335. Eerste Blad. Zaterdag 18 Juni 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN WELDOENER. 3de JaargHng. AMERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS ir 3 maanden voor Amersfoortf LS5, Idem franco per post- 1.75. fionderlijke nummers0.05. Bze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. dvertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF O C». Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTlto: Tan W regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bostaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad by abonnenient. Béne circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt óp aanvraag toegezonden. Aan henj die met I Juli a. s. p dit blad inteekenen, worden p nummers die gedurende de laand Juni nog zullen ver- chijnen, KOSTELOOS toege- pnden. Kennisgeving. (De Burgemeester van Amersfoort, Gelet op artikel 6 en 7 van het Koninklijk kluit d.d. 4 Mei 1896 (Staatsblad no. 76) tot «stelling van een Algemeen Reglement voor i Kamers van Koophandel en Fabrieken, noo- Et allen, die niet op de laatstvastgestelde lijst i kiezers voor de Kamer van Koophandel te jnersfoort voorkomen, maar aanspraak kun- 11 maken om op de nieuwe kiezerslijst te wor- h geplaatst, uit, daarvan vóór 1 Juli aan-- kande ter Secretarie aangifte te doen op al- kr verkrijgbare formulieren. (Vestigt er voorts de aandacht op, dat alleen j genoemde aanspraak kunnen maken, döe Idoen aan de beide volgende vereischten men moet kiezer zijn van leden van den i der gemeente Amersfoort men moet. te Amersfoort bestuurder of le-bestuurder zijn en gedurende ten minste tlf achtereenvolgende maanden zijn geweest een bedrijf van handel of nijverheid, mersfoort, den 17den Juni 1904. De Burgemeester voornoemd Het Nationaal Kegelconcours. Laat rollen de ballen, Houdt plank en houdt moed De groote dag is dus aangebroken, het itionaal Kegeiconcours werd heden mid- g officieel geopend. Door de commissie war uitgenoodigd de leden van het eere- niité, van den gemeenteraad, van de jury, m de technische commissie, de baaai-com- ssarissen, de besturen van de Kamer van wphandel, van „Vreemdelingenverkeer'", n „Handel en Nijverheid" en van versahil- ule sociëteiten. De keurige feestgids, vervaardigd op de ukkerijl van den heer A. J. Micihielsen, e de samenstelling geheel belangeloos op h nam, had ons reeds vóór eten paar weken rteld wat er al zoo te doen zou zijn. Wij imen het meest belangrijike daaruit over, (dat onze lezers niet onkundig zouden blij- n van de gezellige dagen, die in aantocht aren. En thans is Amersfoort in feeststemming i in feestdos. Men leest het op de gezichten van de enschen, men merkt het aan de wfapperen- 'aggen, welke door velen, die instem- en met dit zoo degelijk en goed voorbe lde kegel feest, reeds in de vroegte werden tgestoken. Het nationale dundoek, omt- ooid op de bruggen en op het terras van micitia, schijnt aan vreemdeling en stadge- Dot den. Weg te wijzen naar de plaats, waar ?d uren de een viertal dagen de mannen van Sport uit alle oorden van ons vaderland oh zullen vereenigen, om in een onblOedi- eerlijken strijd te toonen hun vaste and, hun scherp oog, hun behendigheid en racht. De sport staalt de spieren, bevordert de ezondheid, doet wegvallen de scheiding ussclieu «de standen;de sport lacht om lijve conventiioneele vormen en ouderwet se begrippen en brengt verbroedering on er de mensohende sport veroorzaakt aan- enarae afwisseling in de voor velen soms «el wat eentonige, dagelijksohe werkzaam heden en bevordert in niet. geringe mate de 'gezelligheid! Daarom brengen wij. gaarne een. eeresaluut aan de mannen, die het initiatief namen voor het thans officieel geopende Nationale Kegelooncours, en wij; gevoelen behoefte een woord van warme hulde uit te spreken voor