Inboedel, Een HUIS, Uit den omtrek. ADVERTENTIËN. STADSNIEUWS. Kortegracht 20. LANDBOUW. AANBESTEDING. De Notaris A. N. J. ¥08, De Notaris A. N. J. VOS VEILING HOFSTEDEN, verblijd werd met de geboorte van een zoon, die word in de registers van den burgerlij ken stand ingeschreven onder den naam van Jan Willem Amadero. Evenals in 1902, toen ditzelfde toeval plaats had, ontving de Prins bij de aanbie ding der geschenken, op een zilveren blad twee beschuiten: met muisjes. En daarop werd de baker door Amadero Rioostó di Carnavallo ontboden en harte lijk toegesproken. S t r a - r iji d e n. Men schrijft Of 't eenig verband houdt met 't oarneval, is een vraag, die wij moeilijk kunnen oplossen, maar wel weten we, dat sedert jaren 'her, op heb Zeeuwsche strand, met name in Schou wen, „stra" wordt gereden, een plechtigheid die begint des daags vóór vastenavond en voorheen door do bewoners van verschillende dorpen op andere dagen werd voortgezet; veel hebben deffle stra-dagen van hun oorspron kelijkheid verloren. Dit „stra-rijden" is niets anders dan dat men te paard naar het strand rijdt, welk woord door do Schouwenaars ver kort wordt tot „stra". Met zorg worden de paarden, die aan den optocht deel zullen ne men, gekamd en, geborsteld, terwijl de staart kunstig gevlochten wordt. „Het in zee gaan" is als spel genoeg bekend geworden door „Roosje" van Bellamy, en wanneer de paar den het zilte nat gevoeld hebben, keeren de ruiters naar het dorp terug. Het is dan car naval in een streek, waar men dat woord niet kent; het is als een kermis zonder kra men, een paardenparade zonder koopers of verkoopers, een jaarmarkt zonder nadagen, zonder officieel karakter. De stra-dagen geven aanleiding tot vriendenbezoek en behoorden eenmaal recht tehuis op een eiland, waar men voorheen, vooral des winters, van de buitenwereld was afgesloten. Het „stra-rijden" begint echter zeer in beteeken is te verminde ren. (N. R. Ct.) Dure paarden. Men schrijft: Voor rekening dear Hackney-club te Win schoten, word de vorige week door de heeren Onnes van Keil erna te Fïnsterwolde em. Jut ting te G-foniiigen op die h ac'kney-teutoon- stelling te Loniden, die eerste klasse 4-jarige dekhengst „Don Lleinio" aangekocht voor de kapitale som van. zeven honderd Engelsohe ponden 700), zoodat deze hengst ongeveer f 900Ö zal kosten, als hij op zijne bestemming is aangekomendat is de hoogste som ooit in Nederland voor een hengst besteed. „Don Leno" is een prachtig getwuiwete, donkere vos, 1.64 M. hoog, met besten gang en van de beste afstamminghij behaalde in Engeland reeds een groot aantal prijzen en dekte in 1904 bij den eigenaar Arthur Hall in Yorkshire voor 10 guineas (ongeveer f 126); zijn vader is St. Thomas, de moeder Queen of the East van Gaston Dtuke of Oonnaught. Op dezelfde tentoonstelling werd voor J. van Stolk te Arnhem aangekocht de 5-jarige bruine hackney poney-hengst „Woodland s Eaglet," vader Sdr Horaoe, moeder Ai Isa v. Goldfinider 6 th. Dit is een zeer goede ele gante poneyhenjgtst met veel gang en van extra afstamming; zoowel Sar Horaoe als Goldfijndier 0th. waren kampioen te Londen, „Don Leno" wordt te Winschoen, Wood land's Eaglet te Woestduan geetationneerd ze kwamen in goede conditie in Nederland aan. Pluimveetentoonstelling t e H a a r 1 e mi. Te Haarlem is gisteren in het Brongebouw geopend eene nationale tentoon stelling van de Haarl. Pluimvee-Vereemging „Fauna," die tot Maandag a.s. geopend blijft. Het aantal inzendingen bedraagt 500. De jury wordt gevormd door de heeren G. Muis, AmersfoortO. J. G. Repelius, Utrecht; T. Heckeanan, BloeonendaalH. Jung, Haarlemjhr. L. J. O. Quarles van Uffoid te 's G'raivehhagei en Joh! O. W. Shit te Utrecht. Ei* werden verschillende