Belangrijk bericht. Teen. Uit den omtrek^ STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Kortegracht 20. Exploitatie van Staatsspoorwegen Openbare Aanbesteding van Dienstkleeding. De Notaris Johs Knoppers, De Boerenhofstede Juurtsdyk" verkocht Axminster- en Brnsselsche TAPIJTEN. Donderdag 1 December, Deed zioh vóór de openin van den Nieuwen Maasmond de werking van eb en vloed op de Maas alleen op een klein gedeelte van den benedenloo, dier rivier gevoelen, thans is die ook hoo- gerop merkbaar. Vooral Maandag j.l. bij hoogwater en stormweer was dit 't geval en liep de rivier in bovenwaartscthe richting gerekend van 50 tot 1 centimeter op. Te Maastricht was geen werking van eb en vloed merkbaar. Die kon er tegen. Daags voor den I 6torm was er te Scheveningen nog een bader in zee. De lage temperatuur van de lucht en de zee schenen hem weinig te hinderen, want hij bleef minstens een kwartier in het water. De werkstking der glasbla zers. Uit Schiedam 9einde men gisteren aan ,,Het Volk", dat des morgens een zeer druk bezochte stakersvorgaderi ngi de pa- troonsvoorstellen absoluut onoaranemelïjjk achtte. Men vond het zelfs overbodig er over ti stemmen. Bij dit oordeel sloten zich I do namen van R. K. Volksbond en Patrimo nium volmondig aan, zoodat de staking on veranderd wordt voortgezet. Ter aanvulling van een bericht uit Delft, betreffende de tusschenkomst- van de drie Kamers van Arbeid te Dordt, Schiedam en Delft, kan nog worden medegedeeld, dat door genoemde Kamers getracht zal worden langs De werkstaking der glas- fa 1 a z er s. Het bestuur van de coöperatieve vereeniging ,,de Vooruitgang" te Rotterdam heeft f 400 geschonken aan het steuncomité der stakende glasblazers, terwijl van het Nat. Arbeidssecretariaat f 1000 is ingeko men. Beleediging van een wet houder. Voor het gerechtshof te Amster dam ia in hooger beroep behandeld de zaak van den aannemer J. B. Ruijsink te Zutfen, die in den zomer van 1902 aan de IJsaelkade aldaar, ten aanhoore van meerdere personen, eene beleediging aan het adres van den wet houder Klaassen zou hebben uitgesproken. R. zou nl., sprekende over de gasfabriek, ge zegd hebben„Daar steekt Klaasten geld ran in z'n zak 1" De zaak werd achtereenvolgens behand'ld door de rechtbank te Zutfen, het hof te Arn- herr en den Hoogen xLaad. welk college de eaak weder i aar het gerechtshof te Amster dam verwees. Beklaagde erkende ook thans, de geïncrimineerde woorden gebezigd te heb ben, xaar hield vol, dat het niet zijne be doeling was geweest, deze beschuldig ng in het openbaar uit te spreken. De advocaat- Cneraal meende dat vaststond het feit der leediging, aangedaan aan een ambtenaar in de wettelijke uitoefening zijner bediening (de heer K. was, als wethouder, voorzitter der commissie van administratie voor de gas fabriek) maar hij achtte niet bewezen, dat de beleediging in het openbaar is gesproken, waarom liij vrijspraak requireerde. Het bestuur van de „M aas- 1 a n d". Donderdag diende voor de. rechtbank te Rotterdam de zaak der bouwgrond-maat schappij „Maasland!", opgericht bij akte d.d. 29 Maart 1900, ten overstaan van den no taris W. J. M. Verheggen te Breda verleden, en waarvan het ontwerp was goedgekeurd bij Kon. besluit van 22 Maart 1900, no. 16. Het maatschappelijk kapitaal was f 2,500,000, verdeeld in 2 millioen gewone aandeelen en f 500,000 6 pCt. preferente aandeelen. De gewone en preferente aandeelen waren ge plaatst. Deze maatsohappdjl heeft, zooals velen be kend is, een treurig financieel verloop gehad. Nadat de coupons in 1903 niet meer be taald werden, daar de gronden niet in ex ploitatie konden worden gebracht, volgde in Februari 1.1. het