2"e Jaargung. Woensdag 15 Juni 1904. blTitenland. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. 332. AMERSFOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: PRIJS DER ADVERTENTIÈN Bze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. ïvertentiën, raededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF ft C«. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. Groote letten naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan roordeeljge bepalingen tol het herhaald adrèrteeren in dit Blad bij abonnoriïè'nt Eéfll circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanmxg toegezonden. Aan hen, die met I Juli a. s. 3 dit blad inteekenen, worden l nummers die gedurende de laand Juni nog zullen ver- ehijnen, KOSTELOOS toege- Lnden. Politiek Overzicht De Russische Oostxeevioot. Onder de vragen, die onze aandacht vra- n in verband met den oorlog, is er geen die, ier belangstelling wekt dan deze: Wat zal gebeuren met de vloot, die thans wordt [gerust in de Russisohe Oostzeehavens J ziji uitgaan voor de reis naair het verre sten? Geen wonder dat die vraag belang- lling wekt, want het antwoord, dat daarop komen, is beslissend voor den loop van en oorlog en waarschijnlijk hangt daarvan uitslag af. Ms datum voor het udtloopen van de vloot rd eerst genoemd de 15e Juni; later rd het uitgesteld tot 15 Juli; kort gele- i kwam het bericht, dat de vloot zou wor- 1 gesplitst in twee deelen, waarvan het ste zou vertrekken in Augustus en het jede in September. Dit herhaalde ver- ui ven van den datum van vertrek is niet chikt om het vertrouwen te verhoogen, de Russische vloot gereed zal komen om te loopen. Hoe dit echter zij, men blijft Rusland het aanstaand vertrek van het ader aankondigen. Van Japansche zijde iidt men daarmee dan ook rekening. Een wij®, dat de Japanners het uitzen- n van de Russische vloot niet als waarschijnlijik beschouwenlevert de druk. dien zij zetten achter de toe- reidselen tot het beleg van Port Ar- ïr. Japan wil de operatiebasis van de Rus- ehe vloot in de Gele zee vernietigen, om ar door den oorlog ter zee voor goed te be- sen. Is Port Arthur genomen, dan zon Russische vloot- niet in staat zijn te ope- srenhet gemis van brandstof bij hare nkomst in het verre Oosten zou haar nood- ken of de wijk te nemen in de onzijdige teren, en van oorlogshandelingen af te tn, óf de prooi te worden van hare tegen- mders. Het vertrek var. de Oostzeevloot kan ehts plaats hebben, wanneer Port Arthur staat is weerstand te bieden aan den aan- 1 van de belegeraars, zoodat de Russische iepen daar eene veilige wijkplaats kunnen iden. Dat is eene noodzakelijke voorwaar- i, maar het is niet de ©enige, die te ver- illen is. Er moet bovendien nog gedurende i geheele reis van het eskader gezorgd wor- n, dat al zijne schepen van steenkolen wor- ii voorzien. Dat is een zeer moeielijk en gewikkeld werk, omdat Rusland tusscben i Oostzee en Port Arthur geen enkel steun- mt, geen enkel kolendépot bezit en de on- jdige havens niet aan het eskader kunnen veren, wat voor oorlogsdoeleinden zou kun- 9i dienen. Het eskader zal in eene onzij- ge haven kunnen binnen vallen en er ver even gedurende oen tijd dien de onzijdig- irklaring toelaat het zal er een toevlucht i levensmiddelen vinden, maar zal zijne wrraden aan steenkolen en munitie niet ogen aanvullen. Bijgevolg zal het eskader ch moeten doen vergezellen door een aan- lijlk aantal transportschepen, die het moeten versohaffen wat het aan steenkolen behoeft. Ter beoordeoling van den omvang van de taak, die hier moet worden volbracht, ont- leenen wij aan de Temps eenige gegevens, voorkomende in een artikel van de Kotlin, een Russisch marine-orgaan, uitkomende te Kroonstad, van de hand van den heer Smaz- noekin, werktuigkundig ingenieur bij de Russische oorlogsmarine. Daarin komt eene berekening voor van do hoeveelheid