275. 3"* Jaargang. Woensdag 5 April 1905. BUITENLAND. FEUILLETON. EEN PRINSES. AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS P«r 3 maanden voor Amersfoort Idei .1 f 1.25. dem franéo per post- 1.75. Afzonderlijke nnmmers - 0.05. Deze Courant verschijnt Dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Advertentiën, mededeelingen ens., gelieve men vóór 10 nor 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF O. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnnmmer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Yqn 1—5 regelsMl. Elke regel meer 0.13. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan voordeellre bepalingen tót het herhaald adverteeren in dit Blad bp abonnement. Eén# circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegeeonden. Kennisgeving. De Burgemeester van Amersfoort maakt be kend, dat in de gemeente (Hoogland' een geval van miltvuur is geconstateerd. Amersfoort, den 4. April 1905. De Burgemeester voornoemd, WUIJ TIERS. Politiek Overzicht Aan den Balkan. De berichten, die uit Macedonië komen, zijn in zóó verre geruststellend, dat de be richtgevers verklaren, dat een algemeene opstand in het Balkangebded ook in den loop van den aanstaanden zomer niet te verwach ten is. Maar daaraan wordt, als in één adem, toegevoegd, dat het in het geheele gebied van den laatsten grooten opstand van 1903 on rustig is. Bijna dagelijks verneemt men in Saloniki, dat Bulgaarsch-Macedonische vrij- scharen met Turksche troepen in gevecht ge weest rijn. Op het bericht, dat de schaar van het bendehoofd Apostel bij het dor,> Sinol, niet ver van Gewgeli. is verslagen, is weldra het bericht, gevolgd van een gevecht bij Iswilko, dicht bij Serres, en bij Sermi in het district Ostrowo. Daar staken de Bulgaren een twin tigtal huizen in brand, omdat dorpsbewoners •h/un dreigenden overval aan de troepen had verraden; zij vluchtten daarop met achter lating van gewonden en wapenen. In het dorp Stoblja, district Kratowo, biii de Bulgaar- sche grens overviel eene bende des nachts het huis van den boer And ré, omdat diens zoon zich niet had aangesloten bij de komi- tadji'9. De militaire post- te Kratowo werd gewaarschuwd en 15 Bulgaren met de wape nen in de hand werden gevangen genomen onder deoen was ook de aanvoerder van de bende Stojan Denko, die reeds eenmaal was begenadigd op grond van de den 8en April 1904 met het vorstendom Bulgarije gesloten overeenkomst. Een ander geval van een be genadigde. die weder actief optreedt, is pas bekend geworden. Btiï de te Sinol vernietigende schaar van den jaren- lang ge- vreesden Apostel werden gedrukte st.ukkon en brieven gevonden waaronder een pas voor Apostel om de Bulgaarsoh-Turksche grens over te gaan, uitgegeven door den Bulgaar- schen onderwijzer Iwan Garwanow. Deze man, die na den dynainietaanslag op de bank te Saloniki voor twee jaren tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld was, werd later eveneens begenadigd en vrijgelaten. Uit dank baarheid daarvoor is hij in volle veiligheid weer ii|verig berig met revolutionairen arbeid. Ondanks de optimistische verwachting, dat een algemeene opstand dezen zomer niet zal voorkomen, ziet het er dus alles behalve roos kleurig uit. Men verhaalt, dat sommige strooptochten op Turksch gebied reeds weken te voren in de koffiehuizen en herbergen te Sofia aangekondigd en besproken werden. Van eene algemeene beweging schijnt alleen daar om niet te komen, omdat voor de samenwer king van de opstandelingen voorloopdg de noodige organisatie ontbreekt. Do omstandigheid, dat de in de overeen komst van Mürasteg van 1903 aangekondigde hervormingen nog altijd niet ten uitvoer gelegd rijn kunnen worden, heeft bij de mo gendheden den wensch doen ontstaan naar krachtiger maatregelen om aan de onlusten in het Ba'kangebied paal en perk te stellen. De Neue Freie Presse merkt in verband hier mede op, dat het aan Oostenrijik-Hongarij# en Rusland verleende tweejarige mandaat tot pacificatie