Laa|sle week a>Si Maandag 5e Nederlandsche Effecten-Loterij. AANBESTEDING. G G. Pil. L Hotel He lie et i'lioii, Wiesbaden. C. J. P. VAN DIJK, Uit den omtrek. "STADSNIEUWS. ADVERTENTIÈN. Aanbesteding. aanbesteden: DE STICHTSCHE BANK, Maatschappelijk Kapitaal f 400.000. Geheel Lot f 30. Half Lot f 15. Vijfde Lot 16, Tiende Lot f 3. H.H. Coiffeurs. Staalpantser Brandkast, Prima Grasboier WW belir. PIJPER C?.^ Vraag bij Uwen MELKSUIKER EEN HEERENHUIS Leverancier van Civiele en Militaire Kleeding. Nieuwste Engelsche Stoffen. UTRECHT, Achter St. Pieter 27. Het „Nederlandsch Tooneel". Gedeballoteerd Een Cliënt van beteekenis Straatgevechten. De laatste da gen zoo meldt het Hbld. was het 's avonds iu de Spuistraat en op den N.Z. Voorburgwal, te Amsterdam, groot rumoer doordat beudou jongens van 1215 jaar daar hun terrein hadden uitgekozen om elkanders krachten te meten. Aanvankelijk was dit van vrij onochuldig'ïn aard en kan .tien het schoolvcchten noemen, geleverd tusschen jon gens van verschillende buurten. Sedert Don derdag kregen de ontmoetingen ecu gansch ander karakter co werd liet gevocht zóó vij andelijk, d'at de deelnemers zich wapenden met stukken hout en ijzer en steeds grooter aantal aan den strijd begon mee te doen. Vrijdagavond bereikte het gevecht z'n top punt; twee greote trcep. u nmt latten, rie men, stokken, knuppels en slingers gingen elkander te lijf en wel zóó verwoed, dat me nige klap gevoelig aankwam. We zagen jon gens gewapend met poken, ijzeren bouten, halve planken, waarmede geslagen en ge zwaaid werd, tot niet gering gevaar voor de voorbijgangers. De vechtenden hadden vrij spel politie was niet te zieu, hoewel de strijd geleverd werd onder den rook van het posthuis aan de Molsteeg, eu geruimen tijd aanhield. Arm huisgezin! Te Heeswijk (N.-R.), heeft een vrachtrijder uit Middelrode, vader van 7 kinderen, het ongeluk gehad om ouder rijm kar te geraken. Hij werd dood opgenomen. Vergiftige boonen vier do oden. De bootwerker Bans, die Zater dag werkzaam geweest was op het S. „Be- soeki" van den Rotterdamschen Lloyd, nam bij het heengaan een zak boonenveegsel mede, het overblijfsel van een deel dei- lading van het stoomschip. Hijj stond van zijn voorraad oen maal af aan zijn buurman J. van Ostende, die er met zijn gezin, even als Baris, van at. Later werden zij onwel, met het gevolg dat Baris gisterennacht on der hevige benauwdheden is overleden, ter- wijil een gelijk lot drie kinderen uit het ge zin Ostende heeft getroffen, respectievelijk 10, 4 en 3 jaar oud. Een onderzoek is inge steld, dat o. m. reeds heeft uitgewezen dat het boonen veegsel uit de „Besoeki" bestaan heeft uit krat-okboonen, waaruit Castorolie geperst wordt; ongeveer 5 Kgr. is nog in beslag genomen. Lijk opgehaald. Gisterenavond is in de nabijheid van het station Loenen Vreeland uit een spoorsloot gehaald het lijk van een vrouw, vermoedelijk door een trein overreden. Een dynamietpatrooni in de steenkool. In de steenfabriek in de Ho ven te Zutphen is de hand van een werkman verbrijzeld, doordien bij het werpen van steenkolen op het vuur een hevige ontplof fing volgde. Men vermoedt, dat in de steen kolen een nog niet ontplofte dynamietpa- troon geweest is. De man is naar het zieken huis vervoerd. Eenvosinhet waterland. Een ingezetene van Amsterdam heeft Zondag in dé Ham, bij Buiksloot, een vos geschoten, wat daar ter plaatse zeker wel een heel zeldzame vangst mag genoemd worden. Vermoedeujuc is het dier echter vroeger ontvlucht uit den speeltuin, aan het Tolhuis. Baarn. Vanwege eenige plaatselijke ver- eenigiugen zal hier hedenavond in hotel „De la Promenade" een openbare vergadering met debat gehouden worden. Ais spreker treedt op de heer J. J. Lamers, lid van het hoofdbestuur van Nederl. Onderwijzers, te Amsterdam, met het onderwerp: „Openbaar of bijzonder onderwijs." Hilversum. De verschillende kerk besturen alhier