de commissie, die door haar onvermoeiden ijver en door haar practische en degelijke maatregelen heeft weten te zorgen, dat de Amersfoortsche kegelaars hun sportbroeders uit geheel Nederland op waardige wijze kunnen ontvangen. Wij hopon dan ook, dat de commissie haar pogingen zal beloond zien door een in alle opzichten goed slagen van den wed strijd. Een ieder steune haar naar zijn beste ver mogen, een ieder werke mede om dit eerste groote kegelconcours in Amersfoort te doen beantwoorden aan de gunstige verwachtin gen, welke wij er reeds zoo lang van hebben gekoesterd. Geen wanklank mag worden ge hoord, eensgezindheid en samenwerking moet aller wachtwoord zijnHet kegel- concours moet zijjnt een ke^gjel feest, waarvan onze gasten de beste herinnerin gen mede naar huis kunnen nemen. Tot nu toe ondervond de oommissie van alle zijden de meest mogelijke medewerking, zoowel van de leden van het eereKJOmité als van de stedelijke kegeldlubs, societeitsbe- sturen, muziekvereenigingen, en de heeren van de jury, technische commissie en baan commissarissen. Een woord van hfulde ge richt tot allen die prijzen of medailles be schikbaar stelden, is hier zeker niet mis plaatst, en wij twijfelen er niet aan of men zal algemeen met ons instemmen, w<anneer wij uiting geven aan onze bewondering voor de smaakvolle wijze, waarop de heer S. J. van Duinen, de ijverige voorzitter van Han del en Nijverheid, de zaal heeft versierd. Waar reeds zooveel eensgezindheid en sa menwerking zijn getoond; waar men tot nu toe van alle zijden op flinken steun mocht rekenenwaai- de leiding in zulke goede handen is, daar moet het concours slagen Wij roepen allen die van elders komen om aan den wedstrijd deel te nemen een harte lijk welkom toe. Over de Amersfoortsche gastvrijheid zullen zij zeker niet te klagen hebben.. Wij hopen dat zij zich hier uitmuntend zullen amuseeren en dat zij de beste indruk ken van Amersfoort en van zijn bewoners mede naar huis zullen nemen. Zoo zij het Politiek Overzicht Aan den Balkan. Het is in den laatsten tijd stiller gewor den in de Balkanlandén. Maar men zou ver keerd doen, wanneer men daaruit ging af leiden, dat de tijd nabij is waarin rust en vrede terugkeeren in die zoo lang door wan beheer en burgeroorlog geteisterde streken. Een beeld van den toestand levert de vol gende brief, dien de Daily News ontving uit Wodena (in Macedonië) van een correspon dent. Hij schrijft „De Bulgaarsche ballingen, die amnestie hebben gekregen overeenkomstig de onlangs gesloten Turksck-Rulgaarsche overeenkomst, zijn nu naar hunne dorpen teruggekeerd, dank zij de Amerikaansche zendelingen, die de kosten van hunne terugreis hebben be taald. Zij verhalen eene droevige geschie denis. Toen zij hutine verbanningsplaats ver lieten, telden zij 285 personen; bij hunne aankomst in de haven van Alexandrette wa ren zij niet meer dan 203. 82 personen wa ren verdwenen. Men weet wat dat beteekent in Turkije. De Bulgaren hielden hunne jaarlijksche nationale feesten, waarvan St. Cyrillus en St. Methodius schutpatroons zijn, op den 31en Mei. Dit gaf gelegenheid tot een be langwekkend vertoon van de macht, die de Bulgaarsche benden uitoefenen in gemengde districten. Te Tenidje, een stadje in de vlak te van Saloniki, halverwege Wodena, zijn vele patriarchisten (aanhangers van de Griek- sche partij). Het hoofd van de Bulgaarsche bende, die in dit district werkt, wojwode Apostol, zond eene boodschap aan deze pa triarchisten, dat op dien dag alle winkels en werkplaatsen gesloten moesten zijn. Toen de dag kwam, was er geen enkele winkel open. Hier in Wodena zeggen de Turken, die :n het land wonen, meerendeels, dat zij heil goed weten, dat hun tijd haast voorbij is, maar dat zij, voordat de ongeloovigen hdu in de macht krijgen, alle christenen \sn de plaats de keel zullen afsnijden. De be volking, tot welk ras of welke pa.