iu. 318. Woensdag 1 Juni 1904. «aMEÏf.m. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. 8de JHargung. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden toot Amersfoortf L25. Idem franco per post1.75. Afzónderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advèrtentiën, mededeetingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgeversi VALKHOFF Co. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVEHTENTIÉN Groote letten naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeüge bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt Oe verkiezingen in België. Verleden Zondag hebben in België de ver- iiezingen plaats tot vernieuwing van de Ka mer en den Senaat elk voor de helft. Zij werden gehouden voor de Kamer in de pro vinciën Oost-Vlaanderen, Henegouwen, Luik en Limburg, voor den Senaat in de provin ciën Antwerpen, Brabant, West-Vlaanderen, Luxemburg en Namen. Het geheele land was dus bij deze verkiezingen betrokken; alleen koos de eene helft vertegenwoordigers in de Kamer, de andere helft vertegenwoordi gers in den Senaat. De leden, die moesten aftreden, zijn naar de politieke partijen, naartoe zij behooren, aldus verdeeld Voor de Kamer traden in Oost-Vlaanderen af 26 leden20 katholieken, 1 christen-de mocraat, 4 liberalen, 1 socialist. In Hene gouwen traden af 28 leden9 katholieken, 6 liberalen, 13 socialisten. In Luik traden af 21 leden7 katholieken, 4 liberalen en 10 socialisten, in Limburg traden af 6 leden, allen katholiek. In 't geheel traden af 81 leden, waaronder 42 katholieken, 1 christen-democraat, 14 liberalen en 24 socialisten. Voor den Senaat moesten in de provincie Brabant aftreden 13 leden (10 katholieken en 3 liberalen), in Brabant 20 leden (11 libe ralen en 9 katholieken), in West-Vlaanderen 12 leden (10 katholieken en 2 liberalen), in Luxemburg 5 leden (4 katholieken en 1 libe raal), in Namen 6 leden (4 katholieken en 2 liberalen). In 't geheel waren er 56 aftredende senar toreai, waarvan 37 katholieken en 19 'libera len. Ben dei' eigenaardigheden van deze ver kiezing was het optreden bij de beide uiterste partijen, de elericaleen de socialistische, van dissidente candidaturen, intusschen met wei nig kans van slagen. In Brussel, gelijk in de reat van het laud, zijn de liberalen van alle nuances nauw ver bonden naar de stembus opgetrokken. De Association libérale en de Ligue libérale, die de radicale en de liberale richting vertegen woordigen, hebben na eenig overleg over en weer do bepalingen gehandhaafd van het in 1902 gesloten verbond en uitdrukkelijk de volgende punten vastgesteld A. De herziening van art. 47 der grondwet zal omvatten de handhaving van het alge meen stemrecht en de afschaffing van het meervoudig stemrecht. De Ligue behoudt zich intusschen het recht voor, om voor te staan de toekenning van eene tweede stem aan de gezinshoofden of aan. burgers van zekeren leeftijd, mits deze tweede stem aan geen enkele ovorwaarde van censtus of ver mogen zij verbonden. B. De opneming van het voorschrift der evenredige vertegenwoordiging in de grond wet zal worden nagestreefd tegelijk met de herziening van artikel 47. C. De Association en de Ligue stemmen overeen in de urgentverklaring van de be handeling cener wet op den leerplicht. On der de voorschriften om de uitvoering van deze wet te verzekeren, moet worden opgeno men do onthouding van het kiesrecht aan de gezinshoofden, die weigeren aan hunne kin deren onderwijs te versohaffen. D. Hervorming van den Senaat met het doel waarborgen te verschaffen voor de ver tegenwoordiging van de sociale belangen in die vergadering, en voor den Senaat verkies baar te verklaren, zonder voorwaarden om trent den oensus, van personen, die bekleeden of bekleed hebben hooge betrekkingen in de magistratuur, het bestuur, het leger, het on derwijs,'of geplaatst zijin