I". 67. »de Jaargang;, Vrijdag 9 September 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. FASTE FORLAND H DAGBLA ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.35. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nnmmers0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1«—6 regelsf Q-Tfy Elke régel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. v r-*-- Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tót het herhaald advertèeren in dit Blad bij abonnement. Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt'op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met I October a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand September nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzïcbt De wenschen der Armeniërs. Volgens een bericht van den vali van B.tlis heeft het Armenische bendehoofd An dranik aan een Engel&chen consul te Moesch oen schrijven gezonden, waarin bij weldra ecu krachtig 01 treden zijnerzijds aankondigt. De vali van Van bericht het verschijnen va-, eene nieuwe Armenische bende in zijn vi'ajct. Ook in Konstantinopcl schijnt men, nog in den loop van de-e maand, de uitbar sting van eene revolution airo beweging van oenigen omvang in de Armenia he provin ciën te verwachten en neemt1 daartegen voor- z o rgsm aatrege len Sedert maanden reeds wordt er bericht over bewegingen van Armenische benden, waarvan de veel genoemd© Andranik de aan voerder is. Gewelddadigheden van de Koer den zijn weder aan de orde van derf dag, en ooft d© Turksche roldaten begaan weer uit sparingen; zij moorden en branden zooals gebruikelijk is. Inzonderheid de streek van Moesch heeft weder te ijden, hetgeen de corsuls van Rusland, Frankrijk en Engeland te Erzeroem aanleiding gegeven heeft tot eene plaatselijke inspectiereis, waarvan het resultaat echter tot dusver niet openbaafrj gemaakt is. 26 jaren geleden werd aan de Turksche Armeniërs in het Berlijuscfae verdrag een soort zelfbestuur beloofdtot dusver echter is deze belofte :-iefc vervuld. Het gevolg daar van was in 1896 de bekende Armen-'sche uit barsting /an vertwijfeling in Konstantino- pel, die de in Armenische zaken bijzonder zenuwachtige Sultan in strx>men bloeds deed ondergaan. Inmiddels zijn de Armeni sche revolutionaire organisatiën, de Arme nische federatie" en de „manmen van die vlag" (droschak) niet in Armenië alleen, maar ook in de Kaukasus, in Perzië, Egypte, Amerika en in cie Balkanlanden voortgegaan mei hun propaganda-work. Het bende-hoofd Andranik is een „gefedereerde". In Tunksch-Armenië zolf vorm n cobter de Koerden een element, dat even anti-her vormingsgezind is als de Alb.aneezen aan den Balkan. Ook hen wil en mag de Su'tan niet in 't harnas jagen. Nu hebben do Armeniërs te Moesch aan de consuls van Rusland. Engeland en Frank rijk de eischen doen toekomen, welker inwil liging door hen wordt verlangd om het land tot rust te brengen. Deze eischen luiden r- s affing van de huite ï^ewone belastingen, alsmede van do militaire lasten, die op de christenen drukken, en hunne vervanging door oprichting van korpsen rustbewaarders in do Armenische dorpenverbod aan de muzelmannen om wapenen te dragen of toe kenning van hetzelfde recht aan de Arme niërs, teruggave "an de erbeurd verklaarde goederenvrijheid en gelijkheid van ©ere dienst vrijheid van verkeer-ergunning a de Uitgewekenen om terug te keeren hervormingen het gebied van het recht1, algemeen© amnestie; benoeming van een gouverneur-generaal voor de zes Armenische vilajets; Europeesch toezicht. De vertegen woordigers van de Armenische comité's heb ben tegelijk v«n de handelingen en „misda den" van de Turksche regeering en de Koer den eene opsomming gegeven, waartegen het verzet van de revolutionaire Armeniërs steeds gericht