g\ ISO. 8"' Jaargaug. Dinsdag 29 November 1904. _BUITENLAND. FEUILLETONS MIJN GODFRIED. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: S njRanden voor Amersfoortf 1.85. Idem frapco per poet- 1.75. PUI» DHR ADVKBTlHTJto: Vu 1-1 npUt*A leze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Peestdagen. idvertentien, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nur morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C®. Utrechtschestraat 1. Intercotnm. Telephoonnummer 66. Groote letten naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeejlfe bepallnfwt tte het herhaald adverteren in dit Blad bjj abonqtmtftE B*sw circulaire, bevattende do voorwaarden, wordt op aoiTIXf toegexondea. [Kennisgeving. Ik* Burgemeester van Amersfoort maakt be- f.i, dat in de gemeente Lop ik een geval van tvuur is geconstateerd. Amersfoort. 25 November 1904. De Burgemeester van Amersfoort, WC LITTERS. Politiek Overzicht De Duitsohe handelsverdragen. ï)e Duitsche rijksdag komt heden bijeen, iider gereed te vinden wat beschouwd W als de hoofdschotel van wat voor het Ide van het jaar nog moet worden afge- jan. Met de handelsverdragen, waarover derhandeld is op grond van het twee jaren leden vastgestelde nieuwe algemeene ta- f. is de regeering nog niet ver genoeg ge- rderd om ze aan den rijksdag ter bekrach- |ing te kunnen voorleggen. Wel zijn met 1 mee9te staten, met wie thans verdragen ktaan, nieuwe verdragen gesloten. Maar I verdrag, dat naast het Russische, waar- er overeenstemming is verkregen, het Jest gewichtige is, ontbreekt nogdat met tetenrijk-Hongarije. De Duitsche staatsse- it.iris, graaf Posadowsky, vertoeft reeds se tt eenige weken te Weenen. om te trach- i door rechtstreeksoh mondeling overleg tot (i resultaat te komen. Maar het is hem g niet gelukt de bezwaren, die aan het Eten van het verdrag in den weg staan, [overwinnen, fristenen waren de Oostenrijksche en Hon- u-sohe ministers, die bij deze onderhande gen betrokken zij, tot eene gemeenschap- lijke conferentie te Weenen bijeengeroe- n. De Neue Frcie Presse heeft daarover Idegedeeld, dat die conferentie nog groote jwaren had uit den weg te ruimen. Had in de vorige week een besluit moeten Uien, dan zou ,,de zending van graaf Po- flowsky hoogstwaarschijnlijk men zou na kunnen zeggen zeker tot een jiega- f resultaat geleid hebben." De groote leielijkheid bestaat hierin, dat Duitsch- id 't niet Rusland reeds eens geworden is i bij de onderhandelingen met Oostenrijk- inga ri je de aan Rusland gedane concessiën et wil overschrijden. „Wanneer liet de tac it van graaf Posadowsky mooht zijn, vol- ekt geen notitie te nemen van de voor stenrijk-Hongarije bijzonder gewichtige oducten, de zoogenaamde speciale ar- elen, en het handelsverdrag alleen sluiten op de lijn van de over- likomst met Rusland, waarom zou Dstcnrijk-Hongarije dan eigenlijk moei- doen voor een handelsverdrag? Waarom ti het zich niet vergenoegen met de behan- jling op den voet der meest begunstige na- p, waardoor het zich toch het Russische rdrag, dat het met eenige geringe afwij- jngen wordt aangeboden, verzekert? Dan ni Oosteurijk-Hongarije wel is waar niets i verlangen hebben, maar het behoefde te rne niets toe te staan, en het normale ver- fag, het type van de Duitsche handels-poli- ek. zou blijven de Duitsch-Russische over- takomst." Men mag wel aannemen, dat het niet en- fcl de redactie van de Neue Freie Presse is, je hier aau het woord is. Aan den anderen Int komt het standpunt van de Duitsche Igcering uit in deze verklaring, die in de join Ztg. is opgenomen „Wij kunnen bdj ons den loop van de ge beurtenissen kalm tegemoet zien. Duitsch- land heeft zich door het sluiten van han delsverdragen met vijf staten, waarbij nog de meest begunstigde staten komen, een ruim gebied van