Paardenmarkt e. Pb. L Vellen en Verkoopen: Effecten-liotemj. Maatschappij Je Toekomst' Uit^den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT1EN. Sticbtóe Maatschappij lol Eiploilatie van Onroeremle Goederen Dc Eerste Nederinndsciio Kapitaal-enBeiiteuerzehenny- Dellaiionate SPAARKAS sluitLevens- Uitzet- Lijfrente- Verzeheringen Voorwaarden. te Njjkerk old Veluwe, Openbare Verkooping 340, 450 of 700 III M. Terrein benevens een Woonhuis TE KOOP of TE HUUR, Werk'Tweede-Meid, 2 nette Meisjes, P. G. Koetsier-Huisknecht Ganger, ALLERZIELEN. de firma VAN DUIJSEN Co., VEILING HOFSTEDEN, ■pwpp Maatschappij Duinoord zich in gelijken zin tot eventueele medewerking bereid heeft be toond. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten do algemeen© ver gadering ter nadere behandeling van het onderwerp „bescherming van den kaashan del" te houden op Woensdag 17 Mei 1900 te Amsterdam. In de tweede helft van April zuillen alle voreenigingen, welke direct of indirect in verband staan met de natuurlijke historie om tot eenstemmigheid te geraken en geza menlijk te trachten mooie natuurplekjes te behouden, die langzamerhand verdwijnen. Het initiatief gaat uit van de Ned. Natuur- hist. vereeniging. Aan het Doorgangshuis te Hoenderloo werd deze week twee giften ge schonken, nl. f 3000 door W. V- C. te B. en f 200 door baron v. Y. Het Rembrandtplein te Am sterdam zal eene nieuwe hoog noodige bestrating krijgen. Landverhuizers. Op de Wilhel- rainaikade te Rotterdam had mem het Vrijdag den geheclen namiddag verbazeud druk met het onderdak brengen van de vele landver huizers, meest uitgeweken Russen en Polen, die allen naar Amerika trekken. Reeds waren er van gisterenmiddag 1650 in het hotel van de Holalnd Amerikaliju en in de loodsen der maatschappij aan die kade bezorgd en gis terenavond werden er nog ongeveer 600 bij verwacht. Allen moesten Zaterdag met het stoom schip „Noordam" vertrekken. N. R. Ct. Ter ontduiking van de drankwet. In de gemeente Slochteren is, om minder in aanraking to komen met de drankwet, eene sociëteit opgericht, met aan- vankelijjk 40 leden. De Mindrineti. Mem schrijft uit 's Gravenhage In verband met loopende geruchten om trent gerechtelijke stappen, gedaan door den curator in het faillissement der Mindrineti- maatsohappij, kan thans worden medegedeeld dat de curator, mr. A. H. H. Struijcken, ad vocaat te 's Gravenhage, zich inderdaad ge noopt heeft gezien preventieve maatregelen te nemen met betrekking tot zijine vordering ad circa 5 ton op den heer Verloop, lid van den gemeenteraad te 's Gravenhage, en mede-op richter der gefailleerde Mindrineti-maat- schappij. De eerate dier maatregelen bestond hier in, dat de curator, vernomen hebbende, uat de heer Yin geval deze het proces mocht verliezen, zich naar het buitenland zoude be geven, ten einde zich van eventueele excutie- maatregelen te onttrokken, en de vorige week conservatoir beslag liet leggen onder de ban- Itiersfirma N. en H. te Amsterdam, bij welke de heer V. in rekening courant stond. De heer Y. heeft daarop zijn huis aan het Biankaplein alhier verhypothekeerd aan een familielid voor een bedrag van ongeveer f 60.000. In deze daad vond wederom dte curator aanleiding, daar er z. i. thans „gegronde vrees voor verduistering" bestond, conservatoir be slag te doen leggen op voormeld peroeel aan het Bainkaplein en denizelfdem dag eveneens