hebben aan den raad' dier ge meente een adres ingezonden, waarbij zij ver zoeken eene verordening vast te stellen, be palende dat op Zon- en Christelijke feestda gen de lokalen waarvoor vergunning ver leend is tot verkoop van sterken drank in het klein, tot één uur namiddags gesloten moe ten zijn. Ede. Bij den gemeenteraad zijn twee con cessie-aanvragen ingekomen voor het leggen van een paardentram van het dorp naar het- station van den Staatsspoorweg. Te Apeldoorn is op 78-jarigen leeftijd overleden de heer J. Radstaak, oud-lid van den gemeenteraad en wethouder. Na 24 jaren lid van den raad geweest te zijn, waar van 15 jaren wethouder, verzocht de heer R. zijne periodieke aftreding in 1903 niet meer voor herkiezing in aanmerking te ko men. De overledene was vooral om zijne een voud en hulpvaardgheid algemeen geacht. Bij Kon. besluit is de kapitein J. Dl Grevinck, van het 5e regiment infanterie, be noemd' tot majoor bij het 9e regiment (Leeu warden), en tot kapitein bij het 5e regiment de le luitenant J. M. M. Muller, van het regiment grenadiers en jagers. De kapitein der artillerie A. F. Sin gels, zal, naar men ons bericht, op 1 Mei a.8. ter vervanging van den ritmeester Jhr. von Wrangel auf Lindenberg, optreden als in structeur bij de rij- eu hoefemidSchool. Naar wij vernemen, is de officier van gezondheid le kl. U. Riesei alhier voor den militairea dienst afgekeurd en zal hij binnen kort op pensioen Wonden gesteld). De milicien-sergeanten J. C. A. de Kruijf, A. Mulder en H. Bos van het 5e re giment infanterie zijn bij het te Arnhem ge houden examen geslaagd voor militie-luite nant. In het geheel namen van de 2e divisie (le, 5e, 8e en 9e regiment) 21 aspiranten aan het examen deel, waarvan 3 niet slaag den. Men verwacht, binnenkort het Kon. be sluit, waarbij genoemde onderofficieren tot den officiersrang zullen bevorderd worden'. 121ste openbare vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier, op Zaterdag 11 Maart-, 's avonds ten 8 uur, ten raadhuize. Aanwezig 5 leden; afwezig de hoer J. Siunigo (met kennisgeving). Na opening, door den voorzitter leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd wórden vastgesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken 1. Een missive van Bonduel Hermando, waarin deze als commissionair, handelaar, enz. enz. zijn hiuis aan.beveelt om te Buenos- Ayïes zaken mede te doen. Deze missive wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Ben circul ai re-missive niet program van dc commissie van voorbereiding eener to Brussel in September tot November te houden tentoonstelling vaai kunsten en am bachten, met verzoek belanghebbenden op to wekken tot deelneming. Eveneens voor kennisgeving aangenomen, 3. Van de Taiiefvereeniging, uitgave no. 4, getiteld „Waarom bescherming onzer Nij verheid?" Deze brochure zal bij de ledeu ter lezing Worden rondgezonden. 4. Een missive van het bestuur uit de ge zamenlijke Kamers te Amsterdam, met me- dedeeling dat het Internationaal Postcon- gres, dat te Rome in dit jaar zou gehouden worden, weder is uitgesteld tot 1906 en dus een samenroepen der verschil lende afgevaar digden voorloopig niet behoeft te geschieden. 5. Eieu missive van de firma Wijsmüller en Co. van gelijke strekking als het adres- Sohi mmelpfeng. De voorzitter stelt voor deze straks, tege lijk met het adres-Schim melpfeug te behan delen. Aldus besloten. 6. Een missive van den Binnenschippers- bond ter begeleiding van een reglement, hou dende algemeene bevrachtingsoondities te Nijmegen. Verzocht wordt dit nauwkeurig te overwegen en op- en aanmerkingen ter kennisse van den BOnd' te brengen. De voorzitter stelt voor deze zaak door een commissie te doen voorbereiden. Nadat hiertoe besloten is, worden hierna benoemd de heeren H. C. van Dam, H. van Haselen en H. Meursing, aan welken laatste het stuk wordt ter hand gesteld. 