Maandag 1 Augustus 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. GRAAF W. 62. W°. 31. 3de JaarganK< AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden voor Amersfoort f 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afsönderlijke nummers0.05. Déze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Ivortentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft Co. Utiechtschestraat t Intercomm. Telephoonnummer 60. PRIJS DER ADVERTENTIÈN Vu 1-6 rflgcUf M» Elke régel meer- OflHfc Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij 'abonneMSht. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Frankrijk en het Vaticaan. In den strijd tusschen de Fran9che rcgee- riug en den Heiligen Stoel is een nieuwe stap gedaande diplomatieke betrekkingen zijn afgebroken. De Fransohe regeering heeft haren zaakgelastigde, die nog te Rome was achtergebleven na do terugroeping van den gezant, bevolen terug te komen, en als ge volg daarvan heeft de pauselijke nuntius Parijs verlaten. Waaruit het geschil is voortgevloeid, dat t! ans er toe heeft geleid, dat van beide zijden de vertegenwoordigers zijn teruggeroepen, is bekend. Het standpunt van de Fransohe re geering is, dat de Heilige Stoel, door recht streeks twee bisschoppen, die voor de toepas sing van kerkelijke tuchtmiddelen in aan merking kwamen, naar Rome te ontbieden, te kort gedaan heeft aan de voorschriften van het concordaat, het verdrag dat de ver houding regelt tusschen Frankrij - en het Vaticaan. Het concordaat is eene schepping van Na poleon uit den tijd, toen hij als eerste con sul Frankrijk bestuurde. Terstond na den slag van Marengo (14 Juni 1800) zond hij' eene boodschap aan paus Pius VII om hem het herstel van den Kerkelijken staat te be loven en in verband daarmede uit te noodi- gen tot onderhandelingen over eene nieuwe organisatie van' de katholieke kerk in Frank rijk, waardoor een eind© zou worden gemaakt aan do sedert 1700, toen de mannen der revolutie de banden tusschen den Staat en Rome hadden verbroken, heerschende anar chie. Gedurende verscheidene maanden werden te Parijs do onderhandelingen gevoerd tus schen aartsbisschop Spina,, den gemachtigde van den Heiligen Stoel, en abt Bernier als commissaris van den eersten consul.. Na het sluiten van den vrede van Lunéville (Fe bruari 1801) kwam er gang in het werk. De kardinaal-staatssecretaris Consalvi begaf zich zelf naar Rome om de onderhandelingen ver der te voeren. Rome moest groote conces- siëu doen. Het sprak (in art. 13) de erken ning uit van den verkoop der door den Staat verbeurd verklaarde g/ertelijke goederen, op welker bezit de hiërarchie van vroegere' eeuwen had gesteund. Verder verlangde Na poleon, dat de bisschoppen van het ancien régim, die emigranten en onverzoenlijke tegenstanders waren, door den paus zouden worden genoopt tot het neder leggen van hun ambt. Inderdaad werd een "breve aan de oude bisschoppen uitgevaardigd, waarin hun op het hart werd gedrukt, dat het heil van den godsdienst van hen vergde liun ambt prijs te geven. In het conc rdaat werd de benoeming tot de bisschoppelijke waardigheid aan den eer sten oonsul overgelaten (art. 5), wien de bisschoppen trouw hadden te zweren (art. 6). De prerogatieven van de Bourbons in Rome zouden aan Bonaparte toekomen (art. 16), d;© alleen in het artikel over de eeds aflegging van de bisschoppen eene concessie deed. Toen dag en uur vastgesteld waren tot onderteekening van het overeengekomen concordaat, bespeurde Consalvi tot zijne ver bazing. dat er eigenmachtig wijzigingen wa ren gebracht in den gezamenlijk vastgestel- den tekst. Dit leidde tot nieuwe overleggin gen. Men kwam tot overeenstemming op alle punten op één na. Consalvi wilde namelijk niet alleen de vrijheid, maar ook de open baarheid van den katholieken eeredienst doorzetten. De Fransche regeering was ein delijk