W°. 861. 8"' Jaargang. Woensdag 22 Maart 1905. BUITENLAND. 'binnenland. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers0.05. Doze Courant verschijnt Dagelijks, met uitsondering Tan Zon- en Feestdagen. Advertention, modedeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonmimmer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN V.n I5 reveil•.711, Elke regel meer0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedrijf bestaan voordeel!*® bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad bjj abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I April a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenKOSTE LOOS toegezonden. Politiek Overzicht Vredeskansen. Stee us blijft ae vraag aan de orde of het niet mogeleijik is tot den vrede te komen. Daar van Russische zijde de wil verkondigd wordt om den oorlog voort te zetten, zoekt men 't aan den Japansche kant en houdt zich bezag met de voorwaarden, die de regee ring te Tokio eventueel zou willen aanvaar den voor het herstel van den vrede. Een lijstje van die voorwaarden doet de ronde; het bevat het prijsgeven van alle aanspraken op het schiereiland Liaotong en op Mandsjoe- rije door Rusland, de erkenning van de Ja pansche suzereiniteit over Korea cn de be taling van een© oorlogsschadevergoeding door Rusland. Zelfs in bijzonderheden daalt dit lijstje af; het houdt b.v. in wie voortaan meester zal zijn van den spoorweg van Port- Arthur naar Charbin. Maar het heeft een cardinaal gebrekvan Japansche zijrde wordt uitdrukkelijk ontkend, dat men iets met dit lijstje, en met welk ander ook, heeft uit to staan. De Japansche gezant te Parijs heeft aan een medewerker van de Temps verzekerd, dat het lijstje geheel verzonnen is, en hij heeft daaraan toegevoegd „Mijne regeering zal, zoolang Rusland zioh geneigd zal toonen den oorlog voor te zetten en niets duidt aan, dat het er van wil afzien geen vredesvoorwaarden overwegen. En geen enkele van ham vertegenwoordigers is gemachtigd er op vooruit te loopen welke die voorwaarden zouden kunne® zij®, nog min der de voorwaarden aan te geven, die wij ge zind zouden zij® te aanvaarden hetzij heden, hetzij morgen. De Japansche legers zetten hun voorwaartschen marsoh voort.. Te spre ken over den vrede, te denken over den vrede, zou zijp hun zegevierend optreden dwarsboo- - men.. De Japansche regeering spreekt er niet over en denkt er niet over. Eu daar wij het tijdstip niet kennen waarop Rusland voorstel len zal doen, waartoe het uit kracht van het wapengeluk den eersten stap zal moeten on dernemen, spreekt het van zelf, dat wij niet kunnen weten hoe dan, op dat tijdstip, onze voorwaarden zouden zijn.'' De gezant heeft deze verklaringen nader bevestigd in de Matin, waarin hij zegt „Japan denkt niet aan vredesonderhandelin gen en wil daaraan even min denken als er van spreken. Japan wil zich voorshands al leen bezig houden met de krachtigste en vastberadenste voortzetting van de oorlogst operatiën iin Mandsjoerije.'' Men mag aannemen, dat de vertegemweor- di^r van de Japansche regeering te Parijs zich niet met zooveel beslistheid over een zoo aangelegen punt zou hebben uitgelaten, als hij niet de zekerheid had daarmede het gevoelen van zijne regeering uit te drukken. Daarmede is dus de zaak beslist. Als men van Rusland vergt, dat het den eersten stap zal doen om tot den vrede te komen, dan ligt daarin opgesloten, dat Japan dien eer sten stap niet zal doen. Maar Rusland kan daartoe ook niet be sluiten. Rij de bewijzen, die daarvan reeds gegeven zijp, kan nog worden aangevoerd een© mededeeling van den correspondent van de Daily Telegraph te Petersburg, dat voor eenige® tijd langs .particulieren weg de regeering was daar dus buiten Japan te kennen heeft gegeven over den vigde van gedachten te willen -wisselen, zonder dat daar- bii Óen minimum van edschen werd