conservatoir beslag onder de Guyana Goud Placer Maatschappij, waarvan de heer Ver loop directeur is en in welke maatschappij deze volgens de jongste balans belangrijke sommen te vorderen heeft. En eindelijk deed de curator op dienzelf den dag (een en ander geschiedde op 1 Maart jl.) conservatoir beslag leggen op de roerende goederen van den heer Verloop, zich bevin dende in het meergemelde pand aa n het Bankaplein. Toen de deurwaarder, met het leggen van het beslag belast, zich ten huize Bankaplein vervoegde, bevond zich daar slechts een huis bewaarder, die zeide dat de heer V. uitstedig was en hem alleen verteld had, dat hij mis schien eenige maanden, misschien nog langer kon wegblijven. Eventueele verdere maatregelen in deze te hemen, zullen nu verder in hoofdzaak afhan gen van de beslissing der rechtbank op de vordering van den curator, welke uitspraak, gelijk reeds gemeld is, zal geschieden ter te rechtszitting' van dat college van Woensdag 8 Maart. De Noord-Brabantsche bank. Ook heeft de Rooge Raad het arrest van het gerechtshof te 's Bosoh in de zaak van de Noord-Braibantsche Bank over de vraag of de aandeelhouders, dlie hun aandeel en eerder hadden volgestort, dan zij verplicht waren, terecht in het fadlliseanent der Bank waren opgekomen voor hunne rentevordering van 4A pCt. per jaar over het onverplicht door hen gestort bedrag. Rechtbank en hof 's Bosch hadden hun die vordering toegewezen, het Hof op grond, dat artikel 6 der Statuten van de Bank deze rentebetaling voorschrijft en d'dt artikel niet in strijd is met artikel 4'J W. v. K., bepalend, dat geen vaste rente vau aandeel en mag bedongen worden. De Hooge Raad achtte evenwel artikei 6 der statuten in strijd met artikel 49 Ker moet strikt worden vastgehouden aan het be- j ginsel van artikel 49, dat bij de acte van ven nootschap op de aandeelen, dus op het ven- nootschappelij'k kapitaal geen vaste renten mogen worden bedongen en dat de uitdeelin- gen op dat kapitaal alleen uit de winst mogen geschieden. Nu door 's Hofs beslissing vast staat, dat de onverplicht op de aandeelen gestorte be dragen zich terstond vermengden met noo vennootschappelijke kapitaal en daarvan ccn deel uitmaakten met- het toekennen zij het- ook tijdelijk van een vaste rente op die bodragen, onafhankelijk van de winst, in strijd met artikel 49, zoodat dit beding met verbindend was en een vordering daarop ge grond, niet mocht worden toegewezen. Dten edschers werden dus hunne vorderingen ont zegd- De relletjes te Beverwijk. Bij de voortzetting dezer zaak voor de recht bank te Haarlem, eisohte het O. M. tegen de eerste twee beklaagden, V. en de Z., resp. 4 en 2 maanden gevangenisstraf en tegen de twee anderen, W. en de Z. Jr., eveneens 2 maan den gevangenisstraf. Uitspraak 16 Maart a.s. School- en Kerknieuws. Diploma van bouwkundig op- ichter. Voor het examen ter verkrijging van het door de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst ingestelde diploma van bouwkundig ipzichter, dat werd afgenomen op 20 Februari »5 en volgende dagen, hadden zich 56 candi- daten opgegeven. Van deze namen 55 aan het examen deel, en trok 1 zich tijdens het examen terug. De commissie r. oor het afnemen van het exa men heeft het diploma toegekend aan de volgen de 21 heerenL. Bredijk, H. Hoekstra, W. J. Carree, H. J. Breman, G. Timmers, A. Loois Jr., P. Toereppel, W. Voet, P. den