Paardenmarkt Uit den omtrek. STADSNIEUWS^ ADVERTENTIËN. Kortegracht 20. Nijkerk o|d Veluwe Dinsdag 4 October 1904 overname der huur aangeboden inspecteur van scheepvaart in Nederlandsch- Iudië. Met 1 October a. s. treedt mr. A. Slo teraaker af als secretaris van het hoofdbe stuur der Vereemging E.gen Hulp, en als re dacteur van het orgaan dier vereeniging „Ons Belang". In beide functies wordt hij opgevolgd door mr. A. J. F. J. Jung, t© 's Gravenhage. J os. M. Orelio. Uit een particulier sohrijiVen uit Indië van den zanger Orolio, verneemt het Hbld., dat hij daar zulk oen succes heeft1 dat hij een tweede tournee over Java zal maken: daarna een tournee over Borneo en Sumatra, en ten slotte op drie concerten te Singapore zal optreden. De heer Orelio was aanvankelijk voornemens in Ja nuari hier terug te keeren, doch het zal nu ermoedelijk wel April worden. Justus van Mauri k. i>e be kende schrijver Justus van Maurik is ernstig ziek. Hij wordt in een ziekenimriching te Am sterdam verpleegd. Een zeldaaam geva'. Gisteren deed zich voor den Hoogen Raad voor het zeldzaam cn zeker merkwaardig geval, dat een onlangs beëedigd advocaat-procureur bij den Hoogen Raad, thans 21 jaar oud, zijn eigen meerderjarigheid aan den H. R. aan vroeg. Of de H. R. dit verzoek zal toestaan is nog onzeker, althans 's Raads beschikking is nog niet gegeven. Het is heden 25 jaar geleden dat de hortulanus van de Rijks-universiteit te Gr in ningen, de heer A. Fiet, als zoodanig be noemd is. Albert Fiet werd den 26en April 1850 ge boren te Ambt-Delden op „Casa Nova", in het Twickelsche bosch, waai* zijn vader bosch baas was. Ln 1872 werd hij tuinknecht op „Villa Flora" van mevrouw de douairière Backer aan de Veerallee te Zwolle, welke betrek king hij in 1874 verliet, om in dienst te tre den op den huize „Duivenvoorde" te Voor schoten, welks eigenaar, jhr. Steengracht van Duivenvoorde, een groot plantenliefheb ber was. Op Duivenvoorde" bleef hij tot het voor jaar van 1877, toen hij naar Gent vertrok, om daar op de vermaarde handelskweekerij van den heer J. Linden in betrekking te komen. Door zijjn schrijven in de tuinbouwbladen, waaruit zijn groote liefde en ijver voor Flo ra's kinderen doorstraalde, trok hij de aan dacht van prof. dr. P. do Boer uit Gronin gen, die hem te Gent een bezoek bracht, niet het gevolg, dat Fiet werd uitgenoodigd, om in den hortus te Groningen te komen, om tot hortulanus te worden opgeleid, in plaats van den hoogbejaarden heer W. Kent. Den 26en October te Groningen gekomen, werd hij op 24 September 1879 tot hortu lanus benoemd en aanvaardde hij die eer volle positie op 1 October d. a. v. Bene commissie, bestaande o. a. uit de hoerenO. J. Quintus, Helpman (Gronin gen), voorzitter, J. K. Budde, Utrecht, se cretaris-penningmeester, heeft zich gevormd om den jubilaris heden te huldigen. De g r a f e 1 ij k e zalen. Ter ken nis van belanghebbenden wordlt gebracht, clait tot nadere aankondiging op eiken Woensdag de gelegenheid zal worden gegeven tot bezichtiging van de Groote Zaal op het Binnenhof, des namiddags tussohen half twee en half vier, op vertoon van een toegangs bewijs, dat op Maandag en Dinsdag te voren tot een beperkt aantal, op aanvrage kaste loos zal zijn te verkrijgen Binnenhof no. 8. