"buitenland. feuilleton. X\ 49. Eerste Blad. 3d* Jaargang. Zaterdag 20 Augustus 1904. FASTE F0BLAND. ABONNEMENTSPRIJS iV* 3 maanden Toor Amersfoort 1.25. Idem franco per post1.75. tfionderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, i.dvertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur *8 morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utiechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. - oiiw PRIJS DER ADVERTENTIÈN Van 1-rö regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan vonrdeelige l het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnen ciroulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag den. tot Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, 'Brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. A. de Vries ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten ran eene bewaarplaats van gesorteerde lompen en ijzerwaren, in het perceel alhier gelegen aan de Valkestraat, bij het kadaster bekend onder Sec tie E, no. 2028, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag, den 1. Sep tember aanstaande, des voormiddags te half elf uren gelegenheid ten Kaadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 18. Augustus 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, B. W. Th. SANDBERG. WTJYTlEBfi. Politiek Overzicbt De diplomatieke oorlog. Terwijl op het oorlogstooneel de strijdende partijen hunne uiterste krachten inspannen met> het oog op de steeds nader komende be slissing, houden de incidenten, die uit de oorlogvoering voortkomen, in de regeerings- kabinetten en in de diplomatieke kansela rijen de pennen aanhoudend in beweging. De regeeringen der onzijdige staten ko men op in het belang van den overzeeschen handel, naar aanleiding van de bezwaren, die de door Russische schepen uitgeoefende jacht op contrabande beeft doen ontstaan. De Engelsche regeering heeft in den geest van de door de ministers Balfour en Lans- downe in het parlement afgelegde verkla ringen, een in den vorm beleefd maar niette min nadrukkelijk protest te Petersburg in gediend. Zij staat in hare nota bij de ver schillende punten stil. die bezwaren hebben doen rijzen. Dat zijn: 1. De ongerechtvaar digde uitbreiding, die gegeven is aan het be grip van oorlogscontrabande, zoodat daaron der begrepen worden goederen, die door het volkenrecht als rechtmatige lading zijn er kend. 2. De weigering om de streek te be perken waarin de beweerde contrabande kan worden nagespoord, betgeen er toe zou lei den, dat de oorlogvoerenden zich het recht aanmatigden om zelfs in de kustvaart zich te doen gelden. 3. De rechtsaanmatiging om de met contrabande geladen onzijdige sche pen te doen zinken, hetgeen de prijsgerech- ten geheel overbodig zou maken, omdat de bevelvoerende officier in zijn persoon het ge recht, de getuigen en den uitvoerder van het vonnis zou kunnen vereenigen. Ook de gezant der Vereenigde Staten heeft eene protestnota ingediend, en het is niet onmogelijk, dat Downiugstreet en Wash ington gehandeld hebben, terwijl zij op do hoogte waren van hunne wederzijdsohe oog merken. De Amerikaansche nota legt er in zonderheid nadruk op, dat het slechts dan gerechtvaardigd is andere zaken dan oorlcgs- materieel en eventueel rechtstreeks aan i" n vijand gezonden steenkolen voor oorlogscon trabande te verklaren, wanneer men te doen heeft met eene volstrekte effectieve blok kade. De Standard, welker betrekkingen tot het departement van buitenlandsche zaken te Londen bekend zijn, heeft de hoop uitge drukt, dat de Britsche regeering, als het noodig mocht zijn, op hare krachtige woorden daden zal laten volgen. Het blad schrijft „Wij kunnen niet wachten tot de professoren en juristen hunne studiën hebben voltooid. Onze schepen moeten voor