X\ 163 3de Jaargang. Maandag 12 December 1904. ft BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.23. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Advertention, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTBNTIÊN Van 1—6 regels f. O.T*. Elke regel meer t r Oroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrjjf bestaan voordeeüre bepalingen ttt het herhaald adrerteeren in dit Blad by abonnemeni Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvtssg toegezonden. Aan hendie met 1 Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente I Amersfoort brengen ter Jcenms van •belanghob- i benden-, dat verkoop van alcohol houd enden drank, anderen dan sterken drank, en van alco f holvrijen drank in eene localiteit, als bedoeld; in artikel 34, eerste lidi der Drankwet, zonder ver- I lof kan geschieden tot 1 Januari 1906. Een verzoek om verlof voor de voortzetting van dien verfcoop nè 31 December 1905, moet vóór 1 Januari 1905 schriftelijk aan hen worden ingezonden. Amersfoort, den 10. December 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd De 'Burgemeester, WUUTEERS. De fd. Secretaris, VAN REDGfEJRSBERG- VERSLULJS. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Geesien art. 12 der Drankwet Brengen ter openbare kennis, dat een verzoek schrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het -klein bij hen is ingekomen van A. Werij voor het perceel ,,de Arend'staande aan den Arnhemschenweg no. 10, wijk I, alhier. Amersfoort, den 10. December 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W'UiUEMRS. YA'N BÉBBBSBS"YBESLUIJS. Politiek Överzicbt Kabinet en Kamer in Frankrijk. Geen dag schier gaat- er voorbij of het kabin-et-Combea moet strijden om zijp be staan. Wat aan de orde is komt er minder op aanof de begroeting op de agenda- staat dan wel interpellation in behandeling zijn, doet er niét toe-. Telkens horvat de oppositie den aanval, en het is steeds hetzelfde strijd middel, waarvan zij zich bedient-. Het ver- klik'langsstelsel, dat generaal André als mi nister van oorlog ten val heeft gebracht, doet nog steedis dienst als stormram tegen het kabinet; het wordt te pas gebracht bij de -versdhillende hoofdstukken der begroo- ting, en als daar de aanval is afgeslagen, dan begint men op nieuw met frisschen moed op den dag, die voor de behandeling van interpellation bestemd is. Verleden Donderdag was de aanval bijna gelukt. Een voorstel om de leden van de rechterlijke macht, die hadden meegedaan aan het verschaffen van inlichtingen over ambtenaren, deswege voor den raad van tucht te dagen, werd verworpen met slechts twee stemmen meerderheid. Daaraan knoopte zich aanstonds vast een besluit om den vol- gefaden dag te bestemmen voor de behande ling van een drietal interpella-tiën, die be t-rekking hadden op de door de regeering over deze zaak uitgezonden circulaire met instruc- tiën. De minister-president maakte zich sterk aan te toonen-, dat hetgeen door de regeering in deze was gedaan, neerkwam op hetzelfde wat zijpe voornaamste bestrijders zelf had den gedaan, toen zij aan het bewind waren. De Kamer hield hem aan zijp woordalleen besloot zij de interpella-tiën niet terstond te behandelen, zooals de heer Combes had ge wild, maar daarvoor een versohen dag te nemen. Zoo is daaraan de geheele dag van Vrijdag besteed. Ditmaal was de uitkomst van den strijd iets gunstiger voor de regeering. Drie stem mingen hadden er plaats aan liet einde van het debat, en telkens verwierf de regeering eene grootere meerderheid. De eerste maal scheelde t maar elf stemmenhet voorstel om over te gaan tot de orde van den dag zander eene uitspraak te doen, werd met 291 tegen 280 stemmen verworpen. Daarna werd met 19 stemmen meerderheid, bij de stemming over de