I'. 166. Jaargang. Donderdag 15 December 1904. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED. UiRSFOORTSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE»: Tan 15 regels O.TB. Elke regel meer A,. - 0.15. Groote letten naar plaatsruimte. Toor handel en bedrjjf bestaan roordeeltge bepalingen tót het herhaald adrerteèren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco.per post. - 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertenticn, modedeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat 1. Interconim. Telephoonnummer 66. Aan bendie met I Januari a. s. op dit blad inteebenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzicnt De ufcelt uctie in Costenrijk. In den. Oostenrijiksohen rijksraad heeft de obstructie weder gezegevierd. Die verwach tingen, waarmee den l7en November de na jaarsvergadering van den rijjksraad geopend werd, zijn onvervuld gebleven. De minister president heeft de zitting geopend met ceue rede, die aan de vergadering gedurende vier weken stof geleverd heeft tot het houden van eindelooze redevoeringen, maar overigens is er niets gedaan. Wat van het huis van afge vaardigden werd verlangd, was anders be scheiden genoeg. Het bestond in de eerste plaas uit eene crediebwet om tijdelijk geld toe te staan voor den dienst in het eerste half jaar van 1905 en eene wet, die de regee ring in staat zou stellen eendge dringende be hoeften te bevredigen tot leniging van door natuurrampen ontstanen nood. Dit laatste wetsontwerp is naar de begroo- tingscoanmissie verzonden. Verder is het niet kunnen koanen, want die oommissie heeft het met groote meerderheid verworpen. Mis schien is de regeering zelve in dit opzicht niet geheel zonder schuld. Het bedrag, dat voor leniging van dringende behoeften noo- dig was, bedroeg 15£ millioen kronen. Maar de regeering bepaalde zich niet tot het aan vragen van dat bedrag; zij verlangde mach tiging tot het sluiten van eene leening van 69 millioen kronen can gelden te vervangen, die in vroegere jaren ook tot het lenigen van nood uit de staatskas waren genomen. Daartoe nu was geen toestemming te krij gen; men wilde 15£ millioen geven, maar meer niet. En daar de regeering bleef staan op den eisoh van de geheele 69 millioen, was het einde, dat zij heelemaal niets kreeg. De vijanden van het kabinet^Koerber be weren. dat het beroep op de vroeger tot leniging van den nood onder de bevolking gedane uitgaven slechts voor de leus was en dat de werkelijke bedoeling van de regee ring was, door de leening van de 69 millioen de staatskas te vullen om t haar gemakke lijker te maken verder te regeeren zonder de medewerking van het parlement. Dien dienst wilden zij aan het kabinet niet be wijzen. Wat zal er nu verder gebeuren? buets bijzonders, volgens het zeggen van de offi- cieuso pers. De regeering zal niet kunnen doen wat zij zich voorgenomen had te ver richten tot leniging van nood. Maar overi gens zal zij kalm verder regeeren met be hulp van artikel 14 der grondwet, het nood- artikel dat met wijze voorzorg in de grond wet van Oostenrijk is opgenomen. Misschien zal men in het aanstaande voorjaar 't nog eens weer probeereu met het bijeenroepen vam den rijksraad, om te zien of er me?r gezindheid tot samenwerking met de reg^a ring bestaat. Maar aan heengaan denkt neb ministerie-van Koerber in geen geval. Is er geen middel om inmiddels het lier- stel van de samenwerking in de hand te werken? De andere tak van den rijksraad, het heerenhuis, schijnt daarnaar te zoeken In do eenige vergadering, die het in de af- goloopen zitting heeft gehouden, heeft het cc no commissie benoemd, die een voorstel zal moeten ontwerpen tot wijziging van de wet van 12 Mei 1873, waarbij het reglement van orde "voor de beide huizen van den rijksraad is vastgesteld. Hot doel daarvan is