N°. 191. 8d' Jaargang. Woensdag 11 Januari 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speculanten. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS P«r 3 maanden roor Amersfoortf 1.85. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummera- 0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Ad verten tiën, raededeelingen en*., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers! VALKHOFF O». Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 15 regels 0.75. Elke regel meer ......•••••••- 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrjjf bestaan roordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Venezuela. Met Venezuela zijn de zaken nog altoos niet in het reine. De handelingen van Cipria- no Castro, die onder den titel van president als dictator in Venezuela heerscht, zullen an dermaal de bemoeiing van derden noodig ma ken. Twee jaren geleden, in den winter van 1902/03, zonden Duitschland, Italië en Enge land gezamenlijk eskaders uit om de Venezo- laansohe kusten te blokkeeren als middel om Venezuela tot nakoming van zijne financieele verplichtingen te dwingen. De Vereenigde Staten namen toen de bemiddelaarsrol op zich, en dank zij hunne bemoeiingen, werden in Februari 1903 te Washington de protokol- len onderteekend, waarbii niet alleen de drie blokkeerende staten, maar nog zeven anderen, die a'len schuldvorderingen op Venezuela hadden, overeenkwamen het onderzoek van hunne vorderingen op te dragen aan gemeng de co missiën, te Caracas zetelende, en aan het arbitragehof te 'sGravenhage de beslis sing te vragen van de kwestie der prioriteit bij de betaling van deze vorderingen. Het arbitragehof kende aan de drie blokkade-sta- ten een recht van voorkeur toe bij de vereffe ning van hunne vorderingen uit het daar voor aangewezen bedrag van 30 pet. der in komsten van de ontvangkantoren te La Guayra en Puerto-Cabello. Hunnerzijds heb ben de_gemengde oommissiën te Caracas hunne taak ten einde gebracht en het gezamenlijke bedrag van de vorderingen, die Venezuela heeft te betalen, vastgesteld op 38£ millioen francs. Daarmee zou de zaak uit geweest zijn, wanneer president Castro te goeder trouw was in het nakomen van zijne verbintenissen. Maar dat was niet het geval. Vooreerst ooende hij nieuwe havens voor ('en invoer van vreemde goederen, om aan het bedrag der invoerrechten, voor de vereffening van d° erkende schulden aangewezen, een gedeel te te onttrekken. Hh' legde surtaxes op goe deren, van de Errgelsehe Antillen afkomstig. De Spaansche gezant moest het land verla ten wegens de grove aanvallen, die de pets van dein dictator tegen hem richtte. Vreem delingen werden op allerlei wijze gekweld. Zelfs aan Amerikaanscihe burgers vergreep Castro zich; hij heeft een Amerikaanschen dagbladschrijver, Jaurett genaamd, uit het land gezet. Verder heeft hij eene Amerikaan- feche concessie tot ontginning van aspha.lt- groeven voor verbeurd verklaard Nu sdhijnt de tijd gekomem te zijn can met Castro af te rdkenen. De regeering van de Vereenigde Staften maaikt zich gereed om zicih andermaal te doen gelden, maar thans in eene andere rol dan twee jaren geleden. Zij wil ditmaal president Ca&tro nadrukke lijk tot zijn plicht brengen. Den stoot daar toe hebben de regeeringen van Duitsöhlamd en Italië gegeven, die in hef. begin van. De cember 1904 de regeefring te Wadhnngtom hebben verzodht, bij Vefnniznela aan te drin gen op de uitvoering van het protokd van Februari 1903 en op eedbded'ging van have en goed van de in Venezuela verblijf hou dende TbaLiaansche en Duitadhe burgers. Pre sident Roose.