verschillende motiën de voorrang gegeven aan de motie van vertrou wen in het kabinet. Eindelijk word de motie van vertrouwen aangenomen met 295 tegen 265 stemmen, dus met 30 stemmen meer derheid. De strijd is dus ditmaal weder ge ëindigd met de overwinning van het ministe rie. Maar tijd om op zijne lauweren te rus ten, zal aan het kabinet wel niet gegeven worden; steeds moet het er op bedacht r"u eeu nieuwen aanval af te slaan. De Humanité, het orgaan van Ja-urès, laat duidelijk de ongerustheid doorschemeren, waarmee zij den uitslag van den strijd vap Vrijidlag tegemoet zag. „De oppositie kon reeds meenen, dat het oogenblik gekomen was om halali te blazen. De meerderheid heeft echter nogmaals haren vasten wil te kennen gegeven, zich door geen intriges van hare taak te laten afleiden.'' Niet zonder be zorgdheid voor wat de t-oekomst brengen zal, is de Radical, die de vraag stelt: „Hoe zal de opgewondenheid ophouden, die onze regi menten heeft aangegrepen? Zal men einde lijk do wraakzuchtige intriges laten varen, de uitbarstingen vap verontwaardiging en toorn, hoe gerechtvaardigd zij ook zijn, en slechts de hoogere belangen van het leger en het land in het oog houden? Er zou gelegen heid geweest zijp, voor beide zijden vap do Kamer, daarover een goed woord te zeggen." Dat woord is niet gesproken. Wel echter heeft de minister-president in zijn antwoord ondubbelzinnig doen uitkomen, dat het o-n- derwerp van deze zich telkens herhalende aanvallen het middel van den strijd is, niet het doel daarvan uitmaakt. Wat hij daarvan zeide, verdient zeer de aandacht, ook als aan duiding van wat de regeering verder denkt te doen, wanneer eene volgende stemming haar in de minderheid mocht brengen. Hij zeide „Waartoe strekt dit alles in het wezen der zaak? De heer Ribot zal mij nogmaals verwijten over de portefeuille te spreken. Mijp leeftijd en mijn arbeid zouden mij ech ter voor zulle een verwijt moeten vrijwaren. Achter mijn persoon is eene - litiek, en als mijp persoon verdwijnt, dan weet gij wel, dat die politiek m i mij verdwijnt. Ik ben niet zoo verwaand te meenen, dat die poli tiek in mij belichaamd is, maar wat zal er tegelijk met mijl verdwijnen, wanneer ik het veld ruim voor een van die parlementaire coalitiën, zooals er smts een jaar geknoopt worden Da-t is de politiek, die ik vertegen woordig, omdat tegelijk de repuiblikeinsche meerderheid zelve verdwijnen zal. Want men zal dan den vertegenwoordiger van eene an dere politiek aan het bewind moeten roepen, tenzij men de constitutioneel© regelen wil schenden. En wat zal er dan worden van de groepen der meerderheid Men koestert hier en daar het denkbeeld van eene samen voeging der centra en van de vorming eener nieuwe meerderheid. Wat zal dat voor meer derheid zijn? Wapneer gij van de meerder heid van morgen een ot twee groepen der linkerzijde zult hebben uitgesloten, zullen dan de andere groepen onverschillig daaron der blijven? Dat kunnen ij niet; gij weet wel, dat de vier groepen-van de meerderheid zich vereenigd hebben op een gemeenschap pelijk prograpima, en dat die vier groepen alleen dat kunnen doen triomfeeren. Wan neer gij van die vereeniging een of twee groepen uitsluit, waar zult gij dan den nood zakelijken steun zoeken Gij zult noodwendig veroordeeld zijn rechts te zoeken. En de rechterzijde voelt het zoo goed, dat zift zich aansluit bij alle aanvallen tegen ons, en zij is des te vuriger, omdat zij zich ongerust maakt over de aanstaande behandeling van eene godsdienstige kwestie, waarvan zij de oplossing vreest. „Wanneer ik zinspeel op mijne portefeulle, dan is dat niet zoozeer om de macht daar van is men verzadigd na 2j jaar van strijd maar om de toekomst, die gij aan de re- pub lik ei usche partij en aan de republiek zelve