Breeje, R. Hazelhorst, J. H. W. Benschop, G. Wensink, J. F. B-epke RznA. L. Rups, C. W. J. Kol- löffel, P. van der Knaap, B. W. van Harten, J. W. Dielis, A. J. van Vemde, H. M. Bensdorp en W. E. Hoekstra Jr. Het Algemeen Ooilege van Toezicht der Ned. Hervormde Kerk heeft eene circulaire ge zonden aan Kerkvoogden en Notabelen van de aangesloten Hervormde Gemeenten in Neder land, naar aanleiding van het door de Synode voorloopig aangenomen algemeen reglement j op de organisatie van het beheer der kerkelijke j goederen. Ofschoon niet blind voor de bezwa- i ren, aan den tegenwoordigen toestand verbon- j den, komen t-och de nadeelen der voorgenomen regeling het Algemeen Ooi lege van Toezicht over wegend voor en ;_ou het de aanneming daarvan betreuren. De Herv. gemeente te Grolloo, gem. Rol de, is rinds 1887 vacant. Alle pogingen om een predikant te krijgen, faalden. Onlangs vormde zich eene commissie uit verschillende Drentscha gemeenten tot verbetering van het predikants- tracteinent. Deze heeft tot dusver uit alle oor den des lands een bedrag van ruim f 1800 ont vangen. Door de afdeel ing Naarden-Bussum van de Ned. Maatschappij, voor Tuinbouw en Plantkunde is besloten dat jaar eene tuin- bou-vrtentooiisitelling te houden etn wel op 2 en 3 Augustus a.s. Te Ermclo is gearresteerd en naar Har derwijk overgebracht, een bewoner van een woonwagem, verdacht van brandstichting te Harderwijk, in den nacht van 2 op 3 dezer. Zaterdagavond vergaderde de gemeen teraad van Veenendaal ter herdenking van een zeldzame gebeurtenis. Do heer H. van der Schans was vijf-on-twiutig jaren onaf gebroken wethouder en de heer D. H. Rec- Onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Do kantonrechter te Rotterdam heeft R. Haverhoek, uit Utrecht, wegens het te Rotterdam onbe voegd en zonder noodzaak uitoefenen van de geneeskunde, veroordeeld tot f 200 boete, subsidiair 40 dagen hechtenis. Ernstige mishandeling. Van ecu verknoping in Tholen per rijwiel met zijn zoon terugkeerende, is mr. de W., uit Bergen op Zoom, ernstig met- een schop aan het hoofd verwond door den timmer mansknecht S. Deze werd bij ongeluk door den zoon van o'e W. aangereden, waarop handtastelijkhe den volgdentoen mr. de W. zich hierin wil de mengen, werd hij door S. zoodanig op het hoofd geslagen, dat hij bewusteloos neer zonk, waarna hij in de nabijzijnde hoogere burgerschool werd gedragen, waar vlug twee genecshecren verschenen, om het eerste ver band te leggen. Naar wij vernemen, is zijn toestand zeer ernstig. L. en V. Afpersing. Vrijdag is te Schare (N.-Br.) gearresteerd en naar Middelburg overgebracht een herbergier, beschuldigd van afpersing. Inbraak te Dordrecht. Te Dor drecht is Vrijdagnacht ingebroken in een melkinrichting in het Kromhout. Uit een lessenaar en de toonbanklade zijn f 45 ont vreemd. De brandkast bleef onaangeroerd. Dit is te Dordrecht de ne~»nde inbraak in korten tijd. Brandstichtingen. Een brand te Bruten, bij den heer Dericks uitgebroken, wordt toegeschreven aan kwaadwilligheid. Genoemde heer heeft nl. verschillende dreig brieven ontvangen. Bij het gerecht, dat ter plaatse een onderzoek instelde, zijn., na schriftvergelijking, zware vermoedens gerezen tegen zekeren v. E., te Afferden. Een arres tatie is echter nog niet gedaan. rDie ging er gauw van door. Een jongeling uit Budel, Zaterdagmiddag in gedeeld bij de nationale militie, is dadelijk