faillissement, zoomede dat van den directeur en de drie commissarissen. Het passief was enorm, terwijl tot heden toe aan de crediteuren nog geen cent is uit- Obligatiehouders hebben nog een deel hun ner bezittingen kunnen redden door het op richten van een nieuwe maatschappijl „Ge meenschappelijk Belang", waar de gronden van „Maasland" ingebracht zijn. Bij de catastrophe bleek, dat de admini stratie der Maatschappij „Maasland" veel te wenschen overliet en vandaar dit strafproces. Te verantwoorden hadden zich W. Molen broek, directeur; G. H. van der Schuijt, H. M. van der Schuijt, John M. Maury en J. M. van Mens, allen commissarissen. De vier eerste beklaagden wonen te 's Gra- venhage; bekl. Mens was afwezig met voor kennis van het O. M., daar hij voor zaken in Noord-Amerika vertoeft; ook bekl. G. H. van der Schuijt was niet tegenwoordig. Het O. M. had hen gedagvaard als zou het aan alle beklaagden, de le bekl. destijds bestuurder vau na te noemen naamlooze vennootschap en de andere beklaagde destijds commissaris van de naamlooze vennootschap tot exploitatie van bouwgronden „Maasland" gevestigd te Rotterdam, welke bij vonnis der arrond.-rechtbank te Rotterdam d.d. 24 Fe bruari 1904, in staat van faillissement is ver klaard, te wijten zijn dat te Rotterdam van Maart 1901 tot Juni 1903 niet geregeld boek is gehouden ten opzichte van genoemde naamlooze ven nootschap hebbende toch alle beklaagden en wel elk gedurende na te noemen tijd, niet behoorlijk gezorgd het door het Wetboek van Koophan del voorgeschreven dagboek gehouden of doen houden en niet er voor gezorgd, dat zoodanig boek geregeld werd gehouden, en wel de le 2e en 3e beklaagden gedurende den tijd van Maart 1900 tot Juni 1903, de 4e beklaagde van af Maart 1900 tot September 1902, en de 5e beklaagde vanaf April 1902 tot Juni 1903, terwijl door geen der beklaagden is voldaan aan artikel 7 der statuten van ge noemde vennootschap, waarbij onder meer is Bepaald, dat alles wat de verdeeling van werkzaamheden en de besluiten van den raad van commissarissen betreft, door den raad zelf bij huishoudelijk reglement zou worden geregeld, daar in het geheel niet zoodanig reglement is tot stand gekomen. Na het verhoor van een zevental getuigen. edschte hel O. M. tegen ieder der beklaag den drie maanden gevangenisstraf. Als verdedigers traden op mrs. M. Fels, Jos. van Raalte en B. Limburg. Uitspraak over 14 dagen. De moord in de 8 c he vera in,g- sche Boschjes. Naar aanmelding van gemelde bijzonderheden omtrent den moord in de Scheveningsche Boschjes, verzoekt men ten stelligste tegen te spreken dat mevrouw M„ die het feit heeft zien plegen met do vermoorde dame persoonlijk bekend was. De commissaris van politie te Schevenin gen, no<*ligt ieder dié meent inlichtingen te kunnen geven omtrent den moord, uit, zich persoonlijk tot hom te vervoegen ton zijnen bureele Keizerstraat 57. i Van het1 misdrijf wordt verdacht een jong- mensch van 2225 jaar, donker haar en wenkbrauwen, donkere heldere oogen, breed gelaat bij de jukbeenderen, naar de kin smal toeloopend, frissche kleur, gekleed met grijze jockeypet en donkere jekker, uiterlijk een net geuleed burgerman. Men verneemt dat de wonde, op het lijik van mevrouw KrusemanPot-, in de Scheve ningsche boschjes vermoord, bevonden, sterk teren eerst met het lijk te zijn geconfron teerd en na herhaaldelijk in verhoor te zijn genomen, des avonds weder op vrije voeten gesteld. Aanranding. Toen de landbou- wcrskuecht J. van de Bredasclie kermis huis waarts keerde, werd hij onder de gemeente Bavel onverhoeds aangevallen door een on bekend gebleven persoon, die hem met een zwaren knuppel eenige slagen op