van het land door invoering van bestuurshervonningen, spoedig afloopt. De vraag der vernieuwing van dit mandaat ver schafte den mogendheden eene aanleiding om de resultaten van dit hervormend optreden na te gaan. Het onlangs aan de mogendhe den medegedeelde plan tot regeling van de financiën in Macedonië en tot dekking van de door het hervormingswerk gevorderde uit gaven, hebben den stoot gegeven, dat men inzonderheid in Engeland weder meer aan dacht schenkt aan het hervormingswerk en zijne uitvoering. Dit door Oostenrijk-Honga- rije en Rusland voorgestelde financieele plan ontmoet in Engeland in zooverre bezwaar, dat men in de heffing van rechten tot een bedrag van 6 pet. ter voorziening in de be hoeften van het hervormingswerk een soort privilege voor de beide mandaat-mogendhe- den wil zien. en voor de voorgenomen con trole een internationaal ograan wenscht. Het feit, dat Rusland tegenwoordig niet in staat schijnt te rijn, zich aan de Balkan kwestie te wijden, heeft in de politieke krin gen van Engeland de vrees opgewekt, dat het hervormingsprogramma van Miirzsteg nu niet het vroegere moreele gewicht meer bezit, en dat het misschien gepast zou rijn, wan neer bij vernieuwing van het mandaat van Oosten rijk-Hongarije en Rusland door de mo gendheden strengere maatregelen dan tot dus ver in toepassi- g gebracht worden om Mace donië tot rust te brengen. Het wordt intus- schen niet ontkend, dat Oostenrijik-Hongarije ein. Rusland naar de traditie en naar hunne geografische ligging in de eerste plaats ge roepen blijven om aan den Balkan vreedzame toestanden in het leven te roepen, en dat zonder hunne medewerking eene vreedzame hervorming aan den Balkan bezwaarlijk te verwachten is. Dat Frankrijk en Engeland een optreden zouden beoogen, dat verder wil gaan dan het hervormingsplan van Miirzsteg. wordt in eene mededeeling uit Parijs van de Pol. Korr. ge heel onjuist genomd. De laatste gedachten- wisseling tusschen het Parijsche en het Lon- densche kabinet heeft niet het doel gehad, de door alle mogendheden goedgekeurde stap pen van Oostenrijk-Hongarije en Rusland te storen. Parijs en Londen achten het dringend noodig op het tegenwoordige tijdstip, dat er tusschen alle mogendheden eene volledige overeenstemming over de effec tieve uitvoering van de financieele hervor ming zal worden gehandhaafd. Dat wil zeg gen, dat de beide staten eene internationale financieele controle willen, eene uitbreiding overigens van het oorspronkelijke programma, waartegen- de entente-mogendheden niets in brengen. Duitschland en Frankrijk in Marokko. Uit Tanger bericht de Frankf. Ztg., dat de Sultan den Franschen gezant rijn ant woord op de van Fransche rijde gedane voor stellen reeds heeft doen toekomen. Er wordt medegedeeld, dat hij daarin verklaart, tot rijn leedwezen niet in staat te rijn het ge heele hervormings-programma aan te nemen, omdat dit met de Madridsche conferentie van 1880 onvereenigbaar is. Hij stemt verder toe in de invoering van hervormingen in de kust- havens, maar behoudt zich het recht voor leeningen op te nemen, wanneer dat hem het doelmatigst lijkt. De conferentie van 1880, die hier wordt aangehaald, werd den 3en Juli van dat jaar geopend tot regeling van het recht der vreemde staten om hunne onderdanen in Ma rokko te beschermen. Aan deze conferentie namen behalve de Middellandsche aee-staten ook andere staten deel, waaronder Duitech- land, Nederland, Zweden, België en Dene marken. De Kölu. Ztg. maakt in verband hiermee de opmerking, dat er in de Fransche pers, en ook in uitingen van minister Del- cassé, meermalen sprake geweest is van de Middellandsche zee-sta ten, alsof die een na tuurlijk en uitsluitend recht hadden zich met de zaken van Marokko te bemoeien. Maar Marokko is volstrekt niet als een Mid dellandsche zee-staat te beschouwen, omdat zijne kust voor het grootste gedeelte gekeerd is naar den At'antischen ooeaan. De confe rentie van 1880 is een bewijs, dat toen nie mand er aan