afzet verzekerd. Er staat niets meer in den weg aan het- van kracht wor den van zijn nieuw autonoom tarief tegen l Januari 1906. Oostenrijk-Hongarije daar entegen heeft nog niet de wettelijke sanctie gekregen van zijn nieuw autonoom tarief en is nog met geen staat op grond daar van ook maar tot het sluiten van een voor- loopig verdrag gekomen. Voor Oostenrijk- Hongarije heeft dus het sluiten van een ver drag met Duitschland een geheel andere politieke en economische beteekcuis, dan voor Duitschland het 9luiten van een ver drag met Oostenrijk-Hongarije. Hierbij komt. dat Oostenrijk naar Duitschland jaarlijks dooreen voor 225 millioen meer aan goede ren invoert, dan Duitschland naar Oosten rijk-Hongarije. De motieven om tot het slui ten van een verdrag te komen, zijn dus voor Oostenrijk-Hongarije ongetwijfeld van veel dringender aard dan voor Duitschland. Aan deze overwegingen zal de Oostenrijksch-Hon- gaarsche regeenng zich wel niet kunnen ont trekken." Uit deze verklaringen over en weer blijkt, dat de onderhandelingen z'ch inderdaad op een zeer kritiek punt bevinden. Natuurlijk liggen de bezwaren, die moeten worden over wonnen, op agrarisch gebied. Het invoer recht op gerst en de regelen, die bij den invoer van vee in Duitschland moeten wor den in acht genomen, schijnen de groote struikelblokken te zijn, waarover men tot dusver niet kan heenkomen. Misschien ge lukt dat echter nog in het uiterste oogenblik. Duitschland. Berlijn, 28 Nor. In de „Nordd. Allg. Ztg.' is het wetsontwerp tot wijziging van den dienstplicht- opgenomen. Door deze wet wordt de feitelijke toestand sints 1893 en 1899 wet telijk geregeld en wordt dus de actieve diensttijd bij de cavalerie en de rijdende ar tillerie bepaald op drie jaren, bij de overige wapens op twee jaren. Het wetsontwerp op de vredessterkte bij het Duitsche leger bepaalt, dat te rekenen van 1 April 1905 de jaarlijiksche gemiddelde sterkte in vredstijd van het Duitsche leger geleidelijk zooveel verhoogd zal worden, dat zij in het begrootingsjaar 1909 geklommen zal zijn tot 505.839 manschappen, en kor poraals en daarop gehandhaafd blijft tot 31 Maart 1910. In het bedrag van deze sterkte is het aantal der eenjarige vrijwilligers niet opgenomen. België. België staat op het punt arbitrage verdra gen te sluiten met Italië en met do Ver- cenigde Staten. Ook een arbitrageverdrag van Italië met den Congo&taat- is in voorbe reiding. Frankrijk. Bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken werd zonder debat het bedrag van 64.000 frs. voor de traktementen van de gekant bij het v aticaan en zijne se cretarissen geschrapt. De regeering en de commissie hadden dit gezamenlijk voorge steld. Later kwam de nationalist Millevoye op de zaak terug en vroeg of het besluit van de Kamer beteekende dat er voor goed met het concordaat gebroken werd. Minister Del- cassé antwoordde, dat de begrootingspost overbodig geworden was door de breuk met het Vaticuan. De bctrekkiugen konden slechte worden hersteld door een besluit van de Ka mer, zoodat elko verrassing buitengesloten was. De verklaring, door den minister van bui ten landsohe zaken bij de behandeling van zijne begroeting afgelegd over het bondge noot schap met Rusland, geschiedde terwijl de rapporteur Dubief het woord voerde om op te komen tegen de hem toegeschreven bewering, dat het bondgenootschap met- Rusland voor Frankrijk gevaarlijk was Mi nister Delcassé onderbrak hem met de woor den .Het bondgenootschap was nooit van grooter nut- dan thans, en wij hadden nooit betere gelegenheid te toonen met welke tiouw wij vasthouden aan het verdrag, dat de blijvende belangen van de beide natiën beschermt Parijs, 28 Nov. In do Kamer zijn heden do algemeene beraadslagingen over het ont werp op de inkomsten belasting begonnen. Over