong Hij moest daarvoor het geld aanwijzen. Spr. toont aan, dat op :s ministers tafel wel de tariefwetten liggen, maar dat de tabellen voor de werkmanspensioenen -ontbreken. Dit is on eerlijke politiek. Het geld, dat door de tariefwetten zal wor den opgebracht, zal worden gebruikt tot dek king van het tekort in de schatkist in plaats van voor de pensioenen der arbeiders. En dan belooft men in de antirev. pers nog maar steeds aan de göe-gemeente, dat het wel terecht zal komen. Godin de Beaufort noemt onder de wetten die tot stand zullen komen vóór het einde van de 4-jarige periode, een 3 a 4 tall van de 26 die beloofd rijn, maar daaronder noemt hij niet de pensioenwet. Spr. meent ook een enkel woord te moeten zeggen over de conservatieve fractie, welke het zoogenaamd „rooide" ministerie Bergesd- us-Pierson perse -velde doen verdwijnen. Toch heeft zich dit ministerie nimmer aan klassen strijd schuldig gemaakt, getuige de Leer plichtwet. Het verzet hiertegen van de cleri- cale partijen had een anderen ondergrond. De oppositie tegen die wet was een leus zonder bodem. De antirev. maakten er bezwaar te gen, terwijl die wet hen in 't geheel niet raak te. Zij denken er immers niet over hun kin deren niet naai* school te zenden? Integen deel, zij bouhven zelf scholen, dus was hun oppositie tegen den leerplicht geheel en al misplaatst. De conservatieven hebben in 1901 de clericar l«n geholpen, en dit alleen omdat zij bevreesd waren voor opdri jving der uitgaven tengevol ge van de sociale wetten. Dr. Kin per heeft wel getoond rijn volkje te kennen. L ->«n hij het wijs maakte, dat het geloof gevaar iep. Intusschen begint er een andere stijooming te 'konten. Het kamerlid Staalman heeft do regeering reeds bij de eerste begrooting op liet hart gebonden de kleine luijjden toch' niet te vergeten. Hij heeft blijkbaar voorzien, dat het wel zoo gaan zou. Als eerlijk man heeft hij dè regeering haar tekortkomingen verwe ten, maar nu zegt de rechterzijde dan ook, dat hij niet meer tot de partij behoort. Men doet als Petrus eim zegt „ik ken dien man niet, ik heb hem nooit gezien". Ieder die zich niet onvoorwaardelijk buigt voor den wil van den grooten leider, moet de partij uit. Dit heef£ ook de heer van Munster ondervonden, die iu een protestvergadering in Den Helder onomwonden durfdie verklaren, dat Staalman onrechtvaardig behandeld was. Uit dankbaar heid voor zijn werk, is de heer van Munster met muziek uit het bestuur van zijn kiesver eeniging gezet. Spr. vergelijkt dr. Kuypier bij een eenzamen wandelaar, die met een zrwaren zak op den rug langs den weg loopt. In dien zak ritte onderin de Katholieken, weljvat benauw» maar zij schikken zich; daarop volgen Chr. historische» en bovenin ritten, op eereplaats, de antirevolutionairen. Zij hebbe het wel benauwd in den zak, maar als bet oo al te erg wordt, dan zulten rij er zeker ee) gat in snijden. Wellicht zullen zij zich blo< dend verwonden, als rij er uitrollen, maar z zullen dan toch bevrijd zijn. Door de nala1i§ hedd van de meerderheid, door het onvervuli laten van beloften, door baar conservatismo worden de partijen van links er toe gedron geil, om hun, krachten te besteden, aan te onrverweiping van het ministerie. (Het vervolg morgen.) *-Naar wij vernemen geeft de zangvei cenigiug van de plaatselijke afdoe ling Toonkunst op 10 Med a.s. eon uitvoering. Hen, die zich bij de Maatschappij to Bevordering dor Toonkunst wenschen te sluiten ten einde in de gelegenheid te riji het schitterende driedaagse he muziekfeest bi te wonen, dat te Utrecht in Juni a-s. zal den gehouden ter viering van het 75-jari^ bestaan der Maatschappij, op welk feest o.a do Messias van Handel in de Buurkerk worden ten gchoore gebracht en andere wi ken van beroemde kunstenaars, wordt herin nerd aan de bepaling van het reglement dat men vóór 30 April lid moet worden dor afdecling (contributie f 4.aangezien na f Mei men niet anders tot het lidmaatschap wordt toegellaten dan tegen betaling van f 7.25 aan de feestvierende af deeling. Inlichtingen worden gaarne door den secre taris mr. E. v. Beresteijn, Regentesselaan 9, verstrekt. Gisterenavond gaf de heer Eduard Jacobs met medewerking van mevr. E. Poons van Biener en den heer Napoleon de la Mar een voordracht- eu comedievooratelling in „Amicitia." De zaal was allertreurigst bezet. De voordrachten en de blijspelletjes van mevrouw Poonsvan Biene en de heer Na poleon do la Mar vielen in den amajür van het zeer dankbaar publiek, dat bewees het herhaaldelijk applaus. De