S'. 111. Eerste Blad. 3de Jaargang. Zaterdag 22 October 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED RSFOORTSCH DAGRLAD. ïlBIC+V ABONNEMENTSPRIJS Pe? 3 maanden voor Amersfoort 1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Foestdagen. Adyertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIËN s 10.75. - 0.15. Van 1—5 regels Elke regel meer Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald advortèèren in dft Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Do Burgemeester van Amersfoort, Gezien; artikel 41 d'er geaneenitewet, Brengt ter kennis ram! de ingezetenen, dat do Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 25. October aanstaande, des namid dags te 1 ure. Amersfoort, den 21. October 1904. De Burgemeester voornoemd, WUMTEEÜRS. Burgemleester eni Wethouders van Amersfoort, Gelet op do missive vaira hoeren Curatoren der Rijks-universiteit te Utrecht, d.d. 18 October 1904, no. 723, B rongen ter algemeen© kennis, dat eene Vica/- riebeurs van St. Joris te Amersfoort beschikbaar is gekomen dab ziji, die daarvoor in aanmerking wenschen, te komen, een; request (-gericht tot den Minister van Binnenlaindisehe IZaken) behooren in te leve ren bij hoeren) Curatoren der Rijks-universiteit te Utrecht. Jongelieden, die bunnie opleiding te Amers foort hebben genoten, worden verzocht zich te vens -schriftelijk tot Burgemeester eni Wethou ders van Amersfoort ite wenden. Amersfoort, 20 October 1904. De Secretaris, De Burgemeester, B. W. Th. SANDBERG. WUIJTIERS. De Burgemeester eu Wethouders van Amers foort, Gezien art. 12 der Drankwet, Brengen ter openbare kennis, -dat een verzoek schrift om vergunning tob verkoop van- sterken drank i-nl het klein voor gebruik elders dianl ter plaatse van verkoop bdjj hen is ingekomen van M. R. N. Oosbeaween, in. het perceel aam dm Langostra-at-, nummer 46, wijk F, alhier. Amersfoort, den 21. October 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris Dö Burgemeester, B. W. Th. SANDBERG. WUUTIERS. Politiek Overzicht Het doode punt. Op het oorlogstooneel in Maiiidsjoerij© staan de zaken op het doode punt. De Russische aan vakbeweging, in die legerorder vam 2 Octo ber aangekondigd, is gestuit, maar ook de tegen aam v al vain de Japanners is tot staan gebracht. D© krachten vam de beide tegen standers wegen blijkbaar tegen elkander op d© beide legers staan, door de Sjaho geschei den, tegenover elkaar en houden elkaar in schaak. Nog op een ander gebied staat men op het doode punt. Aan da gedachten wisseling, die in do Russische pers ontstaan was over de vraag of er kans was op vredesbemiddeling, is vam officieus© zijde een einde gemaakt door de verklaring, dat dö Russische regeering vroeger reeds te kennen gegeven had vam vreemde bemiddeling niet gediend te zijn, en dat er geem reden bestomd om daarvan terug te komen. Vam de zijde dér Russische regeering is hier mede haar standpunt tegenover eventii-eele po-gingem tot bemiddeling aangegeven. Hoe denken ziij er over, die als beimiddelaars in aanmerking zouden kunnen, komen? Eene vingerwijzing verschaft ons de verklaring van dein vertegenwoordiger van de As sociated Presso te Petersburg, dat hij gemachtigd is beslist het bericht tegen te spreken, dat de regeering van de Ver- eemigde Staten voornemens zou zijn don oor logvoerenden hare goede dienstan aan te bieden tot herstel van den vrede. Iets derge lijks is die regeering nooit van plan geweest. Ook de regeering van het Duitscke rijk heeft de pers te baat genomen om te doen kennen wat in deze van haar te verwachten" is. Niet in eene officdeelc verklaring, maar toch op eene wijze, die duidelijk genoeg is voor de goede verstaanders, doet zij haar standpunt kennen. In een blijkbaar geïnspi reerd artike-l zet de Köln. Ztg. uiteen, da-t ©r geen sprake van kan zijn, dat