Piano's. Parijs. PF~ GAVEAU. HAKHOUT en BOOMEN. (1 PI. L BOERELMAN, m Uit den omtrek. bi ADblNl I tüW 5>. ADVERTENTIÈN. Boellaard-Fonds. Een Jong Tandarts Hei Griendhout POSTZEGELS JOHN GRAY Co VERKOOP van |i gTj BRUINKOLEN BRIKETTEN. Taf el-Appelen. Vraag BENGER's fabrikaat, and waarborgmerk met het opschrift W. Benger Söhne, en onder de handteekening Prof. Dr. G. JAEGER. Buigzaam Staaldraadtouw Utrecht, Choorstraat 9. Firma J. W. M. STOKER, s Bosch -- Hilversum. Een nieuw liberaal blad. Naar wij vernemen, zal eerstdaagc in het kiesdis trict Rrielle een nieuw liberaal, politiek blad verschijnen, g titeldi„De Vaderlander. De Haagsche tentoonstel ling. Op een der avonden van de Kook kunst-tentoonstelling te 's Gravenhage, werd een feestje gevierd. Vele inzenders wilden het comité van uitvoering, benevens de koks vereen iging ,,La Residence" ter gelegen heid van haar 12$jarig bestaan een hulde blijk aanbieden. Aan ieder der Comité-leden werd een greote verguld zilveren medaille als herinne ring aan deze welgeslaagde tentoonstelling aangeboden, terwijl aan La Residence een presidentshamer met ailveren beslag werd ten geschenke gegeven. De Rijksverzekeringsbank. Naar het N. v. d. D. uit goede bron ver neemt, is bij het gemeentebestuur van Am sterdam het denkbeeld in overweging, om aan het rijk een terrein voor de Rijksverze keringsbank aan te bieden. Legaat. Door den heer G. H. Voss, vroeger te Leeuwarden, in de maand October j.l. te Amsterdam overleden, is aan de al- geröeene armen vaai Leeuwarden vermaakt de som van f 10.000, vrij van successierech ten. De werkstaking der glasbla zers. Uit Zwijndrecht meldt men aan het N. v. d. D.: Het aantal stakende glasblazers, die in de glasblazerij Bottle Works alhier het werk hervat hebben, is thans gestegen tot 27, zoo dat nu alle 9 werksteden in de fabriek bezet zijn en alleen nog niet gewerkt wordt door de nachtploeg. Reeds hebben verscheidene blazers rich voor hervatting van den arbeid aangemeld, maar aangezien het aantal stel lers, dat zich tot hervatting aanmeldt minder bedraagt, dan dat der blazers, kunnen niet alle blazers, die daartoe bereid zijn, worden aangenomen. De diefstal in het Witte Huis. Door de politie te Rotterdam wordt de aanhouding verzocht van den 41-jarigen H J. D., geboren te Huizen, die in 1894 rich met- zekeren A. J. J. va,n W. heeft schuldig gemaakt aan aanranding van een gelddtrager der gasfabriek, door hem peper in de oogen te strooien, waartoe Van W. tot 6 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, terwijl D. nog steeds voortvluchtig is. Hij wordt verdacht van den diefstal van f 17,465 in een effectenkantoor in het Witte Huis, waarbij de boekhouder met peper werd bestrooid. D'e diefstal te Arnhem. De tcekeuaar H. T., in dienst bij de firma D. in de Kortestraat te Arnhem, waar hij zich schuldig maakte aan diefstal van een be drag van f 900 int de brandkast, die hij daartoe forceerde, is Vrijdag te Dusseldoxf gearresteerd. H. was een uiterst 'bekwaam man, die ech ter wegens valschheid in geschrifte, reeds kennis gemaakt had met de justitie. Na zijn verdwijnen werden van uit Dordrecht de boeken en papieren, die hij mede had ont vreemd, teruggezonden, teneinde de firma. D. en de politie op een dwaalspoor te bren gen, want daar T. uit Duitscheu krijgsdienst gedeserteerd was, meende men, dat hij niet dè grenzen zou< overgaan. Tusschon de dorsch mach ine. Onder Roosendaal