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat het mu seum Hendrik Willem Mesdag, te 's Graven hage, van Maandag 3 October 1904 tot en met Dinsdag 11 October 1904, voor het pu bliek zal gesloten zijn. Heden ochtend ten vijf ure verliet het Pbilharmonische orkest met ©en specia- len trein van de H. IJ. S. M. Scheveniugen en keerde via Amsterdam naar Duitsohland terug. Namens de zangve ree naging van Toon kunst was bij het federatiebestuur der S. D. A. P. te Amsterdam een verzoek ingekomen or i een sympathiebetuiging met haar doel, goedkoope concerten te geven met medewer king va:i Mengel berg's orkest voor leden van arbeidsorganisaties. Er werd besloten, hier op niet in te gaan meldt het volk om dat aan het conflict tusschen de directie van he* Concertgebouw en de organisatie van toonkunstenaars, die directie met ruwe machtsmiddelen een einde had gemaakt. Opgehouden te bestaan. Het sedert jaren te Roermond uitkomend bis schoppelijk orgaan de Maas- en Roerbode heeft opgehouden te verschijnen. Onverwachte vondst. Eenige kinderen te Dongen (N.-Br.) die Woensdag aan liet holen graven waren in het zand, groeven daarbij twee kannen op, blijkbaar van zeer ouden datum. Dé een© kan droeg o. m. de wapens van Brabant cn Gelre, op de andere waren familiewapens afgebeeld. Wij lezen in de Limb. Koer,Ver- eeniging „de 10 Sohmookers". Motto: „Veer doon bet neet minder". De eerste, groote, magnifieke Schmookers- soiróe in het nuuj Scbmookersjaor, op Zon- daag de 9e October, 'saovens om half acht pront (stadsklok), in de zaol van de Keu- ninklijke Hermenie. Optraije van aai en nuuj bekinde speciali teiten van oos Theater en waalwillende mit- wirlang vanPerfesser Valuas, Wannevlee- ger oet Vinlelo. Opceloesterd door meziek van de lief- kappel van Prins Kazrevijs oet Porto-Ricoo. Kapelmeister Signer Huberts de la Borria, SaoteGiebele, Kwaake van al de joels. 1. Gans versch in ein geschroefde Scbmoo- kcrsmarsch, gecomponeerd mit de snelheid van 75 K.M. per oor. 2. Det is mioh gans eigaal. 3. Ein artistiek kleêblaad (hum. ter- zet in 1 akt), persone Kwaaker, le tenor, j Hommel, 3e bas, Huuldop, 2e bariton, di recteur en lede van de rederiekerschib „Stief van honger". 4. De oetslaag is treurig, de meining waas good. 5. De gilde van Be 9- semsteelleen (kolossale trio). 6. Es 's meur- gens vreug het haiiike krêjt. 7. Manus bij de fotograaf (komiek duet in 1 akt), Manus Pairsmiemer, boer; prefesser Kwikzilver, fo tograaf. 8. Wooveur zal dai zich ergere? 9. Ritmeister Schnabel van verlof truk (ko misch duet), Baron van Schnabel, ritmeis ter, Jan Sabel, ziene oppesser, 10. Slotmarseh door het staafmuziek „De Rutoet!" De „Warenhuis-plannen" te Amsterdam zijn nog altijd niet van de lucht. Een er van heeft, naar het N. v. N. meldt, reeds in zoover vasten vorm gekregen, dat de benoodigde plaats er voor in handen is, en wel het oude schouwburglokaalbekend als het Salon van Boas en Judels in de Amstelstraat. Gelijkvloers zullen komen, in het midden van het lokaal, drie-en-twintig winkeltjes, elk voor een bepaald artikel, en die win keltjes zullen, evenals Possart te München zijn tooneel inrichtte, te zamen kunnen draaien om een spil, zoodat bijl beurten elk winkeltje een week vóór aan de straat komt. Natuurlijk hebben die winkeltjes slechts één verdieping; de middenruimte daarboven in het gebouw blijft vrij. Maar langs den kant komen gaanderijen, vier hoog, mede natuurlijk tot verkoopplaatsen ingericht, terwijl twee liften de verbinding tusschen de verschillende verdiepingen zulleu onderheu- d'en. August de Domme. De vroeger zoo bekende Schuitevoeder, alias August de Domme in den bloeitijd van Carré, is aan lager wal geraakt. Hij kan zijn eigen bootje niet meer vlothouden en nu doet mr. H. C. Obreen, die als curator in het faillissement Isaac Schuitevoerder optrad, een beroep op den liefdadigheidszin van hen, die Schuite voerder zooveel vermaak verschaft heeft. Na het spoorwegongeluk in Duitschland, zoo wordt er in de circulaire gezegd, dat de troep van het circus Carré overkwam, liet zijn gezondheidstoestand hem niet toe als August de Domme" verder op te treden. Zijn vrouw is na dat