het ontwerp van de inkomstenbelas ting, waarvan de beh indeling gisteren in do Kamer begonnen is, is overeenstemming ver kregen tus.schen den minister en de commis sie De minister handhaafde zijne voordracht, maai- deed eenige concessiën, waarvan de voornaamsto is de verhooging van het belas tingplichtige vermogen van 5000 tot 7500 frs. De commissie liet daarna haar eigen ont werp varen. Mhet tarief, dat thans door regeering en commissie gezamenlijk i9 aanvaard, be draagt het getal aangeslagenen in de nieuwe belasting 6293,000, dat dér niet-aangeslage- nen 4,051,800. In het oorspronkelijke ont werp van den minister was het getal aange- slagenen 8,523,000, dat der niet-aangeslage- nen 2,451,000. Zwitserland. De regeeriug van Zwitserland is in hare onderhandelingen over arbitrageiverdragen zóó ver gevorderd, dat vier verdragen go- reed zijn om te worden ondertockend. Spanje. Het wetsontwerp tot beteugeling van het anarchisme, tot welks indiening de Spaan- sclie regeering door den Koning gemachtigd is, Leeft in hoofdzaak denzelfden inhoud als het in 1896 door Gauovas ingediende ont werp, maar het bevat bovendien de bepa ling, dat de anarchisten alleen voor de ge wone rechtbanken mogen terechtstaan. Over de verspreiding van het anarchisme in Spanje, in 't bijzonder in de noord-ooste lijke provinciën, wordt aan de Köln. Ztg. bericht, dat het uiterst moeielijk is, de anar chistische massa in het oog te houden. Men zegt dat er in Barcelona en omstreken 60,000, in heel Spanje een half millioen anarchis ten zijn, die door een geheime en moeielijk te doorgronden organisatie met elkander in betrekking blijven. Groote anarchistische bla den verschilnen te Barcelona, Madrid, Valen cia, Malaga, Santa Cru» (Tenerife), enz., sommige hebben een oplaag, naar men zegt, van 15,000 exemplaren. Bovendien worden, er veel anarchistische boeken, brochures en tijdichriften gedrukt. Dat alles zou niet mogelijk geweest zijn zonder den steun van buitenlandsche anar- chiJteu, die gelijk een anarchistische zegs man den berichtgever vertelde ïn grooten getale Barcelona en Andaluzië bezoeken. Hongarije In eene vergadering van burgers verklaar de Zaterdagavond de minister-president graaf Tisza, dat de open brieven van de graven Andrassy en Szell geen oplossing brachten. Hij wilde en zou den strijd onvervaard voort zetten. Er moest, orde in de Kamer komen. Rumenië. Bucharest, 28 Nor. Bij de opening van do zitting van het parlement zeide de Koning, dat de bestendige pogingen van de staten om aan alle vragen, die hen zouden kunnen scheiden, eene vriendschappelijke oplossing te geven, meer en meer den vrede bevestigen. Rumenië volgt onveranderlijk dezen weg in zijne internationale politiek, waardoor het de vriendschap van allen verwierf en zich de vreedzame ontwikkeling van de krachten des lands verzekert. Een handelsverdrag met Duitschland zal aan het parlement worden aangeboden. Do regeering hoopt binnen kort ook de han delsbetrekkingen met de andere staten te regelen. Ondanks de droogte, die groot nadeel be rokkende aan de land Ikhi wende bevolking, blijft het crediet van het land even vast als voorheen. De troonrede kondigt eene hervorming aan van de tariefwet en doet uitkomen de vlucht, die de petroleum industrie genomen heeft. Het leger, voor-zien van voortreffelijke» schietwapenen, verschaft ltescherming aan den staat. Verder wordt herinnerd aan de reis van den Koning, die blijk gaf van de gevoelens van genegenheid en verknocht beid, welke onder de bevolking heerschen. Rusland. Tengevolge van geschil uret den minister van bimienlandsohe zaken wegens die onlus ten in Mohilew is die gouverneur* van dat district, Klingenherg, teruggeroepen en tot senator benoemd De oorlog in Ooot-Azië. Van den oorlog sijn de volgende berichten