5de Jaargang. Dinsdag 6 December 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED. fï'. 157. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Dozo Courant vorschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertcnticn, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij do Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKH OFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordoolige bepalingen tot het herhaald adverteeron in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicbt De Hibernia. In do vorige week zijn in het huis van afgevaardigden van den Pruisischen landdag de algemeeue beraadslagingen gevoerd over een wetsontwerp, dat ten doel heeft aan de regeering invloed te verzekeren in het West- faalsclie kolen-syndicaat. Dit is niet de eerste stap, dien de Prui sische staat zal doen om zicli invloed te ver schaffen in het Rijiilandsah-Westfaalsche ko- lengebied. In 1902 werd door den landdag een crediet van 85 rnillioen mark toegestaan tot het aankoopen van kolenvelden. Doel van dezen aankoop was, dat de eigen be hoefte aan kolen door den staat zou kunnen worden gedekt; verder werkte daarbij ook de wensch mede een zekeren invlced te kun nen uitoefenen op de markt. Met het oog daarop werd het wenschelijk. geacht 10 a 15 pot. van de kolen-productie van het Roer- district aan den staat te brengen. Hetzelfde doel zit ook voor bij den stap, waarvoor nu de medewerking van den land dag wordt gevraagd. De regeering verlangt, dat een bedrag van 69i rnillioen mark tot hare beschikking zal worden gesteld, om aan- deelen aan te koopen van een der groote steenkolenmijnen in Westfalen, de Hibernia. De bedoeling schijnt aanvank lijk geweest te zijn de Hibernia geheel in het bezit van den staat te brengen. Maar om de naasting door den staat te la nnen verkrijgen, zouden drie vierden van het aandeelen-kapitaal be schikbaar moeten zijn. Zoo ver heeft men 't- niet kunnen brengende Dresdener bank, die door de regeering als tussohenpersoon is gebruikt voor het opkoopen van aandeelen, heeft voor een nominaal bedrag van 27,552,800 mark aan aandeelen verkregen. Die zullen nu worden overgenomen voor 69 rnillioen, hetgeen uitmaakt 240 pet. van het nominale bedrag. Dit bedrag maakt de kleine helft uit van het gaheele aandeelen-kapitaal. Het zou iets meer dan de helft geweest zijn, wanneer het aandeelen-kapitaal gebleven was op het oor spronkelijke cijfer van 53i milllioen; maar in het laatst van Juli van dit jaar is het tot 60 rnillioen verhoogd. De regeering meent, dat het bezit van dit bedrag, aan aandeelen den staat een gepasten invloed in de Hiibernia en daarmede in het Roer-district zal verzekeren. Maar wanneer de bezitters van de overige aandeelen allen ééne lijn trek ken, dan blijft de staat als aandeelhouder van de Hibernia in de minderheid. Dit is eene zwakke zijde van het voorstel der re geering. Men zal daarover moeten heenstap pen, als men de zaak vul, in de lioop, dat de toekomst de gelegenheid zal verschaffen om te voltooien, wat nu slechts onvolledig is te bereiken. Het wetsontwerp is tot nacler onderzoek naar de begrootings-commissie verzonden. Eene minderheid, bestaande uit de natio- naal-liberalen en de vrijzinnigen, had eene bijzondere commissie met cat onderzoek wil len belasten. De conservatieven en het cen trum echter, die te zamen de overwegende meerderheid uitmaken, beslisten, dat de begrootings-commissie advies zou mogen uitbrengen. Kenners van de parlementaire verhoudingen in Pruisen voorspellen, op grond hiervan, dat het wetsontwerp bij do eindstemming zal worden aangenomen door eene meerderheid, die in hoofdzaak uit de conservatieven en het centrum is samenge steld. Intusschen ontbreekt het ook links niet aan stemmen, die do voordracht, behou dens kritiek op de onderdeden, in het alge meen gunstig gezand zijn. Zoo schrijft de Frankf. Ztg. „Het