aan het hoofd van grooto instellingen, van wetenschappelijk en of maatsohappel ken aard. E. De algemeene politiek van het verbond zal de gezamenlijke hervormingen omvatten, waaromtrent reeds overeenstemming bestaat tusschen de beide partijen. Voor het overige handhaven beiden hun eigen programma. De tekst van deze verklaring en de ge heele overeenkomst zijjn bekrachtigd door'de hoofden van do liberale partijvoor de Ligue door de heeren Paul Hymans. Goblet- d'Al-1 viella, Léon Lepage, Emile Jacqmain, Geor- zges Herlantvoor de Association door de heeren Emile Féron, Eugene Robert, Fernand Cocq, Emile Max, Hermant Dumont. De ver ld ezings-veldtocht is ditmaal niet zeer heftig geweestde verwachting is uit gekomen, dat de verkiezingen van 29 Mei in de volkraaaktste orde zouden plaats hebben. De reden daarvan is, dat de uitslag van de zen strijd in hoofdzaak van te voren vast stond. Men wist vooruit, dat het niet zou gelukken de clericale meerderheid in de beide takken der vertegenwoordiging in eene minderheid te doen verkeeren. Hoogstens kon die meerderheid met eenigo stemmen ver zwakt worden. Met bescheiden verwachtingen gingen dus de oppositie-partijen ditmaal naar de stem bus. Maar aan die verwachtingen heeft de uitslag van den strijd beantwoord. De nieuwe Kamer zal zijn samengesteld uit 93 katholieken, 43 liberalen, 28 socia'is- ten en 2 christen-democraten. De katholLske meerderheid is van 26 tot 20 stemmen ge daald. De Senaat is thans aldus samengesteld 59 katholieken, 42 liberalen, 1 independent (ka tholiek dissident). De meerderheid is van 16 stemmen geslonken tot 10, wanneer men den independent bij de katholieken rekent. De beteekenis van den uitslag van dezen strijd aan de stembus is door den socialisti- sohen leider Emile Vandervelde gekenschetst als „een échec voor de socialisten, maar eene auti-clericale overwinning". En tot toelich- ting, waarom de behaalde voordeelen komen voor rekening van de liberalen, zeide hij ,.De waarheid is, dat wij sints lang genot gehad hebben van de verdeeldheid onder de liberalen. Talrijke radicale en democratische kiezers stemden voor ons tengevolge van de intransigente van de gematigde fractie der liberale partij. Maar thans, nu de vereeni- ging verkregen is op een beslist democratisch programma, hebben deze geavanceerde ele menten van het liberalisme, die tot ons ,o komen waren, ofschoon zij volstrekt- geen so cialisten waren, overal op de liberale candi- daten gestemd.'' Er ligt dus in deze uitkomst, die getuigt van de herleving van het liberalisme in Bel gië, eene les, waarmee men ook elders zijn voordeel kan doen. Wanneer men den uitslag in zijne bijzon derheden nagaat, dan is de vooruitgang \an do liberale stemmen in het Vlaamsche land, in Oost- en West-laanderen en zelfs in Lim burg, opmerkelijk. Voor het eerst is het h v. gelukt in Hasselt een liberaal te doen ver kiezen onder de werking van het evenredige stemrecht. Dat is een der opmerkelijkste ver schijnselen, die bij dezen strijd aan den dag gekomen zijn. Frankrijk. De zaak tegen eenige officieren, die hunne medewerking geweigerd handen bij maatrege len om te Ploërmel eenige leden van eene mannenordo uit de school te zetten, is voor de tweede maal behandeld voor den krijgs raad te Tours. Het door den krijgsraad te Nantes gewezen vonnis, dat wegens een ge brek in den vorm vernietigd werd, veroor deelde hen tot tien maanden gevangenisstraf, omdat zij zich zonder verlof uit hun garni zoen verwijderd hadden, maar had hen vrij gesproken van de aanklacht wegens weigering van gehoorzaamheid. Nu zijn zij zoowel van de beschuldiging wegens weigering en ge>- hoorzaamheid als van die wegens verwijde ring zonder verlof vrijgesproken en blijven dus geheel ongestraft. Servië. De zalving van Koning Peter, die waar schijnlijk met eene kroning gepaard zal gaan, is