Dinsdag 10 januari 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speculanten. Hf®. 19©. 3d* Jaargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 3 maanden voor Amersfoortf 1.35. Idem franco.per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met nitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 nnr 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF 6 C®. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-5 regelsƒ0.75. Elke regel meer - 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeeligo bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad by abonnement Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het Fransche parlement. Heden wordt de gewone zitting van de volksvertegenwoordiging van Frankrijk ge opend. Do dag daarvan is in de constitutie bepaaldop den tweeden Dinsdag van Ja nuari komt de vertegenwoordiging van rechtswege bijeen. Bestond dat grondwettig voorschrift niet, dan zou men zich ditmaal wellicht eene ietwat langere vaoantie gegund hebben, want nog in de week tusschen Kerst mis en Nieuwjaar hebben de Kamers moe ten doorwerken. De grondwetgever heeft gewild, dat het zwaartepunt van den wetgevenden arbeid zou vallen in de eerste maanden van het jaar. In de praktijk heeft zich eene andere ge woonte ingeburgerd. Op de gewone zitting, die tot einde Juni of begin Juli dutrt, volgt altijd. na de zomervacantie, eene buitenge wone zitting, die eerst tegen het einde van het jaar afloopt. Wat dan niet wordt afge daan, komt in de gewone zitting van het vol gende jaar aan de beurt, die dus feitelijk eene voortzetting is van de buitengewone zit ting, welke is voorafgegaan. In de najaarszitting, die den 18en October begon, heeft do Kamer zestig vergaderingen gehouden. Maar het positieve resultaat van deze vergaderingen staat op beschamende wijze ten achter bij den ijver, waarmede ver gaderd is. De Kamer heeft, behalve een aan tal kleine wetsvoorstellen, de overeenkomsten met Engeland en met Siam goedgekeurd en in de laatste dagen nog overeenstemming verkregen met den Senaat over de afschaf fing van het begrafenis-monopolie van de kerkbesturen. Maar de groote zaken zijn al len onafgedaan gebleven. In den Senaat is bet door de Kamer gewijzigde wetsontwerp tot invoering van den tweejarigen diensttijd, nog niet verder gevorderd dan de behande- ling in de commissie. De Kamer had den algemeenen tweejarigen diensttijd zelfs uit gestrekt tot de kweekelingen der inrichtin gen, die opleiden tot den rang van officier. Den nieuwen minister Berteaux is het gelukt- de commissie van den Senaat te winnen voor een compromis, dat aan ieder soldaat na af loop van het eerste jaar het recht geeft, tot een voorloopdg examen voor den officiers rang te worden toegelatenwie door dit exa men komt, geniet in het tweede jaar eene bijzondere opleiding, aan het einde waarvan hi j den rang van actief of reserve-officier kan verkrijgen. Daar de wet op den dienstplicht uiterlijk in den zomer van dit jaar moet tot stand komen, om te kr.nnen worden toege past op de recruten van de volgende lichting en invloed te kunnen uitoefenen op de stem ming van het land bij de verkiezingen van 1906, zal de Kamer ditmaal wel moeten mee gaan met den vorm, waarin het wetsontwerp ditmaal door den Senaat zal worden aange nomen. De behandeling van het wetsontwerp op de inkomstenbelasting is in de Kamer nog niet verder gevorderd dan tot de sluiting van de algemeene beraadslagingen. De behan deling van de artikelen zal van zeer landen duur worden, en de minister van financiën Rouvier zal Veel geduld en takt moeten aan wenden, om ten slotte een wetsontwerp tot ét and te brengen, dat vatbaar is voor eene ernstige behandeling in den Senaat. Evenals het debat over de