bereidt; het is in het belang van de oppositie die partij in tweeën te snijden het is in het belang van de republikeinsehe partij zich niet in tweeën te Laten snijden, te volharden in eene vereeniging, die uit wederzijdsche conoessiën is ontstaan, zonder welke men vaarwel moet zeggen, zoo niet voor altijd, dan toch voor langen tijd al de met ongeduld verwachte democratische hervormingen. „Ik voor mij w iger de aanvallen ernstig op te vatten, gericht tegen eene circulaire, die geen ander doel gehad heeft dan eene praktijk te bevestigen, sedert 25 iaren door de republikeinsche partij gevolgd. Het nieu we stelsel bedoelt een einde te maken aan een afschuwelijk stelsel, dat wij eenstemmig hebben afgekeurd. Wat ik ernstig opvat, dat is de verandering van politiek waartoe men u noodigt. Wat mij betreft, die ben aangevallen met een hartstocht die alle per ken te buiten gaat, ik' heb vertrouwen in de gerechtigheid van de Kamer en, voor 't geval dat zij mij in den steek liet, in de gerechtigheid van het land." Deze laatste woorden bevatten eene zin speling op de Kamer-ontbinding, bet wapen dat de regeeriug in de hand heeft tegen eene Kamer, die haar afvalt, maar dat zij niet kan aanwenden dan met medewerking van den Senaat, die haar toestemming moet geven om het te gebruiken. Duitschland. Berlijn10 Dec. De Rijksdag heeft heden de eerste lezing van de begrooting en de legerontwerpen tem einde gebracht en ze ver zonden naar de begrootiugscommissie. De rijksdag beeft Zaterdag het algemeene debat over de begrooting ten einde gebracht. Heden en morgen zullen motiën behandeld worden betreffende het rioolrecht en de werkliedenverzekering. Daai-ia zal de eerste lezing plaats nebben van de wetsontwerpen tot wijziging van de militaire pensioenweb- geviug. De fractie der vrijzinnigen heeft eene in terpellatie ingediend om te vernemen welke positie de rijkskanselier inneemt tegenover de in het Pruisische huis van afgevaardigden voorgestelde en door de vertegenwoordigers van de Pruisische regeering goedgekeurde in voering van tollen op de natuurlijke wegen voor de binnenscheepvaart. De interpella tie heeft ten doel zekerheid te bekomen om trent de plannen van de Pruisische regeering in dit opzicht, want graaf Bülow ie, behalve rijkskanselier, ook mi uister-president^ in Pruisen. Frankrijk. Of de dood van den afgevaardigde Syver ton toeval of opzet geweest is, maakt een onderwerp van warmen strijd uit. Zijne vrienden spreken het beslist tegen. In do af voerpijp van de gaskachel, die diende tot verwarming van de kamer, werd eeu krant gevonden. Volgens de Matim was de lucht- afvoer echter nog voldoende, maar is bij onderzoek gebleken, dat de gaskachel zelf in slechten staat verkeerde. Het door den directeur van het stedelijke laboratorium verrichte onderzoek van het lijk van den Pari i schen afgevaardigde Syve- tor, had tot resultaat, dat de oorzaak van den dood was vergiftiging door steenkolen- gas. Verder werd geconstateerd, dat er in de kachelpijp een scheur was, waardoor het gas in het vertrek kon ontsnappen. De begrafenis heeft Zaterdag zonder in cidenten plaats gehad. Zij geschiedde op ver- largen van de weduwe in allen eenvoud; slechts ééne rede werd gehouden aan de groeve en die droeg geen politiek karakter. Oostenrijk. Het hu s van afgevaardigden van den Oos ten rijk schen rijksraad is w er naar huis ge zonden. Sedert 17 November is in de open bare zittingen aanhoudend gedebatteerd over de rede, waarmee ae minister-president von Koarber de zitting heeft geopenu. Het be sluit tot ve*daging is genomen, nadat de be- grootingsoommissie zich met. 29 tegen 14 stemman verklaard had tegen een voorstel van de regeering, waarbij r9 ï.nllioen kronen werden verlangd voor ver-billende dringen de uitgaven. De