is het 5-jarif zoontje van den landbouwer F. Vos, beklemd geraakt tus- schen de koppeling van eene loisohmachine en letterlijk plat gedrukt. De dood trad aan stonds in. Te Afferde is een tienjarig jon geitje, die een koe uit de weide haalde, zoodanig door het dier gestooten, diat hij kort daarna is overleden Ongeluk bij don arbeid- Te Noordwijk is Zaterdagmorgen een schilder met zijn leer omgevallen en juist met het hoofd op een ijzeren hek terecht gekomen. De man is spoedig na den val overleden. De groot© speelgoedwinkel vam de finna Strauss in de Regulierbreestraat te Amsterdam is Zaterdagmiddag geheel door brand vernield. Omstreeks half een brak de brand uit door kortsluiting in de lectri- sobe installatie in de étalage en in een oog wenk sloegen de vlammen schrikkelijk fel naar buiten. De vlammen vonden in de licht brandbare artikelen volop voedsel, zoodat het geheele perceel is uitgebrand, niettegen staande de brandweer met groote macht werkte, niet minder dan vijf stoomspuiten verleenden assistentie. Og het Rokin zag men de vlammen meters hoog boven de hui zen uitslaan. Geen wonder dus dat eene ont zaggelijke menschenmenigte op de boen was. De Regulierbreestraat was echter geheel af gezet. waardoor ook het tramverkeer groote vertraging ondervond. Ongeveer half twee was de brandweer het vuur meester. De wielerbaan t Breda, die eerstdaags wegens faillissement zou worden verkocht, is Vrijdagavond! (afgebrand. De tribune, waarbij verschillende kleedkamers van sportclubs gelegen waren, brandde o.a. geheel af. De brand van de wielerbaan te Breda blijkt voor de Bredanaars een pretje te zijn geweest, te oordeelen naar het volgende bericht er over, dat we lezen in het Dagblad van Noordbrabant: „Wat 'n getob is dat geweest van 't voor jaar om menschen naar de wielerbaan te krijgen. En nu gisterenavond stroomden ze er bij duizenden naar toe. Neen, maar als dat wielerbestuur 't eerder geweten had, dat zoo n vuurwerk zooveel menschen lokte, het zou tot geen faillissement zijn gekomen. Een hoofdconducteur der boulevardtram zag 't eerst een klein vlammetje lekken uit de tribune. Vreedzaam krulde het bij 't nat te hout op en spelend rekte het zich uit in de avondlucht. De conducteur met een pas sagier gingen eens kijken, trapte een deur open en jawel, heel de zaak stond in den brand. De volgende tram zat al vol belangstel lenden. De daarop volgende was boordevol. Als een kluwen stonden de menschen op de bei de balkons samengepakt. En toen de brand in 't zicht kwam, was 't een gejuich en ge dans in de tram, dat hooren en zien verging. Die brand der tribune van de wielerbaan werkte op de menigte, die, zooals wij zeiden, bij duizenden was samengestroomd, als cham pagne. De een was nog vroolijker dan de andere en de eene mop vloog over de ander heen. In 't hokje van de plaatskaar ten zaten een paar jongelui, die riepenTribune uitver kocht. Anderen stormden aan en rolden het hok onderste-boven. In den tuin van de „Gouden Leeuw" stond ee:i muziekkorps, zóó uit de repetitiezaal ge- locpen, rustig te trompetteren. En toen de balken een voor een neerge- kraakt waren, en het dak dreigde in te stor ten, liep een grappenmaker naar de bel en luidde „de laatste ronde". De vroolijke stemming sloeg hier en daar in een opgewonden baldadigheid over Men wierp naar de spuitgasten met stukken bran dend hort, en een der gasten werd zelfs ge wond aan het hoofd. Toen riohtten deze