dacht, Marokko voor een do mein van de MiddeUandsohe zee-staten te verklaren. De Temps bespreekt de gezegden, die den Duitschen Keizer in de mond gelegd wor den in zijne gesprekken met den vertegen woordiger van den Sultan. Het blad stoot zich inzonderheid aan de bewering, dat de Keizer den Sultan zou hebben laten verma nen bij het hervormingswerk voorzichtig op te treden. Deze waarschuwing op het oogen- blik waarop de vertegenwoordiger van Frank rijk te Fez over hervormingen onderhandelt, maakt zoo ongeveer het maximum uit van datgene wat de Duitse he Keizer Frankrijk kan toevoegen aan onaangename dingen, zonder tot een openlijke breuk te komen. Frankrijk kan tegenover deze houding zijne politiek niet veranderen, het zal rijn pro gramma voortzetten in het volle bewustzijn van zijne ïechten en rijine plichten. Frankrijk Parijs, 4 April. Bevestigd wordt dat Lour bet~3ên Koning van Engeland zal gaan be groeten, hetzij bij zijn doortocht door Parijs, hetzij dicht bij Parijs. Het bezoek zal echter geen officieel karakter hebben. Parijs4 April. In het voortgezette debat over het wetsontwerp tot regeling van de scheiding van kerk en staat, zegt minister Bienvenu Martin, dat het ontwerp twee soor ten van tegenstanders heeft. De eenen be schouwen de scheiding als een avontuur, waar bij de republiek te gronde kan gaan; de an deren denken, diat zij zal leiden tot vervol ging en burgeroorlog. Wanneer werkelijk een van deze twee eventualiteiten moesten voor komen, dan zou de Regeering de scheiding niet hebben voorgesteld. Het land is rustig de regeering is er niet toe geneigd de onder handelingen met het Vatioaan wecer aan te knoopeu. De scheiding is een dringende eisch. Wij willen het erfdeel van Frankrijk onge schonden bewaren. Het is in het belang van de geestelijkheid zich rustig te houden, want de nieuwe wet is een vrijzinnige wet. Nu wij aan de eereüiensten het karakter van een openbaren dienst ontnemen, moeten ook do betalmgc: uit de staatskas vervallen maar de uitgaven voortvloeiende uit de pen sioenen, die zullen worden toegestaan aan de oude priesters, zullen 16 millioen bedragen. De Staat zal in de kosten van den eeredienst bijdragen door het vruchtgebruik van de goe deren cn de inrichtingen over te laten aan de kerkelijke vereonigingendeze goederen vertegenwoordigen een waarde van 300 mil lioen. Wat het eigendomsrecht der kerken be treft, zal de wet het recht der gemeenten eer biedigen. De kerken zullen geopend blijven, do geestelijkheid behoudt hare pastorieën. Die regeering verzoekt der Kamer hare goedkeuring te schenken aan dé scheiding. Zij beschouwt dezen maatregel als een essen tieel bestanddeel van haar programde ver werping zou een achteruitgang beteekenen, waarvan men de gevolgen niet zou kunnen overzien. Parijs, 4 April. De voorzitter van de Fran sche delegatie voor de regeling van het Fransch-Nederlandsche geschil betreffende de Marowijné, zal den 25en dezer naar 's Gra- venhage vertrekken. Kingeland. Landen, 4 April. In antwoord op eene schriftelijke vraag met betrekking tot de begrooting en de rechten op suiker, zeide de kanselier van de schatkist, dat wanneer in de toekomst oenige verlaging van de sui ker rechten mogelijk zal rijn, een ruime ter mijn zal worden toegestaan. Dit duidt aan, dat ais de begrooting eene verlaging boe- laat, deze verandering eerst eenigen tijd; later in werking zal treden. Italië. Rome, 4 April. Minister-president Fartis trad heden in de Kamer op met eene ver klaring, die hij namens het kabinet aflegde. Hij zeide: Wij zullen geen nieuwe politieke richting aankondigen, maar zullen een pro gram verwezenlijken, waarvan het land de hoofdlijnen heeft goedgekeurd. W ii willen tegen 1 Juli den overgang der spoorwegen in exploitatie bij den staat verzekeren en zullen een wetsontwerp indienen overeenkomende met de regeling in het ontwerp van het vo- rigo ministerie opgenomen. Wij zullen in alle vraagstukken van bin- nenlandsche politiek billijkheid en vertrou