-v.j z»J moge beÜooren, is zeer verstoord. Het alge- meene wanbestuur is dit jaar erger dan ooit. De soldaten zijn gewoon roovers gevo.den. Zij gaan zelfs zoo ver de burgers in de stra ten der stad aan te houden en hun al het geld te ontnemen, dat zij bij zich hebben. Er is geen spoor van hervormingen te zien; de gendarmerie is, voor zoover aanwezig, erger dan te voren. Europa laat zich eenvou dig bij den neus nemen. Wat de Europeesche officieren betreft, die de gendarmerie moesten reorganiseeren, de Russen hebben de stad Saloniki nog niet verlaten, terwijl de Italianen den voet nog niet gezet hebben buiten de stad Monastir. Hier in Wodena is het aan geen enkelen christen toegestaan, na donker op straat te gaan, zelfs als zij voorziep. zijn van een lan taarn. r>at zijn de hervormingen De Grieken hebben nu uit eigen beweging benden opgericht, klaarblijkelijk om niet de Turken, maar de Bulgaren te bevechten. Een van deze benden vermoordde onlangs twee Bulgaarsche priesters en een onderwij zer. Dientengevolge deed ten Bulgaarsche bende een aanval op de Grieksche bende en hakte haar in de pan. Wanneer de Grieken in deze politiek volharden, dan zijn de Bul garen in de gelegenheid om eene verschrik kelijke strafoefening over hen te houden. Gisterenavond (de brief is van 7 Juni ge dateerd) viel er een gevecht voor tusschen opstandelingen en Turksche troepen bij een dorp op 9 a 10 mijlen afstand van hier. De algemeene verwachting is, dat er spoedig een nieuwe opstand zal uitbreken." Het is inderdaad een treurige toestand, die hier geschetst wordt. Maar het droevig ste daarvan is nog wel dit, dat er in dezen brief wel sprake is van het Turksche wan bestuur en van haat tegen de Turken, maar toch nog veel meer van den onderlingen haat der verschillende elementen, die de be volking uitmaken. Dat maakt het Balkan- vraagstuk juist tot een onoplosbaar vraag stuk, dat de oevolking in die landstreken onderling zoo verdeeld is. Wantrouwen en haat van allen tegen allen, dat schijnt daar het alles overhcerscheuae gevoel te zijn. De moord op Bobrikowr. Moordaanslagen op hoogo regeeringsperso- uen zdjin in Rusland niet zeldzaam, maar toch maakte het voormalige grootvorsten- dom Finland tot dusver daarop éene uitzon dering. Dat is nu anders geworden; de gou verneur-generaal Bohrikow is doodolijik ge troffen door een schot uit den revolver, dien eene moordenaarshand op hem richtte. Hij is aan de gevolgen bezweken en de moorde naar heeft terstond na 't plegen van de daad do hand aan zich geslagen. Voor de justitie van deze aarde is de zaak dus afgedaan; de dader heeft zich zelf gestraft. Moet deze daad tot de politieke misdrij ven gerekend worden De omstandigheden maken het waarschijnlijk. In Bohrikow was het stelsel verpersoonlijkt, dat onder de re geering van dezen Czaar met terzijdestelling van de bij de inlijving van Finland bij Rus land, nu bijna eene eeuw geleden, door Alexander I bezworen constitutie een eed die sedert door iederen nieuwen Czaar bijl zijne troonsbeklimming is herhaald aan Finland zijne zelfstaudige best uur sorganisar tie trachtte te ontnemen, om het te maken tot eene Russische provincie. Met niets ont ziend geweld werden de oude bestuursinstel lingen van Finland op Russische leest ge schoeid. De landdag werd niet bijeen geroe pen de Senaat, waarin met het uitvoerende gezag ook het hoogste rechterlijke gezag ver- ecnigd is, werd veranderd in een regeerings- college, dat geheel aan de wenken van den gouverneur-generaal gehoorzaamde. Enkele maanden geleden nog werd het Russisch aangenomen als de officieele taal voor de be raadslagingen van den Senaat, - het Rus sisch dat behalve door de onder het nieuwe régime van buiten ingevoerde