zeeroovers-stoor- nissen op zee bewaard worden, en wanneer de ^diplomatic daarvoor niet kan zorgen, dan roójkjten <r andere middelen gevonden wor- deb; Wij houden onze marine niet voor pa rade-doeleinden." Al zijn het Wladiwostok-eskader in het gevecht van 14 Augustus de tanden uitge trokken. deze zaak heeft hare actualiteit vol strekt niet verloren. Telkens komen berich ten van handelsvaartuigen over ontmoetin gen, die zij ver van het oorlogstooneel, b.v. in de Middellandsche zee en den Atlanti- schen oceaan hebben, met als Russische hulp kruisers ingerichte stoomschepen. D'o voor dc Russische Port Arthur-vloot zoo noodlottige zeeslag van 10 Augustus heeft, helaas, stroomen bloeds doen vloeien. Maar ook een inktstroom, die een respecta belen omvang kan krijgen, vloeit daaruit voort. Do wisseling van nota's over het Ret- chitelni-incident, het wegvoeren van een Russisch oorlogsschip door de Japanners uit eene onzijdige haven, is in vollen gang. Op het Russische protest heeft de Jap arische re geering eon antwoord doen uitgaan, waarin zij, weigert aan het verlangen tot teruggave van het weggevoerde schip gevolg te geven. En nog veel omvangrijker zal wellicht de penuestrijd worden, die een gevolg is van het zoeken van toevlucht door Russische schepen in de haven van Sjanghai. Ee Neue Freie Press© zet uiteen, dat de oorlogvoerende partijen verplicht zijn aan een staat, \v<eus onzijdigheid door een dergelijke daad van willekeur als de tegenover de Retchitelni bedrevene is geschonden, volledi ge vergoeding te verschaffen. Dit onderstelt mtusscheu de aanwezigheid van eene zee macht tot bescherming van de onzijdige rech ten. Wanneer echter een neutrale staat niet in staat is, zijne verplichtingen als neutrale te vervullen, en zijne hierop betrekking heb bende rechtsaanspraken tegenover de zijne souvercimteitsreehten schendende oorlogspar tij niet werkelijk kan doen gelden, dan is de andore oorlogspartij, niet meer verplicht het onzijdige gebied te eerbiedigen, maar kan zij tot bescherming van hare belangen de noodige militaire maatregelen nemen. „Wanneer het China gelukt aan zijne aan spraken op schadevergoeding in Japan vol doenden nadruk te verleenen, dan zal admi raal Togo genoodzaakt zijn de Retcbitelni aan admiraal Sah terug te geven en behalve een© verontschuldiging ook schadevergoeding te geven. Wanneer daarentegen China met dezen eisch niet klaar zou komen bij den Mikado en ook de goede diensten van de met China bevriende staten in Tokio vruchteloos mochten blijven, dan doet zich het door Rusland zekerlijk ondanks het definitieve verlies van een torpedojager dringend ge- wenschte andere geval voor, dat het met het oog op de onmacht van het Chineesche rijk zich op een volkenrechtelijken ^ronds'ag kan beroepen, wanneer het zich verdedigt in de Chineesche toevluchtsliaven, die het geko zen heeft. Hieruit zou verder volgen, dat Rusland ontslagen zou zijn van de verplich ting om de in Chineesche wateren gevluchte schepen te m eten onttakelen. „Terwijl dus b.v. het Engelsche Weihaiwei en het Duitsche Tsingtau voor de Russische Schepen neutraal gebied beteekenen, waarin het hun volkenrechtelijk verboden zou zijn zich weder gereed te maken tot den strijd en waar zij van het asvlrecht slechts een zeer beperkt gebruik zouden kunnen maken, zou in het aangewezen geval Sjanghai tot eene werkelijke wijkplaats voor het Russische es kader worden. De moeielijkheid om in zulk een nauwe en drukke rivierhaven stappen tegen de Russen te doen, waarbij de vreem de settlements in 't geheel geen gevaar zou den loopen, beveilgt de Russische sche pen in hooge mate tegen eene bemoeielij- k.ng door de Japanners, In deze omstandig heid kan ook de reden gelegen zijn, waarom de aanvankelijk naar Tsingtau