bij de beraadslagingen de prioriteit, die nu reeds toekomt aan voordrachten der regeering, beter te verzekeren. De voorstellen, die deze oommissie zal doen, behoeven de goedkeu ring van de beide huizen van den rijksraad. Veel kans is er dus niet, dat zij kracht van wet zullen verkrijgen. Maar in ieder gewit heeft hiermede het heerenhuis een blijk ge geven va.n zijn goeden wil. Of daarmee iets zal worden uitgewerkt, is eene andere vraag Schijnbaar erger is wat de obstructie thans in den Hongaarschen rijksdag uitvoert. Maar hier wordt ten minste strijd gevoerd tegen de obstructie, en waar strijd is daar is kans op overwinning. In Oostenrijk echter is de obstructie de baas en doet de parlementaire machine stilstaan nu reeds gedurende zeven jaren. Frankrijk. De Senaat heeft een wetsontwerp aange nomen tot afschaffing van art. 298 van den Code civil, dat den wegens echtbreuk ge scheiden echtgenoot verbiedt met zijn mede plichtige in het "huwelijk te treden. De Fransche afgevaardigde Syveton blijkt zich van het leven te hebben beroofd. Eene verklaring van den getuige Postel, compag non van den schoonzoon van Syveton, heeft pertinent het vermoeden van zelfmoord be vestigd. Familieomstandigheden moeten hier toe aanleid'ng hebben gegeven. Spanje. MadridlJf Dec. Er is eene ministerieele crisis uitgebroken tengevolge van oneenigheid onder de ministers rver het lcgcrüervormings- plan. Toen do Koning z:ch verzette tegen de n c ung van generaal Lono tot chef van den generaIe.n staf, decide de minister van oorlog, die generaal Lono had aanbevolen, dit feil aan minister-president Maura mede. Na overleg met de andere ministers bood de minister-president den Koning het ontslag van 1 et geheclc* ministerie aan. Hongarije Budapest, 14 Dér. Op het gerucht, dat de zitting van de Kamer cm zeven uur zou worden geopend, kwamen de leden van del oppositie om half zeven binnen en bezetten het voorzittersgestoelte. Het parlemenbspledn wa. door de politie afgezet. Graat Andrassv deelde mede dat de Kamer-voorzitter Perczel niet zou presidee- ren en dat de presidents 'acht niet in de zaal zou komen. Graaf Tisza kwam te kwart voor tienen met de ministers de zaal binnen. Er viel niets bijzonders voor. De minister-president las het koninikliik besluit voor, waarbij, de zitting geopend werd verkl ard. Het besluit weid verzonden naar het Magnatenhuis, waar op de vergadering werd gesloten. Bnikan-Staten. Alle overige gezanten hebben zich aange sloten bij de vertoogen van de gezanten der entente-mogandhedeu, over 'het optreden van de benden in Macedonië en de wederzijdsche bestrijding van de christelijke nationalitei ten aldaar. De divisie-generaal Nasis Pacha is met 18 snelvuur-kanonnen, mitrailleuses, mauserge weren, munitie en rijwielen te Saloniki aan gekomen. Hem is de leiding opgedragen van de buitengewone maatregelen, die zullen wor den genomen tegen de benden in Macedonië. Voorshands zijn drie nieuwe bataillons jagers tot zijne beschikking gesteld. Het meege brachte oorlogsimateorieel is bestemd voor deze •bataillons, welker organisatie niet- geheel vol tooid is. In militaire kringen zegt men, dat Nasir Pacha do ruimste volmachten bezit en waarschijnlijk in het vilajet Monastir met zijr. werk zal beginnen. Rusland. Na de ernstige ongeregeldheden te Pe tersburg, scheen Maandag de rust terugge keerd. Hoewel de gemoederen nog allesbehal ve tot kalmte waren gekomen, onthield men zich van dreigende manifestaties, al werd hier en daar een enkele poging daartoe gedaan. Ten zeerste is de bevolking verontwaardigd over de ruwe wijze, waarop de politie en de gendarmes Zondag te werk ging tot herstel van de orde. De oorlog in Josl-Azië. Van den oorlog zij,n de volgende berichten Tokio, 14 Dec. Admiraal Togo bericht, dat sedert middennacht van Maandag een reeks