9\ 239. 3d* Jaargang. Donderdag 2 Maart 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. AMERSFOORTSCH DAGRLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf l.«B. Idem franoo per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- 0.05. Ooze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF ft O. (Jtrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: ▼au 1—5 regelsf AH. Elke regel meerO.II. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeelire bepalingen teé het herhaald adverteeren in dit Blad by abonnement Bene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artikel 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134) brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor een ieder de gelegenheid tot kostelooze in enting wórdt gegeven op den eersten en tweeden Maandag van de maanden Januari, April, Juli en October, telkens des namiddags te drie ure, in de daartoe bestemde localiteit van het voor malig schoolgebouw wijk A, Koestraat no. 9. Gedaan te Amersfoort, den 1. Maart 1905. Burgemeester en. Wethouders van Amers foort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De fd. Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUÏJS. Politiek Overzicht De beweging in Rusland. Met. de vredegeruchten is 't voorloopdg weer uit. Maar de binnenlandsahe beweging neemt hand over hand toe. Allee is in gis ting; allee dreigt ondersteboven te gaan. Da regeering werkt met koortsachtige haast aan de uitvoering van bet hervormingspro gramma, dat in de keizerlijke ukase van 25 December werd aangegeven, maar of men ooit vruchten zal zien van de besluiten, die zich op elkaar stapelen, staat te bezien. Hoofddoel van die ukase was de bewe ging te smoren, die streeft naar deelneming van het volk aan de regeering. Uit vrije ge nade wilde de autocratie tegemoet komen aan d© klachten, die van alle kanten worden aangeheven, maar de bevolking zelve het lecht te geven daarin mee te spreken, dait werd beslist verworpen. Van dat standpunt schijnt men sedert te zijn teruggekomen. Men schijnt er niet meer afkeerig van te zijn aan het volk het recht te verleenen, door middel van gekozen vertegenwoordigers in vloed uit te oefenen op het bestuur van het land. Maar hoe? Wat die vraag betreft is betZooveel hoofden, zooveel zinnen. Den eenen dag wordt bericht, dat het niet mo gelijk bevonden is een Semslri Sobor samen te stellen in een voor het volk wensabelijken vorm, en dat het minister-comité daarom de beraadslaging over dat onderwerp heeft ver daagd. Den volgenden d>ag wordt gezegd, dat er van dat bericht geen woord waar is. en dat integendeel de overtuiging is doorge drongen, dat normale toestanden nog slechts te hopen zijn van de invoering van eene constitutie en de bijeenroeping eoner verga dering van volksvertegenwoordigers. Wat de regeering eigenlijk wil, weet niemand. En zooals het in de regeeringskringen is, zoo is het overal. Het is een chaos van program ma's, plannen, wenschen en gedachten, waar in niemand den weg weet te vinden. De Russ bevatte onlangs een artikel, dat de klacht inhield: „Wij hebben geen regee ring meer". Daarvoor heeft dit blad de straf fende hand der regeering ondervonden; de vergunning tot den verkoop per nummer is het ontnomen. Maar andere bladen hebben rich op dergelijke wijzo uitgelaten en de bur gerij aangespoord zich zelf te helpen, omdat de overheid in hare taak te kort schoot; zij bleven ongemoeid. Wat ontbreekt is een krachtig© wil, die aan het gezag de gehoorzaamheid, welke het nog niet lang geleden werd toegedragen, weder weet te verschaffen. Een kenner van Rusland, die de tegenwoordige beweging in het land zelf heeft gadegeslagen, schrijft aan de Neue Freie Pre&se, dat de Russische re geering de teugels bijna geheel uit de hand heeft verloren. „Bijna overal heerscht thans in Rusland een half anarchistische toe stand, en de zwakke pogingen om de bewe ging hier