gevluchte Russische schepen reeds na het inschepen van de allernoodigste kolenvoorraden de ha ven, die zij aanvankelijk hadden aangedaan, weder verheten en daarop naar Sjanghai stoomden, waar zij zich, nu bevinden." Rusland. De Regeeringsbode sbhrijftVolgens de op 13 Mei openbaar gemaakte bekendmaking van de regeering ever de fa)or oorlogsdoeleinden tot hare beschikking staande vrije gelden, be droegen deze bij het begin van den oorlog ruim 300 millioen roebel. Inmiddels was tot- den 16en Augustus voor dc gezamenlijke res sorten een crediet voor oorlogsdoeleinden van 257i millioen roebal geopend. Daanrt blijkt, dat de opbrengst van dc realisatie van de 5 pet. schatkistbiljetten, die tot het nominale bedrag van 800 millioen francs zijn uitge geven. nog onaangeroerd is. De pas bevolen nieuwe leening wordt daardoor verklaard, dat de tijdige aanvulling van den voorraad con tanten geld gedurende den oorlog van bijzon der gewicht is en liet plaatsen van de seriën eenigen tijd vordert. Wat den vorm van de nieuwe leening betreft, moet worden opge merkt. dat biljetten van de rijksrentekas, een type van geldswaardig papier, dat in Rusland zeer verspreid is, vooral in oorlogstijd zeer gemakkelijk zijn, en daar zij niet aan koers- wisselingen onderhevig zijn, dienen zij dik wijls als middel tot betaling van ^bijzondere personen. De realisatie van de 100 millioen roebel der nieuw© leening is reeds verzekerd. Uit Petersburg wor'aön de berichten over onderhandelingen tot het sluiten van eene leening in Duitachland tegengesproken. Daarentegen beveelt eene keizerlijke ukase „met het oog op de voor de deur staande buitengewone uitgaven voor den oorlog" de uitgifte van 150 millioen roebels belasting vrije staatsrente met 3,6 pet. rente en vier jarigen omloopstijd. Over den oogst in Rusland wordt uit het gouvernement Samara bericht ontvangen van een sedert jaren niet voorgekomen oogstvan 6,000,000 bezaaide desjatmeu een desjati- ne 109A are wordt een oogst gemeld van 1 milliard 400 millioen Poed graan. Zuïd-Afrika In den Transvaalschen Wetgevenden Raad is gisteren tea* tafel gebracht een telegram van Lyttelton, waarin de minister o. a. zegt dat de rijksregeering wel wil toestemmen in een verordening tot beperking van den in voer van Aziaten, mits die van dezelfde strekking is als die van Natal en de Kaap kolonie, en zonder beperkingen ten aanzien van den handel. De Wetgevende Raad is tot 16 November uiteengegaan. De oorlog in Oost-Azië. Over den oorlog zijn de volgende berichten Naar aanleiding van de geboorte van den troonopvolger heeft generaal Kocropatkin een telegram aan den Keizer gezonden, lui dende: „Wij wachten den beslissenden strijd binnen kort. De Japansche legers, die op ons aanrukken, zullen wij met vreugd-- bestrijden, en wij zullen trachten onze ver knochtheid aan den Ozaar en het vaderland te bewijzen." Petersburg20 Aug. Een keizerlijk besluit beveelt de oproeping van reservisten uit 47 districten van tie gouvernementen Poltawa, Koersk, Twer, Samara, Simbirsk, Perm, Pe tersburg, Nowgorod, Pskow, Lijfland, Est- land, Archangelsk, Olonez. Verder worden bepaalde categorieën van reservisten opgeroe pen uit twee districten van de gouvernemen ten Poltawa, Charkow, Kiew, Podolie en Tsjernigow, uit zeven districten van de gou vernementen Twer en Nisjni-Nowgorod. Verder wordt de oproeping van reserve-offi cieren in het ge'lieele rijk bevolen. Grootvorst Boris, de broeder van Cyrillus, is van het oorlogstooneel terug geroepen. Hij schijnt weder oneenigheid gehad te heb ben met den opperbevelhebber Koeropatkin. Tsjifoe, 1.8 AUg. Generaal Stoessel behan delde den Japanschen majoor, die de voor waarden van de overgave overbracht, vol komen beleefd, maar zijn antwoord volgde terstond en was