Vraagt uw Winkelier LAMAISON BOUWER Co. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT! ÈN. ZEIST. Houtverkooping. Taf e!- Appelen. Autogr. Orukinr. Fabriek ZEIST, Park Bosch en Duin Een klein kind P. 0. Sffl&JUZERT. Utrecht. Ben situatieplan is telgen toezending van 25 oents verkrijgbaar in den, boekhandel der firma wed. J. R. van Rossom, te Utrecht. Vóór of op den len Mei 1905 moeten do ontwerpen vraahtvrij ingeleverd worden aan een nader in de dagbladen op te geven adres. Na voormelden datum zullen geen ontwer pen tot den prijskamp meer warden toegela ten. De jury doet uitspraak vóór 15 Mei d. a. v. Alle ingezonden ontwerpen worden daan-na gedurende veertien dagen, voor het puibliek tentoongesteld. Aan den kunstenaar, wiens ontwerp vol gens het oordeel van de jury, het beste en voor uitvoering het meest geschikt is, zal de vervaardiging van 't monument kunnen worden opgedragen, indien hij een beeldhou wer is, dae door de jury daartoe bekwiaam geacht wordt. Is dit met het geval, dan zal hem een prijs worden toegekend van 300 gulden (zegge driehonderd guldien). Voorts zal toegekend worden een prijs van 200 gulden (zegge tweehonderd guldien) voor liet daaropvolgende, en een prijs van 100 gulden (zegge honderd gulden) voor het derde ontwerp. Aan de drie bekroonde ontwerpers zal worden uitgereikt een oirkonde, meldende de verdiensten van ieders werk in het bij zonder. Hunne ontwerpen warden eigendom van het Neder 1. R. IC. Bpdscopaat. De niet bekroonde ontwerpen moeten door de in zenders worden teruggehaald binnen eene week ua afloop der tentoonstelling. Tot juryleden van den prijskamp zijn door Z D. H. den aartsbisschop van Utrecht be noemd de heeren Dr. P. J. H. Cuypers, architect der Rijjks- museumgebouwen, te Roermond, voorzitter; mgr. G. W. van Heukolum, Deken van het Sint Bernulphusgildle to Jutphiaas; dr. A. Resemans, professor aan het seminarie te Hoeven L. Hezemrtaus, architect van de St. Janskerk te 's HertogenboechJan Kalff, secretaris van den katholieken kunstkring „de Violier", te 's Gravenhage, secretaria J. B. C. de Pau w. De heer De Pauw herdacht, gisteren den dag, dat hij voor 25 jaren voor het eerst zich hier te lande als organist deed hoorein. Hij werd geboren den 3jn Maart 1852 te Brussel, en toonde reeds vroeg zoo n bijtoon- deren aanleg voor muziek, dat hij. reeds op 7-jarigen leeftijd in 't openbaar zich deed hooren. Hij! studeerde onder Leiding van Gevaert, Mailly e. a. aan het Conservatorium te Brussel en behaalde verder voor verschei dene vakken verschillende prijzen. Voor zijn orgelspel kreeg hij den „Prix d'Excellenoe (1873) en een jaar later den „Prix de Rome." Hierop volgde zijtn benoeming als organist aan de St. Bonifacius-kerk te Brussel. Zeer bekend is zijn werkzaamheid als leeraar aan het Conservatorium, waar hij reeds verschillende bekwame organisten heeft gevormd. Ook werkt hij steeds mede aan de uitvoeringen van de zangafdeeling der Maat schappij ter bevordering der Toonkunst.'' In het abonnements-conoert van het Con certgebouw te Amsterdam trad hij gisteren als solist op en bracht 'h.p met groote distinc tie eenige or gel-soli ten gehoore. Hij werd na ellk nummer hartelijk toegejuicht. In den loop vam -den dag zijn hem eenige fraaie ge schenken aangeboden, o. a. eenige partituren van Wagner. fDe Vrije Vrouwenvereeni- gi ng heeft gisteren te Amsterdam haar 15- jarig bestaan gevierd. De presidente mevr. W. Druoker, herinnerde aan den invloed, dien de vereeniging bad uitgeoefend. Zij iiep verschillende andere vereenigingen in het leven en was oorzaak dat thans