Valkenberg. Villa's te Zeist. G G. PI. L stadsnieuws! Uit den omtrek. ADVERTENT1ÈN. Utrechtsche Veekoekenfabriek „de Landbonw" te Dtrecht. AANBESTEDING. Openbare Aanbesteding. verkocht: Twee Villa's met Tuinen, Keuken-Werkmeid. Bad Bentheim 1905, STEARINE-KAARSEN m ie Stearine Kaarsenfabriek „Mo". Verzekerng-Nlaatschappij „HOLDA", De Nederlandsche Handelsbank Heropening Pasclien 1995. Fijne Likeuren Zeer Oude Genever Erven Lucas Bols, j Ein Aasflug in den Weltenrauni. een gevangenisstraf van zeven maanden ge- eischt. Tegen een di*ietal jongens, die bij de in braak op den uitkijk hadden gestaan en liet geld met den dader hadden verteerd, werd een jaar voor ieder geëischt. Afpersing. Voor de rechtbank te Middelburg heeft Vrijdag terechtgestaan C. B., oud 34 jaar, werkman en bierhuisbouder, geboren en wonende te Schor©, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij 14 Februari zekeren M. in 't Anker door bedreiging met geweld heeft gedwongen tot de afgifte van gelden, lot een bedrag van f 25voorts I eene schuldbekentenis van f 1000 valsohelijk en te kwader trouw heeft opgemaakt en met den naam M, in 't Anker heeft ondertee- kond, vam welk geschrift hij opzettelijk ge- j bruik heeft gemaakt, als ware het echt en onvervalsoht door het aan meergenoemde in J 't Anker te vertoonen en daarbij van hem I betaling van f 1000 te vorderen. j Het O. M. eisohte twee jaar gevangenis- straf. De inbraak met branistich- I ting te Rotterdam. De gebroeders J. I. en M. A. Hankart, die door de Rotter- damsohe r chtbank wegens diefstal en brand stichting in het kantoor der Ned. Kiosken maatschappij veroordeeld werden ieder tot 5 jaren gevangenisstraf, hebben in hun vonnis berust en zijn Zaterdag naar de strafgevan genis aan den Noordsingel overgebracht Onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Door de maréchaus sees is proces-verbaal opgemaakt tegen een overste en eene pleegzuster van het Sfc. An- toniushuis op Acht (gemeente Woensel), leden van de orde van het „Institut des Francisoainee Missionnaires de Marie". Het St. Antoniushuis is een gesticht tot veiple ging en verzorging van verlaten en hulp behoevende kinderen van r.-kath. gezindte. Het proces-verbaal nu is opgemaakt op grond van de uitoefening der geneeskunde, zonder daartoe bij de wet bevoegd te zijn. Een gevaarlijk individu. Te Oldenburg is thans in tegenwoordigheid van tal van getuigen door de justitie ge hoord de bekende inbreker Imminck, die in dertijd te Hengelo bij een logementhouder inbrak, er een paar duizend gulden stal, doch te Utrecht werd gevangen genomen. Zooals men weet, wordt hij ook verdacht te Oldenburg een dubbelen moord gepleegd te hebben, waarbij hij zijn slachtoffers met pe troleum overgoot en in brand stak, om ze onkenbaar te maken. Eenige getuigen te Ol denburg opgeroepen, hebben hem herkend, zoodat het bijna vaststaat dat hij de moorde naar is. De commissaris van politie, belast met het beheer der le afd. te 's Gravenhage, ver zoekt aanhouding en voor hem geleiding van P. J. Kuypers, geb. te 's Gravenhage, 12 April 1879, wonende aldaar, als verdacht :n valschheid in geschrifte, waardoor hij in 't bezit kwam van een zeer aanzienlijk bedrag (ongeveer f30.000.) Hij moet zich in do. laatste dagen opgehou den hebben te Amsterdam, Arnhem en Nij megen. Noodlottige val. Vrijdagavond 10 uur werd naar het ziekenhuis te Rotter dam overgebracht de 61-jarige- bewoonster va- een perceel in de Joost van Geelstraat, die in een kelder-verdieping gevallen was, was'idoor zij een schedelbreuk