gedeserteerd. Men heeft hem tot dusver niet opgespoord: Noodlottige val. Een arbeider te Vaals, die voor een paar dagen bij zijn werk in een kelder stortte en daarbij ernstige kneuzingen kreeg, is aan de gevolgen daar van overleden. Door zijn paard gedood. Toen een voerman te Oosterhout zijn paard uit den stal wilde halen, kreeg hij zulk een he- vigen slag van het heest, dat hij aan de ge volgen daarvan is overleden. Verdronken. Zaterdagmorgen is in het Oegstgeesterkanaal hij Rijnsburg een 22-jarige schippersknecht van zijn schuit ge slagen. Pogingen, na redding, de levensgees ten weer op te wekken, hadden geen resul taat. Verdronken. In het vaarwater de Breek, ondier O'ostzaan, is Vrijdag die tim merman J. A. verdronken, terwijl hij in een schuitje op weg was uaar zijn karwei. De man laat vrouw en kinderen achter. Aanvaring. Uit Neuzen wordt aan de M. C. gemeld: Heden (Zaterdag) morgen is door de Etn- gelsche stoomboot Golfer, bij het binnenko men der haven, midscheeps aangevaren de uitvarende hoogaars II 32. D?ze is onder door het stoomschip in de schroef blijven hangen, daaruit losgemaakt eu gezonken. De opvarenden, schipper Fr. D'hont en zijn knecht, van Hontenisse, zijn gered. Do zoo goed als middendoor gevaren hoogaars is waardeloos in de gemeenteha.ven gebracht. Curieuse advertentie. In de 's Gravenhaagsche kerkbode komt een ad vertentie voor, waarin het 124-jarig huwe lijk van een echtpaar wordt aangekondigd door hunne 10 kinderen. ter Sr. vijf-en-twintig jaar onafgebroken j raadslid dezer gemeente. De voorzitter bracht in eenige welgeko zen woorden dit zeldzame feit in herinne ring, herinnerend aan het vele dat in deze gemeente met medewerkiug der jubilarissen is tot stand gekomen. Spreker hoopte dat liet huu, zoo niet zeer lang, dan toch nog i eenige jaren gegeven zouden zijin, hem te mogen bijstaan, waarna hij hun namens den geheclen raad een geschenk aanbood. Nadat. I de jubilarissen dank hadden gebracht voor zooveel waardeering, werd de openbare ver gadering gesloten. Het heeft Z. K. H. prins Hendrik der j Nederlanden behaagd in te teekenen op het bij den uitgever G. J. Slothouwer, alhier, verschenen werkje „Vertellingen van den ouden Veldhuis", uit de loopbaan van een Indisch sergeant door de Vroede. De luitenant-kolonel H. G. J. Sla ving, belast met liet bevel over het le regi ment veld-artillerie, is benoemd tot kolonel commandant van het korps. De le luitenant A. Simons, van het lo reg. huzaren, wordt op 1 Mei a. s. overge plaatst naar Deventer. Naar wij| vernemen, zal de kapitein J. D. Grevinok, van het 5e reg. infanterie, binnenkort tot majoor worden bevorderd. Kapitein jhr. H. M. vam der Goes, die bij den staf van de 2e divisie te Arnhem sedert December jl. een tactiscihen cursus volgde, keert op 15 Maart bij zijn korps, het 5e reg. inf., terug. De jadlit op de bosch- en heidegron den onder de gemeente Leusden, zoomede die op de bouw-, hooi- en weilanden onder Bharn, Hoogland, Eemnes en Bunschoten, welke toebehooren aan de gemeente Amers foort, zullen op 23 Maart publiek, bij in schrijving, worden verpacht. Rechtszaken. Db rechtbank te Utrecht, helden uitspraak dloeude in «ie zaak tegen de 20-jarige Elisa beth F. te Amersfoort, beschuldigd van smaad en bedreiging tegen ds. M., Ned. Herv. pre dikant te Amersfoort, achtte bëk'l.'s schuld niet wettig en ^overtuigend bewezen en sprak