derdein zich aan het herstel van dien vrede gelegen laten zijn. Zoolang die oorlogvoerenden zelf geen bemiddeling willen on bedden laten daar over volstrekt geen twijfel bestaan zoo lang hebben de plannen tot bemiddeling ook geen kans van slagen, en di© staten hebben zeker wijs gehandeld, die zich er niet mee in lieten. „Men moge nog zoo warm van hart zijn, in dit geval zal men een kool hoofd moeten behouden, en wanneer bovenal ons Duitschers van verschillende zijden eene bemiddelaarsi- rol wordt opgedragen, -dian zullen wij ons er wel voor wachten van dit zeer te waardeeren bewijs van vertrouwen gebruik te maken." Di© verklaring wordt nader door de Köln. Ztg. aldus uitgewerkt Evenals vroeger -denken wij ook rui er niet aan, ons te verwijderen van de stipte on zijdigheid, en wanneer -ons vam een zij|de, die ons in het alge-meen weinig vriendschappe- lijik gezind is, afwijkende raadgevingen wor den toebedeeld, zou dit allerminst op de wel overwogen besluiten van het Duitscke rijk van invloed zijin.. Wanneer andere staten het waagstuk van een bemiddeling willen aam- va-arden, dan is dat hunne zaak, en wij hebben h-un geen raad te geven, en wanneer er sprake van mocht zijp, hetzij op Rusland, hetzij op Japan een druk te oefenen, zullen zij dat maar alleen eni zonder vreemde- hulp moeten doen. Het beroep van politiek makelaar is buitengewoon ondankbaar. Al is de makelaar daarbij zoo eerlijk a-ls men maar denken kan semper aliquid haeret, en een staatsman die ziek zijn verantwoordelijkheid bewust is, zal er niet aan kunnen denken, zich door mensch- lievende opwekkingen, welke wij geenszins willen onderschat ten, in te laten in een aktie waarvan -de terugslag zijp© eigen lamdgencoten lean treffen. Dat zijp geen nieuwe waar heden, maar het is misschien nuttig, er stee-dis opnieuw nadruk op te leggen en in heb licht te stellen dat de politiek, die vcor D'uitschland in zijp welbegrepen belang al leen mogelijk is, op de volledigste onzijdig heid moet berusten." De korbe zin van deze lange rede is dus, dat wiji wat de bemiddeling in 't belang van den vrede betreft, nog steeds staan op het doode punt. Wel erkent de Köln. Ztg., dat overal de we-nsch gekoesterd word naar be ëindiging van de vreeselijke slachtingen in Mandsjoerije en dat uit dei gansche wereld- een zucht van verlichting zou opgaan, wan neer zij de ontzettende berichten van het oor logstooneel niet meer had te lezen. Maar zoo lang bij) de oorlogvoerenden zeiven de stem ming zich niet neigt tot dein vrede, is e-r voor hen, die in aanmerking zo-u-den kunnen ko men om een stap tot bemiddeling te doen, geen andere keus dan mot over elkaar ge slagen armen het bloedbad gade te slaan. Het is treurig, maar waar. Frankrijk. Parijs, 21 Oct. De Kamer behandelde heden de interpellation over de kerke lijke politiële. Na eene redevoering van Grousseau tegen de scheiding van Kerk en Staat en een zeer lange rede van Deschanel, -die eindigde uiea te zeggen„Het zou niet p-olitiek zijn het land in de meening te laten, dat er geen ander middel is om aan den godsdienststrijd een einde maken dan door opzegging van heb Concordaatlaten wij in Frankrijk den in druk vestigen, dab er tussohein een scheiding, die binnenlandsche twisten en ondergang tegenover liet buitenland ten gevolge zou heb ben, en de opaeggin-g van het Concordaat nog een scheiding is, die de vrijheid van den Staat en van den godsdienst- waarborgt- naar rede en gerechtigheid,'' werd het vervolg van de dicussiën tot morgen uitgesteld. Het rapport van de bcgrootingscommissie over de begrooting van ©eredienst houdt- het voorstel in, om die begrooting, behoudens en kele bezuinigingen, in haar geheel weder toe te staan. De commissie 's van oordeel, dat het regelmatiger is een wettelijk ingesbelden tak van dienst, zooals ue eeredienst