steenko len, die gevorderd wordt can een eskader van zes linieschepen en zes kruisers via de Middellandsche zee en het Suez-kanaal naar het verre Oosten te brengen. De afstand van Kroonstad naar Port Arthur is 12.700 mij len. Om dezen afstand af te leggen met het minste kolenverbruik, is het noodig eene vaart van tien knoopen aan te nemen. Biiji die snelheid zal de duur van de reis zijn 53 dagen; daarbij voegende 10 dagen rust, wordt het- totaal 63 dagen. Bij een dergelijke snelheid zijn 961 ton kolen noodig per 24 uren roizens; voor de behoefte van de sche pen tijdeus hun stil liggen, zijn 215 tonnen per dag noodig. In de 63 dagen gezamenlijk zullen dus worden gebruikt 64.478 ton. Elk schip zal vertrekken met volle bergplaatsen, waarvan de inhoud is 12.893 ton. De hoe veelheid kolen, die gedurende de reis uit de transportschepen aan de oorlogsschepen moet worden verstrekt, bedraagt dus 51.583 ton. Om die hoeveelheid te vervoeren heeft men noodig elf stoomschepen van 11.000 ton of 34 van 8000 ton. Hier is de theoretische oplossing gegeven van het vraagstuk der verschaffing van steen kolen. Maar bij de uitvoering kan men dat spreekt van zelf tegenslagen onder vinden. Als een transportschip averij krijgt of verloren gaat, dan is dat eene belemme ring voor het eskader om ziijjn doel te berei ken, of wel het moet dan oorlogsschepen ach terlaten, welker steenkolenverbruik overeen komt met wat door dezen tegenslag aan ko- lenvoorraad te kort komt. Zoo krijgt op zulk eene reis het geringste incident onderweg, de minste averij aan een machine beteekenis. Het lot van het geheele eskader is gebonden aan dat van elk zijner transportschepen. Er zijn nog andere punten, waarop moet worden gelet. In de onzijdige wateren zullen de schepen niets mogen verrichten, wat met eene oorlogshandeling in verband staat. Zij zullen daar dus de overlading van de kolen niet kunnen verrichtenhet eenige wat hun mogelijk zal zijn, is de steenkolen in volle zee over te laden. Dat is geen onmogelijk werk: er zijn proeven mee genomen, die ge slaagd zijin. Daarbij heeft men 45 ton per uur van het eene 9ohip op het andere kun nen overbrengen maar dat is een maximum, dat in de praktijk niet te verwezenlijken zal zijn, vooral niet lang achtereen. Men zal op zijn best kunnen rekenen op de overlading van 20 ton per uur. Er zouden dus in 't ge heel 2579 werkuren noodig zijn om de 51,583 tonnen steenkolen over te laden. Nu zou de overlading kunnen geschieden op eenige schepen tegelijk, maar elk schip heeft zijne bijzondere edschen. Het eene linie schip kan 4000 mijlen afleggen, zonder dat het zich van nieuwe kolen behoeft te voor zien, een ander 6000; sommige kruisers slechts 3700, zooa-ls de Aurora, die deel zal uitmaken van het eskader. Het overladen in volle zee geschiedt, door het oorlogsschip op sleeptouw te laten ne men door het transportschip; een kabel zon der eind verbindt dan do beide schepen, waaraan de mot kolen geladen zakken wor den vastgemaakt, die op het oorlogsschip worden geledigd en leeg naar heb transport schip terugkomen. Het is gemakkelijk te be vroeden, dat tijdens de overlading de vaart- snelheid niet op 10 mijlen kan worden ge houden. Dat is dus wederom een reden, die zal leiden tot vertraging van de reis. Wan neer theoretisch de duur van de reis op 63 dagen is berekend, dan zal het praktisch niet mogelijk zijn haar in dien tijd te vol brengen. Men zal er, naar de meening van de Temps, zeker nog een derde van dien tijd moeten bijrekenen, met bet oog zoowel op de vermindering van snelheid als op de in cidenten, die met zullen uitblijven bij eene zoo talrijke vloot van schepen, die uit hun aard reeds zoo moeielijk over te brengen zijn, terwijl de vaart nog voortdurend moet wor den onderbroken door zeer bezwaarlijke ope- ratiën van op sleeptouw nemen en overla ding, operatiën die