geweest is. De consuls hebben deze hervormingsvoor stellen aan de gezanten te Konstantinopel gezonden. Daar er, met het oog op de vijan dige stemming van --usland tegen de Arme niërs, op een samengaan van de mogendhe den in deze kwestie bezwaarlijk kan worden gerekend, zijn de kansen van de Armeniërs, dat de mogendheden uit zich zelf zullen op treden tot vervulling van hunne wenschen, nie^ bijzonder groot. Men beproeft het daar om thans over een anderen boeg. De raad 'an de revolutionaire Armenische federatie te Genève heeft, de volgende dépêche gezon den aan de ministers van buitenlandsche za ken der mogendheden, die indertijd het Ber- 'ijnsche verdrag onderteekend hebben „De Turksche regeermg heeft de mobilisa tie van het vierde legerkorps te Ersinghian bevolen, en zij zil onder liet voorwendsel den opstand te onderdrukken tot nieuwe bui- te ïsporigheden overgaan. De revolutionaire Armeniërs verlangen volstrekt niet, dat men lie ontziet, maar zij hebben bet recht te verlangen, dat de Turksche regeering bij baren strijd tegen de Armenische beweging liet hare onmenschelijke moorddadige aan- '•a.len tegen onschuldige wezens richt, man nen. vrouwen en kinderen. Anders zou do revolutionair© oarfcij genoodzaakt zijn tot uiterste maatregelen haar toevlucht te nemen, w an-an zij zich nu onthoudt. Wij hopen, da1 de d'plomatie door eene afdoende inter ventie eindelijk de veiligheid van d? vreed- zame bevolking zal waarborgen." Men slaat dus oen dreigenden toon aan. Inmiddels is op de plaats zelve de vaan der revolutie reeds opgestoken. Grwapende Ar meniërs, onder aanvoering van liet bende hoofd Andranik. hebben de stad Van bezet. Turkije kan dus nu, wanneer het gewapen derhand optreedt, tot rechtvaardiging daar- va aanvoeren, dat het geweld met geweld moet keeren. Frankrijk. D© Osservatore Romano meldt, dat mgr. Le Nordez zijp ontslag als bisschop van Dijon aan den Paus toegezonden heeft. Volgens liet Giornale d'Italia zal de Paus binnenkort twee administrateurs benoemen voor de diooeesen Dijon en Lavalde Heili ge Stoel zelf zal voor de bezoldiging zorgen. Mgr. Le Nordez heeft, door evenals mgr. Geay zijn ontslag te nemen, zich zelf in de voor hem gunstigste positie gebracht, want hij voorkomt daardoor de voortzetting van zijn proces voor het heilige officie, waar hij zeker eene veroordeeling te wachten zou heb ben gehad. Over de behandeling, die deze beide bisschoppen zullen ondervinden, be richt de correspondent van de Temps te Rome, dat de paus hen eerstdaags tot titulair lés- schop zal benoemen, derhalve zonder dat hun het bestuur van een diocees wordt op gedragen, en hun een behoorlijk traktement zal verzekeren. Zelfs zal hun de keus van hunne verblijfplaats worden overgelaten. Rusland. De benoeming van den gouverneur-generaal vam Wilna, prins Swiatopolk-Mirski, tot mi nister van binnenlandsche ziaken is nu offi cieel bekend gemaakt Uit dien in de Regeeringsbode opgenomen tekst van de verordening van den Czaar tot verzachting van de Joden wet ten, blijkt, dat de massa van het Joodsche volk, dat het meest te lijden had onder de beperkende wet telijke bepalingen tegen de Joden van 3 Mei 1882, van de weldaden van deze verordening niets zal bespeuren. Wat de Joden van de zoo genaamde bevoorrechte categorieën betreft, die krijgen de voordeelen terug, die hun vroe ger ontnomen zijn. Werkelijk gebaat zijn slechts de vrouwen en kinderen van geprivi legieerde Joden, die het recht krijgen om te wonen in het geheele rijk. Volgens een bericht van de Temps wil pre sident Roosevelt partij trekken van de libe rale gezindheid, die de Ozaar thans tegen over zijne israëlietisehe onderdanen aan den dag legt. Hij heeft den gezant der Vereenig- de Staten in Petersburg opgedragen, do Rus sische regoering er op te wijzen, dat de in Amerika genaturaliseerde Joden vrije Ame- rikaanscho burgers geworden zijn en onder de bescherming van de Vereenigde Staten staan. Tot heden erkent de Russische regeering deze naturalisatiën niet, en wanneer deze burgers van do groote republiek naar Rusland te- rugkecren, dan worden zij daar als Joden behandeld. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg, 8 Sept. De Keizer is heden morgen naar Kroonstad vertrokken, om het Oost zee-eskader te inspecteeren. In Wilna, Kiew, Kasan en Odessa worden twee legerkorpsen gemobiliseerd, die gelijk tijdig naar het oorlogstoonecl zullen vertrik- ken. Kroot} stad, 8 Sept. De Czaar bezichtigde heden, vergezeld van verschillende grootvor st© elk scüip van het naar Oost-Azië ver trekkende eskader. Tsjifoe, 8 Sept. Chineezen, die den 5en Port Arthur verlieten, berichten, dat den 3en een ernstig gevecht heeft plaats gehad De Japanners vielen eenige stellingen op den ooster- en wester-vleugel aan. De Russen lie ten hen nader komen tot op korten afstand en openden daarop een goed onderhouden vuur, dat de Japanners noodzaakten terug te gaan na drie uren vechtens. In den loop van den strij(d had eene botsing plaats tus- sohen kavallerie-regimenten, dio eindigde met den terugtocht van de Japanners. Tsjifoe, 8 Sept. (Chronicle). Een volkomen vertrouwbaar bericht meldt, dat de Japan ners tot drie malen toe eenige forten binnen een mijl van Port Arthur hebben bezet, maar telkens weer er uit verdreven werden door de Russen. Verscheidene Japansche generaals, waar onder de commandant van eene divisie, zijn gewond. Er wordt munitie binnen Port Arthur ge smokkeld, maar de Japansche verspieders- dienst is niet in staat ,te ontdekken waar vandaan. Gisterenavond staken zee jonken in de buurt van Tsingtau in zee, geladen met versch vleesoh en meel voor Port Arthur. Een groot aantal gewonde Japanners keer- ren dagelijks van het front naar D'alny te rug. Daar zijn nu, naar men zegt, 15,000 zie ken en gewonden. De stad is één groot hos pitaal alle groote gebouwen worden ge bruikt. voor de verpleging. De verdediging wordt door de Russen met zooveel moed en volharding gevoerd, dat sommige Japanners Port Arthur in staat achten 't nog een maand, mogelijk twee maanden, uit te houden. Tsjifoe, 8 Sept. De „Novi Krai" van den 3. September bericht, dat een Japanscho ko- lonn© van 700 man, marcheerende in een dal nabij Port. Arthur, in de lucht geslagen werd door een eleotrische land-mijn. Slechts weini gen ontkwamen aan den dood. Tsjifoe, 8 Sept. De Japanners hebben het Russische droogdok te Dalnv weder in bruik- baren staat gebracht. Een torpedojager wordt thans daarin hersteld. Een schip, dat in den haven-ingang was gezonken, werd gelicht. Petersburg, 8 Sept. Generaal Koer opat kin seint, dat het leger zonder eenig letsel Moekden heeft bereikt. De troepen zijn in den omtrek van de stad in goede orde opge steld. De achterhoede staat 25 kilometer zui delijk. De terugtocht werd verricht onder gestar dig opdringen van den vijand, die een reeks schermutselingen leverde met de Russische achterhoede. Tot een ernstig gevecht kwam het echter niet. De generale staf beschouwt een groeten slag, binnenkort bij Moekden te leveren, als onvermijdelijk. Londen, (f Sept. De correspondent van Reuter bij het hoofdkwartier van Koeroki bericht van den 3.: De artilleriestrijd, <?e heden van het aanbreken van den dag totdat de duisternis inviel bulderde voor Liaojaug, was het ontzettendste schouwspel der ge schiedenis. De vreemdelingen sloegen van een hoogen berg den slag gade. Niet minder dan 300 kanonnen aan iedere zijde werkten aan houdend gedurende twaalf uren en zelfs thans in een jagenden regenstorm heeft het ge vecht niet opgehouden. Het