gesteld. Dit voorstel werd door ©enige raadslieden van den Czaar met een gunstig oog beschouwd, maar door den Czaar zelf onvoorwaardelijk afgewezen, ofschoon hem geen opgaven wer den gedaan of gedaan konden worden over de vredesvoorwaarden. Sedert heeft men den Czaar geraden, men heeft hem gebeden en gesmeekt, om zijp besluit in nadere over weging te nemen, maar de motieven, die daar voor werden aangevoerd, kwamen hem niet afdoende voor. Men staat dus voor een non possum us van beide kanten. Men moge dat betreuren, want dit beteekent, dat de vrede nog volstrekt niet in 't gezicht is, maar zoo is de feitelijke toestand. Dultschland. De Keizer is gisteravond te Cuxhaven aan gekomen en aan boord gegaan van de stoom boot Hamburg, waarmee hij heden morgen is uitgevaren, om zijne reis naar de Middelland- sche zee te beginnen. De komst van den Keizer t« Napels is be paald op 5 April, -'aar zal hij den Koning van Italië ontmoeten. De Keizerin en de prinsen zullen den Keizer vooruit reizen en den 27en dezer te Taormina aankomen. Frankrijk. Parijs, 21 Maart. Heden werden bij den voorzitter ingediend twee motiën, met het doel d© behandeling te verdagen van het wets ontwerp tot scheiding van Kerk en Staat de cene van Berry, verlangt, dat te voren de openbare meening zal worden geraadpleegd de andere, van pastoor Gavraud, wil dat de afschaffing van het concordaat en de schei ding in der minne zullen geschieden. De mi nister van ©eredienst verzocht de Kamer, in overeenstemming met de commissie, de motie- Berry te verwerpen. De voorsteller trok zijne motie in, die v. „der werd ingediend door Trouin, maar verworpen werd met 343 tegen 40 stemmen. Engeland. Landen, 21 Maart. In den loop van een debat over de marine-politiek verklaarde de eerste lord van de admiraliteit, lord Sel- borne, dat het Engelsche vlootplan is opge maakt met volledige kennis van de plannen der andere staten, al loopen er geruchten, dat er thans geen stellige inlichtingen te krijgen zijn over een, deel der vreemde sta ten. De stijging van de uitgaven voor de Britsche vloot in de laatste jaren is een gevolg van den geheel gewijzigden toestand van de vloten der wereld. De tegenwoordige staat van de Britsche vloot geeft niet meer dan een redelijken waarborg voor de overwin ning in een strijd tusschen twee staten. Spr stond echter niet den zoogenaamden driestaten-standaard voor, omdat hij niet van meening was, dat de financiën van Groot- Brittannië daarvan den last konden dragen. Zweden. Uit Stockholm wordt aan de Times be richt: De Kroon hoeft aan de Kamers het voorstel gedaan gedelegeerden te benoemen voor een geheim comité, dat met het mi nisterie in overleg zal treden over het ge schil met Noorwegen. Deze wijze van hande len, die de Zweedsche grondwet aan de hand geeft voor belangrijke gevallen, waarin het minder raadzaam wordt geacht de zaak pu bliek te behandelen, is tot dusverre nog wei nig toegepast. Het geheime oomité zal be staan uit zes leden uit iedere Kamer en zal Woensdag a.s. worden gekozen. Rusland. De commissie voor de Russische „nationale vergadering" zal niet voor Paschen geconsti tueerd worden. Er zal eene subcommissie ge vormd worden, onder voorzitterschap van Kroesjanowski, om d© ontwerpen, door de zemstwo's ingediend, te bestudeerenvoorts alle Europecsche grondwetten, de werking van de zemski sobor en van de zemstwo's zelf. Onder de leden dezer su commissie zullen, naar gemeld wordt, waarschijnlijk drie con servatieven zijn, in wier salons de bijeenkom sten plaats hadden, waarop men middelen heeft beraamd ter verdediging van het con servatisme. De conservatieven zullen waar schijnlijk aandringen op een trapsgewijze ver kiezing, door vertegenwoordigers der verschil lende stamden in elk gouvernement, terwijl de liberalen rechtstreeksch, algemeen kies recht verlangen. Het definitieve