X". «85. Jaargang* Maandag 25 April 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem friinoo per post1.75. Afzónderlijke nummers- 0.05. Déze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. WtlO. PRIJS DER ADVERTENTIM Van lrrö rebels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeljge be het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonh'en circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. tot Kennisgeving. SCHIETOEFENINGEN TOT YEBHOOGING YAN 's HANDS- WEKRKRACaT. Ter voldoening aan de aanschrijving van het Departement van Oorlog,, d.d. 19 Maart 1903, lie. Afd. 241, R. M. blz. 446, zal gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus, van 12 tot ongeveer 5 uur namiddag, op een of meer schietbanen op de Leusderheide, eiken Zater dag gelegenheid zijn om zich te oefenen in het schieten met het geweer model '95. Hieraan kunnen deelnemen le. 'Kaderreservisten met verlof2e. mili ciens met verlof3e. Alle mannelijke ingezete nen van 16 tot 24 jarigen leeftijd, die niet in het leger onder de wapenen zijn. onder beding evenwel, dat zij die niet als militair hebben ge diend, om tot de oefening te kunnen worden toegelaten, moeten deelnemen of met gunstige» uitslag deelgenomen hebben aan het Voorberei dend; Militair onderricht4e. de mannelijke in gezetenen van 1624 jarigen leeftijd die een be wijs kunnen overleggen, afgegeven door den (betrokken officier-onderwijzer, waaruit blijkt dat zij met vrucht het voorbereidend schietonder- richt hebben doorloopen. Zij, die aan bovenvermelde oefeningen wen- schen deel te nemen, kunnen zich daartoe van 7 Mei af iederen Zaterdag aanmelden, op de uren hierboven genoemd, bij een der officieren op de schietbaan of schietbanen aanwezig, voor zien van de bewijsstukken, waaruit blijkt, dat zij gerechtigd zijn aan de schietoefeningen deel te nemen. Aan hen, die zonder kennisgeving of zonder bepaalde redenen meer dan driemaal achtereen zijn weggebleven of die zich misdragen, kan het verder deelnemen aan de oefeningen worden ont zegd. Aan het einde van het schietjaar zal er een schietwedstrijd worden gehouden, waaraan al leen kan worden deelgenomen door hen, die aan van het aantal gehouden oefeningen hebben deelgenomen. Deze schietoefeningen, die van groote waaTde zijn voor de weerkracht van het land, worden in de belangstelling der tot de oefening gerechtig den ten zeerste aanbevolen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in den vervolge, bij de uitreiking van een der be wijzen van militaire bekwaamheid en (of) lichame lijke geoefendheid bedoeld in de beschikking van het D. v. O. dd. 23 Juli 1902 II Afd. nö. 90 en o.a. gewijzigd hij de beschikking van 26 Juni 1903 II Afd. no. 168 in het bijzonder op de geoefendheid in het schieten zal worden gelet. Jongelieden', die aan de daarvoor gestelde ei- schen niet voldoen en die te geschikter plaatse aan vorenbedoelde schietoefeningen hadden kun nen. deelnemenzal tekortkoming in het vol doen aan de voor schietvaardigheid gestelde ei- schen, van het eventueel verkrijgen van de hier- voren bedoelde bewijzen' uitsluiten. Nadere inlichtingen zijn desgewenscht te be komen ten. bnreele van den Kolonel Comman dant van het 5e. regiment Infanterie te Amers foort. Amersfoort, 'April 1904. De Kolonel, Commandant van het 5e. reg. Inf. w.g.) W. DE MEESTER. Politiek Overzicht. President Loubet te Rome. Gisteren is de president der Franschc re publiek te Rome aangekomen, waar hij deze week vertoeft als gast van den Koning van Italië. Toen hij zich Zaterdagmorgen met den jminister van 'buiten 1 a ndsch© zaken op gaf om het bezoek te beantwoorden, Ihet Italiaansche Koningspaar verleden ar aan Parijs heeft gebracht, deden de kter-president en de overige ministers an het station uitgeleide. Zoo kwam terstond bij het begin het officieele karakter