Petersburg, 28 Nov. De Birscliewya Wje- domosti bevat een telegram uit Moekden van den 27 dezer luidende„In den afgeloopen nacht beschoten do Russische troepen, welke op den Foetilow-lreuvel en den Nowgo- rod-heuvel staan, de stellingen der Ja panners. Deze beantwoordden het vuur slechts zwak en gingen hunnerzijds niet tot den aanval over. Te Moekden konreu dagelijks nieuwo troe pen af dee lingen aan. ook koeren daar tal van soldaten welko van hunne wouden hersteld ziju uit Charbin terug. Chiueezeu beweren, dat de Japanners do geheele bevolking van een groot, dorp bij Kwandiantsjao neergesabeld hebben, omdat zij klaarblijkelijk betrekkingen nret de Rus sen hebben onderhouden. Er zouden au er dan 200 mensoheu, waaronder ook kindei en zijn afgemaakt. Petersburg28 Nor. Generaal Koeropatkin bericht van gisteren aan den Keizer Blijkens de heden ontvangen berioliten is de uaclrt bij de afdeeling te Tsiulietsjeii kalm verloopen. Tegen 7 uur des ochtends begon een aanval ook tegen den linkervlcu- gel. „Den 25en en den 26eu November verloor de afdeeling 11 dooden en 62 gewonden. Vele gekwetsten wensohten aan het front te blij ven. De aanvoerder van de afdeeling gelooft, dat de verliezen van <le Japanners aanzien lijk zijn. „"Wij maakten meer dan honderd geweren buit. ..Heden wordt een zwak geschutvuur tegro de Japanse lie schansen onderhouden. Petersburg, 28 Nov. Generaal Sacharow» be richt aau dien generalen staf van den 27en De Japansche aanval ran heden tegen de af deeling bij Tsinhetsjeu werd door ons geweer- en kanonvuur tegen 6 uur des avonds tol staan gebracht. De vijand kon nergens nader bij komen dan op 600 passera Een hevigs sneeuwstorm onderbrak den strijd. Toen het weer tegen drie uur 's namiddags was opge trokken, bleek dat de vijaradf om onzen recht, tervleugel heengetrokken was, maar bet wel geslaagde vuur van onze vier kanonnen dwong den vijand tot tien terugtocht. Onze verliezen waren gisteren onbeteekenend. De gevangen genomen Japanners droegen bont- rokken onder do uniform en mantels uit «ra stof, gelijkende op kemelhaar, met pels kraag. Gisteren Inzetten afdeelingen vrijwilligers het dorp Namgantsi, dat voor den Poetilow- berg ligt, en hielden zich tiaar 20 min. lang staande, ondanks het hevige geweervuur vso tien tegenstander, totdat het gelukt wm een steenen gebouw te ondermijnen, dab de Ja panners dikwijls hadden gebruikt om onze stellingen te beschieten. Nadiat onze afdlee- ling zich had teruggetrokken, liet men den tempel in de lucht vliegen. Het dorp en een nabijgelegen kloof, die terstond door aan zienlijke strijdkrachten van de Japanner* werden bezet, werden daarna door ons be schoten Aan onze zijde werd een man ge wond Moekden. 28 Nov. (Russisch Telegraaf- o gentschap) De Japansche bezettingen van Antoeng. Takoesjan, Fengrwang-tejeng, In- kau, Liaojang, zijn door audere minderwaar dige troepen vervangen. De krachtsinspan ning van de Japanners is thana hoofdzake lijk gericht tegen Port Arthur, maar zonder succes. Ten westen van den spoorweg brengen de Japanner» hunne ruiterij vooruit voor een de monstratie, Gister-en nacht deden zij een aan val op Linsjinpoe, doch werden afgeslagen. Volgens eon gerucht heeft de oproeping van eene nieuwe lichting reservisten onte vredenheid gewekt op het eiland Kioesioe en in het district Osaka. Vermoedelijk werd daarom Koeroki'a leger versterkt met nog niet. geoefende recruten. Ook wordt verteld dat bij llaiteepoe be legeringsgeschut van oud model opgesteld ia. Odessa, 28 Nov. Generaal Kaulbars i$ he denmiddag, met zijn staf naar Moekden ver trokken Ilij wordt daar tegen 14 December verwacht. Kaap dad, 28 Nov. De „Argus bericht, dat het okader van admiraal Rod jest vensky kolen inneemt ter hoogte van Swakopmuud. Bij den tocht van de Russische