Vrijdag 24 Maart 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. 26S. 8"* Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf 1.25. Idem franco per post- 1.75. Afzonderlijke nummers- O.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen enz., gelieve men vóór 10 uur 's morgens bij de Uitgovers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C*. Utrechtsch est raat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER AD VKRTKNTlflN Van 1—5 regels /„i/W. Elke regel meer y. - 0.15. Groota letters naar plaatsruimte. t4f„ Voor handel en bedrijf bestaan voordeeUge bepalingen.téè bet herhaald adrerteeren in dit Blad bp abonnement. Eène circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met I April a. s. op dit blad inieekenen, worden de nummers die ge durende de maand Maart nog zullen verschijnenKOSTE LOOS toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, (Brengt ter kennis.van de.ingezetenen, dat, de Baad dezer gemeente zal vergaderen op Maan dag, den 27. Maart aanstaande, des namiddags te 7i ure. Amersfoort, den 23. Maart 1905. De Burgemeester voornoemd, WTJLJTIEBS. Politiek Overzicttt Oe Duitsche Keizer op reis. De Duitsohe Keizer bevindt zich thans op zee. Sedert verscheidene jaren is het zijne gewoonte op zee ontspanning be zoeken en nieuwe krachten te verzamelen voor het vol brengen van zijne inspannende en veel om-' vattende taai. In den zomer vertoeft hij met voorliefde aan de kust van Noorwegen; in het voorjaar doet hij gaarne een bochtje naar de Middel 1 andsche zee. Daarheen heeft ook thans het stoomschip Hamburg den steven gewend, dat gisteren,!norgen uit Cuxhaven is uitgeloopcn. Ontspanning is het hoofddoel van deze zee reis. Maar die wordt met alleen gezocht in het bevaren van de zee. Bezoeken aan vreem de monarchen breken, de «zeereis en brengen een© afwisseling aan, die voor jeritonigheid behoeden zal. Den 26sten Maart wordt in Lissabon de komst van den Keizer verwacht, waar hij. in het Belem-paleds de gast va,n het Portugeesohe Koningspaar zal zijn. Op het programma van dit bezoek staat, behalve het gebruikelijke galadiner, een tocht naar Cintra tot bezichtiging van het beroemde slot aldaar. Den 6en April zal de Keizer te Napels den Koning van Italië ontmoeten. Tusschen deze beide datums ligt do 31e Maart, die bestemd is voor een bezoek aan Tanger, de voornaamste haven van Marokko en zetel van de bii deu Sultan van Marokko geaccrediteerde vertegenwoordigers van vreem de landen. In naam van den Sultan zal de Keizer hier plechtig ontvangen worden, en de inlandsohe "bevolking en de vreemde kolo nie zullen wedijveren om den hoogen bezoe ker te eeren. In een deel van de Engelsche pers, met de Times voorop, heeft men zijn best gedaan, aan dit bezoek een politiek tintje te geven. Men stelt dit bezoek voor als eene demon stratie tegen Frankrijkmen laat doorsche meren, dat bij den Sultan van. Marokko de neiging bestaat, tegenover de Fransche aan matigingen bescherming te zoeken bij Duitschland, en voegt daaraan toe, dat de in het vorige jaar tussohen Engeland en Frankrijk gesloten overeenkomst, waarin be schikkingen werden gemaakt over het lot van Marokko, aan de andere staten niet officieel is medegedeeld. De gevolgtrekking ligt voor de hand. dat die overeenkomst dus voor die andere staten niet bestaat, zoodat zij zich et niet naar behoeven te gedragen. Van Duitsche z'ide is hiertegenover opge merkt. dat de belangen, die Duitschland in Marokko heeft, niet van politieken maar en kel van econoanischen aard zijn. De officieuse Nordd. Alig. Zeitung heeft herinnerd aan eene verklaring van den Duatscken Keizer bij zijne ontmoeting in het vorige jaar te Vigo met Koning Alfonso van Spanje, waarin zon der eenig voorbehoud werd gezegd, dat Duitsohknd in Marokko geene territoriale voordeelen, van welken aard ook, verlangt, maar enkel wensöht, dat op economisch ge bied gelijk recht voor 11e natiën blijve be