van deze reis uit. Een bijzonder politiek doel behoeft achter do reis niet te worden gezocht. Zij opent niet een nieuw tijdperk, maar is een uit vloeisel van de binnen- en buitenla-ndsche po litiek, die sedeTt jaren door de beide landen gevolgd wordt. Het tot stand komen van een handelsverdrag na een langen tarievenstrijd leidde nu vijf jaren geleden deze politiek in, en de huldiging, die het Italiaansche Middel- landsche zee-eskader destijds den Fran- schen president te Toulon bracht, was de uiterlijke aanwijzing van de toena dering, waarop de bezoeken van Ko ning Victor Emanuel HI aan Parijs en van president Loubet aan Rome de kroon zetten. Op liet handelsverdrag zijn gevolgd de regeling, waarbij de wedorzij'dsche belan gensferen in Afrika zijn bepaald, en het ar bitrageverdrag; op economisch gebied is de toenadering nog in den laatste» tijd uitge drukt in het verdrag tot. werklieden-bescher ming en in de overeenkomst, nopens het aanleggen van een spoorweg van Nice naar Cuneo. Dit laatste verdrag ruimt de bezwaren uit den weg, die tot dusver om overwegingen van militairen aard de vervulling van, een dringenden wensoh der grensbewoners in don weg stonden. Het andere verdrag geeft aan de Italiaansche werklieden in Frankrijk en aan de Fransche werklieden in Italië hetzelf de recht om gebruik te maken van de staats- spaarbank en van de kasseu tot verzekering tegen ouderdom en invaliditeit; de kassen van de beide landen verrekenen wederkeerig de gestorte bedragen, zoodat ieder werkman, wanneer hij in zijn land is teruggekeerd, in het volle bezit blijft van zijn kapitaal en van zijne rechten. Het zijn niet enkel de hoogste overheids personen, die bij dit bezoek betrokken zijn, Aan beide zijden neemt het volk er aan deel. Zoo zijn te Rome aangekomen vertegenwoor digers van de Kamers van koophandel te Pa rijs, Lyon, Marseille en Bordeaux en met hen vertegenwoordigen driehonderd heeren, met een bijzonderen trein uit Parijs aange komen, den Franschen handel. En van de deelneming aan Italiaansche zijde getuigt een oorrespondent van de Temps, dat men nog nooit, naast het met zorg geregelde be schik van de officieele ontvangst het par ticulier initiatief zoo algemeen en uit eigen aandrift te voorschijn heeft zien komen. ,,Uit alle provinciën van het koninkrijk vertrok ken naar Rome dolegatiën van genootschap pen cn vereenigingen. Om Frankrijk te ont vangen, zal Rome te Rome zijn en Italië zal cr eveneens zijn." De Fransche pers heeft- over 't algemeen het hoofd van den staat bij zijn vertrek naar Rome hare beste wenschen meegegeven. Zelfs organen van de rechterzijde, zooals de Figaro, drukken hunne ingenomenheid uit over de met een bondgenootschap gelijkwaardige vriendschapsbetrekkingen, die tusschen Frankrijk en Italië bestaan. Maar er doen zich ook andere stemmen hooren. Bitter klin ken de woorden van de Vérité, die de reis naar Rome noemt eane gobeurtenis, die het katholieke geweten doodelijk bcleedigen zal en beter dan alle wetsontwerpen de ophef fing van het concordaat zal voorbereiden. De republiek wil don paus vernederende heer Loubet brengt voor Pius X de verloochening en minachting, voor Victor Emanuel de ge- lukwenschen vau de leeken-republiek. In tegenstelling hiermede schrijft de cor respondent van de Vossischo Zt-g. te Rome, dat in de geestdrift, waarmee de Italianen don president der Fransche republiek ont vangen, hunne dankbaarheid tot uiting kamt voor het blijk van waardeering, dat de pre sident van de Fransche republiek brengt aan hunne kerkelijke politiek, door bij zijn be zoek aan Rome het Vaticaan te ignoreoren Dat is voor hen het bewijs, dat het pausdom, de onverzoenlijke vijand van de door Rome's verheffing tot hoofdstad van Italië bezegelde nationale eenheid, bij de oudste dochter der kerk" op geen steun heeft te rekenen. Wat