artillerie-duel was merkwaardig om het aanhoudende snel vuur; gemiddeld werden 60 schoten per mi nuut afgevuurd- In den loop van den dag veranderden de stellingen van de strijdkrach ten, die tegenover elkaar stonden, weinig, hetgeen bewijst dat de eer gelijkelijk moet verdeeld worden. De Russen bedienden zich van volstrekt roekloos kruit en hunne kanon nen waren handig verborgen. Het geheele Russische front vertoonde een gestadig weer lichten van d© vuurschietende kanonnen. Weihaiwei, 8 Sept. Schepen, die op onder zoek uitgingen naar het varen gedurende de laatst© nachten, berichtten dat zij duidelijk vuurstralen hebben gezien, maar niet weten wat er de oorzaak van was. Waarschijnlijk vuurden de Japanners op jonken. Petersburg, 8 Sejit. Een telegram van ge neraal Ljapoenow aan den Czaar, van den 7en, bericht nader over den aanval der Ja panners op den bij Korssakow gezonken Rus- sischen kruiser NovikNadat de Japanners, wijkende voor het Russische vuur, zich ver wijderd hadden van de Novik, werden aan boord van den kruiser lonten gevonden van geplaatste, doch niet ontplofte mijnen. Er werd terstond overgegaan tot het op ruimen van deze mijnen. Negen mijnen, die door dc Japanners op verschillende plaat sen van den kruiser gelegd waren, werden gelukkig verwijderd. De Russische opperbevelhebber seint, dat hij zonder letsel Moekden heeft bereikt en dat de terugtocht daarheen is verricht zon der ernstige gevechten; slechts heeft de ach terhoede aanhoudend schermutselingen te doorstaan gehad met de uit het zuiden op dringende Japanners. Zijn Sedan heeft het Russische leger dus niet gevonden in Liaojang, en do gelukkig volbrachte terugtocht schijnt het moreel van de troepen weer wat verbeterd te heb ben.. Hot telegram uit Petersburg, dat het bericht brengt van den geslaagden terugtocht spreekt zelfs reeds van een groeten veldslag onder den rook van Moekden, die onvermij delijk geacht wordt. Dat bewijst intussohen alleen, dat in Pe tersburg de stemming voor groote schomme lingen vatbaar is. Voordat het geruststel lende telegram van Koeropatfcin aankwam, dat- kon berichten, dat het leger in veiligheid was, gingen do budtensporigste geruchten rond. Men verhaalde elkaar overal in den laten avond van 5 September, dat de Rus sische achterhoede vernietigd was. Men sprak er van, dat Koeropatkin 30,000 man verlo ren had, en beschreef zelfs heel nauwkeurig de plek, waar dicht voor Moekden de Japan ners den weg van den terugtocht hadden ver- Nu is de stemming omgeslagen en dadelijk is het zelfvertrouwen zoo groot, dat men alweer een grooten veldslag verwacht. De plek, waar men dien verwacht, is klaarblijke lijk de ovérgang van de Iloen-ho, die op korten afstand ten zuiden van Moekden van het oosten naar het westen vloeit. Maar daarmede zal men wel te veel van het bij Liaojang geslagen leger verwachten. De Rus sische achterhoede is tot een dagmarsch van Moekden terug gedrongen. Het is moeielijk aan te nemen, dat de Japanners het gesla gen leger tijkl zullen laten zich bij Moekden te verzamelen. De uitkomst zal wel leeren, dat het land nu tot ver voorbij Moekden voor de Japanners open ligt. Onder de gevallen Japansche officieren zajji luitenant Tuantsahi. een zoon van den minister van oorlog, en de luitenants Foe- koeschima en Hoeraki, zoons van de gelijk namige generaals. Hoe trotsoh de Japanners er op zijn, wanneer hunne bloedverwanten in den strijd voor het vaderland vallen, blijkt hieruit dat de vaders van deso officieren in plaats van rouw te dragen, een feestmaaltijd gegeven hebben, om de overwinning te vieren. Over de gevolgen vara de ontruiming van Liaojang laat de Russ zich aldus uit „Het zou ijdel zijn te verhelen, dat de Russische samenleveing de ontruiming niet heeft verwacht. Allen