is, door eene wet op te Peffen. en niet door eene een voudige weigering van de tot dusver daar voor toegestane credieten. Tot dezen laafsten, meer nolitieken dan financieelen maatregel moet echter de* bcgrootingscommissie niet het initiatief nemen, te meer omdat een© ande re commissie juist er mee bezig is het advies te overwegen, dat zijl te dien aanzien aan de Kamer zal uitbrengen. Het voorstel om- de credieten toe te staan, bepaalt zich intusschen tot datgene wat krachtens het concordaat bestaat. De oom missie acht den staat niet verplicht geld uit te geven tot het onderhouden van de vier aartsbisdommen en 29 bisdommen, die na het c-onoordaat tct stand gekomen zijn. De daar voor bestemde bedragen, in 't geheel 345,000 francs, stelt de commissie voor te schrappen. Rusland. Aan de Czas, een in Kra-kau verschijnend Poolsch. blad, wordt uit" Petersburg bericht, dat eene hofpartij- beproefd heeft de positie van dien nieuwen minister van binnenland sche zaken te ondermijnen. Sommige voor bereidende besprekingen zijn den Czaar voor gesteld in een valsch licht, als afwijkende van de tot dusver gevolgde regeeringstradi- tie. Prins Swiatopolk-Mirski heeft echter in eene audiëntie biji den Czaar zijn program ma met warmte verdédigd'. Na -de audiëntie heeft hij zijn ontslag aangeboden, dat ech ter niet is aangenomen. Thans is de positie van den minister sterker dan te voren. Turkije» Saloniki, 20 Oct. Gisteren naderde een Bulgaarsclie bende van 60 man een Griek- sche bende uit 30 man bestaande, die op een heuvel nabij Fiorina op post stond. De Bulgaren meenden vrienden voor zich te hebben, db-ch de Grieken vuurden met scherp op hen en dood-den ruim 20 man. De overigen sloegen op de vlucht. VereenIgde Staten, Bij de ontvangst van twee gedelegeerden van het internationale vredescongres, barones Suttner uit Weenen en oommercieraad Arn- hold uit Dresden, die verleden Zondag te Washington plaats had, verzekerde presi dent Roosevelt, dat hij veel belangstelling had voor de zaak des vredes en bepaald over tuigd was, dat het doel zou worden bereikt. Verder verklaarde hij, dat hij over eenige weken met de regeeringen tot eene nieuw© bijeenroeping van de Haagsche conferentie in overleg zo-u) treden, en eindelijk dat hij weldra met een aantal staten hoopt te ge raken tot arbitrage-verdragen van verdere strekking dan die tot dusver in Europa ge sloten zijn. Reeds eenige weken geleden werd bericht, dat de president de regeeringen wilde bewe gen tot het zenden van gemachtigden naar eene tweede vredesconferentie. Later heette 't echter, dat hij zijn plan voorloopig had laten varen op verlangen van staatssecreta ris Hajr. Washington, 21 Oct. Binnen eenige dagen zal president Roosevelt aan de mogendheden de bepaalde uit-noodigiug zenden tot het aan wijzen van gemachtigden voor eene vredes conferentie te 's Gravenkag© on een datum van samenkomst voorstellen. Staatssecretaris Hay onderwierp heden een ontwerp van den uitn-o-adii-gingBbri-ef aan het oordeel vam het Kabinet. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Petersburg, 21 Oct. De Birschewija Wje- domoet-i ontving een beri-oht van hare a cor respondent te Moekden gisteren verzonden, em luidende als volgt: „Ook gedurende de-n tweeden dag na den slag is heb over het gehee-le front rustig. Do Russische soldaten blijven in hunne stellin gen uitrusten vam de vermoeienissen van het 10-daagscbe gevecht en houden de bewegin gen van den vijand in het oog, die zeer druk bezig schijnt te zijn met troepenversckuivin- gen. Volgens uitlatingen vam krijgsgevan genen bereiden de Japanners den terugtocht voor. Een heden nacht om 1 uur aangeboden telegram van dienzelfden oorrespondent meldt, dat in den nacht van gisteren een afdeeling vrijwilligers onverwachts een Japanscli© bat terij aanvielen. De