haar vrij. Ten aanzien van de ten laste gelegde ba- Ie e-dliging had de rechtbank reeds ter terechte- zitting van 23 Februari jl. het O. M. niet ontvankelijk verklaard. Burgerlijke stand. Geboren: Elisabeth, d. van J. van Ruitenbeek en A. M. H. Hellenkamp; Ca- trina Elisabeth, d. van M. Kok en C. E. Hermans; Hendrik, z. van J. van Pluuren en M. Rommers; Elbertha Wilhelmina, d. van S. Huisman en E. Koenen. Overleden: Maria Lablans, oud 16 mnd.Gerrit Jonker, oud 64 j., wedn. van. G. Wol ter s. Het dividend over het jaar 1904 bedra gende f 64.40 per aandeel van f J 000.is vau 6 Kaarl 1005 af voor Aandeelhou ders beschikbaar ten Kantore der Firma JAN BLIJDESTEIJN ZOON, Trans 14, te Utrecht. DE DIRECTIE. Naamlooze Vennootschap gevestigd te Utrecht- Do Directeur bericht, dat in de gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders het divldetst over het afgeloopen boekjaar is vastgesteld op /15.per aandeel, be taalbaar ten kantore der Maatschappij. Hoofdkantoor Directie: Mr. H. TRIP. UtrBCllt- WOENSDAG 8 Maart 1905. van de Hofstede „DE HOOGT", met uitmnntend Land, lu den Gagel, (e iclittlenhoveii. Notaris Mr. J. G. BROUWER NIJHOFF. te Utrecht, zal op Zaterdag t April 11105. des namiddags te één nnr, in het Vendu huis Achter SÏDt Pieter te Utrechtin het openbaar verkoopeu De Hofstede „de Hoogt" te Achttienhoven in den Gagelmet daarbij behoorend uitmuntend Wei-, Hooi- en BouwlandTuin en Boom gaard kadastraal bokend gemeente Achttien hoven Sectie B nos. 277, 278, 279, 280, 290, 292, 293, 295, 296, 297, 298, 311, 312, 313, 314, 316, 691 en 692, te zamen groot 8 hect aren 80 aren 72 centiaren. Alles in óóu perceel. Dagelijksuitgezon derd Zondags te bezichtigen van 9 tot 5 uur. Grondlasten f 49.14. Polderlasten water schap Achttienhoven f 10.78Jt en waterschap Roosendaal f .66». Lasten van af en betaling op 1 Mei 1905. Aanvaarding van het land dadelijk bij de toewijzing en van hot huis op 1 Mei 1905. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden NotarisKromme Nieuwegracht 84, te Utrecht. waarop een Werkplaatsgroot 9 X 13 meter, gelegen in het midden der stad, zeer geschikt voor het bouwen van een Vereni gingslokaal SchoolFabriek of Werkplaats. Te bevragen bij A, J. VRÜDEVELD, VrouwjuttenstraatUtrecht. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt te Baarn gevraagd eene bekwame P. G., zeer goed kunnende tafeldienen en niet onder 22 jaar. Br. fr. No. 86 aan H. J. DEN BOER's Adv. Bur. Baarn. Om met Mcl in dienst te treden bieden zlcli aan en van g. g. voorz. kunnende naaien mazen, strijken en Tafeldienen. Br. letter E. Villa Duinhoeve", Bloemendaal bij Haarlem. Mr. B I. IIASCH, Kantonrechter, Huize Voorn te de Meern, hij Utrecht, verlangt met 1°. Mei, as. een inwonend Roeisier- Hulskneclit, P. G., bij voorkeur uit de provincie Gelderland of Utrecht. n V Notaris A. VOSMAERte Zeistzal op Dlusdag 21 Maart 1905, des na middags ten één ore, te Zeist, in het Hótel DE ZWAANin het openbaar No. 1 A 3. Drie perceelen BOUWTER REIN ieder groot 1 are, 57 cent, gelegen to Zeist aan de 2e Dorpstraat. No. 4. Een KOETSHUIS met Stalling voor 5 PaardenKOETSIKR8WONINGErf en Tuin, gelegen te Zeist aan de 2e Dorpstraat hoek Donkere Laan, groot 12 aren, 80 cent. No. 5. Een perceel BOUWTERREINge legen te Zeist aan de Donkere Laan, naast No. 4, groot 7 aren, 43 cent. No. 6. Een porceel BOUWTERREIN, ge logen te Zeist aan