bekwam. Zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed z;: een uur daarna in het Ziekenhuis. De oorzaak was vermoedelijk onbekend heid met de inridhting der woning, waar zij pos een dag woonde. Vrijdagmiddag was kapitein H. M. Smedes van de te Rotterdam door aanvaring gezonken stoomboot van den havendienst- Maaswerken, getuigen van de pogingen om deze gedeeltelijk boven water gebrachte stoomboot te verhalen. Hij stond daarbij op een van de lichters, die daarvoor gebezigd worden. Op dat oogenblik kreeg die lichter een schok, tengevolge waarvan Smedes in het ru" n van dit vaartuig viel en zoo ernstig inwendig gekwetst werd. dat zijn overbren ging naar het sanatorium op den Westersin gel noodzakelijk was. Hoewel men reeds een week met het lich ten van de Maaswerken bezig is, is men daar in nog niet geslaagd. Ook is het lijk van den bij de aanvaring verdronken maohinist nog niet boven water gebracht. N. R. Ot. Te Nijmegen zijn de vorige week op verschillende punten van de stad zware tele foonpalen bij den grond, waar ze ruim 2J dM. middellijn hadden, afgebroken, tenge volge van het samenpakken der sneeuw op <le draden. Ze staan nog, schruin, tegengekour den door het groot aantal dtraden en leveren gevaar op voor 't verkeer. a— In de Zaterdag te Utrecht gehouden al gemeens vergadering van de Coöper. Cen trale Raiffeisen-Bit. k zijn het jaarverslag, de rekening en verantwoording over 1904 goed gekeurd. Do heer Jhr. W. E. Bosch van Oud-Amelis- weerd alhier werd tot voorzitter van het be stuur benoemd. Overeenkomstig het voorstel van het be stuur werden leden der provincial ccommis- sies in Friesland, Drenthe, Utrecht, Noord en Zuid-Holland gekozen. Het aantal con troleurs werd op 5 vastgesteld. Het voorstol der locale bank te St.-Pan- cras, luidende: „De algemeene vergadering noodigt het bestuur uit, het percentage der voorschotten van 4} pet. te brengen op 4 pet:" werd verworpen. De vertegenwoordiger der regeering, de heer Löhnis, woonde de vergadering bij. bracht aan 't einde daarvan hulde aan den nieuw benoemden voorzitter en wenschte de vergadering geluk met hare keuze. Herten in de Baarnsche bos- schen. Men meldt In de laatste tijden beginnen de herten in do Baarnsche bosschen zoo talrijk te worden, dat zij zelfs onder de gemeente Eemnes min der geweuschte bezoeken in de korenvelden komen brengen. Soesterberg. Pastoor H. M. C. Mün- nin^hoff, alhier, is in gelijk, ambt benoemd te 's Heerenlbei^g, terwijl in zijn plaats be noemd) is tot pastoor kapelaan B. L. Smel ting, te Schalkwijk. Hilversum. In de nxnaqge alhier had Zaterdag de feestavond plaats van de Hilver- sumsche Carousael-Societeit. Er was een zeer talrijk publiek opgekomen. Uitgevoerd wer den Entrée Manoeuvre door 16 heeren schoolraanoeuvre door 4 heerenquadrille door 8 heeren in uniform Louis XV school- rijden en Flèche-manoeuvre door 4 heeren. Na do pauze werd opgevoerd een pantomime, getiteld„Het Go-oische Wonderpaard", waarin de erfgooiers-quaestie aardig te pas gebracht werd. Itieeeniyst. Wij. brengen in herinnering, dat de kie zerslijst voor 1905'06 tot en met a. s. Za terdag ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Allen, die meenen op deze lijst te moeten voorkomen, geven wij in overweging zich er vóór Zaterdag van te gaan overtuigen. Na dien tijd kan men bij het gemeentebestuur geen verbetering meetr vragen. Het advies van B. en W. in zake bet verleenen van subsidie aan de op te richten Industrie en Huishoudschool, luidt als volgt Bij uw besluit van 25 Augustus 1904 (bij- ge no. 1356) werd oan