ongeluk steeds zeer ernstig zenuwziek. Hij begon, nu met de voor hem zeer ruime middelen, die hij des tijds bezat, een café te Amsterdam, dicht bij het circus Carré, waar hij zich zooveel lau weren had verschaft. August, die >oo'n voor spoed had gehad in het circus, had hier niets dan tegenspoeden, zoodat hij na eenige jaren met groot verlies deze zaak moest verkoopen. Hij vestigde zich toen in een café te Haarlem, waar het hem wederom niet voor den wind is gegaan het werd steeds erger, totdat hij ten einde raad, in Augus tus jl. zijn faillissement moest aanvragen. Giften voor levensonderhoud vau het echt paar, zijn niet voor beslag vatbaar. Intusschen zegt do booze wereld, dat Schuitevoerder als koffiehuishouder persoon lijk te veel deed om den een zet van zijp zaak op te voeren I Ei en bekend Maastrichtsch straattype, „de gekke Welie", is Don derdag weer boven water gekomen, schrijft de Limb. Koer. Na een buitenlandsche reis van vier maanden, heeft-hij in z'n vaderstad weer z'n opwachting gemaakt. Met een groene Belgische douanenmuts, een paar vuile par pieren manchetten ver over de groezelige handen, in oude vuile kleeren, ongeschoren en ongewasschen, defileerde hij door de stra ten, verbaasd aangestaard door het publiek en nagejouwd door de straatjeugd. Gisteren morgen vroeg had hij het al te kwaad met het werkvolk, dat naar de fabriek ging. Hij werd zoodanig in de maling genomen, dat de politie hem moest beschermen. Vroeger, in zijn goede jaren, was hij een bij iedereen bekend chanteur komiek, die bij alle gelegenheden werd gevraagd en veel geld verdiende'. Een wonderbare visohr vangst. Uit Giekerk meldt men aan de N. R. Ct. Een schier wonderdadige vischvangst op het Oudkerkster meer waar men eenige dagen geleden eene kleine 400 pond blei ving heeft zich herhaald en ditmaal met nog verrassender resultaat. Men bracht het nu tot 695 pond. En nog scheurde het net niet, ofschoon in één trek meer dan 300 pond blei werd buit gemaakt. Evenals vroeger hield meu een rijke uitdeeling onder de dorpelingen, die in grooten getale deze eenige visscherij bijwoonden. Een amateur-photo- graaf kwam, juist van pas, om van het bui tengewone schouwspel een „kiekje" te ne men. Naar verluidt gaat men er een prent briefkaart van maken De erfenis van Pieter T e ij» Ier van der Hulst. In de erfeniszaak Pieter Teyler van der Hulst werden Donder dag voor den Hoogen Raad pleidooien gehou den. Ter herinnering het volgende: een der zich bewerende erfgenamen, zekere heer v. B., had in 1901 voor de Haarlemsche rechtbank gedagvaard- „al zijn mede-erfgenamen wier woonplaats of werkelijk verblijf is ombe kend", om met. hem, eischer, over te gaan tot scheiding en deeling der nalatenschap van Pieter Teyler van der Hulst. Die dagvaar ding geschiedde op de wijze waarop art. 4, no. 7 Rv., voorschrijft dat zullen gedagvaard worden zij, die geen bekende woonplaats heb ben, dat is o. a. door publiceering der dag vaarding in de courant. Op die dagvaarding verschenen voor de rechtbank te Haarlem een drietal personen, en nu vroeg de eisoher verstek tegen de niet- verschenen mede-erfgenamen. Dit verstek werd door de rechtbank ge weigerd, daar de rechtbank de dagvaarding nietig oordeelde, omdat daarin de namen van de gedaagde mede-erfgenamen, wier woonplaats onbekend is, niet. voorkwamen zooals art. 5 B. Reohtv. op straffe van nietig heid voorschrijft. Do eischer ging van dit vonnis in appèl, doch het Hof te Amsterdam verklaarde, op dezelfde gronden ongevoar, ook de appèl dagvaarding nietig, en toen van die beslis sing de eischer in cassatie was gegaan en op dezelfde wijze de verschenen en de niet-ver- sc henen mede-erfgenamen voor den Hoogen Raad had gedagvaard, verleende