zwaartepunt vau het wetsontwerp -ligt voor ons in het syndicaatwezen, en de regeering zou hare zaak zeer dienen, wan neer zij in deze richting eene duidelijke stel ling innam. Niemand wil de syndicaten on derdrukken zij zijn een noodzakelijke vorm van ons economisch leven. Wat wij echter verlangen, is de behartiging van de rechtma tige algemeene belangen. Ook tegenover de syndicaten. Nu zijn juist in Westfalen stroo mingen tot ontwikkeling in gang, die onze volle aandaoht verdienen. Wij zien hoe som mige werken uit den kring van de anderen opschieten, hoe zich een streven naar aan eensluiting van groote kracht baanbreekt en hoe de gdheele richting uitgaat naar de vor ming van groote, op trusts gelijkende ver- eenigingen van kool en ijzer. Hier vormen zich toekomstkrachten, die de staat zidh niet over liet hoofd mag laten groeien. Reeds om deze reden moet het. toetreden van den staat tot het kolen-syndicaat, hoe onvoldoende het ook nog zij, in de hand gewerkt worden. „Daartoe noopt nog een ander gezichts punt. Zoodra de staat lid van het syndicaat wordt, is hij tegenover 'het algemeen verant woordelijk voor zijn positie nemen. Het par lement krijgt daardoor de mogelijkheid de houding van den staat en daarmee de syndi caat-politiek over 't geheel kritisch te behan delen er wordt dus een verband gevormd tusschen de openbaarheid en 1 et syndicaat. Deze gewichtige mogelijkheid om licht te brengen in een tot dusver duister gebied, is door het geringe risico, dat aan het ver krijgen van de Hibernia-aandeelen verbon den is, zeer goedkoop gekocht." Duitschland. Berlijn, 5 Dec. De rijksdag zette he den de behandeling voort over de be- grooting en de twee militaire wetten. De afgevaardigde Spahn (oenitrum) bracht de handelsverdragen ter sprake. Hij verklaar de dat Oostenrijk dwaalt, indien het mocht geJooven dat wij, indien het handelsverdrag niet tot stand komt, dien staat zullen be handelen op voet van den meest begunstig den. De spreker verklaarde ten aanadea van de militaire wetten, dat het centrum dit zou goedkeuren, indien in de commissie aange toond bon worden, da't de te verwachten meerdere inkomsten des rijks de kosten, der weerplichtwet blijvend zouden kunnen dek ken. Bebeil richtte in een langdurige rede hef tige aanvallen op de regeering en het cen trum. De wereld-politiek was oorzaak, dat de thans aangeboden begroot»ig zoo buiten gewoon troosteloos was. Toen de spreker zeide, dat liet toltarief door eeii schennis van het huishoudelijk reglement van het Huis tot stand gekomen was, werd hij tot de orde geroepen. Berlijn, 5 Dec. In het vei volg van zijne rede besprak Be bel de koloniale staatkunde en daarna de militaire kwestien, waarbij hij wees op de ontzaglijke kosten van de ma rine. Hij zeide o. m. dat graaf Biilow, in plaats van zich door een Brit-sch journalist t,e laten interviewen, het eerst in den Rijks dag een exposé van den toestand liad be- liooren te geven; voorts dat Rusland het handelsverdrag met Duitschland niet zou hebben gesloten, wanneer het niet tot over de ooren in moeilijkheden had gezeten. Het Russische regeeringsstelsel is ingestort tot heil van de geheide wereld en van het Rus sische volk, want- daardoor wordt het volk vrij. Ten slotte merkte hij op, dat het thans arbitrage-verdragen regent, maar dat presi dent Roosevelt tegelijk met zijne uit- noodiging tot een tweede vredesconferentie een buitensporig ontwerp tot uitbreiding van de Amerikaansche oorlogsonarine heeft ge- teekend. Duitschland heeft tegenover Japan al een zeer lakse onzijdigheid getoond en partij gekozen voor Rusland. De rijkskanselier graaf Bülow antwoordde, dat Behel s critiek de regeering niet zal be letten elk streven naar vrede te bevorderen. De sociaal-democratie wil geen onzijdigheid in den ooi'log in het Verre Oostenzij wil een oorlog met Rusland. Dat zou koren zijn op den sooiaal-democratischen