het noofd toebracht. De aangevallene viel bewusfe'oo3 neer en werd later door een landbouwer gevonden. Te 's Gravenhage is gisteren nacht in gebroken in het clubgebouw van de voetbal- veroenigiug H. B. Si, op een terrein aan den Valkeuboschlaan. Inbraak te Dreumel. Na dat als gewoonlijk in den slachttijd in het land van Maas en Waal ge schiedt, eenige niet geslaagde pogingen tot inbraak waren gedaan, vermoedelijk door Noord-Brabantsche inbrekers, hebben Woensdagnacht inbrekers bun slag geslagen in de woning van den brievengaarder te Dreumel. Door een kantoorraam uit te bre- 0PI- ken, hebben de dief of dieven zich toegang tot het vermoeden aanleiding geeft, dat de verschaft; f 5Ö0 a ~f 600 is gestolen. Twee steek moet toegebracht zijji door iemand, die zich achter haar bevond en dat zij dus niet kan zijn gestoken, terwijl zij zich in gesprek bevond met een persoon, die haar daarbij in het gelaat keek en dus met de linkerhand het dichtst was bij de rechter zijde van den hals van het slachtoffer, waar zich de wande bevindt. Terzij de moor denaar iemand is, die zg. linksch is, wordt het niet- aannemelijk geacht, dat in dit ge val een stoot met de rechterhand ter be- doelder plaatse aan den hals en met zulk een kraoht kan zijn toegebracht. De wond moet overigens meer de ken- t-eekenen dragen van met een beitel te zijn toegebracht» dan met een puntig voorwerp. Een en ander doet het vermoeden veld winnen, dat men hier te doen heeft met een enverhoedschen aanval van achteren of uit wraakzucht, öf uit enkelen moordlust. Intusschen doen politie eai justitie al het mogelijke am eenig licht in deze geheim zinnige zaak te verkrijgen. De recherche is met een aantal manschappen, onder leiding van den hoofdinspecteur der recherche, den heer Aalhz, in de weer om den commisr saris van politie te Sdheveningen, den heel Syphens, ter zijde te staan. Gisteren ochtend verrichtten beide hecrea met den rechtercommissaris, mr. Van Rees, weder op de plek vau het misdrijf nasporin- gen. Nu en dan wordt een persoon, ©enigszins beantwoordende aan het vrij vage signale ment van den dader, door den commissaris in verhoor genomen, tot dusver echter zon der resultaat. Wij vernemen nog, dat het slachtoffer, toen zij haar dochtertje vroeg haar op de wandeling te vergezellen, doch ten antwoord kreeg, dat het meisje thuis bleef, omdat zij nog huiswerk moest verrichten, op verzoek vara het meisje de sleutels der kasten ach terliet, doch niet op die kasten zelf, maar op een plaats waar het meisje ze kon vinden als zij ze noodig had. Ook wordt 'nog vernomen dat het doch tertje, ongerust over het onverklaarbaar lang uitblijiven der moeder, des avonds met eenige meisjes en familieledlen uitging om haar moeder te" zoeken. Toen zij de Algemeen© Begraafplaats genaderd was en veel mon- schen voor het hek zag staan, trad zij op een politieambtenaar toe met do vraag of er iemand binnen was gebracht. Dé inspec teur, wien dit bevreemdde, vroeg haar waar om zij die vraag deed, waarop zij mededeel de, dat zij hare moeder vermiste. De inspec teur vroeg het meisje teen., hoe de moeder gekleed was en toen het kind daarop zeide, dat haar ma een grijze regenmantel droeg, begreep die politieman er alles van. Hij zeide het kind niet de waarheid, maar zond haar naar een nabijgelegen politieposthuv?, zeggende dat hij haar over eenige oogenblik- ken wel wat zou mededeelen. Inmiddels waren ook de overige familieleden, genaderd, die het liik herkonden, en het meisje daar na medenamen naar huis, waar later de waarheid aan 't kind werd verteld. Aan het Zieho te 's Gravenhage is gisteren avond uit het water opgehaald het in