wen betrachten, in overeenstemming met onze sociale kracht, maar wij zullen nimmer kunnen toestaan, dat het staatsgezag wordt beperkt of miskend of dat de grondslagen van de openbare orde worden bedreigd. Wij zullen in onze internationale betrek kingen de gedragslijn volgen, door onze voor gangers vastgesteld. De richting van de bui ten landeohe staatkunde van Italië werd dui delijk aangegeven door veelvuldige beslissin gen in het parlement on door den door het land uitigedrukten wil. Deze staatkunde is gegrond op hechte bond genootschappen en vriendschapsbetrekkingen. Zij moet niet van den rechten weg afwijken, men moet baar de continuïteit verzekeren, die ons eigen is eai ons het vertrouwen der andere natiën zai doen behouden. Wij zullen deze staatkunde volgen met de grootst mogelijke zorg, met het verlangen een element van den vrede te blijven te midden van de volken. Maar de vaste begeerte het landde woordeelen van den vrede te verzekeren, mag ons niet de noodzakelijkheid doen vergeten, maatregelen te nemen in het belang van onze verdedi ging. Italië zal daarom voorzieningen moe ten treffen tot verbetering van de militaire organisatie. Het zal ook noodig rijp bijzon der zorg te wijden aan de marine. Overal wordt met kracht gewerkt om do maritieme kracht der groote mogendheden te verhoo- gen in het belang der verdediging en ooik tot bescherming van den handel. Het zou onvoorzichtig rijn de versterking van onze vloot te veronachtzamen. Om dezen plicht te vervullen zullen groote kredieten noodig rijn, het parlement zal deze niet wei geren. Wij willen u echter de verzekering geven, dat wij nimmer de grenzen uit het oog zullen verhezen, door onzen financieele®. toestand gesteld, en dat wij alle mogelijke bezuinigingen zullen toepassen. Wij zijn vast besloten het evenwicht in de begrooting en het groote krediet van den Staat to hand haven. In antwoord op de redevoeringen van ver schillende sprekers verklaarde de minister president, dat een leidend beginsel bij zijne binnen landsche staatkunde is do vrij heid der arbeidersveroenigingen. Hij was steeds van meening, dat die vereen iginge® geëerbiedigd moeten worden, gelijk alle an der?. uitingen van de vrijheid, mits zij de orde niet bedreigen. Spr. verheugt zich er op te kunnen wijzen, dat de socialistische partij voor niemand onderdoet in liefde voor bet vaderland. Het debat eindigde zonder stemming. Hongarije. Op grond van het nieuwe programma, dat het uitstel inhoudt van een gedeelte der door het legerbestuur verlangde reorganisa tion, heeft de Koning opnieuw aan graaf An- drassy de opdracht verleend, met de oppositie te onderhandelen over de samenstelling van een parlementair kabinet. Dit programma ia door het dagelijksch bestuur van de veree- nigde oppositie in tegenwoordigheid van graaf Andras&y behandeld, maar het resultaat van de liera ad slaging was, dat de uitgaven, in welker uitstel de Koning en de meerderheid hebben toegestemd, een zoo gering gedeelte van het gebeele plan vormden, dat de oppo sitie moest weigeren op den nieuwen grond slag ook maar te onderhandelen. Dit moest graaf Andrasay den Koning mededeelen. Waarschijnlijk is dit de laatste poging, die zal worden beproefd om de crisis langs parlemen tairen weg tot oplossing te brengen. Er zal nu geen andere uitweg overblijven dan het optreden van een cabinet d'affaires. Weenen, 4 Ajjrli. In de parlementaire krin gen is men zeer onder den indruk van de berichten uit Budapesth. volgens welke men een belangrijk deel van de buitengewone cte- dieten besteed zou hebben, terwijl deze nog niet door de Kamer toegestaan zijn. Rusland. Petersburg, 4 April. Prins Heinrich van Pruisen en zijne gemalin rijn heden voor middag te Zarskoje-Sek> aangekomen. Zij werden door den Czaar, de Czarina en don Duitsohen gezant ontvangen. Om het karak ter van een familiebezoek te bewaren, had geen officieele ontvangst plaats. In het laatst van de week keert do Prins naar Kiel terug. De Prinses