.tsehs Wiel- Dames-Handwerken. Cailler'j s de echfe. Contanten of Effecten. Reeds Maandag 20 Maart a. s. 5e Nederl. Effecten-Loterij. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. De Landbouwbank te Utrecht, ADVERTENT! EN. Prima Belgische Anthraciet. Briquetten A pcr 'I,Lit f 30.-, '12Lot115.-, '„Lot 13.-. (100,000. Sn Tweede-Meisje, als Huishoudster Huishoudster, P. G., ^|Tweede Meisje, JUFFROUW Mej. C. A. S0RBER, Ambulatorium voor Hart- en Zenuwlijders, 3 pr fijne Wollen f. F. A. GROENHUIZEN Yerhand- en Menverplerós-ArtiMen Prima kwaliteit Scharen, Messen en bijbehoorende zaken. Voor slechts 50 Centen. CARMEN SYLVA. BERTHA JÜHANNSÊN-FONDS, DINSDAG 21 MAART 1905, „De Doge van Venetië" - - - Gisteren ochtend heeft de justitie, die een soeer moeielijke taak heeft, een aanwr|zing ge kregen, die haar misschien op het spoor van de daders kan brengen. Op liet lezen van het bulletin over den moord, heeft zich nl. bij haar aangemeld een bewoner van het per ceel Romeins Armsteeg No. 1. ook een stille steeg tusschen de Heerengracht en den Sin gel, die vertelde dat zich Vrijdagavond iemand bij hem had vervoegd', die voorgaf te zijn ontboden door de juffrouw uit de Barn des teeg, (het andere woonhuis van den ver moorde) om eenige reparatie aan de schoor steen te verrichten. Toen hij hoorde dat hij verkeerd was, keek hij eenigszins bedrem meld en verwijderde hij zich. Deze man had een somber voorkomen, was lang en mager en droeg een pet en een bruine overjas. Naar den persoon, die aa.ii dit signalement beant woordt. wordt thans ijverig gezocht. Op het vage signalement van het dienstmeisje wa ren Zondag reeds drie personen aangehou den, die echter hun alibi konden bewijzen en op vrije voeten werden gesteld. De moord bij den Duivels berg. De Luikenaar Jules Cherpion, die volgens de Nijm. Ct. te Luik zou gearresteerd zijn ais verdacht de moord bij den Duivels berg te hebben giepleegd, is in werkelijkheid geen oogenblik gearresteerd geweest. Hij heeft Luik verlaten om een bezoek te bren gen aan zijn ouders te Jodoigne. In Luik teruggekomen, las hij in de bladen de ver halen van zijn betrokkenheid in de moord geschiedenis. Onmiddellijk heeft hij zich toen naar het parket begeven, om zijn alibi te bewijzen. Ongeluk bij den arbeid. Een werkman uit Leiden, die Zaterdag te Sche- veningen bij het verrichten van werkzaam heden van een hooge trap in den kelder viel, is korten tijd later in het ziekenhuis te 's Gravenhage overleden. D o o d e 1 ij; k e val. Eene verpleegster in het Diaconessenhuis, te Leeuwarden, die, alvorens naar bed te gaan, een raam wilde sluiten, is daarbij ongelukkig voorovergeval- len en zoodanig op de steenen terecht geko men, dat zij na weinige oogenblikken is over leden. Het 22-jarige meisje was eerst eenige weken in dienst gesteld!. Zij was de dochter ee.ner weduwe te Tzumi (Fr.) Verdronken. Gisterenmiddag ver dronk te Roermond, bij het varen met een roeibootje in de rivier de Roer, een jongen van 17 jaren. Twee andere mannen, die met hem in het bootje zaten, raakten ook te water, doch wis ten zich nog te redden. De vergiftiging te Rotter dam. Het blijkt thjins dat het stoomschip „Bezoeki" van de Rotterdamsche Lloyd 3195 zakken van de kratokboonen heeft meege bracht, welker gebruik, zooals wij gemeld hebben, aan een man en drie kinderen het leven heeft