advies in onze han den gesteld het hiernevens overgelegd adres van het bestuur der vereeniging „Amersfoort- sche Industrie- en Huishoudschool" te Amers foort, houdende verzoek, aan deze vereeniging voor het jaar 1905 een subsidie te verleenen van f 1750. Na de uitvoerige behandeling dezer zaak in het jaar 190&- (zie Bijlage no. 928) heeft het standpunt waarop ons College zich toen maals geplaatst heeft geeue verandering on dergaan. Tot motiveering van ons advies meenen wij in 't kort in herinnering te moeten brengen welk dat standpunt was. Uit de gewisselde stukken blijkt o.a. dat wij, bij schrijven van 23 April 1903, no. 3578, aan het bestuur van bovengemelde vereeniging het volgende te kennen gaven„zoolang al thans voor deze streek de levensvatbaarheid van eene groote school nog moet blijken, is het o.i. noodzakelijk, dat op zeer beseheideu schaal een aanvang worde gemaakt" en aan het slot van dat schrijven „zooals wij in den aauvang hebben gezegd, vin'dt uw plan in 't algemeen sympathie bij ons college. Wij zijn dan ook, mits op be scheiden sohaal een aanvang worde gemaakt, gaarne, bereid, bij den raad plannen, die naar ons oordeel levensvatbaarheid hebben en over eenkomen met de draagkracht onzer gemeen te, te steunen." Voorts, dat in ons antwoord op de versla gen uwer afdeelingen (bijilage no. 3728) o.a. deze zinsnede voorkomt „zooals wij reeds aanvankelijk hadden op gemerkt, bestond bij ons college veel sympa thie voor deze school; alleen waren wij van oordeel, dat deze op beperkte sohaal moest worden ingericht. „Alleen door het advies van den inspecteur van het Middelbaar onderwijs, die eene school op beperkte sohaal afkeurde, en de tegemoet komende toezeggingen van het bestuur der school, waardoor het van gemeentewege ge vraagde financieele offer aanmerkelijk werd beperkt, werden wij schoorvoetend er toe ge leid, de uitvoering van het breed: opgezet plan niet tegen te houden." Nu echter, door den loop dien de zaak ge nomen heeft, het bestuur van de vereeniging zelf een plan tot oprichting en exploitatie van een Industrie- en Huishoudschool op een meer beperkte schaal heeft ingediend, hetwelk vol komen beantwoordde aan onze hierboven in herinnering gebrachte zienswijze in het jaar 1903, komt het der meerderheid; van ons col lege voor, dat de tot stand koming dezer nuttige instelling krachtig dient te worden bevorderd, weshalve wij u voorstellen, tot wederopzegging, uit de gemeentekas een jaar- lijksch subsidie van f 1750 te verleenen, waar van gedeelte, of f 1312.50 over het jaar 1905. De ritmeester jQir. Von Wrangel auf Lindenberg is in de te Arnhem gehouden algemeene vergadering van het Centrale Co mité voor de concours hippiques in Neder land tot bestuurslid benoemd. De kapitein A. F. Singels en de lo luitenant C. A. Prins, beiden van het wapen der artillerie, zijn benoemd tot instructeur bij de Rijt en Hoefsmidsdhool en hebben hun functies aanvaard. In de maanden October en November zal bij het 5e regiment infanterie, onder lei ding van een officier, die een cursus aan de Normaal Schietschool gevolgd heeft, weer een cursus worden gehouden tot het vormen van voorgangers in de gymnastiek. Hiervoor ko men in de eerste plaats in aanmerking onder wijzers en toekomstige onderwijzers (mili ciens), in wier woonplaats geen gymnastiek onderwijzer gevestigd is. De vereeniging „Handel en Nijver- lieid'" vergladert Woensdag 12 April, 'a avonds ten adht ure, in het hotel „De Zwaan". De lezing van den heer M. Harlem over Paul VerLaine heeft heden avond te 8 uur plaats in den