vloot door het Suez-kanaal zijn geen incidenten voorge komen. Dat was te verwachten, want het kanaal is onzijdig terrein en oorlogsoperatiëJt zijn er door internationale verdragen verbo den. Buiten Suez echter Houdt de veiligheid, waarin de tocht tot dusver ia verricht, op. De Neue Freie Presse wijst er op, dat admi raal Falkorsan rekening moet houden met de mogelijkheid van overvallen, zoodra hij Naar het| Engelsoh TAS JOHN STRANOE WINTER. Hij overhandigde mij het kaartje en schud de weder mijn hand, nam dauirua gracieus kischeid van mevrouw PoplinBrowne en blikte met een onverschillig „Bonjour Wil liam, tegen onzen andereu gast, waarna hij pns verliet. Sir William scheen vrijer adem je halen, toon hij vertrokken was. „Hoe kwam die man hier?" vroeg hij dia- lelijk. ,Hij kwam juffrouw Nugent bezoeken, intwoordde mevrouw PoplinBrowne be vallig. Die arme ziel was er heelemaal van over buur zulk een voornamen gast onder haar dak te hebl«n gehad „O, nu, liet gaat mij natuurlijk niet aan, ik spreek slechts als vriend, weet gij, maal ais ik u een goeden raad mag geven, juf frouw Nugent., leg het dan niet te veel met tem aan. dat is alles. Ge zoudt er later spijt van hrbben." Ik geloof, dat ik al eens ergens gelegd lieb, dat ik bijzonder veel gevoel voor humor haar geërfd, nu dit. waa te wel voor mij. Wint ik viel achterover op de rustbank en lachte, tot ik er bijna in stikte. Het denk beeld, dat. ik ook maar even aan zulk een waardigen, ouden patriarch als Lord' Tre- herne gedacht zou hebben, terwijl ik met hart en ziel verknocht wai aan Godfried, met zijn heldere, jonge oogei, zijn krullebol en prettig, vroolijk, goedaardig karakter, was al te ongerijmd. „Waar lacht zij om?" hoorde ik hem vra gen, toen ik uitgeput neerlag ,,Ik weet het niet,ara t woord de mevrouw PoplinBrowne; „maar ik weet eigenlijk zelden, waarom zij lacht, voor zij het mij uitlegt." ,.Ik lachte," bracht ik uit, naar adem hij gend, „om het denkbeeld, dat ik of eenig meisje zich af zou geven met zulk een uit- gedroogden ouden heer, als Lord Treherne. En ik heb hem nog maar eens in mijn leven gesproken. O, het is ai te dwaas!' Maar Sir William Sherringhams gezicht klaarde niet zfco dadelijk op. „Hij is een gevaarlijke oude klant, niet tegenstaande zijn vriendelijk, vaderlijk voor komen. en heeft gewoonlijk iets kwaads in den zin," zeide hij op een toon van afkeer. „Zijn bezoek alleen komt mij al vreemd voor „Wel, dat ia zoo gekomen,gaf ik ten uit leg want er waa geen reden het geheim te houden, „U moet weten, dat. door hetgeen Lord Trehemo vertelde van dat eerste diner, waarop wij u ontmoetten, al die beweging met mevrouw Tregenna (zijn schoonzuster) en Barones d'Ecie veroorzaakt werd. En toen hij van morgen door de kindei en te weten kwam. dat ik er werkelijk om weggejaagd werd. was hij zoo vriendelijk mij te komen vertellen, dat mevrouw Clement Warrington een dame van gezelschap noodig heeft en hij al met haai' een uur had vastgesteld, waar op ik haar zou kunnen spreken." Toon zelfs was Sir William niet overtuigd. „Waar?" vroeg hij. „Aan haar eigcra huis," antwoordde ik, en ik nam liet kaartje en las: Mevrouw Clement Warrington, 4 Saudya Street, Mayfair. „Dat is toch in orde, niet waai vroeg ik. „Kent u haar?" „O, ja. Iedereen kent mevrouw Clement, een klein zottinetje." zeide hij losweg. „Zij brengt haar leven door met te trachten zich tot ha&r beroemden Clement op te werken, zouder er ooit in te slagen. Maar er zit geen kwaad in het is een aardig vrouwtje, en ik geloof wei, dat gij van haar zult gaan hou den het kan ook wel zija», dat zij in het- dageÜjksch leven niet zoo vreeselijk verve lend is als in gezelschap." Over liet. geheel geloof ik, dat ik na liet weinig loffelijk getuigenis van Sir William met meer genoegen aan