vergezelt haar zuster, de grootvorstin Sergius, naar Moskou. Petersburg, 4 April. Alle ambtenaren, die wonen m het Marie-paleis, waar de rijksraad en het minister-comité hunne vergaderingen houden, hebben aanzegging gekregen, dat zij binnen veertien dagen moeten verhuizen, om dat er troepen moeten worden gehuisvest in het palcis op grond van vrees voor anar chistische aanslagen. Do cholera is bijna voor de poorten van Petersburg. De naburige provincie Twer is officieel besmet verklaard. Creta. Do bevelhebber van do internationale troe pen heeft aan de afgevaardigden van de op gestane Kreteusiers medegedeeld, dat naar de meeuing van de mogendheden de veree- n'-giug van Kreta met Griekenland onder de tegenwoordige omstandigheden onmogelijk is. De afgevaardigden verzochten een bedenktijd van acht dagen. IX) verkiezingen op Kreta hebben een rus tig verloop gehad de tot dusver bekend ge worden resultaten zijn gunstig voor do regee ring. 86 Roman van MORITZ VON REICHENBACH. „Welk een onverwacht gehik u hier te vinden!" klonk daarop een stem, die Kurt Mellow een houding deed aannemen, alsof hij een tegenstander te bestrijden had. Doch reeds in het volgend oogenblik kwam er een spottend lachje op zijn gezicht, dat hij zich niet eens de moede gaf te verbergen, en ter wijl de heer Schroder want deze was 't geweest, die van 't onverwacht geluk had ge sproken na den graaf vluchtig gegroet te hebben, rijn overjas ging afleggen, zeide hij tot den prinses: „O, ik zie 't al- U behoeft niet meer te wachten en ik wil u met mijn' bijzijn niet langer lastig vallen!" Verschrikt en verwijtend sloeg zij de oogen naar hem op, om ze daarop snel neder te slaan, terwijl haar vast gesloten lippen lichtelijk beefden. Kurt lMellow zag dat alles wel, maar hij voelde in zijn binnenste een drift koken, die hem er toe gebracht zou hebben, nog meer e« nog harder woorden te zoggen, als hij nog langer gebleven was. Hij liep, na een korten groet en zonder zelfs een blik op den heer Schroder te hebben geslagen, regelrecht de straat op. Vlak bij den ingang kwam me vrouw vou Wangerow hem te gemoet, die hem vroeg, of hij wellicht de prinses Razi- towska bij Josty haid gezien, en die hem, op zijn bevestigend' antwoord, zeide, dat zij er zoo'n spijt van had, de lieve prinses, die wel zoo goed wilde zijn om met haar eenige com missies te doen, zoo lang te hebben laten wachten. Zij spoedde zich naar binnen en, Kurt Mellow dacht met een soort van, heimwee aan zijn leeuwen- en tijger jachten. Zijn standpunt tegenover die wilde dieren was be nijdenswaardig geweest in vergelijking met den toestand, waarin hij zich op dit oogenblik bevend. - Door een ongelukkig toeval, dat zijn bloed in opstand had gebracht, verleid, had hij een dame, die onschuldig en weerloos tegenover hem stond, op de grofste, de meest honen ie wijze beleedigd. en wat het ergste was. er be stond letterlijk niets, waardoor die beledi ging weder zou zijn goed te maken. Wanneer hij! de prinses thans om verge ;ing bad, het zou de zaak slechts verergeren, want dan kreeg zijn beleedi'ging nog den schijn als uit gekwetste jaloezie ontstaan te rijn en bo vendien Kurt Mellow had nog nooir iemand om vergeving gevraagd, hiji was tot heden toe gewoon geweest de verantwoorde lijkheid voor al zijm doen en laten zelf te dra gen. Maar nu had hij ongelijk gehad, groot on gelijk, en dn zijn heftigheid had hij iemand een vrouw nog wel, geheel valschelijk beach i!