medainea en 40 eemeiprijfeen toegekend. De Rijksverzekeringsbank. Door'het bestuur der Rijksverzekeringsbank is aan de agenten medegedeeld, dat het plan bestaat in alle plaatsen, behalve te Amster dam, Rotterdam, Dén Haag en enkele zeer kleinè, personen aan te stellen, om de agen ten behulpzaam te zijn bi' het verstrekken van inlichtingen aan werkgevers en die een voudige opdrachten kunnen uitvoeren. De voorkeur genieten ambtenaren ter gemeente secretarie of klerken van rijksontvangers. Bij wijjze v&m proef zal de beloon ing berekend worden per inlichting en per opdracht. Kindersterfte te Maas tricht. In het verslag der gezondheids commissie te Maastricht over 1904, wordt gewezen op de zeer groote kindersterfte, waarvan de voornaamste oorzaak moet gezocht worden in de minder zorgvul dige verpleging der kinderentenge volge van toestanden, zooals die bij de lagere volksklasse aangetroffen worden. Zoo laat zioh dan ook verklaren, dat in Juli en Augustus van het getal overleden kinderen, niet minder dan 80 tot de behoef tige klasse behoorden, terwijl slechte 15 on der de gegoede klasse te rangschikken zijn. Om de richting te bepalen, waarin een on derteek in de toekomst naar de groote sterf te der kinderen zou kunnen plaats hebben, heeft de commissie een maatregel bedacht, waardoor de bereiking in die richting kan worden nagestreefd. Zij heeft al. den heeren sectiedokters verzocht, in het vervolg de resultaten hunner ei varing op dat gebied aan de commissie periodiek mede te deelen, door invulling van oen lijst van vragen, verband houdende met de vermoedelijke oorzaken van de in hun sectie overleden kinderen. Hier door hoopt zij een materiaal te verkrijgen, dat haar in staat zal stellen tot toepassing van middelen en opheffing van toestanden, dio oen nadeeligen invloed op de openbare gezondheid uitoefenen. Friesohe wadden. Naar men aan het Hbld. mededeelt, is door een particu lier te Leeuwarden bij de regeeriug conces sie aangevraagd tot landaanwinning op cle Friesche Wadden voor den tijd van dertig ja ren. Snelrecht. Dé N. Ot. sahrijft Goed, goedkoop en snel rechtGoed? in den regel wèl. Goedkoop? dat hangt er van af. Snel Men leze het volgende Een bekende schilder in Den Haag heeft een schilderij aan iemand verzonden ter be waring en deze beweert het niet ontvangen te hebben. Hij begint een proces tot schade vergoeding. Als bewijsmateriaal kan hij aan voeren de verklaringen van drie getuigen, die bereid zijn onder eede te bevestigen, dat zij het schilderij aan het adres hebben afge leverd. De schilder kreeg dezer dagen bericht, dat het getuigenverhoor voor de Haagsche recht bank bepaald was opeen datum in het eind van November 1905 Ziehier een eenvoudige zaak: het hooren van drie getuigen, die een gelijke verklaring willen afleggen. Een urgente zaak. Want als de drie getuigen in de negen maanden die de eisciher nog te wachten heeft, doodgaan of verhuizen en niet meer te vinden zijn of het gebeurde vergeten, dan kan hij niet alleen geen snel recht krijgen, maar in 't geheel geen recht. De eisoher is nu natuurlijk woedend op de Haagsche rechtbank en wijt baar die langzaamheid. Ten onrechte, want het is be kend, dat die rechtbank met zaken over stelpt is; dat zij in September jl. pleidooien moest bepalen op een dag in den voorzomer van dit jaaren dat zij de bij haar aanhan gig gemaakte zaken naar tijdsorde moet be handelen. Maar dat deze toestand niet deugt, daarover zullen we allen het eens zijn. Het onlangs aangenomen wetsontwerp-Van Raalte tot wijziging van het Wetb. van Burg. Rechtsv. geeft de rechtbank de bevoegdheid getuigenverhooren te doen afnemen niet door de drie rechters die over een zaak te vonnis sen hebben, gezamenlijk, maar door een reohter-commissaris; het hoofddoel dezer wij ziging is bespoediging. Zij kan echter alleen toepassing vinden op verzoek van beide par tijen. Wordt door de procureurs en den ma gistraat haer ter stede van die bevoegdheid gebruik gemaakt? Iets zou dat tooh zeker wel helpen. 