mevrouw Clement Warrington dacht, want ik maakte mij een voorstelling van iemand, die wat minder on beduidend was, dan zijn rociëteite-vrienden natuurlijk zouden zijn, en ik was nog genoeg buitenmeisje om ernisfc te lie worde ren. Ik vond het denkbeeld van een jonge vrouw, die haar knappen echtgenoot vereert en be wondert, wel aardig. Het. was een aange^ name gedachte, en ik raakte verzonken :n een toestand van waken en dioomen, waar uit ik door Sir Williams gemaakte stem ge wekt werd. Ik hoorde hem, waarschijnlijk ten ant woord op een vraag van mevrouw Poplin Browne, zeggen ..O ja. ik ken Clement Warrington iedereen kent. hem." „En wat is dat voor een manl" vroeg zij belangstellend. ,0, helder als het zonlicht, maar met. 'dat al een vreeselijke ezel," antwoordde hij, „al tijd poseerend en meeuiugen verkondigend, die vooraf zorgvuldig in elkander zijn gecet De een of ander vertelde mij laatst eens. dat- het hem vermoeide aan een zeker iemand te denken, ik ben vergeten wien. nu ik word moe, als ik aan Clement Warrington denk." „O, dat begrijp ik wel," zeide mevrouw PoplinBrowne zachtjes, maar eigenlijk geloof ik niet dat zij er veel von begreep. Ik was dien nacht voel rustiger, omdat, ik eindelijk een kansje meende te hebben, en mevrouw Clement Warrington zeker een heel andere soort vrouw zou zijn als mevrouw Tregenna; in alle geval kon zij niet slechter zijn, en dat was een reden tot. dankbaarheid Era meer dan eens dacht ik bij mijzelf ..Wat. zou de groote Clement Warrington voor e--n man zijn HOOFDSTUK XXI. De Clement-Warrington Het is heel moeielijk te liesrhrijven. wat ik gevoelde, toen ik voor het eerst liet huls van Clement Warrington binnentrad. Mijn eerste d-waze gedachte, toen ik voor de schitterende deur stond, was, of ik schellen zou, of maar niet beter deed- hard weg te loopen. Evenwel, ik liep niet weg; neen, ik stond even stil en nam de zacht bloedkoraal roode deur in oogenscboutw. met haar glimmende roodkoperen versiersels schel en liandvat, haar sleutelgat met koperen lipjo en haar kleine plaatje met het cijfer „4" er op. Toert schelde ik. De bel bestond uit een zwaren koperen ketting, die naast de deur hing, en ofschoon ik er niet hard aan trok, kwam er zoo'n oorverdoovend geluid uit te voorschijn, alsof ik de dooden uit hun slaap had willen opwekken. Als de meid dadelijk verschenen was, had ik zeker voor het leven, dat ik gemaakt had, verschooning gevraagd maar klaarblijkelijk was zij er aan gewend, want ik moest nog eens sc hellen ;en dezen keer deed ik hei zeer voorzichtig maar toch weerklonk, dezelfde schelle klank. Naar het scheen, had Mevrouw Warrington geen zenuwen. De mcide zeide, dat mevrouw thuis was, i-ii leidde mij langs een vrij donkere trap in hetgeen waarschijnlijk de voorkamer was het. eerste, wat mi in oog trok, was liet poi> tret van eene boeldschoone vrouw in schit terend vergulde lijst, dat tegen den muur stond. Het wa> ecu allerliefst, gezic-ht. Ik stond er in sprakeloozc bewondering naar te staren, want zij was groot en van flinke gestalte -n toch zoo feeder en lieftallig, met een glimlach om den schoongevormden mond, zooveel smeltende t«dorheid in de amandel, vormige oogen, zoo iets, a's men in de bow- ken leest- en somtijds droomt, maar dat men nooit in de werkelipchefd ontmoet. Ik was benieuwd naar het. origineel, of het eigen inventie dan wel een portret was, toen mijn oog onder op de lijst den naam „Me vrouw Clement Warrington" ontdekte. Hemel, kon het mogelijk zijn- Was dia schoonheid, die godin, dezelfde vrouw, over w e Sir William Sberringham zoo minach tend gesproken had„Zij brengt, haar leven door met. zich tot haar beroemden Clement Warrington te verheffen, maar zonder ooit te slagen Wordt vroolfd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1