en daar met brutaal geweld tegen te gaan en haar met de wapenen te onder drukken, kunnen aan dit feit niets verande ren; bovendien hebben deze pogingen haast geen herhaling meer gevonden. Het komt er dus niet op aan, of de Russische machtheb bende n eene grondwet willen decretearen en hoe die er zal uitzien, maar de zaak staat nu zoo, dat de Russische regeering thans ge- keel met machteloosheid geslagen is en dat het oproer bijna overal en zonder zich te laten tegenhouden zijn weg neemt. Wanneer men, zooals ik deed, Rusland in alle richtin gen doorkruist en met de meest verschillen de personen in aanraking komt, dan doet men de merkwaardigste waarnemingen. Ik had gelegemheid in den spoortrein niet offi cieren van verschillende rangen, met bur gers van uiteenloopenden stand en beroep over den toestand te spreken, en ik was ver baasd te hooren met welke vrijheid van het woord en van overtuiging zelfs de officieren zich uitspraken over de onhoudbare toe standen, en hoe allen sleahts van het slagen der beweging de welvaart en den vrede van het rijk verwachten. Op straat spreken de mensahen onverholen voor de ooren van de politie hunne vrije meening uit; in de pers wordt tegen de regeering op de scherpste wijze positie genomen, en niemand, zoo min de politie als de bureaucratie, waagt het tegen zulke boosdoeners op te komen. „Voor 't oogenblik is er geen staat, waar de vrije uiting der moeningem en de deel neming aan de politiek zoo onbeperkt is alsin Rusland." Tegenover de berichten over de behande ling van een Maxim Gorki en anderen is het van belaag te wijzen op dit getuigenis van iemand, die land en volk uit eigen aanschou wing kent. Maar men mag daaruit natuur lijk niet afleiden, dat Rusland thans het be loofde land der vrijheid zou zijn. De dagelijks uit Rusland komende berichten doen zien wat de gevolgen zijn, als vrijheid in ban deloosheid ontaardt, en ook de door ons aan gehaalde Schr. vat zijn oordeel samen in deze slotsom„Ik heb de stellige overtuiging, dat do beweging in Rusland niet meer tegen gehouden en onderdrukt kan worden en dat, wanneer niet spoedig, zeer spoedig, de be tere gevoelens aan het hof van den Czaar bovendrijven, wanneer men niet eindelijk daar het snelle besluit neemt aan het volk de vrijheid te verschaffen, in welken vorm dan ook, het Russische rijk de zwaarste ram pen tegemoet gaat." Dultschland. Berlijn, 1 Maart. De diplomatieke ver tegenwoordigers van het Duitsche rijk in Fame, Brussel, Bern en Belgrado, hebben de bestaande handelsverdragen met Italië, Bel gië, Zwitserland en Servië opgezegd op de zelfde wijze als in Weenen en Rukarest is ge schied. De afkondiging van het keizerlijke besluit, waardoor het nieuwe tarief van invoerrech ten met 1 Maart 1906 in werking wordt ge bracht, staat onmiddellijk voor de deur. Berlijn1 Maart. In het „Reiohsgesetz- blatt" is het aanvullingsverdrag tot het Duitsch-Russisch handelsverdrag opgenomen. Da handel in meiajea. Den 18en Mei 1904 kwam tusschen Durtech- land, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje, Portugal, Rusland,- België, Nederland, Zwe den, Noorwegen, Denemarken en Zwitserland (waarbij zich later Oostenrijk-Hongarije voeg de) een overeenkomst tot stand betreffend© internationale maatregelen tegen de meisjes handel. Die meeste Staten hebben deze over eenkomst thans geratifioeerd. terwijl België, Portugal en Nederland vóór den 18en Juii van dit jaar de ratificatie-oorkonden zullen overleggen. Met dien datum zal de overeen komst m kracht treden. Zij bepaalt, dat in elk der contractoerende Staten een bureau zal worden opgericht ter verzameling van gegevens over den meisjestiandel, terwijl aan stations en in de havens een bewakingsdienst zal worden georgansieerd, die aan de betrok ken consuls de noodige berichten zal moeten doen toekomen. Bepalingen zijn verder ont worpen voor de terugzending en het onder houd van de m de