Dinsdag 27 December 1904. BUITENLAND. FEUILLETON. MIJN GODFRIED ABONNEMENTSPRIJS Pep 3 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco, per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertcutiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur '8 morgens bij do Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF Co. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VERTENTIÉN Van 1—5 regel» 10-75. Elke regel meer 4 0.15. Grooto letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrjjf bestaan voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hen, die met I Januari a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand December nog zullen verschijnen, KOS TELOOS toegezonden. Politiek Overzicht Marokko. De toestand in Marokko is weder kritiek geworden. De Sultan heeft tegen de En- gelsóh-Fransche overeenkomst geprotesteerd en heeft besloten, zich van alle Europeesche ambtenaren en officieren te ontdoen. Van dit voornemen is de Fransche regeering offi cieel in kennis gesteld. Dat bewijst, dat de den vreemdelingen vijandige partij) de over hand heeft verkregen aan het hof. De ule- ma's schijnen hem de zuivering van het Scherifiaanscke rijk van christelijke elemen ten als het beste middel van tegenweer te gen bet vreedzame veldwinnen van Frank rijk te hebben aangeraden. Dat zal nu mo ge lijk juist de tegenovergestelde uitwerking hebben en Frankrijk aanleiding geven zich krachtig t© doen gelden. De toongevende IFransclhe pers dringt daarop reeds aan. Sommige Fransche bladen, zooals de Ma- tin, brengen verontrustende mededeelingen. YTusschen den Sultan en den vroeger dikwijls genoemden rebellen-aanvoerder Boe-Amara, den fanatieken tegenstander van de Fransche voogdij, moet eene verzoening hebben plaats gehad, en Boe Amara moet de uitlevering van den pretendent binnen eenige maanden toegezegd hebben. Drie jaren geleden was /Boe Amara, juist andersom als nu, op het purnt zich aan de Franscben te onderweapen. De destijds met generaal Risbourg gevoerde onderhandelingen leden echter schipbreuk, naar het heette op de overdreven Fransche eiscihen. D'e Fransche gezant te Tanger, de heer <Saint-René Taiilandier, die na nieuwjaar te [Fez zou komen, zal zich niet daarheen bege ven hij heeft de Fransche militaire missie .van daar teruggeroepen en ook den vice- consul en de overige Fransche burgers, die daar aanwezig zijn, aangeraden te vertrek ken. Daaruit blijkt, dat de heer Saint-René Taillandier voor de veiligheid van de aan zijne zorg toevertrouwde personen bezorgd is en een eiventueelen aanval op hen vermij den wil, omdat dit de onverwijlde uitbarsting van de crisis ten gevolge zou moeten hebben. Zooals bekend is, bezit Frankrijk tein ge volgvan de Engelsch-Fransdhe overeen komst van 8 April pi. in zekeren zin een mandaat om Marokko langs vreedzamen weg te hervormen. Dat mandaat strekt, zooals in die overeenkomst- wordt gezegd, om te wa ken voor de rust van het land en het bij te staan bij alle economische, financieele en militaire hervormingen, die het behoeft." Tegen deze overeenkomst nu wil Mulay Ab- doel Azis bij de mogendheden protest indie nen, en hij is voornemens een gemachtigde, den Hadsch Mohammed el Mokri, met dit deel naar eenige Europeesche hoofdsteden te zenden. De oplossing van het Marokikaansche vraagstuk is het gewichtigste deel van het April-verdrag en de in November jl. gehou den debatten in de Fransche Kamer heb ban bewezen, dat men van Fransche zijde 62 Naar het Engelsch VAN JÜllN STRANGE WINTER. Ik was dien tijd vreeselijk ongelukkig. Als ik er maar eens met iemand over had kuu- nen sprekenMaar hoe het kwam, weet ik niet, ik hui vei de om er met Nelly over te spreken. Ik geloof nooit, dat Nelly mij b:grepen had; zij kende ook Godfried net en zou natuurlijk slechts met mij medeiijdeu hebben. Zij zou nooit inzien, dat de omstan digheden zich voor Godfried zoo ongunstig