karakteristiek. De majoor vroeg daarna om een wapenstilstand van drie dagen, maar dit werd geweigerd. De strijd werd den 17en om tien uur hervat. De Russische uitgewekenen vertrouwen, dat de vesting 't zal uithouden. Zij verkla ren. dat men verwacht, dat er binnen veer tien dagen versterkingen van Koeropatkin zullen komen. De beide binnenforten aan den Russischen rechtervleugel zijn de forten no. 3 en no. 4. Tsjifoe, 18 Aug. De Japansche verliezen in de gevechten om Port Arthur, met in- begrip van die bij Takoesjan ten noorden van de stad, worden thans geschat op 5000. De granaten vallen nog op Port Arthur neer, meestal in de oude stad. Naar men meldt, zijn de Japanners aan den rechtervleugel doorgedrongen tot aan het nu niet meer ge bruikte Chineesche arsenaal, dat 1£ mijl ten oosten van de stad ligt. De meeste gebou wen op de werven zijn ernstig beschadigd. Tsingtau, 18 Aug. Het laatste signaal van admiraal Withoeft voordat hij stierf, was: „Denk aan het Level van den Keizer, dat wij niet naar Port Arthur moeten terugkee- ren". Tokio, 10 Aug. Een Russische kanonneer boot van het Otvazhni-type is Donderdag avond 8 uur op een mijn gestooten en gezon ken voor Liantisjan. Petersburg19 Aug. De Nowoje Wremja bericht, dat generaal Koeropatkin den 15en Augustus zijn hoofdkwartier heeft overge bracht naar Moekden. Washington, 19 Aug. De Amerikaansche consul-generaal te Sjanghai heeft aan het de partement van Buitenlandsche zaken geseind, dat de Taotai. in strijd met het verlangen \-an den Russischen consul-generaal, besloten heeft, dat de Grosovoi den 20en Augustus de haven moet verlaten of ontwapend zal worden. Voor de Askold is die termijn be paald op 1 September. Washington, 19 Aug. De minister van bui tenlandsche zaken heeft bericht ontvangen, dat heden ochtend een onbekend schip, dat de haven van Tsjifoe binnenliep, door zeven Japansche torpedojagers is buit gemaakt. Petersburg, 19 Aug. Elf schepen van de Oostzec-vloot zijn den 15en Augustus van Libau vertrokken met de noodige kolensche pen en twee drijvende dokken. Admiraad Rodjestvensky vertrekt 3 Sep- Las Palm as, 19 Aug. (Daily Mail). De stoomboot Valencia, van de Hamburg-A me- rikalijn, die van Cardiff is uitgegaan, is gis teren aangeroepen en heeft, bevel ontvan gen naar kaap Jubi te gaan, om kolen te ver schaffen aan een Russischen kruiser. Kapitein Ogoera van het Japansohe linie schip Mikasa, die gewond in het hospitaal te Sasebo ligt, heeft van den zeeslag van 10 Augustus het volgende verhaald: Admiraal Togo trachtte de Russische sche pen zoo ver mogelijk naar het Zuiden te lokken. De beide eskaders naderden elkan der langzaam,, de Japansche schepen bevon den zich ten oosten van de Russische vloot. Te half een, toen wijl 30 mijlen ten zuiden van Poirt Arthur waren, gaf admiraal Togo bevel het gevecht te openen. Cm een uur begon de strijd. Tweemalen naderden de vijandelijke linies elkander en tweemalen deinsden zij terug. Aan beide zijden werd hevig geschoten. Na twee en een half uur strijdens gingen de vechtenden uiteen. Een uur later werd de slag hervat. Dit maal waren het de Russen die het vuur openden, voornamelijk met de Mikasa tot doel. De vijandelijke schepen wendden in zuid oostelijke richting en wij zetten hen na. Om half zeven werd de Cesarewitch onder de waterlijn getroffen door een granaat. Het sohip helde dadelijk over. Ten einde een botsing te vermijden, moes ten de overige schepen plotseling wenden, waardoor verwarring ontstemd. De Japanners maakten daarvan gebruik, door aan de Rus sische schepen op drie tot vier duizend me ter de volle laag te geven. Onder dit vuur werden de vijandelijke kanonnen bijna tot zwijgen gebracht, behalve die van de Ret- visan, welk söhip met opmerkelijken moed bleef doorvuren, totdat