foyer van Aimioitia. De heer M. Pott, commies der poeterijleu 2e kl„ wordt op 16 April overgeplaatst naar 's Gravenhage. De portefeuille van „Pulohri," Zater dag en gisteren in Amiciti» geëxposeerd, trok voor Amersfoort nog al wat bezoek. Een vijftigtal stukken, voor het meerendeel aquarellen, vormden ditmaal den inhoud. De krijtteekeningen en etsen van den heer J. N. Storm van 's Gravesande, trokken gis teren in 't bijzonder de aandacht van het pu bliek. Basia van majoor Metelerkamp behaal de te Bergen in den Wimmenum ren (vlakke baan, afstaond 1800 Meter) den derden prijp. In den „Prijs van School", verkoopswed ren vlakke baan, afstand 2100 Meter, kwam miss Bouneer van kapitein jhr. Rutgers van Rozenburg derde aan. Het Centraal-bureau »an de Vereeni ging Liefdadigheid zal morgenmiddag, te 4 uur, iu het gemeentehuis zitting liouden tot het geven van inlichtingen. Pleegouder-liefde. (Overgenomen uit „Het Maandblad in het belang dor opvoeding van Weezen.) Het is nog niet lang geleden, dat ze het huis moesten vaarwel zeggen, waar ze met hunne ouders hadden gelee fa, totdat het nood lot over hen gekomen was en de twee arme meisjes tot weezen had gemaakt. Wel waren ze nog jong en. begrepen daarom niet ten volle, welke verandering in hun leven had plaats gegrepen, maar goed wisten ze nog, dat ze, heel bedroefd, op Zandbergen waren aangenomen, nadat alles, wat vroeger in haar kleineui kring hare liefde en belangstelling had gehad, was weggenomen. Het ouidste zus je was niet lang in het doorgangshuis geble ven al spoedig was de Maatschappij ge slaagd in het vinden van nieuw thuis, toeval lig in de buurt van de vroegere woonplaats der kinderen gelegen, bij een paar vriendelij ke menschcn, die goed voor haar wilden zor gen. Het jongste meiske zou nog eenigen tijd op Zandbergen blijven, oan geheel op krach ten te komen en te herstellen van eeai licha melijke ongesteldheid, die ter plaatse beter kon behandeld worden. Nu zal zij ook weldra naar pleegouders gaan, die haar even welkom zullen opnemen als haar zusje. En dat ze met plezier gaan zal, is licht te begrijpen, nu haar uit de brieven van „thuis" reeds zoo dikwijls bleek, op welke liefderijke wijze de nieuwe vader en moeder de weesjes als eigen kinderen wil len behandelen. Een d;er laatste staaltjes wil len we hier neerschrijven, ook als illustratie van de dezerzijds steeds volgehouden bewering, dat zoo dikwijls de liefde der pleegouders in geenen deele onderdoet voor die van de eigen ouders. Bij een vriendinnetje had ons pleegdoch tertje zulke mooie kippen gezien en opge togen kwam ze thuis, over de glanzende hen nen, die zoo ijverig den grond hadden losge woeld, om wat van hun gading was te zoe ken en met zoo'n grappige haast waren toe gesneld, toen de beide meisjes met het rijst- bakje waren gekomen aan den ingang der ren en vooral over den deftigen haan, die met minachting al het getrippel om zich heen had aangekeken, maar zioh toch niet te hot^ had gerekend om op het juiste oogenblik als een keerscher rond te stappen tusschen de eerbiedig-u itwij kende kippen, om de beste brokjes voor zich te pakken en vervolgens in zelfvoldaanheid ergens op een zonnig plekje zijn veelkleurige pluimage te laten schitteren en de bewondering van de zijnen te genieten. En het meisje eindigde haar verhaal met te vertellen van het mooie toom kippen dat ze thuis hadden gehad, de zorg van het ge- heele gezin en hoe dikwijls zij ze met vader gevoederd en vroolijk gelachen had oan dat bedrijvige volkje. Maar toen. kwam ook dé herinnering aan dren