ambtenaren door niemand van het Finsche volk gespro ken wordt. De ironie van het noodlot heeft het zoo beschikt, dat Bohrikow door het moordende lood getroffen is juist toen hij eene vergadering van den Senaat zou leiden. Natuurlijk is de daad, die gepleegd is, af schuwelijk, en ook in Finland zelf zullen de f temmen, die haar afkeuren, zich luid doen hooren. Maar wanneer haat tegen de ver drukkers de hand heeft bestuurd van den dader, zoon van een oud-senator, dan heeft hij in deze gevoelens niet alleen gestaan. Bitter zijn de grieven, die de Finlanders hebben tegen het nieuwe regeeringsstelsel de steeds aangroeiende stroom landverhui zers, die het land verlaten om elders de vrij heid te zoeken, die hun in hun geboorteland ontnomen is, getuigt daarvan. Wat zullen de politieke gevolgen zijn van dezen moord. Wanneer Rusland thans niet eene. crisis doorleefde van bedenkelijken aard, dan zou er niet aan te twijfelen zijn of de te Petersburg bovendrijvende centrali- seerende elementen zouden den dood van Bohrikow bloedig op de bevolking wreken. Nu is er eenige hoop, dat men in Petersburg ontvankelijker zal zijm voor de waarschuwing, die hierin gelegen is, en dat men er eene aanleiding in zal vinden om te overwegen of 't niet tijd wordt om te koeren op den weg, die te kwader ure is ingeslagen. Engeland. Volgens geruchten, die in de Engel- sche politieke kringen loopen, bestaat er in den boezem van het kabinet verschil van nieening over de legorhervormingen. Som mige leden van liet kabinet zijn tegen de voorstellen van de commissie, die onlangs luar rapport heeft ingediend, terwijl de mi nister van oorlog Forster ze allen wil over nemen Minister Forster had verleden Donderdag bet definitieve ontwerp van de legervoor- stellen der regeering moeten toelichten in liet. kabinetdoch dat is uitgesteld moeten worden tengevolge van de oueenigheid tus schen de ministers. Rusland. Generaal Bohrikow is aan de gevolgen van den op hem gepleegden moordaanslag overle den. Oosten rij k. De landdag van Bohemen is reeds weder verdaagd. Het is dus gebleven bij de eene zitting, waarin de Ozechen zich konden over tuigen van de uitwerking, die hunne ob structie in den Oosteurijkscrtien rijfksraad heeft gehad op de houding van de Duit-schers in den Boheemschen landdag. Hongarije. In den rijksdag heeft een lid van de oppo sitie, Polonyi, het voorstel ingediend om de regeering uit te noodigen den troonsopvol- ger, aartshertog Frans Ferdinand, geluk te wenschen met de geboorte van zijn zoen. Dit voorstel brengt de regeering in niet ge ringe verlegenheid. Het gaat. uit van de op vatting, dat de Hongaarsche wet geen on derscheid maakt tusschen zonen uit huwe lijken van gelijke geboorte en uit morgana tische huwelijken, zoodat de zoon van aartshertog Frans Ferdinand gerechtigd is tot de troonsopvolging. Aartshertog Frans Ferdinand heeft echter, voordat zijn morga natisch. huwelijk met gravin Marie Chotek, die nu den titel voert van vorstin Horen berg, gesloten werd, krachtens de Habsbuig- sche huiswet afstand moeten doen voor zijne eventueele nakomelingen van alle troonsop- volgingsreohten. Rusland. De correspondent van de Daily News te Petersburg bericht, dat eene bijzondere om- missie m wording is, die met het einde van den oorlog zal overgaan tot het bestudeeren van de grondwetten van andere rijken. Bij zondere aandacht zal worden geschonken aan de constitutie van het Duitsche rijk. Er i9 geen twijfel aaii, dat e:n der resultaten van den oorlog zal zijn eene herleving van de beweging ten gunste van vrijzinnige instel lingen m Rusland. De tot dusver zoo be voorrechte bureaucratie wordt als afgedaan beschouwd, en de mogelijkheid, dat de Czaar eene constitutioneele regeering aan Rusland zal geven, is niet zoo ver af als zij voor 't oogenblik klinkt. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Tokio17 Juni Waarschijnlijk is het Wladiwostok-eskader weder door den mast ontkomen. Er gaan vele geruchten over ge vechten op zee, maar zij zijn niet bevestigd Admiraal Tsunoda heeft eene flottille torpe dobooten uitgezonden om de Russen te ver volgen maar wind, regen en mist. hebben belet, dat dit iets opleverden. Tokio17 Juni. Volgens bericht van het politic-station te Saga nabij Sasebo, zijn langs de kust kanonschoten van uit zee ge hoord. Het is mogelijk, dat de Japanse he vloot de Russische schepen ontmoette en dat er ecu zeeslag in gang is. Tokio, 18 Juni. Het Wladiwostok-eskader is heden morgen om half zes aan den wes- ROMAN VAN ALEX. R «VI E R. ,Hoe stel je je eigenlijk een verdér leven voor miji voor vroeg hij spottend. „Kom tot bezinning, span al je kracht in en werk", antwoordde zij, „op jouw leeftijd kan nog veel goed gemaakt worden." „Zoo en weet je ook, dat het morgen, na de opening van het testament, wemelen zal van op gieren gelijkende roofdieren, die bloeddorstig op mij zullen aanvallen, omdat hun buit hun dreigt te ontsnappen, mijn oer in 't slijk zullen trappen en mij als een bede laar op straat zullen zetten?" riep hij uit. „Maar ze kunnen jelui niets aandoen, denk daaromje moet hun niets afstaan. Volgens de wet mogen ze jelui eigendom niet aantas ten, als je hun niets bplooft." Ellen was doodsbleek geworden, maar zij bleef kalm. „Praat niet meer op een toon, alsof je jezelf van kant wil maken. Heb je dan in 't geheel geen eergevoel meer? Zie je dan niet in dat je ook haar, die liet ge waagd heeft met jo te spelen, bewijzen moot dat je een ander bent dan waarvoor zij je Held?" Ellen voelde ïnstinktmatig dat dit de plek .was, waar zij den wanhopigeu treffen kon, en als door een plotselinge ingeving bezield, boog zijl zich plechtig over den ongelukkige heen en er lag een wonderlijke glans op haar gelaat, toen zij langzaam verder sprak. „Laat al liet andere over aan God, die al onze schreden leidt en ons onze bestemming gaf. Tracht die op te sporen, en je zult haai' vinden. Je bent diep gezonkenlago geesten hebben macht over je gekregen, omdat je zo zelf maohit gegeven hebt, maar nu is de blind doek van je oogen gevallen. Je bent weer ziende wij arme menschenkinderen komen meestal tot inzicht door groot verdriet maai* dat inzicht zal vruchten dragen en aan! hulp zal het je niet ontbreken. Je zocht die voorheen omlaag, zoek ze nu omhoog die zal je niet in don steek laten." Hij zag zijn zuster, die daar als een ziene res voor hem stond, strak aan, en zijm gelaat begon zenuwfcohtig te trekken. Begon hij in te zien? Zag hdj de demonen, in wier macht hiji geweest was, in hun ware gedaante? Er kwam een schemering van hoop. Ilij liet zich op een stoel neervallen en be dekte zijn gelaat met de handen. „Suze!" Als een zucht kwam die naam over zijn lip pen. Ellen stond naast hem en streelde zijn lok ken. „Suze is geborgenzij was in groote ver zoeking, maar de demonen hebben haar geen kwaad kunnen doen. Jou schuld aan haar komt slechts op je eigen hoofd neer." Hij zag haar verbaasd aan. „Ben je van haar doen en laten op de hoogte?" Zii knikte. „Vraag mij vanavond goeo bij zonderheden; laat het je genoeg zijn, dat zij verzorgd en in goede handen is. Zij was in zeer gevaarlijke handen gekomen Hij sloeg zijn oogen neer. Iets als schaam te sprak uit zijn trekken. „Jo bent van a'Jes al heel goed op de hoogte mompelde hij gemelijk. „Ik ben vreeselijk boos op jo gewektik 1 heb je veracht, Leopold, om je gedrag", zei ze bitter, „maar vanavond voel ik toch dal ik je nog liefheb. Vertrouw mij dus ca wees geen lafaard. Kan ik je nu alleen laten, zen der te vergaan van doodsangst, dat je nog tot misdaad vervalt? Ik verzeker je, ik ben vrijwel