1Diefstal opeen bookmakers kantoor. Donderdag verscheen voor het ge rechtshof te 's Gravenhage een 20-jarig jong- mensch, klerk op een kantoor te Vlissin- jen, als appellant van een vonnis der recht- 3a rik te Middelburg, waarbij hij was ver oordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, we gens het zich op drie verschillende tijdstip pen wederrechtelijk toeeigen>en van Engel- sche bankbiljetten, ter waarde van 5 p. st. ieder. Beklaagde, die reeds voor de rechtbank eeri volledige bekentenis had afgelegd, was in hooger beroep gekomen omdat hij zich te zwaar gestraft achtte. Uit de behandeling van deze zaak bleek dat bekl. als klerk werkzaam was op het kantoor der bookmakersfirma T. en S. te Vhssingen en ee i weekgeld genoot van f 4.50. Adv.-gen. mr. Reüsma vorderde bevesti ging van het vonnis, wat de zwaarte van de straf betreft, er op wijzende dat bij het von nis der rechtbank reeds is bepaald dat de preventieve hechtenis in mindering zal wor den gebracht. Deze beklaagde zit reeds 6 maanden in voorarrest, dus zal nog slechts 3 maanden straf hebben te ondergaan. Mr. J. J. Heijse, advocaat te Middelburg, verzocht het opleggen van do minst mogelij ke straf. De diefstal met brandstich ting te Rotterdam. Donderdag werd door de rechtbank te Rotterdam behandeld de indertijd zoo geruchtmakende brandstich ting met diefstal in het kantoor der Nedcrl, Kiosken-Mij. en advertentiebureau, directeur de heer Ed. Gans aan de Wijnhaven no. 85, voor welk feit terecht stonden de gebroeders H., van wie de oudste J. J. A. H. op het kantoor werkzaam was en belast met admini stratieve en geldelijke aangelegenheden. De brand werd ontdekt op Zondag 11 De cember om 5J uur, toen een agent van politie het kantoor passeerde en rook uit dé brieven bus zag komen. Toen de brand binnen een kwartier gebluscht was, trok het do aan dacht der brandmeesters, dat de lessenaars openstonden op de steunhoutjes en alles met petroleum overgoten was, voornamelijk i!n bet privé-kantoor, terwijl de boeken over den vloer verspreid lagen, eveneens gedrenkt in de petroleum. Dé brandkast geplaatst in een muurkast, stond open en de 'schoten staken uit het slot. Het geld, pl. m. f 300 was ver dwenen, zoomede f 15 uit den lessenaar van een bediende. Het was een uiterst moeilijk onderzoek, waarvoor de politie kwam te staan. Er bleek hier een poging tot ernstige brandstichting te hebben plaats gehad en blijkbaar moest de brand dienen om den diefstal te bedek ken en mede om sommige kantoorboeken te doen'verdwijnen. Dcor de tijdige ontdekking en blussching mislukte een en ander; niet temin werd een groote wanorde in de kan- tooradmdnistratie aangericht. Om half elf had-de heer Gans met zijn personeel het kan toor verlaten. Van de brandkast waren slechts 2 sleu tels, zoomede van de voordeur. Die waren in het be2it van den heer Gans en den be diende H. Deze liet in don regel de brand- kastsleutel wegens den grooten omvang in zijn lessenaar achter. Na den brand echter was deze sleutel verdwenen. Woensdag na den brand viel na uitgebreid onderzoek het oog op den bediende H. en zijn jongeren broeder, kantoorbediende te Brielle, wat tot hun arrestatie leidde. Bij de brandstichting was o.a. harst, een flesoh- je spiritus en kruit gevonden en dit bleek door hen gelijktijdig met een doosje tandpoe der bij oen drogist te zijn gekocht. Het zakje, nog gedeeltelijk met harst ge vuld, werd bij huiszoeking gevonden en het doosje tandpoeder bij den beklaagde H. te Brielle. Na eenige dagen preventieve hechtenis legden beide beklan?den voor den rechter van instructie een volledige bekentenis af. De oudste had de plannen beraamd en de sleutels verschaft, terwijl de jongere broe der uit Brielle den brand stichtte. Beiden haddén zich daartoe in het holle van den nacht naar de kantoren begeven en met do sleutels de deuren geopend. Des avonds te voren hadden zij verteringen gemaakt met eon zangeres uit een café-chantant. 