bedieningsmanschappen werden gedood en drie stukken geschut wer den veroverd, die onder groot gevaar en on danks veel moeielij-kkeden naar heb Russi sche leger werden gebracht. Tokio, 22 Oct. De correspondent vam de Standard bij het leger van Koeroki bericht uit Yentai van den 17en (via Foeean 21 Oct.)Koeropatkin maakt blijkbaar alle toebereidselen om de vlakte voor Moekden bezet te houden, zijpio troepen samen te trekken en zijne verdedigingswerken te ver sterken. Ei* zijn drie liniën van werkende buitenste strekt zich! uit langs de Sjaho, dé tweede langs de Hoenho, terwijil de bin nenste linie dicht bij Moekden loopt. Het Russisch© front strekt zich oostwaarts eenige mijlen uit. De vijand1 legt nu grooter werk zaamheid aan den dag aan de Sjahohij zoekt elke gelegenheid om in onze liniën door te dringen. Heden morgen vroeg deden de Russen ©en nieuwen aanval op een dorp aan dö S jaho, maar werden met verlies terugge dreven. Uit Petersburg wordt aan de Kölnisch© Ztg. gemeld: Van het oorlogsterrein zijn geen berichten, die -de vermelding waard zijn, ontvangen. Die geheel© infanterie van het 8ste legercorps is thans op weg naar Mandsjoerije. Volgens Zuid-Rus3ische bladen zijn den 2den October de laatste a-fdeelingen van het 58ste en-, op 3 October, van het 60ste regiment vertroik- ken. Dé berichten van Russische oorlogscorres pondenten. over groote overwinningen van de Russische troepen hebben tot dusver geen officieel© bevestiging gevonden, behalve de mededeetling van het veroveren van een aan tal (elf) Japausche kanonnen. Beide partijen zijn er hlijikbaar op uit versterkingen te ont bieden, om dan hetzij opnieuw den aanval te beginnen, hetzij de bestorming van den tegenstander ander groote verliezen af te slaan. Over den strijd van 14 October, waarin de Russische opperbevelhebber persoonlijk een regiment bij den aanval leidde, laat een correspondent van de Moiskousche Russkoje Slowo zich aldus uit: „Het oostelijke detachement is bij de uit voering van zijne zeer ingewikkelde omtrek kende beweging op onoverwinnelijlke belem meringen gestuit. Noohi de partieel© over winning, noch de fabelachtig geweldige hel dendaden van de troepen konden aan de zaaik een gunstigen keer geven. De troepen bezetten onder ongelooflijk© bezwaren hoog ten, die den omtrek beheerschtendaar zij echter geen artillerie op die hoogten baddlen en ook niet de mogelijkheid bezaten om de kanonnen naar boven te sleepen, moesten zij' zich van de hoogten terugtrekken, omdat zij onder het vuur geraakten van het bergge- schut, dat door den tegenstander juist voor zulk een geval op de daarvoor in aanmer king komende punten was geposteerd. Het terrein bleek niet alleen moedelijk begaan baar, maar ook onbekend te zijn. De plas regen, die zich den 14eu October over het geheo'e front aver ons uitstortte, bedierf en overstroomde de toch reeds slechte wegen, waardoor de toestand nog meer ingewikkeld werd. De operatie van den algameemen over gang tot den aanval is voorshands als niet geslaagd te beschouwen. De amtrekking van den rechter Japanschen vleugel is niet ten einde gebracht. Met het oog op ouzo zware verliezen, die peroentageWijp niet groot, maar op zich zelf ontzettend zijp, ben ik van meening, dat, zelfs al slaagden onze verdere operatiën geheel, die ons geen over het lot van den vijand beslissende overwinning zou den verschaffen, althans niet in den eersten tija. De demoralisatie van de Japanners ia gebleken eene fictie te zijp, een verzinsel van do ijdele optimisten, die het buffet in Moekden vullen in plaats van te strijideni. Ik reken het buiten twijfel, dat dé Japan ners hunne stellingen stap voor stap zullen verdedigen en ons tot den tijd, waarop wij hen door de reusachtige massa van onze troepen verpletteren, geen nieuwe beslissende overwinning, die ons den