gezind, de openbaarheid toe te staan onder de beperkende voorwaardevoor zoover zij was over een te brengen met do maatregelen van de politie. Deze bepaling mishaagde echter weder den kardinaal- staatssecretaris, die hierin een bewijs zag, dat de Kerk ondergeschikt werd verklaard aan den Staat. Ten slotte werd eene formule aangenomen, waarbij de openbaarheid van den katholieken eeredienst in zóóver werd toegestaan als de burgerlijke overheid daar tegen geen bezwaar had met het oog op de openbare rust. De Fransche tekst van dit artikel luidt: „Son culte sera public, en 9e conformant aux réglements de police que le gouvernement jugera nécessaires pour la tranquillité publique." Den loen Juli 1801, -om twee uur 's mor gens, werd het concordaat onderteekend. Eerst een jaar later echter werd het concor daat afgekoneigd, maar met bijvoeging van de zoogenaamde „organieke artikelen", wel ker openbaarmaking Pi us VTT tob diepe wan hoop bracht. Hierdoor werd het geestelijke gezag inderdaad in verschillende opzichten ondergeschikt gemaakt aan het burgerlijke. Geen bul, geen breve mocht buiten toestem ming van de regeering op Fransch gebied gedrukt, openbaar gemaakt of aangenomen worden. (Art. 1). Geen orgaan van den Paus heeft het recht, in Frankrijk kerkelijke func tion uit te oefenen. (Art. 2). Besluiten van vreemde synoden of algemeene conciliën mo gen zonder voorafgaand onderzoek en goed keuring van de zij,de van den Staat binnen de grenzen van Frankrijk niet openbaar ge maakt worden. Zonder toestemming van de regeetring kan ook geen nationaal concilie, noch eene diocesaan-synode iii eenige Fran sche stacl vergaderen. (Art. 3.) In alle ge vallen van ambtsmisbruik van kerkelijke dig nitarissen worden dezen voor den staatsraad gedaagd. (Art. 6). Ook kan men zich met klachten tot dit lichaam wenden, wanneer eene aanranding op den openbaren eeredienst en de door de wet gewaarborgde vrijheden vaii de dienaren der Kerk is voorgekomen. (Art., 7). Die „organieke artikelen" zijn door paus Pius VII nooit erkend, maar evenmin heb- ben hij of zijne opvolgers zich feitelijk ver zet tegen hunne toepassing. Het concordaat is dus van kracht gebleven met de organieke artikelen gedurende meer dan eene eeuw. Maar thans heeft het Vaticaan met nadruk tegen deze organieke artikelen positie geno men. Het beroept zich op zijn kerkelijk recht van tuoht, de Fransche regeering harerzijds op haar recht van controle. Volgens de orga nieke artikelen is de machtiging van de re- geering noodig voor iedere door het Vaticaan of zijne vertegenwoordigers tot de Fransche geestelijkheid of de Fransche katholieken ge richte tescn.Kking O' deze machtiging te verkrijgen en van beide zijden de uit het concordaat voortvloeiende rechten te doeD gelden, daartoe is de diplomatieke vertegen woordiging bestemd. Maar de reden van be staan daarvoor vervalt, volgens de opvatting van Je Fransche regccring, wanneer het Va ticaan liet concordaat op zijde zet. Van de zijde van het Vaticaan wordt dit betwist; het concordaat wil men blijven in acht nemen, maar 't zijn de organieke artike len waartegen men zich verzet. Maar dat is eene onderscheiding, die zoolang de derde republiek bestaat, nu voor het eerst wordt gemaakt. Iu 1884 heeft de toenmalige minis ter van eeredienst Fallières, thans president van den Senaat, twee bisschoppen voor den staatsraad gebracht, omdat zij zonder verlof van de regeering naar Rome waren gegaan. De staatsraad veroordeelde de bisschoppen en Rome deed daar het zwijgen toe. In 18'J4 was Casimir Périer minister-president en minister van buitenlandsche zakenals zoodanig dwong hij den nuntius verontschuldigingen te maken, omdat dezo zich in een vertrou welijk schrijven tot dc Fransche bisschoppen gewend had. Het Vaticaan legde zich daarbij neer het riep zelfs den nuntius terug om hem door een ander te vervangen. Thans