hiervan zij. het is niet de minst op merkelijke oijzonderheid van dit bezoek, dat president Louibet, in strijd met het algemeen bekende gezegde, 't er op toelegt den paus te Rome niet to zien. Duitschland. De Middellandscho aee-reis van den Duit- schen Keizer is ten einde. Voor de terug reis, is in plaats van den veel langere» weg over Genua, de belangrijk kortere route over Venetië gekozen. Te Baai leidde de Keizer gisteren do godsdienstoefening aan boord van de „Hohenzoltern.Daarna ontving Z. M. ■do vertegenwoordigers van de Duitsche ko lonie. Des avonds vertrok de Keizer naar Venetië. In Venetië staat een extra-trein klaar, die Z M via Schlettstadt naar Karls ruhe zal brengen, waar de Keizer eenige da gen zal vertoeven. Frankrijk. Do Raad van State heeft, overeenkomstig de meening der regcering, beslist dat de aartsbisschoppen van Parijs, Lyon en Tou louse zich aan ambtsmisbruik schuldig ge maakt hebben, door hun brieven aan presi dent Loubet, waarin zij verzet aanteekenen tegen het ontnemen aan de congregatiën van het recht tot het geven van onderwijs. Deze beslissing van den Raad van State draagt het karakter van eene openlijke berisping. Voor den krijgsraad van Nantes hebben vier officieren terecht gestaan, aio bij de sluiting van het klooste;- van Ploermel !- gerden de troepen te commandeeren. Zij wer den, O- jat zij den dienst verlaten hadden, tot vier maanden gevangenisstraf veroor deeld. Me krijgsraad had met 4 tegen 3 stem men beslist, dat zij zich aan weigering van de gehoorzaamheid hadden schuldig gemaakt, maar om daarvoor te kunnen veroordeelen, zouden vijf stemmen uoodig geweest zijn. Italië. President Loubet kwam gisteren om vior uur 's namiddags te Rome aan. De Koning vau Italië en de president omhelsden el kaai en schuddeai elkaar harte1 ijk de hand. In de straten was het stampvol. De giheele stad prijkt in vlaggen. De koninklijke stoet kwam te vier uur op het Exedra-pleiu. De burgemeester van Rome las een adres van verwelkoming voor. Presi dent Loubet dankte namens het Fransche volk voor de schitterende ontvangst hem be reid. De menigte slaakte uitbundige juich kreten. terwijl de troepen het geweer pre senteerden. Op het Quirinaal-plein stond een dicht op eengepakte menigte. Toen de stoet het plein opreed, verscheen de Koningin op het mid delste balkon. De gasten betraden te kwart over vier het paleis President Loubet word aan den voet van de eere-trap ontvangen door den prefect, van het paleis, die hem bracht naar een salon, waar de Koningin wachtte. De ontmoeting tusschen der» president en de Koningin was buitengewoon hartelijk. De menigte die niet te tellen was, op het Quirinaal-plein bracht eon grootschc hulde betuiging. De Koning, de Koningin cn pre sident Loubet versohenen op het balkan, waai de president de menigte dank bracht. Het Italiaansche eskader, dat zal deelne men aan de vlootrevue van 29 dezer, is reeds in de buurt van Napels aangekomen het heeft het anker laten vallen in de buurt van Caracciolo. Het Fransche eskader komt mor gen namiddag. Vier torpedobooten zullen dit eskader tegemoet gaan om de aan de Fransche eskaders toegevoegde officieren oyer te brengenzoodra dit eskader de stad heeft begroeit, zal het Italiaansche eskader salvo's lossen om den commandant van het Fransche eskader te begroeten. Des avonds zullen de beide eekaders de stad verlichten met zoeklichten. Wanneer de Marseillaise Napels zal ver laten met president Loubet aan boord, zul len de pantserschepen Sicilia en Sardegna en de kruisers Varese. Garibaldi, Agordat, Coatit en twee afdeelingen tropedobooten met het Fransche eskader vertrekken en aan den president een céregeleide te geven. Hongarije Het einde van de spoorwegstaking is nu toch verkregen. Het stakings-comité van de spoorwegbeambten heeft eergistor verklaard, dat de stakers de