commissie wilde slechte 15£ millioon toestaan. De regeering heeft de be slissing van de vergadering niet afgewacht, maar het huis verdaagd om zich te helpen op de in Oostenrijk gebruikelijke manier met behulp van art. 14 der grondwet. In eene \ergadering van de club der Polen verklaarde de voorzitter, dat hij de ontbin ding van het huis waarschijnlijker achtte dan het ontslag van het kabinet. Volgens de inlichtingen, Jie de Neue Freie Presse uit regeeri ngricring n ontving, zal de ontbinding van den rijksraad eerst overwo gen worden, wanneer de parlementaire toe stand ook met nieuwjaar niet verbetert. De rijksraad zal spoedig na nieuwjaar bijeenge roepen worden. Dat is reeds hierom noodig, omdat het handelsverdrag met Duifsohlaiid most worden overgelegd. Servië. Belgrado, 10 Dec. De samenstelling van een cabinet d'affaires is mislukt. Pachithi is belast met de vorming van een nieuw minis terie. De oppositie beeft steun toegezegd. Belgrado, 10 Dec. Het nieuwe ministerie is aldus samengesteldminister-president en buitenlandsche zaken Paohics, binnenlahd- aohe zaken Protics, financiën Patchou, oorlog generaal Putnios, koophandel Radovauovics, justitie Nicolics, openbare werken Velimiro- vic8. Rusland. Petersburg, 10 Dec. Het gerucht haid- haaft zich, dat de minister van justitie Moe- rawjew zijn ontslag heeft gevraagd. Hij mo tiveerde dit hiermee, dat het beginsel van de alleenheerschappij steods zijne leidende grondgedachte is geweest en dat hij aajpa. ambt niet langer kam vervullen, nu zelfs de ambtenaren van rijm departement doordron gen rijn van andere denkbeelden, die in lijn rechten strijd rijn met de zijne. Als trouw» onderdaan kan hij dus niet langer aan bet bewind blijven. De bevelhebber der stad heeft, eene ken nisgeving uitgevaardigd, waarin hij met het oog op de door de stad loopende geruchten van ongeregeldheden, die te verwachten rijn, het publiek waarschuwt in de hoofdstraten niet samen te scholen, ten einde bij een mis schien noodzakelijk optreden van de politie ongelukken te voorkomen. De reis van den Keizer tot het iaspectee ren van legerdetachementeaal is voorloopig uitgesteld. Petersburg, 11 Dec. Een groot aantal stu denten van de hoogeschool en andere in richtingen van hooger onderwijs te Petera- burg, inzonderheid van bet geneeskundig in stituut, verzamelden rich om 11 uur voor middags op het Newaky prospect. Die betoo- gers verspreidden opruiende proalaraatiën onder het publieksommigen riepen„Weg met de autocratieDe oorlog moet ophou den!" De politie rukte aan; bereden agen ten en gendarmes, en agenten te voet stel den posten op in de aangrenzende stralen, die onverhoeds een aanval deden op de-me nigte, welke van den straatweg afgejaagd, onder luid geschreeuw in wanorde de vlucht nam naar de trottoirs. Er ontstond een- hevig gervecht tusschen de politie en gen darmee-Aaa de eene en de betoogers en het publiek,-dat hunne partij kooe, aan de andere rijde. Een groot aantal personen werden in hechtenis genomen'50 werden gewond. De beiooging duurde twee uren. De landdag van het groot vorstendom Fin- land is den 9en dezer door den gouverneur- generaal prins Obelcnskv geopend met eene troonrede, die eerst in het Russisch en daar na Ll. de Zweed&ohe en Finsche Vertaling w rd voorgelezen. De troonrede kondigt aan, dat de buiten medewerking van den landdag afgekondigde wetten op den dienstplicht in hoofdzaak onveranderd moeten blijven. De wetten, die zijn uitgevaardigd om aan het rijksgezag <le midde'en te verschaffen tot on derdrukking van het verzet, dat het-in den laatsten tijd vond, rijn van tij/delijkem aard. Vercenlffde SUttn. Washington, 10 Dee. President Rooservelt heeft bekend gemaakt, dat beslotea-is, dat in het aanstaande voorjaar het congres niet in buitengewone zitting zal worden bijeenge roepen tot herziening van het tarief van in voerrechten. Of dat in het najaar -aal ge schieden is nog in overweging. ZuidwesbAfrika. Berlijn, 10 Dec. (Wolff's bureau.) Het be richt, dat onlangs door de pers is "gegaan, dat 1300 Boeren-vrijwilligers voor Duitach Z.