de H. R. wèl verstek tegen die mede-erfgenamen, wier woonplaats onbekend en die zelf niet verschonen waren. Dezen nu werden voor dien tweeden maal gedagvaard tegen de terecht zitting van den H. R. van 17 Juni, dbcli bleven ook toen schitteren door afwezigheid. Den eischer werd door den H. R. van dio afwezigheid acte verleend en alsitoen werden de pleidooien bepaald op gisteren. Ter terechtzitting van gisteren, die werd bijgewoond door een groot aantal dames en hoeren, blijkbaar kleine buitenlieden, deed zich het volgende incident voor. Namens do gedaagden, die in de dagvaarding betiteld waren als mede-erfgenamen met onbekende woonplaats, verklaarde zich alsnog advocaat te stellen mr. L. A. Micheols, welke inciden teel concludeerde tot vernietiging van dè vonnissen der Haarlemsche rechtbank en het Amsterdamsche Hof. Vervolgens werd voor den eischer in cas satie het woord gevoerd door mr. P. J. Snel. PI. gaf eenige bijzonderheden omtrent de erfenis Pieter Teyler van der Hulst, waar over steeds een waas van groote geheimzin nigheid had gehangen, reeds van het over lijden van Teyler in 1778 af. Indertijd bad zelfs vorst Bismarck er zich mee bemoeid en, had voor Duitsohe belanghebbenden de con sul va.n Duitsohland te Amsterdam het rap port van drie Amsterdamsche advocaten over dezo quaestie ingewonnen. PI. was van oordeel, dat het arrest van het Hof moest vernietigd worden. Tot diezolfde conclusie, mede wat betreft het vonnis der Haarlemsche rechtbank, kwam do pleiter voor de verweerders mr. L. A. Micheels, die van oordeel was dat ten on rechte door den eischer bij do rechtbank te Haarlem verstek was gevraagd tegen de niefc- verschenen mede-erfgenamen. Immers, waar gedagvaard waren alle mede-erfgenamen, wier woonplaats onbekend was, en op die dagvaarding eenigo personen waron versche nen, volgt daaruit dat de gedaagden wèl wa ren verschenen en het vragen van verstek niet te pas kwam. evenmin als het verleenen daarvan door do rechtbank en Hof. Maar in ieder geval een dagvaarding van personen, wier woonplaats onbekend is zon der opgave hunner namen is niet nietig, o.n- dat dé wet zelf een dergelijke dagvaarding voorschrijft in art. 784 B. Rechtsvordering ten aanzien van belanghebbenden, tegenover wie rekening en verantwoording moet wor den gedaan. Overigens achtte PI. de thans voor den Hoogen Raad aanhangige zaak van weinig practisch belang; door de thans door den cisaher tegen zijn mede-erfgenamen inge stelde vordering tot scheiding en deeling der nalatenschap werd die nalatenschap zelf niet verworvenmet een vordering tot scheiding en deoling waar nog niets te scheiden viel, kwam men niet verder. In do eerste plaats had men zich te richten tot hen, die in het bezit waren der nalatenschap, tot de be heerder van het vermogen van Teyler van der Hulst. PI. had zich voor zijn cliënten alleen in deze cassatie-zaak gemengd uit erkentelijk heid jegens den eischer, die, waar de wet niet aangeeft den weg om onbekende erfgenamen bij elkaar te roepen, dit op eigen gelegenheid! had gedaan en daardoor bewerkt had dat tal van nakomelingen van den erflater zich had den aangegord om hunne rechten te doen gelden. Adv.