gekost. De boonen werden sinds eenigen tijd hij wijze van proef gebruikt voor veevoeder, voorname1 :jk in Hongarije. Daar bekend is dat een groot deel van de aange brachte partij naar Amsterdam is doorgezon den aan het adres der Handelsvereeniging „Amsterdam'', heefó de politie derwaarts een waarschuwing gezonden. Een monster is ook ter hand gesteld aa i den directeur der rijks- seruminrichting dr. Poels, om na te gaan in hoever de boonen schadelijk zijn voor dier lijk voedsel, te meer noodig nu, wegens hier ingekomen berichten, varkeus die in Fries land en Groningen er mede gevoederd zijn, zouden zijn gestorven. De vrouw van den bootwerker Oostend en drie andere kinderen, die eveneens van de boonen aten, zijn thans buiten gevaar. Door den drank. Zondagavond was te Amsterdam een ongeveer veertigjarige vrouw, moeder van eenige kinderen, in een perceel aan de Lindegracht, in beschonken toestand gaan zitten boven op een vijfkops- maat met vuur, die eerst gediend had om haar voeten to verwarmen. Zij is gisteren- oohtend aan daarhdji bekomen hevige brand wonden overleden. Een begin van brand in de woning was spoedig gebluscht. aiZondagmiddag had te Utrecht, in het hotel Central, onder voorzitterschap van kapitein J. J. Zeewoldt van Haarlem de alge- meene vergadering plaats van den bond van officieren van Neclerl. Weerbaarheidskorpsen. Op de goed bezochte bijeenkomst was o.a. als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de vereeniging „Volksweerbaarheid" aanwezig de generaal-majoor R. P. Verspyck, lid van het hooge militaire gerechtshof te dezer stedi. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden 25 bedraagt. De vergadering besloot voor den bond het praedioaat „Koninklijke" aan te vragen. Verder zullen pogingen in het werk worden gesteld om te verkrijgen, dat officieren van weerbaarheidskorpsen op dezelfde wijze als officieren van de schutterij kunnen deelne men aan de leger-manoeuvres en dat het kon. besluit, waarbij dë benoeming van officieren bij weerbaarheidskorpsen geregeld ia, zooda nig worde gewijzigd, dat daarin ook wordt omschreven de graad van geoefendheid en bekwaamheid, waaraan deze officieren heb ben te voldoen. Ook werd nog-het volgende voorstel aan genomen. De bond noodigt alle Nederlandsolie Weer baarheidskorpsen uit: lo. aanstaande militie- plichtigen door eigen kader en vasten cursus op te leiden tot het verkrijgen van geschikt heid, ten einde te komen tot verkorten mi litie-tijd, z.g. viermaanders2o. de meest ernstige pogingen aan te wenden de met groot verlof zijnde dienstplichtigen bij de landweer op aanneemlijke voorwaarden in zich op te nemen. Des avonds hield de heer B. Enthoven, kapitein bij het Nijmeegsche Vrijwilligers- korps, voor leden an den boud en genoo- digden een lezing over de weerbaarheidsoffi cieren on de opleiding tot moderne weer krachten. Zeist. De gasoommissie heeft aan den gemeenteraad voorgesteld dè fabriek uit te breiden, voorloopig zoodanig dat per etmaal 10,000 M3. gas kunnen geproduceerd worden. De kosten zijn geraamd op 3 ton. Bus sum. Jaarverslag der vereeniging „Walden". De exploitatie (winst en ver liesrekening) over het jaar 1904 geeft dat er door de verschillende bedrijven een netto-winst is gemaakt ad f 827.99. De baten bedroegen f 34,301.66^. de lasten bedroegen f 33,473.67. Het saldo-actief