zeer vele vrouwen studieeren en vele betrekkingen door vrouwen vervuld worden. Toch mag men nog niet tevreden zijn, want het schijnt dat de reactie opkamt. Spreker wees er op hoe door de nieuwe Drankwet honderden vrouwen uit hun brood gestooten worden en hoe ook in de arbeidswet de vrouw gekortwiekt wordt onder het mooi schijnend motief, dat zij bij 'haar kindleren moet blijven. De spreekster wees op het koninklijk besluit, waarbij de vrouw haar staatsbetrekking verliest, zoodra lij in het huwelijk treedt; welke gedragslijn tegenwoordig door de gemeentebesturen, door het ontslaan van gehuwde onderwijze ressen ook gevolgd 9chijnt te zullen worden. Daarom deed Spr. een beroep op het jonge geslacht, diat thans profiteert van dè resul taten, verkregen door een strijd van 15 jaar, opdat niet alleen behouden blijve wat ver worven is, maar in steeds grootere mate de ijkstelling in de maatschappij met den man worde verkregen. Het nieuwe tooneelspel van Herman Heijermans Jr., waarvan tegen Kerstmis bij de Ned. Tooneelvereeniging de eerste voor stelling zal gaan, heet „Allerzielen." - Ook van Doctor Juris is dezon winter eeni nieuw tooneelsped te wachten. N. Ct. Ben reis naar Palestina. Het N. v. d. D. meldt dat door eenige ka tholieke dames en heeren onder de leiding van de bh. Lissone en Zoon in het laatst van Februari a. 8. eene reis zal worden on dernomen naar Palestina. De reis zal om streeks 40 dagen uaren, terwijl het verblijf in het Heilige Land is bepaald cp ongeveer 14 dagen. O. m. zullen bezocht worden Je ruzalem, Bethlehem, de Jordaan, de Doode Zee, Jericho, Nazareth., Tiberias, enz. 1 De Sche-rveningische vis- schershaven. Men meldt uit Sche ve nimgeu Niettegenstaande het uitdrukkelijk verbod van den aam nemer van het uitbaggeren der buitenhaven is gisteren namiddag toch bin nengekomen de loggerbom Scih. 393 schipper T. Lagas van de reederij J. J. do Niet. Het •binnenkomen ging zonder bezwaar; er was veel belangstelling. De V eiser voetbrug. Het her stellen van de Velser voetbrug, die onlangs door een stoomschip werd aangevaren, is in zoover afgeloopen, dat zij voor het tramver keer weer in gebruik genomen is. De stoom pont zal waarschijnlijk voorloo- pig buiten dienst gesteld worden. De coöperatieve broodbak- kor ij en verbruiksvereeniging „de Volhar ding te s Gravenhage keert 21 dividend uit aan de leden van hun verbruik in de afdeel ing Brood bakkerij en 9 in de af- declingetn SohoenmagaizijnKruidenierswaren, Boter en Kaas en Spekslagerij. Bestemd werden f 1000 voor gezondheids- kolonies voor de kinderen van leden. Dat zal me een beheer zijn! Men schrijft aan het Vaderland uit Gen- dringen Naar aanleiding van het belicht je in Het. Vaderland van 1 December j. 1als zou jhr. Aug. van Grotenhuis, burgemeester van Gen- dringen, om gezondheidsredenen eervol ont slag hebben aangevraagd, deelt men ons het volgende mede. In Juli dezes jaars zou de gemelde burgemeester herbenoemd worden. Daar deze reeds ongeveer een half jaar blind was, verwachtte men, dat jhr. Van Groten huis voor een herbenoeming zou bedanken. In deze verwachting werd men echter teleur gesteld, daar jhr. Van Grotenhuis, ondanks de blindheid, werd lier-benoemd en de her benoeming aannam. Daarop verwachtte men in deze de tusschenkomst van den raad. doch die uitblijvende, heeft een der ingezetenen zich deswege gewend tot den minister van Binnenlandsche zaken. De secretaris, die zijn namiddaguren door brengt op het kantoor eener ijzergieterij, daarbij rijksschatter is, en agent van een maatschappij, is veel op reis, dus afwezig. De ambtenaar