aan 't eind vam mijn krachten." Hij schudde vol onwil het hoofd. „God mag weten, welk leven dan vóór mij ligt". „God. weet het en zal het je wijzen ant woordde zij vol vertrouwen. Ellen sliep vast en zonder droomen. De natuur hernam haar rehten. Toen zij wak- kerd werd, voelde zij zich weer vreeselijk gedrukt, doch zij deed haar best dat gevoel van zich af te zetten. Het vertrouwen, dat haar gisterenavond bezielde, moest weer terugkomen. Zij zag Leopold niet. Hij had ontboten, had rich met zorg gekleed en wa9 uitgegaan, hoorde rij van Mina. Om negen uur had in het sterfhuis de opening van het testament plaats. Daarbij moest nij tegenwoordig zijn. „Als het au toch nog eens anders uitkwam'dacht El len, „onmogelijk was 't niet." Terwijl haar moeder opgewonden heen-en weerliep en meer babbelde dan gewoonlijk, was Ellen in gedachten Verdiept. Mevrouw Kramer kleedde rich met zorg; zij verwachtte vandaag veel bezoek. Ellen zat voor het venster, met het hoofd in de hand geleund en dacht, dat deze spanning onuitstaanbaar was. Opeens schrikte zij op; or werd een hand op haar schouder gelegu. Zij was zóó in ge dachten verdiept geweest, dat. zij niet ge hoord liad, dat de deur geopend werd. Wel- cord stond naast haar. Zij gaf onwillekeurig een gil en werd doodsbleek. Zij had juist aan hem gedacht of hij nog komen zou, om haar vaarwel te zeggen. „U u gaat weg", stamelde zij. Hij hield haar hand vast en zag er zoo zonderling, zoo gelukkig uit. „Ja ik ga spoedig heen, maar vooraf juffrouw Kramer, het doet mij groot ge noegen, dat ik u alleen vind ik o! u moet lie't al lang weten ik meende dik wijls iu uw nart to lezen ik' bon nu vrij en kom u vragen of u maar mijn God tallen keek hem strak aan en wankelde. Hij ving haar in rijn armen op. „Ellenmijn lief dierbaar meisje, wat scheelt je?" Zij verborg het gloeiend gelaat aan zijn boist en deed haar uiterste best, om weer wat kalm. te werden. Zij kotn hot nog 'et Degrijpen, het was te overweldigend geweest. Zij richtte zich op en trachtte zich uit rijn armen los te maken. „Zeg mij, of je mij hefhebt, of dat ik. mij vergistesmeekte hij zacht. Zij greep met beide handen naar haar hoofd. „O God!" „Maar Angelita" begon zij. „Met Angelita ben ik het eens sprak hij glimlachend, „meen je, dat ik tot je zou 2ijn gekomen met mijn aanzoek, als met haar niet alles in t reine was? Maar ik heb nog geen antwoord." Toen strekte zij haar armen naar hem uit. „O! wat heb ik je lief 1" Zij omhelsden elkander iunig en hij kuste haar telkens en telkeaa weer. Zij merkten het niet, dat mevrouw Kram mer was binnengekomen. Zij had haar zwar te japon aangetrokken en zag er erg plecht statig uit, maar stond nu als eon standbeeld bij dit tooneel. Ellen zag haar 't eerst. Met een uitroep van vreugde snelde zij. op het verbaasde vrouwtje toe. „MoeaertjeU hadt toch gelijk, vandaag komt geluk!" Mijnheer Welcord trad op de moeder van zijn nieisje toe en kuste haar vol eerbied de hand. „Geef ons uw zegen'smeekte hij, „maar ik moet u dadelijk zeggen ik moet uw doch- t* r spoedig meenemen naar vere landen, al ia 't. maar voor een paar jaar. Ellen, ben je bereid, met mij de zee over te steken, naar Valparaiso?'' ..Tot aan het einde der wereldantwoord de zij zachtjes, en haar oogen straalden van oen onuitsprekelijk geluk. „Maar, hoe is hot mogelijk? saiueldc me vrouw Kramer, „Ellen vertelde mij. dal u verloofd was met „Nog niet, mamatje", zei Welcord lachend, „wij hadden geen van beiden „ja" gez^L Angelita noch ik. Ellen, mijn liefste, zeg ce.is eerlijk, jij hebt- na onze eerste ontmoe ting, toen je ons bij elkaar zaagt, geen oogenblik gedacht, dat wij een paar zouden worden, is het wel?' Hjj hield haar nog atlijd vast en wendde geen oog van haar af. ziek Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1