molenwij willen ons echter niet mengen in Rusland's aangelegenheden. Lieten wij zulk drijven toe, dan zouden wij onze goede betrekkingen met onzen buurman in de waagschaal stel len. „Het interview met den heer Bashford diende alleen om het onkruid te wieden, dat Britsche journalisten bezig waren te planten in den akker van de Duitsche staatkunde. Dat onze vloot uitsluitend ter verdediging dient, staat vast. Ik kan mij niet voorstel len, dat verstandige lieden een oorlog met Engeland zouden wenschen, en ik ben van oordeel dat wij, ook in de toekomst, zoo ver het menschelijke oog die kan doorgronden, het best gediend zijn met nandhaving van onze vreedzame betrekkingen. „Wat Zuidwest-Afrika betreft, hebben wij het aan de opofferingen van alle zijden te danken, dat de opstand van de Herero's na genoeg onderdrukt is; met de Witbooi's ho pen wij ook klaar te komen. Maar wij wil len volstrekt niet dé uitgehongerde Herero's neerschieten, wanneer zij tot ons teruigkee- ren." De rijkskanselier zette vervolgens de plannen van do regeering betreffende Zuid west-Afrika uiteen; hij wees er op, dat het departement van koloniën gemaakt moet worden tot een zelfstandig rijks-departeonent en dat de organisatie van Duitschland's ko loniale troepen gewijzigd moet worden. Hij eindigde aldus: „Onze uitgaven voor leger en vloot zijn op verre na niet de grootste. Een verzeke- rings-premie van iets meer dan eene milliard voor de veiligheid van een volk, dat drie milliard uitgeeft voor doeleinden des gees- tes, is niet te hoog." (Toejuichingen rechts en in het centrum.) Morgen voortzetting van de debatten. Frankrijk. Parijs, 5 Dec. De Kamer weigerde met 322 tegen 228 stemmen de urgentie aan een voorabel van Lazies tot intrekking van de wet op de bouilleurs de cril (eigen brande- wijnstokers), miadat de minister van financiën Rouvier de quaest.ie van vertroiu/wen had gesteld. Engeland. Londen, 5 Dec. Ten gevolge van de ge vaarlijke ziekte wan de hertogin van Aoet-a, verlaat- de Koningin van Portugal heden Londen, om zioh haar Turiju te begeven. Italië. Het jong geboren Italiaansclie prinsje, de eerste zoon van den Koning en de Koningin, is verleden Zaterdag gedoopt Meter was de Koningin-moeder Marghcrita; getuigen wa ren die vorst van Montenegro, de Duitsche Keizer en de Koning van Engeland, van wie de beide laatsten respectievelijk door prins Albrecht van Pruisen en. prins Arthur van Connaught vertegenwoordigd w'aren. Servië. Weenen, 5 Dec. De Neue Freie Presse be richt, dat de koning Groeios heeft opgedra gen een gematigd kabinet samen te stellen. Rusland. Volgens het Finsche regeermgsblad heeft de gouverneur-generaal aan den Senaat me degedeeld, dat de Keizer beschikt heeft dat, aangezien do deelneming aan do vergade ring van den Landdag, volgens de verorde ning oip dat lichaam, niet alleen recht, maar ook plicht is, aan uit het land gezet >e personen die voor den Lawddag gekozen wor den of die familie-hoofden van erfelijke ge slachten zijn, vergunning moet verleend wor den om tob de sluiting van de zittiug in Finland te vertoeven en de vergaderingen bij te wonen. Uit Warschau wordt aan de Slowo Poleaky bericht, dat or onlaaugs onderhandelingen zijn aangeknoopt tusschen de leiders van de gematigde partij in Polen en de Russische regeering met het doel ten deele tegemoet to komen aan de door de Russisah-Poolsöhe bevolking uitgedrukte wenschen. Als voor- iooper van de onderhandelingen werd er aan den minister van binnenlandsche zaken eene memorie gezonden, die den toestand uit eco nomisch en universitair oogpunt behandelt en een weinig autonomie vraagt voor de ste den van Russisch Polen. Eene deputatie van den Poolschen adel, aau welker hoofd graaf Jozef Potocki staat, bevindt zich thans de Petersburg en tracht eene audiëntie te ver krijgen bij den Czaar. Turkije, Saloniki5 Dce. Een Bulgaarsche