inkomstenbelasting, is ook de behandeling van de begrooting vertraagd eerst door de ziekte van den minister van finan ciën en verder door de zich telkens herhalen de interpellatie-stormen van de oppositie; de regeering heeft dientengevolge eene cre- diefcwet voor de maand Januari moeten aan vragen, maar het is de vraag or in de nu loopend© maand de achterstand in den be- grootingsarbeid kan worden opgeruimd. Kort voor de opening van de najaarsait- ting had de minister-president Combes op een politiek feestmaal te Auxerre aangekon digd, dat in Januari 1905 tegelijk de schei ding van Kerk en Staat en de verzekering van werklieden tegen invaliditeit en tegen den ouden dag zou worden tea" hand geno men. Deze aankondiging heeft in de Kauher den bekenden hartstoohtelijiken strijd van de oppositie uitgelokt. Bij de rechterzijde en de gematigden voegden zich in dezen strijd om streeks 50 dissidenten van de linkerzijde, deels ten gevolge van persoonlijke grieven tegen het tegenwoordige kabinet, deels omdat zij in de districten, waarvoor zij zitting heb ben, met conservatieve en nationalistische stroomingen hebben te rekenen. De rechter zijde en het centrum lieten gaarne aan deze dissidenten eene belangrijke rol over in dezen strijd, die telkens nieuw voedsel vond in de ontdekkingen over het verklikkingsstelsel in het leger, waarover de ministers haast om den anderen dag ter verantwoording werden geroepen. De regeering is tot dusver overwinnaar ge bleven in dezen strijd, ofschoon het soms op het kantje af was; de vervanging van gene raal André als minister van oorlog door den afgevaardigde Berteaux, die behalve dat hij persoonlijk op geene hatelijke aanvallen vat gaf, het voordeel van parlementaire ervaring bezit, heeft haar zelfs eenigszins versterkt. Toch blijft de coalitie van de dissidenten der lin kerzijde met de rechterzijde en het centrum voor de regeering in de zitting, die heden wordt geopend, een groot gevaar, omdat daardoor een op zich zelf onbeduidend toe val haar bij den strijd, die ongetwijfeld ter stond weer zal worden hervat, aan eene ne derlaag kan blootstellen in het parlement met al de gevolgen, die daaraan verbonden zijn. Frankrijk. Admiraal Bienaimé, die als candidaat van de nationalisten in het tweede district van Parijs is gekozen tot vervulling van de door den dood van Syveton opengevallen plaats, was in 1901 chef van den generalen staf der marine en laatst marine-prefect van Toulon hij werd in April 1904 door den minister bij wijze van straf op non-activiteit gesteld en nam eerst onlangs zijin ontslag uit den dienst, om als candidaat bij deze verkiezing te kunnen optreden. Italië. Romp, 9 Jan De uitslag van de aanvul- lingsverkiezingen voor de Kamer zijn nu be kend. 5 aanhangers der rogeering, twee can- didaten van de constitutioneele oppositie en een socia'ist zijn gekozen. Hongarije. Minister-president Tisza heeft in een brief aan de kiezers vam het district Ugrow, dat hij tot diusver vertegenwoordigde, verklaard, dat hij een nieuw mandaat voor dat district niet. kon aannemen, omdat hij, eene canri'i- datuur in de hoofdstad Pest had aangeno men. Hijl zegt, dat de actie in den strijd aian de stembus, dlie aanstaande is, moet beslis sen of het parlementarisme tot eene werke - looze onmacht zal blijven verooreeld of wel tot. nieuwen bloed zal herleven. Rusland. Bakoe, 9 Jan. Den 5en dezer hadden bij Bibi-Eybat botsingen plaats tusschen twee groepen arbeiders. Een van deze partijen vernielden de bezittingen van vreedzame ar beiders, waarbij een arbeider werd gedood en tien wérden gewond. Op 6 Januari werden te Balachany bij de maatregelen om de door ernstige ongeregeld heden van stakende arbeiders gestoorde orde te hei-stellen, vijf personen gedood- en 