-elt heeft zich de zaak aange trokken, en thana aam de regeering van Venezuela eene depêche gezonden, die a's een ultimatum is te beschouwen. Daarin wordt een tenmijln van zestig diagen gesteld om aam die uitgedrukte grieven gevolg te gevenwordt daaraan niet binnen dien tijd voldaan, dan aal een Amerikaausoh eekader zÊeh naar de Veneaolaansche wateren bege ven en zich meester maken van de kantoren der invoerrechten te La Guavra, Puerto Oa- bello en Maracaibo. De Vereenigde Staten vorderen de uitvoe ring van de verplichtingen, die Venezuela op zich genomen heeft, bij de protokollen van 1903, verder voldoening voor de verwij dering van den hierboven genoemden Ame rikaanschen journalist- udt Caracas en eene definitieve beslissing van het geschil met de Asphalt-maatschappiji. Onafhankelijk van dezen stap, door de Unie gjedaan, heeft En geland dioor zijn gezant te Caracas laten protesteeren tegen de hamdelingen van pre side nt.Castro, waardoor brijfoomdere Engelsehe belangen benadeeld zijin. Terwijl dus twee vam de blotkkad est aten in het twee jaren ge leden gebeurde een antecedent hebben ge zien, cm zich tkia/ns tot die Unie te wenden tot behartiging van hunne belangen, heeft Engeland er -de voorkeur aan gegeven zelf daarvoor op te komen Wat zal president Castro doen om de uit barsting van het onweer af te wenden, dat hem boven het hoofd hangt? Men schijnt hem tot alles in staat te achten, zelfs tot de dwaarheid om aaai verzet tegen de machtige Unie te denken. Er wordt althans bericht, dat hij zijne havens in staat van tegenweer laat brengen. Het Venezolaanse he gezant schap te Parijs heeft dit- echter tegengespro ken. Hoe dat- zij, den len Maart loopt het ultimatum afdan zal president Castro dus tot een besluit omtrent zijne gedragslijn moeten zijn gekomen. Duitschland. Berlijn, 10 Jan. De Keizer heeft aan di generaals Stcessel en Nogi, als blijk van waardeering van de door hen en hunne troe pen bij het beleg van Port Arthur bewezen heldhaftige dapperheid, de orde „pour le mérite-' erleend en den Czaar en den Mikado om t es temming gevraagd, dat de onderschei dingsteekenen worden uitgereikt, Berlijn, 10 Jan. In de heden ge-honden bijeenkomst va,n bet „Sendorenkomvent," deelde de president graaf Ballestretm mede, dat de rijkskanselier hem gemadktigid had te verklanen, dat er uitzicht bestaat, dat het handelsverdrag met. Oostenrijk-Hon garije nog voor het einde van deze week tot stand komen zal. In dat geval zou voor het drukken er van n^g ongeveer acht dagen noodig zijn, zoo dat het handelsverdrag over ongeveer veer tien dagen in den Rijksdag zal wonden in gebracht. Tegelijkertijd zouden dan ook de han delsverdragen met andere staten ingebracht kunnen worden. Zondag zijn in verschillende plaatsen van Westfalen vergaderingen gehouden van werklieden in de kolenmijnen, tot bepaling van de houding, die men zou aannemen ten opzichte van de staking, die voor enkele mij nen reeds is uitgebroken. In alle vergade ringen werd' besloten niet dan in het aller uiterste geval tot eene algemeene staking over te gaan, ten einde de kans op overwin ning voor de strijdende kameraden niet te verkleinen. Mochten echter ook in andere mijnen de bepalingen worden afgekondigd, die tot het. conflict hebben aanleiding ge geven (verlenging van den arbeidsduur en een gewijzigde regeling ten opzichte van de kolenlevering voor eigen gebruik) dan zou men zich onverwijld met de eerste stakers solidair verklaren. Men zal eohter niet licht tot een algemeene staking overgaan met het oog op de groote hoeveelheid steenkool die voorhanden is. Dortmund, 10 Jan. De staking van de mijnwerkers in het gebied van de Ruhr neemt in omvang toe. De Harpenes mijnbouwmaat- sckappij heeft de stakers uitgenoodigd den ar beid te hervatten, hun kennis gevende, dat zij anders zouden worden gestraft overeen komstig de bestaande bepalingen. In het district Hoerde zijn de werklieden van alle mijnen in staking. Op de mijn