S'. 213. L'~mwv Vrijdag 3 Februari 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. Speculanten. 34* Jaargang. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.35. Idem franco, per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C». lltrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DEB ADVERTENTIËN Van 1—5 regels Elke regel meer 0.15. Groot© letters naar plaatsruimte. Toor handel en bedrijf bestaan voórdeejlge bepalingen tét het herhaald advertêèren in dit Blad bij abonnement: Eeas circulaire, bevattende de voonraairdèn, worut op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. WBGE N. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter algemeen© kennis dat het Smalle pad vare af de Kleine Koppel tot aan de toegangen van de Van Asch van W.ijckstraat en. van den Soesterweg voor rij- en voertuigen en voetgan gers zal gesloten b 1 ij v e n tot 13 Febru ari a. s. Amersfoort, 2 Februari 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WCMJTIERS. De Secretaris, VAN REIGERSBERG YKRSLUIJS, waarn. Secretaris. Politiek Overzicht Oe beweging in Rusland. De stakingsbeweging in Rusland loopt ten einde. In Petersburg begonnen, heeft zij zich van daar voortgeplant naai de andere centra der bevolking van Rusland, maar overal is zij aam ?t doodbloeden. Alleen in Russisch Polen kost het blijkbaar groote moeite weer tot rust te komen. Eene deputatie van de Petersburgsche ar beiders is te Zarskoie Selo bij den Czaar ge weest, die liun heeft voorgehouden, dat zij eene misdaan hadden begaan, door hem den 22en Januari gezamenlijk met hunne nooden bekend te willen maken. Maar hij wil hun die misdaad grootmoedig vergeven en ver zekerde hun, dat hij zal doen wat hij ver mag om hun toestand te verbeteren. Ten slotte drukte hij hun op het hart weer aan het werk te gaan. Generaal Trepow heeft dat ook gedaan, maar op zijne man'erhij heeft de werklied_n, die als deelnemers aan de staking gevangen waren gezet, een ongena- dit pak ransel laten geven en hen daarna weer vrijgelaten. Zooals het den stakenden arbeiders gegaan is, zoo gaat bet- ook den deelnemers aan de beweging uit de meer intelligente kringen. Men heeft zich daar een tijdlang aan de ulijide verwachting overgegeven, dat er betere tijden zouden aanbrekenbet groote onheil, dat de oorlog in 1 h-Azië over Rusland heeft gebracht, zou althans dit goede uit werken, dat er in den binnenlandschen toe stand verbetering zou komen. IJdele hoop! Het ontslag van prins Swiatopc 1 k-Mirsky dat nu eindelijk een voldongen feit is ge werden, was niet meer noodig om haar te doen verdwijnen. Dat was reeds geschied door de herleving van sieisci van dwang, waardoor na den bloedigen dag van 22 Ja nuari aan den korten vrijheidsdroom een einde is gemaakt. De administratieve wille- keur is ten volle in eere hersteld. Niemand in Petersburg is er voor gevrijwaard om uit zijn bed gehaald en naar de gevangenis ge bracht te worden als verdacht op de eene of andere wijze in de liberale beweging betrok ken te zijn. Voor den geest, die bij de machthebben den in Rusland voorzit, is kenschetsend eene mededeeling. die het Russische gezantschap te Berlijn beeft doen toekomen aan de Tag- liche Runschau, naar aanleiding van de be weging, die in Berlijn op touw is gezet, om op te komen ten 1 ehoeve van Maxim Gorki. Wanneer aan Gorki niets meer ten laste ligt dan datgene wat van hem bekend geworden is, dan „beeft hij -lechts or toe bijgedragen oon de bestaande onlusten te vermeerderen, en dat zal eenige onaangenaamheden voor hem na zich s'eepen, waarover bij zelf zich volstrekt niet zal verwonderen." Het schijnt dus, dat men niet van zins is met groote strengheid te werk te gaan. Men wil aan hen, die bij de beweging op den voorgrond zijn gekomen, eene les toedienen, om er den schrik onder te