der vereeniging, dat bet vorig boekjaar f 4940.022 bedroeg, wordt dus met de netto-winst verhoogd en l)©draagt thans f 5768.02. De totaal-cijfers van het actief eri passief gaven aan reap, f 13,194.67 e.i f 7426.65, waaronder geen vaste goederen zijn opeenomen. Een uitvoerig verslag wordt opgenomen in ,,De Pionier" van 18 Maart 1905, waarnaar belangstellenden worden verwezen. Lunteren. In het Herstellingsoord voor onderwijzers alhier wierden in het af- geloopen. jaar 93 patiënten opgenomen, van wie 20 uit Amsterdam. Van de patiënten, die vertrokken wa ren 20 hersteld, 18 veel verbeterd, 39 verbe terd, 8 weinig of niet verbeterd; één pa tient overleed en 10 gaven den geneesheer geen aanleiding tot opmerkingen. Het vaste kapitaal bestond op 1 Januari 1904, behalve het stichtingskapitaal, groot f 1000, uit een reservefonds van f 3500, to taal f 4500. 1. Jan. 1905 kon hierbij gevoegd worden f 1500. De pensiongelden stegen van f 8975 tot f 10,363. Hbld. Bunschoten. Naar men verneemt zijn bij den inspecteur van den arbeid klachten ingebracht dat de med. adviseur, belast met het onderzoek der speetsters, zulks niet vol ledig heeft gedaan, zoodat, hetgeen niet on waarschijnlijk is, bekeuringen hiervan het gevolg zullen zijn. Nijjk. Ct. Nunspeet. Do besturen der Vereeni ging tot bevordering van het Vreemdeling]en- verkeer te Nunspeot en te Putten hebben zich per adres tot den directeur-generaal der Staatsspoorwegen en tot den minister van Waterstaat gewend met een klacht over de slechte aansluiting der treinen uit het Noor den te Nijkerk met de treinen die over Bar- neveld en Ede naar Arnhem loopen, en te vens met een verzoek om bij vaststelling der aanstaande zomerdienstregeling daarin eeni- i verbetering te brengen. Ede. In eene alhier door dè afd. Neder- Veluwe der Geld. Overijselsche Maatschappij van Landbouw gehouden vergadering is eene commissie benoemd tot het voorbereiden van een fok-vereeniging, benevens onderlinge controle en stieren-associatie. Wegens 'afwezigheid van den kolonel W. A. T. de Meester wordt het garnizoens- oommando heden en morgen waargenomen door den luitenant-kolonel W. F. K. Bischoff van Hèemskerck, van het 5o reg. infanterie. Naai' wij vernemen is dè offiaier van getz, le kl. U. Riedel, alhier, voor den mili tairen dienst afgekeurd en zal hij binnen kort op pensioen worden gesteld. In ons be richt van gisteren was de naam abusievelijk als Riesel vermeld. De vereeniging „Handel en Nijver heid" vergaderde gisteren, 13 Maart, in het hotel „Dë Zwaan", des avonds te 8 uur. Aanwezig 3 bestuutrs- en 13 gewone leden. De voorzitter opent dè vergadering en deelt mede, dat verschillende bestuursleden kennisgeving van verhindering hebben ge zonden. Daaronder behooren ook de secreta ris en de waarnemend, secretaris. Het is daarom, dat hij voor dezen avond zelf de notulen léést. Tengevolge van de gehouden openbare vergadering, waarin de heer Fie- deldv Dop als spieker optrad, moeten de notulen van 12 Jan. ook nog gelezen wor den, hetgeen thans geschiedt. Ze worden, evenals die van 13 Febr., goed gekeurd. Aan de orde is dè agenda: Punt I. Benoeming van een commissie tot het nazien van de rekening van den pen- nigmeester, volgens arts. 20 van het regle ment. iD»e voorzitter stelt voor hiertoe te benoe men de heerenL. Houbaer, J. A. J. Loh- man en A. J. van