de Donkere Laan, naast No. 5, groot 8 aren, 41 cent. No. 7. Eea perceel BOUWTERREIN, go- legen te Zeist aan de Donkere Laan, naast No. 6, groot 9 aren, 29 cent. No. 8. Een perceel BOUWTERREIN, ge legen te Zeist aan de Donkere Laanhoek Jufferstraat, naast No. 7, groot 5 aren50 cent. No. 9. Een SCHUUR met Erf en Grond gelegen te Zeist aan de Jufferstraat, naast No. 8, groot 5 aren, 12 oent. De perc. 1 3 worden eerst ieder afzon derlijk en daarna te zamen geveild. Aanvaarding bij de betaling dor kooppen ningen vóór of op 1 Mei 1905. Breeder bij billetten en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris VOS MAER, voornoemd. Vossegat, Utrecht staat ter dekking de met f 300 en f 400 bekroonde donker bruine Oldenburger Stam- en Premie-hengst oud 4 jaar, U. P. S. No. 64. Dekgeld f 8.— te voldoen bij eerste toelating. de Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straal, heek Hellingstraat 36 Schouwburg Utrecht. Hedarlandsche Tooneelvereeniglng van Amsterdam. (Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 24 Mei 1895). Opgericht ISeptember 1893. Donderdag 9 Maart 1905 i 60ste Opvoering van Een zinnebeeldig spel in 3 bedrijven van HERM. HEIJERMANS Jr. In dit stuk treden op de dames VAN DER HORST—Van der Lugt Melsert, DE BOER Rijk, TERNOOIJ APÈL—Haspels on KIEHL en de heeren ALEX POST (Faassen VAN DEK HORST, HOLKERSMUSCH, VAN DER DOES en HISSINK; Aanvang 7i/j nar. Prijz n der Plaatsen: Baleon f 2.25. Stalles en le Amph. f2.le Zijloge f 1.75. Baignoires en 2e Amph. f 1.50. Par- tene f 1.3e Amph. f 0.80. 2e Zijloge f 0.75. 4e 1 mph. f n.50. Gaanderij f 0.30. Plaatsbespreking: Voor Aandeel houders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur; verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur. 5e Nederlandsche Hoofdprijs i f IOOO 000 TBEKKIVfl VtK 20 XKBT s. Geheel lof f 30.-, Half lot f 15.— Tiende lot f3.-voor alle klassen geldig. Toezending van loten na ontvangst van postwissel door Toussaintkade 18/19 den Haag. Telrfoon 1*77, Hoofdkantoor. (wegens sterfgeval). De Notarissen D. ROBBEMOND, te Har- melen, en G. VAN ORSOY VEEREN, te Arnhem, zullen op Donderdag 16 Maart 11)05des morgens ten 11 urein hot koffiehuis „het Wapen van Harmelon"bij den Heer H. F. STELLINGte Harmeien publiek verkoopen: DRIE KAPITALE met weldoortimmerde Gebouwen en uit muntende Wel-, Mooi llonw- en Booin- gHardlaiiden benevens diverse perceolon los land enzgelegen in het beste gedeelte der gemeenten Harmelen en Veldhui zen, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 90 HECTAREN. Alles breeder bij aanplakbiljetten omschreven Nadore information geeft de Notaris ROB BEMOND voornoemd ten wiens kantore do eigendomstitels en kad. plans ter inzage liggen en Notitiën te bekomen zijn. 4 Gouden2 Zilveren Medailles Paris Lille Zürich 1900 en 1902. Grand Prix St. Louis 1904. steGoedkoopste. Makkelijkste en Natuurlijkste nderwijs in vreemde Talen, uitsluitend door: Fransche, Engelsche, Duitsche, italiaansche, Nooreche enz. Leeraren. Privaatlessen en in Clubjes van 23 en 4 personen. Conversatie, CorrespondentieLiteratuurVertalingen onloiding voor Examen. Methodisch spreken, Phonetik. Onderwijs naar de van Professor M. D. BERLITZ uitgevonden en van de eerste Autoriteiten goedgekeurde Methode. Te Utrecht alleenNobelstr 28bis. Telefoon Interc.835. M MM

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3