7. Missive van de Kamer te Gorredijk, met bijgevoegd adres aan den minister van W,, H. en N., waarom ondersteuning daar van wordt gevraagd. In dat adres verzoekt zij dat aan postambtenaren of beambten on der zeer beperkende bepaling het handeldrij ven wordt toegestaan of, zoo dit mogelijk is, geheel zal worden verboden. Na eenige discussie stelt de heer H. C. van Dam voor dit eenvoudig voor kennisge ving aan te nemen, op grond dat het- hier een zeer plaatselijke zaak geldt, waarmede de voorzitter zich vereenigt; bij rondvraag wiordt met algemeene stemmen overeenkom stig het voorstel besloten. 8. Een missive van de vereeniging „de Beui's" te Groningen, met verzoek eeu bijge voegd adres aan den minister van Bi nu. Zaken te steunen, waarin verzocht wordt dat in de Arbeidswetwijizigiug zal worden ge bracht 1. ten opzichte van de hoogte van werkplaatsen, als graanzolders, opdat die geen 3 M. hoog behoeven te zijn, en 2. de verantwoordelijkheid van den patroon te splitsen, zoodat ook een gedeelte van het werk voor de verantwoording van den mees terknecht komt. Besloten wordt dit stuk rond te zenden bij de leden en het te behandelen in een volgende vergadering. 9. Missive van het gemeentebestuur om ten behoeve van het gemeenteverslag te wil len inzenden een verslag van de werkzaam heden der Kamer in 1904. Hieraan zal worden voldaan. Aan de orde komen de in: oen vorige ver gadering aangehouden stukken. 1. De missive van den minister van W., H en N. over de naamlooze vennootschap pen, waarvan de beantwoording is ontwor pen en ter kennis van de leden is gebracht. Een concept-missive wordt door den secre taris voorgelezen, waaraan de Kamer haar volkomen goedkeuring hecht. 2. Een missive van het Informatie-bureau Sukimmelpfeng, welke iu verband met het schrijven van de firma Wijsmuller en Co. wordt behandeld. Ook ter beantwoording daarvan is een concept-missive ontworpen, welke na voor lezing door de Kamer eveneens wordt goed gekeurd. 3. Volgens de goedgekeurde notulen is ini de vorige vergadering de rekening vastge steld met een saldo van f 11.80. Nu is er nog eeu navordering ingekomen, die op de rekening betrekking heeft en liet is aan het bestuiur tevens bekend geworden, dat een leverancier zich in de prijsberekening van drukwerk heeft vergist, hetgeen het saldo der rekening ten goede komt. Het bestuur acht het daarom beter de rekening opnieuw vast te stellen, Welke in ontvangst bedraagt f 200 en in uitgaven f 183.95, zoodat een batig sldo blijft- van f 16.05. De voorzitter deelt daarna mede, dat hij, ingevolge zijp vroeger gedane toezegging, de Kamer in overweging geeft zich te wen den tot den directeur-generaal der poste rijen, met verzoek om den dienst aan het loket „aangeteekende brieven" zoo te wijzi gen, dat- daaraan niet de spaarbank en de ongevallenwet ook behandeld wordeu, waar door vertraging kan worden voorkomen. Een concept-missive, daarvoor opgesteld, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter te negen uur de vergadering. De Zaterdagavond door eenige dames eu heeren dilettanten gegeven uitvoering in Amicitia, waarvan de netto opbrengst t^u goede komt aan Dr. Bollaen's stichting voor lupuslijders te Rotterdam, had veel succes. De zaal was goed bezet en het publiek gaf herhaaldelijk blijkeu van groote tevredenheid over het vertoonde. Waar zulk een goed en nuttig doel werd beoogd, kan het zeker niet op onzen weg lig gen kritiek op de uitvoering te oefeneu. Wij willen intusschen gaarne bekennen, dat wij de voorstelling met zeer veel genoegen heb ben bijgewoond en dat, zullen wij ons oor deel uitspreken, dit over het algemeen niet- anders dan gunstig kan zijn. Deoi korten tijd) van voorbereiding en de jeugdige krachten in aanmerking genomen, liepen de verschillende nummers flink van stapel, en werden de komediestukjes vlot en met groote opgewektheid gespeeld. Onder de medewerkenden merkten wij er meer dan een