ter secretarie, tevens bezoldigd ambtenaar van den burger lij ken stand, was voorheen gemeente bode, en is verderlo. af slager bij een notaris; 2o. handelaar in si garen; 3o. barbiert hij ook nog en ten 4o. is hij agent van eenige verzekeringsmaatschap pijen. Het. gebeurt nog al eens. dat èn se cretaris èn ambtenaar ter secretarie voor hun andere baantjes afwezig zijn, en men vindt dan ten gemeentehuize van de bezoldigde be ambten slechts den giemeentebode. Geen won der, dat al te vaak velen te vergeefs komen. Het doen van eene valsche aangifte. Het gerechtshof te 's Graven hage heeft bevestigd het vonnis, waarbij een koopman uit Nieuwerkerk werd veroordeeld tot 8 maanden wegens het doen van aan gifte, dat een strafbaar feit (diefstal van geld uit een brief) is gepleegd, wetende dat het niet is gepleegd. De inbraak in het park Ho ningen. De Rotterd; rechtbank veroor deelde gisteren M. Berkel en G. H. West- kamg, beiden beruchte inbrekers, wegens in braak in de villa „Anna" van mr. J. Hane- graaff, ambtenaar bij het O. M„ in bet Park Honingen, in den nacht van den 17. op 18. Augustus jl. en diefstal van een groot aam- tal zilveren voorwerpen., ieder tot 5 jaar ge vangenisstraf. Zware mishandeling van i politieagent. In dè zaak van de zwiare mishandeling van den politieagent J. M. v. Elk, in de Raamstraat te Rotterdam, waan oor terechtstonden de gebroeders Straa- ters, gelastte de rechtbank aldaar, alvorens einduitspraak te doen, heropening der in structie, ten einde nog eenige getuigen te hooren. De gevangenhouding der beide be klaagden werd gelast. fBrandstichting. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren een man, wegens brandstichting te Naaldwijk, tot 3 jaar gevangenisstraf. De vergiftigingszaak te Haarlemmermeer. De rechtbank te Haarlem deed gisteren uitspraak in de zaak tegen vrouw Datema, in de Haarlemmer meer, tegen wie, wegens vergiftiging van baar echtgenoot levenslange gevangenisstraf was eeisoht en veroordeelde haar tot 12 jaar ge v ange n isstraf Straatroof te Dordrecht. Nader verneemt de D. C., dat de „dienst bode" A. J., verdacht van den bekenden straatroof aan de Glasblazersveet te Dor drecht, door de justitie in voorloopdge hech tenis is gehouden, maar hare beide mede plichtigen weer op vrije voeten zijn gesteld. Op vrij e voeten gesteld. V. D., in voorloopigo hechtenis te Breda., verdacht schuldig te zijn aan den doodslag op den hospitaalsoldaat Hendriks, is naar de Bied. Ct. meldt gisteren in vrijheid ge steld bij gebreke aan wettige en overtuigen de bewijzen voor zijn sahuld. Gehangen of niet gehangen? Men schrijft uit Groningen aan de Ass. Ct. Vau zeer bevoegde zijde werd aan alle Groninger bladen medegedeeld en ook aan ons gemeld, dat de beruchte J. P. door de Duatsche justitie ter dood veroordeeld, geëxe cuteerd was. De familie ontkent thans, dat P. geëxecu teerd is, daar- zij beweert onder dagteeke- ning van 6 December een brief van P. uit Duitsohland ontvangen te hebben. Hooge waterstand. Uit Maas tricht wordt gemeld, dat de Maas in het laatste etmaal onrustbarend is gewassen de stand is 44.84 1 >ven A.P. De riviercorree- pondentie met België is ingesteld. School- eu Kerknieuws. Examens Franse h, akte A, M. O. 's-Grarenhage, 8 Dec. Afgewezen 1 mann cand. Toegelaten mej. C. L. de Wal, van De" Haag, en de heerenJ. Lopes Cardozo, van Amsterdam, en J. Roodnat, van Haarlem. Examens Boekhouden, K XII, M. O. 's-Gravenhagu8 Dec. Opgeroepen en opgekomen 9 cand. Afgewezen 7. Geslaagd de heeren: J. M. Schols, uit Amsterdam, en J. J. H. van Egmond, uit Utrecht. Examens Wiskunde, K I, M. O. 