treurigen dag, dat boel- goed gehouden was en alles na den dood der ouders werd verkocht ze wist. nog zoo goed wie die mooie kippen had gekocht. Veel werd er toen niet meer gesproken, maar de pleegvader voelde wel, welk een die pe snaar in het gemoed van zijn lief meisje trilde. Het was niet alleen de liefde voor die ren, die uit haar verhaal sprak, het was ook de herinnering, door .die kippen gewekt aan een vervlogen gelukkigen tijd. Maar de goe de man zei niets. Toen het meisje den volgenden Zaterdag middag uit school kwam vond ze... een een voudige kippenren en daarin... de eigen kip pen, die thuis zoo vaak op het hooren van haar tred, als zij met het voederbakje kwam, waren toegesneld. Naai" binnen vliegen en haar nieuwen vader om den hals vallen was het werk van een oogenblik. Wat was ze op getogen! Maar hoe waren ook de pleegouders gelukkig te zien, dat hun fijngevoelige daad in zoo goede aarde viel en zij overtuigd kon den zijn, dat een nieuwe onbreekbare band was geweven tusschen hen en hun aangeno men kind. Natuurlijk was het gebeurde in kleuren en geuren door het gelukkige meisje naar Zand bergen overgebriefd en het zal wel niemand verwonderen, dat het daar opgenomen zusje met verlangen uitziet naar het oogenblik, waarop zij met de andere vereenigd zal zijn in dé goede, zorgzame hoede van zoo waardige ploegouders. Burgerlijke stand. Geboren: Neeltje, d:. v. A. Zwiart en W. Steenkamp; Alijda, d. van J. Yetkamp en A. KoenenWillem, z. van J. G. van der Linden en D. Meester. Overleden: Aaltje Logt, oud 81 j., wed. van E. Geverink. BUITENGEWONE ALGEMEENE VER GADERING van Aandeelhouders op Dins- dajr 25 April I905. des namiddags 2 nor, ten Kantore der Vennootschap. De punten van behandeling liggen voor Aandeelhouders ter visie ten Kantore der Vennootschap. Volgens art. 15 der Statuten moeten Aan deelhouders die deze vergadering wenschen bij te wonenhui.no aandoelen minstens 8 dagen te voren deponeer en bij de Land hou w- bank te Utrechttegen af to geven re?a. DE RAAD VAN COMMISSARISSEN AMSTERDAM. Deze bank geeft 4 pCt. Pand brieven uit en leent daartegerova' Geld op Eerste Hypotheek tegen bil ijke voorwaarden. Nadere inlichtingen te bekome:; ten kantore van de STICHT8CHE BANK t« UTRECHT. De Directie: J. J. 8. R. ZIMMERMAN Mr. II. POUW. Op Woensdag 19 April 1905, 's mor gens 11 nren plaats, tijd, zal J. E. VAN DER PEK, Architect to Amsterdam, in het Logement Dmnenhoevebij het Station de Bilt namens den Heer D. F. TOLLENAARte Amsterdam AANBESTEDE^: Het bouwen van een Klein LANDHUIS op perceel Xvan bet Villapark „"iPo'G E L Z A N D", te de Bilt Bestek en teekening zijn tegen betaling van de f 1.50 te verkrijgen bij II. C. BLOM (J. J. M. MOLIJNBoekhandelaarAchter St. Pieter 25te Utreeht. Aanwijzingen op het terrein op Vrijdag 14 April, 's morgens 11 uren. Burgemeester en Wethouders van Utrecht zijn voornemens op Zaterdag 22 April 1905, des namiddags te 2 nar, in het openbaar ten Stadhaize aan te tie steden Het uitvoeren van Bestratings-, Grond- en Baggerwerken ten Be hoeve van net Kabelnet der GEMEENTELIJKE ELECTRICITEITSWERKEN. Het bestek ligt ter inzage aan het bureau der Gemeentewerken Achter Klarenburg en is aldaar zoomede ten Stadhuizo (afd. Financiën) en bij de Boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON te verkrijgen tegen betaling van f 0.25 per stuk. De Secretaris der Gemeente Utrecht !J. BOOL. Utrecht3 April 1905. Op Donderdag den 27. April 1905, des voormiddags 10 ure, zullen op de Boeren hofstede. bewoond door A. DEN OUDEN staande te Portengen Zuideindegemeente Laagnieuwkoop, om con tant geldin het openbaar worden 15 gekalfd hebbende Koeien, eenige Vaars- en StierkalverenKippeneen Kaasbrik Tilburietweewieldekar Paardentuigen Bouw- en Melkgereedschappen en eenig Huisraad. 