22 getuigen waren gedagvaard, onder wie deskundigen, een vijftal politiebeambten met den inspecteur A. J. Heuff, die het eerste onderzoek geleid heeft, en mede eenige brand, meesters, die de brandstichting ontdekt heb ben. Het O. M. eifichte tegen de twee gobroe ders resp. vier cn zes jaar gevangenisstraf. Verdedigers van beklaagden waren mr. M. E. Havelaar en mr. A. Slob. Wegens diefstal voor een waarde van ruim f 600 in een huis aan die Ja/vast raat te 's Gravenhage, stonden Donderdag voor de Haagsche rechtbank de dienstbode uit. bedoeld huis met een vrouwen een jonge man terecht. Om de verdenking af to wend *n was de dienstbode in een kast. op gesloten, terwijl de loeide andere personen den diefstal pleegden. Dé beklaagden bekenden alle drie. Het O. M. vorderde in aan merking nemende het gunstig verleden van beklaagden voor ieder 8 maanden gevan genisstraf. Straatroof. De Haarlemsche recht bank veroordeelde Donderdag den jeugdigen straatroover L. de Jong, die op den Wagen weg eene diame een tasdhje met geld ontstal, tot 8 maanden gevangenisstraf, ondier aftrek van de preventieve hechtenis. De edsch was jaar. Verduistering. Voor de recht bank te Leeuwarden heeft terecht gestaan J. W. F., oud 36 jaar, vroeger coupeur bij den heer S. Sijbouts aldaar, beschuldigd van dief stal van onderscheidene voerings, toebehoo rende aan zijn patroon voornoemd, gepleegd te Leeuwarden, gedurende het tijdsverloop tusscheu het begin van het jaar 1903 en 1 Januari 1905. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. Verkeerde medio ij nen. De drogist V., te Appingedam, is door de recht bank te Groningen, wegens afgifte van ver keerde medicamenten, tot 5 dagen hechtenis veroordeeld. De stranding van de „Alba." Naar het N. v. d. D. verneemt, heeft het onderzoek van het kantongerecht te Haar lem, aangaande het doorsnijden van den tros der reddingsboot van Zandvoort, toen deze aan de bemanning van het gestrande stoom schip „Alba" hulp kwam verleenen, niet kun nen ledden tot het daaromtrent instellen van eene gerechtelijke vervolging tegen den ver- moedelijken dader of daderes. De oolporteur Samson, die door het kantongerecht te Rotterdam inder tijd veroordeeld werd tot een geldboete, we gens het verstoren van de openbare orde op de Markt aldaar, een feit dat hem ten laste was gelegd tegelijk mét een ander feit van ordeverstoring op dénzelfdeu dag gepleegd, maar waarvan hij was vrijgesproken, werd Donderdag door het gerechtshof te 's-Graven- hage ook voor dat tweede feit vrijgesproken. Mishandeling van een veld wachter. Een zevental personen hebben te Heerle, onder Wouw (N.-Br.) dén gemeente veldwachter zoodanig mishandeld, en met messen gestoken, dat voor het leven van den man gevreesd wordt. De daders zijn nog on bekend, en een viertal personen, die bij do mishandeling zijn tegenwoordig geweest, heb ben de wijk naar Duitschland genomen. Ze kere V. O., med'e verdacht een der daders te zijn, is door de marechaussee te Bergen-op- Zoom in hechtenis geuomen. De moord te Oudeburghach e sl. u i s. In verband met dezen moord zijn, Daar de MHdicl. Ot. meldt, te Zuiddcrpo drie twintigjarige personen gevangen genomen. Ongeoorloofde colportage. Op last van een