het vuur der Japan ners daarop werd geconcentreerd, waarop het Russische schip ten slotte nog slechts twee of drie stukken kon bedienen. Om half negen, bij het invallen van de nachtelijke duisternis, eindigde het gevecht. De Russische kruisers en torpedojagers stoomden toen met volle kracht in zuide lijke richting weg, door de Japansche tor- pedo-flottille gedurende een uur vervolgd. Met het stoomschip Decima zijn te Tsjifoe aangekomen personen, die de beschieting van Port Arthur van de Duivenbaai hebben gezien. Zij vertellen echter slechts, dat het vuren uit de Japansche kanonnen duurde va.n middernacht tot den ochtend en niet werd beantwoord door de Russen. Van verre gezien is het alsof een groot deel van de stad in brand staat. De havenuitgang wordt bewaakt door vijf Japansche oorlogsschepen. Van heit oorlogsterrein bij Liaojang ontbre ken nu reeds sedert dagen berichten van eenige beteekenis. Het schijnt, dat de schijn bare stilstand niet alleen terug te brengen is tot de regenperiode, die weder is ingetre den, maar ook tot het gevoel van zwakheid, Vit het Noorsch 4 VAN JONAS LIK. ,,Zoo, dat hebt gij vlug en knap .bedacht ifcij zijn toch twee vernuftige koppen, Bera Ik zou anders liever zonder omwegen van it hooren, dat gij: bang zijt otm u in het be lachelijke gezelschap van het perpetuum mobile te vertoonenGij zult u overigens wel herinneren, dat ik u verleden jaar uit Zurich .verzocht, om al onijiii oude ...brieven aan u over die zaak te verbranden? Mag ik mejuffrouw vragen of die brieven stellig niet in den muil kunnen Vallen van stads- gelach, ik bedoel of zij van de 'aarde ver dwenen zijn,?" „Gijl hebt mij1 niet geantwoord, of gij de mijne "hebt verbrand," trachtte izij| den aarüval af te weren ,„die waren nu! wel niet van eenig 'belang, maar „Alle, alle, of in allen geval verscheurd," schreeuwde hij, alsof het iets heel onver schilligs was. „Och, hoe 'haat ik ze allen," hij dreigde met opgestoken vuist tegen de stad, „deze menschen. die ik een onein- digen dank schuldig ben, omdat zijl een ar men jongen, die niet was zooals andere jon gens, alle tafels in de stad lieten rondgaan on taan wien ze drie en een half jaar het genadebrood gaven' na den dood Vvan zijn vader en toen, mot den oom aan het hoofd, geld inzamelen, dat hem naar Zurich bracht. Hoe brandden die oogeir en glimlachjes niet, terwijl ik opgroeide, als spitsroedesla gen en verrieden, dat zij tmij een (zonderling vonden. Ik voelde mij heimelijk over den zelfden kam geschoren, als de gekke-Januen en malie-He ine li, die in elke kleine stad rondloopen, door straatjongens gevolgd men wilde daar alleen niet openlijk voor uit- kome om mijn hooggeachten gestorven va der, den dominee, en om mijn moeder, die weduwe was geworden." „Neen, Faste, neen, wanneer uw indruk ken u de baas worden, vervalt gij] altijd in uitersten. Bij ons thuis vonden wij altijd, dat er iets vreemds aan u was. Vader „Noemde mij eens een geniaal warhoofd Ja, ik herinner het mij alle gekken zijn dat, O, in mijn. jongensziel schreeuwde het: iemand van hen moet in alle geval vóór mij sterven, en dan, dan wil ik dansen en trap pelen op Izijn. graf en hem hooneniEn waart gijl dan, zooals ik thans, ziulk een potentaat weer onder de oog en gekomenBera, en hadt gij gozien, hoe die oogen om boo te zeg gen. over u heeu kijken en zeggen dat voor u alle poorten gesloten zijn, clan aoudt gij begrijpen, dat ik inwendig gezworen, heb al die nekken eens voor mij! to zien buigen, dat ik voldoening wil hebbenEn dat is de re den. waarom ik hier wil beginnen, liicr in dit 'bekrompen, kleinzielige, aan vooruitzich ten voo arme nest; hier en nergens anders! En dan zal uw heldor hoofd ook begrijpen, dat ik niet 'beginnen kan, terwijl die oude belachelijk