bende heeft uit weerwraak op den weg van Sero- vitsj naar Katzmi acht Grieksche kooplieden gedood. Het schijnt, dat er een periode van we- derrijidsche moordpartijen is aangebroken. China. De geaant van China te Weenen spreekt in de Pol. Corr. tegen, dat er in China eene dergelijke bewoging als die van de Boksers in 1900 te verwachten zou zijn. Ook staan aan het hoofd van het reeds belangrijk ge reorganiseerde leger prins Tsjeng en de on derkoning van Tsjili, Joeaoajikai, moderne mannen etn besliste tegenstanders van de Boksers. Hij kan het Euiropeesche publiek slechts aanbevelen zioh ook in de toekomst nriiet te laten verontrusten dooi' berichten over dreigende massa-moorden van vreemde ling"»1 in China. De toestanden in liet Clii- neesche rijk zijn volstrekt niet zoo org als de reep, dien reien er van willen laten uit gaan. Yereenigde Staten. New-York, 5 Der.. De Herald bericht, dat uit een onderzoek naar <le stemming onder de leden van de bedde huizen van liet con gres, die thans i'ui Washington zijn, blijkt, dat zij, ongunstig gestemd zijiu voor de tarief&herziening in de verhouding van 77 tegenover 22. Het blad c mcludeart- daaruit, dat er geen vooi-stel tot- wijziging van het tarief zal kamen gedurende het tegenwoor dige congres. Washington, 5 Dec. Staatssecretaris Hay us bezig aan eeue nota aan de mogendheden, die de Iiaagsche Conventie hebben omdler- teekend, die een overzioh zal bevatten van de antwoorden op zijne uitnoodiging tab een tweede Vredesconferentie Washington, 5 Dec. De zitting van het congres word hedenmiddag geopend. Het geheele kapitool was vol belangstellenden. De Senaat en het Huis van Afgevaardigden verdaagden de zitting, nadat oenigo zaken van formeelen aard waren afgedaan, als blijk van lm 1de aan wijlen de senatoren Hoar en Quay. De boodschap van president Roosevelt werd heden niet gelezen. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten De Nowoje Wremja rekent met- de moge lijkheid van den val van Port- Arthur en houdt zich voor dat geval bezag mot de eventueele herovering van de vesting door de Russen. Het- blad zegt daarvan „De heldhaftige verdediging van Port. Arthur door generaal Stoessel en zijne ta lentvolle onderbevelhebbers heeft getoond, dat de vesting werkeliik onneembaar is, zoo lang het garnizoen sterk gewoeg is en in voldoende mate levensmiddelen en munitie bezit. Met ergernis zouden wij de gedachte, dat Port Arthur kan. vallen, verwerpen, wanneer niet de Japasusche vloot er was, wan neer het garnizoen ongehinderd versterkin gen, oorlogsmaterieel en proviand kan krij gen. Juist in zulk een toeftawd echter zul len de Japanners zijn, wanneer zij door ons leger in Port Arthur belegerd worden, en wij hebben geen reden om aan te nemen, dat rij zich met minider heldenmoed en kunst zullen verdedigen dan wij. In ieder geval mogen wij dezen factor niet ernstig in aan merking nemen. Dan zal dus ons leger, tegen welker flanken eene niet in de haven inge sloten, maar vrije vloot opereert, Port Ar thur iï:ot weer kunnen veroveren, hoe sterk het ook moge rijn." Zoowel de herovering als ook het ontzet van Port Arthur acht de Nowoje Wremja alleen met- hulp van de zegevierende vloot mogelijk. „Ten slotte kan Port Arthur slechts van het vasteland uiit ontzet- worden, maar alleen de vloot kan deze mogelijkheid in het leven roepen. Andbrs is wij herhalen beu de bevrijding of herovering van Port Ar thur evenzeer onmogelijk als in de 18e eeuw Gibraltar niet van de landzijde kon worden genomen, omdat het niet gelukte de En- gelsohe vloot te verelaan, die de vesting van tijd tot tijd van versterkingen, proviand en oorlogsmaterieel voorzag. Wanneer Port Arthur bij de aankomst van ons eskader zich reeds in handen van de Japannere be vindt en ons leger de herovering vau Port Arthur tot taak heeft, dan kan het volbren gen van die taak slechts warden ondernomen