echter waait in het Vaticaan do wind uit een an deren hoekmen weigert de organieke arti- keien te erkennen en daaruit is do schorsing van het concordaat voortgevloeid, want daar op komt feitelijk het afbreken van de diplo matieke betrekkingen neer. Het concordaat is van kracht gebleven ge durende meer dan ceno eeuw. Hoe lang zal het nog bnjrven gelden Dat zal eene toe komst, die misschien niet zoo heel ver meer afligt, beslissen. Frankrijk. Minister Delea&sé heeft Zaterdag namid dag den nuntius een brief doen toekomen, waarin hij liem verklaart, dat ten geivolge van het afbreken der betrekkingen tusschen Frankrijk en den Heiligen Stoel zijne zending te Parijs doelloos geworden is. Uit Rome wordt aan tie .Temps" geseind, dat het personeel van de Fransche ambassa de bij het. Vaticaan Vrijdagavond tot half elf wachtte op antwoord dér Fransche regee ring. Toen verliet htefc getheelë personeel het a mi bassa de-gebouw. Een uur later kwam de telegram-besteller, die de deur gesloten vond. H,et telegram werd dus hedenmorgen bezorgd bij den zaak gelastigde De Courcel, dio zich om tien uur begaf naar den kardinaal-staatssecretaris Merry del Val. Nog in den avond van Vrijdag, toen de ministerraad gehouden werd, waarin beslo ten werd tot het afbreken van de diplomatie ke betrekkingen met het Vaticaan, heeft pre sident Loubet /..ch naar Montélimar begeven. Ook de minister-president Oom bes verliet nog des avonds Parijs, om zich naar Pons te be geven, waar hij candidaat is voor den alge- meenen raad. He minister van buitenland- scl.3 zak. -elcassé begeeft zich eerstdaags naar het departement Ariége. De volgende ministerraad zal waarschijnlijk eerst in het laatst van Augustus plaats hebben. Tegen bisschop Lo Nordez, van Dij on, zal waarschijnlijk geen disciplinaire maatregel genomen worden niet het oog op ztjnc vroe gere correcte houding. Het wordt hem dus niet al te kwalijk genomen, dat hij vertrokken is naar Rome, zonder het antwoord af te wachten op zijn verzoek om te gaan, waarvan liij wel kon verwachten, dat het afwijzend zou zijn. Volgens de verzekering van verscheidene bladen, die met de Fransche regeering in be trekking staan, werd het. besluit van den mi nisterraad, waarbij definitief met het Vati caan gebroken werd, eenstemmig genomen. Clemeuceau dankt in de Aurore ironisch den paus en zijne raadslieden, dat zij door hunno brutale diplomatic de Fransche regeering zelf dreven tot een breuk, die niet meer goed te maken is. Minister Delca?sé zal de stukken, die op liet conflict betrekking hebben, in een geel- boek openbaarmaken, om de door de pers van het Vaticaan gegeven voorstelling te cor- rigeeren. Volgens de Petite République zou de regee ring ook reeds tot liet besluit gekomen zijn, de uitgaven voor het gezantschap bij het Va ticaan in do begrooting te schrappen. Over het antwoord van den Heiligen Stoel, dat in de vergadering van den ministerraad van gisteren is behandeld, bericht de Temps, dat het i .n stuk is van niet minder dan 28 bladzijden. Hoewel in gematigde en beleefde termen gesteld, heeft het antwoord aan de Fransche regeering niet gebracht wat zij wenschte: n.l. de intrekking van de brieven van den kardinaal-staatssecretaris aan de beide bisschoppen. Het bevat de verzekering, dat de paus nooit de tweeling heeft gehad dc bepalingen van het concordaat niet. na te komenhet verleent uitstel voor het '-er- schijnen der beide bisschoppen voor het Heilige ofricium; maar de verklaring, die de minis terraad noodig had geacht, bevat het i 'et. Die motiveert het besluit, door den minister raad genomen, dat geen ander kan zijn dan tot het afbreken der betrekkingen, maar dat eerst bekend kan worden gemaakt nadat da.r,rvan aan den nuntius knnis gegeven is. De militaire gouverneur van Parijs heeft dc invrijheidstelling gelast van majoor Rol- lin en van drie andere