betoond hadden geen geduld hebben met den drang, die er op hem was uitgeoefend zij zou alleen bedenken dat hij ontrouw was geworden, terwijl hij al zeer weinig ge legenheid had gehad, om mij trouw te blij ven. Ik dacht er nooit over mevrouw Cle ment er een woord van te zeggen Zij zou alles aan Clement verteld hebben, en Clement zou er met mij gedurende de lange uren, die ik voor hem poseerde, over spreken, Hij mocht eens getracht hebben mij te troos ten met phnlosofeeren, waar hij het handje zoo van had, en waarvoor hij, nu de stad zoo uitgestorven was, weinig gelegenheid had. Ik geloof niet, dat ik er zelfe met mevrouw PoplinBrowne over zou kunnen spreken. sledhts in de overeenkomst heeft toegestemd tonder voorwaarde, dat Frankrijk volledig vrij zou zijn om in Marokko te handelen. Alle sprekers drukten hunne overtuiging uit, dat de arbeid der Engelschen in Marokko den Franschen niet meer lastig zou worden. Het Spaansch-Fra'nsche verdrag betreffen de Marokko, dat in den laatsten tijd van het kabimet-Maura tot stand gekomen is, is 'bestemd als een soort- aanvulling van de Engelsch-Fransdhe overeenkomst. Di' ver drag heeft echter in uitgebreide Spaansahe kringen het oude wantrouwen togen de Fran sche Marokko-po' 'tiek te minder weggeno men, omdat men met weet wat het verdrag aan Spanje verleent. Men kan het in Spanje niet verkroppen, dat de Fransche republiek nu als voogd van Marokko optreedt- Tegen over de pogingen van Frankrijk om de han delsbetrekkingen met Marokko te ontwikke len, heeft men van Spaansche zijde een soort tegenbeweging georganiseerd. Een Spaansoh- Marokkaansch comité tot het aanknoopeu van handelsrelatiën heeft ziali in Barcelona gevormdde oprichting van eene bank is in overweging. Uit dit alles blijkt, dat het tijdperk der bezwaren in Marokko nog lang niet voorbij is. Duitschland. Over de vraag, wanneer de rieuwe handels verdragen van kracht zulleu worden, wordt aan de Hamb. Korrt uit Berlijn geschreven, dat de rijksregeering blijft bij haai* voorne; men, om voor handel en verkeer een vol doenden tijd te laten om zich voor te be reiden op den nieuwen toestond Daarvoor i» een jaar gesteld. Waarschijnlijk is het nog altijd, dat den len Januari 1906 als ter mijn gekozen wordt; mogelijk wordt echter het tijdstip jiog wat uitgesteld Daarentegen is de keuze van een vroegeren termijn uit gesloten. Natuurlijk zal dezo vraag zeer in aanmerking komen bij de behandeling van d>. handelsverdragen in den rijksdag, dus ver moedelijk terstond na de Kerstvacantie. Waarechijnlijik zal dan echter geen termijn als reedis vaststaande genoemd worden. De tijd van in werking treden is in verscheidene verdragen nog voor verder overleg tussclien dc- regeenngen voorbehouden. Het voorne>- meu van de rijksregeering is iintqsschen, in 't begin van liet jaar 1906 het nieuwe tijd perk van de Duitsoke handelspolitiek in werking t-c doen treden en wel, als dit eenigs- zius mogelijk is, voor allo landen met wie verdragen gesloten zijn, tegelijk. Frankrijk. B>ij 'de stemmingen in die Kamer, in den avond van Vrijdag tot beëindiging van net debat over die interpellatie, die wederom was ingediend over het verklikkingsstelsel in het leger, werd afzondcoiijlk .gestemd over de beide onderdoden. Het eerste gedeelte, dat de verklaringen van die regeering goedkeur de, werd aangenomen met-298 tegen 259 stemmen. Eene toevoeging, die strekte tot bekrachtiging van het besluit dier Kamer van 28 October j.l., waarbij afkeuring ovei de verklikkingen werd1 uitgesproken, werd aangenomen met 490 tegen 23 stemmen. Do minister van oorlog had deze toevoeging aan vaard, omdat zij -met. zijne eigen meening en met zijp regeeringsbeledd overeen kwam. De geheele moitie werd daarna aangenomen met 323 tegen 257 stemmen. Daarna diende de radicale dissident Klotz eene nieuwe interpellatiein' over die alge meen© politiek der regeering, maar do Kanier had thans