voorwaarden van de logee- liug aannemen en bereid zijn bet werk le sfond te hervatten. Rusland. De .Economiste Europeen bericht onder alle voorbehoud, dat er in Petersburg onder handelingen gevoerd worden tusschen de Rus sische regeering en de aanzienlijkste Parijsche credietinstellingen tot het sluiten van ccue leening. Men gelooft, dat deze financieele operatie, waarvan het bedrag zou zijn 800 mi.iioen francs, in vijf percents in vier jaren aflosbare schatkistbiljetten tegen 98 pet. zal ge :hieden Volgens de Neue Freie Presse is de opera- itot stand gekomen. De schatkistbiljetten zullen driejarig zijnzij zullen voorloopig niet in openbare inschrijving komen, maar onder de leden en consorten der Parijsche haute ban que te Berlijn, Parijs en Amster dam verdeeld worden. Volgens een bericht uit Parijs aan de Dai ly Mail, heeft de Russische regeering de re gelingen voor eene lecning van 50 millioen p. st. daar ten einde gebracht. De voor naamste tusschenpersoon is het Crédit lyon- nais, maar de juiste bepalingen zijn nog met bekend. Servië. Na de terugkomst van den Koning van fcijHe reis door het- land, is de ukase eindelijk uitgevaardigd, waarbij kolonel Damian Popo- vitsch en de andere officieren, die betrokken zijn geweest in den koningsmoord, als adju danten en ordonnans-officieren vervangen zijn. De camarilla der samenzweerders heeft dus het paleis verlaten. Nadat dit was ge schied en hunne opvolgers waren geïnsta1- leerd, hebben de vreemde gezouten zich ter stond aan het paleis vervoegd om zich te laten inschrijven, als voorbode van het aan vragen oener audiëntie aan den Koning in den loop der week. De Turksche gezant, Fethy pacha, die evenals zijn Grieksche ambt genoot Belgrado niet verlaten had, is reeds in audiëntie ontvangen. Wat de andere ukase betreft, die deu koningsmoordenaars uit het leger zou uitslui ten, er zal tijd noodig zijn om den Koning die te laten onderteekenen. Koning Peter blijft-, misschien zijns ondanks, uit zwakheid van karakter in handen van de Masohins en Popowitsohen. Turkije. De correspondent van de Temps te Kon- stantinopel bericht, dat de Turksche regee ring in t geheel aan 1300 Bulgaren amnes tie verleend heeft in de vilajets Monastir, Saloniki, Kossowo en Adrianopel. Van de in Klein-A gië opgesloten veroordeelden, wordt echter nog niet gesproken. Volgens de Bulgaarsche berekeningen behoorde het cij fer der geamnestieerden 4 a 5000 te bedragen. Zuid-Afrika Generaal Botha heeft over het zoogenaam de Boeren-verraad in eene rede te Johannes burg gezegd, dat hij kan verklaren, dat geen enkele burger het plan koesterde eeno revo lutie te veroorzaken. Het was een beleedi- ging te zeggen, dat men op den rand van eene omwenteling was. De Boeren hoopten door hunne vergaderingen de regoering in. de hand te werken. De oorlog in Oost-Azië. Do Czaar heeft geweigerd op dit oogenblik het ontslag van stadhouder. Alexejew aan te nemen. Hij verklaarde hom, dat liet in een zoo ernstigen tijld de plicht van iederen Rus wU6 persoonlijke verschil len te vergeten. Alexejew trok toen zijn ont slag in en benoemde zijn staf als comman dant van de zeemacht. Niettemin gelooft men, dat dit slechts eene voorloopige regeling is, in afwachting van de komst van admi raal Skrydlow. Over den oorlog ter zee wordt gemeld Iu het rapport van admiraal Alexejew aan den Czaar over den strijd bij Port Arthur van 13 dezer wordt de ondergang van de Petropawlowsk aldus medegedeeld Om zeventien minuten voor tienen had aan bakboord van de Petropawlowsk een ont ploffing plaats, vervolgens een tweode en sterkere ouder de commandobrug. Er ver hief zich een hoogo lichte kolom van geel groenen rook; de fokkemast, een der schoor stee non en do commandobrug bij den toren, werden opgeheven, het pantserschip viel op do rechterzijde, het achterschip ging de hoog