van de bemanning zoo veel inspanning vergen, dat zij ze op den duur niet za.l kunnen uithouden. Al deze redenen 'te zamen wegen voor de Temps zóó zwaar, dat zij haar tot de mee ning brengen, dat de overtocht van Kroon stad naar Port Arthur praktisch niet te verwezenlijken zal zijn voor een eskader, dat geen enkel steunpunt bezit. Het zou dus voor do Russen eene ijdele hoop zijn, zich te vleien met hulp en steun, over zee uit Euro pa Tiomende. Duitsehland. In Wurtemberg heeft de Eerste Kamer, de Kamer der „Standesherren", een wets ontwerp verworpen, dat ten doel had te bre ken met het beginsel van de opdracht van het toezicht op de school aan de geestelijk heid. Dit heeft het sein gegeven tot eene grooto beweging in het land. Door de libe rale partijeu worden protest-manifestatiën tegen do Eerste Kamer voorbereid. België. De herstemmingen voor de Provinciale Staten hebben den uitslag van de eerste stemming bevestigd. In Brabant hebben de liberalen vier plaatsen gewonnen; de ver houding van de partijen in die vergadering is thans 56 liberalen, 29 katholieken en 7 socialisten, zoodat de liberalen eene meer derheid hebben van 20 stemmen en de anti- clericale meerderheid zelfs is 27 stemmen. In Leuven, den aëtel van de katholieke uni versiteit, werden drie plaatsen op de katho lieken gewonnen. In Luik wonnen de vereenigde liberalen zeven plaatsen op de katholieken en 4 op de socialisten. In Antwerpeu werd eene nieuwe plaats gewonnen, in Oost-Vlaanderen vijf plaatsen te Gent en een te Ledeberg, in Luxemburg vier plaatsen. In Limburg, waar bij de Kamerverkiezingen de liberalen een plaats in Hasselt veroverden, werd in Tongeren een liberaal gekozen, die als een ling zitting zal nemen in die overigens ge heel katholieke vergadering. In Namen wer den twee plaatsen gewonnen te Andenne en een nieuwe plaats te Fosses. In Henegouwen zijn te Jumet drie aftredende liberalen ver vangen door socialisten. De Indépendanoe beige beoordeelt dezen uitslag aldus: „De beteekenis van dezen groote verkiezingsslag valt niet uit te wis se hen. Het anti-clericalisme triomfeert over de geheele linie. In dien zin teekent zich de groote strooming der meeningen, en of de intransigenten van de uiterste linker zijde 't willen of niet, de massa der werk lieden zal de werkliedenpartij op dien weg koudon. Frankrijk. Die ministerraad vergaderde gisteren in het Elysée. De minister van justitie heeft heden den president ter onderteekening voorgelegd een besluit, waarbij het nieuwe tarief van ge rechtskosten bij de rechtbanken en gerechts hoven wordt ingetrokken en het oude tarief weder in werking gesteld wordt. Italië. Volgens eene mededeeling uit Parijs zal binnen kort in een schrijven aau het Fran- sche episcopaat de houding van de pause lijke curie in do zaak van de reis van presi dent Loubet naar Ro-mo uiteengezet worden. Over den inhoud verluidt, dat de paus, na te hebben vooropgesteld, dat de rechten van den Heiligen Stoel niet voor verjaring en vervreemding vatbaar zijn, zal verklaren, dat het stuk, dat tot het nu bestaande con flict heeft geleid, niet is voortgekomen uit eene voor Frankrijk kwetsende bedoeling. Wanneer deze opvatting zich mocht beves tigen, dan zou zij kunnen gelden als een bewijs, dat de pauselijke politiek er op uit is het conflict te verzwakken. Spanje. De cortes heeft met de reusachtige meer derheid' van 133 tegen 8 stemmen een voor stel van de oarlistisoho leden verworpen, om zich aan te sluiten bij de betuiging van leed wezen van den Paus over de reis van presi dent Loubet naar Rome. Turkije. Het oecumenisch© patriarchaat heeft aan de Porto een schriftelijk protest doen toe komen tegen de oprichting van eene Kutzo- walachische kerk te Monastir. Vereenigde Staten. Uit de beste bron wordt bericht, dat de secretaris van marine Moody benoemd zal worden tot attorney-general (hoofd