weg naar Port Arthur opent, zullen toestaan. Dé gansche regimenten, die voor onze oogeu wegge maaid zijn, en de reusachtige verliezen aan officieren getuigen van de dapperheid van ons leger, dat boven allen lof verheven is, maar onder maeielijjke omstandigheden strijdt. Over Moekden zijn, volgens do laag ste schatting, 23,000 gewonden vervoerd. Er is echter nog een andiere weg, die recht streeks over Tieling leidt." De meeste aiandacht nog verdient in dit bericht de opmerking, dat het terrein waar op do Russen moesten strijden, bun onbe kend" bleek. Het is namelijk jarenlang in hun Bezit geweest. De deskundige medewerker van die Neue Frede Presse- schrijft- over do gebeurtenissen van 16 en 17 October, dat daarbij geen S2>rake is geweest van een Russische aanvalsi- boweging, maar slechts van eene aanvalsge- wijze uitgevoerde verdedigende handeling tegen het Japansahe oprukken om den Russi- scben vleugel te overvleugelen. Ben werkelij ke aanvalsbeweging uit eigen initiatief zou niet zoo spoedig gestaakt mogen worden, dos 13 Naar hot Engelsch VAN JOHN STRANGE WINTER. Na vijf minuten kwam hij' Weer benedien, gekleed, even keurig als zijin1 vrouw, in een zwart fluwieelen jasje, met donkerrood afge zet. 'Hiji plaatste zich met den rug naar liet yuur en begon op de vriendschappelijikste wijze naar mijta -reis te vragen. ,,'t Is een 'eel endje van Blonkshire 'ier na toe, merkte hij op; „ik 'oop dlat je moeder welvarend is?" „Dank u, heel wel," zeide ik, beleefd. „Mooi zoo. En wat dienk je wel van dit gedeelte van Londen? Zo-u je denken, dat 't je "'ier bevallen zei? 'Eb je de meissaes al Dankbaar greep ik de gelegenheid! aan-, om hem eens iets aangenaams te zeggen. „Zeer zeker," zeide ik. „Het zijin allerliefste kindleren. Ik ben zeker, dat ik het uitstekend met hen zal kunnen vinden." „Dat 'oop ik, dat 'oop ik," zeide hij, vroo- lijk. „Maar, wat ik zeggen wou, je mot ze maar niet te gauw met loeren plagen 'oor; ik benl niks voor al dat blokken." Ik was te moede, of een inwendige kramp mij bevangen bad, bedenkende hoe mijn lie ve vader wel gekeken1 zou hebben, als bij- mijnheer PoplinBrowne mij; in dien toon had hooren aanraden1, ze niet zoo gauw „met leeren te plagen." Maar het volgende oogen- blik bedwong ik mij-, want een andere her innering doemde in mijn g)eest op, hoe ik namelijk mijp lieve vadertje dikwijls op zijn bedaarde, rustige manier had hooren zeg gen „De best opgevoede lieden zijp zijdi© zich in hun manieren1 naar hun gezelschap kunnen schikken, zonder zich te verlagen." Ik antwoordde dus kalm„Ik denk niet dat daar gevaar voor zal bestaan; wezenlijk, ik denk het niet." De meid opende de deur en zeide,'t Eten is klaap", en wij begaven ons naar de eet kamer, mevrouw voorop, dan ik, en de heer des huizes achteraan. De tafel zag er netjes uit en zou bepaald elegant geweest zijn, zonder de tafelmatjes en het azijnstel. Dat azijnstel had iets uit dagends over zich, alsof het zeggen wilde: „Ik ben er ook no-gheeft niemand iets noo- dig?" Maar de matjes waren nog erger. Ze wa ren van reepjes hout gemaakt, geel en bruin, fen op linnen samengelijmd, en er waren er niet minder dan vier, hoewel er maar één warme schotel wös, Zoodot ik bet nut van de overige drie niet inzag. We begonnen met soep, een lekker soepje. Later vond ik, dat alle diners in no. 21 goed, maar eenvoudig toebereid waren. Den heer Poplin'Browne gaf mij- er de verklaring van onder bet eten. „Ik ben een erg kleine eter voor een man," zeide hij. „Eigenlijk smaakt mijl alleen het middagmaal. Het ontbijt raak ik nauwelijks aan; voor de lunch 'eb ik bijna geen tijd; soms neem ik een koppie thee om vijf uur, ofschoon ook daarvoor 'eb ik niet veel tijd. Maar vooa* het diner ben ik altijld klaar. Ik werk 'ard en ik moet een goed stukkie te eten 'ebben, als ik thuis