staan. Op deze verklaring is door de Temps, die hierin wel het orgaan z^al zijn van het Fran- sclve departement van buitenlandsch© zakeu, een commentaar geleverd, waarin wordt ge zegd, dat wanneer de Duitsche regeer'ng ver langend is zich er van te verzekeren, dat ,,de Sultan van Marokko er niet. aan denkt ver bintenissen aan te gaan, die kunnen strekken om zijne onafhankelijkheid te beperken en hem te verhinderen in de toekomst op zijn ge bied eene gelijke behandeling toe te staan aan alle handeldrijvende natiën," het haar geen moeite zal kosten zich die verzekering te verschaffen, die bovendien voortvloeit uit den openbaar gemaakten tekst van eene in ternationale c-.reenkomst. De Temps ziet in de Marokkaansche kwestie zooals zij zich nu voordoet, geen mogelijke oorzaak voor mocie- lijkheden tusschen Frankrijk en Duitsch land dan alleen voor hen, die dergelijke moeielijkhedeu wenscheuEn wanneer men er op uit mocht zijn het aanstaande bezoek van Keizer Wilhelm II te Tanger ten eigen bato te exploitoeren, dan mag men gelooven, dat van beide kanten het noodige zal wor den gedaan om die verwachting te bescha men en, zoowel in Marokko als elders, voor correcte betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland te blijven zorgen. Do Nordd. Allg. Zeitung sluit zich harer zijds daarbij aanzij verklaart geen reden te zien, om thans de mogelijkheid van eene verstoring der correcte- Duitsoh-Fransche be trekkingen in overweging te nemen. Intus- schen wijst zij' er op, dat in dat opzicht Frankrijk toch wel eenigszins in verzuim is. Er is iifunelijk^codertahet voorjaar van 1904, toen dd EragotsfJuS^amriie overeenkomst be- trcffen^e^.IiLai^ickn-rglsloten werd, van Fran sche rijde niets geschied om aan de niet- Fransche belanghebbenden op te helderen hoe de Fransche politiek de tegenstrijdig heid denkt op te helderen,, die gelegen is in de beide begrippen „souvereiniteit van den Sultan", en „leiding van Fraukrijk." Voor de door graaf Bülow na het tot stand komen van de overeenkomst uitgesproken verwach ting, dat Doiitschland's economische belangen in Marokko geen achteruitzetting zouden hebben te vreezen, bestaat tot dusver nog geen garantie, en om de puntjes op de i's te zetten, voegt de Nordd. Allg. Ztg. hieraan toe, dat in Tun:? de leiding van Frankrijk ten gevolge heeft rehad, dat de nict-Fransche belangen bijna geheel verdrongen zijn. Wan neer het bizoek van de - Duit~clien Keizer aan Tanger eene aa.nleiding is om dit de Fransche regeering duidelijk aan 't verstand te brengen, dan is dat zeker een bewijs, dat men 's Keizers reis ook nog voor andere be langen dan dat van ontspanning weet dienst baar te maken. Duitschland. Cuxhaven23 Maart. De Keizer heeft, heden voormiddag om half tien, oxxder de saluutschoten van het fort de reis naar de MiddelLandscbe Zee aaiiivaard aan boord van de stoomboot Hamburg van de Hamburg Amerikalijin.. De kruiser Friodriclx Karl doet als geleider de reis mee. Berlijn23 Maart. De Keizerin vertrok heden voormiddag om 11.20 naar Italië. Berlijn, 23 Maart. Ook heden werd de voortgezette beraadslaging over de begrooting vaix oorlog voor een groot deel ingenomen door besprekingen over de Polen- en de Jodeuquaestie in het leger. De minister van oorlog, generaal von Einem, verklaart, dat hij nooit heeft gehoord, dat de Jodexx slechte soldaten zijnzij doen hunnen plicht in vredestijd en zouden het ook wel in den oor log doen. De Joodsche godsdienst, kan onder geene omstandigheden een reden zijn om iemand niet te bevorderen. De algesmeene be raadslagingen werden gesloten. Morgen voort zetting. Over het plotseling actueel geworden the ma „Duitschland en Marokko", wordt uit Londen aan de Vossische Ztg. geschreven: „De Engelsch-Fransche overeenkomst van verleden jaar was, voor zoover Marokko in aanmerking kwam, in Engeland nooit popu lair Lord Laxxsdowne leverde in die over eenkomst feitelijk de politieke en handels