heer Jacobs had met zijn geheel öanig genre voordrachten het meeste» succes, hi durft, doch dat is zeker waar, dat hij ziji hoorders tot luisteren dwingt in schijn, door schorst- maar in wezen door werkelijken ernst. Mocht de heer Jacobs hier nog eens optre den dan kunnen wij een bezoek aan zijn voor stelling aanbevelen. Dó voctbalvereeniging U. D. I. geeft morgenavond een uitvoering voor genoodig- den in Amicitia, gevolgd 3oor een baL Bij deze gelegenheid zullen ook de prijzen 1 worden uitgereikt, welke bij de Paaschwed- strijden zijn behaald. In een gecombineerde vergadering van den Amersfoortschen Bestuurdersbond, den Roomsch-Katholieken Volk&bond en Patri monium werd besloten tot stichten van een comité, met het doel steun te verleenen aan de uitgesloten diamantbewerkers te Amster dam. Marktberichten, •V m e r 8 f o o r t22 April. Op de heden gehou den weekmarkt besteedde men voor Zanrtaardappe- bn 2.80 a 3.20. Appelen Peren f a oer H.L., Hoendereieren f 2.70 '3.05 per 100 stuks. Boter 0.95 a 1 10 p#r KG. Kippon 0.90 a 1 40, Kuikens 0.— a 0.Piep kuikens f 0.80 a 1 20, Benden 0.90 a 1.20, Hazen 1 a Wilde konijnen f 0. - a 0.—Tamme konijnen 0.80 a 1.40, per stuk, Duiven 0.60 a '9.70 por paar, Magere Varkens 14 18. Zeugen a 50.— a 70—. Biggeu r 7,a 11.— Aangevoerd waren- H.L. Appelen, 200 H.L. Zandaardappelen9000O stuks Hoendereieren Eendeneieren, 1300 kilo Boter, - «tuks Vee. 20 Magere VarkenB, 400 Biggen en 10 Zeugen. Houders van Obligatiën in de Leeningen der Maatschappij worden beleefd uigenoodigd tot het bijwonen eoner Vergadering op Zaterdag 80 April e. k.des namid dags te 2> 2 nnr, in het Gebouw Mercurius, Noordeinde 33 te 's Gravenhage. Punten ter Behandeling üfededeelingen van het Bestnnr. Toegang tot bovengenoemde vergadering kan slechts worden verleend op vertoon van a. .Een bewijs der Kas-Vereeniging to Am sterdam dor firma R. MEES ZONENte Rotterdam of der firma OPPENIIEIM en VAN TILL, te 's Gravenhagemeldende het aan tal en de nummers der Obligatiënwelke aldaar tot bijwoning der Vergadering is ge deponeerd. b. Een bewijs meldende het aantal en de nummers dor Obligatiënwelke eventueel tijdelijk ouder berusting van Bankiers moch ten zijn. De Obligatiën kunnen worden gedeponeerd van heden af tot den 29 April a. s. op alle werkdagen van des v. m. 10—12 uur. Do Faad van Commissarissen. Utrecht20 Aprii 1904. Het Bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met don Bijbel te Harmeien, zal op VrUü»g 29 April 1901, des namiddags ten 2 ure, in het lokaal van M. VAN HOF, aaubebtedcii Aanwijzing 25 April des nam. 2 uur. Bestek met teekeningen zijn, tegen overma king van f 2.— per stel, verkrijgbaar bij den boekhandelaar J. J. DE RAADT te Harmeien. Nadere inl. verstrekt M. C. KROMMENHOEK, Bouwk. aldaar. Gevraagd oen HoefNinidkueehl uitsluitend voor luxe beslagzelfstandig kunnende werken. Adres C. KRULNoordwalden Haag. te UTRECHT. Aan de openbare school voor gewoon lager onderwjjs der 2® soort Achter Klarenburg te Utrecht (hoofd do Heer J. "W. F. VAN DER HOEVEN)wordt gevraagd op eene aanvangsjaarwedde van f 700. Het bezit der akte voor teekenen strekt tot aanbeveling. De jaarwedde kan klimmen tot f 1100. terwijl voor de akte voor teekenen eene extra toelago van f 50.per jaar wordt genoten. De sollicitatie-stukken worden voor den 4de" Mei a. franco bij den Burgemeester ingewacht. te UTRECHT stelt verkrijgbaar 4 Pandbrieven tot den koers van 99V» 1 4i/i Pandbrieven IOOV4 in stukken van f 1000. f 500.— en f 100.—. Tegen 15 Mei a. h. biedt zich aan eene nette Dienstbodeals 20 jaar. P. G. Van goede getuigen voorzien. Br. 0. 1. R. H. aan CALLENBACH's Boek handel te Nijkerk. Tegen 1 of half Mei wordt gevrangd Dienstbode V' Keukenmeid, van goede getuigen voorzien. Franco brieven odder lett. B. aan den Boekhandel Wed. J. R. VAN ROSSUMUtrecht. Seizoen van 5 Juni. Zwavolbronnen, slijk- en moorbaden, Dou ches, Stoombaden en Koude baden, Massage, Electriciteit, toegepast bij Rheumatiek, Jicht en hare gevolgen, IschiasVerlammingen Huidziekten, Vrouw ziekten. Boschrijke omgevingLuchtherstel- lingsoordElectrische verliehting van alle huizen. Park en Laan. ProHpectnsMeu franco door het Bad- bestuur. van zpn uit de vruchten zelve, zonder toevoeging van schadetyke of onnoodige stoffen, bereid. Hofleveranciers, Alfen a/d Ryn. N. Al lÉÉil Huis van den eersten rangmod. Comfortelectr. verlichtingmatige prijxen. Prespectns franco. Eigenaar: C. FAULMAXNHoflereranoier.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3