's-Gravenhage8 Dec. Opgeroepen en opgekomen 3 cand. Afgewezen 1. Geslaagd de dames H. R. ten l)ani, uit Kampen, en J. W. van Veen, uit Deventer. Examens Wiskunde. L 0., ari. 65. 's-Gravenhage8 Dec. Opgeroepen en opgekomen 3 candidaten. Afgewezen 2. Geslaagd de heer G. L. van Rijn, uit Zeist. In do gisteren gehouden vergadering van den Utrechtschen gemeenteraad was o. a. ingekomen: een adres van de best-uren van de Typografische Ver. Nut en Genoegen en de afd1. Utrecht van den Alg. Ned'. Typ. Bond, om do Korenbeurs of de Fruithal be schikbaar te stellen voor een door hen to organiseoren tentoonstelling op typografisch gebied. Goedlgleikeurd1 werd de begTooting voor het Ambaohtskindèrliuis tot een bedirag van f 7131.30$. Aan de afd. Utrecht van den Alg. Ned. Typ. Bond werd een subsidie verleend voor een cursus ten bedrage van de helft der koe ten, tot een maximum van f 50. Goedgekeurd werd een voordracht betref fende ruiling van grond met het Rijk, ten behoove van de tweede schutsluis in het Mer wede-kanaal Dè verordening op dè heffing en dè in vordering vani het vergunningsrecht, welke gewijzigd was in verband met de nieuwe drankwet, word opnieuw vastgesteld. Met de provincie Utrecht zal een ruiling van grand worden aangegaan ter verbree ding van den Leidschen Rijn in de ge meente Harmeien, waartoe onlangs door de Prov. Staten besloten is. Tot tijdelijk ingenieur bij den aanleg van de eleotrisöhe tram werd1 benoemd de hoer D. Huenden, op een bezoldiging van f 2000 per jaar. De koepelzaal in 'bet ontvanggobouw op de begraafplaats, die sterk, resonneert, zal verbeterd worden. Goedgekeurd werd verder een voordracht tot wziging van den plantsoenaanleg oip het Luoasbolwerk, waarvan do kosten geraamd worden op f 3000. B. en W. werden gemachtigd om de leve ring van de voor de electrische tram benoo- digde rails ondershands op te dragen aan het Stah 1 wer ksverband te Dusseldorf tot oen hoeveelheid van 1100 of 2200 ton, voor den prijs van f 56 per ton bij levering van 1100 ton, en f 55.50 bij levering van 2200 ton. Voorgesteld werden a. een verordening regelende het personeel van het eleotriciteits- bedrijf en het trambedrijf; b. eene instruc tie voor den directeur van genoemde bedrij ven, en c. eene verordening, regelende dien werkkring, der oommissie van bijstand in het beheer van genoemde bedrijven. De discussie over a. nam echter zulk een afmeting aan, dat de voorzitter de verdere 'behandeling met het oog op het late uur schorste. In den aanvang der vergadering waren in gebracht de geloofsbrieven van de heeren Kettlitz en De Wilde. Tot toelating vam eerstgenoemde werdl beslaten. De commissie van onderzoek vroeg diligent-werklaring ten aanzien van de geloofsbrieven vam.' den heer De Wilde, om daarover schriftelijk rapport uit te kunnen brengen. De reden waarom, Werd niet opgegeven. Vermoedelijk zal de quaestie, of de heer De Wilde als forens moet worden beschouwd, het bezwaar opleveren. Hij woont nl. te De Bilt, doch 'heeft te Utrecht domicilie. De algemeene vergadering der Ver- eeniging tot behartiging van de belangen Christ scholen voor M. U. L. O. in Ne derland, zal te Utrecht gehouden worden op Donderdag 29 Dec. a.si, das voormiddags te 11 uur, in het Gebouw voor K. en W. De agenda bevat, behalve huishoudelijke zakendiscussie over de „Directe Methode" (zie refer. Schreuder, Paed. Bdjdr. afl. 1). Het onderwijs in de Ned. letterkunde op de Christ, school v. m. u. 1. (voortgezette be spreking). Inl. W. Uittembogaaxd, Arnhem. Hilversum. In !het advies aan den gemeenteraad, met betrekking