Zalingen. De vergadering stemt hiermede ten volle in, zoodat stem ming onnoodig is. Punt II. Mededeelingeai. De voorzitter verklaart, dat de kèer G. Veenendaal, pas benoemd! tot secretaris, als zoodanig eni als bestuurslid om gezondheids redenen heeft moeten bedanken. Spr. drukt zijn leedwezen hierover uit en stelt voor de benoeming van een nieuwe titu laris aan te houden tot een volgende verga dering, daar alsdan toch bestuursleden moe ten aftreden en nieuwe verkiezingen noodig zijn. De vergadering hecht hieraan haar goed keuring. De voorzitter deelt verder mede, dat zes heeren zich hebben aangemeld om lid van de vereeniging te worden. Hierover zal in een volgende vergadering worden gestemd. Punt UI. Ingekomen stukken. Een der bestuursleden heeft, naar aanlei ding van diverse besprekingen over eieren- handel, welke in verschillende corporaties alhier zijn gehouden, de nummers van 3 en 10 December 1904 van het tijdschrift Eigen Haard ingezonden. Hierin komt een belangrijk artikel voor over eieren-productie en het bewlaren der eieren. Vioor ieder belangstellende zajiu deze afleveringen teil bureele ter inzage. (Door den Middenstandsbond is besloten een adios te zenden aan den minister van financiën om vrijstelling te verkrijgen van personeel© belasting voor alle gebouwen van productief gebruik. De voorzitter verzoekt nu machtiging om dit adres voor de vereeniging „Handel en Nijverheid" te mogen steunen. Met algemeen© instemming wordt deze machtiging verleend. Ten slotte is nog ingekomen een stenogra fisch verslag van de vergadering van. Mid denstanders, in den afgeloopen zomer ge houden. Hierin komen belangrijke onderwer pen voor, waarom de voorzitter ieder lid aanbeveelt zich een exemplaar aan te schaf fen. De prijs, f 0.55, zal goen bezwaar zijn. Bij de gebruikelijke rondvraag spreekt een lid dë wenschelijkheid uit, om een boete stelsel in te voeren, om zoodoende meer leden ter vergadering te krijgen. De voorzitter brengt zijn bezwaren daar tegen in 't midden. Eir wordt dam ook geen voorstel van gemaakt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter te half tien de vergadering. Met ingang van 1 April a. s. wordt de klerk der posterijen en telegrafie le kl. jhr. P. A. van Holthe* overgeplaatst van Amersfoort naar Stadskanaal. Voor het pi. Nutsdepartoment zal mor genavond, te 8 uur, in de komediezaal van de Sociëteit Amicitia optreden de heer Van den Berg, die een lezing zal houden over Na poleon I. Op andere plaatsen, waar de spre ker dit interessante onderwerp behandeld heeft, was het publiek over zijn voordracht zeer voldaan. In de zaal van 't café „do Arend" werden gisterenavond door eenige worstelaars van beroep wedstrijden gehouden, waaraan te vens ingozertenen van Amersfoort konden deelnemen. Voor een flink bezette zaal tra den deze krachtmensohen op, en het aanwe zige publiek werd niet weinig in spanning gehouden. Van de gelegenheid om hun krachten met deze „beroeps"-worstelaars te meten wierd jebruik gemaakt door een wachtmeester der ïuzaren en door twee onderofficieren van het 5e reg. inf. De wachtmeester moest zioh, na hevig verzet, eindelijk gewonnen geven, doch zal het heden avond nog eens probeeren. De beide anderen mochten er in slagen hun tegenpartij, te leggen. (Dirk van den Berg was er niet, Wel een van zijn leerlingen. Ook zagen wij