kom, en dat 'eb ik ook; dat mot ik mijn vrouw na geven." Ik had nog nooit met een man aan tafel gezeten, die de „b" niet uitsprak, want tot dusverre was ik nog niet met parvenu's in aanraking- gekomen; later kwam dat meer voor. Hij; was luidiru/chtig en grofgemanierd in boegen graad; ook had hij een zeer hoor bare wijze van eten, en toch toch mocht ik hem lijden. Hij was niet onfatsoenlijk' en had vriendelijke- oogenook beviel mij het prijsje, dat hij aan zijn vrouw1 gaf voor haar diners, en alles te zamen genomen gevoelde ik meer en meer, dat ik het niet kwaad zou hebben in Rozettenweg no. 21. „U kent zeker iedereen hij u in den om trek?" zeidie mevrouw Poplin-Browne tot mij, toen wij weer in het salon bijeen. waren. „O zeker, iedereen," was mijn antwoord. „Hoe lang was uw vader predikant ge weest te Den©?" vroeg zij. „Drie-en-twintig jaar," zeide ik. Toen vroeg zij mij naar vaders dood, en ik vertelde haar alles, hoe de merrie hem 'had thuisgebracht, van dén dokter en het onderzoek, en hoe de raenschen bij/ honder den toegestroomd waren, om 'hem in) zijp kist te zien liggen. Zij luisterde opmerkzaam, evenals haar echtgenoot, die juist binnenkwam, toen ik begon te 'vertellen van de begrafenis en het kruis van den bisschop. „Ja," zeide hij, „dat is het ergst© van de positie van den predikant: alles gaat goed en wel zoolang 'ie leeft, maar als de do minee weggenomen weidt, is het mis." Ik schrikte op bij, het woord „dominee", en opeens viel het mij in, dat ik nooit ge vraagd hadl tot welken godsdienst de Poplin -Browne's behoorden. „Vergeef mij- dat ak het ronduit vraag," zeide ik; „maar u behoort zeker tot de Staatskerk, omdat „O ja, we gaan bijna iederen Zondag naar cle Matthiaskerk," zeide zij' vlug, „en an ders naar een kerk dichtbij1." „En wat voor verschil zou da-t voor u ma ken?" vroeg de heer Poplin-Browne, vrij scherp. „Volstrekt geen," antwoordde ik, zonder aarzeling; „maar' daar ik den heelen dag met de kindoren omga en- dua zeker invloed op 'hen denkt te verkrijgen, zoudt gijl het misschien niet aangenaam vinden, wan neer „U vergeet, waardie juffrouw,'" zei me vrouw PoplinBrownie, vriendelijk, „dat u me al in uw eerste brief hebt medegedeeld, dat uw vader lecraar van Den© was." „O zeker!" zeide ik, verlicht, maar toch meende ik zeker te weten, dat de heer Pop linBrowne niet altijd een getrouw kerk ganger geweest was." „En 'ad je daar veel kennissen?" vroeg hij. „Ja hee-1 wat. Sommigen Woonden natuur lijk een heel eind weg, en we bezochten ben alleen bij samenkomsten of partijtjes. A pro pos, ik heb de pliotographieën van Déne meegebracht; zoudit u ze nu willen zien?" „Heel graag," zeide zij. Ik nam. bet boek van do tafel. Het was een groote album, mij-n laatste verjaarge schenk <van mijn lieven vader, ingericht voor alle grootten van photographieëni ©n met eenige witte bladen er in, om ongemonteer de op te plakken. „Dat is de voorzijde van de pastorie," zei de ikterwijl ik het album op haar knie lqgde. „Dat?" zeide zij, met dé grootste verwon dering. HOOFDSTUK VIL Maatschappelijke eerzucht. Nog geen week had ik in mijn nieuw te huis doorgebracht, of ik liad ontdektdat mévroulw Poplin-Brown© zeer eerzuchtig was. Zij was de zorgvuldigste huisvrouw die ik ooit ontmoet heb, zóówel vóór als na den tijd, dien ik bij liaar doorbracht, maar al haar zorg en overleg, was slechts een middel tot ©en zeker doel, en dat doel washaar stand op te houden; stand ophouden was een soort van godsdienst bijl haar. Van het oogenblik, waarop 'haar oog viel op liet beoldi Van onze pastorie, met haar vele ramen en geveltjes, haar fraai hek eni broeikas, met vader staand© op de stoep en Christine in het Mttenwagentje er voor, werd' ik. een geheel andere persoonlijkheid' in haar schatting. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1