te in, men zag de in de lucht werkende schroef, eu de door vlammen geheel omhulde Petropawlowsk zonk bmnen twee minuten, met het voorschip duikend. Een deel der bezetting wist zich te redden op het achterdek van den kruiser Gaidamak, die zich op oen kabellengte van de Petro pawlowsk bevond. Met behulp van booten gelukte 't, rechtstreeks van den kruiser Z. K H. grootvorst Syrillus Wladimirowitsj, twee officieren en 47 matrozen te redden. Do toegesnelde tc.pedobooten en de sloepen van dc Poltawa en de Askold redden ook nog manschappenm 't geheel werden 7 officie ren en 73 man gered. Het pantserdekschip Poltawa, dat iu het kielzog vau de Petropawlowsk stoomde, op twee kabellengten afstand, stopte en bleef op dc plaats van de ramp. Op een sein van prins Uchtoniski stoomden de overigen sche pen naar den ingang der haven, terwijl zij zich iu kiellinic formeerden met de Pereswjet aan dc spits. Kort daarna ontplofte onder de ROMAN VAN ALEX. RÖMER. „Leopold, wat stel je je eigenlijk voor," viel Ellen eindelijk uit. „Daar komt het,'' riep hij barsch. „Ja, voor tantes en nichtjes is het een vreeselijke geschiedenis. Ik heb het heerlijke meisje lief, en zij mij, dat is ons voorloopig genoeg maar natuurlijk anderen, wien de zaak niet aangaat, zijn niet zoo gauw tevreden." „Verschoon mij asjeblieft van zulke praat jes, Uie ze zelf ook geen daglang kunt volhou den," antwoordde Ellen stroef. „Het meisje komt mij; nog een kind voor, en even rein en onervaren als een kind. Durf jij het op je nemen, alle hinderpalen te overwinnen, die zich bij zoo'n huwelijk zullen voordoen, en haar jaren lang trouw te blijven?" „Zij is zeventien en ik vierentwintig; we hebben dus, dunkt mij, tijd genoeg om te wachten. Bovendien, ik heb toch goede vooruitzichten op een betrekking en een er fenis; zoo vreeselijk lichtzinnig vind ik mijzelf dus niet." „Op een erfenis?" herhaalde Ellen. „Als j© daarop rekenen wilt Maar Leopold, als ik hem goed beoordeel, geeft de heer Goldau zoolang hij leeft, zijn toestemming niet tot i dat huwelijk -Leopold! zij sprak nu j smeekend, „ook ik had iets anders voor je j gedroomd je moet erkennen, dat zoo n vroegtijdige» verloving, met een heel arm meise, uit een heel anderen stand „Bindt - dat stem ik je toe. Geloof mij, ik heb dat allés zelf reeds overwogen, maar och, je kunt zooiets niet begrijpenjij, die een en al bedachtzaamheid bent en voor wie zulke verzoekingen, als voor mij en Suze, in 't geheel niet bestaan."' Hij nam zijn muts af en streek met de hand door zijn dik, krullend haar. „Dat overkomt iemand zoo in eens, weet jedaar is niets tegen te doen een lief schep seltje is zij, dat moet je toegeven." „Ja, en juist daarom, Leopold, moet zij ge lukkig blijven." Ellen zweeg, hij wist precies, wat zij dacht. Hij begon nu te vertellen van hun eerste ont moeting. Hij had haar voor het venster zien zitten, achter haar bloemen, toen hij door het straat je kwam, waar zij woonde. „Je kunt je niet voorstellen, wat een troos teloos bestaan het arme mooie ding daar leidde," zei hij. „als een nonnetje zat zij, dag in, dag uit in haar oei, verzorgde haar bloe men cn speelde met haar vogeltje en haar poes. Toen zij haar groote, vragende oogen opsloeg en mij aankeek, alsof ik uit den He mel was neergedaald, moest ik, of ik wou of niet, groeten en haar toespreken. Haar venster stond open, het was een prachtige Meidag. Zij was eerst erg verlegen en schuw, maar ik merkte spoedig, dat het haar goed deed, met iemand te kunnen praten. Zij kwam spoedig op haar gemak. Je hebt ge lijk een kind is zijvan de wereld weet zij niets. De paar vriendinnen, die zij daar had, waren een paar vreeselijk domme wezens; haar vader een vervelende pruik, totaal on genietbaar. Eu zoo kan je begrijpen, hoe za lig het schepseltje was, toen dat gevoel haar gewekt werdzij aanbad mij