-gen. Ort zal over 14 dagen conclusie nemen. Auteursrecht. Naar men ver neemt zal de heer Johan Schmidt, de schrij ver van het tooneelstuk „Mislukte levens", en van den roman „De vloek der vruchtbaar heid", den hoeren dr. Schoenmakers, als mederedacteur van het maandblad Levens recht, en L. de Boer, als uitgever, een proces aandoen ter zake van zijn uitzetting uit de redactie. De heer Schmidt houdt staande, dat alleen hij, als oprichter en eigenaar van Le vensrecht, het auteursrecht van het tijd schrift heeft, en dat bijgevolg niemand het recht had hem af te zetten. De rechtbank te Heerenveen heeft een 16-jarigen jongen, die een sigarenmaker met oen mes in liet gezicht sneed, omd'at dezo niet wilde toetreden als lid van den Sigarenma- kersbond, tot eene gevangenisstraf van 6 maanden veroordeeld. Moordaanslag. Donderdag mor gen ia aan de Gedempte Gracht te Zaandam een moordaanslag gepleegd op de 43-jarige ca féhoudster Trijntje V., verlaten vrouw van A. J. M., door haar kostganger D. v. M-, een 40-jarig werkman. Deze schoot met een revolver op de caféhoudster, die echter niet is getroffen. De reden sohijjnt j al omzie te zijn. De dader werd onmiddellijk gevat en het wapen in beslag genomen, waarop nog tweo scherpe patronen werden bevonden. Het wa pen had de dader 's morgens bij een buur man gekocht. Hij is, in afwachting van na-- dere bevelen, op het politiebureau opgeslo ten. Het Duitsche echtpaar Hui- b o r, wegens moord gesignaleerd, en welks opsporing ook in het Ned. Politieblad werd verzocht is te Pratau, bij Wittenberg, ge vangen genomen. Inbraak te Haarlem. Gisteren nacht heeft men zich met een val- schen sleutel toegang verschaft tot de kast van een gebouw aan do .^poorwegh aven t« Haarlem, en een belangrijk bedrag aan bank papier ontvreemd. In de exportslachterij aan den Hoek van Holland werden in do laatste dagen voortdurend diefstallen gepleegd, zonder dat de politie er in slaagde den dader in handen te krijgen. Donderdag echter heeft een rijks veldwachter den 20-jarigen P. N. weten te arresteeren, terwijl hi} op punt stond met een logger naar zee te vertrekken." Na een voorloopig verhoor bleek hij de ware schul dige te zijn. Hij is naai* de gevangenis te Rotterdam overgebracht. Een schadelijk kostganger. Een kostganger van den landbouwer W. M. te Silvolde, heeft gisterenmiddag in stilte zijn kosthuis verlaten met modeneming van een zilveren horloge met ketting en 100 gul den. II ij is reeds door de marechaussee te Nijmegen gearresteerd. i Hij heeft bekend on een gedeelte van het gestolene werd nog ia zijn bezit gevonden. Brandstichting in ©en kerk. Uit Stolwijk meldt men aan de N. R. Ct. Donderdagnacht werd er brand ontdekt in het kerkje onzer afgescheiden gemeente, waarin sedert Zondagavond niemand geweest was. Later echter toen de brand! gebluscht was en dat mocht spoedig gelukken bemerkte men, dat de houten wanden en sommige kussens met petroleum overgoten waren. Kwaadwilligheid is dus blijfkbaar de oorzaak geweest, doch niemand begrijpt de aanleiding tot deze lage daad. Niets is er geassureerd. Dicht bij het kerkje staan een hooischelf en een oude, met riet gedekte boereu woning. Aangereden. Tusschen de sta tions Hocnsbroeok en Nuth (prov. Limburg) is gisterenochtend eon kar aangereden. Voer man en paard werden gedood. Botsing. Op de Ceintuurbaan te Amsterdam is een automobiel met een eleo- trischen tramwagen in botsing gekomen. De auto, die zwaar beschadigd werd, moest per vrachtwagen weggehaald worden. Brand te Amsterdam. Gisteren nacht, omstreeks half drie, ontstond in het manufacturenraagaziju van den heer H. J. Hebert, aan de Daniël Stalperstraat te Am- sterdam, een uitslaande brand. De eigenaar was uitgegaan en had, uit vrees voor in braak, een brandende petroleumlamp op de t-oonbank gezet. Door het omvallen van een stapel goed, viel de lamp en stond de ge- heelo winkel in een ommezien in l'chfce laaie. De winkel on een d!aax*achter gelegen alkoof brandden uit. Een ijzeren kistje met gelds waarden is gered. Winkel en inboedel wa ren verzekerd. Brand te Haarlem. Gisterenmor gen ongeveer 11 uur brak vermoedelijk door het spelen met lucifers door een vierjarigen knaap brand uit in een groote woonkeet, be- hoorende bij de