brengen. Het gevoel van on zekerheid, de bestendige vrees voor den dag van morgen, die het stelsel van administra tieve willekeur onder de bevolking levendig houdt, zal dan het overige moeten doen. om de bevolking rustig te houden. Een vreemden indruk maakt tegenover de ervaringen, die sints den 22en Januari zijn opgedaan, het bericht van de Daily Telegraph uit Petersburg, gisteren onder de telegram men.opgenomen, waarin de Czaar wordt voor gesteld als een plotseling tot het stelsel van staatkundige vrijheid bekeerde en de spoe dige versckijming wordt aangekondigd van eene nieuwe ukase, die bij voorbaat als de „Russische magna charta" wordt gedoopt. Als die ukase verschenen is, dan is het nog tijd genoeg om zich er over te verheugen, maar vooralsnog is er alle reden tot twijfel of zij verschijnen zal. Voor zoover men Kei zer Nicolaas II kan beoordeelen uit zijne da den tot dusver, is hij allerminst gezind tot eenige handeling, die de staatkundige vrij heid voor zijn volk ten doel heeft. Eenigen tijd geleden maakte wij melding van een ar tikel in de Quarterly Review, waarin een zeer hard oordeel over den Czaar werd ge veld. De onbekende schrijver was, blijkens het bijschrift van de redactie van het tijd schrift, een Russisch staatsman van kooge po sitie. Van dezelfde hand komt een artikel voor in het Februari-nummer van de Natio nal Review, waarin de tegenstelling wordt uitgewerkt tusschen den Czaar als privaat persoon en als heerscher. In zijn bijzonder leven wordt Nicolaas II geroemd als een zoon, die zijne moeder eert, een model-echtge noot en een liefhebbend vader. Maar eene donkere tegenste'ling met dit aantrekkelijke beeld vormt ae schildering van den Czaar als heerscher over een rijk met millioenen on derdanen. Zijn oordeel daarover vat de Schr. aldus samen „Hij (d. i. de Czaar) is niet in staat zidh los te maken van de gediaclite, dat Rusland zijn familiegoed is. Andere landen worden goed of slecht bestuurd, maar zij worden ten minste bestuurd voor het volle; ons land wordt alleen bestuurd voor de dynastie. Want Rusland is een familiegoed, geen staat. Het behoort aan het. geslacht Holstein-Gottorp het is in werkelijkheid het bijzonder eigen dom van dat geslacht. Daarom weigert de Czaar te luisteren naar den raad van zijne „lijfeigenen," ook al zouden zij den Augias stal van de huishouding der grootvorsten gereinigd en ontsmet willen hebben. Zijne keizerlijke ooms en neven zijn hem dierbaar der dan het vaderland, hunne belangen gaan hem nader ter harte, dan het lot van het volk.' Dultschland. Darmstadt, l Febr. Heden middag had bet burgerlijke huwelijk plaats van den groother tog met- de prinses Solms. Daarop volgde de kerkelijke inzegening in de hofkerk in te genwoordigheid van vorstelijke gasten, het diplomatieke korps en de voornaamste ambte naren. De bier volgende opgave doet zien hoe voor de belangrijkste landbouwproducten in de ndieuwe handelsverdragen de invoerrechten geregeld zijn verge leken met het tarief van do oude verdragen.. Invoerrechten in Marken per 100 K.G. Nieuw. Oud. 8.50 Tarwe en spelt 5.50 3.50 Gerst (moutgerat) 4 2 (andere gerst) I- S0 2 Haver 5 2.80 Mak 3 1.60 Mout uit gerst. 5.75 8.60 Hop (bruto gewicht) 20 14 Druiven (in vaten) 10 4 Paarden, noordsch slag, per stuk waarde tot ÏOUO mark 50 waarde 1000 tot 1200 mk, 72 tot twe waarde 1200 tot 1500 mk. 75 jaren waarde 1500 tot 2500 mk. 120 10 ander slag- 301" stuk oudere waarde tot 1 >00 mark 72 20 waarde 1200 tot 2500mk. 120 Schapen 8 Vleesch (versch, ook gekoeld, niet bevroren)27 Boter (versch)20 Eieren2 Roode wijn en most 15 Margarine20 per 100 K.G. per stuk levend gewicht. S stieren en koeien 9 jong vee 5 kalveren 8 en 25.50 1 (lammeren 0.50) 5 (speenvar kens 1) 16 il 17 16 2 10 16 Wat de redhten op nijverkeidsproducten betreft, halen