26 ge wond. Sedert 6 Jan. zijn zestig boorinrichtón- gen verbrand, sedert het begin van de bran den in het geheel ongeveer honderd. De staking duurt voort. Turkije» Het Russische gezantschap te Koinstatnti- nopel heeft aan de Porte een brief doen toe komen, waarin de prompte betaling van den op 14 Januari verschijnenden termijn van de oorlogsschade vergoeding verlengd wordt. De minister van buiterul andsche zaken heeft den gezant Sdnowjiew verzekerd, dat de volle aam op tijd zal worden uitgekeerd. Tot dtas- ver zijn 220'.000 Turksohe ponden bij de Ottomaansche bank gestort.. Vereenigde Staten. President Roosevelt had tot drie malen toe als directeur van het belastingkantoor te Charleston (Zuid-CaroLina) voorgesteld een neger, Crum genaamd. Telkens had de Senaat deze benoeming geweigerd, omdat daardoor het nationale vooroordeel werd uitgetart. Maar president Roosevelt heeft voet bij stuk gehouden, en de Senaat is ge ëindigd met toe. te geven, zoodat nu een neger in een der zuidelijke staten eene hoog© rijksbetrekking bekleedt. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Tokio9 Jan. Men gelooft, dat het gehéele verlies van de Russen bij Port Arthur on geveer 25,000 man bedraagt. Nagasaki, 9 Jan. Duizend gewonde Rius- sen uit Port Arthur zijn hier aangekonten en naar het hospitaal gebracht. Tokio, 9 Jan. Renter's correspondent in het hoo'fdkwartier van generaal No|gi, zeüdt onder dagteekeming van 7 Januari een© be schrijving1 van dón marsch der Russische ge vangenen diobr de Japansche liiniën naar bet spoorwegstation van Sjanlintzoe, van waai zij per trein naar D'alny werden gebracht. De officieren marcheerden met gebogen hoofd. Zij droegen den sabel, zooals in de capitulatievoorwaarden was toegestaan. Zoo wel officieren als manschappen -vertoonden teekenen van geestelijke en lichamelijke uitputting, tengevolge van het langdurig beleg. Zij schenen verrast en aangenaam aangedaan door de vriendelijke ontvangst van de zijde der Japansche troepen, die, hoewel een natuurlijke nieuwsgierigheid aan den dag leggende, den gevangenen bier, voedsel en sigaretten aanboden en zeilfs hunne bagage droegen, wanneer zij vermoeid leken. Dé oorrespondent bericht odk over een on derhoud tusschen generaal Stoessel en een Japanschen stafofficier. Generaal Stoeseel scheen zeer teleurgesteld toen hij vernam, dat generaal Koeropatkin naar Moekden terug gedreven was. Hij zeide van Chineest?he spionnen te hebben vernomen, dat generaal Koeropatkin slechts op tiwdntig mijlen af stand van Port Arthur z-ch bevond. Hij vroeg waar de Baitisdhe vloot zich bevond, en zedde, na. dat te hebben vernomen, dat nu Port Arthur was gevallen, er geen reden was voor het eskader om dén tocht voort te zetten. Officieel wordt uit Tokio bericht, dat van de 878 officieren van het Russische leger van Port Arthur 441 hun ©erewoord hebben ge geven, dat zij in dezen oorlog niet meer togen Japan znllen vechten en düs overeen komstig de capitulatie vergunning krijgen naar het moederland terug te keeren. 2559 oppassers vergezellen hem. Moekden, 9 Jan. (Russisch t-elegraafageïit- sohap.) Nieuwe Japansche troepenafdeelingen komen van het zuiden. Zij zullen in hoofd zaak dienen om de garnizoenen van Liaojang, Yenta en andere versterkte stellingen te ver sterken. De Japanners moeten aan de Liao en de Yaloe sedert 18 October meer dan drie dui zend, nun hebben verloren. Aan Russisch© zijdo zijn zeven oxideren en 183 man gesneu veld, 44 officieren en 1032 man gewond. De directeur van het Crédit lyonnais, Henri Germain, heeft aan een medewerker van de Neue Freie Presse gezegd, dat Vol gens d© door hem verzamelde gegevens de koeten van onderhoud van een Russisclien soldaat in het uiterste oosten nagenoeg 10 francs