tot het ver zoek van den heer O. Carré, ain tusschen 1 en 25 Augustus 1905 gedurende vijf a zes dagen in zijn circus voorstellingen te mogen geven, zeggen B. en W., dat zij met den marktmeester van oordeel zijn, dlat het geven dier voorstellingen zóó kort voor de najaars- markt, voor die markt en voor dè gemeente kas zeer nadieelig zou zijn. Zij kunnen dus op het verzoek niet gunstig adviiseeren. - Ontsporing. Gisterenmorgen in de vroegte is op het stationsemplaeement t© Bus stim een locomotief, bezig met liet rangecren van goederenwagens, ontspoord. Het verkeer ondervond eemigen tijd ver traging, maar omstreeks half negen ging al weer zijn gewonen gang. De heer L. E. Sinnige ia benoemd tot adsistent in de chemie aan de Rijksuniversi teit. te Utrecht. In „De Prins" van deze week komt een beschrijving voor van het uitreiken der ba zuinen aan liet escadiom ordonnansen. Ook is opgenomen een daarbij door den heer Serré vervaardigde photognaphie. Hoewel deze groep dèor een veertigtal (personen, waaronder een paa dames gevormd wordt, zija allen -zeer goed te herkennen. Wij herinneren aan de vergadering, heden avond te 8 uur in de Keizerskroon te houden, waarin mr. G. J. Sybrandi, hiertoe uitgenoodigd1 door de Anti-rev. Propaganda- club, zal spreken over „Het Ministerie en de Arbeiders". Gisterenavond las de heer Vogel uit Delft in de groote zaal van Amicitia Ibsen's Noorsohe Heertocht voor. Slechts een klein getal Leden van het de partement van 't Nut was opgekomen om dit grootsche werk van dezen schrijver te genie ten. De heer V. staat in ons land reeds lang bekend als goed declamatoroveral hoort men hem gaarne. De aandachtige stilte, welke in de zaal heerschte, bewees wel, hoe hij ook gisteren avond weder zijn toehoorders wist te boeien. We gelooven met gerustheid to kunnen zeggen, dat allen, die deze voordracht hebben bijgewoond, een avond van onvermengd kunstgenot hebben gesmaakt. Men zal den heer V., die reeds eerder hier optrad, zeker gaarne terugzien. W. M., 54 jaar, beschuldigd! vaar voor het kantongerecht alhier een valschem eed te hebben afgelegd (aooals wij reeds eerder meldden: het onder eede ontkennen van een huurcontract- te hebben geteekend) '9 thans dooi- de rechtbank te Utrecht veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Dè eisoh was li jaar. Burgerlijke stand. Geboren: 'Hendrika Anna, d. van. L. F. van Zwol en A. van Daan. Ondertrouwd- J. A. Haverkorn en G P. TabernalD. Spreij eu B. Mulder Overleden; Gerritje Lutiger, oud 12 ,j Marktberichten. Amersfoort, 9 Dec. Op de heden gehou den weekmarkt besteedde men voor Zandaard* appelen 1.60 it 2.Appelen f 3.a 5, Peren f 2.a 6.per II.L., Hoendereieren f 7.40 it 8.— per 100 stuks. Boter f 1.15 a 1.30 per K.C1. Kippen 0.80 1.20, Kuikens f 1.— 'a "1.30, Piepkuikens f 0.40 a 0.60, Een den f 0.90 a 1.20, Hazen f 1.50 2.Wilde konijnen f 0.40 0.50, Tamme konijnen f 0.80 ii 1.50 per stuk, Duiven 0.50 i\ 0.70 per paar, Magere Varkens 11 a 18, Zeugen f 10 it 60, Biggon 7.i\ 10. Aangevoerd waren50 heet. Appelen, 20 heet.. Peren, 150 heet. Zandaardappolen, 7,000 stuks Hoendereieren, 1300 kilo Hooiboter stuks Vee, Vette Varkens, 10 Magere Var keus, 180 Biggen en 15 Zeugen. STAATSLOTERIJ. Trekking van 8 Dec. Tweede Klasse. Prijzen van f 30. 