officieren van het voormalige tweede bureau van den infor matiedienst biji den generalen staf, die in verband met de instructie over de revisie van het Dreyfus-proces iu voorloopige hechtenis genomen waren. Engeland. In den loop van de behandeling van do wet op de middelen in het Lagerhuis, heeft Brodriek, de minister van Indië, de aanval len van de oppositie tegen het fmancieele beleid vaai de regeering gewraakt, maar toe gegeven dat de stijging van de uitgaven voor leger en vloot een zeer ernstige factor voor den financieelen toestand was. Maar een lid van het Huis, die vroeger een van de bedillers van het departement van oorlog was geweest, was nu minister van oorlog. ,Een vermindering van de uitgaven zou te bereiken zijn door een vermindering vain de strijdmacht. Vele critici hadden het denk beeld geopperd, om de sterkte van het leger te handhaven, maar de uitgaven te be snoeien. Een bepaald plan was echter nog niet ingediend. In parlementaire kringen worden Bro- drick's gezegden beschouwd als een aanval op het plan van Arnold-Forster, den minis ter van oorlog. Het Lagerhuis heeft de wet tot wijziging van de regeling van het vergunningsrecht voor den drankverkoop bij derde lezing met 217 tegen 129 stemmen aangenomen. Het hoogerhuis nam de wet op de midde len definitief aan. Rusland. Zaterdag had de uitvaart plaats van den vermoorden minister Votn Plehwe iti tegenwoordigheid van den Czaar, de Keizerin-Weduwe, den grootvorst-troonop volger, de aanwezige grootvorsten en grootvorstinnen, de ministers en de leden van het corps diplomatique. Na de gods dienstige plechtigheid, die geleid werd door den metropoliet Antonius, werd het lijk naar liet kerkhof gebracht. Geen incident, deed zich voor. Uit Petersburg wordt bericht, dat men voor de Czarina, wier bevaulng nu iederen dag te verwachten is, den aanslag op Plehwe geheim had willen houden. Zij werd het. niet temin gewaar, maar toonde groot© zelfbe- heersching. Den Czaar, die zich bij de Keizerin moeder bevond, werd het bericht van den aanslag door een adjudant overgebracht. Do Czaar zweeg eeu oogenblik ontsteld, daarna wilde hij weten wie de dader was. Op telefonische aanvrage werd bericht, dat een man. blond, mager en met vollen baard, die gewond naast het vernielde rijtuig lag, voor den dader werd gehouden. De begrafenis van minister Plehwe, waar voor de dag van gisteren was bepaald, heeft plaats gehad in het Nowodewitschi-klooster bij Petersburg. De persoon, die verdacht wordt den moordaanslag op minister von Plehwe te hebben begaan, is uit net hospitaal naar de gevangenis overgebracht. Dc aan hem vol brachte operatic is gelukt en zijn leven is buiten gevaar. Het eerste verhoor heeft niets aan het licht gebracht-; de verdachte zwijgt, hardnekkig. De bewering, dat hij een Jood of een Finlander zou zijn, wordt tegenge sproken. Hij is een Rus en heeft, voor zoo veel bekend is, geen directe medeplichtigen. Volgens de inlichtingen van de Parijscho Rappel bevindt de politie zich in haar on derzoek op een valsch spoor en is de moor denaar in veiligheid. Hij behoort tot eene kleine groep terroristen, die onder de be naming „Bojowan Organisazia (strijid-organi- satie) bekend is. Ook Balmaschew, de moor denaar van den voorganger van Plehwe, behoorde tot deze groep, die onafhankelijk is en buiten de beide groote fractie» van het Russische socialisme staat: de sociaal democratische arbeiderspartij en do revolu tionair-socialistische partij Het is mogelijk, dat de moordenaar nog zal worden ontdekt, want de politie zet alle zeilen bij om hem te vinden Al wordt hij oehter niet gevonden, dan is het toch zeker, dat talrijke personen voor zijne daad. zullen boeten. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Tsjifoe, 30 Juli Een jonk, welke Donder dag te middernacht Port Arthur verliep bevestigde dat een zeer hevig gevecht gedu rende drie dagen te land en ter zee hooft plaats gehad. Tokio, 30 Juli De geruchten van den val van Port Arthur worden officieel ongegrond verklaard. Tokio, 30 Juh De generale staf bericht heden avond, dat vijf officieren gedood en 41 gewond zijn in den strijd rondom Port Arthur sedert Dinsdag, Het verlies aan manschappen wordt met bericht Dit is de eerste officieele medcdeeling se- dert het beleg begon, en duidt aar. dat er ernstig gevochten wordt. Sjanghai, 31 Juli. (Morning Post). Do Japanners zijn den 28en den alge meen en aanval op de verdedigingswerken v.tn Port Arthur begonnen. Zij hebben den 29en do forten Shuishiying en Urlungsban genomen er. bezrt. ROMAN 32 VAN M0R1TZ VON REICHENBACH, DOOK HERMAN LIND. „Ja, fiet ge, als bruid stellen wij misschien de liefde wel een beetje te veel op den voorgrond van 'het. hecle leven. Bruno zegt terecht, dat geen mensch liet ..hemelhoog juichen tot stervens bedroefd' op den duur zou kunnen uithouden. Wederzijdseh vertrouwen en vriendschappelijke omgaaig. dat is later de hoofdzaak en verder moet iedereen maar zien, om op zijne wijze zalig te worden.' „O, met vriendschap kan ik mijl ook vol kanion tevreden stellen, maar ik versta daar onder een. innig medeleven in elkanders wcderkccrige belangen, een werkelijk „samen" en niet een „naast elkander gaan. en ook zonder dat: „hemelhoog juichen tot, stervens bedroefd," kan er toch in hot echtelijk leven iets van dat „een, hart en één ziel" bewaarheid worden.'' „Ge zijt een lieve, kleine dweepster, Wan da, en omdat gij zoo vroolijk kunt. zijn, zoo hartelijk kunt. lachen, en dc menschen zich altijd verbeelden, dat go alleen het vermaak zoekt, juist, daarom vind ik dat d!wepen van u zoo heerlijk!" Wanda. werd zeer rood en fluisterend woog zo: „Is "t waar? Denkt men zoo over mij? „Maar dat behoeft- ge u immers niet aau te trekken! Welk verstandig mensch kan u dat kwalijk nemen? Ge zijt zoo jong ge trouwd, dat. ge als meisje nauwelijks kunt hebben gedanst. „O jawel, cp een groot bal, dat mijn ouders hadden gegeven.' „Eenmaal is geenmaal „Welnu, 't is waar, ik heb mij altijd ge amuseerd als ik onder de menschen was, en als ik wist, dat. er een paar dames bij waren, die critiek over mij uitoefenden en mij mijn genot niet- gunden, dan amuseerde ik mij eerst recht Magda moest er hartelijk om lachen. „Goed gezegd, Wanda. want de orde van onze heilive kletszusters, zooals Bruno de kliek van mijn nicht op Sagcwitz heeft ge doopt. is wezenlijk onuitstaanbaar.'" „Maar altijd als ik mij het meest had ver maakt. kwelde mij het denkbeeld, dat eigen lijk de moeite niet waard was geweest!" ging Wanda voort, die zich door Magda's aar digheid niet van haar gedaclitenloop had laten afleiden. „Wat heeft mijn Bruno toch een scher pen blik", riep Magda opgetogen. ,,Weet ge, wat hij onlangs zei, Wanda? Dat ge er dik- wijls zóó uitzaagt, als droomdet ge van „het kleinste hutje" met het bekende paar!" „Zei uw man dat? Ik heb toch nooit in dien geest met hem gesproken." „Neen, dat weet. ik wel. Hij zei het ook alleen bij wijze van scherts, maar ik denk er nu toevallig aan, waarschijnlijk omdat gij 't daareven had over één hart en één ziel!" „Meent ge dan, dat zoo iets in 't echtelijk leven onbestaanbaar is?' „Onbestaanbaar is zoo exclusief mogelijk 1 Dat één hart en één ziel komt misschien wel voor bij menschen, die niets te doen hebben, of die één zelfde kunst beoefenen of die bei den hard moeten werken voor 't levensonder houd maar in onzen stand en bij onze levenswijze, als de man het hoofd vol heeft van practische dingen, en ^le vrouw de oen of andere liefhebberij, waarop zij het hart heeft, gezet en die al haar ledige uren aardig aan vult, dan moeteu er wel degelijk twee harten en twee zielen zijn om behoorlijk rond te komen." In peinzende stemming keerde Wanda huiswaarts. Er lag zooveel waars in alles wat Magda had gezegd en nochtans kwam haar hart daartegen in verzet. Verschil van be langen scheidde haar niet van Fred. Wat Was het dan wel, dat tusschen hen in stond? Wanda zuchtte. „Ach, hij heeft niet mij maar mijn for tuin gezocht en ik wilde ..voornaam" wor den. Maar ik heb hem toch liefgehad, ook al ware hij niet voornaam geweest. Eti nu wil ik hem toch eens vragen, of hij mij ook zou hebben Iiefgekregen zonder fortuin. Ja, eens moet ik toch met hem spreken, zoo geheel van hart. tot hart en juist, heden heb ik daar den moed toe. 