per dag bedragen. Naar dien prijs ge rekend en volgens de algemeen aangenomen sterkte van de Russische legers, zou de Oor log tot dusver aan Rusland gekost hebben 2200 millioen francs. Voor Japan zijn de kostencijfers iets lager. Men rekent de dage- lijksche uitgaven per man op 8 francs en de totale uitgaaf sedert 'het begin van den veld tocht op 1800 millioen francs. Volgens een bericht van de Echo de Paris uit Petersburg, denkt de Russische regee ring er over, Rodjestwensky bevel te geven met zijn eskader tusschen Madagaskar en Djiboeti te kruisen tot over twee maanden het derde eskader zich bij hem voegt. Als dat niet mocht gaan, dan zou Rodjestwensky teruggeroepen worden. De Russische kruisers Oleg, Isoemroed, Rion en Dnjeper zijn Zondag namiddag van Soeda (Kreta) naar Port Said vertrok kern Uit Odessa wordt gemeld, dat de Kostro ma, een oud schip van de vrijwilligersvloot, groot 8000 ton, als hospitaalschip voor het derde eskader wordt uitgerust. Dat- eskader zou den 13en Februari uitzeilen. Uit Brussel wordt gemeld, dat daar een contract is geteekend om het derde eskader van Belgische steenkool te voorzien. Petersburg, 9 Jan. (Russisch Telegraaf - agentsahap). Tusschen 28 Jan. en 2 Februari zullen de volgende schepen de1 haven van Li- baui verlaten, om zich te vereenigen met bet eskader van admiraal Rodjestwenskyhet linieschip Keizer Nicolaas I, de kustpantser- vaartuigen Admiraal-generaal Apraxin, Ad miraal Ssenjavin, Admiraal Objteskow, de pantserkruiser Wladimir Monomaoh. Tokio, 9 Jan. Het mari ne-depairtement heeft zijn leedwezen betuigd over het mis verstand, dat bestond over de zending van den Britschern kruiser Androaneda. De be velhebber in, Port Arthur heeft, toen hij het aanbod van hulpvérleeiring afsloeg, dit gedaan krachtens zijne algemeene instruo- •tiën. De Britsch© autoriteiten te Wei-had- wed hadden te laat dén Britse/hen gezant van de uiitzenjddng van den kruiser kennis ge geven. Zoodra de minister mededeeling van de uitzending had ontvangen, zorgde hij er voor, dat door de Japanners onmiddellijk het aanbod dankbaar werd aanvaard. Toen ech ter de orders om de toegezonden voorrad n aan te nemen, Port Arthur bereikten, was de Androaneda reeds vertrokken. De Japansche minister Takahira heeft te gengesproken, dat Japan, direct of indirect, door tusschenkom&t van de Vereenigde Sta ten of van een anderen staat vredesonder handelingen heeft aangeknoopt of voorne mens zou zijn dat te doen. Verder heeft de minister nog gezegd, dat Japan zioh voor stelt den oorlog naar 'het noorden over te brengen, door het leger van Port Arthur noordwaarts te laten trekken tot versterking van het leger van Liaojang. Parijs, 10 Jan. De Echo do Paris maakt een rapport bekend, dat de gouverneur van Formosa, Kodama, in 1902 heeft uitgebracht aan den ministerraad. Daarin wordt de rol nagegaan van Formosa in den noodzakelijiken strijd, dien Japan voorbereidt tegen het ge heel© westen, beginnende met Hongkong, Canton, Hanoi, Saigon, Manilla, Bangkok en Batavia. Het rapport haalt ook Nederland aan on der cle staten, welker koloniale bezittingen onrechtmatig zijn, en concludeert tot een oorlog eerst met Rusland, later met Frank rijk op een bepaald tijdstip. Allerlei vDé rechtbank van Marylebone (Lon den) heeft scheiding van tafel en bed toege staan aan een vrouw die haar man vijftig malen een blauw oog had geslagen. vTe Birkenhead was eene gerechtelijke vervolging ingesteld tegen zekere Ellen Kelly, die haren verloofde bij- een twist vrij ernstig verwondde door hem met haren hoeden naald iu de borst te steken. De gewonde jonkman was echter intus- sehen hersteld en met de heftige schoon© getrouwd. En om nu het geluk van het jonge paar in de wittebroodsweken niet te versto