- dagd. Ein waarom waa hij zoo heftig geweest? Wat ging het hem aan, of die prinses in dit of dat magazijn met den schilder Schroder of met wien dan ook een afspraak had ge maakt, om elkander te ontmoeten Was hij dan de aangewezen persoon om als bescher mer der deugd op te treden? Hij had vroe ger niet meermalen, wanneer hij toevallig een dergelijk avontuurtje bijwoonde, er in zichzelf om gelachen Het was hem, als werd er plotseling een sluier, die hem het zien had belet, van de oogen weggerukt. Neen, die Poolsche prinses mocht hem niet meer zijn, niet meer worden dam een der vele da mes uit de groote wereldj, met wie hij slechts vluchtig kennis had1 gemaakt. Hij was tot heden toe blindi geweest, blirndl tegenover zichzelf, maar nu wilde hij op zijn hoede wezen, daarvoor was het nog nieti to laat- De zittingen van den Rijksdag zouden eerstdaags worden gesloten; dan wilde hij ook onmiddelijk Berlijn verlaten, tijd en ruimte laten tusschen hem en die prinses en alles dioeu, wat in zijn vermogen was, om dio ontegenzeggelijk reeds ontstane vlam in zijn binnenste in haar opkomst te smoren. „Als ik maar de gelegenheid had, haar vóór dien tijd kort en bondig te zeggen, dat het mij spijt, haar onrecht te hebben aange daan," daoht hij, maar bijna tegelijk sohud- de hij weer het hoofd. „Waartoe zou dat dienen?" overlegdJe hij. „Zij zal natuurlijk boos op mij zijn, maar dat's toch nog beter dan dat ik een ontmoe ting met haar zoek. En dan al heb ik haar nu ook verkeerd beoordeeld, het blijft nog de vraag, of zij nimmer te voren derge lijke afspraakjes heeft gehad. Zij bezit al de betooverendc coquetterie van bet ras, waar toe ze behoort daaraan zal wel menigeen zich die vleugels hebben geschroeid. Ik wil haar niet dem triomf gunnen van mij als nummer zooveel en zooveel daaronder te kunnen rangschikken." Dien dag keerde de prinses in een tame lijk opgewonden toestand huiswaarts. Kurt Mellow s naam kwam niet over haar lippen, doch haar gedachten waren voortdurend met heni bezig. In haar trots nam zij hem zijn beleechgende houding zóó kwalijk, dat zij meende hem te moeten haten. Ein noch tans kon zij daarbij een zeker gevoel van blijdschap niet onderdrukken, als zij zich zijn idlrift voorstelde; maar dit gevoel ver wekte opnieuw haar ergernis. „Hij is een tyran, een heftig mcnsch, die altijd gelijk wil bobben, een egoist, dio niet vraagt naar het geluk van andérendat heeft hij tegenover zijn oppasser duidelijk genoeg bewezen en die man durft zich over mijn doen en laten een oordeel aanmatigen Als hij daar zoo staat en iemand met zijn trouwhartigen oogopslag de grootste onwel levendheden van de wereld zegt, komt men bijna in verzoeking te geloovon. dat hij daar toe het recht heeft. Maar lxij hoeft niet het minste recht tot zulk een houding en ik wil t' hem dan ook niet gunnen. Het zou zeker het best zijn, dat we elkander maar nooit weer zagen, want tot heden toe is bijna iede re ontmoeting, die ik met hem hadi, met een onaangenaamheid gepaard gegaan." Zoo ongeveer was de alleenspraak, die de prinses in haar boudoir hield, terwijl zij, bij den haard gemeten, daarin af en toe een der verwelkte bloemen wierp, die de vlammen met graagte schenen te verteren. Maar het hart is eon dwaas, eigenzin nig ding. Nadat de prinses rich zoo vol erger nis had uitgelaten over dien beftigen, zelf- zuchtigen graaf von Mellow1, betrapte zij zich in t volgend oogenblik reeds op een droomerij, waarin diezelfde persoon weder een hoofdrol vervulde. Het was haar geweest als zat hij tegenover haar op dien lagen fau teuil en als verklaarde zij hem van haar kant, dat de komst, van den heer Schroder in dat magazijn geheel toevallig waa geweest. Halsstarrig hoofdschuddend stond zy op, begaf rich weder naar haar schrijftafel en haalde, gelijk rij dat te Dresden had gedaan, na die buitenpartij met Lamtzau cn Feld- hcim, nogmaals den-zelfden 'bundel papieren voor den dag. Weder vloog haar blik over elk blad en op nieuw nam haar gelaat, oven als toen, een ernstige, vastberaden uitdruk king aan. „Zelfs indien alles anders was," mompelde zij. „zelfs als hij werkelijk geleek op liet beeld, dat mij door mijn dwaze fantasie reads meermalen werd voorgotooverd zelfs dan mag ik nooit vergetendat ik vrij blij ven wil en» vrij blijven moet!" Met een zekere gejaagdheid borg zij het gelezeno weder weg en hare lippen herh aal den nog eens: „Laat hem dénken, wat hij wil, ik wil iedere ontmoeting met hem ver mijden." Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 1