verre- gaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een ongeveer 25-jarig persoon, als heer gekleed. Wegens den toestand, waarin het lijk ver keerde, is de mogelijkheid volkomen uitge sloten, dat dit het lij/k zou zijn van den dader van den droevigen moord in de Het lijk is door de politie overgebracht naar de Algemeen© Begraafplaats. De moord op den Haagschen kastelein. De bij de politie ontvangen briefkaart, betrekking hebbende op den moord Groote Markt te 's Gravenhage en de onder- teekening dragende „Vau Zaaien", was, naar de ,.N. Ct." meedeelt, van den volgenden In houd: „Den haag 8 November 1904. Mijn heer, D. (de .naam stond voluit ver meld) is de moordenaar. Zaterdag avond bij goes kastelein achterom van daan gekomen door den Vlaamen straat liep hij voor mijn met twee anderen bij hemik h cordon dat hij zij als ik hem ziet, dan gaat hij eraan daar ik meen die twee die bij hem waaren den een lewie en den ander hannes heet; zijn ouders weeten ook van het vijt want zij heb ben zij jas verbrand, de met bloed zat. Achting VAN ZAALEN." De verschillende Van Zaalen's aldaar woon achtig zijn bij de politie ontboden en heb ben ter vergelijking van het schrift eenige regels op papier gebracht. Geen enkele hand toont echter eenige gelijkenis. De in de briefkaart medegedeelde feiten zijn volkomen juist, zoodat het van groot be lang genoemd moet worden, dat do schrijver zich bekend maakt. De doodslag te Leiden. De caféhouder B. te Leiden, die Donderdag avond, nadat hij manslag had gepleegd, in verzokerde bewaring was genomen, is, na gis- honderd gulden hiervan behoorden aan het Rijk; daar echter later de aangeteekende brieven onaangeroerd zijtn teruggevonden, is de schade voor het Rijk slechts ongeveer 8. De rest behoorde aan kerkelijke fond sen en verecnigingen, waarvan de brieven gaarder penningmeester was. Hoe men de drankwet ont duikt. In het Friesche dorp K. kwamen 2 wielrijders benéden de 16 jaar. Een ha gelbui dwong hen af te stijgen en onderdak te zoeken. Daar was een café met vergun ning. Maar de Drankwet verbood hun bin nen te gaan; ze waren onder de jaren en zonder geleide. Geen nood echter, een stalknecht wil wel de behulpzame hand bieden en als geleider fungeeren. Even daarna zitten in het café de twee jongelui ieder met een kop cacao voor zich, terwijl de stalknecht die natuurlijk ge trakteerd wordt een „klare" naar bin nen slaat. Een extrarborrel dus door de Drankwet. Honderd gulden belooning. In den avond van Woensdag, den 2. No vember j.l., heeft de minderjarige Bertha Hen- riette Georgina Brouwer, 15 jaar, klein en gezet vian gestalte, knap uiterlijk, donker blond haar, iu het midden gescheiden, grijs achtige oogen, gave witte tanden, een zicht bare moedervlek aan den linker kant van den hals, gezonde kleur, gekleed: plet blauwe voet- vrije rok, grijs stoffen blouse met gekleurd front je, korten grijzen mantel, met zwart kraagje, zwart astrakan mutsje, ziwarte rijg laarzen, het ondergoed ongemerkt, aan oen der vingers een gouden ringetje, waarop ovaal plaatje met de Letters W. S., in de ooren peervormige granaten belletjes, met goud om zet, de ouderlijke woning op de Egelantiers gracht 39, te Amsteidam, verlaten en heeft sedert niets van zich laten liooren. In den avond van dien dag moest zij ten 7£ ure liet catechisatielokaal op de Bloemgracht be zoeken, doch is daar niet geweest. Vermoed wordt, dat men het meisje hier of daar op houdt of dat zij uit vrees voor eene bestraf fing een einde aan haar levien heeft gemaakt. Namens de ouders verzoekt de commis saris van politie in de 4e sectie, te Amster dam. een ieder, die inlichtingen omtrent het meisje kan verschaffen, zich zoo spoedig