overeenkomst bedoelde meisjes, terwijl een internationaal toezicht op verhuurkantoren en pl aatsingbureaux voor meisjes zal worden ingericht. Frankrijk. Nederland, Italië, Denemarken en Rusland hebben verklaard de bepalingen ook op de koloniën van toepassing te achten. De andere staten hébben zich de uitbreiding tot hunne koloniën voorbehouden. Frankrijk* In de Kamergroep van de gematigden, 'be tot dusver met de rechterzijde en de nationa listen vereenigd oppositie voerde tegen de op het „bloc" steunende kabinetten, zal waar schijnlijk eene splitsing komen. Een aantal leden, vertegenwoordigers van groote steden en centra van nijverheid, willen niet meer meedoen aan de door Ribot voorgestane on verzoenlijke politiek. Aan bet hoofd van de op de scheiding aansturende beweging staan Cocherv. Legrand en Thierry, die hunne vrienden hebben uitgenoodigd tot eene ver gadering om te bespreken of zij zich zullen samenvoegen tot eene nieuwe fractie onder den titel „repubükeinsche unie." Engeland. Londen, 1 Maart. Na verdere beraadsla ging nam heden het Lagerhuis met 235 tegen 175 stemmen het adres van antwoord op de troonrede aan. Zweden. Christiania, 1 Maart. Het ministerie-Ha- gerup heeft heden zijne ontslag-aanvrage in gediend. Men zegt, dat minister-president Hagerup den kroonprins-regent heeft gera den aan staatsraad Michelsen de samenstel ling van een nieuw ministerie op te dragen. Rusland. Petersburg, 1 Maart. De minister van binnenlancUche zaken gaf den Franschen ge zant kennis, dat den 2Sen Februari de uit wisseling der ratificatie-oorkonden betref fende het nieuwe Duitsch-Ruasisohe handels verdrag heeft plaats gehad. Op grond van art. 3 van het ia 1893 tus- schen Frankrijk en Rusland gesloten han delsverdrag was de Russische regeering ge noodzaakt op dienzelfden datum dit verdrag op te zeggen. Graaf Lamsdorf sprak daarbij tegenover den gezant Bompard de hoop uit, dat de beide bevriend© en verbonden regee ringen er in zouden slagen vóór 28 Febr. 1906 een voor de belangen van beide staten voordeelig nieuw handelsverdrag te sluiten. Petersburg, 2 Maart. Tot bevelhebber van het militaire district Moskou is benoemd ge- noraal Malachow, tot dusver adjunct van den bevelhebber. Petersburg, l Maart. In eene vergadering van kiesgerechtigden ter benoeming van ge machtigden der arbeiders in de oommissie, dio onder voorzitterschap van staatsraad Sahidlowski werkzaam zal zijn, werd beslo ten vóór de verkiezing der gemachtigden de volgende eischen te stellen Alle elf afdee- lingen van de sedert 22 Januari jl. gesloten Russische werkliedenvereeniging moeten we der geopend worden. De gemachtigden van de werklieden moeten gelijkgerechtigd zijn met de overige leden der oommissie. De zittin gen van de commissie moeten openbaar zijn de verslagen van deze zittingen moeten vrij van de oensuur gedrukt worden. De per soonlijke onschendbaarheid van de gemach tigden van de werklieden moet gewaarborgd zijn. De werklieden, die sedert 1 Jar nuari gevangen zijn genomen, moeten wor den vrijgelaten. Vertegenwoordigers der werklieden van de kleine bedrijven moeten aan de werkzaamheden van de commissie deelnemen. Wanneer deee eisahen den 3en Maart des middags niet zijn vervuld, zullen geen ge machtigden van de werklieden in de com missie gekozen worden. Warschau, 1 Maart. In de gouvernementen Kieloe, Lomska, Lublin, Plozk en Soewalki is door den gouverneur de kleine staat van beleg afgekondigd. Warschau, 1 Maart. In de kleinere fabrie ken begint de staking opnieuw. In de staid is het ónrustig. Patrouilles trekken weder in grooter getal door de straten. Vele handelsbedienden, schoenmakers en dienstboden zijn in staking gegaan. ~Tit Warschau wordt bericnt, dat de on langs daar gevangen genomen dichter en schrijver Niemojewaki bevel gekregen he*ït Warschau te verlaten en zich in een ander gouvernement te vestigen. Hij is reeds naai Lublin vertrokken. Wegens