genoeg van interpoli at iën en be- 1 '..I Ik was voornemens geweest haar alles to ver tellen; maar, toen ik in het gezellige voor kamertje op den Rozetten weg was, was mijn trots opeens weer tusschenbeido gekemen en had mij bevolen te zwijgen. Welnu, ik zou waarschijnlijk maar met mijn tegenwoordige levenswijze voortgaan. Ik was nog geen twee ou twintig jaar en luid waarschijnlijk nog menig jaartje voor mij waarna ik misschien even plotseling on rus tig als mijn lieve vader sterven zou. Maar voor het oogenblik was er weinig kans van sterven voor mij. Begrijp mij niet verkeerd ik verlangde volstrekt niet een en,ud aan mijn leven te maken. Mijn hart was gebroken ik kon aan niets anders denken, behalve wan neer een gewichtig oogenblik het mij deed vergeten; ik was in mijn liefde gekwetst maar ik was geen dwaas cf dommerik. Ik wist, dat ik voortaan alleen het leven zou moeten doorgaan, maar ik dacht er niet aan. er een eind aan te maken of hierom te b d- den. Ik had inderdaad een gevoel, alsof de tijd er mij doorheen zou helpen, en ik in een paar jaar van Godfried zou kunnen spreken, of hem zelfs zou kunnen ontmoeten, zonder te schrikken of te ontroeren. Maar ik wist ook, dat ik eeu treurigen tijd zou te doorle ven hebben, vóór ik dien heerlijken staat van volkomen onverschilligheid zou hebben bereikt. Niet lang daarna, toen Nelly's huwelijk zeer op handen was, had ik een vrec-selijke schrik. Op een morgen na het ontlbijt name lijk, teen zij en lord Treherne samen in den tuin drentelden en. mevrouw Clement met haar echtgenoot in .het „Prieeltje zat, ging ik naar het atelier om volgens gewoonte de bloementafel van den schilder in orde te bren sloot met 307 tegen 219 stemmen de behan deling te verdagen. Tusschem de regeering en de voorzitters van de beide takken der vertegenwoordiging is overeengekomen, dat dc cr edict wet voor de maand Januari 1905 heden in de Kamer en morgen in den Senaat zal worden behan deld. Morgen zal daii do zitting gesloten worden. De zitting van het jaar 1905 wordt, overeenkomstig de bepalingen der constitu tie, den lOen Januari geopend. De Kamer heeft een wetsontwerp aange nomen tot oprichting van eene pensipenkas voor gewezen afgevaardigden en voor hunne weduwen en weezen. De middelen voor deze kas zullen worden opgebracht door inaande- lijksche kortingen van 15 frs van de vergoe ding, die de afgevaardigden genieten. De Petit Pansien meldt, dat het rapport van den raadsheer Baudouin '-«-er de Drev- fus-zaak, dat binnenkort aan uen eerste-pre- sident van het hof van cassatie voorgelegd zal worden, de bijeenroeping a .nbeveelt van een derden krijgsraad die over Dreyfus' zaak uitspraak te deen zou hebben, en dat het hof vermoedelijk in Februari over het rap port beslissen zal. Aan het departement van justitie wordt echter verklaard, dat dit bericht voorbarig is Baudcum is nog lang niet kiaar met zijn rapport. Engeland. De Engelsche regeering heeft- in een Blauwboek hare plannen uiteengezet over eene nieuwe iudceling van de Britsche vloot. In de toelichting wordt gezegd, dat door de ontwikkeling, die- <fe vreemde corlogs-mari- nes hebben gekregen, verandering gekomen is in de strategische beteekenis van sommige punten. De Verecnigde Staten vormen eene vloot, waarvan de macht slechts zal beperkt worden door de credieten, die er aan zijn besteed. De Japausohe marine heeft- getoond hoe geducht zij is in den tegenwoordigen oor log. De Russische marine, aanzienlijk ver sterkt, is bezig zich van de Oostzee te ver plaatsen naar het erre oosten. De vloten van Italië en Oostenrijk handhaven hunne stellingen in cle Mid-de^ 1 and&che zee. De Fransahe vloot neemt steeds de eerste plaats in. De nieuwe Duitsche vloot, die in wor ding is, bezit uitmuntende typen en be vindt zich in een gelukkigen toestand, om dat Duitsohla-ud in staat is zijne geheele vloot in de havens van Duitschland' zelf te conceutreeren. Bij