Neu- mühl, te Oberha-usen weigerde heden morgen de ochtendploeg de mijn in te gaan, nadat de gestelde eischeu waren geweigard. Frankrijk. Parijs, 10 Jan. De nieuwe zitting van de Fnanscho Kamers is heden geopend. De Kamer koos tot voorzitter voor het jaar 1905, Doumer, tegenstander van het mi nisterie, met 265 stemmen tegen 240 op den vroegeren voorzitter Brisson. Tot ondervoorzitters zijn herkozen Loakroy met 318, Böiemne met 303, Guillair met 296 en Gerville-Réache met 248 stemmen. De v -gartering werd daarna gesloten. De eerste bijeenkomst van de Fransche Kamer in de nieuwe zitting heeft aan het ministerie-Combes eene nederlaag gebracht. Do oandidaat van de anti-ministeri celen voor het voorzittersambt is gekozen met 265 te gen 240 stemmen. De nieuwe voorzitter, de heer Doumer, is het hoofd van de dissidenten aan de linker zijde, die in de laatste maanden steeds meer de leidende rol hebben gespeeld in den strijd tegen het kabinet. Hij heeft als minis- tei van financiën zitting gehad in het radi cale kabinet-Bourgeois. Daarna is hii eenige jaren gou verneiir-geijeraail geweest van Fransoh Aehter-Tndie, waardoor hij van het politieke strijdperk verwijderd bleef. Na zijne terugkomst in de Kamer koos hij ijve rig partij tegen het ministerie. In het vo-ïge jaar heeft hij*] als voorzitter van de begroo- tingscoimmissie meennalen gedegenheid g&- hsd om zijn invloed tegen dè regeering te doen gelden. De politieke gevolgen van deze stemming, die op eene verplaatsing van de meerderheid wijst, zullen wel spoedig aan het licht ko men. Aanstaanden Vrijdag komen de inter- pellatiën aan de orde over het algemeen re- geeringsbedeid. Engeland. Londen, 10 Jan. De kanselier van de schat kist, Austen Chamberlain, beeft op een hein toegezonden schrijven geantwoord, dat hij geen verhooging van het uitvoerrecht van steenkolen in de volgende begrooting ver wacht. Oostenrijk. De gedachten wisselingen, die de eerste mi nister. baron Gautsch, voert met de 't meest in aanzien staande parlementsleden, schijnen op één punt tot een bevredigend resultaat te leiden de partijen zouden er in toestemmen de behandeling en afdoening niet te beletten van de wetsontwerpen, waarover men het eens is, dat zij tijm „staatsiiotweudigkeiten", d. w. z. de begrooting, de hulp te verleenen aan de streken, die door natuurrampen zijn ge teisterd, de reorganisatie van de Italiaan- sche universiteit, de wet tot bepaling van bet militieoontingent, de verkiezing van de Oostenrijksche leden der delegatiën. Men hoopt, dat dit alles, althans het voornaam ste er van, zal worden gevoteerd in eene zit ting van den rijksraad van 23 Januari tot half Februari Balkan-Staten. In eene gemeenschappelijke nota, die Za terdag aan de Porte is overhandigd, nemen de mogendheden den termijn aan voor den diensttijd, door de Parte gesteld voar de nieuwe gendannorie-off icioren in Macedonië, maar zij behouden zich het recht voor eene nadere verhooging van het aantal dezer offi cieren te vragen, totdat het oorspronkelnk bepaalde aantal is bereikt. De mogendheden nemen nota van de vraag van de Porto lietreffonde de handelingen van de Balkanstatenzij zullen verstandigen raad geven en maatregelen tegen de benden aanraden, maar zii berinneren aan de door de Porte aangegane verbintenis om daden van willekeur van de Turksolie ambtenaren te beletten. Marokko. Uit Tanger wordt bericht, dat de Fran sche gezant, vergezeld van den legatiesecre taris graaf de St Aulaire. en Regnault, com missaris voor de Marokkaansche schuld, den llen dezer naar Fez vertrekken zullen. Vijf honderd Marokkaansche ruiters, onder bevel van den pacha van Fez, zullen het escorte vormen. De gezant heeft in opdracht, allereerst aan te dringen op herstel van de veiligheid en do orde in de voornaamste