ren, verklaarden de gezworenen de jonge vrouw „niet schuldig", waarna zij onder toe juichingen werd vrijgesproken. vIn d© „Ru© d© Boudy" te Parijs heb ben twee vrouwen eon formeel en uiterst ver woed tweegevecht met messen gehouden, hetwelk daarmede eindigde, dat een dei- vechtenden bloedend op straat viel en stierf, nog vóór men haar in een naburige apotheek had binnengedragen De andere vrouw, die twee messteken in den rug had gekregen, snelde heen, sprong in een „fiaore" en reed weg in de richting der „Place do la République". Een voorbijganger, een werlcmam, die de vechtende vrouwen trachtte te scheiden, werd daarbij gewond door een messteek in de linkerzijde. De politie zoekt naar de gevluohte vrouw Wie de beidé vechtenden waren is nog even min bekend als waarom zdj elkander zoo ver woed en met zoo tragi solien afloop zoo ge heel anders dan de Parijsche duëls gewoon lijk hebben! ziij|n t© lijif gegaah. 6 Roman van BALDUIN GROLLER. Volgens afspraak bevonden onze vrienden zich 's mididags aan de spoorweghalte Wa- hring. Ouder gewoonte was er slechts éen enkel loket open, en de groote menigte stond geduldig te wachten en te dringen. „Geef mij het geld maar," riep Riemer. „Als jurist ben jé me dé baas, maar iik kan béter met mijn ellebogen terecht dan jij." Mauracher overhandigde hem het biljetje en Riemer begaf zich in 't gedrang. Het speet hem ditmaal niet, van zijn gewoonte, om zijn collega al het ruwe werk te laten opknappen, te zijn afgeweken. Na ©cn weinig dringen zag hij een jonge dame in zijn onmiddellijke nabijheid. Haar gelaat had hij nog niet ge zien, maar haar elegante gestalte, het keu rig© zomertodletje, het. snoeperige hoedje, om de goudblonde halskrulletjes niet te vergeten, streelden zijn blikken' zoo zeer, dat hij het voor barbaarsch zou gehouden hebben, ook haar met d© ellebogen te bewerken. Hij was gevoelsmensch en daarom voor ©dele nei gingen vatbaar. Daar ziji -het hoofd een wei nig terzijde wendde, zag hij haar open eer lijk gezicht. Hoewel haar blauwe oogen haast nog kinderlijk de wereld inblikten, lag in haar jeugdige trekken toch zooveel ernst en waardigheid, dat Riemer van geestdrift ver vuld werd1. Hij zou het onvergeeflijk gevon den hebben de jonge dame niet onder zijn hcede te nsmsn en begon dan ook dadelijk haar belangen te behartigen, alsof ze de zijne waren. „Gaat u een beetje meer naar links, juf frouw, dan kan ik u wat beter tegen het dringe.i beschutten." Zij volgde rijn raad op en dankte hem met een licht hoofdknikje. Slechts langzaam ging de menscihenmassa naar voren. „Staat n zoo goed, juffouw?" Zij knikte toestemmend. Al nader en nader kwamen wij bij het lo ket. Eindelijk was die jonge dame aan de beurt. Maar er moest iets met in aide rijn, want aan het loket hielp men niet meer. De dame zocht nerveus in haar taschjo en Rie mer zag, dat zij tot achter de ooren kleurde. „Ik heb geen tijd meer," riep da beambte ruw. „Wio volgt! „Mijn beursje is gestolen!" pei de jonge dame geheel van streek. „Waar moet u heen, juffrouw?" „Naar Weidlingen." „Twee Weidlingen-Hadersdorfriep Rie mer op bevelenden toon. Hij wilde den be ambte toonen, dat een heer het voor de dame opnam, daar hij naar zijn meenig niet beleefd geuoeg tegenover haar was geweest. Maar hij kwam van een koude kermis thuis; de be ambte beklaagde zich terecht, dat het niet paste, om bij: zoo'n drukt©, met bankpapier aan te komen. „Is uw verlies groot, juffrouw," vroeg Rie mer deelnemend, toen ze goed en wel b:j het loket vandaan waren. „Och, het bedrag is zoo erg ni©t. Maar ik was zoo verlegen, en bovendien ik moet bepaald op reis, men wacht mij;." Jk ,ben zoo vrij geweest een kaartje voor u te koopen, en daar ik ook van plan was naar Weidlingen te gaan, loog hij verder, „kan ik u misschien nog wel van dienst rijn, totdat u weer onder veilige hoede is. Maar misschien doet u goed den diefstal dadelijk aan te geven." „Wil ik het voor u doen?" „Ooh, neenLiever niet. 