de slang op het rumoerige publiek en menig on schuldig nieuwsgierige kreeg daarmee een onwelkome straal water in z'n gezicht. Het was de nieuwe slangen wagen van Gin- neken, die met een slang op de waterleiding werkte, maar tegen het vuurwerk niets kon uitrichten. De brand is intusschen beperkt gebleven tot de tribune en aan de wielerbaan is geen schade toegebracht. Maar die tribune had juist nog eenige waarde, terwijl de wieler baan Enfin, voor de sohuldeischers komt het or maar op aan, of de maatschappij, waarbij de baan tegen brandschade verzekerd was, uitbetalen zal. Omtrent de oorzaak van den brand is niets met zekerheid te zeggen. Allerleii verhalen doen de ronde. Het minst veelvuldig wordt echter verteld, wat het meest waarschijnlijk is, dat n.l. een der logeergasten van hotel Wielerbaan, een ongelukje heeft gehad. Men weet, dat er dikwijls menschen slapen in de hokjes onder de tribune. Misschien heeft er een 't gisterrenavond koud gehad en een vuurtje willen stoken, wat oorzaak van den brand heeft kunnen zijn. Intusschen is dit een gissing, gelijk elke andere. Een partijtje voetbalschoenen en eenige voetballen moeten mede een prooi der vlam men zijn geworden. De baan was verzekerd tegen beurspolis tot een bedrag van f 8000. Maar... het is niet waarschijnlijk, dat de laatste premie is betaald." Schip gezonken. Gisterenmorgen is het schip „Eben Haëzer" van G. J. de Boer, van Katwijk naar Rotterdam, gela den met 600 ton haring, te Gouda in den IJsel gezonken. De opvarenden rijn gered. Het schip zat gevaarlijk voor de scheepvaart en is daarom naar den walkant gesleept. School-_en Kerknieuws. Prof. Bolland. Na de mededee- ling van Prof. Bolland aan de Amsterdam- sche philosophie-collegianten dat hij niet van plan was zijn cursus voort te zetten, daar niet alle collegianten de „Zuivere Rede" had den afgeschaft, onder voorbehoud van be tere bevatting der lessen ia den kleineren kring der studenten, die wel in het bezit van de „Zuivere Bede" zijn, kan het comité voor den cursus naar het thans mededeelt niet anders doen dan zijn rol als afge daan beschouwen, daar het onmogelijk later eventueel den cursus zou kunnen doen voort zetten op de door prof. Bolland gewenschte wijze, met uitsluiting van een deel der een maal aangenomen, allen gelijkberechtigde collegianten. Het is zich volkomen bewust., dat het hier mee tegenover de deelnemers eenmaal op zich genomen plichten niet nakomt, maar ziet in deze geen anderen uitweg. Na aftrek van alle onkosten zal aan de collegianten de halve contributie worden te- ruggegeven. Examens Staatsinrichting, M. O. 's-Gravenhage, 17 Dec. Geëx. 3 cand. Toe gelaten de heeren J. P.- Th. van cl_-r Lith, te 's-Gravenhage. en J. H. van Linden van den Heuvell, te Vlaardingen. Geëx. en afgewezen voor Geschiedenis één mann. candidaat. Geëx. voor Handelswetenschappen H. één cand.. die eveneens afgewezen werd. Examens Fransch, akte B, M. O. 's-Gravenhage, 16 Dec. Toegelaten de dames: E. Schréder, van Heelsum (Geld.) en H. D. Bleeker, van Groningen. Akte B geèx en afgewezen 1 mann. cand. 's-Gravenhage17 Dec. Geslaagd mei. M. J. Guye, van Amsterdam akte A geslaagd mej. M. Meeter, van Amsterdam, en de heeren L. Kollman, van Kampen, en A J. H. H. fti«- sens, van Rolduc (L.). Afgewezen 1 mann. cand. Exaraena Aardrijkskunde. M. O. 's-Gravenhage16 Dec. Geëxamineerd 2 cand. Toegelaten de lieer G. J. Burger, te Haarlem. Examens Delfstof-, aard-, plant- en dierkunde. K IV, M. O. 