een flink gespierden neger optreden, die verschillende rondes gewonnen heeft. Geruimen tijd lag de lap grond op den stationsdijk, tegenover de woning van den chef, braak,, maar thans heeft dë H. IJ. iS. M. wat men noemt „in de bus geblazen". Nadat zijl er eerst een éénvoudig, net hekje omheen deed plaatsen, droeg zij aan den heer L. Kortbeek op het perk verder in te richten. Deze heeft zich van die taak op verdienstelijke wijize gekweten. Hii plantte er een 300-tal jonge, gezonde conifeeren en laurierstruiken, zoodat wte daar thans een bosschage hebben gekregen, dat, naar wij hopen, nimmer dor zal zijn. Het maakt on getwijfeld een zeer aange namen indruk. Het perk tegenover de brouwerij wordt op dezelfde wijze ingericht. Door de .politie zijn een buks en een klok in beslag genomen, welke voorwerpen vermoedelijk van een diefstal te Haarlem stig zijn. Op den hooizolder boven den stal en de bergplaats van de bekende roode petro leuurwagens, in de Koningsstraat, ontstond gisterenavond omstreeks 7 uur, door on bekende oorzaak brand. De spuit van de vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse. Aan de bediening mocht het in korten tijd gelukken het vuur te blussolien. Burgerlijke stand. Geboren: Aaltje, d. van. A. Teters en A- de GraafEverdina Hendrika, d. van W van den Eshof en M. C. J. van Leeuwen Cornelia, d. van C. van Dijl en G. Fonteijn Jansje, d. van H. Niezen en W. Kluwer; Neeltje, d. van B. van Willigenburg en N. van Effrink. Overleden: Herman us Valewink, oud 85 j., wedn. van G. Jetten. Oudegracht b/d. Drieharingstraat68. Verstrekt Credieten enz. Neemt gelden in dépót, met drie dagen opzeggens rentevergoeding, op heden 3$ De Directie: N. T II I 8 8 E IV. G. E. 1> E GEER. De tweede ult«teelingaljj»t in het fallliHsement eau G. L. MUI.LEB, Commissionair in effectenonder de firma MüLLER en Co., wonende te Amersfoort, is ter Griffie van d© Arrondissements-Rechtbank te Utrecht en, in afschrift, ter Griffie van het Kantongerecht te Amersfoort nedergelegd ter inzage van de schuldeischers. De Curators in het faillissement, M. L. CELOSSE. P. O. H. DOP. Krommi Hieuwt Bracht 48Utrecht. Koopt en vorkoopt Effecten Oonpons en Biitlenlanilscli Geld en Bank papier sluit prolongation togen den koers van den dag en opent rekening- courant met rentevergoeding k 8 pet. Neemt gelden in depót voor 3 maanden vast 3 Va pet. ïu met 14 dagen opzegging h 3 tn 2 2ilj voor één maand tegen de geno teerde prolongatie-rente io depot op langer termijn tegen nader overeen te komen conditiën, in hare Spaarkas k 3 Belast zich met het in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije Inrichting. De Directie, J. J. VAN ASCH VAN WIJCK. G. J. W. HOOFT. Van heden af tot nader be- richt, z(jn de prijzen van on derstaande brandstoffen (franco huis) uit de Magazijnen van J A VAN DER VET JEBBINK Muurhuizen 20 en Dtrechtsche Weg Si, als volgt Per H.L i Per 5 H.l if 1.35, i f 1.30, ,-1.55. -1.50. Per 10 H.L. i f 1.25, maat UR so I '•'W. (I 45' IOO stuks f 0.42 TREKKING der PRIJZEN a f 100.000.-, f 10 000.-, f 6000-, f 5000.-, f 4000.-, f 3000.