mo gelijk aan zijn bureau (Noordermarkt) te wil len vervoegen of aldaar sobrifteijk kennis te geven. Door den vader wordt eene belooning van 100 uitgeloofd voor hem 0f haar, die het kind, levend of dood, terugbrengt. Gevaarlijke stoei er ij. Giste renmiddag waren in den kruidenierswinkel van da coöperatieve verbruikvereeniging Vooruitgang aan de Zomerhofstraat te Rot terdam een paar winkelbedienden aan het stoeien, waarbij een hunner, zekere F. L., de onvoorzichtigheid had een revolver, die naar hij meende met losse patronen geladen was, te schieten op zijn kameraad, den 15-jarigen D. O. Spelenderwijs loste hij zoo drie scho ten, telkens met losse patronen, doch toen volgde een scherpe patroon. De kogel drong in den hals van D. O., die eene wond kreeg, waaruit hij erg bloedde. Gelukkig scheen de kogel die in de wond bleef zitten, niet diep te zijn ingedrongen, zoodat er geen levensgevaar was. De verwon de winkelbediende is naar het ziekenhuis ge bracht. Ongelukken bij den arbeid. Gisterenmiddag is te Amsterdam een tim merman gevallen uit de derde verdieping van een perceel aan het Rembrandtplein bij de Utrochtsche straat, dat verbouwd wordt. De man is zwaar gewond naar het Binnen gasthuis gebracht. In de stoamhoutzagerij „die Atlas" aan do Houthaven te Amsterdam, was Donderdag avond een 13 jarige jongen aan het werk, toen een stapel plan keu kantelde en op zijn lijf viel. De knaap werd onmiddellijk gedood. Door de dorsch m ach i ne ge grepen. Bij den landbouwer C. S., te Santvliet, aan do Belgische grens, is een 16- jarigo dienstmeid, die behulpzaam was aan de graandorsohmaohino, door de raderen vau deze machine gegrepen; zij werd levenloos daaruit gehaald. Arme kleinen. Dezer dagen wa ren te Oldebroek twee kinderen van zekeren v. <L P. in het binnenvertrek aan het spelen. Terwijl de moeder een pot met soep op den grond zette, viel een der kinderen er waardoor het hevige brandwonden kreeg en ook een ander kind ernstig gekwetst werd. zoodat terstond geneeskundige hulp werd ontboden. Thans is een der kinderen overledenhet andere is herstellende. Te Uithuizermeedcn heeft een knaapj( dat met pijl en boog speelde, bij ongeluk een dochtertje van don heer S. in het oog ge schoten. Het kind is op advies van den ge neesheer aldaar onmiddellijk naar Groningen vervoerd, om aldaar behandeld te worden. Brand. Gisteren morgén zijn de kapi tale boerderij en de schuren van H. Rui- tem/berg Jz., te Itfacmsum, tot den grond toe afgebrand. Sleoht6 eenig landbouwge reedschap werd gered. Twee paarden kwa men in de vlammen om. De inboedel was verzekerd voor f 15.800, do ge-bouwen voor ongeveer f 5000. Botsing. Te Tiel liep gisteren middag de personentrein, die om 2.14 naar Geldermalsen vertrekt even buiten het sta- t'ora op een goederenwagen, die door men weet niet welke oorzaak op het bereden spoor was geraakt. De goederenwagen doch vooral de bagagewagen van den personentrein werden aanmerkelijk beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Tijdens den hevigen storm wind is te Vlodrop (Limburg) de boortoren op het terrein van boring naar steenkolen omgewaaid. De materieelc schade is groot, doch gelukkig is niemand gekwetst gewor den. i - Plattelandsche politiek. In een niet onbelangrijke plattelandsche ge meente moest een verkiezing plaate hebben voor een lid van den raad. Zooals gewoon lijk, waren ook daar vele liefhebbers. Ten slotte werden drie candidaten definitief ge steld en wel één van anti-revolutionaire zijde en natuurlijk twee door de liberalen. Een van die twee had echter zelf de lijst onder teekend voor de candidatuur van den an der, en toen men zoo schrijft de N R. C. verwonderd