de nieuwe indeeling van de Engelsche vloot houdt het Miiddella-ndsche zee-eskader op -liet voorname concentratiepunt van de Britsche zeestrijdkraclhten te zijn. Het es kader van de Engelsche kusten zal voortaan den naam aannemen van Kanaal-eskader. Dit eskader zal zijn. hoofdkwartier hebben in de Engelsche havens en zal samengesteld zijln uit twaalf pantserschepen en uit krui sers. Het zal gecommandeerd worden door een admiraal. Het tegenwoordige Kanaal-eskader zal den naam krijgen van eskader van den Atlanti- schen Oceaan. Het zal zijn© permanente ba sis hebben in Gibraltar en zal samengesteld zijn uit acht pantserschepen en uit kruisers. De commandant zal den rang hebben van vice-admiraal. Twee kruisers-eskaders, bei den samengesteld uit zes pantserschepen, zul len aan de eskaders van het Kanaal en den Atlantischen oceaan toegevoegd zijn, maax gen. De blcemen waren er nog nietzij kwa men altijd op het laatste nippertje, opdat zij volk ome ji frisch zouden, zijn, als ik begon. 14 ging op den rand van de verhevenheid zitten en nam lusteloos de courant op, die een der heeren had laten liggen. En het eerst, waar mijin oog op viel, was het opschrift bo ven een artikel„Plotselinge dood van Burg graaf dEcie." HOOFDSTUK XXX. Eeu verschrikkelijke week. Het berichtje in de courant was zeer be knopt. Het hield in de kortste bewoordingen in. dat graaf d Ecie, na eene ziekte van vier dagen, aan een aanval van longontsteking ge storven was. Gravin d'Eeie was bij hem en had hem gedurende zijn korte ongesteldheid met de meeste toewijding opgepast. Ook werd melding gemaakt van de namen der genees- heeren en van. Georgina, barones d Ecie, die te Hamburg was; hij zou worden opgevolgd door den Hooggeboren Heer Godfried d'Eeie van liet zesde regiment huzaren. Een der bedienden bracht het blaadje bloe men zoodra zij van den bloemist gekomen waren, en zette dit op zijne gewone plaats. Telken wanneer mijn zuster en lord Treherne mijn open raam, dat op den tuin. uitzag, voorbijkwamen, hoorde ik hun stemmen in de aangrenzende kamer kon ik Clement War rington met zijn vrouw hooren praten. Maar ik zat onbewegelijk, terwijl ik het nieuws blad verfrommelde en bedacht dat de opof fering niet noodig was geweest, dat alle moeieliikheden van Godfrieds schouders ge nomen waren, en dat, als de omstandigheden anders geweest waren, er niet de minste be- zullen losgemaakt kunnen worden voor het verrichten van bijzondere kruistochten. Het Middellandsohe zee-eskader zal samen gesteld zijn uit negen pantserschepen, met- een voldoend aantal kruisers. Zijne basis zal blijven te Malta en het- zal gecommandeerd worden door een admiraal. De groote krui sers, die aan het Middellandsche zee-station toegevoegd zijn, zullen in een bijzonder krui sers-eskader vereenigd zijn, onder bevel van een schout-bij-nacht van tijd tot tijd gedc- taaheerd worden. Engeland zal dus, als deze reorganisatie met 1 Januari 1905 van kracht wordt, in de Europeesche wateren beschikbaar hebben 28 moderne linieschepen niet de daarbij be- hoorende kruisers en voorts drie moderne kruiserseskaders. Voor de -buite n-Europeesche wateren zijn drie kruisers-eskaders bestemd, die den naam voeren-, oostelijke groep, eskader van de Kaap de Goede hoop en westelijk op. Do oostelijke groep heeft drie stations te voor zien: China, Australië en Oost-Iudiede bestemming van het eskader van de Kaap de Goede hoop blijkt uit den naamde wes telijke groep dient voor de Noord-Ameri- kaansahe en West-Indische stations. Spanje. Do verloving van den Koning van Spanje Alfonso XIII met de 19 jaar oude hertogin Marie Atoinette van Mecklenburg, dochter van hertog Paul van Mecklenburg-Schwerin, is volgens het Berliner Tageblat-t eene besliste zaai en zal in Maart publiek worden, waan neer do jonge monarah naar Duitschland komt om Keizer Wilhelm II te bezoeken. Deze prinses behoort tot een katholieken tak van het