officieel bepaald in de eerste week van Augustus. De plechtigheid zal plaats hebben in de kathedraal van Belgrado. Naar den wensch van Koning Peter wordt, de konings kroon, waarmee men nu bezig is, zeer een voudig; het brons in deze kroon is afkomstig van een der kanonnen, die in den eersten onafhankelijkheidsoorlog door Karageorge, den stichter van de dynastie, gevoerd, ver overd zijn. Rusland. Het Russische telegraaf-agentsohap be richt: Een Russische correspondent deelde in de Londensche „Standard" (nummer van 26 Mei) mede, dat te Warschau 600 politieke misdadigers opgehangen waren en dat 's nachts uit Mbekou heimelijk langs omwe gen 80 doodkisten met likken van doodgescho ten lieden weggevoerd waren. Wij zijn gemachtigd te verklaren, dat deze berichten volkomen onjuist en van allen grond ontbloot zijn en wijzen op het belache lijke van den veldtocht, die tegenwoordig in Engelsche bladen tegen Rusland gevoerd wordt. Marokko. De onderhandelingen, die zijn aangeknoopt om de vrijheid te verkrijgen van de heeren Perdicaris en Varley, schdjfnen mislukt te zijm. De verlenging van hunne vijandschap vermeerdert de ongerustheid van de Euro- peesche koloniën te Tanger en maakt een allerslechtsten indruk op de inlanders. De sherifs van Wazzan, wier hulp men had in geroepen, vertoeven nog bij het bandieten- hoofd Erraissoeli en men hoopt, door hunne tussohenkomst de oplossing van dit incident te krijgen. Staatssecretaris Hay verzocht aan de Fran- sche regeering hare bemiddeling te verke nen om de invrijheidstelling van Perdicaris te bewerken. Frankrijk heeft deze taak op z ch genomen. Zuid-Atnerika. Volgens berichten uit Rio de Janeiro is het geschil tusschen Brazilië en Peru wegens het Acre-gebied in hoofdzaak bijgelegd. De oorlog in Qost*Azië. Uit Tokio wordt van 31 Mei bericht: 4 ka non neer booten, 2 torpedojagers en 2 torpedo- booten, die gisterenmorgen vroeg door adm. Togo naar Port Arthur gezonden werden, hebben oen© zorgvuldige verkenning ver richt, daarbij het hevige vuur van de land- batterijen trotseerende. Zij ontdekten een nieuw Russisch zooklichtstation en een of twee nieuwe forten op het voorgebergte van Liautisjan. Kanonneerboot no. 3 werd door een gra naat getroffeneen subalterne officier en drie man werden gedood, een kanon werd beschadigd. De andere booten bleven onge deerd. Over de bezetting van Kintsjou schrijft de Invalide, een regeeringsorgaanDo versterk te stellingen ten zuiden van Kintsjou zijn wat de verdedigbaarheid van Port Arthur betreft zonder strategische beteekenis. Zij maakten 't echter door hunne topografische eigenschappen mogelijk den opmarsch van den vijand tegen te houden, die daarom veel tijd en moeite moest besteden tot voorberei ding van den aanval en groote offers moest brengen gedurende den aanval. Dergelijke overwegingen maken 't natuurlijk, dat deze st-lling door de Russen bezet en, nadat zij had volbracht wat zij kon volbrengen, ont ruimd werd. De opgaven over de verliezen van de Japanners zijn zeker niet overdreven; de sterke taktiische verdediging van de stel ling laat die conclusie toe. In het rapport van den commandeerenden generaal van het Japansche leger komt de geneigdheid van de Japanners om een behaald succes groo- ter voor te stellen dan het werkelijk is en de offers, waardoor het is gekocht, te verber gen, tot uitdrukking. Het Japansche bericht, dat er in de stelling zware belegeringskanon- neu aanwezig geweest, zijn, houdt de Invalide voor meer dan twijfelachtig. Hoe dit intus schen zij; in ieder geval was Kintsjou zeer zwaar versterkt. De commandant van de Petropawlowsk, die in den korten tijd dat hij in Petersburg vertoeft, haast icderen dag geïnterviewd wordt, verklaarde, dat hij niet geloofde aan de bezetting van de stelling door de Japan ners. Men had hier tie doen met versterkin gen van de eerste