belangen van Engeland aan Frankrijk uit en kreeg als contra-prestatie eigenlijk slechts do erkenning van de Engelsche bezitrechten in Egypte, die na zoovele jaren toch be zwaarlijk moer in twijfel getrokken konden worden. Lord Rosebery heeft ook in eene openbare rede aan de conservatieve regee ring een verwijt er van gemaakt, dat rij noodeloos de Engelsche rechten in Marokko in twijfel trok. Feitelijk heeft wel is waar dat. verdrag de tegenwoordige Engelsche rechten gedurende dertig jaren gewaarborgd. Meer kon de Engelsche diplomatie niet krij gen, want men wilde en kon aan de Fran sche regeeriixg niet meer bieden, vooral om dat er Engeland veel aan gelegen was de oude Fransche rechten in Newfoundland af te schaffen cn in het Nigergebied door rege ling van de grenzen een einde te maken aan de eeuwige geschillen tussohen Frausche en Engelsche ambtenaren. Had Frankrijk, toen het met Engeland en Spanje over Marokko onderhandelde, zich ook tot de Duitsche regeering gewend en de erkenning gevraagd van de met deze beide staten gesloten overeenkomst door Duitsch land, dan zou aan het Fransche gezantschap dat nu in Fez met den Sultan en de notabe len onderhandelt, de gevoelige vernedering bespaard gebleven Lijn, waarvan Harris, de correspondent van de Times te Tanger, mel ding maakt. Naar 't schijnt, heeft de Fran sche gezant den Sultan te verstaan gegeven, dat hij niet alleen ui naam van Frankrijk, maar in naam van geheel Europa sprak. Ter stond na deze audiëntie liet de Sultan den Duitsche» consul komen en verzocht- dezen om opheldering. De zaak werd aan de Duit sche regeering berichtdeze gaf ten ant woord, dat zij niet alleen met de verdragen niets te maken had, maar ook officieel hun bestaan niet kendeintegendeel was men besloten de integriteit van Marokko te hand haven. Daarin handelt Dx 'tschland slechts naar zijn recht, en het gevolg daarvan was. zoo zegt de Engelsche correspondent, dat de Duitsche invloed heden over geheel Marok ko den toon aangeeft. Natuurlijk heeft. Duitschland volkomen gelijk, wanneer het in Marokko zijne eigen oogmerken nastreeft. Fraukrijk's bedoeling was, Marokko van Al- gerië uit, door middel van eene vreedzame penetratie in zijn belangensfeer te betrek ken. De Engelsche regeering had daartegen niets in te brengen en zeide zelfs hare diplo matieke ondersteuning aan Frankrijk toe. Maar daarbij zal het blijven. Op gewapende ondersteuning door Engeland kan de Fran sche regeeriixg niet rekenen, zoolang de rech ten en belangen van de Engelsche onderda nen in Marokko niet aangetast worden. Dat de Duitsche Keizer in het laatst van Maart Tanger wil bezoeken, is verleden Zondag in de Marokkaansche havenstad be kend geworden. De tijding heeft onder inboorlingen buitengewone vreugde verwekt, en de Keizer zal door de Moorsche regeering met groote eerbewijzen ontvangen en door de Moorsche bevolking met geestdrift ba- groet worden. De politieke beteekeDis van het bezoek is tegenwoordig zeer groot. Se dert Engeland zich van de concurrentie in Marokko teruggetrokken heeft, is Didtsch- land heden ten dage de eenige staat, wiens invloed in Marokko meetelt, en deze invloed zal natuurlijk door het bezoek van den Kei zer aanzienlijk versterkt worden. In Moor sche kringen hoopt men, dat dit bezoek aan de Fransche aanmatigingen een einde zal maken." Rusland. Petersburg, 2Jf Maart. Grootvorstin Jelis- saweta Marorokiewna, de gemalin van groot vorst Konstantijn, geboren prinses van Sak sen-Altenburg, iis gisteren voorspoedig be vallen van eene dochter, die de naam Nar tali a ontving. De toestand van die grootvorstin ©n van het kind is geheel bevredigend. Petersburg, Maart. (Betersburgsch Tele- graafagentschap.) Heden is het voorloopige verdrag geteekend met de Russische banken, waarbij hun 150 millioen wordt toegewezen van de voorgenomen 5 pets. binnenlandsche leening van 200 millioon roebels. D'e koers van uitgifte is op 96 