vroeg hoe dit mogelijk was, kwam het afdoende antwoord, dat Inj de candidatuur van zijn tegenstander reeds onderteekend had vóór hij zelf candidaat ge steld werd. Gedurende het aanstaande wintersei zoen zullen in de provincie Utrecht worden gehouden5 cursussen in paarden- en 5 in veekennis. De regelingscommissie bestaat uit de heeren C J Kneppelhout van Ster- kenburg, te Driebergenjhr. mr. D. de Blooq van Haersma de With, te De Bilt; mr. H. J. Doudo van Troostwijk, te Nieuwer- sluis; J. Plomp, te Maarssen en M. Tbis- sen, te Zeist. iIn de gisteren gehouden vergadering van de Utr. Zeneïingsvereeniging te Utrecht is ds. J. W. Gunning tot director be noemd, met dien verstande, dat hij tevens zijlne betrekking van director van hot Rot. Zendingsgenootschap blijve waarnemen. Dienvolgens zal het Rotterdamscli Zende linggenootschap worden uitgencodigd den heer Gunning toe te staan déze benoeming te aanvaarden. Noemt hij haar aan, dan blijven de bedde Zendingscorporaties twee zelfstandige lichamen met ééu di rector-secre taris. Tot leden van het hoofdbestuur worden benoemd ds. J. A. Oramer, predikant te Gravenhage, en ds. A. Troelstra, predikant te Utrecht tot 2 de voorzitter ds. H. H. Barge, predikant te Utrecht, en tot 2e pen ningmeester de heer C. W. T. baron van Boetzelaor van Dubbeldam, te De Bilt. B u s s u m. Dinsdag 22 November a.s. zal iu hotel „Vlietlaanalhier de jaarvergade ring van die centrale antirevolutionaire kies- vereenigiing „Nederland en Oranje", hoofd- kiesdlistrict Hilversum, warden gehouden. Door prof. P. Biestcirveld zal alsdan eene rede warden gehouden over: „Principieelo en practische politiek.'' Hlbld. Naardan. De heer J. A. van d!er Wal is door den Raad' benoemd! tot gem een te-op zichter. Tot gemeente-geraocéhoer werd be noemd dr. J. V. dé Jong. - Een veertienjarig meisje uit Bamo- veld had zich op eene advertentie te Breda verhuurd, dooh bij aaukomst te Breda bleek dat zij bij kermisreizigers terecht was geko men. Toen zij zich in de stationswachtkamer over haar geval beklaagd®, bracht een dier aanwezigen haar naar den commissaris van. politie. Deze stelde haar in handen vara heb Protestantscli Damescomité, dat haar ver zorgde en huiswaarts dééd keeren. De Heer en Mevrouw W. H. E. VRIJDAG—Moll van Charakte l betuigen liiin dank voor de belangstelling onder vonden bij de geboorte van hun Zoon EDUARD ELISA. Kraamvisites worden bjj voorkeur afgewacht Donderdag 17 November van 2Vs—4i/a uur. Belast zich met aan- on verkoop van effec ten Incasso'ssluit Prolongationverleent Crediet in Rekoning-courantnoemt gelden in Déposito met 1 d. opvragen 2 t 14 g 2I/J Kantoor geopend vau 93 uur voormiddags. Maatschappij tot Op 25 November a.»., des middags te 2 uur (locale tijd)wordt bij enkele inschrij ving te Utrecht aanbesteed Bestek 87, omvattende de levering van Kielen en Laarzen (in 2 perceelen)en Bestek 88, omvattende de Confectie en Levering van rniformpetten en Hoeden (in 1 perceel). Alle voor het tijdvak van 1 Januari 1905 tot 1 Januari 1908. De bestekken ad 0,15 per stok op franco aanvraag te verkrijgen Centraal-Burean bij den Concierge (Moreelse Park, Utrecht) en bij den Magazijnmeester le Utrecht. Standmoaellen te bezichtigen van 2 No vember tot en met 23 November a.s. (behalve op Zon- en feestdagen) van 10—12 voorm. en van 2—4 nam. (locale tijd) in het Hoofdmagazijn Utrecht. DE DIRECTEUR-GENERAAL. te Amersfoort, zal op1KAANDAG21 NOVEMBEB 1004des namiddags 4 uur in de herberg van MARIA EGGEN- KAMPaan den Brand te Hoogland publiek verkoopen golegen aan don Veonweg te Hooglandbe staande uit HUI8 met ACHTERHUIS waarin Stalling voor 18 stuks voe en 2 