op, die voor de toekomst veel beloven Mej. vau Oven, (altzangeres), uit Zaan. dam, gaf eenige mooie nummers ten beste en ontving, onder luide instemming der aan wezigen .een fraaie» bloemruiker. De heer H. Rolandus ITagedoorn, die steeds bereid gevonden wordt, zijn gewaardeerde krachten beschikbaar te stellen, zoowel waar het betreft een, uitvoering voor een liefdadig doel als eene ter bevordering van het alge meen kunstgenot, vergastte het publiek op eeu vioolsolo, waarbij men bezwaarlijk nog aan dilettantisme denken kon. Het viool spel en de solozang werden op verdienste lijke wijze op de piano begeleid door resp. de dames van der Horst Rruijn en van Goethem. Aan alles was merkbaar, dat niet alleen de regie van de toon oe 1st uk ken, maar ook de algemeene regeling van de voorstelling ede handen was toevertrouwd1. Het tooneelt-je zag er keurig uit-. De grime en de kapsels, waarvoor de heer van Ei me ren had zorg gedragen, voldeden goed. Met bijzonder voel genoegen hoordten wij ook het O. G. A.-orkest, dat zich welwillend had bereid- verklaard om voor het goede doel mede te werken. Uit den aard der zaak treedt dit orkest, als deel uitmakend van een particuliere vereeniging, slechts zelden in het publiek op, hetgeen wel jammer is, want, onder de bekwame leiding van den heer G. Bikkers, voerde het eenige keurige nummers uit, welke zeker niet mogen wordeu aange merkt als „aanvulling van de pauzes." De oorzaak, dat tijdens het spelen van de Finale het publiek reeds de zaali verliet, moet dan ook vermoedelijk wel worden gezocht in het late uur. Men had het programma gerust wat min der uitgebreid mogen maken. De lieer van Oven, die voor het welslagen van den avond zich zoo veel moeite heeft gegeven, bedankte met een passend slot woord medewerkenden en toeschouwers voor hun steun. Dte volksuitvoering, gisteren a-vond gege ven, was ook goed bezocht en had weer flink succes. Het publiek toonde zich zeker niet minder dankbaar dan den vorigen avond'. Met zekerheid zijn de financieele uitkom sten nog niet bekend, maar de netto-op brengst zal toch vermoedelijk wel pi. m. f 250 bedragen. Een woord van lof en hulde aan allen, die voor zulk een goed doel een zóó uitstekend resultaat hielpen- bereiken. - Men verzoekt ons mede te deelen, dat de voetbalwedstrijd tusschen Quick. H en Hercules 3JTT gisteren niet is doorgegaan, omdat het terrein was afgekeurd. Bij de op 10 Maart 1905 iu het koffie huis „Het Valkje" te Amersfoort, ten over staan van notaris A. N. J. Vos gehouden veiling, is verkocht als volgt: Onder de gemeente Baarn, aan den Eem- dijk; perc. 1. Eene landbouwerswoning met schuur, hooiberg, weiland en- dijk, groot 58.20 hectaren, voor f 6000 perceel 2Een perceel weiland, ter groot te van 1.53.35 hectaren, voor f2850; perceel 3Beu perceel weiland, ter groot te van 1.92.20 hectaren, voor f3600; perc. 4Een perceel dijk en weiland, ter grootte vau 36 aren, 70 centiaren, voor f420. Samen voor f 12870. Burgerlijke stand. Geboren: Cornell's, z. v. C. van Omme ren en N. Boonstra. Geertruidia Cornelia, dl. v,. B. Mies en A. Koekoek. De Architect P. J. HOUTZAGERS is voor nemens namens zijn principaalop Maan dag den 20 Maart a. s., 's nam 1 uur, in het Hotel „Pol" te de Bildt, aan te be steden het aan- en verbouwen van de Stalgebouwen op de buitenplaats „Schaer- weijde" te Zeist. Bestekken met teekeningen zijn tegen be ling van f 1.per ex. verkrijgbaar bij den Architect, UtrechtNobelstraat-bij wien ook nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Huismeester en Regenten van het Genees kundig Gesticht voor Krankzinnigen te Utrecht zullen op Zaterdag 18 Maart 1905, des namiddags te 2 uren, in een der lokalen van het Gesticht bj inschrij vin in het openbaar de levering van He in het Gesticht, in het tijdvak van 1 Mei 1905 tot en met 30 April 1906, benoodigde Zoete- en Gekarnde Melk, waarvan de hoeveelheid bij