van het departement van justitie) als opvolger van Knox, die over eenige dagen zal aftreden. Zuid-Afrika Uit Johannesburg wordt bericht: Blijkens officieel bericht-heeft de politie gedurende eenigeu tijd zekere vreemdelingen gecontro leerd, waarbij er een was, die zich uitge laten had, dat hij lord'Milner zou vermoor den als hij het nog erger maakte Als gevolg hiervan zijn na verder onderzoek drie per sonen gearresteerd, die verdacht worden anarchisten te zijn. De arrestatie had gis teren avond plaate, krachtens de veiligheids wet („peace iueservation-aot' De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Tokio, H Juni. Terwijl het transportschip Taihokumaru gisterenavond mijnen legde in het toegangskanaal van Port Arthur, ont plofte een van de mijnen. Een officier en achttien man werden gedood, negen gewond. De Taihokumaru werd niet zwaar beschadigd. Tsjifoe, IJ, Juni. (Times). De Russische troepen te Port Arthur ontvangen thans twee-derde-rations per dag. De rijst kost 30 roobels per pikol. De desertie is groot onder de Siberische troepen, die als Chincezon ver kleed ontsnappen. PetersburgIQ Juni. (Russisch telegraaf- agentachap). Volgens een berioht uit Moek- den van den 14en bevindt zich het Port Ar thur belegerende leger op do linie Yint- schentsae (aan de westkust ongeveer op de hoogte van Dalny) Loutivajitians. Tus- schen de voorposten hebben dagelijks scher mutselingen plaats. De geruchten over eene bestorming van Port Arthur bevestigen zich niet. Tsjifoe, IJ, Junx. Eene vloot van jonken geladen met Jiieel en rijst voor Port Arthur, werd heden door de Japanners ter hoogte van deze stad genomen. De Japanners hebben zich bij den Tao- tai beklaagd, dat vreemde kooplieden over zee waren naar Port Arthur brengen. Ook hebben zij geklaagd over het oprichten door de Russen van een ontvangstation voor draadlooze telegrammen in deze stad. Van het bestaan van oen. dergelijk station is intussclien niets bekend. PetersburgIJ, Juni. Een telegram van luitenant-generaal Stackelberg aan den Kei zer van heden berichtHeden middag be gon een aanval van de Japanners op eene stelling, gelegen zes werst ten zuiden van het station Wafangoe. De vijand deed krach tige pogingen om onzen linkervleugel te ver dringen, maar de aanvallen van den tegen stander werden teruggeslagen. Wij handhaaf den onze stelling Het eerste regiment, dat zich op den linker vleugel bevond, leed zware verliezen. De regimentscommandant, kolonel Chwastunow, en de regiments-adju- da-nt werden gedoodgeneraal Gerngross werd gewond. Tingkow, IJ, Juni. (Chronicle). Het hier liggende Russische garnizoen is gisteren naar Kaiping gegaan om zich te vereenigen met de divisie, waarvan zij een bestanddeel uit maakt. Tot vervanging zijn troepen uit Se- mipalatinsk gekomen De Russen schijnen een krachtig optreden in het zuiden in den zin te hebben. Tokio, IJ, Juni. (Chronicle). Vier duizend Russen met tien kanonnen hebben een zwaar versterkte stelling bij Foetsjou bezet. Petersburg, IJ, Juni. Generaal Koeropat kin bericht Twee divisiën Japanners rukken van Poe- landian noordwaarts op; een divisie mar cheert in het Tasjaho-dal. Ook uit Soeijan rukken de Japanners op in de richting van den Dalin-pas. Een telegram van generaal Charkcwitsch van 13 Juni meldt In den nacht van den Hen maakte zich oen Russische afdeeling meester van den pas en do hoogten nabij het dorp Lidiatoen, waarbij aan Russische zijde 4 man gedood en 18 gewond worden. Een 3000 man sterke Japansche afdeeling rukt van het zuiden naar Chuaijensian op. Volgens den correspondent van de Daily Mail in het Japansche hoofdkwartier, zou den de Japanners niet alleen Sioe-jen en Saimatse bezet hebben, maar ook Suntsjou, 136 KM. ten O. van Moekden, en Liao-wa- ling, 8 KM. ten N.W. van Sioe-jen bezet hebben. Reuter seint uit Petersburg, dat- te Liao- jang eiken dag