torpedo-aanvallen tegen de „Sebastopol" hebben plaats gehad. De Russen boden kracli- tigen weerstand. De uitslag van het springen der torpedo's is niet bekend. Tokio, 15 Dec. Men bericht, dat de Japan ners de Sebastopol met succes hebben ge torpedeerd. Sjanghai, 14 Dec. (Daily Telegraph). Men bericht, dat de Japanners gisteren, den al- gemeenen aanval op Port Arthur hebben hervait. De Daily Mail verneemt uit Tokio, dat verscheidene buiten wallen van de oostelijke forten om Port Arthur vernield zijn en dat de Japanners geleidelijk de voornaamste schansen naderen. De vernieling van het tuighuis maakt het voor de Russen onmoge lijk, om schietvoorraad te vervaardigen. De correspondent van de Daily Mail te Peters buig 'bericht, dat de Russische regee ring eerst verleden Zondag de bevestiging ontving vau de Japansche berichten over de algeheele vernietiging van de vloot voor Port Artbur. Het wordt toegestemd, dat deze vloot niet meer in aanmerfcing kan ko men bij de militaire berekeningen. Kaapstad, 14 DecEen telegram uit Swak- opmund meldt, dat het Oostzee-eskader den 11. December te Angra-Pequena is aangeko men. Men bericht, dat het eskader uit kolen schepen kolen inneemt in de Scherwasser- baai. Uit Lissabon wordt bericht, dat 21 tot het Russische Oostzee-eskader behoorende oorlogs schepen den 13©n te Mossaimedes zijn aange komen. Dit is de Portugeesche haven vau West-Afrika, nog omstreeks 2000 KM. ten noorden van Kaapstadzi j ligt op 15 graden Zuiderbreedte, Kaapstad op 34 graden. De Russische kruiser Oleg en een torpe dojager zijn te Kanea op Kreta aangekomen de overige schepen van het aanvullingssmal deel worden er verwacht. Tsjifoe, 14 Dec. (Daily Telegraph). De Japanners hebben agenten, zeeofficieren en andere personen naar het zuiden gezonden, om toebereidselen te maken tot het in het oog houden en het ontmoeten van het Oost zee-eskader. Eenige dagblad-correspondenten zijn gisteren ook vertrokken. Een Japansch linieschip en een kruiser hebben kolen ingenomen in de Yoengtsjing baai, tenf zuiden van kaap Sjantong. De Nishin en de Kasoega hebben ook kolen in genomen en stoomden daarop naar de volle zee. De bemanningen droegen tropische uni formen. Kapitein Klado gaat voort aan te dringen op het onverwijld uitzonden van verdere oor logsschepen, voor zoover zij gereed zijn. Hij verzekert, dat toen hij in Augustus Wladiwo- stok verliet, hiii van Koeropatkin en van Skrydiow de opdracht heeft meegekregen om te vragen om uitzending van nog een eska der. Skrydiow heeft toen de uitzending ver langd van alle schepen, die eerst nu voor een derde eskader bestemd ziijn. Klado meent, dat als men wacht tot dat dit eskader in zijn geheel is uitgerust, het eerst in Augustus of September a. s. voor de uitreis klaar zal zijn. De commissie van onderzoek in het Dog- gersbank-incident zal waarschijnlijk aan staanden Dinsdag of Woensdag in het mini sterie van buitenlandsche zaken te Parijs ha re eerste vergadering houden Die vergade ring is bestemd tot de verkiezing van het vijfde liddaarna zal de 1 immisne zich tot Januari verdagen. Over de vraag der open baarheid van de zittingen der commissie zul len de betrokken regeermgen beslissen. Allerlei vNaar „Daily Express verneemt, zal Engeland in het voorjaar uitverkoop van verouderde oorlogsschep.:a houden. Er komen dan aan de markt drie slagschepen, 30 krui sers en 17 kanonneerbooten. vVoor de achtste kamer van strafzaken te Parijs is Zaterdag weer gepleit in de zaak van den brand op den Metropolitans Viviani en Laibori verdedigden d© vier be ambten, wier veroordeeling het O. M. bad geëischt en trachtten aan te toonen, dat geen verzuim van hun kant, maar overmacht de oorzaak van de ramp was geweest. Tevens deelde rar. liarboux uit naam van de maatschappij mede, dat deze in het geheel voor 