mot de hulp van onze vloot, die de Ja pan ache in een zeeslag bedwangen heeft." Sedert den girooten slag aan. de SjaJio heeft generaal Koeropatkin aan versterkingen 34,000 man en 72 kanonnen gekregen. Tegeu einde December zal hij opnieuw 38,000 man en 88 stukken geschut ontvangen hebben. Deze cijfers noemt de correspondent van de Standard in Odessa als authentiek. Wanneer zij juist- zijn, dan zouden zij tot voorzichtig- 46 Naar het Engelsch VAN JOHN STRANGE WINTER. Haar visiteboekje lag op de sofa, dicht bij de rustbank, waarop zij, gezeten had. Ik stond op om het te krijgen, zooatls ik voor iedere oude dame gedaan zou: hebben. B aron as d'Ecie stond er even op te wachten, en toen ik het haai- toereikte, viel haar oog op den brief I aan Lord Treherne, dien ik tege.n een vaas op den schoorsteen had gezet. Zij uitte een kreet van schrik en zag mij aan, of ze mij geheel doorgrondde. „Gij hebt Lord Treherne geschreven?" zei de zij op vreeselijken toon. „Dat is zoo," zeide ik rustig. „Waarover?" „Dat is mijn zaak, barones d'Ecie," zeide I ik vlug. „Ik verlang het te weten." ,Jk zal het u niet vertellen," antwoordde ik vastbesloten. „Lord Treherne is mijn neef," begon zij, bijna stikkend van woede. „Ik geloof niet, dat dit u het recht geeft u met zijn correspondentie te» bemoeien," zei de ik droogjes. Ik dacht werkelijk een oogenblik, dat zij een stuip kreeg. Zij schokte letterlijk van drift.. „Ik zal aan uw moeder schrijven," riep zij buit' n zichzelf. Thans vond ik, dat ik het getier van de oude dame lang genoeg verdragen had; nu zlji onbeschaamd werd etn ging dreigen, be gon ik kwaad te wordengc moet bedenken, dat ik ook nog miaar een jong meisje wa3. „Barones d'Ecie," zeide ik met een wan hopige poging, om zeer bedaard te zijn, „lat zou ik u in uw wtaats met? aanraden. Moe der verlangt niet met u te twisten, maar, ofschoon zij uw laatsten brief vrij goed ver dragen beeft, niettegenstaande hij willens onwaarheid bevatte, geloof ik. dat zij een tweeden brief met- klachtan over mij lang zoo goed niet zou opnemen. U hebt geen enkel recht te vragen, waarom ik Lord Tre herne een brief heb geschreven, zelfs al is hij uw neefu hebt nog minder recht om, zooals uw marnier van doen aantoont, te kennen te geven dat ik daarmede iets ver keerds heb gedaan. Gelooft u ook niet, dat u er beter aan aoudt doen met te vertrekken en te vergeten, dat er ooit zoo'n verschrik kelijk persoontje op Gods aardbodem liestaan heeft als Etheldreda Nugent? Ik heb beusch niet de minste begeerte in uw herinnering voort te leven. Zij zag beurtelings paar mij en naar den brief. Ik geloof, dat zij dezen wel zou willen hebben wegpakken en mee naar huis nemen maar haar laatdunkendheid en volkomen over het hoofd zien vau de gevoelens, genoegens en rechten van anderen deden haar zóó ver toch niet gaan. ,.Ik verlaag mijzelf, meer woorden met ai te verspillen," zeide zij minaohtgnd, terwijl zij zich omkeerde om te vertrekken. „Ik ben bet volkomen met u eens,' zeide ik zaolit. „Herinner u." zeide zij. zich nogmaals naar de deur begevend, „ik heb u gewaar schuwd Zit ging werkelijk deaen keer. Ik hoorde het portier dichtslaan en vervolgens het rij tuig wegrijden. Mevrouwi PoplinBrowne kwam haastig binnenloopon. „Arm kind," vroeg zij., „was zij erg ver schrikkelijk? Het klonk akelig, dat- verzeker ik u." „Ja. zij was vreeslijk," zeide ik. Ik ging op een stool ritten die het dichtst bij stond. Ik was heelemaal op van de scher mutseling. Eh ik beklaagde mijn armen God fried van ganscher harte. Hoe good begreep ik thans dat gevoel van Hildred Tregenna^ dat barones d'Ecie haar deed „kruipen,'' Zijl had mij ook wel willen lat-ow kruipen, maar de Nugents waren altijd klaar voor een ge vecht, en ik was even bereid haar te weer staan, als mijn vechtende voorvaderen ooit geweest waren om rich te» verdedigen tegen ty ran non in de