's-Gravenhage 16 Dec. Opgeroepen en opgekomen 2 .and. Teruggetrokko. 1. Geslaagd mej. F. VV. Audreao, uit Zuidhorn. Examens Boekhouden, K XII, M. O. 's-Gravenhage16 Dec. Opgeroepen en opgekomen 8 cand. Afgewezen 5. Geslaagd de heerenA. Trouw, J. N. C. v. Ouwerkerk, bei den uit Rotterdam, en A. L. Picard, uit Am sterdam. s-Gravenhage», 17 Dec. 9 cand. Terugge trokken 1. Afgewezen 5. Geslaagd mej. M. Roo- sen'burg, uit Deu Haag, en voor huisakte H. L. Tagel Jr. enL. Aryjansen, beiden uit Rotterdam. Examens Wiskunde, K I, M. O. 's-Gravenhage, 17 Dec. 3 cand. Afgewezen 2. Geslaagd mej. P. de Visser, uit Vlissingen. Examens Wiskunde, L. O., art. 65. 's-Gravenhage 16 Dec. Opgeroepen en opgekomen 3 and ui aten. Geslaagd de heeren P. Bloemendaal, J. J. LLraal, beiden uit Zeist, en H. A. van Velsen, uit Venlo. 's-Gravenhage, 17 Dec. Opgeroepen 3 cand. Opgekomen en geslaagd 2, n.l. de heer A. B VeltJhuisen, uit 's-Gravenhage, en mej. C. A. van Duin, uit Wormerveer. Door de Waalsche Commissie is de heer Israël Frank Le Cornu, lie. theol. aan de Aca demie te Neuchatel, na afgelegd examen, als candidaat tot den H. :)ienst toegelaten. Tot pastoor te Gorssel is benoemd de heer A. W. Heinen, kapelaan te Wageniugen. De Israëlitisch© gemeente te Bolsward zal eerlang worden opgeheven. Er zijn nog slechts vier gezinnen met minder aan tien, volgens den ritus, meerderjarige lidmaten. Baarn. De gemeente heeft afwijzend be schikt op bet verzoek van het Nutsdepar- tement om een stuk gemeentegrond in erf pacht te krijgen, ten einde daarop een tee- kensahool te bouwen. Wei is besloten voor een dergelijke school subsidie te verleenenaz Woudenberg. De heer W. de Lange, oaud. alhier, is beroepen bij de Neder 1. berv kerk te Noorden (Z.-H.). Beleefd daartoe uitgenoodigd, woonden wij gisteren avond de eerste uitvoering bij van net jonge Tooneel-Gezelsohap „Vondel". De „Keizerskroon", voor dit doei afgehuurd, was om half acht reeds bijna uitverkocht, 't Programma beloofde dan ook iets goeds. Be halve een zangstuk, uitgevoerd door den heer G. S. Grootkop (bariton) werden opgevoerd „Het kind van den Huize" vian Farber en „Roode Sander" van Justus van Maurik. We kunnen niet anders zeggen, dan dat deze jonge tooneel-club gisteren avond werk heeft geleverd, dat onze verwachting overtrof. De rollen zaten er vast in, men speelde „vrij" en de medewerkenden waren goed te verstaan, en dit is toch een hoofdzaak voor beginners. Wel hadden we gaarne hier en daar wat meer actie gezien, maar men kan niet alles opeens verkrijgen. Afdoendë leert men, dat zullen ook de leden van Vondel ondervin den. 't Publiek heeft blijkbaar genoten, ge tuige het herhaaldeijk teruggeroepen. Da coiffures, geleverd door den heer van Eimeren maakten eeu goed effect. Men besloot de voorstelling met een geani meerd bal. Moge deze tooneel-club riet in gestadigon bloei verheugen. Quick I hield rich gisteren middag weer kranig door t Zwolsche Z. V. V. te klop pen. Met een 70 nederlaag konden de gas ten naar de stad aan 't Zwarte Water terug- keeren. Precies te twee uur stelden de beide par tijen rich op, elk met een invaller. Quick toonde zich dadelijk do meerdere, niettegen staande haar elf mannetjes zich nog ietwat stroef in de beenen gevoelden, (indirect ge volg van t lijstwerk.) De Amersfoorbers namen de leading en w-isten den voorsprong spoedig te vorgrooten. (2f).) Deze