458 1635 1677 2532 2746 3107 3299 3893 3955 4293 4477 4616 5523 5524 55£ 5632 5748 6259 6385 68z7 6879 7013 7044 7280 7305 7454 7568 7699 7769 8064 8318 8451 8709 8950 8963 9053 9001 9717 9765 9821 9971 10073 10254 10351 10570 10788 11319 11301 11618 11658 11777 11870 11880 11969 12091 12107 12216 12639 12983 13427 13613 14348 14485 14593 14825 15046 15229 15844 16144 16601 16851 1692) 16946 17276 18023 18025 18058 18313 18382 18419 18652 18889 18945 19040 19167 19263 10513 19568 19604 19779 20193 20292 205o6 20621 20638 20727 20858 2e Klasse o Lijst 9788 on. z. 8788. Kassiers en Commissionnairs in Effecten. AMSTERDAMNIJMEGEN. AMERSFOORT Maarhuizen 33, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen het incasseeren en disconteeren van wissels, het koopen en verkoopen van coupons, buiten- landsche wisselsvreemd bankpapier en muntspeciën nemen gelden déposito, verschaffen gelegenheid tot het in bewaring geven van waarden in de safe-kastjes hunner gepantserde brand- en inbraakvrUe kastwaar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar, verleenen handelscredieten en openen reke- uing-courant met renteberekening sluiten prolongatiën. Kantoor geopend 3 en T'jh8V®. Maandag 13 December 1904, dos voormiddag» 10'_> uur, zullen onder Zeist op de Boerderij „De Koeburg", ter plaatse alwaar de goederen zijn gelegenpubliek worden verkocht I van den WeiEdelGeb. Heer P. VERCRUYSSE: A. Eene groote partij zwaro, gave, dikke Beuken-, Eiken-, Elzen-, Berken-, lopen- en Wilgenboomendiverso perceelen Slag- en Brandhout; Hakhout geschikt voor orwtonrijs; Rooispanen; Beukentoppen; Heiningpalen en Hekkeu. B. Engolsche kribben-, ruiven-, kolommen en ijzerwerk voor paardenstallen. 'Ie bezlchtiger* 3 dagen voor de verknoping. Kosten content Nadere inlichtingen en billetten te bekomen ten kantore van Notaris Jhr. Bosch van Oud-Amolisweerd, te Utrecht, Voorstraat 65. Kerst inls-t.'adeunx. Fijne Aiucrlk. Tafel-Appelen. Proef kistjes 25 stuks remb. ƒ2.95. post wissel vooruit ƒ2.80. Proef kistjes 200 stuks, remb 9.25. Assortimentskisten, 200 stuks, 7 soorten, 8.Vraagt Prijscourant Firma F. A. VAN DER LOO, Den Haag, Woimarstraat 93. (Joud-Rcluet. 3.*>t>Kei nvt d'Or ƒ2.75, Bellefleurs 2.75, gewone zure Appelen 2.25, gewoue zoete Appe len 2.90, .Stoofperen 2.50 per ',;g H.L. Hand peren 3 eu 4 ets. per Mink. Dit is duurzame fruit en wordt gezonden franco elk Station onder rombours door G. G. MOLL Jr., Hoeve Zeldenrunt"Apeldoorn. te KAMPEN (opgericht Anno '79). Fabrieksmerk „Ooievaar niet. A. D. F." Diploma Teutoousl. Dordrecht. Kdieon-, Map-, Non P. Ullra-Hectografen Compositie (specie), rollencellen, inkten, alles pa» Superieure bcaliteit tot concurreerende prijzen. Vraag prUsliIsi en Attesten. Ronwlorrpin 'o Koop. a 30 cent de M2. VAN XIE, Nooit Gedacht no. 1, Zeist. gelegen aan de stations Huis ter Heide, Dold. weg en nabij de Bilt; hoog en laag, mooiste en gezondste deel van Utrecht. I hoeft, behoefte aan veel rust, gezonde lucht, goed voedsel maar ook aan de beste' zeep. Voor do eerste drie benoodigdheden zorgt iedero goede moeder. Aan de t laatste wordt dikwijls door de zorgzaamste niet gedacht. Nu denkt gij er ora Vraait daarom onmiddellijk bij Uwen leverancier een doos Kiuticrzecp merk Rood- J kapje. Deze zeep is speciaal voor Uw kleine vervaardigd. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, NIJMEGEN. 4 Gouden, 2 Zilveren Medailles, Paris, Lille, Zürich 1900 en 1902. Grand Prix St. Loui9 1904. tspraak van de eerste Autoriteiten, de makkelijkste, spoedigstedoelmatigste en natuurlijkste onderwijs in vreemde talen. Onderwijs uitsluitend door FranscheEngelsche, Itaiinansche, Duitsche, Noorsche, enz. leeraren voor Dames en Heeren. Privaat en in clubjes van 2, 3 en 4 personen. Te Utrecht alleen: 1 HAAT 2S. Proefles gratis.Prospeciunsen franco. uit de fabriek wan

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3