pet. bepaald. Het is thans in Rusland wat stiller gewor den, hetgeen, volgens den Petorsburggehen correspondent va.n de Köln. Ztg. hieraan te wijten is, dat de revolutionaire patrij zich af wachtend gedraagt, zoolang het onbekend is welke vruchten de keizerlijke aanschrijving van 3 Maart zal opleveren.. Het zwaartepunt van den toestand ligt ongetwijfeld in de uit voering van de hei-vormingen; wordt die op de lange baan geschoven, dan kan de revolu tionaire beweging nogmaals op den voorgrond komen. De geringste poging om de zaak van de orde af te voeren, zou de treurigste ge volgen moeten hebben, vo ral omdat het vol strekt niet uitgesloten is, dat de revolutio naire partij toch door het verwekken van onlusten of door het p.egen van aanslagen zal trachten naar bespoediging van de staat kundige hervormingen. De regeering heeft dus alle reden, het tijdstip waarop de com- missie-Boelygin met haren ar bead zal begin nen, niet uit. te stellen. De oorrespondent van de Vossische Ztg. te St. .ersburg berioht. dat de oorlogspartij grond verliest met het oog op de steeds aan groeiende bezwaren in het bmnenland. Wan neer de eerste mobilisatie zal worden bevolen, is nog niet met stelligheid te bepalen, maar ook de reeds bevolen levering van paarden zal gelegenheid geven om de stemming van de bcvqjking te leeren kennen. Men zegt., dat deze paarden levering eene poging van de re geering zal zijn om na te gaan hoever do gisting is verspreidvandaal- ook dat de districten, wiaar de paaraenikeuxdng zal plaats hebben, verspreid zijin over de oni-ustigste ge deelten van het land. Do Russische admiraliteit heeft dit jaar binten Rusland geen enkel schip besteld. De officieel© verklaring, die hiervan door de admiraliteit is gegeven, is dat het mari tieme program nog niet klaar is en dat de noodige schepen op de F,ussisahe werven ge bouwd zullen worden. Petersburg, 2J, Maart. De commissie voor deu aanleg van een spoonreg van «überië naar Turkestan besloot een aanvang te maken, met de voorbereidende werkzaamheden voor dit werk. Knetno (gouvernement Warschau), 23 Maart. Op het bericht, dat op den straatweg bij het landgoed Lanenti 140 boeren met vrouwen en kinderen verzameld waren, begaf zich de chef van de wacht met eene compagnie solda ten daarheen. Hü liet op de menschen vuur geven, hoewel dezen rich rustig gedroegen. Twee personen werden gedood en 50 gewond, van wie 20 zwaar. Van de gewonden stierven zeven, terwijl zij naar het hospitaal vervoerd werden, Turidja. De Porte lieeft het gerucht, dat de stad Sana in Yemen door de opgestane Arabieren ingenomen is, ongegrond verklaard. Marokko. De rooverlxoofdman Raisuli heeft thans van den Sultan de sohrifteliike benoeming tot gouverneur van liet, district Fes ontvangen. De benoeming is door de stammen in den omtrek met blijdschap begroet. Raisuli wil in het gebied van Tanger ten behoeve van den handel de orde streng handhaven. Leven en eigendom van de Europeanen zullen thans veilig ziin. De wiizc, waarop in Marokko voor de vei ligheid gezorgd wordt, herinnert aan het be kende gezegde, dat men dieven met dieven, moet vangen. Hier bedient men zich van een roover om roovers in bedwang te houden. De markies de Segonzac is, volgens een bericht uit Tanger, ongeveer 200 K.M. ten Z.O. van Mogador door een sjeik opgelicht, die een losgeld voor zijne vrijlating verlangt. Delcassé heeft de Fransche gezant te Fez op gedragen, bij het. Magihzen aan te dringen op de bevrijding van den. markies. Japan. Londen, 2Jf Maart. (Standard). Over de de voorwaarden van de nieuwe Japansche.' leening ia de overeenstemming nagenoeg ver kregen. Het bedrag zal zijn dertig millioen p. st. De leening zal worden uitgegeven te Londen en te New-York door de groep ban kiers, die ook de vorige leeming aan de markt heeft gebracht. De rentevoet zal be dragen 4£ pet.de prijs van de uitgifte zal zijn 90 pet. Als onderpand voor de leening zal het