spoorwegwerken aan den Zijl- weg te Haarlem. De aan den aannemer toe- behoorende keet was tot voor enkele dagen door een aantal grondwerkers, enkele met gezinnen, bewoond, doch thans hield er nog slechts een gezin, benevens een aantal onge- huwden, verblijf. De eigendommen dier arbeiders, armoe dige meubelen en beddegoed, zijai voor het meerendeel in de vlammen opgegaan. Het terrein was voor de brandweer niet bereik baar, zoodat alles verloren ging. Niet9 was verzekerd. De veenbrand te Zuiderveen. De brandweer te Winschoten is er in geslaagd het vuur in het veen te Zuiderveen meester te worden. Een gestadige regen kwam de laatste uren den brandweermannen te hulp. Br u i u vigsche n. In de Zuiderha ven te Harlingen vertoonden zich Donderdag twee bruinvisscben, van welke één door balk- vlotters werd bemachtigd. P© andere ont kwam. Levensmoede. Uit beginsel maakt de Nederlamdsche pers over het algemeen geen melding van gevallen van zelfmoord, tenzij er een misdaad aan is voorafgegaan of andere bijzondere omstandigheden aanwe zig zijn. De volgende zelfmoord, door de „Lim burger Koerier" vermeld, mag echter wel ver meld worden. „Het paard van den heer S. werd gis terenmorgen dood in den stal gevonden. Het had door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt." Men schrijft uüt Baarn De ge mee nte begroot ing voor het jaar 1905 wijst' in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van f 128.725. Evenals in 1904 zullen geheven worden 20 opcenten op de personee- le belasting cn een hoofdelijke omsl ïg van 0.6 ten honderd met een geraamde opbrengst van f 2400 De nieuw benoemde 2e luitenants H. J. Ruempol Hamers en D. Buija zijn heden bij het 5c regiment infanterie beëedigd en in functie gesteld. Zij zijn ingedeeld reap. bij bet 2e en 4e bataljon van het korpe. Algemeene vergadering van de ver- eeniging Ambachtsschool voor Amersfoort en omstreken op Vrijdag 30 September, des avonds ten 8$ ure, in „de Arend". Tegen woordig zijn 11 bestuurs- en 21 gewone leden. De voorzitter opent de vergadering en her innert met een enkel woord aan de bestem ming, waartoe dezo is bijeengeroepen. Do begrooting heeft 14 dagen ter inzag© gelcgetn, doch niemand' heeft er kennis van genomen. Spr. wil dit aannemen als een blijk van ver trouwen, de finnancieele regeling dor school kan niet in een oogemblik worden overzien. De commissie, die benoemd zal worden om de rekening en verantwoording over 1904 na. te zien, zal dit zeker met zorg doen. Overigens was er in den loop van dit jaar niet te klagen geweest over te weinig belang stelling. B. on W. zijn een middag daar geweest om 't beheer der finantiën te onder zoeken. Ook de raad heeft do ruoodi^c be langstelling getoond. Zelfs is er een. inter pellatie geweest, en daarop is een raadscom missie benoamd. Do raadscommissie heeft zonder onderzoek rapport uitgebracht, waar uit ble>©k dat zij nog geen helder overzicht aan do autoriteiten kon versohaffen. Als de leden nu maar overtuigd zijn, dat de finan tiën wèl in orde zijin, dan zal de voorzitter zich gelukkig achten. De voorzitter verzocht daarop den secreta ris de notulen van de vorige algemeene ver gadering voor te lezen. Dleze worden na de lezing onveranderd goedgekeurd. Aan do orde is punt I der agendaBè- grooting 1905. De voorzitter deelt hieromtrent mede, dat de uitgaven geraamd zijn, zooals zij onver mijdelijk noodig zullen zijn. Sommige postoni zijn standvastig, andere hangen van verschil lende omstandigheden af. Dit neemt niet weg dat do totaal uitgaven iets hoqgjer zijlu dan verleden jaar; ©ogenschijnlijk zou dit 't bestuur geplaatst hebben voor een poging o/m versterking dier geldmiddelen, 't Is echter mogelijk geweest door te