klasse, dio onmogelijk wa ren om te trekken omdat de smalle landtong geheel door Russische soldaten bezet en dus eukel een front aanval mogelijk was. Z. i. moest het bericht van de ontruiming der stelling door de Russen met groote voorzich tigheid. word».opgevat, want verdedi gers beschikten over vestinggeschut, dat ze ker niet achterstond bij het Japansche ge schut. Al mocht het waar zijn, dat de Ja panners de stad Kintsjou namen, het klonk onwaarschijnlijk, dat zij in staat waren daar na do verdedigingstelling van de Russen te nemen. Men kon daarom "kalm een officieel bericht afwachten. Kapitein Jakowlew zal sedert hij zich al dus uitsprak, wej van zijn ongeloof terugge komen zijn. In ieder geval kan uit de Rus sische mededeelingen worden afgeleid, dat eene zoo vlugge ontruiming van Kintsjou als is geschied, evenmin in het plan van den opperbswelhebber was voorzien als do bloedi ge strijd aan de Yaloe en de onverwacht snelle overgang van de Japanners over deze rivier. De Russen hebben, volgena een be richt uit Tokio van 31 dezer, overhaast Dalny ontruimd. De pogingen om de stad te vernielen, hebben geen groote schade aange richt. Japansche verkenners berichten, dat meer dan honderd gebouwen, kazernes en ma gazijnen beschadigd zijn, het station en de telegraafbureau's eveneens. Tweehonderd spoorwegwagons werden niet beschadigd be vonden. De Russen vernielden de groote ka de en blokkeerden den ingang vam het ha ven-bassin met stoomschepen, die zij lieten zinken. De havendammen zijn niet bescha digd. Men gelooft, dat het. leger van Okoe Dalny terstond zal bezetten. Over de ontruiming van Dalny wordt nog uit T&jifoe van 31 Mei beriobt: Chineezen( die heden nacht hier aankwamen, berichten, dat de Japanners den 29. dezer Dalny bezet ten zonder tegenstand te ontmoeten. Tweede bericht. 500 Chineesohe vluchtelingen zijn uit J 'alny en Talienwan hier aangekomen. Het schijnt, dat de Russen dan 26eu Talienwan verlieten, gaande naar Port Arthur, nadat zij alle6 verbrand had den wat den Japanners van nut zou kunnen zijm. Roovers namen daarop bezit van de stad. Den 26on verlieten de Russen ook Dal ny na de kantoren van den spoorweg en drie koopvaardijschepen vernield te hebben. Somipigen beweren, dat de Russen do kanonneerboot „Bohr en drie torpedoboo ten vernielden, maar anderen .erklaron, dat deze schepen naar Port Arthur zijn terugge keerd. De dokken en pieren zijn niet vernield. Roovers leggen den inwoners eene schatting op. Den 28en hecrschto er brand in de stad. Een jonk is door roovers in don grond ge boord; 50 Chineczen verdronken. De correspondent van de Chronicle te Yingkow seint van 31 Mei: Dc Russen heb ben Nioetsjwang volledig weder bezet; zij hebben eene sterke macht te Taehitejau. Aau de Daily Mail wordt- van 30 Mei uit Nioetsjwang geseindZes Chineczen kwamen hier uit Port Arthur. Zij berichten, dat zij verleden Dinsdagavond (24 Mei) zijn ont snapt. Er bestaan hongersnoodprijzen in Port Arthur. De prijzen van de levensmiddelen stijgen iedere week. Velen zijn genoodzaakt Chineesch voedsel te gebruiken, en zelfs dat is duur. Gierst en meel gelden 25 shillings per zak. Geheele straten en verscheidene open bare gebouwen zijn door het Japansohe gra- naatvuur vernield; de hospitalen zijn opge vuld met zieken en gewonden. De garnizoe nen van de forten, die naar den zeekant ge keerd rijn, rijn tot het laagst mogelijke ge tal teruggebracht. De algemeene gezondheids toestand van de bewoners is goed, behalve van de Chineezen, die van uitputting ster ven. Op diefstal staat de doodstraf. Deze lieden kregen vergunning de Japan sche liniën te passeerem, die, naar rij zeiden, zich uitstrekken dwars over het schiereiland van het oosten naar het westen. Uit Shanghai verneemt de Morning Post van 31 Mei: De Russen hebben een aantal Chineezen opgehangen, die werden