gemaakte pc r pet uum - ge sdh ied e.nis ligt te slingen in tien tot twaalf bladzijden lange brieven. Dat zou mij' eenvoudig reeds van te voren onmogelijk maken als handels man." ,,Ik heb ze alle volgens den datum ge rangschikt en goed' opgeborgen, verzeker ik u, gij loopt geen gevaar." „Neen, neen, behalve als mejuffrouw zelf er eens toe kwam om mij uit te lachen." „Dat meent gij niet, Faste! Ik vind al leen, dat het jammer zou zijn om do brieven weg te doen. Niemand anders zou ze zoo ge schreven hebben." „Zoo vindt gij dat Dat is anders juist hun fout, dat niemand anders ze had kun nen schrijven; die geheel© pertetuum-ge- schiedenis is een voortbrengsel van onwe tendheid!" ,,'b Is mogelijk, Fastemaar daar is een geest in, die zoekt en zoekt „En niets vond, jawel, God weet, hoe ake lig liet was..." ..Vertrouw ze miji toe, Faste," 9ineekte zij zacht. „Den geheel versleten mantel, dien ik weg geworpen heb, wilt gij dien bewaren? Vrou wen Kij.n toch zonderling. Ik stel mij reeds voor, dat de honderd keer veranderde ma chine, daar ik imede knoeide en die ik einde lijk vernielde, toch in een oude herinnerings- kast boven bij u staat weggesloten... Ik maak noodt een einde aan de geschiedenis.Ik kan u alleen zeggen, Bera, dat mijn onderzoekin gen over de wet der zwaartekracht hoe men zich daarvan kan losmaken mij op den technischeni weg brachten en de we tenschap, die ik daardoor opdeed, vermoord de datzelfde perpetuum. Maar gij' kunt die oude prullen van mijn vuurwerk gerust houden." „Dank u, Faste gijj kunt mijl vast ver trouwen. Goeden dag!" Hij zag haar schitterenden blik. „Zonderling, 'Bera, wat zijn wij lang bij elkaar geweest ik duirf er niet op zweren, dat ik niet Verliefd op u "ben." „Maar ik durf zweren, dat wij vrienden zijn en niets anders!" klonk het toen zij zich weg spoedde. n. Stofwolken op do wegen en stijgende klach ten over gebrek aan water... Verstikkende, gloeiende hondsdagen. Schaduwloos lag daar het k'eine houten huis van de weduwe F.orland vlak aan den landweg; aan weerszijden van die trap slechts een paar lijster bessen, terwijl de zonnehitte de oude. lang verdroogde harskwasten in het planken bekleedsel letterlijk verschroeide. De ramen en deuren stonden open: voor de hitte, die nu dag aan dag haar eentonige stilte over de stad verspreidde, haar blauwogen nevel steeds dikker oveir de daken en haar grijzen sluier hoe langer hoe meer ondoorzichtig over de masten en de raas beneden in de haven spon. De dochter des huizes, Solvi, een flink op gegroeid meisje van ecu twee, drie en twin tig jaar. kwam naar buiten de trap af. Zij •had een hoedt op en zette baar parasol neer, om haar handschoenen dicht te knoopen. Plotseling luisterde zij aandachtig en ver gat verder te lenoopen. Beneden op dien weg klonk het eentonig geluid 'van een licht wagentje in snellen draf. Zij had nog juist tij|d, om een vluggen blik te laten gaan over (haar kleeding en om haar hoed reclit te zetten, voordat. Falkenberg de nieuwe dokter uit de stad, in stofwolken gehuld kwam aanrijden. Hij hield voor de trap stil. nam zijn stroo hoed af en veeg'de bet stof van zijn bril terwijl hij, ter 6luiks haar aankeek. „Wel, hoe gaat het met uw) moedor juf frouw heeft mijn; receptje iete gehol pen?" ..Dank u, dokter, moeder was er heel blij mede. Ziii Eeeft bijna geen last van rheuma- ETek gehad, sedert zij liet gebruikt." „Het was anders niets dan een huismid deltje, vertaald in potjeslatijn. Het helpt uitstekend, wanneer iemand er maar aan ge looft," lactate hij. „Overigens is het droge, heet© zomerweer nog het beste geneesmiddel. Maar ik houd u op, juffrouw) Solvi, ik zie dat u uit moet..." „Ja, naar do stad, naar het kantoor, maar ik heb den tijd." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1