-W-Afrika uouden rijn aangeworven, is onjuist. Tot dusver rijn sleohts 400 jonge Boeren in dienst genomen als personeel'voor wagentransporten. Zuid-Afrlka Kaapstad, 10 Dee. De tredn waWrmee het lijk van Kruger vervoerd werd, werd aan alle stations door groote menigten, begroet met psalmgezang. Kransen werden op de lijkbaar gebracht in groote hoeveelheid. Te Bloemfontein waren honderden niet in de gelegenheid om-Bedfs «de doodkist te-zien. il Naar het Engelsch TAK JOHN STRANGE WINTER. „Juffrouw Audrey is allerliefst; ik kan mijzelf vleien, dat gij bii' mij in de schuld etaat, waarde mevrouw, 'zeide hij met een kleine buiging voor haar en. een sierlijke haudbeweging aan mijp adres. „O, dat is zeker, waarde lord, maar Cle ment nog veel meer dan ik," riep rij. „Clement!" riep mj uit. ja, Clement heeft in Audrey een vol maakt model gevonden en gij weet, wat dat zeggen wil voor een schilder." Ik lachte bijna opnieuw, want lord Tre- herne fronste de wenkbrauwen, maar verborg dit onmiddellijk door een verrast en verrukt gericht te trekken. „Dat is waarlijk gelukkig voor Clement," zeide nij stijf. Mevrouw Clement merkte er niets van j zij ging maar voort met babbelen en zag in het geheel niet, hoe dwaas er» afgetrokken de oude man was. Eindelijk inviteerde zij hem mede te ontbijten teen ging de Hertogin weg en Clement kwam binnen, met de ver klaring, dat bij honger had als een paard. „Ik zou gaarne uw studie van juffrouw Audrey eens zien, Clement," zeide lord Tre herne daarop. „Ik neem geen. studie van haar," ant woordde Clement, ..maar zij poseert voor mijn groote schilderij dat is heel wat an ders." „Laat gij wel eens onvoltooid werk zien?" „O ja, ik wil u hot met genoegen na het ontbijt laten zien." „Heel gaarne," zeide de oude lord. A propos, als ik hem „oude lord" noem, bedoel ik daarmee niet, dat hij reeds bejaard was. Hij was misschien even over de vijftig, maar gekleed als iemand van veertig. En hij was ook een knap man, maar dit bedierf hij door al te jeugdig te willen schijnen. Als hij zich een vaderlijk air gar, was hij allerliefst; werd hij dartel, dan was hiji bespottelijk. „Ik begrijp niet," zeide ik tót mevrouw Clement, toen hij en Clement naar het atelier gegaan waren, „waarom lord Treherne niet getrouwd is. Hij lijkt mij in ieder geval veel geschikter toe om te trouwen dan mijnheer Tregenna." „Ja, dat is zoo, maar die ongelukkige Richard moest een vrouw trouwen inet geld" antwoordde zij met wijsheid. „En bovendien is het nog zoo zeker niet, dat hij nooit, trouwt." „O. maar dan zou mevrouw Tregenna zeker een stuap krijgen," riep ik uit. „Lord Treherne zal niet ongehuwd blijven alleen om dat ongeluk te vermijden," ant woordde mevrouw Clement- droogjes „Na tuurlijk houdt rij- het voor uitgemaakt, dat hij niet trouwt het komt in haar kraam te pas. dit- aan te nemen. Maar het zal mij volstrekt niet verwonderen, als hij plotseling besluit een einde te maken aan zijn on ge huwden staat." „Zij, had' hier wel eender op kunnen reke nen," merkte ik op. „O ja,en toen zuchtte zij zachtjes en bekeek haar witte handen, alsof zij veel ver tellen kon, als zij wilde. „Er zijn e;nige ro mannetjes in lord Treherne's verleden afge speeld mevrouw Tregenna weet daar mets van. Stil; daar zijn ze!" De twee heeren tradon binnen lord Treherne met opgeheven hoofde Clement) Warrington met een glimlach op zijn. schoon gelaat. „Liefste," tot zijn vrouw sprekend) „gaat ge vanmiddag rijden?" „Mevrouw