officier van de hoofdwacht werd' deze week in den Haag een matroos ingerekend, die verboden geschriften ver spreidde. Een brutaal stukje. Dezer da*- gen vervoegde zich aan het postkantoor te Vlissingen een persoon, R. genaamd, die 200 postzegels van 5 oent verlangde. De beamb te reikte hem de zegels over, doch niet zoo dra was R. iai het bezit hiervan, of hij giug aan den haal, in zijn haast vergetende de verschuldigde f 10 te betalen. De brutale op lichter werd echter door den betrokken be ambte achterhaald! en aangehouden en is in middels naar Middelburg overgebracht. V. c. Inbraak. Gisteren nacht is te Rot terdam ingebroken in een woning in de Si- monstraat-. Voor een waarde van f200 aan gouden en zilvern voorwerpen werd ont vreemd. In liet gemeenteziekenhuis te 's Gra venhage is overleden een 2-jarig meisje, dat in een woonwagen in dé Waldorpstraat uit een fleseh gevuld met loog gedtonkeu had'. Aan een groet gevaar ont snapt. Donderdagavond moeten de passa giers in de sneltreinen tusschen Deventer en Aknel-o aan een groot gevaar zijjn ontsnapt Dé D-trein uit Duitschland, die te Deventer te 7.52 aankomt, had een uur vertraging, ten gevolge waarvan de sneltrein uit Amsterdam te 8.35 te Deventer passeerende, bij Holten op den. D-trein moest wachten. Het kruisen heeft in gewone omstandigheden te Apeldoorn plaats. Naar men zegt- moet de D-trein door het onvedHg sein of op een verkeerd spoor zijn gereden en zou een lxrtsiug met den stilstaan- den trein alleen zijn voorkomen, doordat het gevaar door den machinist van deux trein uit dé richting Deventer kamende, was bemerkt en deze door achteruit te stoomen, een ramp heeft belet. Wel moeten de locomotieven elkaar even geraakt hebben. Hbld. Brand. Donderdagnacht is te Oud- heusden het fraaie buiten van mevr. de wed. P. Sprengers voor liet grootste gedéelte af gebrand. Daar in deze gemeente bijna geen bluschmiddelen voorhanden zijn moesten de spuiten uit Heusden er aan te pas komen. Het voorhuis is gedeeltelijk behouden kun nen worden. Het grootste gedeelte van ^en inboedel is verloren gegaan. Door hei onoor deelkundig optreden bij hot reddingswerk is veel oud porselein en antiquiteiten gebro ken en vernield. Hoe de brand ontstaan is, i9 nog onbe kend. Dé schade wordt door verzekering gedekt. Aanvaring. Gisterenmorgen om streeks zeven uur is de Hembrug aangeva ren door het stoomschip „Sloterdijk", van Amsterdam naar IJmuiden. Do „Sloterdijk" kon de reis voortzetten. De schade aan de brug wordt op ongeveer f2000 goschat. Het spoor wegverkeer ondervond gedurende een half uur vertraging. 'tWas wel niet uit een helderen he mel, maar toch onverwacht als uit een hel deren hemel, dat gisterennamiddag ten half twee te :s Hertogenbosch een geweldige don derslag viel, die onmiddellijk op een blik semstraal volgde, terwijl een hagelbui op echt Maartsche wijze neersloeg. aDen 26en April wordt te Utrecht de 15e algemeene vergadering van den School raad voor de schalen met den Bijbel gehou den. Tot de punten van behandeling behooren o. a. de volgenide: Van den Schoolraad Bespreking van het wetsontwerp tot rege ling van het pensioen der onderwijzera on onderwijzeressen, alsmede van de weduwen en weezen der onderwijzers aan bijzondere scho len, vooral met het oog op het verkrijgen van de mikoopsoin, strekkende om vroege ren diensttijd geldig te maken. Van het bestuur der vereemigiiig „De Go- reformeerde School" ail'hler Met het oog op de in uitzicht gestelde wij ziging van de wet op het 1. o., poge de School raad eenige leiding te geven aan de oprichting van kweekscholen voor onderwijzers en on derwijzeressen, om te voorkomen, dat er te veel dergelijke inrichtingen worden gesticht, of dat zij te onevenredig