steden en havenplaatsendaartoe zal hij voorstellen, de gendarmerie to hervormen en uit te brei den. Eerst daarna komen andere vraagstuk ken aan de orde. Venezuela. .Parijs, 10 Jan. Hel gezantschap van Vene zuela te Parijs spreekt uitdrukkelijk het ge rucht tegen van onrustbarend© berichten en mogelijke verwikkelingen tusschen de Veree nigde Staten en Venezuela, De oorlog in Öost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Over de beteekenis van Port Arthur schrijft de Nordd. Allg. Zeitung, dat als men den invloed van de vesting voor de oorlog voering naar de land- en naar de zeezijde beschouwt, men onvoorwaardelijk hare zeer groote waard© moet erkennen. Men kan zelfs zeggen, dat het rekening houden met Port Arthur en de hierdoor gevorderde maat regelen voor het Japansche legerbestuur van de zwaarwichtigste beteekenis waren en inzon derheid de vrijheid der operatiën van het veldleger sterk verminderden. Thans, met den val van de vesting, is het voor het Japansche legerbestuur mogelijk geworden de werkelijk in den krijg geharde voormalige belegeringsarmee aan het veld leger ter versterking toe te voegen. Daaren tegen heeft het Russische leger in Mand- sjoerije het voordeel verkregen, al is dit dan ook duur betaald en tegen den zin, dat het voorshands niet meer behoeft' te rekenen met Port Arthur bij zijne toekomstige operatiën. De beteekenis van Port Arthur als vesting is voor de toekomst in hooge mate gestegen door het thans geleverde bewijs van hare tot dusver niet voldoende bekende geweldige sterkte Voor die natie, die voortaan Port Ar thur in bezit heeft en daarbij de zee duur zaam beheerscht, zal deze vesting bij verdere voltooiing op grond van de gedurende dit beleg opgedane onderviuding, een haast on neembaar bolwerk zijn. Do Daily Mail verneemt uit Seoel, dat daar bericht ontvangen is van gevechten Lunchen Gensaai on Piugjang. De Japan- soli© artillerie sloeg tan slotte don vijand te rug, die in verwarring terugtrok in de rich ting naar Hauiheung. Deze strijd wordt be schouwd als de eerste aanwijzing van eene Japansche beweging tegen Wiadiwoejtok, die terstond na den val van Port Arthur zou wonden ondernomen. Sandakan, 11 Jan. Twee Japansche trans portschepen werden den 4en. bij Laboean ge zien. Twee met steenkolen voor de Russen geladen stoomschepen kwamen den 7en te Laboean aan. Port Louis (Mauritius), 10 Jan. Er loopon geruchten, dat de Japansche vloot zich be vindt. bij Diego Garcia (een eilandje in den Indi9cheu Oceaan, ongeveer halverwege tus sclien Madagascar en Sumatra). Admiraal Rodjestwensky kreeg den 2en Januari bericht, dat de Japansche vloot het Oost zee-eskader tegemoet was gegaan, waar op de Russen hunne waakzaamheid verdub belden. In een interview op 3 Januari te Tamar tave verklaarde de adjudant van den Rus sisch©» admiraal, dat het eskader eene maand noodig zal hebben om den Indischen Oceaan door te varen. Port-Said, 10 Jan. Het eskader zal mor genochtend te tien uur Port-Said verlaten. Een torpedojager, die de haven instoomde, stootte tegen een kolenlichter en deed dit schip zinken. Vele officieren kwamen in den namiddag aan wal. Uit Kopenhagen wordt bericht, dat naar aanleiding van de koanst van het derdie Rusr sösche eskader, die te verwachten is nadat dit eskader den 28en Januari Libaiu zal hebben verlaten, do Japansche regeering heeft verklaard, da/t Denemarken als outijr dige staat een loods, die door den staat is aangesteld, niet kan toestaan Russische oor logsschepen door de Sand te brengen. Het Deensche blad Politiken bericht, dat de Japansche regeering te Kopenhagen ge protesteerd heeft tegen de vergunning, aan Deensche loodsen gegeven, om de Russische Oostzeevloot door de Deensche wateren te brengen. De oorrespondent van de Temps te Kopen hagen