betrapt op het geven van signalen aan de Japansche vloot bij Wladiwostok. Volgens een bericht uit TVdrio hebben do Russen een torpedoboot vernield, dia bij Talienwan gebruikt werd tegen den linker vleugel van de Japanners gedurende den slag bij Nanshan. De naam is onbekend, de moge lijkheid bestaat, dat het do „Bohr' nas. Volgens officieele mededeeHngen van den Russischeu generaleu staf vielen de Japanners in den avond van den 27en bij Tsjaogo, noordwestelijk van Kwandiansian, ten troep Kozakken aan. Deze trokken om het hevige geweervuur van de Japanners te rug naar den Tsjaulin-pas en later nog 16 wer sten meer westelijk naar Ainiamin. In den morgen van den 28en verschenen de Japanners met infanterie en artillerie bij Ainiamin en openden het vuur, dat door de Kozakken beantwoord werd. De Kozakken trokken in goede orde te- lug naar Saimantsjizij verloren 2 officieren en 7 man. Den 30en rukten de Japanners, door de Kozakken bespied, naar Saimantsji op. 's Middags had bij Wafangoe een gevecht plaats tusschen Russische cavalerie en Ja- panache troepen- met mitrailleuses. Bereden Russische sotniën grepen een Japausch es kadron in de linkerflank aan en dreven het bijna geheel uiteen. Het voornemen van de Japansche infan terie om de rechterflank der Russen om te trekken werd belet door het vuur van de batterij. De verliezen rijn onbeduidend. Do correspondent van de Times, die rich bij het eerste Japansche leger bevindt, seint van den 30.Er is geen teeken van beweging bij dut leger. Chineezen beiriahten, dat er aanwijzingen rijn, dat de Russen met eene sterke macht optrekken zuidelijk van Liao- jang in deze richting. De correspondent ter zee van de Times seint van zijne stoomboot via Haimun van 31 Mei: Eene Japansche strijdmacht werd bij Kaiping aan land gezetde transport schepen vertrokken terstond weder. Deae macht, die speciaal ten doel had generaal Okoe te dekken tegen eene van het noorden komende vijandelijke macht, is nu op marsch gegaan om zich bij het tweede leger te voe gen. De oorrespondent van de Temps in het uiterste Oosten seint vut Moekden van 26 Mei„Ik kom juist terug van een tocht van verscheidene uren in de streek van Liaojang. Er beerscht volmaakte rust. in de Russische liniën. Niets duidt een spoedigen aanval van de Japanners aan. Naar het noorden is de toestand veel verbeterd voor de Russen. Er is nu geen sprake meer van om Moekden te ontruimen. De gezant van China te Weenen heeft in een onderhoud met een medewerker van de Neue Freio Presse op nieuw nadruk ge'cgd op de onzijdigheid van. China in don Rus- sisoh-Japanscnen oorlog. Hij verklaarde, dat de Chineesche troepen aan de grens van Mandsjoeiijo alleen zij.n opgesteld om des te beter de onzijdigheid to kunnen, in acht ne men en de troepen van de oorlogvoerende partijen, die de grens mochten overschrij den, te kunnen afweren. De Koreaansche gezant bij het Russischo hof is van zijne reis naax Berlijn en Ham burg te Petersburg teruggekeerd. Daarmede zijn de geruchten, waarin verband werd ge zocht tusschen rijm vertrek en dc houding van Korea in dezen oorlog, tot zwijgen ge bracht. Allerlei vGelijk bekend i9, was de korenbloem, die straks onze roggevelden weer tooien zal. de lievelingsbloem van den grootvader van den tegenwoordigen Duitschen Keizer. Men kon dien vorst geen gnooter genoegen doen, dan hem een ruiker korenbloemen te schenken Waarom Keizer Wilhelm juist deae bloem heeft uitverkoren zullen wij hier in 't> kort medcdeelen. Eens zagen Fransahe generaals, afgezanten van Napoleon, bij een klein feest in Koningsbergen, Koningin Louise in zeer eenvoudig kostuum zij droeg een eenvoudig wit kleod, en op do borst en in het haar blauwo korenbloemen. Schoon dit toilet haar zeer goed stond, maakten de Franscho krij gers luid aanmerkingen. Dq Koningin, die dit ook hoorde, sprak met een