over het land wor den verdeeld. Van het bestuur der Chr. schooL te Hen gelo (Gelderland) De Schoolraad stelile rich aan het hoofd der actie tot oprichting van Christelijke kweekscholen. Hij spreke zijn leedwezen uit, dat men op tal van plaatsen déze ernstige zaak te overhaast in behandeling nam. Hij geve aan do verschillende schoolbestu- n, bij den Schoolraad aangesloten, den raad rich voorloopdg te onthouden van alle samen werking om tot oprichting van Christelijke kweekscholen te komen. Hij trede in onderhandel ing met de an dere groote vereenngdngen (Christelijk-Natio- iiaal Schoolonderwijs, Gereformeerd School onderwijs, Christ. Volksonderwijs, Vereem- ging van Christelijke onderwijzers en onder wijzeressen, en de Unie ,3en school met den Bijbel") om gezamenlijk overleg te plegen, in welken weg bij) de tot standkoming der nieuwe wetsontwerpen, ook in dit opzicht het belang van ons Christelijk onderwijs het meest wordt bevorderd. Een nieuw gasfabriek te E d e. Te Ede is Donderdag de gemeente-gas fabriek ingewijd. Behalve het dagelijjtsch be stuur en de meeste raadsleden, waren ook vele genoodigden tegenwoordig. De burgemeester, de heer F. S. Op ten Noort, hield de openingsrede, waarin hij na ging hoe de verhohtingskweste, die sedert 1900 auilhangag was, wend opgelost. De rij ksveldwacht te Apeldoorn heeft de hand gelegd op een uitgebreide dieven bende, die al eenigen tijd het bedrijf uit oefende, en een 15-tal vrouwen en jongens omvat. Op heeterdaad betrapt bij het stelen van steenkolen van de losplaats bij het station Het Loo, wisten zij te ontkomen, doch met achterlating van vijf zakken steenkolen op een handwagen, die een hunner toebehoorde, en die het middel van ontdekking werd. „Is 1905 een schrikkeljaar?" „Volgens een beambte van 't postkantoor te Nijkerk wel; hij stempelde op 1 Maart de brieven met... 29 Februari. „Buitenkansje voor verzamelaars!" Aldus leest men in ..Hst Vaderland". Eigenaardig is het, dat in hetzelfde blad en in dezelfde kolom (bij de oproeping vanwege de mareohausiée te Groesbeek) gesproken wordt van personen, die „vóór 29 Februari j.l. reeds overleden waren." Ter voldoening aan art. 38 W. v. K wordt bekend gemaaktdat do naamlooze Vennootschap „Chemische Fabriek Voor waarts" gevestigd te Amersfoort, opgerich bij acte den 13 Januari 1905 voor den Notaris I. Tn. ZUR MüHLEN, te Watergraafsmeer verledenwaarop de Koninklijke bewilliging is verleend by besluit van den len Februari 1905, No. 28, in haar gohoel met dat besluit is geplaatst onder No. 146in do Nederland- 8che Staatscourant van don 7 Maart 1905. No. 56. Naar wij, vernemen zal de generaal- majoor F. H. A. Slabran, gouverneur der K. M. Academie, benoemd worden tot comman dant der 4e divisie infanterie, met Amers foort als standplaats. tDe vereeniging Handel en Nijver heid" vergadert Maandagavond to 8 uur, in hotel „De Zwaan". yHét muziekkorps van het 5e reg. in fanterie zal, onder directie van den heer G. Bikkers, op 17 Juni a. s. te Tilburg deel nemen aan het groote concours voor mili taire muziekkoxpsen, hoogste afdeoling. Heden avond heeft in Amicdtia de uit voering plaats ten voordeele van dr. Bo- laen's gcstiolit voor lupuslijjdera te Rotter dam. Morgenavond volksuitvoering. De hear G. Muijjs treedt weder op als lid van de jury bij de nationale tentoonstel ling der Piuimvee-vereeniging Fauna te Haarlem. Dé expositie wordt gehouden in het Brongebouw. Aan den Hooglandschen weg is giste ren door een politie-agenb beslag gelegd op een dood paard, dat men trachtte in te voe ren. Het vleesch bleek ongeschikt voor do consumptie en werd op do gebruikelijke wijzo vernietigd. Men had in de R. K. Militaire Ver eeniging blijkbaar vergeten giwtei-enavond te