middeleeuwen. Den volgenden morgen vertrek ik om mijn intrek te nemen in het huis van den grooten schilder Clement Warrington. Ik moet zeggen, dat ik stom van verbazing was, toen de schitterende, roodkleurige deur geopend werd, om mij m mijn nieuwe liuis binnen te latenwant de meid had een japon aan van ongeveer dezelfde kleur, met een alleraardigst neteidoeksch boezelaartje met lange binders, err droeg eeu Fransclio kap met linten van dne centimeter breedte die op haar rug fladderden. Het was ook een aardig meisje en de hel dere kleur stond haar uitmuntend. Zij lief mij in een kamertje achter in het huis, gelijk vloers met de straiat, dat. zooals ik later hoorde, het „Prieeltje" werd genoemd. Mevrouw Clement- bevond zich daar, en toen zij mij te pemcet kwam, vond ik. dat zij er nog vreemder uitzag, dan toen ik haar 's morgens in haar, eenvoudige ochtendjapon gezien had. Zij uroeg namelijk een gekleede japon van prachtig glinsterend goudlaken, uoch blauw noch groen, maar ecu weerschijn van beide kleuren. De tint was mooi genoeg, maar de snit vond ik misselijk met ver lof. ik kam. geen beter woord vinden. Er was in het geheel geen lijf aan, maar slechts een glad stuk, zooals aan oen ouderwetsche nacht japoncon paar zeer wijde mouwen en de rok, die b'j de schouders bogon, voltooiden het geheel. Het was werkelijk dwaas! „Ik was al bang dat gu niet komen zoudt-," zeide zij mij. zeer vriendelijk bei de handen toestekend. „En mijn lieve Clement gaat vanavond bij mevrouw San i tas dineeren eu zou zich over mij bekommerd hebben. Nu kan hij zich amuseeren." „En wij zullen ons ook amusecren," zeide ik viWijk, want de gedachte kwam plotse ling bij mij op, dat dit- een bijzonder belange loos vrouwtje was en juist iemand om veel werk van te maken. „Mevrouw War rington, vroeg ik, „houdt u vau knipperen?" Zij keek mij vol verbaring aan. „Knippe ren?" herhaalde zij. „Neen. is het iets om op te eten, of is het een spel?" HOOFDSTUK XXIII. Het knipperspel. Dien avond legde ik mevrouw Clement zorgvuldig het knipperen uit, en zij raakte er op verzot als een eend op het water. Men doet dit spelletje voornamelijik, als men zich verveelt en geen zin heeft in lezen of naaien. „Noem mii liever niet „mevrouw Warring- ton", zeide zi: tot mij, toen ik mij voor het diner gekleed had en weer naar het „Priëel- tje" was gegaan. „Ik ken mijzelf ternauwer nood mot dien naam iedereen noemt mij „mevrouw Clement" dit is mijn ©ere naam." Ik lachte haar bijna in haar gericht uit; gelukkig kon ik mijl nog bedwingen, want juist op dat' oogenblik kwaan Clement bin nen. Hij zag er zeer flink en keurig uit in zijn avondtoiletom door een ringetje te halen. Zijn overhemd was smetloos wit en door de uitgesneden jas zeer zichtbaar; mid- denop schitterde een groote opaal in dia manten gezet. Hij was bijzonder mooi, maar zijn haai', dat ik van te voren achteloos op zijn voorhoofd had ziein hangen, wo3 nu ge kruld en gefriseerd tot dikke golven aan weerskante!» van rijn mooi gelaat en 'had nu veel van. een pruik. Mevrouw Clement- stond op en kwam zaoht over het kostbare tapijt naar hem toe. „Liefste," zeide zij, pauzeerende dan weer even, „ge ziet er vanavond goddelijk uit ik benijd iedereen, dien ge bij mevrouw Sa- nit-as ontmoet." „Lieveling!" kirde hij terug. Ik wondde het hoofd af, maar hijj kreeg mij in het oog en zeide: „O, juffrouw Nugent!" en stak mij de hand toe. „Altijd nog in het znv-art zeide hij vriendelijk, „gij brengt een wan klank in onze harmonie. Hij zwaaide met de hand in hot rond om aan te toonen, dat hij de uitwendige harmo nie van hun omgeving bedoelde. Ik lachte ondanks mijzelf, "maar in mijn eigen ooien klonk het als heiligschennis. ,/Dlat hoop ik niet," zeide ik, ,,wa.nt u weet. dait ik daarvoor niet. hier gekomen bon, integendeel. U ziet, dat ik in den rouw ben. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1