tabaksmonopolie dienen. De helft van bet uit te geven bedrag is aan New-York voorbehouden. Ook bankiers van het vasteland zullen aan de operatie deelnemen. VereenIgde Staten. Van den voorzitter der commiasie van het huis van afgevaardigden voor militaire zaken, den heer Huil, wordt eene verklaring aange haald, dat het bezit van de Pbilippijnen vroeg of laat tot geschillen tusschen Amerika en Japan zal leiden, waarbij hij den raad voegde om de eilanden bij de eerste gelegen heid te verkoop©» aan Japan, dat vermoede lijk een gewillige kooper zou zijn. 27 Roman van MORITZ VON REICH EN BACH. „Neen, neen, prinses, eens gezegd, blijft ge zegd," riep de schilder, die reeds de rijk ge beeldhouwde piano, welk© in een hoek van. zijn atelier stond, geopend had, „ik mag u geleiden, niet waar?" Hij. sloeg een, paar ac- -coordom aan. De prinses trad nu eveneens; op de piano toe, nam op de tabouret plaats, gaf de inelo dio aam en' begon toen „Wat doet koning Ringolfe dochterkijn, Roodruit. Mooi-Roodruit? Wat doet zi j wel den ganschen dag, Daar zij niet koken of spinnen mag? Rossen en nideri en jagen O, dat ik ook een jagerman waar', 'k Zou rijden en rossen, het heele jaar Zwijg stil. mijn hart!" De prinses had gelijk, haar stem was niet sterk, doch er lag een zeldzame welluidend heid, een betooverond iets in die wel een wei nig gedempt, maar toch zoo rein© en glashel dere tonen. Het was of iemand e:n sprookje vertelde en daarmede zijn toehoorders op eeno onwederst-aanbare wijze wist te boeien, terwijl de toon, en de uitdrukking, waarmede dat ge beurde, zoo juist bij de woorden pasten, dat men niet moede werd te blijven luisteren. In de portières, die het voorvertrok van het atelier scheidden, kwam ©enige beweging, doch niemand lette daarop1. De schilder zat op een laag stoeltje, met tziijjn blik oiniafgebro- lcen gevestigd op de prinees, en daarbij scheen hij al het andere om züchi heen vergeten, te zijin. „Wat ziet mij daar zoo zalig aan? O kus me, ik za.l 'tniet wederstaan Versteld stond d© knaapi Zag schuw eerst in 'trond, En kusto Mooi- Roodrudts rooden mond' Zwijg stal, mijln hart! De schilder streek zich met de liand langs het voorhoofd en zag toen weder met glinste rende oogen naar de prinses op, die met jube lende stem verder zong „Al werdt gij lieden nog koningin, Miil zal 't niet deren Den. boomen van 't woud is het allen bewust, Ik heb Mooi-Roodruits mondje gekust Zwijg stil, mijn hart P' De portières werden teruggeslagen. „Graaf Mellowiriep tante Anna. De schilder spreng op. Duidelijk stond het op zijn gelaat te lezen, hoe onwelkom hem die stoornis was. De prinses leunde zwaar ademhalend, met. gloeiende wangen en met nog altijd schitterende oogen, tegen do piano aan „Ik vraag om verschooning, zoo ik hier onwillekeurig eenige stoornis mocht hebben teweeggebracht," zeide de graaf, terwijl hij de dames groette om zich daarop tot den schilder te wenden. „Ik weet niet/' hernam hij, „of ge u mijner nog herinnert, mijnheer Schroder! We werden door den baron Feldlieim aan ol kandcr voorgesteld. „O, dat ben ik natuurlijk niet vergeten, mijnheer von Mellow; ik -bon dadel ijle tot uw dienst, nxaiar dit uur behoort uitsluitend aan Hare Hoogheid, de dames kennen den graaf, niet waar?" De prinses boog even. „Vandaag gaat hét toch niet meer met onze sohilderssbudieën, mijnheer Sohröder, meende zij. „Het licht is inderdaad al te ongunstig. Ons rijtuig zal intusschen ook wel gekomen zijn en u be hoeft zich dus niet te verontrusten, mijnheer von Mellow, dat u onze studieën hebt ver stoord." „Oprecht gesproken, prinses, laat mijn ge weten mij in dat opzicht ook volkomen met rust, in spijt van de geheimzinnige en afwe rende beweging, die uw gedienstige geest bo neden tegen nxij probeerde te maken." Di laatste woorden waren natuurlijk aan het adres van den. schilder, wiens wrevel nog niet volkomen overwonnen scheen t© zijn. „Ik zal u zeggen, mijnheer von