't Is te hopen, dal hij nu ui. dc stad terug is." Zij boog zich in haar rijtuig voorover om reeds uit de verte te kunnen zien of er licht, brandde op Freds kamer. „Bezoek!" riep Wanda teleurgesteld, want. niet. alleen het. venster van Freds kanier, maar een heele rij vensters was wederom schitterend verlicht. Het rijtuig stond stil. „Mijnheer de graaf is ccn half uur geleden I met de heeron uit Halbstadfc teruggekeerd", deelde de huisknecht haar mede. Toen Wanda naar boven liep, kwam Fred, uit de rook kamer tredend, haar tegemoet-. Hij zag er verhit uit en rook naar wijn en tabak. „De kameraden uit Feldburg waren bij de Halbstadters", zeide bij, ,.ze zijn allen mee gekomen en het zal van avond zeker tame lijk laat worden. Ze zijn een weinig geani meerd en ik geloof, dat je goed zult doen met v maar niet te vertoonen en ons aan ons lot over te laten. Wees zoo vriende lijk en laat Beate opblijven, dan kan ik 't haar wel zeggen, als wij 't. een of ander noo dig hebben." Hij kuste haar vluchtig" op het voorhoofd en keerde naar de rookkamer terug. Wanda ging naar haar boudoir. Het. elegant rooooo- klokje op den schoorsteenmantel sloeg juist tien uur. Wanda zag om zich heen. Hoe in- gczcllig zag alles er uit, hoe verlokkend stonden die fauteuils om den haard, hoe scheen alles de komst te verbeiden van een paar gelukkige menschen, die, alvorens den dag te besluiten, nog een beetje vertrouwe lijk met- elkander wilden keuvelen. Er werd een deur in de gang geopend en een uitbundig gelach, gepaard met- rinke len glazen, drong tot- Wanda's boudoir door. Zuchtend wendde zij zich af en ging naar haar slaapkamer. HOOFDSTUK XXII Te Breslau bevond zich in de groote zaal van het „restaurant Hansen" een vroolijk gezelschap van officieren en grondbezitters met hunne dames. „Een dronk op den prijswinner van heden en op tien gelukkigen l>ezitter van dat prach tige dierriep een oude heer met een rood gecdcht en vroolijke. heldor-blauwe oogon, terwijl hij zijn glas omhoog hief „Moge do overwinnaar van Kr on au ook spoedig op an dere renbanen nieuwe lauweren oogsten en moge de goede naam van de Silezisch sport over de wijde wereld verspreid worden Mijn hartelijke gelukwensch, graaf Wcllcamp Hiep, hiep. hiep. hoera! „Maar, mijn waarde Trent au, met zoon vormloozen toost, die niet veel meer i9 dan een vriendschappelijke» toespraak, laat go de doorwrochte redevoering, die ik in liet diepst van mijn sportliovcnd gemoed juist had over wogen, jammerlijk in t water vallen." „Geen idee van, amice' Do opkomende ster van Kronau's roem kan gelukkig wel meer dan één lofuiting velen." „Neen, nu bewaar ik al het moois, dat ik te zeggen had. tot de eerstvolgende gelegen heidProsit, Fred!" Fred, die aian 't midden der tafel op de eereplaa-ts gezeten was, l>eantwoordde de liem toegebrachte heilwenschen met de gemakke lijkheid, die hem eigen was. „Een fameuze kerel, die Fred In zoo'n korten tijd zulk een pyramidaal succes! 't Is ongelooflijk „Iu alles is hij even gelukkig! Dat hij juist het oog moest, laten vallen op ,,de Lucht schipper" was louter toeval, anders niets!" ..Toch onk kranig van hem, dat hij het met het dier. dat niet de minste garantie aanbood, heeft durven wagen." „Ja, zonder geluk vaart niemand wel!" „En zonder geld!" Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1