twaalf treinen met verster kingen en oorlogsmaterieel aankomen. Het „Berl. Tagebl." verneemt, dat do Jar panners bezig zijp met het aanleggen van een spoorweg van de Yalo© naar Fengwan- tsjeng, omdat anders de regentijd het ver voer van levensmiddelen te zeer zal beraoeie- lijken. Deze regentijd begint over eenige da gen daarom is men to Petersburg van oor- r|o;m'a n TAK ALEX. RÖMER. Meestal heb ik me verstopt en heb Ell/s arderobe genaaid. Ziji dtoongen me echter Leeds weer om< mee te gaanhet was een even als in de hel. Soms, als het 's avonds oo vroolijk toeging, draaide alles met mij in iet rond en had ik een onbestemd gevoel, lat- ik spoedig onverschillig zou worden en en slotte zou' doen- als de anderen. „De heeren, met hun vrije manieren, war en mij een gruwelik schaamde mij' dood «j hun grappen. En tusschen hen en mij; fond Leo's beeld, do eenige dien ik nog al- i;d grenzeloos liefheb. Het oogonblik, waarin k gevoeld had dat ook hijj minachtend tegen mij sprak, had zich in: mijn gemoed' gegrift. ik. zou blijven loven moest ik mijn eer en oijn geloof redden. „Dat duurde zoo voort, tot ik hoorde dit Sly hierheen zou gaan. Hoe kon ik hier ko oien. waar ik Leo ontmoeten moe6t ik dacht en dacht, maar er was geen plekje in ie wereld waar ik kon blijiven, alleen, zonder geld. Elly lachte mij uit, noemde mij over dreven en sentimenteel. Zoo kwam ik dan mee. Elly was verschrikkelijk vroolijkzij viel in den smaak en had spoedig haar enga- gWnent in' den zak. Na de voorstelling zou een feestje worden gegeven. Ik had haar bij) het kleeden geholpen en was bliji mét haar. Toen wijl door de zijdeur uit den schouwburg kwamen, zag ik hem Leo. „Hij stond naast een mooie, voorname dame, wier rijtuig buiten stondzij fluister den samen en gaven elkander een kus. Zij Laid een bouquet donkerroede rozen in de hand en kwam; langs mij heen ik was achter een pilaar gaan staan. Hij ging met- met haar mee; een bediende in livrei stond bij 'het portier en zij reed weg met haar mooie equipage. „Wat zag hiji ,er knap en deftig uit, maar tödh erg veranderd hoe had ik ooit bij hem kunnen passen 1 Het was alsof mijn hart moest breken. Ik liep op straat met de anderen mee. Ik wist niet, wat ik deed en er werd gedronken en gezongen, ook mij vul den ze het glas telkens met champagne. Ik zag alles als in een nevel; ik bevond mij plotseling in de armen van- een man, die mij kuste en dat bracht mij tot bezinning. Een vreeselijke afschuw vervuilde mijik stiet den indringer van mij af en liep weg. Een luid geladh klonk achter mijik geloof dat hij me na,liep. Ik weet niet., vanwaar ik de kracht, kreegik liep en liep waarheen, dat wist ik niet. Daar zag ik in de verto het meerhet Word me groen en geel vocxr de oogen ik dadht, dat ik verloren was en dat het koele water daar heerlijk stil moest zijn. Toen ben ik gevallen en heb langen tijd van niets meer geweten." Zij zweeg, geheel uitgeput en Ellen staarde in den zonnigon tuin, waar de nachtegalen zongen. „Hier heb je rust en vrede," zêi ze zachtjes, „je leeft nog en ziet- de zon. Er rolden langzaam een paar tranen over haar wangen. Suae zuchtte diep. „Jap (het- is hier mooi als in deu hemel, juist, zooals ik het altijd zou willen hebben. Ik benijd zuster Cordula en de andere zusters, die steeds in dezen vrede leven, de zieken verplegen en het goede doen.