de talrijke aanvallen van gewa pende personen te Warschau op politie-be- anvbten, is het bevel u-tgevaardigd, dat a l te», die zich vergrijpen tegen de onder den klei nen staat van beleg geldende bijzondere be palingen, door krijgsraden en naar de krijgs wet zullen worden gevonnist. Uit HeLsinfors wordt aan de „Köln. Ztg." bericht-, dat reeds meer dan de helft van den voor de zitting van den Landdag be stemden termijn is voorbijgegaan. De arbeid blijft echter rusten, want de Landdag wacht op aptwoord op het verzoekschrift aan den Czaar, waarin het herstel van den wettelij- ken toestand wordt verzocht. Reeds met Nieuwjaar was het verzoek- schriit gereedde Stenden namen toen een© vacantie van vier weken. Bij ae heropening der zitting was nog geen antwoord ontvan gen en toen besloten adel, burgers en boeren alle zaken slechts voorloouig te behandelen en geen voorstellen te doen. De Landdag komt nu van tijd tot tijd wel eens bijeen, maar daar geen ontwerpen of voorstellen wor den ingediend, is er mets te doen en zoo houdt men zich dan alleen bezig met quaes- ties, welke op het herstel van dea wettelijken toestand betrekking hebben. De Czaar heeft net verzoekschrift in han den gesteld vam den Senaat. Turkije. Konstantinopel, 28 Febr. Volgens de laat st© berichten uit "kernen, dringen de opstan delingen opnieuw rondom Baan a op, waar een hardnekkig gevecht gedurende vijf dagen woedde. Van de troepen bieden velen geen weerstand meer en deserteeron naar het zui- dea naar de steden Aiab en Hidjeh, waarvan de laatst genoemde stad 2000 man troepen en 4 kanonnen bevat. Ook deze steden zijn op het punt van te capituleeren. Men maait zich in de regeeringakn-.^n zeer ongerust over den toestand- mén vreest, dat or aan zienlijke strijdkrachten zullen noodig rijn om den opstand te onderdrukken. Creta. Volgens een telegram uit Rome zijn er onderhandelingen gaande tuaschen de kabi netten te Rome, Londen en Pa-rij», niet het doel, het vraagstuk van Kreta definitief te regelen, Volgens de fetit Bleu ziin er in den laat- sten tijd op heb eiland tal van voorteekonen waargenomen van een naderenden opstand. Japan. De zitting van den Japanschen landdag i» gesloten. De voorzitter van de Tweede Ka mer hield tot besluit eene rede, waarin hij niet groote waardeering sprak over de harte lijke samenwerking der beide Kamers gedu rende de geheele zitting, en de Kamer geluk- wenschte met ..aar vaderlandslievendén geert, gebleken bij het goedkeuren der crodieten voor den oorlog. Hulde werd voorts gebracht aan de toewijding van leger en vloot, die niet dachten aan hunne bwtrekkingen thuis, en hun leven opofferden voor het vaderland. „Zulke mannen in het gevecht, een zoo vader landslievende natie en een 2500 trouwe land dag vormen een geheel dat onoverwinnelijk ia". Er was nog veel te doen, het doel was bij lange na niet bereikt-, maar men zou ten slotte slagen indien de natie dezelfde gevoe lens aan den dag uleef leggen. Tokio, 1 Maart. In eene vergadering van bankier3 en financiers, oijeengeroepen om van gedachten te wisselen over de inschrijving op de nieuwe binnenlandsche leening, bleek, dat deze leening meer dan volteekend zal wor den wanneer de lijst wordt opgesteld. De veroenigde bankier» dee Kien .de, dat zij 60 millioen zullen nemen. Het keizerlijke hui» zal 5 millioen nemen, andere corporation en 'bijizondere personen, 40 millioen. Men ver wacht, dat de leening dubbel volteekend zal worden. Zuid-Afrika Reuter's agentschap ontleent aan de Johan nesburg Mail het berioht, dat lord Milner.zij» ontslag als 's KoningB commissaris in Zuid- Afrika heeft ingediend en in het begin van April ower Oost-Afrika naar het moederland zal terugkeeren, met de bijlvoeging, 'dat het bericht tot dusver niet begengesprokep is. Londen, 1 Maart. Graaf Selborne is be ne* md tot 's Koning» commissaris in Zuid- Afrik a en bestuurder van de Transvaal- en Oranje-rivier-koloniën