plain van de commissie moet den len October aan de® Rijksraad voorge legd worden, die een maand tijd zal hebben om het in bijzonderheden te onderzoeken. Daarna zullen de verkiezingen bepaald wor den, denkelijk ot> 1 Januari. In verscheidene gouvernementen komen de boeren bijeen om hun eischem te stellen, die vooral loopien over vrijheid van geweien, va® vergadering ©n gelijkheid voor de wet. Uit Tiflis wordt bericht, dat de bocren- oulusten in het gouvernement Koetais zich uitbreiden. De wederzijdsche vijandschap tus schen de mohammedanen en Armeniërs in het gebied van Kars wordt verontrustend, in zonderheid met het oog op de aanwezigheid van talrijke uit Turkije gevluchte Armeniërs. Er zijn veiligheidsmaatregelen genomen. Warschau, 21 Maart. Heden avond wier pen onbekende personen in de Wolskastraat met een bom naar eene patrouille. Vier sol daten, twee politie-agenten en een gendarme werden zwaar gewondeen gendarme en een postambtenaar, die toevallig voorbijkwamen, deden kwetsuren op. In de naburige huizen werden de glasruiten vernield. De daders ontkwamen. Uit Warschau wordt bericht, dat de op gewondenheid onder de werkende standen met het oog op de bevelen tot mobilisatie, dio worden verwacht, steeds toeneemt; het wordt meer en meer duidelijk, dat de men- schen besloten zijn een hevigen tegenstand tegen de uitvoering van deze bevelen te bie den. Er gaat bijna geen dag voorbij zonder dat er oproerige pamfletten verschijnen, die do werklieden opwekken tot den strijd en tot bet bouwen van barrikaden in de straten, als het oogenblik daartoe komt. Lodz, 21 Maart. Gisteren avond hebben eenige onbekende personen geschoten op den politic-officier Mosgoenow, die door drie ko gels zwaar werd gewond. De aanvallers wis ten te ontkomen. Marokko. De beSende Marokkaanschc rooverhoofd- man Raisoeli heeft volgens de Times aan de districtshoofden in zijn buurt brieven ge richt, waarin hij mededeelt, dat de Sultan zijne benoeming t-ot gouverneur der nabij ge logen stammen heeft goedgekeurd en dat hij j binnen den kortst mogclijken tijd zijne func- tie denkt te aanvaarden. Japan. De overwinning bij Moekdeu wordt in Ja pan feestelijk gevierd. Bij het feest van ver leden Zondag in het Hibiya-park te Tokio waren 30,000 personen tegenwoordig. De bur gemeester van Tokio en de ministers van oorlog en marine spraken de feestgenooten toe en dankten de bevolking voor haren va- derlandslievenden steun. Londen, 21 Maart. De vice-president van de Japansche bank, Takahashi, die de vorige buitenlandsche leenimgen heeft voorbereid, is hier aangekomen. Hii heeft medegedeeld, dat het plan bestaat eene nieuwe leening uit te geven, die op hot daartoe geschikt© tijd stip waarschijnlijk in Engeland en in Ame rika zal worden uitgegeven. Dat is echter nog niet bepaald. Hij heeft reden om te gelooven, Duiiteche en Nederlandsob© banken ver langend zijn, zich van een deel van de lee ning te verzekeren. Ook Zwitsersche en Bel gische huizen zijn er bij betrokken. Venezuela. New-York, 21 Maart. Een telegram uit Willemstad meldt, dat te Caracas bevestigd wordt, dlat de Amerikaansche gezant Bowen een nota gezonden heeft, waarin wordt aan gedrongen op antwoord of Venezuela er in toestemt de hangende quaesties aan arbitrage te onderwerpen en gezegd wordt, dat indien dit geweigerd wordt, do Vereenigde Staten vrij zullen zijn om de noodige stappen te doen om recht te verkrijgen. Dt Nederlandsche zaakgelastigde heeft aan Venezuela doen weten, dat Holland dwang maatregelen zal bezigen, indien de vijf Hol- landsche zeelieden, die gedurende zeven maan den onwettig gevangen gehouden wordeu, niet in vrijheid gesteld worden. Washington, 21 Maart. De nota van den Amerikaanschen gezant in Caracas, >:en hee r Bowen, is nog wel geen uit- f.a.um maar men verklaart in regeeringskr'U ger. dat als niet aan de Amerikaansche