1,253,000 frs. schadeloosstellin gen aan de betrekkingen van de slachtoffers had uitgekeerd. Uitspraak over acht dagen. vHet blijkt, dat Mrs. Chad wick, ,,de Amerikaansche Mme Humbert", werkelijk door het Fransche voorbeeld is geïnspireerd tot hare millioenen-phantasieën. Zij heeft indertijd het proces-Humbert met groote aandacht bestudeerd. Wat de millioenen-brandkast betreft, ver oorloofde zij zich een kleine variatie. Haar brandkast, welke een bedrag van 5 millioen dollars moest bevatten, was niet, gelijk die der groote Thérèse, ledig. Zij bevatte werke lijk papieren voor genoemd bedrag. Maar die papieren waren valscli en zonder waarde. Andrew Carnegie weigert Mrs. Chadwick tc vervolgen wegens liet misbruik maken van zijm naam. „Ik kan", zeide hij schertsend, „het niet anders dan vle:end vinden, dat iemand zich inillioenen kon verschaffen al leen door hel schermen met mijn naam." vTe Berlijn is het prooes begonnen te gen den souteneur Theodor Berger, den man die verdacht wordt de negenjarige Lucie Berlin vermoord en haar lijk, in stukken gehakt, in het water geworpen te hebben. Gedagvaard zijn drie deskundigen en 100 andere getuigen. vOp de lijn BergenBoussu in België zijn door kwaadwilligen de kleinigheid van een 200 steenen op de rails gestapeld. Mijn werkers, die de plek passeerden, zagen den steenhoop en voorkwamen zoodoende waar schijnlijk een ernstige ramp. Kameroverzicht Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag 14 Decern' er. Geopend 10£ ure. St aatsbegrooti ng 1905. Hoofdstuk IX (W. H. en NI). De Minister van Waterstaat, H. en N. (do lieer De Marez Oyens) erkent dat onze ingenburs van den waterstaat te veel belast zijn met administratieven arbeid, waar door zij te weinig tijki hebben zich met ma ken van plannen bezig te houden. Maar daar over moeet de heer Van Foreest in zijine rede- net ring eer verheugd zijn, want dan hebben zij immers geen tijd om deze plannen te ma- keu. De minister moet opkomen tegen do beschuldiging dat jongelui, voortkomende uit het proletariaat, die geen plaats vinden als ingenieur, agenten worden 111 materialen en daardoor invloed uitoefenen op waterstaats- aangelegeniheden. De Min. verheugt er riah over, dat voor jongelieden uit alle klassen der maatschappij de gelegenheid openstaat, ziah op te werken tot ingenieur. In het laatste plan tot droogmaking van de Lauwerzee, zijn weer wijzigingen voorge steld die nog in onderzoek zijn. Niet onwaarschijnlijk zal in do toekomst de afsluitdijk gemaakt worden voor rekening van het Rijk en de stooiugemalen voor reke ning der provinciën Groningen e i Friesland. De minister hoopt dat het werk waar voor waarschijnlijk kan worden geleend niet te lang op zich zal laten waditen. De onderhandelingen over de brug bij Doesburg zijn nog loopende. Wat de Wijkerpijp betreft, verklaart de Minister zich in beginsel voor eene Rijksbij drage tot verbetering van dat vaarwater, doch eerst een volgend jaar zal daar sprake van kunnen zijn. Groote omzichtigheid wordt door de inge nieurs aanbevolen omtrent de opruiming van het Martenshioeksterverlaat, omdat liet werk naar samauiger oordeel nog bruikbaar is, als waterkeering. Ten slotte deelt de Minister mede, dat heden om ha-lf een de Grafelijke zalen ter bezichtiging van de Kamerleden staan, om bij het desbetreffende artikel met kennis van zaken to kunnen oor- deelen. Om 2 uur zijn de zalen ter bezichti ging voor het publiek. Wat betreft het sub sidie vau het oostelijke deel van Noord-Bra bant voor de verlegging van den Maasmond wijpt de Minister er 05», dat nooit is bedon gen dat het subsidie eerst betaald zou wor den, wanneer dat waterschap de vruchten van het werk kon plukken De heer Van Sassen van Ysselt ontkent dat het waterschap in verzuim is geweest. Er is geen sprake van onwil van het