sluiten, of wel, had men misschien van bui ten af de deur geopend. Althans vond een agent bij een nachtelijke ronde deze wijd open staan. Pogingen om de bewoners te wékken had den geen succes. op Zondag 12 Maart Reinonstrautsohe kerk, ds. Hooykaas. Evang. Luth. kerk, ds. De Meyere. Geref. kerk B. voonn. en 's avonds, ds. Teerimk. Geref. kerk A. voorm. en 's avonds ds. Donner. Op verzoek van de Amerafoortsche Kerk bode maken wij: geen melding van de pre dikbeurten in de St. Joriskerk. Burgerlijke stand. Overleden: Lodewijk van der Molen, oud 48 j.F. Frausbergcn. Belast zich met aan- en verkoop van effec- ?en Incasso'ssluit Prolongationverleont Crediet in Rekening-courantneemt gelden in Déposito met 1 d. opvragen 2 2 rs Kantoor geopend van 93 uur voormiddags. Ministerie van Waterstaat Handel en Nijverheid. Op Donderdag 30 Maart 1005, des namiddags ten 2 nre zalonder goedkeu ring van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheidaan het Gebouw van de af- deeling Landbouw van zijn Departement (Tonrnooiveld No. 6 te 's Gravenhage), wor den aanbesteed het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gehouwen der RiiksveeartsenU- school te Utrecht, van af den dag van goedkeuring der aan besteding tot en met 31 Maart 1907. (Raming f 22.500.) Het bestek No. 3 ligt na 10 Maart 1905 ter leziDg aan het Gebouw van het Ministerie van WaterstaatHandel on Nijverheid, aan do Lokalen der Provinciale Besturen en aan de Rijksveeartsenijschool te Utrechten is voorts op franco aanvragetegen betaling van./" 0.50, te bekomen bij den Directeur dor Rijksveeartsenijschool voornoemd en bij de firma Gebroeders VAN CLEEFBoek handelaarSpui No. 28a te 's Gravenhage, en door tusschenkomst van deze in de voor naamste gemeenten des Rijks. Op Donderdag 23 Maart 1005des namiddags te 2 uur, wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan voorts zijn nadere inlichtingen to bekomen bij den Rijks bouwmeester in het lst# district, Binnonhot' 8. 's Gravenhage, 3 Maart 1905. te Amersfoort, zal op Donderdag 16 Maart 1905, des namiddags 2 uur, ten huize van J. v. d. WETERING, aan den Utrechtschen weg te Amerfoort, pnbliek, om contant geld, Vl-KKOOPEIT De gedeeltelijken bestaande in stoelen, tafeltjes, kachel, lamp, schilderijen, vogelkooien, hoekkast, toonbank, banken, glas- en aardewerk. Voorts afbraak, regenton, ladder, stijger- planken, vloertegels, eenig nieuw hout en het geen verder te voorschijn zal worden gebracht. Des morgens vóór den verkoop te zien van 9—12 uur. to Amersfoort, zal op Woensdag 28 Maart 1995, des middags 12 uur, in het café ,PAUW" te Baarn, aan den Eemnesserweg publiek verkoopen: In de gemeente Baarn. Scbuur, Erf en Tuin, aan den Verlengden Dal- weg, Wijk II. 202, kada straal bekend in Sectie B, 5 nö. 6629 groot 3 aren, 88 centiaren. In eigen gebruik bij J. VAN BRUGGEN. In 2 perceelen en in massa. Aanvaarding bij de betaling dor kooppen ningen op uiterlijk 22 Juni 1905. (wegens sterfgeval). Do Notarissen D. ROBBEMOND, te Har- melen, en G. VAN ORSOY VEEREN, te Arnhom zullen op Donderdag 16 Maart 1905, des morgens ten II ure, in het koffiehuis „het Wapen van Harmeien"bij den Heer H. F. STELLINGto Harmeien publiek verkoopen i DRIE KAPITALE met weldoortimmerde Gebouwen en uit- muntendo Wel-, Hooi, Houw- en Booin- gaardlandeu benevens divorse porceolon los land onz., gelegen in hot boste gedeelte der gemeenten llarmelen en Veldhui zen, ter gezamenlijke grootte van ongevoer 90 HECTAREN. Alles breedor by aanplakbiljetten omschreven Nadere information geeft do Notaris ROB- BEMOND voornoemd ten wiens kantoro de eigendomstitels en kad. plans tor inzage liggen on Notitiën te bekomen zijn.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3