woekeren met de inkomsten on verkleining der uitgaven deze kloppende to krijgen. De uitgaven werden vastgesteld op f 18,000 en de inkomsten op f 18,058.33. Wat betreft de renteloozo leening, hier van zal aan 't einde van dit boekjaar oen deel kunnen worden gerestitueerd, terwijl 't bestuur hoopt na een volgend boekjaar deze rehuld geheel te kunnen delgen. Daar niemand meer inlichtingen wensclit, gaat de voorzitter over tot punt FT, de be noeming van een commissie tot het nazien .der rekening en verantwoording van 1904. De voorzitter stelt voor hiertoe te benoe men de hoeren J. C. Pels Rijcken, J. H. C. FTeengs en A. M. Tromp van Holst, waar mede de vergadering hare instemming be tuigt. Als plaatsvervanger wordt aangewezen de heer J. C. van der Meer. Punt UI. Verkiezing van twiee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heer en Hoekstra en Arnold. De aftredende leden worden met bijna algemeene stemmen herkozen. Puint IV. Voorziening twee vacatures. Hiertoe worden gekozen de hoeren G. Blok en O. Prins Jr.geen van bedde heoren is aanwezig. Bij onverhoopt bedanken zal do vacature worden opengelaten tot de volgende algemeene vergadering. Nadat nog eenige minder belangrijke vra gen door verschillende leden waren gedaan, die door den voorzitter werden beantwoord, sluit hij onder dankzegging voor d'e trouwe opkomst de vergadering. Naar wij vernemen zal de afdecliiig van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen alhier ook dit jaar weder eenige volks avonden organiseer en. De heer dr. W. van Schothorst werd door het bestuur bereid ge vonden eene lezing te houden, die door licht beelden zal worden opgeluisterd, terwijl bo vendien af en toe de orohest-verconiging Jubal zich! zal laten boeren. De eerste avond zal gegeven worden op Dinsdag 18 October a. s. In een der vitrines van Valkhoff's boekhandel zijn tentoongesteld' de origineel© platen door Joh. Braakensiek geteckend voor het nieuwe jongensboek van den beken den auteur C. Joh. Kieviet, getiteld „Jon gens van Oud-Holland." Naar wij vernemen legt Louis Cou perus thans de laatste hand aan een nieu wen modernen roman, getiteld: „Van oude Menschen, De dingen, die verdwijnen". De jaargang 1905 van Groot-Nederland zal hiermede openen. Aan den minsten inschrijver Ph. M. Putman, alhier, is de levering van brand stoffen, ten behoove van het St. Pieters- en Bloklahds Gasthuis en het Burger-Weeshuis, gegund en de levering vau steenkolen ton behoeve der gemeente aan den heer J. vau Ginkel, alhier. Burgerlijke stand. Geboren: Willem, z. van B3. de Win ter en C. van PlurenHermina Johanna Au- tonia, d. van P. Delen en J. J. Boouekainp Henri Johan, z. van J. Blom en W. L. d'Hout. Gehuwd: Jan Epskamp en Dirkje van Dusschoteii; Jan van Rossum en Hendrik» A van Meetoren. Overleden: Joseph Hendriks, oud 3 jaren; Corrnelia de Hoop, oud! 3 wieken. Beleefd verzoek de adver- tentiën voor het Nummer van Zaterdagavond, des Vrijdags te willen doen inzenden. DE UITGEVERS. He Heer en Mevrouw A. HOLLAND Vebwey Mejan zeggen bij dezen hun dank voor de vele bewijzon van deel»eming, onder vonden bij het overlijden van hunne Moeder en Schoonmoeder Mei rouw O. VER WEIJ MEJAIV. A. HOLLAND— Verweïj Mejan. A. HOLLAND. Amersfoort, 1 Oct. 1904. Belast zich mot aan- en verkoop van effec ten Incasso'ssluit Prolongationverleent Crediot in Rokoning-courantneemt golden in Deposito met 1 d. opvragen 2 W 2</g Kantoor geopond yan 93 uur voormiddags' Door omstandigheden wordt de van een Hul», groot 7 kamers enz., voor f 300.'sjaars, staande a/h. dorp de Bilt, tegonover het Postkantoor. Te bevragen bij Mej. WALLENBURGaldaar, en bjj R. DIKS, Brecdstraat 30, Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3