wij als voorbeeld aan wat de Franikf. Ztg. mededeelt over de ijjzerindus trie In Italië wegen verhoogingen en ver lagingen ongeveer tegen elkaar op. België brengt eene verhooging van de rechten op ijzer- en staalproducten. Rusland had reeds hooge rechten. Deze blijven deels bestaau, deels worden zij nqg verder verhoogd. Sterk verhoogd worden ook de ijzer recht en van Rumenië, met eenige uitzonderingen, die van Zwitserland en inzonderheid die van Oosfcen- rijk-Hongarije. In Servië moet de Solinger industrie 60 in plaats van 35 dinar betalen, waarbij binnenlandeohe rechten vervallen. De machine-industrie behoudt iu Italië en België ongeveer denzelfden toestandItalië verlaagt zelfs zijn recht op naaimachines van 30 op 25 lire. In Rusland, waarheen Dfuitseh- land 50 pet van de ingevoerde .machines levert, moet voor eene reeks machines met hoogere rechten gerekend worden. In Ru- menië waren laudbouw-machines en gereed schappen, alsmede lokomobielen, tot dusver vrij zij zijn voortaan met 4 leï belastnaai machines (vroeger vrijj) met 20 lei, ook elec- trische machines hooger. Servië voert een nieuw recht van 4 dinar op naaimachines in Zwitserland verhoogt zijne rechten, op machines, omdat Duitscmand dit eveneens gedaan heeft. Oostenrijk-Hongarije, dat reeds hooge machine-rechten had, heeft zijne ta rieven ook hier nog veroogd. Wat van de genoemde takken van nijver heid geldt, is over het geheel op alle voort brengselen der nijverheid van toepassing. De invoer van landbouwproducten in Duitsch- land is door hoogere rechten bemoeielijkt daarentegen hebben de andere lauden hunne invoerrechten op nijverheidsproducten ver- üuoogd en1 daardoor den afzet van die Duitsche uitvoer-antikelen moeielijker gemaakt. Rusland. Petersburg, 2 Febr. De Keizer onderteeken- de de benoeming van den minister van justi tie Moerawjew tot gezant te Rome. Gisteren werd Moerawjew door den Keizer in audiën tie ontvangen. Als zijn opvolger wordt de adjunct-minister Manuchen genoemd. Petersburg, 2 Febr. Het Te legraaf-agent- schap bericht, dat den afgetreden minister van binnenlandsbhe zaken, prins Swiaiopolb- Mirski. een buitenlandsch verlof van elf maanden is verleend. De vroegere adjunct van den. gouverneur- generaal van Moskou (grootvorst Sergius) Boe- lygin is benoemd tot minister van binneu- landsche zaken. De adjunct-minister van justitie Mauuchin is benoemd tot- minister van dit departe ment. Petersburg2 Febr. Maxim Gorki is in vrijheid gesteld. Batoem, 2 Febr. De gisteren begonnen werkstaking neemt een algemeen karakter aan. Schaulen, (gouvernement Kowna), 2 Febr. Sedert, twee dagen zijn de arbeiders hier in staking. Odessa, 2 Febr. De persoon, die gisteren op het hoofd der politie Golovin heeft ge schoten, heet Abraham Stilman en woont te Btenditscheiw. Warschau, 2 Febr. Het aantal dooden ge durende de onlusten is zeer groot en be draagt volgens opgaven van de geneesheeren 600, terwijl het aantal gewonden meer dan 1000 is. Dte uegrafenis der dooden weixl 's nachts verricht onaer bescherming van militairen. Vele personen die met aan de beweging deelnamen, zijn ook gewond. Een deal der socialisten is van meen mg, dat het plunderen der winkels geschiedde door lieden, die daartoe door de politie waren opgezet. In een oproep tot de arbeiders wordt ge- zogd„Waakt er voor dat ae regeetring hiervan niet partij zal trekken om onze revo lutionaire vlag te ontcvion". Het waren inzonderheid de Russische win kels, die geplunderd werden, vooral die van die Russische J.oden. De Marscha 1 kowskajastraat had het meest te lijden. Petersburg, 1 Febr. Een over de Fontanka leidende Egyptische hangbrug is ingestort op het oogenblik dat dragonders er over trokken. Dertig ruiters geraakten met hun -aarden te water. Petersburg, 2 Febr. Van de vijftig dragon ders. die