't Helpt toch niets, ©n het houdt te lang op." „Als it mij zegt- wat in het beursje Was, dan zal ik voor het overige wel zorg dragen." De jonge dame somde op, wat het alzoo be vatte. Eensklaps dacht Riemer aan rijn vriend. Deze draaide al geruimen tijd om hom heen, alsof hij; hem opmerkzaam wilde maken op liet feit, dat hij ook nog bestond. Toen Rie. nier hem bemerkte, snelde hij op hem- toe, drukte hem de nand, om afscheid van hem ie nemen en voegde hem haastig toe „Je ziet, het gaat niet anders." Verbluft liet hij rijn vriend staan en stap te met rijn dame het perron op. Na een paar minuten kwam de trein aanrollenhijl hielp haar bij het instappen en het volgende oogen- blik stoomde de trein weg. „Zit' u gemakkelijk, ptffouw," vroeg Rie>- mer aan zijn reisgenoote. „Uitstekend. Ik dank u van harte voor den grooten dienst, dien u mij bewezen hebt, mijnheer mijnheer? Ja, ik ben wel verplicht uw naam te vragen, anders Weet ik niet aan wien papa het voorschot moet laten terugbezorgen." „Wat het eerste betreft, ik heet „Daar valt me in, dat. mijn opgave nog niet volledig was. Een potloodje was ook in mijn portemonnaie. Misschien mag ik wel even het uwe leenen, met en blaadje papier er biji, dan kan ik uw naam en adres notee- ren." Riemer overhandigde haar het verlangde. Hij dicteerde en zij schreef. „Ein fnag ik nu uw naam weten vroeg hij. „Ik heet Doi*a Artner." „Doïa! Een mooie naam. Maar om nauw keurig te zijnheet u Theodora of Doro thea?" „Theodora." „Theodora! Dét doet miij! genoegen. Eigen lijk komt het op hetzelfde neer, want beide beteéként het: een geschenk van God." Riemer was verrukt over zijn avontuur en was nieuwsgierig hoe de zaak zou af loepen. „U wordt te Weidlingen natuurlijk van den trein gehaald, juffrouw?" „Neen, -.ijnheer Riemer, ik moet ver der." „Maar onze kaartjes rijn maar tot Weid lingen geldig." „Ik moet. met den trein niet verder; maar ik moet nog een uur wandelen." Hé, dat treft. Ik moet ook nog eetn u/ur loepen. Waar moet u heen, juffrouw?" „Naar het Meanhartsdal." „Dat is zeldzaam toevallig Daar motet ik ook h©eiü „Dat is zeker toevallig. Bijna niemand! kent het dal, dan aleen bij naam." „Maar ik ken het op mijn duimpje." „Is u er dan al meer geweest, mijnheer Riemer?" „Gewéést eigenlijk niet." „Dat begrijp ik niet „Ik leen 'het op pa/pier, uit. plannen." Dora vond het niet onaangenaam dat het toeval haar met den assistent van dr. Gunz had tezamen, gebracht. Zij dacht er aan, d'at. haar vader het prettig!, zou vinden, hém op dé plaats zelve bijl zich te zien. Na verloop van een half uurtje waren zij op dé plaats van hun beate mining. Vóór zij de wtandéling aanvaardden, gebruikte rij na lang aandringen van Riemer een kop koffie. Toen rij eeni poosje gerust hadden, stonden ze op en gingen weg. Hun opgewek gesprek stokte geen oogenblik. Zij spraken zoo ver trouwelijk tot elkander, alsof zij oud© be kenden waren. „Ik, zou graag willen weten," zei Dora plaagziek, en om haar geleider eons in het nauw te brengen, „wat u in het Mcinh artsdal moet d'oen „Ja, d'at zou ik zelf ook graag willen we ten." „Maar ui moet toch een dool hebben?" Niet bet minste; ik wiou alleen oen dagje buiten doorbrengenonverschillig waar." „Zou u dan öok naar het Meanhartsdal zijn gegaan, als ik mijn portemonnaie niet ver loren badi en wij zoodoende geen konnis ge maakt hadden?" „Natuurlijk!" „Mijnheer u „Fantaseert bedoelt u zoker." „Nu, dat wild© ik eigenlijk niet zeggen. Maar hot lijkt er wel op." Wordt vet volgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1