Mellow," antwoordde hij, „mikt gedienstige geest heeft wei degelijk den last om allen bezoe kers belet t© geven, terwijl ik hier met het onderricht bezig ben." „Dat vind ik geheel in orde," zeide de graaf lachend en zonder ziclx door den ernst des schilders uit liet veld te laten slaan, „maar daar ik in het atelier hoorde zingen, begreep ik, dat het onderricht moest zijn af- geloopon, en toen ik hoorde, dat de prinses on mevrouw von Hollede hier waren, gevoel de ik, daar ik de eer heb aan de dames t© zijn voorgesteld, niet den minsten lust meer, mijnheer Sclxröder, onverrichter zake weer heen te gaan." „En ons is het aangenaam u zoo onver wacht weder te zien," sprak tante Anna, dooh do schilder, die zijn anders zoo moeilijk te verstoren opgewektheid) op dat oogonblik maar niet scheen te kunnen' wedervinden, viel de oude dame in de rede door nog al vormelijk den heer von Mellow! te vragen, wat hem de eer verschafte van diens bezoek. Lachend' streelt de graaf zijn welgevormde hand langs zijn vollen, donkerblonden baard, die de onderst© helft van zijn gezicht bedekte en goed bij zijn reusachtige gestalte paste. Zijn heldere oogen, zagen den schilder met een vragenden, bijna schuoliteren blik aan, wat de forsche, echt mannelijke gelaat een nieuwe bekoorlijjkheid bijzette. „Ik wil of liever ik wensali een portret van mij te laten maken; dat heb ik mijn moeder moeten beloven en nu kom ik u vra gen „Als 'teen kerstmis-cadeau zou moeten worden, mijnheer von Mell&w, kan ik u al dadelijk zeggen, dat ik 'tvóór dien tijd on mogelijk kan doen, want ik heb het buiten dien al zoo volhandig „Neon, op 't kerstfeest wil ik niet met mijn eigen beeld voor den dag komen; de zaak betreft alleen het completeeren eencr familie-galerij, on ik heb beloofd, dat ik daarvoor zorgen zou de lxeolo historie is mij trouwens oor lastig dan aangenaam, want ik weet niet, hoe lang zoo iets duren kan doch daar men mij voor de zittingen, van den Rijksdag hier weder gevangen heeft wilde ik die galerij-aangelegenheid maar met een zien af te doen." „Zoo n kop moet wel sprekend gelijkend worden, en 'tmoet een lust zijn. dat portret te mogen schilderen," dacht de prinses, en ook bij deu heer Schroder scheen de schilder, wien dat model behaagde, het van lieverlede te gaan winnen op den ontstemden man, die zich ura zijn genoegen had gestoord gezien. „Zooala ik u zei. graaf, heb ik het op 't oogonblik zeer druk," antwoordde hij noch tans, „maar misschien kunnen, wijj er deu tijd toch nog uitbreken, Zoo sprekend hielp hii. de prinses bij liet opruimen van naar scHlderbetraoodigdlieden en dee dj dat met zooveel voorkomendheid) en zoo complimenteus, dat de graaf, niettegen staande zijn gebrek aan gewetenswroeging voor de door hem teweeggebrachte stoornis, het maar beter vond een anderen kant uit te zien, en zoo begon hiji dan met tante Anna een gesprok over enkele aan den wandi hangende studiekoppen,. Het knecht je van den schilder kwam' intus- sdhen zeggen, dat do equipage vóór was en de heer Shröder geleidde de daane6 naar buiten, nadat graaf Mellow met een korte buiging had afscheid genomen. Hij bleef nu een oogen-blik alleen in het atelier achter. „Wat ia het toch vreemd, dat wij) dien von Mellow altijd zoo onverwachts moeten ont moeten," zeide tante „nna, terwijl ze aan Ma&oha'a ziide door den smaJlen tuin liep; doch Mascha antwoordde niet, en toen de da mes in heb gereedstaande rijtuig hadden plaats genomen, begon tante weder„U schijnt hij niet te bevallen, die graafGe waart althans niets vriendelijk tegen hem en ik geloof, dat ge geen twee woorden met hem gesproken hebt.' „Nu. dat's wel mogelijk! Ik kan ook mooielijk zeggen, of hij mij al dan niet be valt. want hij is mij vreemd en onverschil lig," antwoordde de prinses en terwijl rij dat deed, zag rij door het portierraam naar do pas gevallen sneeuw. Wordt vzrvolffé-

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1