bezwa ren te gemoet- wondt gekomen, een hande lend optreden weldra onvermijdelijk zal worden. De heer Bowen zal trachten de ra tificatie te beletten van de gesloten over eenkomst betreffende de buitenlandsche schrld, volgens welke de helft der ontvang sten van douane en havengelden, behalve van de havens La Guayra en Puerto-Cabel- lo, gestort zou worden in handen der En gelsche en Duitsche houders. Deze regeling zou het onmogelijk maken aan de eischen van Amerika te voldoen, omdat de andere helft der ontvangsten noodig is om de re geering van Venezuela in stand te houden. De oorlog in Oost'Azië. Van den oorlog zijn de volgende berichten Voor grootvorst Nikolai Nikolajewitsoh is volgens den Petersb urgschen correspondent van de Echo de Paris eene andere taak weg gelegd dan die van opperbevelhebber van de legers in het verre oosten. Hij zou derwaarts geeonden worden om een onderzoek in te stellen naar den toestand van het leger en naar de juistheid van de klachten, dat het leger van het moederland uit niet behoorlijk voorzien wordt van al wat noodig is. Op het door den grootvorst uit te brengen rapport zou do Czaar zijne eindbeslissing baseeren of het leger zal worden versterkt of wel vrede zal worden gesloten. Petersburg, 2.2 Maart. Een Keizerlijk be sluit benoemt generaal Koeropatkin tot be velhebber van het eerste Mandsjoerijsche le- ger. Generaal Koeropatkin blijft op het oor- logstooneelonder de telegrammen vindt men zijne benoeming tot bevelhebber van het- eerste Russische leger vermeld. Het besluit van den Czaaa- blijkt te zijn uitgelokt door een verzoek van Koeropatkin zelf, die toen hij van het opperbevel ontheven werd, vroeg een post bij het veldleger, hoe gering ook, te mogen behouden? Dit heeft het hart van den Czaar verteederd en generaal Koeropat kin heeft nu de gelegenheid om te toonen, dat hij als legerbevelhebber beter op zijne plaats is dan als opperbevelhebber. Tokio, 21 Maart. Uit de geverifieerde cijr fers blijkt, dat de Japansche verliezen in dc® slag bij Moekden 50.000 man hebben bedra gen. De veTÜezen der Russen, van het begin van den slag bij Moekden tot aan Tieling worden geraamd op 175.000 man met inbe grip van de krijgsgevangenen. De aan de bruggen toegebrachte schade, waardoor de vervolging door Oyama belem merd wordt, zal waarschijnlijk aan de Rus sen tijd laten hun leger weer samen te trek ken, versterkingen le krijgen en schansen op to werpen met. het oog op de verdc liging van die lijn Tsjangtsjoen-Kirin. Tsjangtsjoen ligt dicht bij den spoorweg, ten westen van Kirin. De correspondent van Reuter bij het leger van Kocroki meldt nog, dat de Russen in de eerste dagen na den slag bij Moekden hunne dooden nog begroevennu laten zij ze ech ter op het veld liggen. Koeroki's leger heeft de vaandels van het 5e en 19e regiment fu seliers buitgemaakt. Do meeste Russische re gimenten hadden echter hunne vaandels ver brand, voordat zij zich overgaven. Volgens een gerucht zou Koeropatkin gedurende den slag bij Moekden licht gewond zijn door het springen van een granaat. De correspondent van de Nowoje Wremja te Ci.arbin seint, dat men aldaar de overtu'- gi koestert, dat de Japannners binnen ''riwvken meester van deze plaacs idto zijn. Een particulier telegram uit Charbin aan de Times zegt, dat er op 't oogenblik voor de 70,000 zieke en gewonde Russen 60 dokto ren en 150 verpleegsters beschikbaar zijn een dokter op elke 1200! Twee doktoren moeten er krankzinnig van geworden zijn. Geen wonder waarlijk. Admiraal Rodjestwensky, die verleden Donderdag met zijne vloot de ankerplaats bij het eiland Nossi-Bé aan de noordwestelijke kust van Madagascar heeft verlaten met on bekende bestemming, heeft sedert half Ja nuari in de wateren van Madagascar vertoefd. Sinds den 2öen Januari was hij voor Nossi-Bé geankerd, nadat hij te voren de Antongilbaai en de