met de brug over het Fontana- kanaal neergestort zijn, wordit één vermist. De overigen zijn op het ijs gevallen en gered. Turkil» De entente-mogendiheden dringen bij de Porte aan op d« aanneming van het financi- ceie programma in Macedonië, dat onlangs werd voorgesteldzij geven te verstaan, dat bij uiet-aanneming maatregelen van nog ver dere strekking zullen worden genomen. De Vereenigde Staten van Noord-Amerika zullen hun gezantschap te Konstantinopel met 1 April a.s. tot den rang van eene am bassade verheffen. President Roosevelt be schouwt deze verheffing als bepaald noodig in het belang van de Unie. Konstantinopel, 2 Febr. De bladen berich ten, dat de keizerlijke troepen er in geslaagd zijn Saria, de hoofdstad van Yeancn. te ont zetten en dat talrijke bataillons versterkings troepen gezonden zijn tegen de opstandelin gen. Zuid-Amerika. Het congres van Bolivia heeft zijne toe stemming verleend aan het vriendschapsver drag met Chili, waarin de Duitsche Keizer tot scheidsrechter benoemd is. De oorlog in Oost-Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichte» Ondanks den lof, dien de officieel Russi sche beriohten toezwaaien aan de helfhaftig- heid en de boven allen lof verheven houding van de eigen troepen in de laatste gevechten aan de Hoenho, wordt ook van die zijde er kend, dat de aanvalsbewegi ng tegen den lin kervleugel der Japanners is mislukt. Na kleine aanvankelijike vöordeeleu waren de Russen buiten staat, het versterkte dorp San- depoe te nemenzij werden daarna dioor <«c Japanners, die tot den tegenaanval overgin gen, over de. Hoenho teruggeworpen. Klaar blijkelijk had maarschalk Oyaina achter zijn linkervleugel sterke reserves bereid staan, die tijdig konden ingrijpen. Misschien zijn dit troepenafdeelingcu geweest van de belege ringsarmee van Port Arthur, waarvan eeu aanzienlijk deel na de overgave terstond op Liaojang gedirigeerd moet zijn. Daar de spoorweg van Dalny uaar het noorden door de Japanners in exploitatie is gebracht, kan de overbrenging van deze troepenmacht vol tooid ziju, zelfs al neemt men aan, dat de dienst op den spoorweg onder abnormale omstandigheden moet geschieden. Voor Port Arthur is thans eene betrekkelijk geringe be zetting voldoende. De divisiën, die voor Port Arthur hebben gestaan, hebben maarschalk Ovama de mogelijkheid verschaft om op de juiste plaats en op het juiste oogenblik vol doende strijdkrachten in het vuur te brengen om den Russischen flamkaanval te pareeren De groote beteekenis, die de taaie verdedi ging van Port Arthur voor de Russische oor logvoering bezat, is daardoor duidelijk be wezen. Van een veldslag kan, vooralsnog geen sprake zijn. De gevechten kwamen voort uit aanvallen vau eene Russische macht van 40 000 a 50.000 man tegen de steunpunten van het den linker Japanscben vleugel bevei ligende cordon. Na de vergeefsche aanvallen op de steunpunten van dit cordon, die ge paard gingen met groote verliezen en waai' bij dit cordon op geen enkel punt doorgebro ken weid. trokken de Russen zich weder over de Hoenho terug. Het groote cijfer vau de aan Russische zijde geleden verliezen is voor een deel hier uit te verklaren, dat de gewonden, die op het slagveld bleven, toen de troepenafdeeliu- gen, waartoe zij behoorden, teruggingen, bij den verschrikkeJijken sneeuwstorm en 20 graden koude bevroren zijn. De Neue Freie Presse wijst er op, dat het zal afhangen van het gebruik, dat van den toestand zal worden gemaakt, of het zal komen tot een slag aan de Sjako. „De aanval aan beide kanten van den spoorweg en van den gewonen weg in noordelijke richting is volgens de berichten begonnen De uitvoering van dezen aanval eischt veel kracht met aan zienlijke reserves tot dekking van de naar alle waarschijnlijkheid groote verliezen. Ge lukt dit, dan is liet Russische