geloofden, dat het oogenblik gekomen was waarop ons leger tot krachtige operatiën zou overgaan; zoo werd ook het telegram van Koeropatkin opgevat, waarin gezegd werd, dat de troepen het oogen blik afwachtten om zich met den vijand te meten. Deze hoop heeft zich niet verwezen lijkt. Het eerste gevolg hiervan is eene uit breiding van den duur ^an den veldtocht; de overgang van ons leger tot den aanval is wederom voor onbepaalden tijd uitgesteld, hetgeen invloed moet hebben op het lot vam. Port Arthur en op de verdere maatregelen vara de Japamners. De ontruiming van Liao jang zal ook hare uitwerking in China niet misken, dat toch reeds onder den invloed van Japara zich in eene sterke nerverase spanning bevindt. Dit alles laat niet tde, zich over to geven aan de zelfmisleiding, dat alles naar werasch gaat, omdat wij, ons terug trekkende, tijd winnen om ons leger te versterken, tor- Uit het Noorsch VAN JONAS LIE. „Da,t is nu het eerste verstandige woord dat ik tob nu toe van u gehoord heb," liet Faste zich ontvallen. „Je hebt de meeuwen vergeten, Laura als wij die eens altijd in de lucht zwevende konden houden op gesohikten afstand. O, wij kennen dat relletje!... Faste had dat alles dezen winter zoo mooi in zijn prospectus be schreven. Daarin staat alles te lezen, wat wij hier in de stad hebben te vertellen om de zaak te bevorderen... Dat wij ons vervelen, zoocfat wij het zouden kunnen uitschreeuwen, en dikwijis naar een andere stad verlangen staat er niet in." „Mij dunkt, dat ik voor een enkelen keer wijsheid hoor vloeien uit je kleinen snavel, Tonal'' nep Faste uit. „Ik vraag alleen, waarom vervelen jullie je, mijn lieve meis jes?... Omdat je geen pleizier wilt hebben! Ik het» nu bij voorbeeld een idee, dat drom- melsoh goed zou zijn, als ik er maar zeker van was, dat jullie zouden willen mededoen. Ik moet zeggen, ik peins en peins er zoo over, dat het mij spoedig meer hoofdbreken zal kosten dan de geheele badinrioht-ing. Ik stond daar juist over te denken, toen jullie kwaamtIvort en goed, de jonge dames der stad spelen daar een voorname rol in... Schrik nu. maar niet. Herinnert jelui je nog al de praatjes, die er in der tijd over die theatertent geloopen hebben?" „O, die op het strand!" antwoordden zij alle drie. „Juist, die op het strand. Maar dat was slechts de kiem, om zoo te zeggen de zaad korrel, die in de aarde word gelegd om te rijpen Nu is de idee een verdieping hoo- ger gegroeidBadgasten hebben ver strooiing noodig. Laton wij daarom een klein privé-theaber maken, waarin badgasten en jeugdige krachten uit de stad zich konden vereenigen om een tooneelspel op te voeren, en het geheel in de badinrichting opnemen, getooid en geschilderd met coulissen, gor dijn en banken als in een bchoorlijik zomer- theaterIn den winter hebben wij dan het veld alleen." Zij klapten in de handen. „Maak dat in orde, Fastebreng dat toch tot standMaar, wat zullen de aan deelhouders zeggen?" Haar blikken verrie den een zeker wantrouwen. „Och. wat dat betreft, zoo is dat lichte gebouwtje met zijn inrichting het minste. De moedelijkheid ligt in het verschaffen van geschikte stukken, kort maar krachtig met de punten op de i's, zoodat de spelers zo gaarne zullen opvoeren en menschen van ontwikkeling, als gewoonlijk badgasten zijn, belangstelling wordt ingeboezemd." „Neen maar, dat is een inval! Wat een gelukkig idee I" klonk het weer driestem mig. „Maar waar, in 's hemels naam, vindt men zulke stukkeuMen moest iemand in de hoofdstad hebben, die „Zoo iets uit de hoofdstad bestellen? Neen, dank je wel, ik zal mij zelf belasten met het verschaffen van het repertoire. Het is maar zaak om zich daar niet te veel het hoofd mede te breken. Ik bedoel, dat wij iets geestigs en schitterends te voorschijn