Passandava-baai aan de noordkust van Madagascar bezocht had. De onder het op perbevel van Rodjestwensky vereenigde vloot is thans samengesteld uit het onder zijn per soonlijk bevel staande eskader, verder uit de divisie Folkersahm en uit het zoogenaamde aanvullingseskader, dat door admiraal Pe- trowsky wordt aangevoerd. Het derde eska der, onder admiraal Nebogadow, heeft zich nog niet er mede vereenigd. Het laatste be richt van dit eskader, onder de telegrammen van heden opgenomen, bericht zijn vertrek rat de Soedabaai op Kreta naar Port-Said. De Russische vlootvoogd is er thans op uit zijne bewegingen te verheimelijkenhij is van Nossi-Bé met „onbekende bestemming" in zee gegaan. Lang zal dat hem niet moge lijk zijn, want hij zal weldra nieuwe steun punten in den Indischen oceaan moeten aan doen. Eerst uit een volgend bericht zal kun nen blijken, of admiraal Rodjestwensky wer kelijk terugkeert of de reis naar den Grooten oceaan voortzet. Soeda, 21 Maart. De Russische vloot en de haar vergezellende transportschepen zijn heden van hier vertrokken met bestemming naar Port-Saïd. De Matin bericht uit Londen, dat er in Wladiwostok tien onderzeesche booten van het type Holland zijn aangekomen, die in Frankrijk door tusschenkomst van Russische ondernemers ingescheept werden. Te Milaan schijnt men zich nog iets voor te stellen van verzoekschriften ten gunste van den vrede. De Secoio oppert het denk beeld van eene monsterpetitie aan de Ita- liaausche regeering, om haar te verzoeken als vredesbemiddelaar tusschen Rusland en Ja pan op te treden. Allerlei vTe Washington is een Duitscher, Adolf Blok genaamd, in hechtenis genomen, die zijnen broeder in zijn plaats heeft laten ge vangen nemen en ter dood brengen wegens een moord, welke hij had gepleegd. Blok is, door wroeging over zijn broeder moord gemarteld, zichzelvcn komen aange ven. vAan den spoorweg tusschen Hanno ver en Bielefeld is een ernstig gewonde jonge werkman uit Silczië gevonden, die in den trein mishandeld en beroofd en vervolgens aan den weg geworpen was. vTe Berlijn hebben Zondag vijf men- schen drie vrouwen en twee mannen zelfmoord gepleegd. vOp de tentoonstelling te Luik is een as van Cockerill gestolen, een enorm zwaar stuk metaal, waar zeer lang aan was gewerkt en zonder het welk de tentoongestelde ma chinerieën veel minder belangwekkend zul len zijtn. Het is op klaarlichten dag met vier paarden weggehaald. vTe Santiago, de hoofdstad van Chili, is een schouwburg ingestort, waarbij ver scheidene menschen het leven hebben verlo ren vIn de Rushun-kolenmijn te Charle ston (West-Virginië) werden tien arbeiders gedood door eene ontploffing en veertien an deren, die de mijn ingingen om te trachten hen te redden, kwamen door eene tweede ont ploffing om het leven. Door eene stoomkctelontploffing is ecno schoenenfabriek te Brockton, Massachusetts (Ver. Staten), gedeeltelijk ingestort. Vijftien arbeiders moeten daarbij gedood en honderd andere gewond zijn. De Staatscourant van Woensdag 22 Maart 1905 bevat de volgende Koniuklijke besluiten banoemd tot adjunct-commies bij het de partement van koloniën do lo klerk bij dat departement G. J. D. G. Tempels en de le klerk bij de Algeraeenc Rekenkamer J. van Etticger; op verzoek eervol ontslagen uit 's lands dienst dl© O. I. ambtenaar met verlof J. de Koning, laatstelijk 3e stuurman bij cte gou vernementsmarine in Ned. Undië. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins gebruikten gisteren het middagmaal bij H. M. de Koningin-Moeder. Het Haagsche oorrespondentiebureau meldt ons: „Het bericht, waarin het jongste bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins op Het Loo, in verband werd gobracht met onregelmatigheden, die zonden hebben plaats gehad betrekkelijk het kappen van boom en en het ontslag, dat daaruit gevolgd zon zijn voor beambten of ambtenaren, kan beslist worden tegengesproken." De gewone vergadering van den mi nisterraad, die gisteren zou plaats hebben, wordt heden gehouden. De ministers van Marine en van Kolo niën hebben gisterenniaunddag den schout-bij nacht Kouwenberg, benoemd commandant dermacht in O.