lachend ge zicht tot de generaals„O mijne heeren. sinds uwe paarden onze korenvelden vertre den hebben, behooren ook wilde korenbloe men tot de meest kostbaarste bloemen in Pruissen." Om deze reden is de korenbloem eveneens de lievelingsbloem van hot Duit- scho volk. vTe Londen worden thans in het „Court- Theatre'* treurspelen van Sophocles opge voerd door een Grielcsche gezelschap van klas siek ontwikkelde acteurs, hetwelk door de UDiversiteit te Athene is uitgekozen voor het opvoeren i :ur oud-Grieksche spelen. vLa Marche de l'A rmée, licit Franscho blad ,,Le Matin", heeft een „Mar che de 1'Armee" uitgeschreven, zooals vroe ger een „Marche des Médinetfes" en andere dergelijke dwaasheden hebben plaats gehad, maar 't wonderlijkste is dat. generaal Andé, de minister van oorlog, hiervoor toestem ming gegeven heeft. Meer dan 2000 soldaten waren van allo kanten van Frankrijk opgekomen om or aau deel te nemen. De march© heeft vreemde resultaten ge had, naar 't schijntverscheidene ooidaten moeten erg ongesteld zijm geweest en men spreekt van een die is dood gebleven. In de Kamer heeft luitenant-kolonel Reus- set den minister ondervraagd. Die „marche" had niets krijgskundig, zeide hij. 't Was oen warboel en 't is te betreuren dat het leger in dergelijke zaken gemengd is geweest-. Of ficieren droegen de onderscheidiugsteekenen van een blad. Soldaten rijn gevallen een is dood en dat voor een handelsreclame. Hoe heeft de minister zoo iets kunnen toelaten, dat iedereen veroordeelt? Generaal André heeft geantwoord dat hij betreurde de toestemming te hebben gege ven. Hij zal nooit meer dergelijke dingen toestaan. Volgens het verslag van den gou verneur van Parijs zijn er 72 soldaten riek geweest. 30 zijn nog in het gasthuis. vGedurende liet jaar 1903 rijn. op do spoor wegen in GrooLBrittanniö en Ierland in het geheel 1159 mensehen om het loven gekomen en 6785 gewond!dat is 63 moer doodeu en 124 meer gewonden dan verleden jaar. Door eigenlijke treinongelukken werden 25 passagiers gedood en 769 gewond on door an dere ongelukken kwamen er 123 om het le ven, terwijl 1912 werden gewond. Over het geheele aantal spoorwegreizigers gerekend werd er één passagier op elke 47,793,000 gedood cm éeu op de 1,540,745 gewond. vEen zeer hevige brand heeft te Jersey City, tegenover New-York, aan de Hudson ge legen, gewoed op de ladingsplaats van de Delaware en Lack a wan n a-spoorweg. Een pier en een groote partij koopmansgoederen, lood sen en andere gebouwen, schuiten en slecp- booten werden vernield. Do schade wordt geschat op 5 millioen dollars f 12,500,000). Die ontzaglijke brand is ontstaan dooreen ongeluk op een aan de goederenwerf liggende schuit cu hij had gemakkelijk met een em mer water gebluscht kunnen worden, als de schipper en de rijnen hunne tegenwoordig heid van geest hadden behouden. Zij Kepen echter verschrikt heen. em vóór er hulp kon komen, waren de vlammen reeds zoo verspreid cn fel geworden, dat er geen blusechen aan was. OOST-INDIË. De correspondent van dc N. Ct. te Ba tavia seint omtrent den schitterenden tocht van de colonne-Van Daal on door de A lap landen De versterkte kampong IVnossan is ver- moeste rd'. Van den vijand zijn 275 man ge sneuveld, onder wie de voornaamste hoofden. Aan onze zijde werden 5 minderen gedood niet levensgevaarlijk gewond de officieren Scheepens, Christoffel en Ebbink, en voorts 27 man van de Amboineesche en inlandsche maréchaussee. Kameroverzi cht Tweede Kamer. Vergadering van Dinsdag 31 Mei, Drankwet. De beraadslaging wordt voortgezet over art. 13, luidende, de gemeenteraad bepaalt, of verstrekking van sterken drank in 't klein door den vergunninghouder op den openba ren weg langs het huis waarin hij rijn be drijf uitoefent, geoorloofd is en zoo ja, onder welke voorwaarden.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1