huis Mecklenburg; hare moeder is eene prinses Windisch-Graet-z. Rusland. Petersburg, 27 Dec. In eene boodschap van den Czaar aan den Senaat over een ont werp, betreffende- de staatsorde, wordt ge zegd: Bij onveranderlijk vasthouden aan de onwrikbare grondslagen va® het rijk, moeten wijzigingen wonden aangebracht, waarvan -die behoefte is gebleken tot- bevre diging van de nooden des volks. Da eerste zoirg van dien keizer vormt de beste bestaansiregeliug van den boerenstand. Hierover hebben reeds ernstige besprekin gen plaats tussohen met zorg daarvoor ge kozen. hooggeplaatste ambtenaren. De Czaar beveelt, dat door hen wetten voor* den boe renstand zullen warden ontworpen in over eenstemming met de algemeene rijikswetge- ving, waardóór aan dezen stand van vol- gerechtigde vrij(e landsburgers. dluurzame zekerheid wordt verschaft. Verder kunnen niet worden uitgesteld: in de eerste plaats maatregelen, waarborgen de de volledige bescherming door de wet en die de verantwoordelijkheid van de- over heden voor daden van willekeur regelen. In dc tweede plaats maatregelen, waarborgen de grootere deelneming van plaatselijke en stedelijke instellingen aan het locale beot-uur, onder verleening van d© noodzakelijke auto nomie en medewerking van vertegenwoordi gers van alle deelen der belangahebbende be volking. Naast de zemstwofs moeten inge steld worden locale bestuurslichamen voui orgamsaitiën van kleineren omvang. In de derde plaats de liervorming van het rechtswezen ter waarborging van gelijk heid voor de justitie en van de onafhanke lijkheid der rechterlijke beslissingen. In de vierde plaats arbeidersverzekering van rijkswege. zwanen tegen ons huwelijk zouden geweest, zijn. Maar het was te laat Barones d'Eeie had, die vrouw, van haar oudsten zoon niet mogen lijden, daar zijn huwelijk haar van hem had verwijderd. God fried was haar hoop, haar vreugd, haar gun steling, haar lieveling; en toch had zij God frieds geluk voor altijd verwoest. Ik gevoel de eenigszina als bij ingeving, dat zij, dit op ditzelfde oogenblik denken moest. Zij wist, dat Hildred Tregontia hem onversohillg was zij wist-, dat. hij wel om mij gaf, ten minste ik kon daaraan niet twijfelen. Nu behoefde hij niet meer naar Indië te gaan, en van af hankelijkheid van zijn moeders milddadig heid was ook geen sprake meer. Ilij was het hoofd der familie hij, kon gaan, waar hij wilde, doen, waar hij 1:: it in had); en nu had hij zichzelf opgeofferd can een meisje te trou wen naar do keus zijner moeder „Mijn kleine lieveling, Hildrod," zooals zij haar ge woonlijk nocande en hij had den zoor lich ten band, die hem aan mij verbond, verbro ken. Het diende nergens toe er aan te den ken, en toch kon ik niet anders doen. Ik moet daar wel oen half uur gezeten hebben. Ik hoorde de deur van het „prieel tje' opengaan en Clement Warrington kwam binnen. Hij was alleen. „Wel, Audrey," zeidtó hij verwonderd, toen zijn oog op do bloementafel viel, waar nog niets aan gedaan was, en op mij met de cou rant in do handen op den rand der verhe venheid zittend, „kind, scheelt er iets aan?" Ik stond vrij onvast op. „Mijnheer War rington," zeide ik, „ik zou u een gunst willcsu verzoeken. Voor het eerst, sinds ik bij u Iwoon, zijn uw bloemen- niet klaar, nu gij gereed zijt voor uw poseerdere. Ik heb iets In do vijfde plaats herzie «ing van de tij dens het optreden van misdadige vijanden va® de openbare orde uitgevaardigde uitzom- der Lngsbcpali nge n In de zesde plaats herziening van de wet ten over de rechten van afgescheidenen, van personen van heterodoxe en met-christelijke geloofsbelijdenissen, tot bevestiging van de door de grondwet des rijks geheiligde ver draagzaam lieid in geloofszaken. In do zevende plaats herziening van die bestaande bepalingen, die de rechten van vreemdelingen ©n van de ingezetenen van bijzondere- rijksgebieden beperken, zoodat alleen de bepalingen, die Ruslands welzijn bevorderen, overblijven. In de achtste plaats verwijdering van do overtollige beperkingen in die voorschriften betreffende de pers ten nutte van Rusland. De Keizer beveelt een herziening, zoo spoe dig mogelijk, op dezo grondslagenhij be paalt, dat al deze vragen door het minister comité zullen worden onderzocht en dat de besluiten en rapporben aan hem toegezonden zullen warden. Petersburg. 