als opvolger van lord Milner. Do oorlog in Oost-AxiS. Van den oorlog zijn de volgende berichten: Sachetoen, 1 Maart. Om drie uur heden middag openden de Japanner» met belege ringsgeschut een hevig vuur op den Poetilów- heuvel. Ontzaglijke stof- en rookwolken stij gen aan beide zijden van den heuvel op, die daardoor het aanzien heeft van een vulkaan. De beschieting zet riob voort naar den rech tervleugel. «r 11 13 Roman*van MORITZ VON REICHENBACH. „Dat ia zekere graaf von Mellow," ver telde hij„een van de rijkste grondbezitters uit Pommeren, die vroeger ook afgevaardig de was in den Rijksdag een practisch man van onmiskenbare talenten, iemand, die zeker in staatszaken een schoone car rière zou hebben gemaakt, wanneer hij er niet de voorkeur aan had gegeven, om na afloop van zijn mandaat oen reis naar Afri ka, Indië en de hemel weet waarheen nog meer te ondernemen. Ik dacht, dat hij op dit oogenblik bij de Chineezen of bij de Es kimo's, kortom overal elders zou zijn dan op het Brühlsche terras en ik was dus wel zeer verwonderd hem zoo plotseling langs mij te zien heen wandelen." „Wel eene in 't oog loopende persoonlijk heid meende do prinses. „Ja, en tevens een zeer sympathieke. Het toeval bracht ons dikwijls té zamen, en al is hij ook wat ouder dan ik, ik kan gerust zeg gen, dat wij vrienden waren." „Heeft hij vrreger niet bij de huzaren ge diend en had) hij toen niet door zijn verme telheid als ruiter en door allerlei waaghal zerijen den bijnaam van den „dollen" Mel low?" vroeg graaf Lantzau, zijn blanke, wel verzorgd© handen bewonderen^ terwijl hij uit een nieuwe flesch de glazen nogmaals vulde. „Ja, dat was in zijn jeugd maar die tijden waren al larg achter den rug, toen wij el kanoer, nu zoowat twee jaar geleden, te Berlijn leerden kennen." „En nu gij uw ii-toressanten vriend hier zoo onverwachts hebt. weuergezien, baron, wil ik u gaarne toestaan hem na afloop van het dimr te gaan opzoeken, terwijl wij hier ecu kop ko.fie bij ven druiken." „Dat heeft wel iets van een verbanning, prinses, maar ik moet u toch zeggen, dat ik het idee von Mellow weder de hand te druk ken verre van o..aa. genaam vind. „Schik u dus in dé verbanning baron, en kom, als uw vriend u niet vasthoudt, over een uurtje weer hier om met ons het afge sproken tochtje op de Elbe mede te maken Maar ge weet het wela la guerre comme a la guerre en en voyage comme en voyage, zon der eenige g.bondenheid1. Als ge wegblijft, wordt u dat niet 'kwalijk gjcomen. Zoo be hoort het tusschen oude re smakkers als wij. „O, ik ben steeds bereid van uw goedheid te profiteeren, prinses, maar in dit bijzon dere geval wil ik er toch geen gebruik van maken. Ik zal zorgen, dat ik op mijn tijdl terug ben." „Beloof niet te veel, vriend 1 Wie weet, welke interessante avonturen de graaf u te vertellen heeft!" „Vergun mij hierop het zwijgen te be waren, prinses, en een antwoord voor mij te houden, dat allicht voor een banale frase kon doorgaan, hoewel het toch niets anders dan de uitdrukking van een diepgevoelde waarheid zou zijn." De prinses vond waarschijnlijk, dat de baron iets te ver g ng, want zij dreigde hem met een even opg.'heven vinger en met hoog opgetrokken wenkbrauwen. „Ga maar naar uw graaf," zeide zij, „en vertel ons wat aardigs als ge terugkomt of breng hem zelf mee, dat 's miüschien het beste." „Mag ik hem werkelijk aan u komen voor stellen, prinses „Wel zeker! Wie zou niet gaarne met zulk een intereseante persoonlijkheid kennis ta ken?" D© baron schoof zijn stoel op zijde en nam met een liciite buiging afscheid. Met een nauwelijks merkbaar, maar noch tans zeer tevreden lachje zag Lewosky den baron na en tante Anna/s gelaat verried on tevredenheid, terwijl de prinses met den jon gen graaf een gecprek begon over de nieuwe litteratuur. Baron Peldheim zocht inmiddels graaf Mellow op en vond hem aan het andere einde van het terras, waar hi^ in afwachting