legerfrout ge broken en de terugtocht van Koeropatkin beslist. Tot eene volkomen nederlaag voor de Russen zou het echter slechts kunnen komen,, wanneer de Japanners er in slaagden 24 Roman van BALDUIN GROLLER. „Het geldt hier niet," ging Riemer voort,, zonder zich van de wijs te laten brengen, „welke verantwoordelijkheid u kan dragen, maar het is hier meer de vraag, of uw wijze van doen der onderneming ten nutte komt." „Dlat zijn onze zaken," antwoordde Canna- bel eveneens opstaanae. „Overigens zou het niet kwaad zijn, als ge het u niet moeilijk maaktet over zaken, die u niet aangaan." Van het begin af was Cannabel besloten geweest, zich te ontdoen van den jongen man, die het hem wel wat lastig maakte. Stelsel matig had hij het er op aangelegd, om hem te overbluffen, en hem zoodoende den lust te ontnemen, om zich in de toekomst in de zaak te mengen. Met het oog hierop, voegde hij hem nu nog uit de hoogte toe „En let u vooral op één ding. Als u het bij mij niet verkerven wilt, bekommer u dan al leen om datgene waarvoor u betaald wordt. Db rest, denk er eens en voor altijd aan, laat u maar gerust aan ons over.' Riemer had' Cannabel's voornemen door zien, maar was in geen stemming, om zich' iets te laten welgevallen. „Uw welgemeenden raad moet ik, jammer genoeg, weer afwijzen. Ook in het vervolg za] ik mij veroorloven te handelen, zooals mij goeddunkt. Ik moet er vooral uw aandacht op vestigen, mijnheer, dat ik door u niet be taald word, maar door mijnheer Artner, van wien ik dan ook alleen orders en terechtwij zingen verwacht. Zoolang mijnheer Artne mij zijn vertrouwen niet ontzegt, zal uw on genade mijn nachtrust niet storen Hij maakte een ceremoniëele buiging voor Cannabel, die verachtelijk de schouders op trok, en nam toen afscheid van Artner, die hem te Verstaan gaf, dat hij hem over deze zaak nog eens wenschte te spreken. Doa*a bet. hem uit- en drukte 'hem warm de hand. Het verschil van meening tusschen Rie mer en Cannabel, in Artner's woning tot een uitbarsting gekomen, had niet nagelaten op allen een diepen indruk te maken. Artner voelde zich verruimd bij de gedachte een nieuwen financiëelen steun gevonden te heb ben, die hem in staat stelde de onderhande lingen met de buitenlandsche kapitalisten tot een goed einde te brengen. Ondanks de aanstaande nauwe familiebetrekking, vreesde hij Cannalbel, en in zijn slapelooze nachten was zijn grootste angst, verraden en verkocht te zullen worden, als hij gedwongen, werd, zich aan dezen man over te leveren. En daar toe zou hij gedwongen geweest zijn, als Rie mer niet bijtijds hulp gevonden had. Canna bel's genie n zaken moest de onderneming ten goede komen, maar toch moest het hem onmogelijk gemaakt worden om hem Art ner dood te drukken en zich dan zelf als heer en meester op den voorgrond te plaat sen. Onbewust voelde Dor» met haar vader mede en deelde zii zijn zorgen en vreczen In den kamp der beide mannen had zij met hart en ziel partij voor Riemer gekozen, wiens op treden haar met bewondering vervulde. Zoo ver had zij kunnen opmerken, bogen alle menschen voor den machtigen geldvorst, hun kerend naar zijn gunst. En iedereen wachtte zich er voor het bij hem te verkerven was bereid hem in alles ter wille te zijn was ge lukkig met zijm glimlach; vreesde zijn toorn En zie, daar was Riemer verschenen, als een jonge held, en had onbewimpelt den gewel digere m;an de waarheid durven, zeggen. Riemer Was tevreden over het gebeurde. Voor hem was Caainaibel niet slechts Canna bel niet slechts de millionairmaai* ook Edward's vader on dezen man had) hij tot het uiterste geërgerd. Dat verschafte hem een zekere voldoening. Zeker, zijn plan tot aan koop van, grond van den barones Mainau was verijdeldmaar bij gaf 'liet plan daarom nog •niet. op Di ieder geval wist Cannabel, dat hij