raming bedraagt 73000 liter zoete melk en 14000 liter gekarnde melk. De voorwaarden van inschrijvinglevering en betaling liggen ter lezing in het Gestioht. Huismeester en Regenten voornoemd WALAARDT SACRE, Regent-eerste Huismeester, E. J. VAN DE HAGT, Secretaris-Penningmeester. Vr eden burg bij de Drieharingstraat, UTRECHT. Goedgekeurd bij Kon. Besluit dd. 6 Maart 1884, No. 24. Commissarissen: H. A. VAN BEUNINGEN, H. LEDEBOER en Mr. A. A. PIT, opent rekening-courant met rentevergoeding, koopt en verkoopt Effecten, ziet uitlotingen na, koopt Coupons, Lossingen en Banknoten, geeft Crediet- brieven en Reiswissels op de voornaamste plaatsen, disconteert binnen- en buitenlandsche Wissels, sluit prolongatie en beleening op Effecten, zet gelden uit op prolongatie voor rekening van derden, neemt gelden op depo sito, geeft voorschot tegen zakelijke of persoonlijke zekerheid of hypotheek, De Directie H. STROINK en J. C. VAN TIENHOVEN, TREKKING der EERSTE en OUDSTE Verloting volgens de Staats-Loterij. HOOFDPRIJS HOOFDPRIJS f 100 000. Geen Nieten. f 100.000. Geen Nieten. I f 100.000. Geen Nieten. f 100 000. Geen Nieten. Trekkingeu zijii en worden niet uitgesteld. Loten verkrijgbaar bij VAN DUIJSEN Co., Tonssaintkade 18—19, Den Haag. Ter overname aangeboden te 's Bosch, eene eerste klasse Kapperszaak, die 55 jaar bestaat, en nog steeds met het grootste succes door dezelfde firma gedre ven wordt. Boeken ter inzage adres MAISON VAN IMBEECK, Coiffeur, 's Bosch. Leeraar in PIANO en ZANG, Utrechtsche straat, hoek Hellingstraat prachtige Kastop alle zijden ondoorboorbaar gepanterd, alsook een soliede kleinere Brandkastzeer billijk aangeboden bij G. J. BRUINSMALange Jansstraat 13 Utrecht. in nette Tafelbus, netto 4)/o bruto 5 Kilo 6.50. Fr. rembours H. MEIJBOOM Jzn.Wold- straat 107, Meppel. Huurt,verhuurt, koopt enverkoopt^ ONROERENDE GOEDEREN. W Sluit asRiirautle to ZEIST on omliggende gemeenten. ^BOUWTERREIN TE KOOP van af/I.- p. M*. i/h^ Schacrwcy der Bosch- enVillapark. WW Gratis toezending van het Wontngbiad. Z EIST. met onderstaand handelsmerk Deze Melksuiker staat onder voortdurende controle van het Laboratorium van den Onderl. Pharmaceutischen Groothandel. 223 roe 8t.-H«naré, mabU de Place TeadómeParUa. Confortabel, geheel en al modern. Toezending van Jut tariff op aanvrage. HEIKI ABAD1E, Eigenaar. BULLIVAWT's Buigzaam Staaldraadtouw. Gegarandeerde qualiteit. Concurroorende prijzen. HOOGERWERFF Co. KinderdijkVlaardingen. Seizoen het geheele jaar. Wereldbekend Kur- en Badoord. Prospectus gratis door de Knrdlrectie. Notaris J. J. SCHALIJte Breukelen-Nijenrodezal op Donderdag, den 30 Maart 1905, des namiddags 1 uur in het hotel „de Nederlanden" tp Yreelaad, in het openbaar verkoopen: met TuinStraat en Voortuintjeaan de Vecht, gelegen te Vreeland, aan de Noorder Voorstraatter grootte van 2 aren 94 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. KijkdagenDinsdag on Donderdag van elke week vóór den verkoop, van des namiddags 2 tot 4 ure. Nadere inlichtingen geeft de opgenoemde Notaris. Breeder bij billetten. BERICHT DE ONTVANGST DER v Bij J. G. BROESE, te Utrecht, is verschenen HELEN KELLER. Mijne Levensgeschiedenis. Naar het Engelsch DOOK LOUISE STUART. Met een inleidend woord van J. VAN DEN OUDE. Prijs ingenaaid f 1.90. Gobonden f 2.59. j HELEN KELLER. i Mijn Sleutel op het Leven. I Iets over Optimisme. Uit het Engelsch door LOUISK STUART. Prijs ing. f 0.50. Gebonden t 0.85. Schouwburg Utrecht. Koninklijke Vereer.Igiug Beschermheer Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Donderdag 16 Maart 19051 No- 5 van het Abonnement: Indisch blijspel in 3 bedrijven door J. B. SCHUIL. Regie W. P. DE LEUR. Gevolgd door Blijspel in één bedrijf van GEORGES COÜRTELINE. Regio: W. P. DE LEUR Orkest onder leiding van den lieer H. KUL/PERS. Aanvang liall acht ure.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3