van het bestelde middageten, een nieuwsblad in zag. „Kijk. dat 's braaf van u. Feldheim I" riep hij, het nieuwsblad wegwerpend, toen de ba ron op zin tafeltje toetrad, en hijj strekte daarbij zijn groote, doch welgevormde hand naar den bezoeker uit. „Ja, ja, ik heb u daar straks wel zien zitten, maar ge waart in da mesgezelschap en daar waag ik mij n et aan." „Dat is iets nieuws van u, graaf! Maar laat ik beginnen met u een hartelijk welkom toe te roepen in de beschaafde wereldIk dacht, op mijn woord, dat go nog hier of daar bij de mcnschenebera waart, en ik was dus even verbaasd als verblijd, toen ik u daar zoo op eens weder vóór mij zag." „Maar, beste kerel, ik bón al meer dan zes wéken op beschaafd grondgebied," lachte de graaf, „en te Parijs heb ik de op rei3 aange nomen gewoonte van mijn mddaginaal met mens-hen vleesch te doen, totaal afgelegd vóór ik veder een voet op Duit&chen bodem zette. Ik ben nu zoo tam geworden, dat mijn goede moeder vreugde van mij beleven zal en voorloopig zal ik nu ook wel thuis blijven." „Zijt ge hier dan alleen doortrekkend?" „Natuurlijk! Voor mij is alleen vreemde aarde or eigen grond ruim genoeg; in een stad als deze b v. xs t npj alsof ik in een mui zenval zit." „Uw liefde voor paradoxen hebt ge nog niet verloren, graaf," meende de baron. „Nu, deze, als 'ter een js, wil ik u even goed verklaren als wijlen Cicero het de zijne placht te doen. In vreetmdte werelddeelen heb ik alle gelegenheden vèr otm mij heen te zien nieuwe impressies in mij op te nemen en de rest van mijn zucht naar avonturen, die mij nu eepmaal in 't bloed zit, bot te vieren, en op eigen terrein wacht mij een even groot arbeidsveld, want daar ligt nog zeer veel jn 't ongereede, en nadat ik twee jaar lang een dolende ridder ben geweest, wil ik nu een prachtexemplaar van e°u landedelman en nationaal economist worden, Is daarin, nu iets paradoxaals?" „Ik neom het woordl terug, maar of gij 't op uw eigen grondgebied lang zult uithou den, 19 aan twijfel onderhevig." „Ik wil 'tin elk geval probeenen. Maar wat zijn uw plannen voor vandaag? Ik ga eerst met dten nachttrein verder, hebt ge uw middag disponibel ,,Qm u de waarheid te zeggen, eigenlijk niet. „Ja., ia, daté waar ook, ge zijt met dame» pit! Als ik in 'tvoorbijgaan goed heb ge zien, is de eene jong en mooi." „Niet waar? Dat is de prinses Razdtowe- ka; ik leerde haar en haar tante den gepas- seerden winter in Italië kennen „Razitowska? Slavisch bloed dus pa» dan maar op, vriend, want dat soort vrou wen hoeft den duivel in 't lijf." „Wilt ge u overtuigen, dat uw oordeel hier niet opgaat? Zal ik u met haar in ken nis brengen?" „O neen, dat moogt ge niet van mij ver gen Voor damea gezelschap ben ik nog niet genoeg ontbolsterd en met een prinses voor al zou ik mij in 't gjeheel niet op mijn plaats gevoelen. Onder ons gezegd, is mij zoo n con versatie te lastig!" De baron liet dat thema zonder al te veel ajïijt varen. Hij had m de eerste blijdschap van het onverwachte wederzien er van ge sproken con den graaf aan de prinses vooi te stellen, maar na de eerste woorden, die bij met zijn vriend gewisseld had, daarover roods berouw gekregen. Het door de zon ge bruind) gelaat van den graaf met den fiks gebogen neus en de levendige, sperkende oogon had een zekere belangwekkende be koorlijkheid, die zelfs den jongeren, man ge troffen had, en hoewel deze zdch thans door dó voorkomendheid der prince tot allerlei verwadhtingen gerechtigd waande, kwam liet hem toch mm of meer gewaagd voor, haar met graaf von Mellow in kennis te brengen. Nadat hij een half uurtje met hem gepraat had en zich het een en ander van de vele én verre reizen had laten vertollen keerde hij naar de prinses terug, bij wijze van verontschuldiging alleen vermeldend, dat graaf Mellow hier voor zaken gekomen, en met bezigheden overladen was. Wordt VTiolfé.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1