bericht, dat admiraal Rodjestwenski zal teruggaan naar de Middellandsohe zee (naar Malta), waar het de komst zal afwach ten van het derde eskader, waarvan de tijd van vertrek op einde Januari is bepaald, om dan gezamenlijk daarmede den tocht naar het verre oosten te ondernemen. De admirali teit bereidt ook de uitzending voor van een vierde eskader in Mei a. s. Gisteren heeft de internationale commis sie voor het Noordzee-incident haar eerste voltallige vergadering te Parijb gehouden, na de komst te Parijs van het in de vooi- bereidende vergadering van December be- 7 Roman tan BALDUIN GROLLER. Dora bleef een, oogenblik staan en keek bezorgd naar de lucht. In het zuiden kwam een groote zwarte wolk, die weinig goeds voorspelde, schrikbarend snel opzetten. Zij waren in het open veld. Zooals gewoonlijk had Dora den landweg genomen. Hij was aanmerkelijk: korter en veel prettiger, tus- schen het hooge gras en de bontgekleurde bloemen, dan do stoffige straatweg. Ze wa ren nog maar halverwege, en bij het drei gende weer was goede raad duur: of het beter was terug te koeren dan wel den weg te vervolgen? „Papa had een rijtuig willen sturen oan mij af te halen, maar ik achtte het onnoodig. Wie had ook kunnen denken, dat we nu onweer zouden krijgen!" „Het zal zoo erg niet, worden, juffroiuw." „Het ziet er anders leelijjk uit." „Maar ik heb in db krant gelezen, dat bet meteorologisch instituut „matige warm te" en hoogstens ccai „lokaal onweertje" voorspelt. We hobbcai dus niets te vreezen, behalve een „lokaal onweertje" en dat kan geen kwaad, vindt u niet?" „Voor den landman misschien niet, maar voer twee mensclien in 't open veld kan zoo'n lokaal onweer nogal lastig worden?" Intusschen hadl de lucht al meer en meer een dreigend! aanzien gekregen. De zon was 1 achter een dichten wolkensluier schuil ge- gaan en het werd akelig duister. Een druk kende zwoelte lag op het landschap. Geen windje deed zioli voelenhet was de angstige zenuwspamuende stilte vóór dien storm. De zenuwspannende stilte vóór den storm De nar pen voor een wilde uitbarsting. De lOod- zwarte walken gingen in een eigenaardig zwavelgeel over, waaruit kronkelende blik semstralen flitsten, gevolgd door een dof rol len van den donder. „Wat zullen we nu doen?" riep Dora ver schrikt. „Zouden we nog terug kunnen loepen „Het zou niets baten we kunnen even goed doorloopen. want we tijm kalf weg. „Ik ben bang." „Bang? Voor een lokaal onweertje Het „onweertje"' sabeen het ernstig to mermen. Do bliskmstraien schoten steeds sneller en heller door de lucht, de donder rommelde met meer dof, maar begon met harde, hevige, verschrikkelijke slagen te knetteren. Do wind, verhief zich, huilde en floot over de vlakte. Men kon geen tweo pas voor zich uitzien, zóó dicht waren de opge jaagde stofwolken. Diora wildle voortgaan, maar Riemer hield haar tegen. „Het geeft niets," schreeuwde 'hij, om zich verstaanbaar te maken. „Het geeft niets; het zal u maar opwinden, en diat kon. gevaar lijk worden." „Ik ben zoo bang." Eensklaps uitte tij een kreet van schrik en klemde zich angstig aan hem vast. Op een verblindende bliksemstraal volgde een ontzet- tendb donderslag, met zoo'n hevige knal, dat de aarde scheen te sidderen. „Dat „lokaail onweertje" kan nogal mee doen," bemerkte Riemer droogjes, zich zóó plaateend, dat hij Dora voor de heftige wind vlagen zooveel mogelijk beschutte. De eerste zware droppels vielen. Dora stak vlug haar kleine parasol op, maar hetzelfde oogenblik had de woedende storm den zwak ken stok gebroken en het overtrek huppelde als dol en met groote sprongen over het veld- Riemer wilde het naloopen, maar nu hield tij hem terug. „Laat het maar gaan, riep tij'het ding is toch niets meer waard." Slechts één seconde vielen die enkele zware droppels, en