moesben "brengen." „En dan moeten de toiletten ook bedacht wordenrl^r ïona uit. „Griezelig prettig, Faste!" „Ik ben er zeker van, dat er rveel verbor gen talenten gevonden worden, die op deze manier konden riep Kathinka uit. „Ja ik ook," zeide Christine vol vuur. „ik ben cr heilig van overtuigd, dat „Och, ik weet heel goed wat je bedoelt," viel Ton a in die zwarte oogendat. zigeunermeisje, daar jij mede dweept' Ik vlieg nu eenmaal niet zoo hoog. Maar ik heb er dikwijls over gedacht, dat het een buitengewoon genot zou zijn om een echte soubrette rol met zang te probeeren kleine couplettenJe hebt van mijn snavel ge praat, Faste." Laurah Groth 9tond zwijgend naar buiten te staren, met haar scherp geteckcnd profiel als een borstbeeld in de vensteropening „Zeker, mogelijk wordt er menig verbol gen talent gevondenriep zij uit, liet hoofd plotseling opheffend en met een gebaar, dat Faste oprfierkzaam maakte. „Wel, wat vindt u! van het denkbeeld, juffrouw Groth?" vroeg hij. „Ik Ik ben er alleen verwonderd over. dat de menschen daar niet vroeger aan ge dacht hebben," „Aan het theater? Wat? Zeg u dat- iets?" „Ja, mij wel! Zij hebben beweerd, dat ik comediegek was. Boven op den burcht speel den wij in do Kerstdagen het eene stuk na het andere." „En waarvoor hebt u gespeeld?" „O, voor allee, waarbij een neus noodig was en een figuur, dat zich recht en krom kan houden, naarmate het to pas kwam van de oude heks en waarzegster tot Maria Stuart on hot beeld achter een transparant, van den Kerst n ach te n geldie de woningen der armen bezoekt." ,,U hebt wat men noemt ©en tooneelmas- ker," riep Faste plotseling uit, met gloeien de belangstelling. „Wat zoudt u er van zeggen," sprong hij plotseling op „als wij met ons vijVen hier nu in 't geheim het begin vormden van een comedietrocp?Ik lever de stukken, die jullie instudeert, om ze te spelen, wanneer het daartoe tijd is. En dan werven wij in alle stilte anderen aan, die wij deraken, dat er geschikt voor zijra." „Hanna Brinkmann moeten wij er bij heöTïen," beweerde Cliristine. „Ja en Frederik Kjeurboe en Ei nar Borg! die neem ik voor mijn rekening," ver klaarde Tona. „En Diita Breder danen Herman Vik," vulde Kathinka aan. „Als Horman mede moet doen, geloof ik noodt, dat het gchoiin blijft „Het toeken van stilzwijgendheid zal voor ons zijn twee vingers op den mond," stelde Faste voor. „Wordt dat goedgekeurd?" „Jawel, zeker," riepen zij allen. „Het wordt gruwelijk prettig." „Een totale opfrissching!" „Een geheel nieuw belang in plaats van eeuwig hetzelfde winterleven." „Maar, lieve meisjes, laten wij Bera Gyl- ling niet vergeten riep Christine te mid den der opgewondenheid. „Natuurlijk zonder haar gaat het niet." Fastes gezicht werd plotseling strak. •>Bterajuffroutw Gylling?" Hij keek besluiteloos„Ik vind eigenlijjk, dat wij met ons vijven ons moeten beschouwen, als de onderaardsclie troep en hoogst zelden, en dan nog met algemeene stemmen, iemand opnemen." „Dus Bera niet?" werd er geroepen, „Als iedereen uit de stad, die er geschikt voor is, moet mededoen," beweerde hij, „dan vervalt het pikante van een onderaardsclie troep te zijn! Juffrouw Gylling heeft zooveel schoone eigenschappen"maar één bezit, zij niet, namelijk die vara, heimelijke oproer- maakster.Zij fluistert, noodt En in 's he mels naam, dames, wij moeten toch ook ie mand hebben, voor wien de zaak ©era. geheim blijft. „En nu gaan wij samen de straat op," sloeg hij voor; hij werd plotseling door een ijver bezield... „Ik ben de vlugge werkman, moet je weten." „Ja, de menschen mochten eens denken, dat wij hier een troep vannen, dio den the aterdirecteur volgt", fluisterde Kathinka, met een blik naar de ramen van. den konsul Rist. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1