-I., die in het laatst dezer maand naar Java vertrekt, in afschedds- audientie ontvangen. De gewone audiënties van de ministers van binnenlandsche zaken en van marine zullen deze week niet plaats hebben. De crisis aan Buitenland sche Zaken. Wij lezen nog in Het Va derland Naar aanleiding van enkele opmerkingen, die ons ter oore kwamen, nog het volgende Men meent, dat het niet gebruikelijk is, dat een minister-president 's lands belangen in het buitenland gaat behartigen. Dit kan oLmondig worden toegegeven, evenals het ongebruikelijk is, dat een minister van bui tenlandsche zaken dat doetimmers daar heeft men den gezant voor en bij gebreke van dezen of van een plaatsvervanger schrijft men. Intusschen zou het nog abnormaler zijn, wanneer een minister van binnenland sche zaken in liet buitenland ging onderhan delen over onderwierpen, die niet tot het res sort van zijn eigen departement behooren. Men zou hem beleefdelijk te verstaan geven, dat hij dan behoorde voorzien te zijn van een speciale volmacht ad hoe, tenzij de zaak van geheel onbeduidenden aard was. Zoo is de minister Harte te Brussel kun nen gaan spreken over den invoer van pas munt op de grenzen, omdat zoowel het munt wezen als de invoer van goederen onder het departement van financiën ressorteert. Had- de hij echter zijn besprekingen uitgestrekt tot een belangrijk onderwerp van algemee- nen aard, bijv. de neutraliteit van Nederland of de Rijntollen (waarbij de haven van Ant werpen ook geïnteresseerd is,, men zou op zijn pourparlers niet zijn ingegaan. De titel echter van minister-president, die in het buitenland heel wat meer beteekent dan hier te lande, verschaft een introductie tot het behandelen, namens de Regeering, van algemeenc zaken in gevallen, waarin een ressorts-minister als niet-ontvankelijk zou worden beschouwd. Dr. Kuvper had er dus belang bij zich dien titel te doen verleenen met bet oog op zijn diplomatieke démarches. He+- ontslag van minister Van Lynden. De „Westminster Gazette" bespreekt in haar nummer van Zaterdag het aftreden vau minister Van Lynden, haar ire- dedecliugen blijkbaar aan de Ned. bladen ontlecnend. Het blad logt verband tusschen dit aftreden en den Japanschen oorlog. De minister zou namelijk oen ernstig verscH 1 van meening hebben gehad met een zijner amb tenaren over het al of niet doorseinen van een telegram van Sabang aan don Japao- schen admiraal Oerjoc op het einde van Ja nuari. „De Nederlandsche regeering heeft de be voegdheid telegrammen aan oorlogvoerenden te weigeren of aan te nemen volgens de in ternationale conventie van 1875; ze heeft echter reden om te trachten op gezien voet te blijven met de nieuwe macht ter zoo in de zeeën van het Oosten. Vandaar het ge schil. „De afgetreden minister schijnt wei nig meer te hebben gedaan," zegt de W. G., „dan aan het tegenwoordige abnormale coa litie-kabinet wat luister bij te zetten on er wordt medegedeeld, dat hij door zijn „chef" geheel en al werd geïgnoreerd bij de poging tot bemiddeling in den Boeren-oorlog in Febr. 1902." Een onhoudbare toestand. Men meldt aan Het Centr. „In de gemeente Z. (N.-B.) hoerscht een toestand, waardoor bet den raadsleden onmo gelijk is de hun bij de wet opgelegde ver- pliohtingon na te komen. Reeds eenige maan den is er de betrekking van secretaris vacant en men behelpt zich met een waarnemende (een vreemdeling). Alle gemeentenaren (een paar uitgezonderd) zijn het er over ©ons, dat dit niet in het belang der gemeente is en ver langen een oplossing. Die raadsleden maken

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1