stand bleef zoo tot aan de rust. Na de hervatting van 'tspel bleek Quick overwegend sterker en werd do strijd bijna voortdurend op die andere helft ge^vc/end. Langzamerhand wisten de gastheeren dan ook den stand van 20 op 70 te brengen en met dezehde cijfers to zegevieren. U. D. I. I trok naar Bussum om aldaar te spelen tegen „Allen Weerbaar", haar sterkste tegenstandster uit de 3e klasse A. De Amersfoorters gingen er met 30 onder, wat hoogstwaarschijnlijk hieraan te wijten is, dat ze gedurende den geheele-n wedstrijd slechts met tien man speelde. „Allen Weerbaar" profiteerde hier duch tig van en had, toen rust gefloten werd1, reeds met 20 do leiding. Een strafschop, aan U. D. L toegekend, werd uitstékend geno men, maar de bal vloog juist in de handen van den doelverdëdiger. Nog éénmaal wisten de Bussununers te doelpunten en behaalden ze dus met 30 de overwinning. Dat U. D. I. revanche neme op eigen terrein f U. D. I. II behaalde een papieren 50 overwinning op U. V. V. II uit Utrecht, we gens niet opkomen van laatstgenoemde ver- eeniging. Naai- we vernemen, heeft de heer P. van der Sluys, Instituteur .alhier, de villa Lisiduna aan 't eind van de Koninginne, ge kocht, om aldaar rijn internaat to vestigen. Het externaat zal niet in het zelfde gebouw worden gehouden. Wij ontvingen een prospectus van „Het Huis", maandelijksch prentenboek, gewijd aan huisinrichting, bouw- en sierkunst, dat wordt uitgegeven door den archtect Ed. Cuij- pers te Amsterdam. Het bevat eenige zeer goed geslaagde proe ven van illustratie, o.m. een interieur samen gesteld uit oude meubelen, de dokterswo ning te Nunspeet en de ingang van (het ate lier voor decoratieve kunst te Amsterdam. De derde jaargang opent rijn beschouwin gen over oude kunstnijverheid met. een arti kel over oud-keukengerei en over antiek glas werk. „Het Huis" zal een zoo zuiver mogelijk Nederlandsch karakter dragen. Burgerlijke stand. Geboren: Helena Johanna, d). van F. J. Kisnir en F. C. Bauland. Overledion Hendlrika Geertruid'a He lie voort, oud; 1 j. STAATSLOTERIJ. »i«9|{8te prijzen der 3. te vu©. Trekking van 19 Dec. Prijs v. 1 2500iNo. 6174 1500 17649 1000 2U444 20954 11300 400 17305 200 16416 19350 4770 3287 100 2346 1429 16107 Het tostament van Mej on k vrouw M. C BOELLAARD geeft de bevoegdheid om jaarlijks te verstrekken eene toelage aan Architecten, Schilders óf Schilderessen, Beeld houwers en Graveurs, mits Noord-Nederlan ders van geboorte en bohoorende tot de Gereformeerde, Remonstrantsche, Lntherscho of Doopsgezinde geloofsbelijdenisdie op 50- jarigen leeftijd hun onderhoud niet ineer kunnen verdienen. De Crramissio van Beheer noodigt sollici tanten uit zich schriftelijk aan te melden vóór 6 Januari 1905met opgave van per sonen tot wie de Commissie zich om inlich tingen kan wenden. Namens de Commissie van Bëheer A. P. L. SPUYBROEK, Secretaris. Utrecht, Oudwijkerlaan 18. kan in een drukke praktijk al* Assistent, tegen boeg salaris geplaatst wer den. VereischtenChrist., aangename ver schijning dito omgangsvormen, onbesproken gedrag en routine in de moderne techniek. Br. fr. onder letter Cbij den Boekh. J. M. W. WAANDERS, Rotterdam. Notaris J. J. SCHALIJ, te Breukelen Nijonroode zal op Donderdagden 29 December 1904. des voormiddags ÏO nre, in het Koetshuis op de Ridderhofstad Gun- tersteinbij Breukelenin het openbaar verkoopen van ongeveer 4' 2 hectaren Griendland, gelegen op de Ridderhofstad