's Morgens vóór den verkoop van 8 tot 10 uur afgenommerd, te bezichtigen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris J. J. SCHALIJ, te Breukelen- Nijenrode. Notaris KIJLSTRA, te Wijk bij Duurstede zal Woensdag 26 April 1905namiddags 2 unrin hotel Parkoord te Zeistpubliek VERKOOPENi te Zeistaan den Kroostweg, ter weerszijden van den geprojeeteerden weg naar den Rijks straatweg groot 892 en 940 centiaren. De Villa's bevatten elk KelderGang SuiteKamer met SerreKeuken boven twee Kamera, Bodenkamer en Zolder. Te aanvaarden bij betaling der koopsom ▼óór of op 1 Juni 1905. Utrechtsche straat, PIANO en ZANG, hoek Hellingstraat 36 Part. Jachtopziener. of iets dergel. als zoodanig toiedt zich bhu een nel ongel». Peraooi», 26 j., reeds in een derg. werkkr. werkzaam zijnde, tev. gen. eon Automobiel te leeren besturen. Br. J. FRATER MAN, Badhuisweg 9, Den Haag. Wordt gevraagd in klein gezin te Amsterdameene DIENSTBOD F. (ala Meld-Alleen) v. g. g. v.goed kun nende werken en koken. Adres PARDO, Oosteinde No. 10te Amsterdam. Seizoen van 11 Juni. Zwavelbronnen, Slijk- en Moorbaden, Donchos Stoombaden en Koude Baden, Massage, Elek triciteit en Viberations Massage toegepast bij Rheumatiek, Jicht en hare gevolgen, Ichas Verlammingen, Huidziekten, Vrouwenziekten. Bo8chrijke omgeving, Luchtherstellingsoord. Electrische Verlichting. Prospectassen franco door hot Badbestunr SAN. RATH, Dr. A. IN DER STROTH Harde, Witte en Zuivere te SCHIEDAM. BEKROOND to Weenen in 1873 met de Verdiensto-Medaillo te Parijs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerptn in 1885 met het Eere-Diploma te Parijs in 1900 met Srand Prix. (Hoogate onderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bij het uitblazen. Zijn verkrijgbaar bij alle voorname winkeliers. Amsterdam, Keizersgracht 299. Goedgekeurd bij K. B. van 3 December 1895, No. 38. Sluit alle soorten Verzekeringen op het Leven on van Lijfrenten met of zonder opbonden van premiebetaling ingeval van invaliditeit Werkkracht-Verzekering al of niet in verband mot levensverzeke ringen of Lijfrenten. Amsterdam1' Helmersstraat 81. Telefoon 5721. Verstrekt credieten van af fl. 500.— onder borgstelling of andere zekerheid. Grand Hotel Kurhaus 't H u i s ter Geul". Vraagt Prospectus. Nieuwe Eigenaar: ANDRE VECQUERAY. Onze Afnemers worden beleefd verzocht er op te willen letten, dat zij ontvangen de van ouds bekende -*-3 r en NIET ongeveer gelijk-^J^ennddee0,Merken. AMSTERDAM. Schouwburg Utrecht. Woensdag 12 en Vrijdag 14 April 1905 Grosser hochinteressanter popular- Wissen- schaftlichor Ausstattungs-Vortrag übor die j neuesten Forschungon auf dem Gebiote dor Astronomie, darch PHYSIKER HEL TM ANN ans Hamburg. Die objectivon Darstellungen werden in den riesigen Diraensionen von 5x5 meter ausgefürt. Die Phanomone der Sonne. lm Reiche <les Welteutodes. Ein Tag auf do in Monde. Die Kinder der Sonne. Der Mars im Frühling 1903. 1st der Mars be- wohnt? Dio Welt des Jupiter. Saturn, des Wunder des Himmels. Fromdo Sonno. Der Ban dor Milchstrasse und dos Himmels. lm Weltenocean. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking voor Woensdag: Voor Aandeelhouders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzeifdon dag van 1 tot 3 unr en Woensdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1905 | | pagina 3