waterscap, maar van onmacht. De heer Van Foreest roplioeerendc, zegt zich een gesprek te herinneren met wij len jhr. Sc borer, gewezen Commissaris der Koningin in Noord-Holland, over het duro werken van Waterstaat. Toen Spr. hem vroeg 54 Naar het Engelsch TAK JOHN STRANGE WINTER. „Clement zegt altijd, dat ik too ver kracht bezit,'' zeide zij fluisterend. „Ik geloof ni«t, dat het goed is, otnx niets aan hoofdpijn te doen, en ze maar vanzelf beter te laten wor den. Gij zijt te lang in de zon geweest, lieve kind, cq ik geloof, dat gij niet genoeg gegeten hebt. Die groote partijen zijn inderdaad zeer vervelend, vooral als men den inwendigen mensah niet» versterkt." Zij waschte mijn hoofd wel 20 minuten lang, en toen voelde ik miiji werkelijk weer mijzelf, daar ik eigenlijk meer vermoeid van geest dan lichamelijk ongesteld was geweest. Ik vatte haar handen en kuste ze. „Wat zijt gij lief voer mij- zeide ik. ..Wat een verschil met mevrouw Tivgenua- „Hebt gij haar vandaag gezien?" „O ja, maar zij zag op mij neer als op een aardworm en barones d'Ecie hield of zij mij niet kende," zeide ik bitter. „E11 zij; beweerde nogal een vriendin van moeder te zijn 1" Zij trok mij tot zich op onhandige, doch beschermende wijze. „Trek het u niet aan, gij hebt genoeg ware vrienden," zeide zij vriendelijk. „Lord Tre- lierne bij voorbeeld." Ik verschrikte zoo hevig, dat ik het kleine vrouwtje bijna geheel omgooide. „Lieve mevrouw Clement," zeide ik erns tig, „donk toch niets van lord Treherne, daar kan nooit zoo iets van komen ik ik ik zou niet kuinnen. Ik zou mijzelf niet kunnen verkoopenl" „En gij, hebt hem vandaag bedankt?' vroeg zij vriendelijk. „Vraag er mij maar niet naar," smeek te ik. „Mijn waardo oude heer (heeft het mij reeds verteld," hernam ri;, „en hij' blijft nog hoop voeden." „Ach hemel! wat moet ik beginen?" riep ik. „Mevrouw Clement geef hem geen hoop, ik zal nooit veranderenLieve mevrouw,met u zal ik openhartig zijn ik bemin iemand anders met mijn geheel© hart en ziel.Ik ben arm, ik heb geen geld te wachten, ik ben geea schoonheid, ik bezit niets dan eer en liefde om een echtgenoot te schenken. Als ik lord Treherne huwde, had ik niets te geven, want mijn hart is ergens anders." Ik geloof, dat zij hevig teleurgesteld was maar zij was een achtenswaardige vrouw en zij begreep mij dadelijk volkomen. „Lieve Audrey,' zeide zij „ik hield van u, toen gij mij voor het eerst kwaamt- bezoeken ik hield van u, 0111 uw vroolijken, opgowektcn aard, toen gij nog slecht© enkele dagen bij ons geweest waart. Ik bon heel veel van u gaan houden, en nu vereer ik u om uw flinke woorden, uw eerlijk hart. Lieveling, nooit zal het u aan een vriendin outbroken, zoolang Esmé Warrington leeft." Mijn tranen waren altijd spoedig gereed tc vloeien; een pkar vriendelijke woorden hadden de macht de sluizen wijd open te zetten, hetgeen alle mogelijke harde woor den nooit hadden kunnen uitrichten. Liever was ik gestorven, dan dat ik een traan had gestort 111 mevrouw Tregenna's tegenwoor digheid, maar mijn gewond hart welde zich aangietrokken tot dit kleine vrouwtje, en het volgend oogenblik lag ik, tegen haar borst geleund, uit te huilen. Goede hemel, wat gaf mij dit een troost en veriichtigingTwee uur gul eden had ik er naar verlangd naar mijn lieve mevrouw Popliu-Brown© te snellen en haar alles mee te deelen. Ik wist nog wel niet goed, hoe ik dit aan mevrouw Clement had moeten verzoeken; maar ik gevoelde hevige behoefte aan sympathie van een teeder, lief hebbend hart. Er bestaat een soort verdriet, heviger nog, dan wanneer gij slechts naar een rustig plaatsje verlangt om uw smart alleen te dragennamelijk wanneer gij uitziet naar een liefderijke hand, om u in de donkere ure te helpen over de gevaarlijke plaatsen. Gedurende eenigen tijd bleef zij op de arm leuning