Gnuter- stein en op de bnilenplaats Vecbt en Hoff, b|J Kreukelen, de Stikteen van ongoveer 2>/s hectaren Griendland op Gunter- stein, 5-, 6- en 8-jarig Hakhont aldaar en zeer zwaar 8-jarig Hakhout op de Ridderhofstad Oudaan, bij Breukalen. Gedurende 4 dagen te voren, afgenomraerd, te bezichtigen. Breeder bij billeften. V008 VERZAMELAARS KOOPT en VERKOOPT DE FIRMA Zadelstraat 35, UTRECHT. De gewone jaariyksche Houfver- kooptng voor de familie HUYDECOPER VAN MAARS3EVEEN zal gehouden worden op Dinsdag 27 December 1904des avonds ten O nreten huize van den Heer W. BOOT te Maarsseveen waarbij ook nog zal verkocht worden Yoor den Heer J. D. BASTERT Elzen- Ësscben-Wilgen- en Elken- bakliont (waaronder geschikt voor boonsta ken) te Tienhoven op Groot en Klein Bethlehem. En voor den WelEd.geb. Heer C. "W. E. YAN VOORST VAN BEEST 2 Wilgenhoomen bij de hofstede, in pacht bij de Wed. MEGCHELSEN in Maarssenbroek Breeder bij biljetten. De Notarissen J. DE KLERCK en D. H. YAN NIEUWENHUIZEN. Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Heltlngstraat 36 1 1 plf Hef besle IpSsü. Mondwater Fer Wereld f Mama natuur was in een lach geschoten, De wreede gril was in haar brein ontsproten. Het noordelijk halfrond te teist'ren met een kou, Zooals noch Rus noch grijsaard zich (herinn'ren zou. Haar kracht wasals zoo vaak weer zonder (mededoogen; Doch ditmaal had zij zich in d'uitslag toch bedrogon. Ziet! Arm en rijk bleef warm, bleef in de levenspret Waut... BRUINKOOL word gestookt, de (billijkste BRIKET! Goud-Reiiiei 3.<M»Meiert d'Or 2.75, Kelletleurs 2.7*1, gewone zure Appelen f 2.25, gewone zoele Api»e len f 2.00, Stoofperen f 2.50 per j II.I/. Ilaixipereii 3 en 4 ets. peri»iiik. Dit is duurzame fruit en worlt gezonden franco elk Station onder rembours door G. G. MOLL Jr., Hoeve „Zeldenrust"Apeldoorn. HIT LJLI VAST'» Gegarandeerde qualitoit. Concurreerend** prijzen. HOOGERWEBFF A Co. KindijerdhVlaardingen. De beroemde Pianist BAUER schrijft over dit fabrikaat i Paris, 29 Octobre 1904. Cher Monsieur GA VEA Je tiens vous exprimer mon entiére satisfaction des pianos de votre fabri cation sur lesquels j'ai eu le plaisir de jouer. Ces instruments possèdent unesono- Uit het verslai) in „Het Nieuws van den Dag" van 30 November 1904 Wjj mogen niet nalaten met een enkel woord te vermelden, dat de Heer Bauer een vleugel van weinig bekend tabrikaat bespeelde, t Is een zeer schoon instrument uit de fabriek van Gaveau. te Parijs. Men kan opmerken, dat deze fabriek er naar streeft, naast de parelende helderheid der Fransche klavieren, aan bare instrumenten al de zangerigheid te geven, die het voordeel mag genoemd worden van de Duttsche en Amerikaansche vleugels. Het thans gehoorde instrument is esn voortreffelijk specimen. DAN. DE LANGE. De waarlijk verrassende schoonheid der Gaveau Piano's heeft onze firma doen besluiten, om aan onze bekende agenturen, die van dit belangrijk Fransch Fabrikaat toe te voegen. De instrumenten Gaveau zullen eerstdaags in onze magazijnen ia Utrecht aanwezig en voor belangstellenden ter bezichtiging zijn. rité admirable et un mécanisme qui répond A tous les besoins. et je suis heureux de vous dire que, selon |mon opinion. Ie „piano gaveau" est un instrument de premier ordre. Recevez. cher Monsieur Gaveau, avec toutes mes félicitations. i'assurance de mes sentiments les plus distingués. HAROLD BADER.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 3