van het eerste oogenblik af. Ik leidde haar 't eerst het bloeiende leven in." Liet dis vader dat jonge meisje dan zoo maar alleen en zonder eenig toezicht?" vroeg E'len. „Ja, zie je, ik dacht wel, dat je je zooiets moeilijk zoudt kunnen voorstellen. Jij wilt van alles van de reden weten en bij de lief de vraagt men naar geen systeem, naar geen redendat weet je zoo niet. Do oude man, Suzc's vader, deed zijn dagelijksch werk sinds den dood zijner vrouw nam een oude meid de huishouding waar en bracht zijn kind gToot. Tot nu toe had ze dat heel goed gedaan hij liet het dus ook verder aan haar over. Het viel hem niet in, dat Suze onder- tusschen een volwassen meisje was geworden en iets anders noodig had dan brood en melk. Natuurlijk waren er ook con paar oude tantes en nichten, die Suze des Zondags mee namen naar een of anderen theetuin, waar ze stijf opgeprikt mocht zitten, om iets te gebruikenzij mocht echter maar van verre zien, dat er jonge mannen in de wereld wa ren; zij waren als de wilde dieren in den dierentuin voor haar achter ijzeren tralies verborgen. Toen wij het samen eens waren, moesten wc tot allerlei listen onze toevlucht nemenhet was zelfs niet onvermakelijk, om haar vader cn do oude tantes en nichten hij den neus te hebben. Een van die domme vriendinnen bleek, bij slot vani rekening, nog al bruikbaar te zijn. Ja, we hebben ons kostelijk geamuseerd. J© kent. het oude spreek woord waar een wil is, is een weg." Leopold was in vuur geraakthij lachte luid en zorgeloos. Ellen zweeg. Zij had van liefde een heel andere voorstelling Wat zij daarvan dacht, was nooit in verband te brengen niet leugen en huichelarij. Het drukte haar zwaar, dat haar eenige broeder, van wien zo zulke groo te verwachtingen koest'vtte, tot leugens zijn toevlucht had genomen. En mocht men een meisje, dat men tot zijn gezelling op den le vensweg wou maken, zou vernederen iu zoo'n onwaardige Verhouding brengen? Dia toon, waarop hij over het meisje sprak, be viel haar niet. Zij hield deze opmerkingen echter voor zichliet zou weinig hebben ge geven, om ze hem mede te declen. Ze ant woordde daarom slechts: „Ik zou Suze graag nader lecren kennen kan dat?" Hij antwoordde niet dadelijk, hij scheen er over na to dénken. „Waarom eigenlijk „Zij gaf immers don wenscli te kennen, zich bij mij aan te sluiten ik geloof wer kelijk, dat zij behoefte heeft aan een vrien din zij staat zoo alleen „Hm tel je mij niet mleê?" „Jij bent verliefd en riet daarom misschien niet in „Zoo zoo hoe jij haar van dienst kunt zijn, nu het is goed gemeend van je. Zij blijft niet lang meer hier, zij iqpet in 't laast van de weck alweer naar huis. Morgen heeft do familie Hölmke plan eten uitstapje te maken tiaar Zoppendorftve konden er ook heengaan ik doen dan, alsof ik Suae Kern, die ik in Clausthal heb loeren kennen, onverwacht ontmoet, en sluit me bij liet ge zelschap aau. Jou wil ik daar niet introdu- oeerenje kunt echter Suze in het bosch ontmoeten; dat gaat gemakkelijk." ,,'t Is zonderling, Leopold; jo hebt het ge voel dat do familie Helmke niet bij mij past, en voor het meisje, dat je vrouw zal wor den „Als ik je verzoeken mag, nu niet weer zulke diepzeepeilingen. Do familie Hehnke was de eteuige, die ons deze ontmoeting mo gelijk kon maken. Men moefc de inonscheu nemen, zooalis ze zijn, als men ze noodig heeft Als jo met Suze alleen bent, noem haar dan niet als onderwijzer» examen af; want kennis bezit zij absoluuut niet. maar al geeft zij zich dan ook niet met zaken af. die ze in haar leven in 't geheel niet noodig heeft, zij bleef origineel en weet nog onver mengd lief te hebben." Ellen; stemde er in toe, den volgenden morgen met Ix-o naar Zoppendorf te gaan. Het. plan beviel haar niet erg, maar zij wist niets beters te bedenken. Wo dt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1