4 tliuna eeu personeel© toelage van f 200 wordt verleend. (Get.) H„ W VAX ESVELD. HAMERS. A. M. TROMP VAX HOLST. J. W. JORIS0EN. De heer Gerritsen. Mijnheer de Voor zitter, ik heb slecht® weinig te zeggen. Ik zal zeer zeker voor het voorstel stemmen. Maar ik geef in overweging, wat ik ook reeds in mijne afdeeling gezegd heb, dat, als B. en W. meenen, dat de traktementen van een zekere categorie van ambtenaren moeten wor den verhoogd, zij niet moeten wachten met daartoe het voorstel aan den raad te doen. Als men het initiatief aan leden van den raad overlaat, dan valt het voorstel in min- j der goede aarde, want B. en W. zijn beter van de zaken op de hoogte, dan de leden van den raad. B. en W. moeten zich niet laten weerhouden door de overweging, dat zij de kans lcopen édhec te lijden met hun voorstel. Indien zijl meenen, dat eenc trakte- mentsverhooging gerechtvaardigd is. laten zij dan met het. voorstel daartoe hier ko- men en niet bang zijn voor een. échec. De Voorzitter. Ik kan den\eer Ger- ritsen antwoorden, dat B. en W. in den re gel niet bang zijn voor een échec. Het da gelij ksch bestuur staat voor zijne meening. Maar over de politie heeft ieder lid van den raad zijne eigen meaning. Het is daarom wel wensohelijk, dat de raad zich over deze trak- tementsverhooging uitspreekt; dat is voor liet hoofd der politic een krachtige steun. Overigens kan ik mededeelen, dat het hoofd der politie zich geheel kan vereenigen met het uit den raad voortgekomen voorstel. Bij de stemming wordt met algemeene stemmen het voorstel van B. en W., zooals het gewijzigd is door het voorstel-van Esveld c. s., aangenomen. 9. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van perceel E. no. 4423, gelegen in de St.- Agathastraat. met rapport der raadscommis sie, strekkende tot goedkeuring van het voor stel. Wordt- z- h. o. besloten conform de con clusie van het rapport. 10. Voorstel tot wijziging van den leeraar aan de Burger avondschool C. J. F. Prins, met advies. Op grond van de verklaring van den mi nister. dat de akte van bekwaamheid, die tot liet geven van lager onderwijs in de be ginselen der wiskunde bevoegdheid verleent voldoende is om als leoraar in dat vak aan eene Burgeravondschool te kunnen optreden stellen B. en W. voor den heer Prins aan te stellen a-Is vast leeraar op eene jaarwedde van f 40 per wekelijksch lesuur. Wordt z. h. o. conform besloten. 11. Ontwerp-besluit tot vaststelling van jaarwedden van het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs, strekkende tot het toe kennen van periodieke verhoogingen op grond van de verordening. Wordt z. h. o. conform besloten. 12. Ontwerp-verslag ingevolge art. 35 der leerplichtwet (in zake kindervoeding). Wordt- z. h. o. vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Stoomdrukkerij L. E. DüSGEL ZOON

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 8