57 Dec. De regeering maakt het volgende bekend: Daar de regeering verplicht is de staatsorde en de openbare veiligheid te beschermen, tegon alle pogin gen om den goregelden gang van het bin- nonlandsche leven te storen, moetSn en zul len alle pogingen om de orde te verstoren en a'lle vergaderingen met eene de regeering vijandige strekking, met alle wettige midde len onderdrukt worden, terwijl de schuldi gen, inzonderheid de ambtenaren, voor het gerecht zullen worden gebracht. De leiders van vergaderingen, waarin de staatsorganisa tie besproken wordt, zullen ter verantwoor ding geroepen worden. Moskou, 26 Dec. Zeventig raadsleden over handigden gisteren aan den burgemeester, vorst- Galizyu, een adres, waarin heb feit wordt gereleveerd, d'at hij in de zitting van den Stedelijiken Raad van 13 dezer die steeds een merkte©ken in de geschiedenis van d© herleving van het Russische volk zal blijven hiet voorzitterschap voerdle, en den. burgemeester warme dank wordt ge bracht voor de door hem getoornde burger deugd. Bij de eensgezindheid, die tusscheu hem en de raadsleden bestaat, kan hij; ver zekerd zij'ii in alles wat er gebeurt in het be wustzijn van onveranderlijke solidariteit met hen te handelen. Vorst Galizyn bedankte en wees er op, dat bij als vertegenwoordiger van den Stede li jr ken Raad cm van "de Russische burgerij zich van zijn plicht bewust is; hiji hoopte in den Raad van alle zijden steun te zullen vindle-n. Moskou, 26 Dec. Bijl die opening van die bijeenkomst van die Zemstvo van het gou vernement Moekóu, hield die voorzitter vorst Troebetskoi een toespraak, waarin hij wees op den tegenwoordigen moeielijken toestand van Rusland, die onder liet volk eeu zenuwachtige opgewondenhed d heeft ver oorzaakt. Spr, legde er dien nadruk op, dat de Zemstvo's vertrouwen hebben in den Czaar en gelooven, dat de gelukkige dag nabij is, waarop de tegenwoordige staats orde, die heerseher en volk van elkaar ver vreemdt, zal worden gewijzigd, de dag, waar op do Czaar de vrij gekozen vertegenwoordi gers van. het volk oproept tot deelneming aan do wetgeving, waardoor de macht van don Czaar, en de grootheid van de kroon zullen wonden bevestigd en het vaderland tot nieuwen bloei zal worden gebracht. in het nieuwsblad gelezen, dat mij heeft doen schrikken. Vraag mij er niet naar. Spreek er niet over. Zeg niets aan mevrouw Clement. Thans zal ik de bloemen schikken." „Maar kind" begon hij. Ik keerde mij om en zag hem aan. Als ik or uitzag, zxioals ik mij gevoelde, moet het allerellendigst geweest zijn. „En als ik u nu nog één ding verzoeken mag," zeide ik met groote krachtsinspanning, „wees dan in Gods naam niet vriendelijk tegen mij." Haastig ging ik naar die tafel en begon de bloemen te schikken. Maar was ik blind of had ik mijn verstand verloren? Ik was een minuut af tien bezig, toen, ik zag, dat ik orchideeën met- lobelia's en roode geraniums met gele calceolaria's had dooreen gemengd Ik keek om en zag hem bedroefd aan ,in de hoop, dat hij het niet gezien had. Maar hij1 had mij gadegeslagen en kwam naast mij Staan, terwijl hij mij, met geweld de bloemtofi U't de handl nam. ..Gij zijt niet in staat dit te doen, kind," zeide hij vriendelijk. „Gij zegt, dat gij liever niet hebt, dat iemand iets merkt; welnu, ga cb-tn op uw kamer wat rusten, om te trach ten wat tot- uzelf te komen. Ik zal uw zuster vertellen dat gij hoofdpijn -hebt, on haar vrar gen dit voor u te doen." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1904 | | pagina 1