van den armstoel zitten met mijn hoofd tegen haar schouder en haar wang tegen mijn pijnlijk hoofd. „Lieve," zeide zij eindelijk, „zoudt gij soms gaarne een poosje naar huis willen?" „Niet vóór Nelly thuis komt, in het begin van Augustus," antwoordde ik. „Bovendien zou ik ook liever gelijk met u op reis gaan dat zou u beter schikken." „Ja, maar Clement, wilde, vóór wij vertrek ken, gaarne zijn schilderijl af hebben. Als gij nu eens spoedig, b.v. met Augustus naar huis gingt en dan hier terugkwaamt. Ik ben niet sterk, Audrey, ik ben op reis niet veel waard, en Clements gezelschap wordt sterk gezocht. Als gij met ons medegmgt, zou ik het leven gemakkelijker kunnen opnemen, dan wanneer ik alleen met Clement ging." „Gij zijt toch niet ziek, Mevrouw Cle ment," riep ik, plotseling door vrees berau- gen. „Ik ben niet zoo sterk, als men denkt," antwoordde zij. „Clement weet niet anders dan dat ik niet sterk ben maar mij scheelt iets veel ernstigere. Ik kan in het leven blij ven ik kan erger worden en plotseling sterven. Maar ik wil uiterlijk zoo goed en sterk schijnen, als ik kan om Clements wil." Het is mij onmogelijk de storm van ge waarwordingen te /besulhrijfyen, die op dit oogenblik in mijn gemoed opwelden. Wat had ik mij vergist ik had haar dom, geaf fecteerd, bespottelijk gevonden, deze klein® martelares voor de liefde, met den moed en het geduld van een man in haar zwak lichaampje. Met verbazing keek ik naar haar, die den dood aldus in het aangeziaht durfde zien en zijn tegenwoordigheid niet wilde opmerken, opdat de donkere sohaduw, die boven haar hoofd hing, de schitterende carrière van haar echtgenoot niet zou verduisteren, zoolang zij hem met succes kon doen gelooven, dat er niets dan zonneschijn te zien was. Wat een heldin, in den waren zin des woords! Op dat oogenblik vereerde ik haar werkelijk. „Daar luidt de bel," zeide zij vriendelijk. „Zijt ge wel genoeg, om naar beneden te gaan?" „O ia," zeide ik opstaande, „ik ben beier u hebt mij genezen," ©n toen omhelsde on kuste ik haar hartelijk. „O, wat zijt gij goed voor mij wat ben ik, niettegenstaan de al het gJbeurdie, nog gelukkig!" Zij glimlachte en streelde mijn hand, voor zij naar beneden ging, en ik bleef nog maar even, om mijn oogen te wassohen en mijn krulletjes uit te kammen. Toen ging ik ook en voegde mij bij hen ia dc gezellige eetka mer. Clement Warrington ging dien avond naar oen partijtje of naai- verschillende partij tjes, maar mevrouw Clement bleef thuis. „Liefste, niet van avond," zeide zij vriendelijk, „ik ben wat moe." Z:j scheen inderdaad vermoeid. Zij ging vroeg naar bed, en ik ging naar boven op mijn kamer voor het open raam ritten nar denken over alles, wat er gedurende de laat st© uren gebeurd was. Niet, lang geleden noemde ik mijzelf een gelukkig meisje. Nu, in weerwil van alle moeilijkheden en den misschien onoverkomelijlken hinderpaal tua- schen Godfried di'Ecie en mij, achtte ik mij toch nog gelukkig, terwijl ik de zoele avond lucht zat in te ademen. Want zonder bescher ming of eenige bijzondere eigenschappen was ik alleen de wereld ingegaan en had ik een trouwe vriendin gevonden in mevrouw Pop lin-Browne in mijn oerete betrekking. Eu alles had ik eigenlijk aan deze dame te dan ken. Door haar had ik barones d'Ecie leeren kennen, al was deze ook een vriendin mijner ouders geweest, door barones d'Ecie WA3 ik in aanraking gekomen met mevrouw Tre- genna en werkelijk door dat vrecselijkc mensoh was ik hier gekomen. Wis had ooit gedacht, dat mevrouw Clement- zulk een goe de vriendin zou geweest zijn? Ja, ik was ge lukkig, al stond het ook slecht met mijn lief deegeschiedenis en wat dat betreft was er geen twijfel mogelijk, helaas ik was ge lukkig in het bezit van twee zulke goede vriendinnen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1