Hauteville heeft een* tuin," ant woordde zij. „Hé! ja. Zullen wij u daar dan ook ont moeten, lord?" „Ja mevrouw Ha-uteville's tuinen zijn altijd heerlijk. Dus voor het oogenblik, tot weerziens, waarde mevrouw. Juffrouw Au drey ik heb de eer u te groeten. Clement, vaarwel Ik droeg dien middag mijn witte japon en nooit zal ik het gezicht van mevrouw d'Ecie vergeten, toen zij mij, met lord Tre herne naast mij, plotseling in een schaduw rijke laan van mevrouw Hautenlle's fraai en tuin ontmoette. Zij had haar lievelingetje Hildred dat arme kind bij zich, en deze zag ©r door en door ongelukkig uit. „O, juffrouw Nugent," riep Hildred ver rast, „én oom; Treherne." „Dag, lieve jonge dame," zeide hij vrien delijk. Barones d'Ecie liep door zonder mij te groeten, met bet hoofd in den nek, en eau oogenblik trok ik het mij aamtoen echter schreef ik deze handelwijze onderaan op de lange lijst van beleedigingen, die ik van mijn. aanstaande schoonmoeder ondervonden «had. Ik besloot zo haar eens met intrest terug te betalen, zoodat zij er lang genoeg aan heb ben zou. Lord Treherne keek om en zag de kléine deftige figuur van rijn nicht na. „Dat is toch barones d'Ecie?" zeide hij ver baasd tegen Hildred. „Ja." „Zou zij mij dan niet gerien hebban?" vroeg hij. ..Ja. maar zij zag mij," antwoordde ik. „Als ik u was. zou ik haar maar gauw ihha len, Hildred. Als gij met mijt blijft> «praten, komt er niets dan drukte va-n. Met een diepen zucht spoedde Hildred z'ch na-r barones d'Ecie, en lord Treherne kwam bij mij terug. „Het is zeer geheimzinnig," zeide hij rustig. „En otm zoo bespottelijk iemand te paiseeren het- is in één woord bar- baarsch.' Toen kreeg ik pk» tee Ling ©en ingeving om hem de vreeselijke scène te vertellen, die ik met barones d'Ecie bij onze laatste samen komst had gehadhoe zij mijn brief - aan hem gezien had en had willen weten, wat en- in stond, omdat hij haar neef was. „Maar gij hebt het haar toch niet «ver teld?'' vroeg hi j haastig. Ik keerde mij om en zag hem aan. „Ik?" herhaalde ik. Neen, lord Treherne, ik zag niet in, en dit heb ik -haar ook g«eaegd, in welk opricht uw correspondentie baar kon aangaan." „Zeer goed, zeer goed. Het was totaal on gemotiveerd," Zeide hij beslist. „En laat ons nu niet langer over deae onaangename dingen denken; wij zullen dozen mooien dag niet bederven. Willen wij wat aardbeien laten komen f' Ik nam-dit gaarne aan, want ik vond aard beien en een groot gezelschap^ beeh-wat aan genamer dan een affwmdande taan-en baro nes d'Ecie dus gingen wij aaar "Jzet bui» terug, waar hij mij- ren plaatsje in de'groote zaal bezorgde, en mij beloofde aardbeien met ijs te laten brengen; we* konden daar rustig zitten op een oude eikenhouten-rustbank, die in- een hoek voor era der- rauen*stcmd Ik bemerkte, dat -ik geen boteren «iivalier had kunnen vindenin weinige -oogenblik- ken kwam hij terug, gevolgd door een be diende met een blaadje met heerlijkheden. Dit zette hij op aan tafelt jeren lord Tre herne was zoo attent mepekjk vcbr «mij. De aardbeien waren heerlijk, en wij smul- den er beiden wan, mijp eavuiier niet een on- vorzadiglijfcen eetlust, «Me mij bijna vrees aanjoeg, toen ik opeens, te midden vdn het geritsel der japonnen, en het-gegons des*sbem- men in de zaal. de stem *vui barones d'Ecie hoorde,-die op haar kmidstem en' saherpeten toon zeide: „Hiet bedriegebjkste meisje, dat ik ooit gekend heb ik begrijp niet,-boe rij de dochter kan rijjr van mijn ouden 'Vriend Phil Nugent. Ze is er op uit, lord1 Tnsberae tn te palmen." Onwillekeurig beerde ik mij-»»r den man naast mij en zag hem verontwaardigd aan, mij half oprichtend. fluisterde bij, „m&ak'in-'e hemels naam geen scène. Ik zal de zaak uitmaken JfaeeU mrvohjd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1