paarden, SCHUUR, BAKHUIS, LOODS, 2 vijfroeden BERGEN, BOOMGAARD, TUIN, BOUW- WEILANI) on HOUTGEWAS, te zamen groot 10.70 80 hectaren. Thans in gebruik bij K. en N. YAN ZUILEN. Te aanvaarden bjj de betaling der koop penningen op 21 Februari 1905 of vroeger. Te veilen in 4 perceelen en massa's als Perc. 1. Het lluisperceol met omliggende Bouw- en Weilanden enz., groot 8.11.80 H.A. Perc. 2. Wei- en Bouwland aan den Veen- og, naast Johs. TRAAgroot 0.96.80 H.A. Perc. 3. Bouwland over den Veenweg, groot 0.78.70 H.A. Perc. 4. Weiland daarnaast, groot 0.83.50 H.A. Breeder bjj biljetten. Inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingon geeft genoemde notaris. Wij vestigen de aaraclaoht van belang hebbenden op de kennisgeving van B. en W., voorkomende aan het hoof dl van dit num mer, waarin wordt medgodeeld, dat do brug aan de Gasthuislaan van 14 tot en met 19 November zal zijn afgesloten. Dé heer G. K. G. van Aaken, kapel meester bij het oe regiment infanterie, zal om gezondheidsredenen den militairen dienst met pensioen verlaten. Gedurende 22 jaren nam de heer van Aaken zijn betrekking waar. Ben zeer belangrijke verkooping vara Perzische tapijten, Moekdcn-, Mekka-, Bid-, Muur-, Divan-, Serre- en Kamerkleedjes, Axminsterkaipetten, Tafelklcedèn, wollen dekens, Loopers, Gordijnen, enz. enz. zal Dinsdag a. s. in de groote zaal vara Amicitia plaats hebben. Deze verkooping gaat uit vara een zcor gunstig bekende firma uit Amsterdam, die reeds groote leveringen deed aan zeer voor name families uit ons land. De schriftelijke bewijzen hiervan hadden wij ter inzage. Bo vendoen hoorden wij van stadgenooten, dio met bedoelde firma zaken deden, een gun stig oordeel. Wij lezen betreffende oen dergelijke ver kooping in het Dagblad vara Zuid-Holland en 's Gravenhage „We hebben oen kijkje genomen in dien ..Haagschen Kunstkring", waar morgen, Dinsdag, een veiling gehouden wordt» die wel op den naam van kunstveiling aanspraak heeft. Dnar worden morgen om 2 uur precies tal van Perzische tapijten verkocht, loopors van Smimasohe, Turk «oho en andere afkonwt. We troffen daarbij patronen aan, dio èn wat conceptie èn wat kleur betreft, een onge- meerae bekoring hebben." Men zie voor verdiere bijzdnderhcdeii do in dit nummer voorkomende advertentie. Burgerlijke stand. Overleden: Goertruida. Metz, oud 3 i- Op Dinsdag 15 November 1204's voorm. ten 10 ore irecies zullen ten overstaan van een bevoegd leambte in de grooto zaal van Amicitiate Amersfoort a contant PUBLIEK wordeu 2 zeer fraaio Perzische Karpettenlang 5 M., breed 4 M.4 zeer fraaio Perzische Karpet- ton lang 4.50 M., breed 3.50 M.22 zeer fraaio Perzische Karpetten in verschillende matendc maat op ieder genoteerd. 25 kleinere Perzische-, Moekden-, Mekka-, Bid-, Muur-, Divan-, Serre- en Kamcrkleedjes. 10 stijlpatronen Axminster Karpetten. 17 Volvet Tafelkleodon190 prachtvolle diverse Wollen Dekens, waarbij van zeer groote afmetingen. 25 buitengewoon grooto Engelscho Piqué- en damasten Spreien4000 el Tulle-, Ecru- en Guipure Vitrages, Over- en Statiegordijnen. Pluche gordijnenSmirnasche- en Turksche gang, trap- on vestibule Loopers. 120 Cambridge-, Beige-. Naturel- en andere fraaie Karpetten240 groote Deurmatton en Kleedjesetc. etc. J0F* Al deze fraaie, solide, groote partij Goederen, welke thans totaal verkocht zullen worden zijn genumnurd to bezichtigen Maandag Tl November van een tot precies half zes cn kunnen commissies worden opgegeven. De Notaris VAN HEYST, te Wijk bij Duur stede, zal do gewone verkooping van Teen en Waardenhout bij den Heer J. KRONENBURG te Langbroek dit jaar houden op namiddags 2 ure.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3