-' Ellen ontwaakte uit haa.r gepeins. „Je hebt gelijk, zijl zijn ook te benijden als je weer gezond bent, kunnen we zien pleegzusters zijn zeer gewild. Je aoudt een voortreffelijke verpleegster worden." Er kwaon gloed in Suze's oogen. „O!" zêi ze, „als dat mogelijk was." „lil elk geval mag je van nu af aan geen zorgen meer hebben over je toekomst.' zêi Ellen vriendelijk. „daar is wel iets op te vinden. Ik ben en blijf je zusier." Zij boog zich over haar heen en kuste haar hartelijk. Suze hield haar band vast- en zag verlegen naar haar op. „Wil je me nog iets zeggen hij; is heel gelukkig -niet waar? Elly sprak er van, dat hij een groote erfenis had te wachten en hij heeft een mooie bruid. Ik ik gun het hem van harte. Bllons gezaoht 'betrok. „Kind, vraag me daar niet (naar. Niet- alles is waarheid, wat de mensohen, praten. Jelui wegen, liepen uit elkaar; daarvoor waö ik al blang, toen ik jelui voor 't eerst l>ij elkaar zag; maar hij was beter op de hoogte dan jiji en heeft niet goed tegenover je gedaan. Hij is mijn broer en ik wil je niet tot onverzoenlijkheid prik •kelen, maar ook jij moeit recht en onrecht van elkaar leeren onderscheiden. Wij oogsten wat wiji zaaien." Suze begreep die woorden niet-dat- zag Ellen wel; zij had- echter niet anders kun nen spreken. Buit-en de kamer sprak zij, neg con poosje met zuster Cortdula over het. platij om Suae tot pleegzuster op te leiden, wat haar een uitkomst, sdheen. en zuster Cordula stemde toe. Voorloopig had mijnheer Weioord bevolen, dat do patiente haar kamier moest Wijven bewonen, tot- zij geheel op krachtc-n was. Hij had vcrscheadenie weken vooruitbetaald. Op den. terugweg zag ihet er in Ellens bin nenste oproerig uit. S'uze's verhalen haddcu haar zekerheid gegeven, dat haar broeder in Adine's netten gevangen was. Zoo was dua de vriendin barer -kinclsdliheid geworden? En dat deed zij haar en. de haren aanHoe vree- selijk zoan Leopolds ontwaken zijin. „Wij oogsten wiat wiji zaaien," mompelde zij. t Lag niet aan hem, dat het kind, Suae, niet bedorven was en liet had weinig ge scheeld, of zij had dien nacht in het koele meer gelegen, en hqar uiteinde zon Leopold op zijn geweten hebben gehad. Zij rilde. Dan moe^t ze weer aan Wolcond denken. Hij! ging heen. Tegen allo redenecring in had zij liet govoel, dat hij alleen haar steun kon zijn in den moeiolijken tijd, die op han den was. Als hij vertrok, was haar kracht ge breken, zij voelde zich reeds als verlamd bij de gedachte aan zijn heengaan. Zij had zich altijjd alles ontzegd Ml veel opgeofferd, altijd en aillt'ijd. En nu, nu zou alles te vergee ge woest zijn. Een onstilbaar verlangen naar go- luik was in haar ontwaakt zij had ontdekt wat geluk vtis en' nu kwam het ongeluk en stond zij alleen. Zij liep vlug door. zonder rcoht of links te zien, ton prooi aan al-lerloi aandoeningen. Opeens stond zij aètil. Zij moest, tot de werke lijkheid terujgkecreiizij. had mevrouw Rose beloofd een boodschap te doen bij de naaister, die het linnengoed voor Aogelita. maakte. Dat schoot haar opeens te binnen en, zii keer de terug. J>o naaister woonde iu een zij Straaltjes dat ziji al lang voorbij was. Langs een omweg kwam ziji bii hot huis, liep de drie trappen op en stond even stil om adem te scheppen voor de deur, waarop de naam. van „Lueie BranJdt" prijlktc. Binnen werd. gesproken. Ziji luisterde mot ingehou den ladenn. Waren ih-aair gedachten zoo vol vam één .per&oon, dat zij die stem overal meende te hooren? Zij klopte en ging op het „binnen" snd de kamer in. Naast de nietige gestalte der naaister, zag zij een tweede gedaante Aidine. Er was een korte, pijhlijike pauze; er kwam eon waas voor Ellen's oogen ziji moest zich aan de deurpost vastklemmen en het. duurde een ]>oosje, eer zo weer Hiuidelijk kon onder scheiden de dingen om haar hoen, Adine was oen stap achteruit gegaanook zij had er verschrikt uitgeziennu begon zij te spreken, maar Ellen begreep nog niet wat ze zei. De naaister vroeg beleefd, wat zij wenschte. Uien deed een wanhopige poging, om zicb te beheerschen, zij praatte met het meisje, deed haar boodschap, maar nog altijd kook te het bloed haar in de aderen Zij was zich niet, bewust of Adüie nog in de kamer was, en ontstelde toen zij opeens haar stem hoorde „LucieWil je mij een paar minuten alleen laten mét deze dame?" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1