toen wierp een wolkbreuk een ontzettende watermassa naar beneden. Rie mer had zijn jas uitgetrokken ea wierp die over Dora's schouders. Een razend kletteren en knetteren en hui len vervulde de lucht; het was of de natuur geheel in opstand was. „Die hagel ia lastig, niet waar?" infor meerde Riemer bezorgd. „Nog niet, mijnheer." „Dan is 't goedblijft u maar heel dicht bij me staan." „Ik sta beel goedi, maar u? U staat ge heel onbeschut! Hagelt het nog altijd?" „O, ja!" Na oen paar minuten hield het. op met hai- gielen de geheele weg was mot hagelkorrels bedektmaar de regen stroomde nog steeds neer. „Wiji moeten nu ferm doorstappen," zedde Riemer „Zoolang het hagelde was stilstaan goed, maar nu dient het nergens toe. Wij moeten gauw onder dak tien te koanen. Er zal toch wel ergens in do buurt een huis rijn." „O, neen, nog lang niet „Als dait zoo is, dan behoeven we ook niet hard te loopon. Natter dan wij zijn, kunnen we niet meer warden." „Ik heb geen droge draad meer aan me." „Is mijn jas dan al doorgeregend?" „Al lang." „Waarom beeft u dat niet gezegd?" vroeg Riemer. „Nu hebt u er maar last. van gehad." Hij nam de jas van haar schouders en trok hem zelf aan. Yan tijd tot tijd wischte Dora het natte haar uit het gezicht en daardoor zag tij aan 'haar doorweekte handschoenen, dat dé lin ten en bloemen van haar hoed verkleurden. ..Mijn arme hoed, zuchtte tij, en mijn jar pon en mijn schoenenAls ik thuis kom, kan ik. wol alles weggooien. Het is zoo naar als alles aan je lichaam plakt." „Nog oen bootje courage, juffrouw; zoo lang zal het niet meer duren." „Ik vrees, mijnheer, dat wij eon nieuw buitje zullen krijgen." „We zullen wel spoedig een boerderij vin den en ons daar droge kloeren verschaffen. Het zal mij benieuwen, hoe u er als boerin netje uit zult zien." „Het eerste huis wat wiji krijgen, is geen boerderij, maar liet. slot van barones Mainau. Kij)k, daar ginds; u kunt het al tien." „Des te beter. Is u daar bekend, juf frouw „Neen; ik kon die barones alleen van aan zien." „Enfin, een droog plaatsje zal er altijd- nog wel te vinden zijn." Een nieuwe bui brak las, of misschien was Ihet nog de vorige, dae oen beetje adem ge schept had. Opnieuw violen ontzettende wa termassa's neder, maar Dora on Riemer ver snelden hun pas niet-. Het was hun nu onver schillig geworden, of het zacht of hard regen de Al hadden tij een zee doorgezwommen, uatter hadden ze al niet kunnen zijn. „Ziet u datDe inenschen op liet slot heb ben ons al opgemerkt. Ziet u die damo daar voor het venster?" „Ja1 Dat is 2eker barones Mainau." Riemer opende de groote poort en liet Dora binnentreden. De steenen waren glad- geboend, en waar de beide vluchtelingen stemden vormden zich ras twee plassen, die in elkaar vloeiden. Spoedig kwamen een lakei en oen kamer meisje te voorschijn, en achter hem do ba rones. „Mevrouw," begon Riemer, „wij zijn twee verongelukten, die hier gaarne een toevlucht zoutten vinden." „Ik heb met u te doen," antwoordde de dame deel nemend. „Wij| zullen u zoo goed wij kunnen helpen." „Ik heb toch de eerinformeerde Rio- mer, „met mevrouw Do barones knikte toestemmend. „Mag ik u don voorstellen, mevrouw, juf frouw Dora Artner en dokter Riemer." „Wilt ui maar even niet mijn kamermeisje moo gaan, juffrouw Artner? Do knecht zal u wel dien, weg wijzen, mijnheer Riemer." Eten uur later waren alle drie in liet. salon vorocmigd. Dora was dooi- do barones geheel van andere klecreai voorzien, en daar tij beidon ongeveer dezelfde figuur hadden, kon men aan Dora's toilet niet merkan, dat het l hare niet was. Zelfs hour haar was onder de kunstvaardige handen der kamenier weer droog geworden, en haai- gelaut vertoonde geen spoor meer van do doorgestane ellende. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1