rekening met hem had te houden en daar mede was toch ook al iets gewonnen. En Rie mer wist, dat hij voor Cannabel op zijn lioede moest zijn. Voor de eerste maal in zijn leven had Rie mer het. gevoel van macht leeren kennen, dat. in de bewustheid) van bezit gelegen is. Armoede maakt laf en deemoedig. Hoe ge duldig en lijdzaam zou hij; niet de praatjes van de-zep. „grooten" man hebben moeten aan>hcoren, wanneer hij niet op eenige honr- dord duizenden had' kunnen steunen? Het. was wel onrechtmatig verkregen geld. dat verheelde hij zich niet, maar hij wilde het immers niet ten eigen bate gebruiken, veel eer als een zoenoffer. Daaruit sproot die schijnbare zorgeloosheid voort waarmede hij met dat geld omsprong. Maar dit wist nie mand. toen hij den man, die niets beter9 dati geld kende, respect lrad weten in te boezemen en een harden noot te kraken had gegeven. Niet, dat het. Cannabel wellicht niet meer malen zou zijn voorgekomen, dat. honderd duizenden op het spel werden gezet, enkel en alleen om hem te ergeren en in verlegenth -id te brengen, maar Riemer's hoofddoel was ijti de eerste plaats, om het. met gevaar voor Art ner gewonnen geld te diens behoeve te beste den. En dat kon Cannabel niet wetejn! Cannalbel was ten hoogste ontstemd. Etan jonge man,, die miets Was en die niets bezat, had hem in eeu uiterst pijnlijke positie ge bracht. Onbeschroomd was die mam hem te- ge nget reden on dat nog wel ten huize ein in tegenwoordigheid zijner toekomstige schoon dochter. Met ongehoorde brutaliteit, had hij het gewaagd toespelingen op zijn betrekking tot barones Mainau te maken. Da dwaze voorslag was bovendien voor Artner voor- doclig. Als hij, Cannabel. dien voorslag ver- wieip, dajn laadde hij de moreele verplichting op zich, Artner een niet minder gunstige op- lossng aan de hand te doen. Dit wierp al zijn mooie en zijn geheimste combinatiën in dui gen. Die Riemer wist niet. wat hij hem aan gedaan had, Het voorstel wiilde en kon hij niet aannemen, e(n nat stond hij toch voor de gevolgen er van. En dit juist., waar het barones Mainau gold! Mot die moreele verplichting was liet bo vendien nog niet uit. Een groot er dwaasheid was zeker nog nooit beleefdDe bezitting moest haar afgekocht woiden, dat was bui ten kijf, maar hij zou die voor honderd dui zend gulden hébben kunnen krijgen en dan nog de groote weldoener zijn geweest. En daar kwam nu zoo n kale advocaat on bood vierhonderd duizend 1 Hij mocht, liet niet aan nomen, want meu kon zich toch door zulke lui niet in de kaart laten kijken of van het kussen laten jagen Maar kon men do baro nes. nu minder bieden En al gaf hij hetzelf de wat, toch ongehoord was, - - dan zou hij er nog niets mede gewonnen liebben, want dan zou hij, de vereerder der mooie barones, niets meer liebbon gedaan dan de eerste de lieste wildvreemde kooper wilde besteden. Voor zii n geofferde schatten zou zij '.niet eens „dank u zoggen. Zij had immers geen reden om ;bem te bedanken. Uitlachen zou zij hem misschien, als zij latei" achter de ware toe dracht van de zaak kwam. Wie weet, of zij hem nu oiiet reeds uitlachte? Hij verschafte haar de grootste weelde, maar. om zich niet. onmogelijk te maken, deed hii dit zoo dis creet, dat zij zich volstrekt niet aan hom. ver plicht gevoelde. Alleen de wereld benijddo hem, om zijn ontzettende offers, en waar voor Bovendien was daar nog dat kraukzinnige aanbod van dien gekken advocaat! Kon hij jaich maar op dien kerel wrekenWas Riemer maar een man uit de groote financdewereld geweest, dan. zou hij hemi de macht van een Cannabel wel eens hebben laten voelen. Maar nu? De persoon Was te klein, om er vat, op te krijgen. Hij, kon maken, dat hem. bij Artner liet huis ontzegd werd dat was alles. Hij' zou 't dan ook doen Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1