-, f 2000-, f 1000,- enz. LOTEN VOOR ALLE KLASSEN GELDIG: A Verkrijgbaar bij VAN OUIJSEN Co., Den Haag. De NEDERLANDSCHE EFFECTEN-LOTERIJ wordt alom gunstig beoordeelt. Men leze Het Financieel Dagblad van 19 Oct. 1904. De Wereldkroniek 29 Controleur 12 Nov. Het ons gezonden prospectus geeft een lijstje dor Effecten en deze zijn hoogst solid©. Nieuwe Fin. en Kap. v. 20 Nov. 1903. De prijzen der NED. EFFECTEN-LOTERIJ, aangewezen volgens het trekkingsplan, worden zoowel in Contant Geld als in Effecten Uitbetaald. - - Hoofdkantoor Nederl. Effecten-Loterij TODSSAINTKADE 1819, DEN HAAG. Een net burgermeisje z.z.g.g.als in een klein, deftig gezin, goed kunnende naaien en mazen en van goede getuigen voor zien. Brieven lett. N, bureau Amersfoortsch Dagblad. Eene nette Dienstbode zoekt plaaatsing of üfeld-AUeeu, liefst in kl. gez. van g. get. voorz. Br. fr. lett. J bur. NIJKERK* SCHE Ct., NIJKERK. gevraagd op een Kasteel in Overijsel. Ver- eischten zijngezond, niet boneden 30 jaar, ordelievend, ervaren, tact en in staat aan het hoofd van een groot huishouden te staan. Getuigschriften, omstandige levensbeschrijving, alsmede referentien en photograpfie te adres- seeren onder letter T., aan den boekhandelaar D. J. WILTERDINK, te Deventer. V* Er biedt zich aan een net burger meisje P. G.als van goede getuigen voorzien. Br. fr. letter MHarmeien No. 29. Er biedt zich aan eene uit den netten burgerstand, P. G., 37 jaar, als HUISHOUDSTER in een net gezin. Brieven onder H. H. 57, Boekhandel J. MUUS- SES, Purmerend. M A G A Z IJ N VAN Agentuur der Kon. Eindh. Linnenfabriek, IX Firma v. d. BRIEL VERSTER. XI Nachtegaalstraat I, Utrecht. van Dr. Med. A. SMITH. Keulen a. Rh 172, Deutscher Ring 15. Degelijk onderzoek en behandeling. ij Nadere inlichtingen in het pros- pectus (kosteloos). gebreido Heeren Sokken 1.65, 6 pr. 3. Lange Dameskousen 3 pr. ƒ2.10, 6 pr. ƒ3.90 franco. Kleur Jaeger, Beige, grijs of zwart. Lengte der voet in cM. opgeveD s. v. p. Wolindustrie te Nfjensleek. Er zijn uele soorten Zwitsersche Mei k- ch o col a de. Kenners zeggen: InstrumentmakerLangestraat 42. Reparatie-Inrichting. De wereldberoemde Werken van CAR HEX SYLVA worden nu uitver kocht voor alechta 0.80. In Pracht- bant! voor aleclils f 0.75. 1. Veldpost. 2. Pit Twee Werelden. 3. Door alle Eeuwen. 4. Cast el Pelfseb. 5. 6. Deficit, 2 deelen. 7. Op dwaalwegen. 8. Een gebed en andere novellen. 9. 10, II. In het Land der Duns- bovitza, 3 deelen. 12. Wraak. 13. Mijne Rnsf. lir wereldberoemde werken van CARMEN IJL &YLVA elk boek das elk nummer naar keuze voor slechts f 0.30, fraai ge« I bonden voor slechts 0 75, dus alle Werken, 13 Deelen, slechts 6.50. In 13 fraaie banden slechts 9.75. j Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken to Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel waarop behalve verlangd Nummer of num mers, vermeld is Carmen Sylra. Schouwburg Utrecht. (PENSIOENFONDS VOOR UTRECHTSCHE MUSICI). «let» hvondn te half 8 ure, OPVOERING door den MUZIKALEN KRING van - - JOH. WAGENAAR. Voorafgegaan door: „PROEFZINGEN". .(Intermezzo A la Bnule Bttbae). PRIJZEN DER PLAATSEN: Balcon en Stallos 2 50. 1. Amph. en 1. Zijloge 2.—. 2. Amph. en Baignoires 1.50. Parterro 1.25. 3. Amph. en 2. Zjjloge 1. 4. Amph. f 0.75. Gaanaorij f 0.50. Plaatsbespreking: Voor Aandeelhou ders 18 Maart van 10—12voor Publiek van 1—3 uren en 20 en 21 Maart van 10—12 en 13 uren. DONATEURS van bovengenoemd Fonds hebben persoonlijk toegang op vertoon van hun diploma, mits na vooraf plaats besproken le hebben.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3